Αποστολέας Θέμα: Να αγοράσω καλύτερο?  (Αναγνώστηκε 7047 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος loo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Να αγοράσω καλύτερο?
« στις: 03/07/08, 15:11 »
έχω ενα μπάσο wasburn T14 των 200 ευρώ και παίζω 2 χρόνια +!! Τζαμάρω με παιδιά όποτε μου δίνεται ευκαιρία και ασχολούμαι αρκετά μόνος μου, κυρίως αμερικάνικη rock σκηνή (nirvana,red hot). Σκέφτομαι να πάρω ένα καλύτερο μπάσο - μάλλον Fender - και συγκεκριμένα αυτό: http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/BOS/MusicStore-MusicStoreShop-Site/en_EN/-/EUR/ViewProductDetail-Start;pgid=TOZgS6SfaObm0000000000000000NDcaS7uh?CatalogVideo=&ProductUUID=d9zVqHzmakgAAAEXKFRgyFid&CatalogCategoryID=5QLVqHzlvFMAAAEVaBxWf70R&JumpTo=OfferList#
Καλά κάνω ή να κάτσω στα αυγά μου? όσο για το Fender είναι καλή επιλογή? Η στα ίδια λεφτά βρίσκω κάτι καλύτερο?

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Να αγοράσω καλύτερο?
« Απάντηση #1 στις: 03/07/08, 15:18 »
Πρώτον και βασικό. Αν ΕΣΥ θέλεις ν'αλλάξεις, να πας σε κάτι καλύτερο κάν'το. Μην ακούσεις κανέναν. Είναι καθαρά δική σου υπόθεση. Από 'κει και πέρα, τα fender εγώ τα βρίσκω περισσότερο ως φετίχ. Για μένα δεν αξίζουν με τίποτα τα χρήματα που κοστίζουν, ΑΛΛΑ, αν θες ένα καλό μπασσάκι και με το λογότυπο της fender στην κεφαλή, τότε το παίρνεις. Προσωπικά αν μου ακούγονται καλά τα μπάσσα μου δεν τ'αλλάζω, κι επειδή κι εμένα μου αρέσουν τα jazz (αλλά δεν θα'δινα με τίποτα τόσα πολλά χρήματα για αυθεντικό fender), τσίμπησα ένα vintage modified jazz της squier, και πραγματικά το'χω ερωτευτεί (παρεμπιπτόντως, σκέψου το, είναι ΠΟΛΥ καλό όργανο για τα λεφτά του)! Πάντως μην πολυκολλάς σε μάρκες και headstock, αν σου ακούγεται εσένα καλά, και είναι μια αξιοπρεπής κατασκευή τότε απλά το παίρνεις.

Κι επειδή έχω δεί τελευταία ΤΡΕΛΟΥΣ κομπλεξισμούς όσον αφορά φθηνότερες μάρκες (όπως το αγαπημένο μου squier - γι'αυτό και φόρτωσα), προτιμώ να βλέπω έναν απίστευτο μπασσίστα να σκίζει μ'ένα squier, παρά έναν παντελώς άμπαλο με το καλύτερο warwick.

Αυτά.  :)

Αποσυνδεδεμένος loo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Να αγοράσω καλύτερο?
« Απάντηση #2 στις: 03/07/08, 16:19 »
μαρεσει αυτο που λες για τον απιστευτο και τον αμπαλο,εισαι σωστος!δεν ειναι τοσο το κολλημα να εχω το "fender"κολλημενο πανω αλλα το ιδιο το σχεδιο του μπασου που μαρεσει πολυ και τα καλυτερα υλικα που πιστευω θα εχει απο αυτο που διαθετω ηδη.Η τιμη του ειναι οτνως τσιμπημενη αλλα πουλανε και "ονομα".Το κακο ειναι οτι δεν εχω παιξει με fender επομενως δεν εχω ακουσει τι ηχο βγαζουν.Παντως τα λογια σου με προσγειωσαν οσο αφορα τον μυθο "fender" τουλαχιστον στις τιμες που κυμαινομαι κ αυτο δεν ειναι κακο.θα το ψαξω κ αλλο

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Να αγοράσω καλύτερο?
« Απάντηση #3 στις: 03/07/08, 16:25 »
Βασικά σε καμιά περίπτωση δεν ισχυρίζομαι πως τα fender μπάσσα είναι άσχημα, αντιθέτως είναι αρκετά καλά, αλλά κατά την ταπεινή μου γνώμη δεν αξίζουν τα τόσα πολλά λεφτά που κοστίζουν (με τα λεφτά που έχει ένα αμερικάνικο jazz προτιμώ ένα corvette π.χ.), και τα περισσότερα απ'αυτά πάνε στο όνομα. Από κεί και πέρα, αν όντως σου "κόλλησε" να πάρεις fender σαφέστατα και να το κάνεις, αυτά είναι προτιμήσεις, απλά φρόντισε να δοκιμάσεις πρώτα. Επίσης δώσε και μια ευκαιρία σε κανένα squier, μπορεί να σε εκπλήξει ευχάριστα - ειδικά με μια badass πετάνε μερικά.

Και αφού τελειώσαμε με το θέμα fender, αν θες πες μας πόσα περίπου μπορείς να διαθέσεις, και ίσως μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε παραπάνω, με μερικές προτάσεις.  :)

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Να αγοράσω καλύτερο?
« Απάντηση #4 στις: 03/07/08, 16:29 »
Εγω για πρωτη φορα θα διαφωνισω με τον φιλτατο gothic σε οτι αφορα τα φεντερ. Εγω λοιπον αγορασα μαρκα :P Εχω ενα αμερικανικο fender jazz bass, το αγορασα το 2006 αν θυμαμαι καλα? Δεν ειμαι σιγουρος. Τελος παντων δεν ειναι εκει το ζητημα.

Προσωπικη αποψη, το φεντερ τζατ ειναι ενα οργανο για ολες τις δουλειες. Ειναι και το εγγυημενο, αποκλειεται δηλαδη να μην βγαλει τα λεφτα του και εχει πολυ ευελικτο ηχο σε σχεση με τα Ρ μπασα. Ειναι ενα οργανο που θα το παρεις και για μια ζωη θα σου κανει την δουλεια σου. Ειδικοτερα για την μουσικη που θες (red hot) κανει και με το παραπανω. (βεβαια μετα απο πολυ ψαξιμο κατεληξα οτι τα Ρ μπασα ειναι καλυτερα για τζατ απο τα τζατ μπασα αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια :P).

Αν θες εσυ να παρεις καινουριο οργανο μην ρωτησεις αν αξιζει η οχι. Εσυ θα κανεις την επενδυση (γιατι κακα τα ψεματα ενα καλο οργανο ειναι και επενδυση) εσυ θα πρεπει να κρινεις. Αν νιωθεις οτι δεν σε καλυπτει το παλιο σου μπασο ή οτι εχεις την ικανοτητα για κατι καλυτερο και θα μπορεις να το χρησιμοποιησεις καλα τοτε ναι παρτο. Αλλα γενικα σκεψου το εσυ μονος σου.

Απο κει και περα για το τι θα παρεις. Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να παρεις σβαρνα τα μαγαζια τα μαγαζια και να δοκιμαζεις. Μπορει η φεντερ να ειναι μια σιγουρη και σταθερη αξια αλλα να βρεις κατι αλλο που να σου κανει καλυτερα. Τωρα αν εχεις αποφασισει οτι θες φεντερ εγω θα προτεινα το τζαζ αλλα και παλι θα πρεπει να τα δοκιμασεις και τα 2.

Αν θες να συζητησουμε γενικα πες ποσα λεφτα μπορεις να διαθεσεις να σου πουμε επιλογες να δοκιμασεις ;)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος loo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Να αγοράσω καλύτερο?
« Απάντηση #5 στις: 03/07/08, 17:06 »
Γύρω στα 600-700 διαθέτω. Εννοείς ότι τα Ρ βγάζουν ένα "συγκεκριμένο" ήχο??? τα τζαζ νομίζω είναι ακριβότερα (?)

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Να αγοράσω καλύτερο?
« Απάντηση #6 στις: 03/07/08, 17:45 »
Ναι τα Ρ βγαζουν συγκεκριμενο ηχο (τουλαχιστον ετσι ακουγονται στα αυτια μου). Τα τζαζ ειναι ακριβοτερα κατα 200-300 ευρω αναλογα.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος loo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Να αγοράσω καλύτερο?
« Απάντηση #7 στις: 03/07/08, 21:21 »
Απο εκεί και πάνω δεν το σηκώνει η τσέπη μου οπότε αν είναι να πάρω fender θα "αρκεστώ" στο Ρ

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Να αγοράσω καλύτερο?
« Απάντηση #8 στις: 03/07/08, 23:50 »
Νταξει δεν ειναι θεμα να αρκεστεις. Ειναι θεμα ποιοτητας και αρεσκειας ηχου. Δηλαδη αμα δνε σου αρεσει ο ηχος του Ρ αλλα αυτη τη στιγμη δεν εχει ςλεφτα για να παρεις ενα τζαζ ας πουμε που ισως σαρεσει καλυτερα τοτε καλυτερα μαζεψε λεφτα. Δεν παει η τιμη παρεα παντα με την ποιοτητα και με την αποψη για τον ηχο.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Να αγοράσω καλύτερο?
« Απάντηση #9 στις: 04/07/08, 00:05 »
Οκ, πάμε ένα ψιλο-review λίγο.

Τα precision είναι πιο μονοκόμματα μπάσσα όσον αφορά τον ήχο - τουλάχιστον όταν αυτά είναι εξοπλισμένα μόνο με τον split μονό μαγνήτη. Άλλα έχουν εκτός αυτού, κι έναν jazz στη bridge. Γενικώς είναι πιο boomy από τα jazz. Γενικώς είναι ωραία μπάσσα, αλλά δεν έχεις σίγουρα την τρελή δυνατότητα να έχεις διάφορους ήχους μόνο από το μπάσσο - σε αντίθεση με άλλα μπάσσα με active μαγνήτες/προενισχύσεις, όπου έχεις μεγαλύτερη ηχητική ευελιξία. Τα μανίκια τους τείνουν να'ναι κάπως chunky (ελληνιστί "χοντροκομμένα"), και θέλουν να τα συνηθίσεις. Όχι ότι πιο εύκολο, αλλά σαφέστατα όχι και κάτι τρελά δύσκολο.

Τα jazz είναι κάπως πιο bright, και λιγότερο boomy. Είναι εξοπλισμένα με 2 jazz μαγνήτες, και γενικά έχουν μια (αμυδρά) μεγαλύτερη ευελιξία από τα precision, αν και προσωπικά βρίσκω πως χάνουν λίγο στο low end - κοινώς στα μπάσσα - πάντα σχετικά με τα αδερφάκια τους. Γενικά είναι ωραία μπάσσα πάντως, και χρησιμοποιούνται από αρκετούς καλλιτέχνες. Επίσης, το μανίκι τους είναι κάπως πιο άνετο, όντως ελαφρώς λεπτότερο.

Και τα δύο είναι καλά, απλά δοκιμάζεις, βλέπεις τις διαφορές, κι αναλόγως επιλέγεις. Σου ξαναθυμίζω, δεν υπάρχει τίποτα κακό με το να τσιμπήσεις ένα squier, να του αλλάξεις μαγνήτες και γέφυρα, και να συναγωνιστείς άνετα τα μεξικάνικα fender. Όπως επίσης για άλλη μια φορά εγώ θα σου πρότεινα, αν δεν έχεις κατασταλλάξει ήδη σε fender βέβαια, να κοιτάξεις και άλλα μπάσσα. Υπάρχουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ και ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ επιλογές σ'αυτά τα χρήματα, οπότε πιστεύω αξίζει να ρίξεις μια ματιά γενικώς.

Όπως και να'χει, μην "αρκεστείς" σε κάτι, πάρε κάτι που γουστάρεις, σ'όποια χρήματα κι αν είναι αυτό, και ότι μάρκα κι αν είναι (ή δεν είναι  ;)).

Τέλος, εγώ θα σου πρότεινα τα Tribute της G&L. Συνταγή του κυρίου Fender, και κατ'εμέ κλάσεις ανώτερα από τα fender. Αν βρείς κάπου δοκίμασέ τα και θα με θυμηθείς. Και είναι ούτως ή άλλως στα χρήματα που διαθέτεις.

Αποσυνδεδεμένος loo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Να αγοράσω καλύτερο?
« Απάντηση #10 στις: 04/07/08, 01:57 »
Δεν νομιζω ουτως ή άλλως να διαθέσω παραπάνω απο 700 ευρώ σε μπάσο.Η ιδέα του να πειράξω ένα squier μου ακούγεται καλή. όσο για τον ήχο του καθενός πρέπει να ακούσω για να καταλάβω. Αν έχετε κάποια άλλη καλή πρόταση μέχρι αυτά τα χρήματα δεκτή. Τσέκαρα και τα G&L αλλά μου φαίνεται δύσκολο να βρώ στην Ελλάδα για να ακούσω. Το squier που έχεις πόσο το είχες πάρει απο την μάνα του? Και το σώμα του αξίζει σαν ξύλο ώστε να "επενδύσω" πάνω του?

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Να αγοράσω καλύτερο?
« Απάντηση #11 στις: 04/07/08, 02:12 »
G&L έχει ο Λογοθέτης αν θυμάμαι καλά, μπορείς να πας να δοκιμάσεις εκεί. Το δικό μου squier (vintage modified jazz) βγαίνει στα 270-80 ευρώ περίπου, αλλά για μένα αξίζει κάθε δεκάρα. Σκόπευα να το πάρω και να του αλλάξω τα φώτα, γιατί ήθελα ένα Jazz αλλά δεν έπαιζε να πληρώσω για fender. Εν τέλει δεν άλλαξα τίποτα. Ίσως αλλάξω τη γέφυρα σε κάποια φάση, αλλά αυτό μόνο αν αρχίσει να τα παίζει (οι γέφυρες στα squier δεν είναι και οι καλύτερες). Κατά τ'άλλα οι Duncan Designed που φοράει είναι πολύ καλοί, τα ποτενσιόμετρα δεν έχουν ίχνος crackling, τα ξύλα είναι μια χαρά (και μάλλιστα πανέμορφο), για τα λεφτά του είναι πολύ καλό bang for the buck/value for money κλπ. Η Squier βγάζει ορισμένα πολύ καλά όργανα τελευταία, οπότε σκέψου το. Εγώ ήδη έχω στις κοντινές αγορές μου το deluxe active 5άρι πάντως.  ;D

Για περαιτέρω προτάσεις θα περιμένεις λίγο γιατί είναι βράδυ...  ;D

Αποσυνδεδεμένος loo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Να αγοράσω καλύτερο?
« Απάντηση #12 στις: 04/07/08, 02:19 »
Χεχε...  ;D Οκ.. Απλά πίστεψα ότι του έχεις αλλάξει πολλά! Θα το ψάξω το θέμα. Και μια και μιλάμε για αλλαγές ξέρεις πως γίνεται να αλλάξεις χρώμα στο μπάσο?

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Να αγοράσω καλύτερο?
« Απάντηση #13 στις: 04/07/08, 02:20 »
Προσεκτικό τρίψιμο, ΠΟΛΥ τρίψιμο, και μετά... ψάχνεις στο κιθάρα γιατί έχουν μπεί πολλά τέτοια θέματα, και προς το παρόν δεν θυμάμαι ακριβώς τα υλικά (μπογιές κλπ.)...  :-X

Καλύτερα πάντως να μην μπείς σ'αυτή τη διαδικασία...

Αποσυνδεδεμένος loo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Να αγοράσω καλύτερο?
« Απάντηση #14 στις: 04/07/08, 02:28 »
Ούτως ή άλλως δεν είχα σκοπό να μπώ σε αυτή τη διαδικασία, εγκυκλοπαιδική ήταν περισσότερο η ερώτηση! Ευχαριστώ πάντως!

Με ενα πολυεφέ δεν γίνεται πιο ευέλικτος ο μονότονος ήχος του Ρ Fender ???

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Να αγοράσω καλύτερο?
« Απάντηση #15 στις: 04/07/08, 02:32 »
Ναί, αλλά δεν είναι καλύτερα να έχεις εξ'αρχής ένα μπάσσο με τον ήχο που θέλεις?  ;)

Εκτός αυτού, ότι πολυεφφέ έχω δοκιμάσει απλά "έπνιγε" τον πραγματικό ήχο του μπάσσου, οπότε δεν μου άρεσε η εμπειρία... Γούστα είναι αυτά βέβαια...

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Να αγοράσω καλύτερο?
« Απάντηση #16 στις: 04/07/08, 02:37 »
Ούτως ή άλλως δεν είχα σκοπό να μπώ σε αυτή τη διαδικασία, εγκυκλοπαιδική ήταν περισσότερο η ερώτηση! Ευχαριστώ πάντως!

Με ενα πολυεφέ δεν γίνεται πιο ευέλικτος ο μονότονος ήχος του Ρ Fender ???
Άλλο εννοεί ο Gothic. Ότι ο χαρακτήρας του P είναι πιο μονοδιάστατος. Εμένα προσωπικά μου αρέσει αυτό, γιατί μου δίνει έναν πιο προσωπικό τόνο. Εγώ έχω ένα Squier P και του έχω αλλάξει τα ηλεκτρικά, έβαλα ένα Seymour Duncan quarterpound και έφερα τον ήχο του στα μέτρα μου. Να σου πω την αλήθεια ηχητικά μου αρέσει πάρα πολύ και αν είναι να πάρω κάτι άλλο κοιτάζω σε κάτι τελείως διαφορετικού προσανατολισμού ηχητικά για ποικιλία περισσότερο. Και από ότι φαίνεται επιβεβαιώνω τα λεγόμενα του Gothic σε σχέση με τα Squier...

Αποσυνδεδεμένος loo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Να αγοράσω καλύτερο?
« Απάντηση #17 στις: 04/07/08, 02:43 »
Με λίγα λόγια ένα μοντιφαρισμένο Squier μπορεί να φτάσει ένα μεξικάνικο Fender? Και συμφέρει να πάρω το πρώτο και να το ανεβάσω παρά ενα fender και να το αφήσω έτσι όπως είναι?

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Να αγοράσω καλύτερο?
« Απάντηση #18 στις: 04/07/08, 02:52 »
Το πρόβλημα είναι οτι αν θες να το δώσεις μετά το Squier ότι μοντίφα και να έχεις κάνει πάνω θα το σκοτώσεις. Ενώ το fender κρατάει μεγαλύτερο μέρος από την μεταπωλητική του αξία. Γενικά γνώμη μου είναι πως με ένα Fender mex κάνεις τη δουλεία σου μια χαρά και το προσαρμόζεις και στο στυλ σου πιο εύκολα. Γιατί άλλο να αρχίζεις να πειράζεις ένα μπάσο που έχεις δώσει 1500 E και άλλο ένα που έχεις δώσει 500. Προσωπικά ένα Made in USA θα το άφηνα αυτούσιο και θα το έπαιρνα μόνο αν αυτός είναι ο ήχος που με εκφράζει...

Αποσυνδεδεμένος Aenima

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Άντρας
  • Danse Macabre...
    • Προφίλ
Απ: Να αγοράσω καλύτερο?
« Απάντηση #19 στις: 09/07/08, 10:02 »
Όντως αυτό για την μεταπωλητική του αξία ισχύει. Γενικά τα περισσότερα εφέ (με κάποιες εξαιρέσεις) πνίγουν το μπάσσο, κ δεν προσφέρουν ευελιξία.
Εγώ αυτό που σου προτείνω είναι να πας για shopping therapy (αν και μάλλον δεν θα αγοράσεις τίποτα, τουλάχιστον με την πρώτη), να δοκιμάσεις ό,τι έχει το κάθε μαγαζί  (μην περιοριστείς δηλαδή σε fenderοειδή) και να πάρεις την απόφασή σου! Ό,τι και να πούμε εμείς ο ήχος είναι καθαρά διαφορετικός για σένα! Πάντως σε καλά λεφτά ένα πολύ ευέλικτο όργανο είναι το $$ (double buck) της warwick, που μπορείς να βρεις και να δοκιμάσεις στον Λογοθέτη! Όρεξη και χρόνο θέλει! Καλές αγορές!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
2802 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/09, 20:19
από J.P. DiMaggio
93 Απαντήσεις
31916 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/06/10, 10:27
από Vaiking
8 Απαντήσεις
5431 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/11, 16:50
από Thanos9
2 Απαντήσεις
2508 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/10, 14:45
από Υπνοβάτης...
1 Απαντήσεις
2081 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/06/10, 23:04
από Lo.Lee.Ta
7 Απαντήσεις
41548 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/02/14, 09:52
από STEFANOS604
21 Απαντήσεις
6448 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/12/12, 23:55
από noe13
0 Απαντήσεις
3487 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/03/16, 19:01
από Naxios
0 Απαντήσεις
4104 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/03/17, 10:33
από riffs and solos
5 Απαντήσεις
4535 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/03/18, 17:14
από kiwi