Αποστολέας Θέμα: Vibrato χρησιμοποιώντας το tremolo...  (Αναγνώστηκε 16487 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Τον τελευταίο καιρό ανακάλυψα μια ενδιαφέρουσα τεχνική σχετικά με το βιμπράτο!
Αντί να κάνω βιμπράτο με τον κλασικό τρόπο, στηρίζω το δεξί μου χέρι στην γέφυρα και την σπρώχνω/αφήνω με χαλαρές κινήσεις...
Αυτό με βοηθά κυρίως στα αργά σόλο (βλ. comfortably numb) με πλατύ βιμπράτο κι όχι στα γρήγορα, γιατί μου δίνει περισσότερο έλεγχο και δεν υπάρχει περίπτωση να ξεφύγω καθόλου απ την τονικότητα!!

Ξέρετε τώρα αν και κατά πόσο στέκει αυτή σαν τεχνική ή αν υπάρχει κάποιος κιθαρίστας που κάνει βιμπράτο με αυτόν τον ανορθόδοξο τρόπο? :P
Thanks...

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Vibrato χρησιμοποιώντας το tremolo...
« Απάντηση #1 στις: 13/10/07, 14:44 »
Eγώ! Βασικά το συνηθίζω λιγότερο από τους άλλους τρόπους, αλλά ήταν από τα πρώτα πράγματα που έκανα στην κιθάρα και αρχικά έτσι έκανα βιμπράτο. Συνηθίζεται πάντως, αλλά δε ξέρω κανέναν που να χρησιμοποιεί κυρίως αυτήν την τεχνική. Προσωπικά πλέον σχεδόν δε το κάνω καθόλου αν και σε αργά σόλο πράγματι βολεύει.
« Τελευταία τροποποίηση: 13/10/07, 14:49 από Joevaicci »
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Vibrato χρησιμοποιώντας το tremolo...
« Απάντηση #2 στις: 13/10/07, 14:50 »
Αυτό που λές συνηθίζεται αρκετά...δεν είναι κάποια στάνταρ τεχνική βέβαια αλλά συνηθίζεται...στη τελική ο καθένας χρησιμοποιεί αυτό που τον βολεύει περισσότερο και του ακούγεται καλύτερα!

Αποσυνδεδεμένος The common cunning linguist

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 644
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Vibrato χρησιμοποιώντας το tremolo...
« Απάντηση #3 στις: 13/10/07, 17:31 »

Αυτό που έχει η κιθάρα, ΔΕΝ λέγεται τρέμολο. Λέγεται vibrato. Tremolo το ονόμασε ο Leo Fender λόγω ασχετοσύνης.  :P :P ;D

Επομένως είναι ΑΠΟΛΥΤΑ φυσιολογικό να αυξομειώνει κανείς γρήγορα το pitch με το... vibrato (γιατί ΑΥΤΟ ακριβώς είναι το vibrato), όπως ακριβώς κάνει και με τα δάκτυλα του αριστερού.  ;)
Jesus loves you; I personally think you're a cunt.

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Vibrato χρησιμοποιώντας το tremolo...
« Απάντηση #4 στις: 13/10/07, 21:51 »
...καθως επισης θα το συναντησετε πολλες φορες και ως tremelo....παντως ενδιαφερουσα τεχνικη  ;)
Ο Blackmore χρησιμοποιουσε με τον ιδιο τροπο το τρεμολο αλλα με το λεβιε σε αργα σολο τυπου temple of the king για το βιμπρατο.
« Τελευταία τροποποίηση: 14/10/07, 13:49 από mace »
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Vibrato χρησιμοποιώντας το tremolo...
« Απάντηση #5 στις: 14/10/07, 02:50 »
Μιλάμε για γέφυρα τρέμολο, ή για floyd rose?  ???

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Vibrato χρησιμοποιώντας το tremolo...
« Απάντηση #6 στις: 14/10/07, 15:14 »
Βασικά εγώ μιλάω για την κλασική γέφυρα-τρέμολο που έχουν οι στρατ... Σε φλόιντ δεν πιάνει? ??? ::)

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Vibrato χρησιμοποιώντας το tremolo...
« Απάντηση #7 στις: 14/10/07, 15:17 »
Ανάλογα... Πρέπει να'χεις ελαφρύ χέρι. Φαντάσου πως στο floyd rose, παίζοντας στακάτα με το χέρι ακουμπησμένο πάνω του, λίγο παραπάνω να πατήσεις αμέσως ανεβαίνει λίγο ο τόνος. Θέλει υπερβολική εξοικείωση για να κάνεις βιμπράτο μ'αυτόν τον τρόπο, και δεν θα το σύστηνα σε κανέναν... Μπορεί να γίνει πολύ "τσαπατσούλικο"...  8)

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Vibrato χρησιμοποιώντας το tremolo...
« Απάντηση #8 στις: 14/10/07, 15:24 »
Δε ξέρω, εγώ σε φλόιτν ρόουζ το δοκίμαζα και δεν είχα πρόβλημα...
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Vibrato χρησιμοποιώντας το tremolo...
« Απάντηση #9 στις: 14/10/07, 15:27 »
Καλά, είναι στο άτομο. Αν εσένα σε βολεύει περισσότερο δεν μπορώ να σου πώ εγώ ότι είναι λάθος. Απλά εμένα δεν με βολεύει, κι εκτός αυτού, το βρίσκω και λίγο περίεργο. Δεν σου φεύγει όμως ποτέ το pitch έτσι? Εννοώ να ξεφύγει παραπάνω από ένα απλό vibrato.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Vibrato χρησιμοποιώντας το tremolo...
« Απάντηση #10 στις: 14/10/07, 15:36 »
Σε εμένα πάντως ποτέ!! :P Αντιθέτως το βρίσκω πιο βολικό και έχω καλύτερο έλεγχο του βιμπράτο!! Δεν είναι φυσικά για όλα τα σόλο όπως λέω και πιο πάνω...
Πάντως ένα ακόμα πλεονέκτημα που έχει είναι το γεγονός ότι μπορείς να κάνεις βιμπράτο ακόμα και σε ανοικτή χορδή έτσι...(όχι ότι χρειάζεται και συχνά αλλά λέμε τώρα :P)...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Vibrato χρησιμοποιώντας το tremolo...
« Απάντηση #11 στις: 14/10/07, 17:04 »
Σε εμένα πάντως ποτέ!! :P Αντιθέτως το βρίσκω πιο βολικό και έχω καλύτερο έλεγχο του βιμπράτο!! Δεν είναι φυσικά για όλα τα σόλο όπως λέω και πιο πάνω...
Πάντως ένα ακόμα πλεονέκτημα που έχει είναι το γεγονός ότι μπορείς να κάνεις βιμπράτο ακόμα και σε ανοικτή χορδή έτσι...(όχι ότι χρειάζεται και συχνά αλλά λέμε τώρα :P)...

Επίσης η συγκεκριμένη τεχνική είναι η μόνη που σου επιτρέπει να κάνεις "bend" πάνω σε μια pinch harmonic.. Πολύ χρήσιμη και ενδιαφέρουσα τεχνική σίγουρα..

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: Vibrato χρησιμοποιώντας το tremolo...
« Απάντηση #12 στις: 14/10/07, 17:23 »
Ψιλοτεμπελιά μου ακούγεται, βαριέται κάποιος να κουνήσει γρήγορα το δάχτυλό του :P

Εντάξει πέρα απ' την πλάκα, το καλό με αυτού του είδους βιμπράτο είναι ότι μπορείς να κάνεις προς τα κάτω Pitch (με την απλή γέφυρα δηλαδή) ενώ αν είναι απλά με δάχτυλα, μόνο προς τα πάνω κι αν είναι με Floyd Rose και προς τα πάνω και προς τα κάτω.

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Vibrato χρησιμοποιώντας το tremolo...
« Απάντηση #13 στις: 14/10/07, 17:49 »
Σε εμένα πάντως ποτέ!! :P Αντιθέτως το βρίσκω πιο βολικό και έχω καλύτερο έλεγχο του βιμπράτο!! Δεν είναι φυσικά για όλα τα σόλο όπως λέω και πιο πάνω...
Πάντως ένα ακόμα πλεονέκτημα που έχει είναι το γεγονός ότι μπορείς να κάνεις βιμπράτο ακόμα και σε ανοικτή χορδή έτσι...(όχι ότι χρειάζεται και συχνά αλλά λέμε τώρα :P)...

Επίσης η συγκεκριμένη τεχνική είναι η μόνη που σου επιτρέπει να κάνεις "bend" πάνω σε μια pinch harmonic.. Πολύ χρήσιμη και ενδιαφέρουσα τεχνική σίγουρα..
Βασικά σε pinch harmonics γίνεται bend κανονικά. Σε natural harmonics (αυτές που ακουμπάς απλά τη χορδή πάνω από το σιδεράκι του τάστου δηλ.) υποτίθεται ότι γίνεται μόνο με το τρέμολο αλλά χθες προχθές ανακάλυψα πως γίνεται να κάνεις bend τουλάχιστον στη ΣΟΛ νότα της 6ης χορδής (3ο τάστο) αφού έχεις παίξει μια φυσική αρμονική σε αυτήν :o Και ακούγεται πολύ πιο καθαρά από pinch harmonic στο ίδιο σημείο :D

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Απ: Vibrato χρησιμοποιώντας το tremolo...
« Απάντηση #14 στις: 14/10/07, 18:05 »
Κι εγώ χρησιμοποιώ κάποιες φορές το tremolo για vibrato και το κάνουν και πολλοί άλλοι. Καλό είναι όμως να μάθεις οπωσδήποτε και την τεχνική με τα δάχτυλα. Αν κάποια στιγμή κληθείς να παίξεις μια κιθάρα που δεν έχει whammy bar δεν θα κάνεις vibrato;

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Vibrato χρησιμοποιώντας το tremolo...
« Απάντηση #15 στις: 14/10/07, 18:10 »
Mα δε μιλάμε για το γουάμι μπαρ, αλλά για τη γέφυρα
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Vibrato χρησιμοποιώντας το tremolo...
« Απάντηση #16 στις: 14/10/07, 22:59 »
Σε εμένα πάντως ποτέ!! :P Αντιθέτως το βρίσκω πιο βολικό και έχω καλύτερο έλεγχο του βιμπράτο!! Δεν είναι φυσικά για όλα τα σόλο όπως λέω και πιο πάνω...
Πάντως ένα ακόμα πλεονέκτημα που έχει είναι το γεγονός ότι μπορείς να κάνεις βιμπράτο ακόμα και σε ανοικτή χορδή έτσι...(όχι ότι χρειάζεται και συχνά αλλά λέμε τώρα :P)...

Επίσης η συγκεκριμένη τεχνική είναι η μόνη που σου επιτρέπει να κάνεις "bend" πάνω σε μια pinch harmonic.. Πολύ χρήσιμη και ενδιαφέρουσα τεχνική σίγουρα..
Βασικά σε pinch harmonics γίνεται bend κανονικά. Σε natural harmonics (αυτές που ακουμπάς απλά τη χορδή πάνω από το σιδεράκι του τάστου δηλ.) υποτίθεται ότι γίνεται μόνο με το τρέμολο αλλά χθες προχθές ανακάλυψα πως γίνεται να κάνεις bend τουλάχιστον στη ΣΟΛ νότα της 6ης χορδής (3ο τάστο) αφού έχεις παίξει μια φυσική αρμονική σε αυτήν :o Και ακούγεται πολύ πιο καθαρά από pinch harmonic στο ίδιο σημείο :D

Σωστός newGuitarMan, natural ήθελα να γράψω.. ;)  Όσο για την Σολ που αναφέρεις, είναι μια από τις πιο δυνατές natural harmonics που υπάρχουν στην ταστιέρα.. Μπορείς να την μεταβάλεις μέχρι και 4 ημιτόνια σε ένα dive bomb.. :o

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Vibrato χρησιμοποιώντας το tremolo...
« Απάντηση #17 στις: 14/10/07, 23:29 »
Τα 4 ημιτόνια που λες είναι λίγα!! Να φανταστείς δεν έχω floyd rose αλλά και με το απλό τρέμολο ακόμα την ρίχνω άνετα 3 τόνους!! :o

Buckethead εννοείται πως πρέπει να ξέρεις να κάνεις βιμπράτο και με το αριστερό χέρι, απλά σόλο όπως το always with me, always with you του Satriani προσωπικά τα παίζω πολύ πιο άνετα με αυτού του είδους το βιμπράτο...
Α, και δε χρησιμοποιώ τον λεβιέ, τη γέφυρα απλώς!! ;)

Ε τώρα σε κιθάρα τύπου les paul αναγκαστηκά το κλασικό βιμπράτο, δε γίνεται κι αλλιώς..


Εντάξει πέρα απ' την πλάκα, το καλό με αυτού του είδους βιμπράτο είναι ότι μπορείς να κάνεις προς τα κάτω Pitch (με την απλή γέφυρα δηλαδή) ενώ αν είναι απλά με δάχτυλα, μόνο προς τα πάνω κι αν είναι με Floyd Rose και προς τα πάνω και προς τα κάτω.
Βασικά προς τα πάνω το κάνω το βιμπράτο και με την απλή τη γέφυρα, δε χρειάζεται floyd rose!! ;) Αρκεί φυσικά η γέφυρα να μην είναι παράλληλη με το σώμα και να είναι ελαφρώς ανυψωμένη (όπως συνηθίζεται)!!
« Τελευταία τροποποίηση: 14/10/07, 23:43 από gers »

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Απ: Vibrato χρησιμοποιώντας το tremolo...
« Απάντηση #18 στις: 15/10/07, 00:02 »
Αρκεί φυσικά η γέφυρα να μην είναι παράλληλη με το σώμα και να είναι ελαφρώς ανυψωμένη (όπως συνηθίζεται)!!

Νομίζω ότι το σωστό ειναι η γέφυρα παράλληλα με το σώμα ή ελαφρώς προς τα κάτω. Τι ισχύει βρε παιδιά;;;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Vibrato χρησιμοποιώντας το tremolo...
« Απάντηση #19 στις: 15/10/07, 00:33 »
Τα 4 ημιτόνια που λες είναι λίγα!! Να φανταστείς δεν έχω floyd rose αλλά και με το απλό τρέμολο ακόμα την ρίχνω άνετα 3 τόνους!! :o



Ίσως να είναι και λίγα.. Δεν είμαι πολύ φίλος του squaling με αυτό τον τρόπο.. Προτιμώ με το ανεβοκατέβασμα του tremolo με το αριστερό χέρι όπως ο Satch.. Πάντως αν δεν έχεις FR και ρίχνεις 3 τόνους την νότα μήπως είναι λιγάκι υπερβολικό (μιλάω για να μην σου μείνει καμία μέρα το tremolo στο χέρι όπως του φίλου μας στο video :D)..

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Vibrato χρησιμοποιώντας το tremolo...
« Απάντηση #20 στις: 15/10/07, 01:18 »
http://www.youtube.com/watch?v=B9D6QNHb1xE&mode=related&search=

Το αστείο είναι οτι μάλλον δεν είναι δικιά του κιθάρα, γιατι είναι αριστερόχειρη...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Vibrato χρησιμοποιώντας το tremolo...
« Απάντηση #21 στις: 15/10/07, 09:34 »
http://www.youtube.com/watch?v=B9D6QNHb1xE&mode=related&search=

Το αστείο είναι οτι μάλλον δεν είναι δικιά του κιθάρα, γιατι είναι αριστερόχειρη...


Ναι όντως.. Την έχει άσχημα :D

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Vibrato χρησιμοποιώντας το tremolo...
« Απάντηση #22 στις: 15/10/07, 14:30 »
Αρκεί φυσικά η γέφυρα να μην είναι παράλληλη με το σώμα και να είναι ελαφρώς ανυψωμένη (όπως συνηθίζεται)!!


Νομίζω ότι το σωστό ειναι η γέφυρα παράλληλα με το σώμα ή ελαφρώς προς τα κάτω. Τι ισχύει βρε παιδιά;;;;;;;;;;


Αναφέρομαι πάντα στην κλασική γέφυρα τύπου στρατ, όχι floyd rose!! ;) Στην γέφυρα τύπου στρατ δεν γίνεται να είναι ελαφρώς προς τα κάτω.. Ή θα εφάπτεται στο σώμα ή θα είναι ελαφρώς ανυψωμένη ώστε να μπορείς να κάνεις bends, vibrato, κτλ...


Ίσως να είναι και λίγα.. Δεν είμαι πολύ φίλος του squaling με αυτό τον τρόπο.. Προτιμώ με το ανεβοκατέβασμα του tremolo με το αριστερό χέρι όπως ο Satch.. Πάντως αν δεν έχεις FR και ρίχνεις 3 τόνους την νότα μήπως είναι λιγάκι υπερβολικό (μιλάω για να μην σου μείνει καμία μέρα το tremolo στο χέρι όπως του φίλου μας στο video :D)..
http://www.youtube.com/watch?v=B9D6QNHb1xE&mode=related&search=


ΧΑΧΑΧΑ!!! ;D ;D ;D Ωραίο βίντεο!! :D

Όχι, καθόλου υπερβολικό... Μιλάμε πάντα για τη ΣΟΛ, έτσι? :P  Αν θες μπορώ να σου ηχογραφήσω και κλιπάκι, αν το ζορίσω λιγάκι κατεβαίνει ακόμα περισσότερο από 3 τόνους!! :o Αλλά επειδή το χρειάζομαι το τρέμολο, δεν το δοκιμάζω!! ;D




Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Vibrato χρησιμοποιώντας το tremolo...
« Απάντηση #23 στις: 15/10/07, 15:10 »

ΧΑΧΑΧΑ!!! ;D ;D ;D Ωραίο βίντεο!! :D

Όχι, καθόλου υπερβολικό... Μιλάμε πάντα για τη ΣΟΛ, έτσι? :P  Αν θες μπορώ να σου ηχογραφήσω και κλιπάκι, αν το ζορίσω λιγάκι κατεβαίνει ακόμα περισσότερο από 3 τόνους!! :o Αλλά επειδή το χρειάζομαι το τρέμολο, δεν το δοκιμάζω!! ;D


Δεν χρειάζεται Gers, σε πιστεύω ;)

Άλλωστε εσύ περιγράφεις κατέβασμα στο pitch, ενώ εγώ μιλούσα για ανέβασμα με FR.. Στο δικό μου τουλάχιστον FR, το ανέβασμα είναι μικρότερου βεληνεκούς απ' ότι το κατέβασμα.. Ίσως να είμαι και υπερβολικά ευαίσθητος μαζί του :D

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Vibrato χρησιμοποιώντας το tremolo...
« Απάντηση #24 στις: 24/02/08, 12:19 »
http://www.youtube.com/watch?v=B9D6QNHb1xE&mode=related&search=

Το αστείο είναι οτι μάλλον δεν είναι δικιά του κιθάρα, γιατι είναι αριστερόχειρη...


Τι παρατήρησε ο άνθρωπος!!! χαχαχαχα
Σωστόοοοοςς!!  ;D ;D ;D

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
9727 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/09/03, 18:31
από Θοδωρής
21 Απαντήσεις
12015 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/07, 19:38
από gers
15 Απαντήσεις
6751 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/06, 21:53
από stavros75
Tremolo block

Ξεκίνησε από Jezus Τα καλύτερα...

9 Απαντήσεις
10739 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/02/07, 20:25
από gigantas
21 Απαντήσεις
7473 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/07/08, 10:56
από teo_gp
9 Απαντήσεις
9948 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/09/12, 03:42
από mhts4k0s
True Pitch Vibrato Pedal?

Ξεκίνησε από gers Εφέ

5 Απαντήσεις
2836 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/12/11, 10:20
από adr1anos
9 Απαντήσεις
5587 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/01/12, 21:43
από jimaras97
2 Απαντήσεις
14477 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/14, 17:50
από roussos
0 Απαντήσεις
2048 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/03/22, 19:59
από Ioannis Anastassakis