Αποστολέας Θέμα: Αντώνης Τζαβάρας- Ιστορίες με κιθάρες.  (Αναγνώστηκε 8149 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος FOTITHARA

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Σας παραθέτω ένα link όπου μπορείτε να διαβάσετε την δραματική εμπειρία που βίωσα με τον Αντώνη Τζαβάρα (Ledition Divine). Τα συμπεράσματα δικά σας...  https://www.facebook.com/notes/%CF%86%CF%8E%CF%84%CE%B7%CF%82-%CF%84%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%B6%CE%AE%CF%82/%CE%B1%CE%BD%CF%84%CF%8E%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CF%84%CE%B6%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CF%81%CE%B1%CF%82-%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%BA%CE%B9%CE%B8%CE%AC%CF%81%CE%B5%CF%82/1226854277442138/

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Free connections, find your partner without obligations
Απ: Αντώνης Τζαβάρας- Ιστορίες με κιθάρες.
« Απάντηση #1 στις: 17/06/17, 08:44 »
Απιστευτος!!!Καποτε εβλεπα σε διπλανο φορουμ,πολλες αγγελιες του τυπου!Φαντασου ποσο κοσμο μπορει να εχει 'δαγκωσει'!!!

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Αντώνης Τζαβάρας- Ιστορίες με κιθάρες.
« Απάντηση #2 στις: 17/06/17, 09:52 »
Στγνωμη ρε παιδια,1100€ δωσεις..σε καποιον που δεν ξερω..ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.
εδω στην επαρχια,με ατομα που τα ξερουμε και τα ψιλοεμπιστευομαστε και σκανε πιστολες για 10 η 50€,θα δωσω κιθαρα 1100€ σε αγνοστο ετσι;
Οοοοχι..φιλαρακι,αν την θες,πεσε το χρημα.
Αλλα να πω και το αλλο.Αν μου ελεγε την θελω για να μπορω να κανω μαθηματα,και βιαζομαι να την παρω,δεν θα την εδινα.Με αλλη κιθαρα δεν μπορει να κανει μαθηματα;
Anyway.Λαμογιο ο τυπος.Σου λεει αν μπορω να την φαω,μαγκια μου.Αλλη φορα τα λεφτα μπραφ στο χερι και τελος καλο ολα καλα
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος FOTITHARA

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Αντώνης Τζαβάρας- Ιστορίες με κιθάρες.
« Απάντηση #3 στις: 17/06/17, 10:07 »
To θέμα δεν είναι μόνο η αγοραπωλησία (εκεί αναλαμβάνω την ευθύνη εγώ). Είναι γενικότερα ο τρόπος και η συμπεριφορά ενός ανθρώπου που αυτοαποκαλείται δάσκαλος, που κριτικάρει μέσω της ιστοσελίδας τους πάντες και πουλάει μέσω επίπλαστων like και views ηθική και σταριλίκι. Αυτός είναι και ο κυριότερος λόγος που ανάρτησα το κείμενο.
« Τελευταία τροποποίηση: 17/06/17, 16:58 από FOTITHARA »

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Αντώνης Τζαβάρας- Ιστορίες με κιθάρες.
« Απάντηση #4 στις: 17/06/17, 10:23 »
Ενταξει.Αυτος ειναι λαμογιο απο οτι φαινετε.
Κοιταει να κανει την δουλεια του.Ειτε απο likes ειτε απο οποιον τροπο μπωρει.Απο λαμογια,βογκαει ο τοπος.Τες πα.Χαιρομαι που (απο οτι καταλαβα) μπηκε ενα αισιο τελος

The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Αντώνης Τζαβάρας- Ιστορίες με κιθάρες.
« Απάντηση #5 στις: 17/06/17, 16:08 »
Ο τύπος μπορεί όντως να είναι απατεώνας, αλλά από την άλλη πλευρά νομίζω ότι ο saved έχει απόλυτο δίκιο. Το ζήτημα είναι ότι πρέπει κανείς να έχει την κοινή λογική να προστατεύει τον εαυτό του από τους απατεώνες και γενικά από τέτοιες καταστάσεις. Δίνεις μια κιθάρα μεγάλης αξίας σε κάποιον που σε προσέγγισε όπως λες με "μελιστάλαχτα" μηνύματα (αυτό και μόνο θα έπρεπε να σε είχε υποψιάσει), χωρίς καμία απολύτως νομική κάλυψη και μετά παραπονιέσαι ότι σού έφαγε τα λεφτά; Για μένα είναι σαν να δίνεις τα κλειδιά του σπιτιού σου σε έναν άγνωστο και μετά να απορείς που σε λήστεψε. Ίσως θα πρέπει να θεωρείς τον εαυτό σου τυχερό που κατάφερες να πάρεις έστω και ένα μέρος του ποσού που συμφωνήθηκε.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος FOTITHARA

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Αντώνης Τζαβάρας- Ιστορίες με κιθάρες.
« Απάντηση #6 στις: 17/06/17, 16:18 »
Καλημέρα σας!
Έχετε δίκιο για τα σχόλιά σας. Βέβαια για λόγους συντομίας δεν αναφέρθηκα αναλυτικά σε αυτά τα "μελιστάλακτα μηνύματα". Ο κ. Αντώνης Τζαβάρας υπήρξε για χρόνια "διαδικτυακός φίλος" όπου μεταξύ άλλων μου πρότεινε και καλλιτεχνικές συνεργασίες. Η ένθερμη προσέγγιση με είχε προβληματίσει, πίστευα όμως ότι ένας άνθρωπος που καθημερινά εκτίθεται σε  "φουσκωμένες από ακόλουθους" ιστοσελίδες θα τηρούσε  κάποια προσχήματα και τύπους. Επίσης πάτησε στο φιλότιμο μου, προβάλλοντας ένα συγκεκριμένο ζήτημα (που αποτελεί προσωπικό δεδομένο και δεν θέλω να το δημοσιεύσω). Καθότι βίωνα και εγώ την συγκεκριμένη κατάσταση, θέλησα να τον εξυπηρετήσω έστω και αν οι δόσεις θα ήταν πολλές, ακόμα κι αν υπάρχει ασυνέπεια στην εξόφληση του οφειλόμενου ποσού. Μέσα από την ιστοσελίδα σας έχω πουλήσει- ανταλλάξει αμέτρητες κιθάρες και σχεδόν με όλα τα παιδιά έχει αναπτυχθεί μια φιλία που υπερβαίνει το πλαίσιο της απλής συναλλαγής. Έχω φτάσει και σε σημείο να χαρίσω κιθάρα σε άτομο που είχε πραγματική ανάγκη και στον μέλλοντα χρόνο να "εισπράξω"  πολλά περισσότερα πράγματα από χρήματα. Θεωρώ χρέος μου απέναντι σε αυτά τα παιδιά, που δεν διαθέτουν "κοινή λογική", που έχουν όντως προβλήματα αλλά το κιθαριστικό τους πάθος είναι η μόνη διέξοδος· απένατι σε άτομα που στους πονηρούς και δύσκολους καιρούς επιμένουν να εμπιστεύονται τους ανθρώπους, να δημοσιοποιώ τέτοια παθήματα ώστε κάποια στιγμή τα χλωρά να ξεχωρίσουν επιτέλους από τα ξερά.
« Τελευταία τροποποίηση: 18/06/17, 09:35 από FOTITHARA »

Αποσυνδεδεμένος TheMaC

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • my YouTube channel
Απ: Αντώνης Τζαβάρας- Ιστορίες με κιθάρες.
« Απάντηση #7 στις: 27/07/17, 10:51 »
ο συνδεσμος δε δουλευει. μπορεις να το ποσταρεις το κειμενο εδω;
Saint gone astray with a scepter and a gun

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Αντώνης Τζαβάρας- Ιστορίες με κιθάρες.
« Απάντηση #8 στις: 27/07/17, 11:50 »
Καλημέρα σας!
Έχετε δίκιο για τα σχόλιά σας. Βέβαια για λόγους συντομίας δεν αναφέρθηκα αναλυτικά σε αυτά τα "μελιστάλακτα μηνύματα". Ο κ. Αντώνης Τζαβάρας υπήρξε για χρόνια "διαδικτυακός φίλος" όπου μεταξύ άλλων μου πρότεινε και καλλιτεχνικές συνεργασίες. Η ένθερμη προσέγγιση με είχε προβληματίσει, πίστευα όμως ότι ένας άνθρωπος που καθημερινά εκτίθεται σε  "φουσκωμένες από ακόλουθους" ιστοσελίδες θα τηρούσε  κάποια προσχήματα και τύπους. Επίσης πάτησε στο φιλότιμο μου, προβάλλοντας ένα συγκεκριμένο ζήτημα (που αποτελεί προσωπικό δεδομένο και δεν θέλω να το δημοσιεύσω). Καθότι βίωνα και εγώ την συγκεκριμένη κατάσταση, θέλησα να τον εξυπηρετήσω έστω και αν οι δόσεις θα ήταν πολλές, ακόμα κι αν υπάρχει ασυνέπεια στην εξόφληση του οφειλόμενου ποσού. Μέσα από την ιστοσελίδα σας έχω πουλήσει- ανταλλάξει αμέτρητες κιθάρες και σχεδόν με όλα τα παιδιά έχει αναπτυχθεί μια φιλία που υπερβαίνει το πλαίσιο της απλής συναλλαγής. Έχω φτάσει και σε σημείο να χαρίσω κιθάρα σε άτομο που είχε πραγματική ανάγκη και στον μέλλοντα χρόνο να "εισπράξω"  πολλά περισσότερα πράγματα από χρήματα. Θεωρώ χρέος μου απέναντι σε αυτά τα παιδιά, που δεν διαθέτουν "κοινή λογική", που έχουν όντως προβλήματα αλλά το κιθαριστικό τους πάθος είναι η μόνη διέξοδος· απένατι σε άτομα που στους πονηρούς και δύσκολους καιρούς επιμένουν να εμπιστεύονται τους ανθρώπους, να δημοσιοποιώ τέτοια παθήματα ώστε κάποια στιγμή τα χλωρά να ξεχωρίσουν επιτέλους από τα ξερά.

όταν χρόνια πριν,  ανεβηκα απο Ηράκλειο Κρήτης -> Αθήνα (δυστυχώς), εξαρχής μου έκανε εντύπωση η δραματική αύξηση των λαμόγιων ανά τ.μ σε σχέση με το Ηράκλειο. Ακόμα δεν έχω ξεχάσει την Κρήτη, και ακόμα δεν μπορώ να προσαρμοστώ στα ..... τ.μ της Αθήνας.
Εδώ ούτε καν θα το σκεφτόμουν αυτό που έκανες.

Αποσυνδεδεμένος Guitar Noob

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Αντώνης Τζαβάρας- Ιστορίες με κιθάρες.
« Απάντηση #9 στις: 08/08/17, 15:22 »
Το λινκ δε δουλευει.....ξανα ποσταρε το σε παρακαλω γιατι με ενδιαφερει το θεμα μιας και ειναι στο friend list μου εδω και χρονια

Αποσυνδεδεμένος Guitar Fan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 945
    • Προφίλ
Απ: Αντώνης Τζαβάρας- Ιστορίες με κιθάρες.
« Απάντηση #10 στις: 08/08/17, 17:21 »
dead link

I play the guitar because I like it not because I am good at it

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
2887 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/02/05, 09:38
από dambo
89 Απαντήσεις
28191 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/05/08, 23:52
από Jezus
5 Απαντήσεις
3194 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/07/06, 13:19
από pimami
11 Απαντήσεις
4630 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/07, 14:42
από pimami
13 Απαντήσεις
60947 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/12/10, 14:15
από vartanis
45 Απαντήσεις
108763 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/08/11, 09:49
από RORY GALLAGHER
0 Απαντήσεις
1863 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/11/08, 11:46
από Μαργαρίτα Π.
Ιστορίες overdrive...

Ξεκίνησε από Απόλλων « 1 2 3 » Εφέ

72 Απαντήσεις
20983 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/07/14, 02:29
από Απόλλων
0 Απαντήσεις
1849 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/14, 14:33
από ivikos
0 Απαντήσεις
1726 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/05/15, 16:21
από ΠΟΙΟΣ