Αποστολέας Θέμα: Rolling Stones- O efialtis ksanagirna!  (Αναγνώστηκε 16167 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

jagmaster

  • Επισκέπτης
Rolling Stones- O efialtis ksanagirna!
« στις: 23/06/03, 14:24 »
To diasimotero rock n' roll KAPH tis ifiliou einai kai pali edw!mazi tou osoi vgikan ap# ta gerokomeia,nekrotafeia, piran ta anapirika karotsakia,tous kathetires tis papies kai katopin sinenesews giatrou tha akolouthisoun tin periodeia twn apolithwmatwn.

Re paidia,ti ginetai?as mou eksigisei kapoios ti rolo varane oi tipoi?40 xronia,oute kommounistiko kathestws na itan. Ma den katalavainoun oti ginontai geleioi?den katalavainoun oti teleiwse h epoxi tous?eleos re paidia,ftanei! exoun katantisei gagraina...
DEN THELOUME APOLITHWMATA KAI KATHETIRES!
GERONTIA KI OURITIRES!
THELOUME NA ROKAROUME KAI NA POROTHOUME,
KI OXI KSANA TA MOUSEIA STON DROMO MAS NA VROUME!

Αποσυνδεδεμένος ron-t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • υπάρχουν αυγές που δεν ξημέρωσαν ακόμα
    • Προφίλ
Re:Rolling Stones- O efialtis ksanagirna!
« Απάντηση #1 στις: 23/06/03, 15:53 »
  Φιλε jagmaster κατ αρχην να σου πω οτι ποτε δε γουσταρα υπερβολικα τους RS...Αλλα απο κει και περα το παρατραβας το σχοινι... :-\Τι θες να μας πεις δηλαδη οτι οι σημερινοι σαρανταρηδες ειναι για πατεριτσες και καπη...Μηπως να κοιταγες τον εαυτο σου στο καθρεφτη και να αφησεις αυτη τη γενια γιατι δεν εισαι ικανος να τη πιασεις στο στομα σου???Οταν πηγαιναμε σε rock συναυλιες φιλε μου με το δεδομενο οτι θα φαμε ξυλο απο τους ραβδουχους μηπως το ξεχασες...Οταν σπαγαμε το κλοιο των μπλε και μαζι και μερικα κεφαλια (μας-τους) για να μπορεις εσυ σημερα να ροκαρεις,μηπως και αυτο το ξεχασες... Η μηπως νομιζεις οτι ειναι ιδια φαση με τη σημερινη που με την ανοχη των μπατσων σπατε εσεις τις βιτρινες για να προβοκαρετε το οποιο ροκ κινημα υπαρχει...Μαλλον τα γηροκομεια και τα νεκροταφεια θα τα δω αμα ριξω καμμια ματια στα καφε τα μεσημερια με αραχτους νεολαιους που πηζουν στην αδικια και απο τη βαρεμαρα τους θελουν το βραδυ να ροκαρουν...Μηπως να αφησετε εσεις τα καροτσακια-ΙΧ και να ασχοληθειτε με τα απολιθωματα...ισως κρυβουν μια ιστορια που μπορει να σας διδαξει κατι χρησιμο,οπως ας πουμε να μην κονσερβοποιηστε τοσο ευκολα...Και παλι σου ξαναλεω οτι ποτε δεν γουσταρα τους RS αλλα λιγος σεβασμος στους 40'ς+ δε βλαπτει...οχι οτι τον χρειαζονται(μαλλον στα φρυδια τους τον γραφουνε >:() αλλα για να εισαι εσυ ενταξει με τον εαυτο σου... :P
Οτι και να ρίξουν μέσα μας, θα το πάρουμε και θα το θάψουμε κάτω στο βυθό μας...ΝΙΤΣΕ
Εν βυθώ γαρ η αλήθεια...ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος flea

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • FLEA your bass!!
    • Προφίλ
Re:Rolling Stones- O efialtis ksanagirna!
« Απάντηση #2 στις: 23/06/03, 16:26 »
Mallon esy file ron-t eisai ypervolikos!To phges poly makria to thema ti sxesh exoyn ola ayta pou les me toys RS?Magia toys aytwn poy kathontai kai arazoyn ti se apasxolei esena?Ti sxesh exoyn aytoi poy ta spane me to thema?Eisai arketa ypervolikos fie!Oso gia toys RS exoyn ontws xeftisei kai den akoygontai pleon.o sigoyro omws einai oti axizoyn estw kapio sevasmo gia ayto poy htan kapote...

Αποσυνδεδεμένος ron-t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • υπάρχουν αυγές που δεν ξημέρωσαν ακόμα
    • Προφίλ
Re:Rolling Stones- O efialtis ksanagirna!
« Απάντηση #3 στις: 23/06/03, 16:38 »
To diasimotero rock n' roll KAPH tis ifiliou einai kai pali edw!mazi tou osoi vgikan ap# ta gerokomeia,nekrotafeia, piran ta anapirika karotsakia,tous kathetires tis papies kai katopin sinenesews giatrou tha akolouthisoun tin periodeia twn apolithwmatwn.
DEN THELOUME APOLITHWMATA KAI KATHETIRES!
GERONTIA KI OURITIRES!
THELOUME NA ROKAROUME KAI NA POROTHOUME,
KI OXI KSANA TA MOUSEIA STON DROMO MAS NA VROUME!

  Σε ενα τοσο υπερβολικα επιθετικο φτυσιμο, οχι τοσο στους RS αλλα "στους οπαδους τους" χρειαζοταν μια υπερβολικη απαντηση...Η δικη μου δυστυχως(η ευτυχως) παραηταν ευγενικη...  :-\
« Τελευταία τροποποίηση: 23/06/03, 16:42 από RON-T »
Οτι και να ρίξουν μέσα μας, θα το πάρουμε και θα το θάψουμε κάτω στο βυθό μας...ΝΙΤΣΕ
Εν βυθώ γαρ η αλήθεια...ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος EPALLE

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is Like Jazz, Its Best When You Improvice
    • Προφίλ
    • Myspace website
Re:Rolling Stones- O efialtis ksanagirna!
« Απάντηση #4 στις: 23/06/03, 16:44 »
Πρωτα απο ολα αγαπητε φιλε jagmaster πρεπει να σε πληροφορησω οτι υπαρχουν μερικα group που ειναι διαχρονικα οπως oι θεοι ROLLING STONES , οι BEATLES , oι SCORPIOΝS και πολλοι αλλοι  >:( Eξαλου εσυ τι προβλημα εχεις με τους ROLLING STONES αντε να ασχοληθεις με τους καραγκιοζηδες που ακους και ασε τα μεγαλα group που εχουν αφησει ιστορια στην μουσικη   >:(
100 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ - 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΤΕΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Zoso

  • Heartbreaker
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 362
  • Φύλο: Άντρας
  • Our shadows taller than our soul...
    • Προφίλ
    • Zeppelin
Re:Rolling Stones- O efialtis ksanagirna!
« Απάντηση #5 στις: 23/06/03, 19:53 »
H ''μαγκιά'' της μουσικής είναι να μην ξεχνιέται και να αντέχει στο πέρασμα του χρόνου. Αν περνάει και στους μουσικους που εσύ γουστάρεις, ας το κάνουν. Πριν γράψεις το μήνυμα έπρεπε να σκεφτείς και να σεβαστείς τους οπαδούς των Stones που είναι άτομα κάθε ηλικίας, χωρις ουρητήρες κλπ. Οι άνθρωποι απέδειξαν ότι μπορούν να σταθούν και να τα βγάλουν πέρα και με το νέο κύμα. Αν έχεις ανάγκη να τα ''πεις'' σε κάποιους πές τα σ' αυτούς που δεν αντέχουν μουσικά.

Όταν ένας δημοσιογράφος ρώτησε τους Stones αν πρόκειται να αποσυρθούν ή να πεθάνουν στη σκηνή, αυτοί του απάντησαν να πάει για ψάρεμα. Έτσι λοιπόν κι εσύ, πιάσε το καλάμι σου και ξεκίνα....
Προσοχή απ' τον ήλιο και τους καρχαρίες.. ;D
''...Πριν αρχίσουν όλα
Είχαν κιόλας αρχίσει
Πριν φτάσω ήμουν ήδη εκεί
Τα ίχνη μου και ο δρόμος προϋπήρχαν
Τ’ ακολούθησα
Βρήκα ένα σπίτι στις φλόγες
Μπήκα μέσα και του 'βαλα φωτιά...''

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:Rolling Stones- O efialtis ksanagirna!
« Απάντηση #6 στις: 23/06/03, 20:07 »
Xωρίς να εκθέσω την προσωπική μου άποψη για τους Rolling Stones, θα εκφράσω το εξής ερώτημα: κάποτε εθεωρείτο τιμητικό για έναν καλλιτέχνη να πεθάνει "πάνω στο σανίδι".  Σήμερα ισχύει κάτι διαφορετικό...;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Stefania

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο νους μας είναι αληταριό που όλο θα δραπετεύει!!
    • Προφίλ
Re:Rolling Stones- O efialtis ksanagirna!
« Απάντηση #7 στις: 23/06/03, 20:31 »
Προς Jagmaster:

Μα καλά τι είναι αυτά που γράφεις???

Οι Rolling Stones έχουν μια μεγάλη ιστορία πίσω τους.
Το γεγονός ότι τους ακούει ο πατέρας μου, τους ακούω εγώ και τους ακούνε 15χρονα σήμερα αυτό δεν είναι καθόλου τυχαίο.
Γεφυρώνουν γενιές με τα τραγούδια τους και πες μου μόνο ένα γρουπ που το έχει κατορθώσει αυτό και να μπορεί ακόμα να παίξει live!

Μην ξεχνάμε ότι ήταν αυτοί που όταν οι Beatles τραγουδούσαν για "holding hands", αυτοί μιλούσαν για sex, drugs, για "sympathy for the devil".
Και παρότι έχουν περάσει τα 54 χρόνια τους όταν εγώ τους είχα δει στην Αθήνα το 98 δεν ανέβηκαν στη σκηνή του Ολυμπιακού Σταδίου σαν ένα συμπαθέστατο σύνολο γερόντων, αλλά σαν ένα βαρβάτο rock 'n' roll συγκρότημα που θα έκανε πολλούς νέους ακόμα, αλλά βαθειά γερασμένους στην έμπνευση καλλιτέχνες της εποχής να... χλωμιάσουν.

ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ!
ΚΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΣΗΚΩΝΕΙ ΟΛΟΥΣ
ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΞΕΧΝΙΟΥΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ...
ΚΑΙ Η ΑΞΙΑ ΕΝΟΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗ ΕΚΕΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.
ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΘΕΙΡΕΤΑΙ.

« Τελευταία τροποποίηση: 23/06/03, 20:42 από Stefania »
Στο βυθο της μουσικης συνταξιδευουμε. Στο βυθο της μουσικης τα ιδια πραγματα σ'ακολουθουν μετουσιωμενα. Η ζωη παντου μιμειται τον εαυτο της. Κι εσυ κρατωντας το φωσφορο στην παλαμη σου κυκλοφορεις ασαλευτη μεσα στις ινες της πελωριας τυχης.
- Ελύτης -

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Rolling Stones- O efialtis ksanagirna!
« Απάντηση #8 στις: 23/06/03, 22:22 »
Πρώτα απ'όλα χαιρετίζω την επάνοδο του φίλου Απόλλωνα μετά από απουσία πολύμηνη κι ελπίζω να είναι κοντά μας αυτή τη φορά για τα καλά...:)

Κατά δεύτερον...κατανοώ τον προβληματισμό/ένσταση του jagmaster...συνήθως η ροκ έκφραση έχει συνδεθεί με την επαναστατικότητα της νεότητας και πολλούς η θέα κάποιων 60αρηδων που δε γνωρίζουν πότε πρέπει να σταματήσουν ενδεχομένως ξενίζει ή και ακόμα απωθεί.

Για να κάνω όμως το συνήγορο του διαβόλου (διότι η θέση του διαβόλου είναι καπαρωμένη :P), πως μπορείς να αποκλείσεις το δικαίωμα τους στην καλλιτεχνική έκφραση "απαιτώντας" να παύσουν να ανεβαίνουν στη σκηνή? Κι από πότε ο καλλιτέχνης πρέπει να βγαίνει ντε και καλά στη σύνταξη για να μη σπιλώσει το ένδοξο παρελθόν του? Έχω την αίσθηση πως αν κάτι τους κρατάει ακόμα στη "ζωή" (αντί να περνάνε την ώρα τους σε ένα γεροκομείο πίνοντας τσάι με κουλουράκια) είναι ο ήχος του κοινού που παραληρεί...και πως να τους αδικήσεις. Το καλό άλλωστε με την τέχνη είναι πως τους χωράει όλους...

Αποσυνδεδεμένος Panos324

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 255
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Rolling Stones- O efialtis ksanagirna!
« Απάντηση #9 στις: 23/06/03, 23:39 »
Οι stones είναι ένα συγκρότημα το οποίο μπορεί μεν να είναι μεν παλιό δεν θα μποροούμε όμως να πούμε οτι ξεχάστηκε!
 ;)

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Re:Rolling Stones- O efialtis ksanagirna!
« Απάντηση #10 στις: 24/06/03, 00:06 »
Παράθεση
DEN THELOUME APOLITHWMATA KAI KATHETIRES!
GERONTIA KI OURITIRES!
THELOUME NA ROKAROUME KAI NA POROTHOUME,
KI OXI KSANA TA MOUSEIA STON DROMO MAS NA VROUME!  
:o :o :o :o :o
Τωρα μπορω να πω οτι αυτη ειναι η μεγαλητερη βλακεια που ακουσα αυτη τη χρονια :o
καλα εισαι σοβαρος >:(......οχι απλως τραβας το σχοινι εσυ το εχεις ξεχυλώσει >:(....αυτη ειναι η προσωπικη σου γνωμη και δεν πρεπει να την γενικεύεις οπως λες πως ολοι οι γεροι ακουν RS εμενα μου αρεσουν παρα πολυ και δεν ειμαι  ο μονος γι'αυτο και εχουν τοσους οπαδούς σε ολο τον κοσμο.....ελπιζω να καταλαβες τι πεταξες

jagmaster

  • Επισκέπτης
Re:Rolling Stones- O efialtis ksanagirna!
« Απάντηση #11 στις: 24/06/03, 13:19 »
katarxas,ws sinithws katafera na kanw to site anw katw.pistepste me den itan eksepitides kai nomizw oti kapoies eksigiseis dedomenou oti oi perissoteroi den me kserete proswpika na ksekatharisw kapoia pragmata:
1. Ron-T katalavainw tin tsatila sou. Logiko einai ama stin leei kapoios mirkoteros na ta pairneis. pistepse me, exw mathei kai ton eauto mou na sevomai kai tous allous.stoxos mou den itan na thiksw mia genia pou sigoura efage poly perissotera aggouria gia na akousei tin mousiki pou ithele alla kai genika na ekfrastei sta plaisia pou ithele.dikaiologimeni h orgi sou...alla ap' tin alli esy vriskeis igies ena sigrotima 60wn na kleinei ton dromo gia alla sigrotimata?thewreis swsto atoma pou mousika -kaka ta psemmata-den mporoun pia na vgaloun kati kalo na kanoun periodeies?gia poio logo?na prosferoun ti?
peite mou re paidia,vgalte me m***ka an thelete alla eseis den thelete na akousete kapoio neo sigrotima kai na tautistite mazi tou?
opws eipa kai nwritera Ron, to teleutaio pragma pou ithela na kanw itan na se prosvalw.an parola auta to ekana zitw dimosia signwmi kai tin iposxesi mou oti sto mellon tha prosexw perrissotero ton tropo ekfrasis mou.

2. Oso gia tous ipoloipous:ektos tou bluewind pou panw katw epiase to nohma autwn pou ithela na pw (ta peri ftisimatos tou Ron itan dikaiologimena gia logous pou anefera parapanw) oi ipoloipoi koitaksate to dentro kai xasate to dasos. Epanalamvanw,an to minima mou edine tin entipwsi oti thelw na koroidepsw paw paso,apodexomai to sfalma mou kai dilwnw oti ithela na kautiriasw to fainomeno Rolling Stones.an kai meta ap' tin diorthwsi eseis protimate na deite rolling stones apo kapoio allo neo sigrotima,me tis euxes mou.
meta omws min griniazete gia tin stasimotita tis rock skinis...

PS: o megalos aderfos mou, Apollwnas girise.exei arketous logous gia na mou traviksei ta autia.Kalws irthe!

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:Rolling Stones- O efialtis ksanagirna!
« Απάντηση #12 στις: 24/06/03, 22:55 »
Κατ' αρχήν να ευχαριστήσω τον bluewind και τον μικρό μου αδερφό ;) jagmaster για τις ευχές τους και να πω στον τελευταίο ότι συνήθως δεν τραβάω αυτιά, ούτε και έχω κανένα λόγο να τραβήξω τα δικά του...

Εν συνεχεία, να εκθέσω την άποψή μου επί του θέματος.  'Εχω την εντύπωση ως φίλος της rock μουσικής επί σχεδόν 25 έτη ότι η συνεχιζόμενη παρουσία στη μουσική σκηνή ενός συγκροτηματος με την ιστορική παρακαταθήκη των Rolling Stones δεν μπορεί παρά να λειτουργεί θετικά με πολλούς τρόπους.  Είτε εμπνέοντας νέα συγκροτήματα και καλλιτέχνες, είτε αποδεικνύοντας έμπρακτα ότι η rock δεν έχει καμία απολύτως σχέση με τα βραχύβια μουσικά ρεύματα που κατακλύζουν το χώρο τα τελευταία χρόνια, είτε τέλος υπενθυμίζοντας τι ακριβώς εστί "rock" σε μια εποχή που ο όρος χρησιμοποιείται καταχρηστικά (και παράνομα) για μια πλειάδα μουσικών κλώνων που δεν έχουν καμία σχέση με το είδος, πιστεύω ότι οι Stones δεν βλάπτουν τη rock σκηνή.  Όσο για την ηλικία τους, δεν ισχύει το "you're never too old to rock'n'roll..."; Αν όχι, θα παρακαλούσα κάποιος να μου πεί ποιά ακριβώς είναι η ηλικία κατα την οποία οφείλω να παραιτηθώ από τις κρυφές μου φιλοδοξίες να γίνω rock star!!! ::) ;D

Δεν είμαι σίγουρος τι ακριβώς εννοούσε ο jagmaster όταν ανέφερε ότι "οι Stones κλείνουν το δρόμο σε άλλα συγκροτήματα".  Εξάλλου θεωρώ ότι αν υπήρχε κάτι στη σύγχρονη μουσική σκηνή έστω και κατά διάνοια ανάλογο με τους Rolling Stones (σαν επιρροή εννοώ) ίσως να μην κάναμε τώρα αυτή τη συζήτηση.  Θα τον παρακαλούσα λοιπόν να εξηγήσει τα λεγόμενά του και επιφυλάσσομαι να επανέλθω...
« Τελευταία τροποποίηση: 24/06/03, 23:04 από Απόλλων »
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Re:Rolling Stones- O efialtis ksanagirna!
« Απάντηση #13 στις: 25/06/03, 20:08 »
Ένας καλλιτέχνης αποσύρεται θέλοντας και μη όταν σταματήσει να έχει απήχηση το έργο του στον κόσμο. Από τη στιγμή που οι Stones αρέσουν (μετριοπαθώς μιλώντας πάντα 8) ) δεν βλέπω το λόγο για τον οποίο θα έπρεπε να "κρεμάσουν τα παπούτσια"... εξ άλλου ο χώρος της μουσικής έχει χώρο για όλους όσους αποκτούν την έγκριση του κοινού... όταν το κοινό αρχίσει να καλύπτεται μουσικά από κάποια άλλα συγκροτήματα και να απορρίπτει ή να παραμερίζει τους παλιούς, αναγκαστικά θα αποσυρθούν... αγορά είναι...
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος Thanocaster

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Was it love or was it the idea of being in love?
    • Προφίλ
Re:Rolling Stones- O efialtis ksanagirna!
« Απάντηση #14 στις: 25/06/03, 20:33 »
File jagmaster... Eixes paei sti sinavlia tous to 1996? Profanws oxi. Kai mi mou peis oti gerasane tooooso poli se 7 xronia, giati eite 45 einai o Jagger kai o Richards, eite 52 tetoia ekriktikotita kai diarkeia (paiksane 2,5 wres - treis me to dialeimma gia na paiksei o Richards kapoia kommatia akoustika) den eixan polla sigkrotimatakia pou theopoioume gia mia dietia kai meta eksafanizontai.

Nomizw oti to na yparxei sigkrotima pou epi 35 xronia kanei sold-out sinavlies einai deigma enos istorikou sigkrotimatos. An twra esena sou fainontai karagkiozides kai axristoi, mporeis kallista tin imera pou tha paiksoun stin Ellada (an paiksoun pote) na pareis tin parea sou kai na vgeis gia kana potaki se ena rokadiko, i jazz-bar i opou allou travaei i psuxi sou. Den goustareis na deis tous Stones, den pas na tous deis. Kaneis den se ypoxrewnei na tous deis. Toso apla. Den nomizw oti einai toso megalo martirio. Kai kallitera na yparxoun 50arides stones para 50arides Mpougades se afti ti xwra pou o Mpougas kai o Ploutarxos einai pio anagnwrisimoi apo ton John Lennon kai ton Mick Jagger. Tragiko alla pragmatikotita...
The Floydian

jagmaster

  • Επισκέπτης
Re:Rolling Stones- O efialtis ksanagirna!
« Απάντηση #15 στις: 25/06/03, 20:57 »
na mai kai pali loipon. o apollwn girise (hip-hip-hooray!! ;D :D) kai eukairia na sinexisw na eksigw tin thesi mou kiriws ston apollwna alla ennoeitai kai stous ipoloipous.
anagnwrizw oti simera h mousiki skini einai gia klammata.eidika me to teleutaio kima sigrotimatwn pou mimountai aisxra auto to garage-rock twn sixties mou exei girisei ta antera.Eidika de oi White Stripes mou exoun dimiourgisei allergiko shock.eleos re!! apo tin alli omws pisteuw oti ligo poly oloi mas tha eprepe na psaxtoume gia na vroume nea sigrotimata pou exoun kati neo na prosferoun. Posoi gia paradeigma apo esas kseroun tous Turbonegro??ligoi fantazomai.posoi apo esas kseroun tous New American Shame?sxedon kanenas?tous Rhinobucket?miden eis to pilikon. eutixws toulaxiston den emeinan stin afaneia oi Queens of the Stone Age. otan loipon egw ws akroatis anakaliptw kapoia mikra rock n' roll diamantakia,perimenw mpas kai erthoun periodeia kai ksafnika kikloforei to 18877626783994847645467899999187727838 best of twn akatonomastwn (klemmeno,to kserw) peftoun oloi san ta limaria kai to pairnoun. kai ta alla album,apo mpantes pou exoun kati na poun?wx,re file edw erxontai oi mousikoi triloi kai loipa kai loipa.auto loipon file apollwna egw to antilamvanomai ws freno stin ekseliksi tis rock skinis.
thanocaster, i monadiki sinaulia pou mou exei meinei kahmos na paw einai Iggy Pop. apo ekei kai pera na sou dieukrinisw to gegonos tou egw eimai katoikos germanias ta teleutaia 2 xronia. kai edw exw xazepsei:anoigw tileorasi=THRIAMVOS H PERIODEIA TWN ROLLINg STONES!anoigw radiofwno=KATHILWSAN OI ROLLING STONES!! vgainw ston dromo apntou afises ROLLING STONES!! E,eleos pia re paidia!tin sinaulia twn.... tin diafimzan 3 mines prin erthei,auti twn turbonegro tin ematha dio meres prin arxisei... auto diladi eseis to thewriete igies??

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:Rolling Stones- O efialtis ksanagirna!
« Απάντηση #16 στις: 25/06/03, 21:42 »
Όπως είπα στο προηγούμενο μήνυμά μου, εμένα προσωπικά με εμπνέει και με ενθαρρύνει το γεγονός ότι οι Stones συνεχίζουν να υπάρχουν, να κυκλοφορούν νέες δουλειές, να κάνουν περιοδείες κλπ εδώ και 40 χρόνια.  Ειδικά αν σκεφτεί κανείς πόσα συγκροτήματα, ρεύματα, αλλά και ολόκληρα μουσικά είδη, εμφανίστηκαν σε αυτό το διάστημα, χωρίς να απομένει σήμερα από αυτά τίποτα εκτός από μία μακρινή ανάμνηση.

Aδερφέ jagmaster, εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω πώς ακριβώς η παρουσία των Rolling Stones στα μουσικά δρώμενα έχει αρνητική επίδραση στις προσπάθειες ανάδειξης νέων συγκροτημάτων. Και δεν είναι αναμενόμενο, γνωρίζοντας πως λειτουργεί η μουσική βιομηχανία, να υπάρχει πολύ μεγαλύτερη προβολή για μια περιοδεία των Stones από ότι ενός άλλου, σχετικά καινούργιου και εν πολλοίς άγνωστου συγκροτήματος; Ή μήπως μου διαφεύγει κατι...;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:Rolling Stones- O efialtis ksanagirna!
« Απάντηση #17 στις: 25/06/03, 22:50 »
 :) και επειδή από τα τελευταία μου 80-100 post τα 90 ήταν κατεβατά , να πω μόνο ένα Welcome Back στον Απόλλων , και για το θέμα.....βρε Jag  , εμείς οι παλιό-ροκάδες μεγαλώσαμε με άλλα ακούσματα. Δεν μας επιτρέπεται να μείνουμε σε αυτά?
Ντε και καλά εξυγχρονισμός και στην μουσική... :-\
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος sourwtiri

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Trobet.gr
Re:Rolling Stones- O efialtis ksanagirna!
« Απάντηση #18 στις: 26/06/03, 01:47 »
ma giati epitelous den paithainoun oloi aftoi oi podosfairistes pou paizoun sta evrwpaika gipeda gia na anadeixthw ki egw epitelous pou eimai talantouxos??giati me kratan stin afaneia?giati me xaramizoun??kserete ti mpalia evgala proxthes sto 5x5??mirognwmonio!!an einai dinaton diladi nai pairnoun champions league o maldini o costacurta kai o rui costa pou exoun ksexasei na kremasoun papoutsia!!egw re eimai molis 22!!!EINAI ADIKO!!!!
Με μια τρατα ολοχρυση, με  sourwtiri  πατο
στο σκοτος πλεει αβυθιστη με πληρωμα φευγατο

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Rolling Stones- O efialtis ksanagirna!
« Απάντηση #19 στις: 26/06/03, 09:29 »
Εμένα με ενοχλεί που συνεχίζουν να "τα παίρνουν". Είναι εύκολο χρήμα για αυτούς και για όλους τους εμπλεκόμενους να βγει ένα CD, να γίνει μια συναυλία, κλπ. κι ας μην έχουν τίποτα καινούργιο να προσφέρουν. Αν ήταν σωστοί θα έκαναν τσάμπα ή φτηνές ή φιλανθρωπικές συναυλίες. (μπορεί και να'χουν κάνει, δε ξέρω σίγουρα). Πόσα θέλουν να φάε πια; και πόσο πιο μικρή θα είναι η επόμενη γυναίκα του Jagger; (ναι, ζηλεύω! :P)

Άραγε, είναι καλύτερα να παραμένεις στη σκηνή με οποιονδήποτε τρόπο ή να αποχωρείς σιωπηλά και ταπεινά όπως οι Αφοι Κατσιμίχα;

Μην ξεχνάμε ότι ήταν αυτοί που όταν οι Beatles τραγουδούσαν για "holding hands", αυτοί μιλούσαν για sex, drugs, για "sympathy for the devil".

Αυτό δηλαδή το αναφέρεις ως θετικό;  ???

Αποσυνδεδεμένος Stefania

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο νους μας είναι αληταριό που όλο θα δραπετεύει!!
    • Προφίλ
Re:Rolling Stones- O efialtis ksanagirna!
« Απάντηση #20 στις: 26/06/03, 09:38 »
Μην ξεχνάμε ότι ήταν αυτοί που όταν οι Beatles τραγουδούσαν για "holding hands", αυτοί μιλούσαν για sex, drugs, για "sympathy for the devil".

Αυτό δηλαδή το αναφέρεις ως θετικό;  ???

Το αναφέρω για να δείξω το rock n roll κλίμα της εποχής εκείνης!
Και οτι οι Rolling Stones το αντιπροσώπευαν τέλεια.
Στο βυθο της μουσικης συνταξιδευουμε. Στο βυθο της μουσικης τα ιδια πραγματα σ'ακολουθουν μετουσιωμενα. Η ζωη παντου μιμειται τον εαυτο της. Κι εσυ κρατωντας το φωσφορο στην παλαμη σου κυκλοφορεις ασαλευτη μεσα στις ινες της πελωριας τυχης.
- Ελύτης -

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:Rolling Stones- O efialtis ksanagirna!
« Απάντηση #21 στις: 26/06/03, 10:06 »
ma giati epitelous den paithainoun oloi aftoi oi podosfairistes pou paizoun sta evrwpaika gipeda gia na anadeixthw ki egw epitelous pou eimai talantouxos??giati me kratan stin afaneia?giati me xaramizoun??kserete ti mpalia evgala proxthes sto 5x5??mirognwmonio!!an einai dinaton diladi nai pairnoun champions league o maldini o costacurta kai o rui costa pou exoun ksexasei na kremasoun papoutsia!!egw re eimai molis 22!!!EINAI ADIKO!!!!

Άσχετο . Συγνώμη παιδιά.
Εσύ τρυπητό κανόνισε να μου ξανασβήσεις μηνύματα και θα βλέπεις το ποδόσφαιρο μόνο από την τηλεόραση. >:( ;D

Υ.Γ. ...και υπόψιν αυτό είναι μήνυμά μου με αριθμό 666
« Τελευταία τροποποίηση: 26/06/03, 10:07 από parpen »
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος zogler

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:Rolling Stones- O efialtis ksanagirna!
« Απάντηση #22 στις: 26/06/03, 10:48 »
καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς :-X

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Re:Rolling Stones- O efialtis ksanagirna!
« Απάντηση #23 στις: 26/06/03, 11:20 »
Παρότι εμένα προσωπικά δεν με ενθουσιάζουν, ένα συγκρότημα τέτοιου βεληνεκούς απαιτεί τουλαχιστον ΣΕΒΑΣΜΟ..... >:(
Twitter @mcrosog

jagmaster

  • Επισκέπτης
Re:Rolling Stones- O efialtis ksanagirna!
« Απάντηση #24 στις: 26/06/03, 13:51 »
apollwna,gia na sou lisw tin aporeia.kapote ola teleiwnoun kai arxizei kati allo.etsi kata tin gnwmi mou prepei na einai me ta sigortimata.egw pisteuw pws h parousia palaiwn sigortimatwn empodizei tin anadeiksi newn.atui h diavoiti mousiki viomixania den mporei na vrei kati neo?prepei na anamasame ta idia sinexeia?pws to lene re paidia?egw pisteuw oti auta ta sigrotimata den prosferoun tipota pleon.kai epeidh vlepw sigrotimata nea pou thavontai ta pairnw. einai kako auto?

twra oso afora tous 30-40arides dikaiwma sas einai na akoute tin mousiki pou thelete.egw kiriws stin dikia mou genia anaferomai.stin genia pou thewrei timi na akouei kati 40 etwn ap' to na psaksei na vrei kati neo...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2803 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/12/03, 23:13
από ερεβος
0 Απαντήσεις
2075 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/04/08, 19:54
από Mrs Brightside
34 Απαντήσεις
10595 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/09/09, 19:03
από themos
0 Απαντήσεις
1775 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/08/09, 15:55
από mogadishu
3 Απαντήσεις
2255 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/10, 01:25
από Stinky
45 Απαντήσεις
13088 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/11, 03:27
από Nirvana16
0 Απαντήσεις
1998 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/10/12, 13:29
από mackay
11 Απαντήσεις
4101 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/04/13, 21:28
από happydreamer
15 Απαντήσεις
5441 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/11/14, 16:22
από let me know 796
0 Απαντήσεις
5461 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/03/17, 17:55
από Πάνος Μαλαχιάς