Αποστολέας Θέμα: Παμε καλα ρε παιδια;;;;;;;  (Αναγνώστηκε 5760 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Como Esta Loco

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • If u dont live for sth u'll die for nth.
    • Προφίλ
Παμε καλα ρε παιδια;;;;;;;
« στις: 09/04/09, 11:30 »
Συχνα τσεκαρω τις αγγελιες και με μεγαλη εκπληξη βλεπω μερικους να πουλανε οργανα πιο ακριβα απ'οτι κανουν καινουρια! και χωρις καποια αλλαγη μαγνητων ή οτιδηποτε!!! Δεν μπορω να το καταλαβω με τιποτα αυτο! Δηλαδη ειναι πραγματικα τζαμπα κοπος να βαλεις τετοια αγγελια..

Σορρυ αν ειμαι σε λαθος τομεα...

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παμε καλα ρε παιδια;;;;;;;
« Απάντηση #1 στις: 09/04/09, 14:18 »
...και εγω δε μπορω να καταλαβω το νοημα αυτου του post

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
Απ: Παμε καλα ρε παιδια;;;;;;;
« Απάντηση #2 στις: 09/04/09, 15:00 »
μην τα παιρνεις και τελος  ;D
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος Como Esta Loco

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • If u dont live for sth u'll die for nth.
    • Προφίλ
Απ: Παμε καλα ρε παιδια;;;;;;;
« Απάντηση #3 στις: 09/04/09, 16:10 »
Τι ακριβως δεν καταλαβαινεις; Πρεπει να γινεται μονο συζητηση για το τι binding εχει η gibson les paul black beauty '73 ltd edition;

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: Παμε καλα ρε παιδια;;;;;;;
« Απάντηση #4 στις: 09/04/09, 16:22 »
ειναι απλο νοργουεϊ.....

η ελληνικη αγορα ανοιξε τα ματια και τα πορτοφολια της πολυ προσφατα στο διαδικτιακο σουπερμαρκετ.
Πολυς κοσμος εχει χρυσοπλεεεερωσει τα οργανα στους ελληνοαπατεωνες που χρονια τωρα μας υπερτιμολογουν και εμεις τα σκαγαμε γιατι δεν ειχαμε εναλλακτικη...

οταν λοιπον καποιος εχει αγορασει με ποοολα γκαφρα μια κιθαρα εναν ενισχυτη κτλ θελει να χασει και το λιγοτερο δυναμον...και εδω ειναι το γελιο του ελληνα οτι δεν εννοει το τι εστι μεταχειρισμενο...νομιζουμε και εγω πρωτος οτι, ο,τι εχουμε στην κατοχη μας δεν χανει αξια, απο παπακι μεχρι χορδες απο κιθαρα, στο εξωτερικο εαν αγορασεις μια κιθαρα πχ και με το που βγεις απο τη πορτα του μαγαζιου αλλαξεις γνωμη και την πας πισω εχεις χασει χαλαρα το 50% της αξιας της σαν μεταχειρισμενη...(το υπερβαλω λιγο ...οχι πολυ λιγο).

αυτα με λιγα λογια

με αγωνιστικους χαιρετισμους.....
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Παμε καλα ρε παιδια;;;;;;;
« Απάντηση #5 στις: 09/04/09, 17:01 »
Έχει πολύ δίκαιο ο Como κατ'εμέ, διότι το θέμα δεν είναι αν θα πουληθούν ή όχι.
Δεν είναι απλά ότι δεν θα τα πάρει ο ενημερωμένος..
Το ζητούμενο είναι να μην παραπλανηθεί και ο φουκαράς ο άσχετος, που για α ή β λόγο δεν έχει τόσες γνώσεις, εμπειρία ή πρόσβαση σε πληροφόρηση, που όμως ο ίδιος από την άλλη έσκισε όπως και όλοι οι υπόλοιποι τον πισινό του να βγάλει λίγο χαρτζηλίκι για να το δώσει σε αυτό που αγαπάει και ονειρεύεται.
Αυτόν τον δεύτερο, αν θέλουμε να είμαστε κάποιου είδους συντροφικό community με τις ελάχιστες αξίες πρέπει να τον αγκαλιάζουμε και να τον προστατεύουμε από την εκμετάλλευση.
Κατανοητό το ότι κάποιος πλήρωσε παραπάνω, και απόλυτα ανθρώπινο το ότι θέλει να ελαχιστοποιήσει την ζημιά, τα λάθη όμως να τα επωμίζονται αυτοί που τα κάνουν, με ευθύνη και συνέπεια.
Γι αυτό χαίρομαι όταν φίλοι επισημαίνουν τραγικούς παραλογισμούς τιμών στις Αγγελίες, γιατί το εκλαμβάνω ως σωστή πληροφόρηση, προστασία και ενδιαφέρον.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Como Esta Loco

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • If u dont live for sth u'll die for nth.
    • Προφίλ
Απ: Παμε καλα ρε παιδια;;;;;;;
« Απάντηση #6 στις: 09/04/09, 17:36 »
+10 @ adr1anos

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
Απ: Παμε καλα ρε παιδια;;;;;;;
« Απάντηση #7 στις: 10/04/09, 00:38 »
μα και ασχετος να εισαι σιγουρα πριν πλουρωσεις για κατι θα ψαξεις να βρεις την πραγματικη αξια, ποιος παιρνει στα τυφλα;
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Παμε καλα ρε παιδια;;;;;;;
« Απάντηση #8 στις: 10/04/09, 02:32 »
Δυστυχώς έχει συζητηθεί και στο παρελθόν αυτό το θέμα και συμφωνώ ότι αποτελεί αρκετά σημαντικό ζήτημα. (Επίσης δυστυχώς) είχαν υπάρξει αρκετές αγγελίες στις οποίες κάποιος βγήκε κι επεσήμανε το γεγονός ότι ο πωλητής έχει θέσει για ένα μεταχειρισμένο όργανο τιμή πιο ακριβή από αυτή του αντίστοιχου καινούργιου και αυτά τα μηνύματα κατακρίθηκαν ή και σβήστηκαν με το δικαιολογητικό ότι δεν επιτρέπονται σχόλια στις αγγελίες. Μπορεί να βλέπω το θέμα από εντελώς προσωπική σκοπιά, αλλά νομίζω ότι θα αισθανόμουν πολύ άσχημα αν κάποιο μέλος λόγω άγνοιας ή ελλιπούς πληροφόρησης έπεφτε στην παγίδα να αγοράσει από αγγελία στο forum ένα τέτοιο υπερτιμολογημένο προϊόν, ακόμα και αν δεν είχα καμία απολύτως σχέση με την όλη συναλλαγή. Γι αυτό και δεν βλέπω πού είναι το πρόβλημα όταν γίνονται παρόμοιες επισημάνσεις.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Παμε καλα ρε παιδια;;;;;;;
« Απάντηση #9 στις: 10/04/09, 13:34 »
Εγω απο τη μερια μου θελω να δω το θεμα απο μια διαφορετικη οπτικη γωνια,χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν καταδικαζω καθε προσπαθεια δολου κατα τις συναλλαγες....ΑΛΛΑ...κατ'εμε

-Οσο βαραινει τον πωλητη η υπερτιμολογηση του προιοντος του αλλο τοσο βαραινει τον αγοραστη η αγνοια....Ζουμε στην εποχη της πληροφοριας φιλοι μου...με ενα απλο search στο google βρισκεις τα παντα.Πως λοιπον δικαιολογηται ο οποιοσδηποτε για την αγνοια του επι του προιοντος που σκεφτεται να αγορασει;
-Ενω διακρινω μια ''συμπαθεια'' για τον κακομοιρο αγοραστη (που ζει στην αγνοια του) οι περισσοτεροι φαινεται να αποκλειετε την περιπτωση να αγνοει ο πωλητης το ποσο πουλιεται το προιον που ανεβαζει στην αγγελια.Κατ'εμε δεν αποκλειεται ουτε αυτη η περιπτωση.
-Φιλε Γιωργο οσον αφορα τα σχολια εντος αγγελιων...παντα ειχα προβλημα με τον τροπο που εκραζεται η price police (χεχεχε) παρα για το  ιδιο το σχολιο.Αν και στις ελιαχιστες δικες μου αγγελιες πωλησης ουδεποτε αντιμετώπισα προβλημα.Βεβαια σε προσφατη αγγελια μου,καποιος με ''εκραξε'' κυριολεκτικα γιατι ειχε βρει αλλο,ασχετο,προιον πιο φτηνα και μπερδεύτηκε.Κατοπιν υποδειξης μου,ο ανθρωπος επανορθωσε και ζητησε και συγνωμη δημοσίως αλλα καποιος που δεν παρακολουθησε ως το τελος την ''συζητηση'' εμεινε με τις εντυπωσεις.
-Το δικο μου προσωπικο προβλημα με τις αγγελιες ειναι οτι εχω την αισθηση οτι καποιοι κανουν εμποριο...και αυτο συμφωνα με τους κανονες απαγορευεται.
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Παμε καλα ρε παιδια;;;;;;;
« Απάντηση #10 στις: 10/04/09, 13:58 »
Ζουμε στην εποχη της πληροφοριας φιλοι μου...με ενα απλο search στο google βρισκεις τα παντα.Πως λοιπον δικαιολογηται ο οποιοσδηποτε για την αγνοια του επι του προιοντος που σκεφτεται να αγορασει;

Ακούω αυτό που λές, και έτσι είναι για την πλειοψηφία, αλλά πες το σε ένα παιδί από πχ. την Αλεξανρδούπολη, που δεν μιλάει καλά/ή καθολου Αγγλικά, χωρίς τοπικά καταστήματα για χειροπιαστές εμπειρίες και με μόνη επαφή ενημέρωσης το Ελληνόφωνο kithara.gr. Και υπάρχουν πολλοί τέτοιοι.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Παμε καλα ρε παιδια;;;;;;;
« Απάντηση #11 στις: 10/04/09, 14:06 »
Παράθεση
Και υπάρχουν πολλοί τέτοιοι.

...Ο tempora,o mores φιλε Αδριανε και πολυ σωστα τα λες...αλλα...απο τη στιγμη που το ''παιδι'' μπορει να χρησιμοποιησει το νετ για να γραφτει στ kithara δε νομιζω να χρειαζεται κατι ιδιαιτερο για να βρει αυτο που ψαχνει στο google....ασε που μπορει να ανεβασει ενα θρεντ που να ζηταει γνωμες (οπως κανουν πολλοι αλλωστε) για το προιον που τον ενδιαφερει.
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Παμε καλα ρε παιδια;;;;;;;
« Απάντηση #12 στις: 10/04/09, 14:09 »
Παρόμοιες συζητήσεις έχουν ξαναγίνει, και καταλήγουν στο ότι δεν μπορεί να υπάρξει "price police" (οπως λεει ο mace). Γι'αυτό και οι όροι χρήσης αγγελιών κάνουν μόνο συστάσεις προς πωλητές και αγοραστές, για αυτό το θέμα, και δεν επιβάλλουν κανόνες & απαγορεύσεις.

Δείτε πχ. τι μπέρδεμα μπορεί να γίνει όπου λαλούν πολλοί κοκκόροι (βλέπε: σχόλια περί τιμών στις αγγελίες), συγκεκριμένα την περίπτωση του MakisSRV και του SWEET*STRINGS στο Παρατηρήσεις σε αγγελίες

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης (Gear)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψευδοπροφήτης
    • Προφίλ
    • Ψευδοπροφήτες
Απ: Παμε καλα ρε παιδια;;;;;;;
« Απάντηση #13 στις: 10/04/09, 14:51 »
Να μην ξεχνάμε όμως ότι μια κιθάρα δεκαετίας σε άψογη κατάσταση είναι όντως ακριβότερη από το ίδιο καινούργιο μοντέλο.
Ψευδοπροφήτες

το νέο E.P των Ψευδοπροφητών "τρέξε" είναι πλέον διαθέσιμο από το site μας.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Παμε καλα ρε παιδια;;;;;;;
« Απάντηση #14 στις: 10/04/09, 15:08 »
Φιλε Γιωργο οσον αφορα τα σχολια εντος αγγελιων...παντα ειχα προβλημα με τον τροπο που εκραζεται η price police (χεχεχε) παρα για το  ιδιο το σχολιο.Αν και στις ελιαχιστες δικες μου αγγελιες πωλησης ουδεποτε αντιμετώπισα προβλημα.Βεβαια σε προσφατη αγγελια μου,καποιος με ''εκραξε'' κυριολεκτικα γιατι ειχε βρει αλλο,ασχετο,προιον πιο φτηνα και μπερδεύτηκε.Κατοπιν υποδειξης μου,ο ανθρωπος επανορθωσε και ζητησε και συγνωμη δημοσίως αλλα καποιος που δεν παρακολουθησε ως το τελος την ''συζητηση'' εμεινε με τις εντυπωσεις.

Το ύφος με το οποίο γίνεται μια τέτοια επισήμανση/υπόδειξη σε οποιοδήποτε θέμα εναπόκειται στην ευγένεια και τη διακριτικότητα του αποστολέα. Συμφωνώ ότι μερικές φορές ο τρόπος έκφρασης δεν είναι ο πιο κατάλληλος, αλλά το ίδιο θα μπορούσαμε να πούμε για πολλά άλλα σχόλια που εμφανίζονται καθημερινά στο forum.

Από τη δική μου πλευρά, θυμάμαι χαρακτηριστικά κάποιον που πουλούσε έναν ενισχυτή Roland Microcube σε τιμή περίπου ίδια αν όχι υψηλότερη απ' ότι μπορούσε να τον βρει κανείς στον Thomann ή το Playback. Κατά σύμπτωση εγώ εκείνη την εποχή έψαχνα για αυτόν ακριβώς τον ενισχυτή, γι αυτό και ενδιαφέρθηκα. Όταν έκανα ένα σχετικό σχόλιο σε πολύ ήπιο τόνο δέχτηκα και μομφές από τον πωλητή ότι "τού χάλασα την αγγελία", παρά το γεγονός ότι τα σχετικά μηνύματα σβήστηκαν την επόμενη ή μεθεπόμενη μέρα. Προσωπικά δεν πιστεύω ότι είχα άδικο στο σχόλιο που έκανα, ειδικά αν αναλογιστεί κανείς ότι τελικά αγόρασα τον ενισχυτή από το Playback σε αρκετά χαμηλότερη τιμή. Σε τελική ανάλυση, όπως ανέφερε και ο Αδριανός, δεν γνωρίζουν όλοι τα καταστήματα του εξωτερικού, ούτε μιλάνε όλοι επαρκώς καλά Αγγλικά ώστε να κάνουν μια διεξοδική έρευνα της Ευρωπαϊκής αγοράς.

Και για να θέσω το ζήτημα από μια λίγο διαφορετική άποψη, όταν κάποιος πραγματεύεται την αγορά μιας κιθάρας από ένα συγκεκριμένο κατάστημα, δεν είναι απόλυτα θεμιτό να τού πούμε αν άλλα καταστήματα την πουλάνε πιο φτηνά; Ή στην περίπτωση που σκεφτόταν την αγορά μιας μεταχειρισμένης κιθάρας από ένα οποιοδήποτε μαγαζί, δεν θα έπρεπε να τού το πούμε αν μπορεί να τη βρει κάπου αλλού καινούργια και και σε καλύτερη τιμή; Γιατί λοιπόν να μην ισχύει το ίδιο και στις αγγελίες...;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Παμε καλα ρε παιδια;;;;;;;
« Απάντηση #15 στις: 10/04/09, 15:11 »
Να μην ξεχνάμε όμως ότι μια κιθάρα δεκαετίας σε άψογη κατάσταση είναι όντως ακριβότερη από το ίδιο καινούργιο μοντέλο.

Γιατι; Μονο σε vintage οργανα ισχυει αυτο που λες ή/και συλλεκτικα... Δεν σημαινει δλδ οτι επειδη πριν 15 χρονια πηρες μια squier strat και επειδη την εχεις σε αψογη κατασταση, θα την κοστολογεις και ακριβοτερα απο μια αντιστοιχης ποιοτητας καινουρια...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Παμε καλα ρε παιδια;;;;;;;
« Απάντηση #16 στις: 10/04/09, 16:41 »
Πρόσφατα στις Αγγελίες έγινε ένα περιστατικό που διάβασα και μου έκανε εντύπωση:
Ένας φίλος έβαλε μία αγγελία για κάποιο αντικείμενο με κάποιο ποσό, το οποίο ήταν άνω του αντίστοιχου προϊόντος σε καινουργιο.
Τότε, ένας άλλος φίλος, με πολύ ευγενή και φιλικό τρόπο (κάτι του τύπου - φίλε μου για να ενημερωθείς και εσύ αλλά και οι ενδιαφερόμενοι φίλοι ρίξε μία ματιά εδώ κλπ κλπ), του επεσήμανε την αστοχία.
Με την σειρά του ο πωλητής, απέσυρε την τιμή και έβαλε μία περισσότερο ρεαλιστική, ζητώντας μάλιστα συγνώμη για την αστοχία.
Εσκεμμένα γράφοντας το παρόν δεν κοίταξα να δώ ποιοί ήταν, και ούτε με απασχολεί να τους επισημάνω την στιγμή αυτή, ούτως ή άλλως νομίζω ότι έχουν σβηστεί τα σχόλια.
Απλά θέλω να αναφέρω ότι για μένα, έδωσαν το παράδειγμα του σωστού τρόπου για να γίνεται αυτό που συζητάμε.
Προσωπικά με έκαναν περήφανο να είμαι μέλος στο παρόν φορουμ, συγχαρητήρια και στα δύο παιδιά για το ήθος και το ύφος τους και πιστεύω ακράδαντα ότι τέτοια άτομα και τέτοιες κινήσεις δεν μπορεί παρά να προάγουν το καλό και πολιτισμένο κλίμα μέσα στο οποίο θέλουμε όλοι να υπάρχουμε.
 
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Παμε καλα ρε παιδια;;;;;;;
« Απάντηση #17 στις: 10/04/09, 17:25 »
Γιωργο και Αδριανε....συμφωνω απολύτως σε οτι ειπατε ως τωρα...τονισα μαλιστα και στο πρωτο μου ποστ οτι ΔΕΝ ειμαι κατα της επισήμανσης των εξωφρενικων τιμων.Οντως θυμαμαι και τις περιπτωσεις που αναφερετε πιο πανω....και πολυ σωστα λετε οτι εναποκειται στη διακριτικοτητα του καθενος ο τροπος και το υφος του λογου του.Αυτο που προσπαθω να πω ειναι οτι,για μενα,οση ευθυνη φερει ο πωλητης αλλη τοση φερει και ο τυχων αγοραστης του οποιουδηποτε προιοντος.Ενας,σωστα,ενημερωμενος αγοραστης,δυσκολα πιανεται κοροιδο... ;)
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Παμε καλα ρε παιδια;;;;;;;
« Απάντηση #18 στις: 10/04/09, 19:32 »
Μace δεν ειναι ολοι σωστα ενημερωμενοι ρε φιλε δυστηχως... Ποσο ενημερωμενο μπορει να ειναι ενα ατομο που ασχολειται με την κιθαρα 1 μηνα ας πουμε και θελει να παρει ενα οργανο? Λογικα η μονη του ενημερωση ειναι οι καταστηματαρχες που οι περισσοτεροι ειναι γνωστο το τι κανουν...
Παντως παιδια ο mace εχει ενα μεγαλο δικιο. Kαποιοι το εχουν περασει για ebay to κιθαρα. Προσωπικα δεν δικαιολογω ενα ατομο με 2-3 ποστς και να ανεβαζει 10 αγγελιες την εβδομαδα για πολλα χρονια. Προφανως σημαινει οτι αυτος δεν συνησφερει καθολου στην κοινοτητα του φορουμ, αλλα το "χρησιμοποιει" με σκοπο το κερδος.
Κατι πρεπει να γινει για αυτο αν ειναι δυνατο κατι τετοιο.

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Παμε καλα ρε παιδια;;;;;;;
« Απάντηση #19 στις: 10/04/09, 20:32 »
Παράθεση
Kαποιοι το εχουν περασει για ebay to κιθαρα.

...χμμμμ....αλλη μεγαααλη συζητηση ρε συ Stinky....οσο για την ενημερωση των επιδοξων αγοραστων ''συν Αθηνα και χειρα κινει''  ;)
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Παμε καλα ρε παιδια;;;;;;;
« Απάντηση #20 στις: 10/04/09, 20:47 »
Σημερα παλι ειδα κατι καινουριες  και απορω τι χασαπικο μπορει να πεζει
Οποιος καταλαβε...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
14 Απαντήσεις
7088 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/08/02, 17:07
από Apostolis
5X5 ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΜΠΑΛΑ?

Ξεκίνησε από bartatilas « 1 2 » Συναντήσεις

32 Απαντήσεις
11113 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/05/03, 15:49
από dshakes
5 Απαντήσεις
3461 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/11/05, 12:37
από Καρχαρίας
9 Απαντήσεις
3993 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/10/07, 01:37
από JaYmZ
4 Απαντήσεις
8071 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/05/09, 16:15
από Μάνος Καμπούρης (m.k.)
2 Απαντήσεις
2299 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/10/10, 11:46
από sporosvogas
1 Απαντήσεις
2376 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/11, 01:45
από sporosvogas
75 Απαντήσεις
75383 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/10/12, 22:17
από hot_sauce (φλουτσ)
9 Απαντήσεις
4153 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/04/14, 19:31
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
3064 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/04/16, 19:37
από xristodoylos