Αποστολέας Θέμα: Mastodon-Blood Mountain  (Αναγνώστηκε 10213 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Mastodon-Blood Mountain
« στις: 11/09/06, 14:07 »
Μολις πηρα τον νεο δισκο και βρισκομαι ακομα στο τριτο track. Υπηρχαν μεγαλες προσδοκιες για την μπαντα αυτη λογο του βαρους που ειχαν δωσει οι παντες στο leviathan και μπορω να πω οτι οσο εχω ακουσει προς το παρων ανταπεξερχεται σε αυτες σε αρκετα μεγαλο βαθμο. θα επανελθω με λεπτομερειες
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος flea

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • FLEA your bass!!
    • Προφίλ
Απ: Mastodon-Blood Mountain
« Απάντηση #1 στις: 13/09/06, 03:46 »
Γεια χαρα!Ειναι σιγουρα το πιο δυσκολο και πιο τεχνικο αλμπουμ των Mastodon!Δυσκολο και απαιτει χρονο,χωνευεται πολυ πιο δυσκολα απο το Leviathan!Με τις πρωτες ακροασεις παντως ξεχωρισα τα ''The Wolf is loose'' , ''Sleeping Giant'' οπου εδω γινονται πολυ εντονες αναφορες απο isis(περιμενουμε το καινουριο τους πως και πως 31 Οκτωβριου!!!!!!!) και το ''Circle of Cysquatch''!Περιτο να πω οτι ειναι απαραιτητη η αγορα του!Α! Υπαρχουν και guests:Scott Kelly των Neurosis,Josh Homme των QOTSA και Cedric Zavala των Mars Volta!!

Αποσυνδεδεμένος KJP

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mastodon-Blood Mountain
« Απάντηση #2 στις: 13/09/06, 04:12 »
χωνευεται πολυ πιο δυσκολα απο το Leviathan!

Σε σχέση με το "Lifesblood" και το "Remission" (που είναι και το αγαπημένο μου), πού περίπου βρίσκεται το καινούργιο;
Όλα είναι δρόμος.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Mastodon-Blood Mountain
« Απάντηση #3 στις: 13/09/06, 12:56 »
Προσωπικα το θεωρω πολυ ανωτερο του leviathan Πολυ πιο δυσκολοακουστο με πολυ δυνατες και πολυ πιο ωριμες κιθαρες οι οποιες δενουν τελεια και εχουν μελετησει πολυ καλα maiden ενα χαοδες rythm section που δημιουργει καταπληκτικη πλατφορμα για τις κιθαρες και η κλασσικη βοθρωδης φωνη. Μου αρεσε παρα παρα πολυ σε σχεση με το αδιαφορο για μενα leviathan
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος flea

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • FLEA your bass!!
    • Προφίλ
Απ: Mastodon-Blood Mountain
« Απάντηση #4 στις: 13/09/06, 22:34 »
Παράθεση
Σε σχέση με το "Lifesblood" και το "Remission" (που είναι και το αγαπημένο μου), πού περίπου βρίσκεται το καινούργιο;


Το ''Lifesblood'' ειναι κατα γενικη ομολογια το πιο ''καφρικο'' τους γεγονος που δεν εχει σχεση με το Blood Mountain.To ''Remission'' δεν το εχω για να το εχω ακουσει προσεκτικα αλλα απο τα κομματια που εχω ακουσει πιστευω οτι ειναι πολυ πολυ βατο σε σχεση με το ''ΒΜ''!Γενικοτερα θεωρω πως το νεο αλμπουμ ειναι πολυ καλυτερο απο τα Lifesblood, Remission, ομως ειναι πολυ νωρις νομιζω ακομα για να πω με σιγουρια οτι ειναι καλυτερο απο το Leviathan!Θελει το χρονο του!

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Mastodon-Blood Mountain
« Απάντηση #5 στις: 14/09/06, 16:26 »
Εγω το ακουσα δυο φορες ολοκληρο.Δεν μου αρεσε ειναι η αληθεια.Ειδικα η απραγωγη.Μου φανηκε παρα πολυ βαρια.Ασηκωτη.Οπως και η φωνη.Το sleeping giant παντως μου φαηκε ενδιαφερον και το ακουσα και γω αρκετες φορες.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Apollon18

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 381
  • Φύλο: Άντρας
  • Watch the weather change.....
    • Προφίλ
Απ: Mastodon-Blood Mountain
« Απάντηση #6 στις: 16/09/06, 21:15 »
Προσωπικα το θεωρω πολυ ανωτερο του leviathan Πολυ πιο δυσκολοακουστο με πολυ δυνατες και πολυ πιο ωριμες κιθαρες οι οποιες δενουν τελεια και εχουν μελετησει πολυ καλα maiden ενα χαοδες rythm section που δημιουργει καταπληκτικη πλατφορμα για τις κιθαρες και η κλασσικη βοθρωδης φωνη. Μου αρεσε παρα παρα πολυ σε σχεση με το αδιαφορο για μενα leviathan

To εμα ειναι οτι εχουν προστεθει και κομματια που επιτελους ακουμε λιγο πιο "μελωδικη" φωνη κατι που σιγουραδινει κατι παραπανο σε αυτο το φοβερο αλμπουμ.Το artwork ειναι θεικο και για τον ντραμμερ τα ξερουμε τωρα.Το ξεκινημα του αλμπουμ παντως σε κανει να περιμενεις απιστευτα πραγματα(τι παιζει το παλικαρι!)
All you know about me is what I've sold you
I sold out long before you ever heard my name
I sold my soul to make a record....And you bought one!!!

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Mastodon-Blood Mountain
« Απάντηση #7 στις: 17/09/06, 01:49 »
Οντως το artwork ειναι ολα τα λεφτα
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Mastodon-Blood Mountain
« Απάντηση #8 στις: 19/09/06, 00:31 »
Παρακολουθώ τους Mastodon από το πρώτο τους δίσκο και κάθε φορά με ξαφνιάζουν ευχάριστα...ο νέος δίσκος είναι σίγουρα πιο δυσκολοχώνευτος από το Leviathan και στα αυτιά μου μετά τις πρώτες ακροάσεις μου ακούγεται σαν ένας συνδυασμός των δυο προηγούμενων δίσκων τους...είναι σίγουρα ο πιο μελωδικός δίσκος των Mastodon μέχρι στιγμής αλλά ίσως και ο πιο τεχνικός...η παραγωγή είναι στο γνωστό τους ύφος αλλά ακούγεται πολύ πιο καθαρή πράγμα που κάνει κάποιες λεπτομέρειες να φαίνονται και να κάνουν τη διαφορά...τα φωνητικά ακούγονται τρομερά βελτιωμένα (ειδικά τα καθαρά) και παρουσιάζουν μεγάλη ποικιλία...επίσης χρησιμοποιούνται σε μεγάλη έκταση τα κιθαριστικά εφέ (π.χ. το θέμα με το delay στην αρχή του Sleeping Giant) πράγμα που λειτουργεί πολύ καλά στον ήχο τους...όσο για τις επιρροές τους έτσι όπως εμφανίζονται στα τραγούδια καλύτερα να μη το συζητήσουμε γιατί θα μιλάμε για ώρες...τα άτομα έχουν πιάσει το παλμό της εποχής χωρίς να ξεχνάνε τις ρίζες τους...γενικά ο δίσκος προτείνεται ανεπιφύλακτα...α και για να μη το ξεχάσω...το artwork είναι για μια ακόμα φορά κορυφαίο και δένει απόλυτα με τη μουσική σα σύνολο...

Αποσυνδεδεμένος om

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
  • [...]
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Mastodon-Blood Mountain
« Απάντηση #9 στις: 06/10/06, 18:36 »
Αν και λιγο παραπανω maiden-ικο για τα γουστα μου, πραγκατικα καλο! Δυνατο, φρεσκο παιξιμο. Παρα πολυ καλο αλμπουμ.

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Mastodon-Blood Mountain
« Απάντηση #10 στις: 07/10/06, 21:21 »
εμενα οι μαστοντον δν μου λενε κ πολλα γενικοτερα αλλα θα τσιμπησω κ το μπλοντ μαουντεν απ τον ρουφους να δουμε τι παιζει...ανυπομονω να τους δω λαιβ παντως να δουμε τι ψαρια πιανουν κ εκει...
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος KJP

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mastodon-Blood Mountain
« Απάντηση #11 στις: 07/10/06, 22:08 »
Το αγόρασα επιτέλους και μπορώ πλέον, μετά από πολλές-πολλές ακροάσεις, με μία σχετική ασφάλεια να πω ότι το "Blood Mountain" είναι ένας πέρα για πέρα εκπληκτικός δίσκος! Κατά τη δική μου άποψη σαφέστατα ανώτερος του "Leviathan", αλλά χωρίς να φτάνει το μεγαλείο του "Remission". Το "Crystal Skull" έχει ριφάρα, το "Sleeping Giant" το ίδιο, τα ηλεκτρονικά παραμορφωμένα φωνητικά στο απίστευτο "Circle Of Cysquatch" τα σπάνε κανονικά, οι περίεργοι, σχεδόν ατονικοί, ήχοι (είναι άραγε φωνητικά;) του γεμάτου αντιθέσεις "Bladecatcher" μού έφεραν στο νου κάτι από Fantomas, ενώ και το ατμοσφαιρικό και κάπως ψυχεδελικό κλείσιμο του δίσκου με το "Pendulous Sin" είναι επίσης εντυπωσιακό. Γενικώς, με εξαίρεση το "Colony Of Birchmen", δεν εντόπισα ούτε ένα αδύναμο κομμάτι στο δίσκο. Τα υπόλοιπα θα τα αποκαλύψει ο χρόνος...
Όλα είναι δρόμος.

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Mastodon-Blood Mountain
« Απάντηση #12 στις: 07/10/06, 23:54 »
Η άποψή μου τώρα που έχω κανονικά λιώσει το album δεν αλλάζει...πιστεύω οτι είναι το καλύτερό τους μέχρι στιγμής...όλοι τους οι δίσκοι είναι κορυφαίοι αλλά εδώ έχουν καταφέρει πραγματικά να βρουν την απόλυτη ισορροπία μεταξύ αμεσότητας, τεχνικής και μελωδίας χωρίς να είναι εύκολο άκουσμα (κάθε άλλο)...μου πήρε αρκετά ακούσματα για να συνειδητοποιήσω τι ακριβώς συμβαίνει μέσα αλλά τώρα είμαι σίγουρος...μετά από 10-15 χρόνια τα albums των Mastodon θα θεωρούνται κλασικά στο είδος τους...κοιτάξτε να τα ακούσετε τώρα που βγαίνουν...

Αποσυνδεδεμένος Fys

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mastodon-Blood Mountain
« Απάντηση #13 στις: 08/10/06, 05:11 »
Στο www.rateyourmusic.com είχα βαθμολογήσει το Leviathan με 4.5/5 γιατί περίμενα τον επόμενο δίσκο τους. Πώς ήμουν τόσο σίγουρος? Είναι πλέον από τις πιο χαρακτηριστικές μπάντες του σήμερα και όσες αμφιβολίες είχα στο αν θα μπορούν να σταθούν στα μεγάλα όνοματα της metal σκηνής σήμερα, διαλύθηκαν παντελώς... Δεν ξέρω αν είναι το άλμπουμ της χρονιάς γιατί δεν έχω ακούσει το Monotheist των Celtic Frost. Με αυτό τον δίσκο οι Mastodon δίνουν μαθήματα πρωτοτυπίας τόσο από άποψη στίχων όσο και από άποψη μουσικής. Απίστευτα κομμάτια και απίστευτες ιδέες.. Τι να πώ? Αυτός ο δίσκος λέγεται Blood Mountain όνομα και πράγμα. Ακούστε το καλά όσοι δεν το έχετε κάνει ήδη και θα καταλάβετε ότι μας λέει πως όλοι έχουν ένα βουνό να ανέβουν.. Το βουνό αυτό είναι η ίδια η ζωή και το αίμα είναι μέρος της για να περάσει ο καθένας τον προσωπικό του αγώνα.. Όσοι παρακολουθείτε την σύγχρονη σκηνή είναι καιρός να πάρετε τους Mastodon στα σοβαρά.

Βαθμολογία: 10/10 έτσι απλά, δεν θέλω να περάσει καιρός για να εκτιμήσω ένα αριστούργημα της εποχής μου...
Shatter the myth, don't cut yourself, on your words against dreams made of steel, stronger than any faith that inflicts with pain and fear...
Chuck Schuldiner RIP (13/5/1967 - 13/12/2001)

Αποσυνδεδεμένος KJP

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mastodon-Blood Mountain
« Απάντηση #14 στις: 08/10/06, 10:30 »
Δεν ξέρω αν είναι το άλμπουμ της χρονιάς γιατί δεν έχω ακούσει το Monotheist των Celtic Frost.

Είχα σκεφτεί να το γράψω παραπάνω... ότι, για φέτος, το εκπληκτικό "Blood Mountain" επισκιάζεται μονάχα από το μαύρο αριστούργημα των Ελβετών. Αν και στην τελική είναι αρκετά διαφορετικά μεταξύ τους (δηλαδή καμία σχέση), το "Monotheist" είναι πραγματικά το κάτι άλλο - "παίζει" μόνο του, χωρίς αντίπαλο.
Όλα είναι δρόμος.

Αποσυνδεδεμένος Fys

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mastodon-Blood Mountain
« Απάντηση #15 στις: 11/10/06, 02:37 »
Πρέπει να πώ ότι ο KJP μάλλον έχει δίκιο, αυτή την στιγμή ακούω τον δίσκο (Monotheist) και έχω πάθει πλάκα!!!
Αλλά δεν θέλω να βγάλω βιαστικά συμπεράσματα.. Το Blood Mountain είναι δισκάρα...
Shatter the myth, don't cut yourself, on your words against dreams made of steel, stronger than any faith that inflicts with pain and fear...
Chuck Schuldiner RIP (13/5/1967 - 13/12/2001)

Αποσυνδεδεμένος Unknown Artist

  • Νυχτοβάτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • Super profundo on the early eve of your day
    • Προφίλ
Απ: Mastodon-Blood Mountain
« Απάντηση #16 στις: 14/10/06, 02:17 »
Το άκουσα και εγώ... Το έχω πραγματικά λιώσει! Και αν με ρωτήσετε είμαι περισσότερο του ροκ πεδίου. Όμως αυτό δεν λέει τίποτα, γιατί και Thin Lizzy άκουσα στον δίσκο, και πολλά τζαζ περάσματα (κυρίως στο Bladecatcher), και πολλά άλλα που δεν μου έρχονται όλα τώρα. Τί ξεχώρισα; Το ψιλόpower ρίφ του "The Wolf Is Loose" και τα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ φωνητικά στο κομμάτι, καθώς και το μακρόσυρτο γέμισμα που κάνουν τα drums σε ένα σημείο, το φοβερό θέμα με το delay στο Sleeping Giant, το Bladecatcher βεβαίως βεβαίως (το οποίο κάποια στιγμή πρέπει να το βάλω να παίξει αργά να δω τί παίζει με τα φωνητικά...), το αρχικό ριφ του Colony of Birchmen, τo This Mortal Soul...
Μου άρεσε ιδιαίτερα που ήξεραν πού να βάλουν κάθε όργανο, άφηναν χώρο και στα ντραμς αλλά και στο μπάσο, πολύ βασικό κατά την ταπεινή μου άποψη...
Πολύ καλός δίσκος. Και με πολλές επιρροές που χρησιμοποιούνται πολύ σοφά στα κομμάτια.
Ξημερώνει. Μισοκατανοημένο πρώτο φως. Λαμπερός δαμαστής αγριεμένων και χαμένων ψυχών.
Μετανιώνω για όσα ως τώρα ισχυρίστηκα, για ό,τι ως τώρα υπήρξα.
Μετανιώνω γι' αυτή μου ακόμα τη μετάνοια.

                                     - Γιάννης Αγγελάκας -

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Mastodon-Blood Mountain
« Απάντηση #17 στις: 15/10/06, 17:30 »
Καλα το Video clip του Τhe wolf is loose ειναι ολα τα λεφτα.Οπως και το κομματι..μαλλον τοτε που ακουσα το δισκο ολκληρο ειχα πονοκεφαλο.θα κανω επανεξεταση ;)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Fys

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mastodon-Blood Mountain
« Απάντηση #18 στις: 16/10/06, 01:40 »
Ο δίσκος έχει ένα κομμάτι που κάνει backing vocals ο τραγουδιστής των Mars Volta (βαριέμαι να ανοίγω το βιβλιαράκι για να δω το όνομα του) που λέγεται Siberian Divine και είναι απίστευτο!!! Ακούστε το όσοι δεν το έχετε προσέξει ακόμα.
Shatter the myth, don't cut yourself, on your words against dreams made of steel, stronger than any faith that inflicts with pain and fear...
Chuck Schuldiner RIP (13/5/1967 - 13/12/2001)

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Mastodon-Blood Mountain
« Απάντηση #19 στις: 16/10/06, 12:11 »
Ο δίσκος έχει ένα κομμάτι που κάνει backing vocals ο τραγουδιστής των Mars Volta (βαριέμαι να ανοίγω το βιβλιαράκι για να δω το όνομα του) που λέγεται Siberian Divine και είναι απίστευτο!!! Ακούστε το όσοι δεν το έχετε προσέξει ακόμα.
ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!! ;D ;D..ΔΕΝτο ειχα παρει χαμπαρι!
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Apollon18

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 381
  • Φύλο: Άντρας
  • Watch the weather change.....
    • Προφίλ
Απ: Mastodon-Blood Mountain
« Απάντηση #20 στις: 18/10/06, 16:22 »
Ο δίσκος έχει ένα κομμάτι που κάνει backing vocals ο τραγουδιστής των Mars Volta (βαριέμαι να ανοίγω το βιβλιαράκι για να δω το όνομα του) που λέγεται Siberian Divine και είναι απίστευτο!!! Ακούστε το όσοι δεν το έχετε προσέξει ακόμα.


Ναι ρε  χαλαρα καπως zavala λεγεται.... ;)
Παντως εχει και ενα με τον τραγουδιστη των QOTSA και ενα με εναν αλλο που τωρα μου διαφευγει
All you know about me is what I've sold you
I sold out long before you ever heard my name
I sold my soul to make a record....And you bought one!!!

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Mastodon-Blood Mountain
« Απάντηση #21 στις: 18/10/06, 17:42 »
Crystal Skull-Skott kelly

Colony of Birchmen-Josh Homme

Siberian Divine-Cedric Bixler-Zavala

Βαριεσται ολοι σας :P
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Fys

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mastodon-Blood Mountain
« Απάντηση #22 στις: 20/10/06, 01:39 »
Δισκάρα παιδιά, τον έχω λιώσει το δίσκο.. Όσοι δεν βαριέστε, κάνετε τον κόπο να πάτε σε αυτό το website: www.youtube.com , και πατήστε Mastodon...
Shatter the myth, don't cut yourself, on your words against dreams made of steel, stronger than any faith that inflicts with pain and fear...
Chuck Schuldiner RIP (13/5/1967 - 13/12/2001)

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Mastodon-Blood Mountain
« Απάντηση #23 στις: 17/03/07, 23:21 »
Καλα τον ειχα αδικησει τον δισκο αυτο.Ειναι δισκαρα και τον εχω λιωσει.Με αυτον τον δισκο,αλλα και με το λαιβ που τους ειδα οι μαστοντον ανεβηκαν πολυ σε μενα!
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

paran0id

  • Επισκέπτης
Απ: Mastodon-Blood Mountain
« Απάντηση #24 στις: 18/03/07, 00:20 »
ωραιο, αλλα πολυς σαματας η παραγωγη, το αδικει. ειδικα σε τραγουδια οπως το πρωτο. σαν τραγουδια ομως γμν και δερνουν

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
13 Απαντήσεις
5083 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/11/06, 22:56
από Σπύρος
0 Απαντήσεις
2092 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/11/08, 12:59
από Asmodaius
10 Απαντήσεις
3529 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/09/10, 17:40
από blackmorefan
11 Απαντήσεις
3437 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/12/10, 12:38
από gkou
5 Απαντήσεις
4179 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/11/11, 10:56
από ερεβος
0 Απαντήσεις
1259 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/10/11, 02:24
από Ibanezos
2 Απαντήσεις
2786 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/06/13, 00:49
από KorakidisN
2 Απαντήσεις
1726 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/20, 14:28
από Stratos VR
0 Απαντήσεις
1507 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/03/22, 17:19
από Stratos VR
0 Απαντήσεις
416 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/04/24, 18:56
από Mike Moss