Αποστολέας Θέμα: Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003  (Αναγνώστηκε 61719 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cavallino

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Re:Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003
« Απάντηση #75 στις: 26/12/02, 16:41 »
Bρε τα κολ....παιδαααααα,
τελικα απο οτι καταλαβα το μονο που τους πειραξε
ειναι η δηναμη που εχει αποκτισει το site σε αυτο τον χορο.
Και απο οτι καταλαβα δεν διαμαρτιρωνται οι ιδοιοι δημιουργοι
(ποιος ο λογως) αλλα οι διαφωροι εμποροι που πουλανε παρτιτουρες και διαφωρα βιβλιαρακια με συλλογες ακκορωτων(αυτοι ωντος εχουν πολλα να χασουν απο μας)....
Απο την αλλη οτι ζηταει η ΑΕΠΙ σαν αμοιβη(και καλα) ειναι εσχως και παει περα απο τα νομιμα.....
Τελως παντων, ειμαι μεσα σε οτιδιποτε αποφασηστει.
Η γνωμη μου ειναι οτι οι λησεις Α,Δ1,Δ2,και Ε ειναι οι πιο εφιχτες.ΚΑι δεν εχω κανενα πρωβλημα να βωηθησω χρηματικα το site (στεκι) μας.Γιατι δεν κανουμε μια ωραια συγκεντροση για να το συζητησουμε και να ψηφισουμε την καλητερη λιση?Τα ξαναλεμε.....

Αποσυνδεδεμένος Anemos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 260
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάποιο πλάσμα του Ανέμου μυθικό!
    • Προφίλ
Re:Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003
« Απάντηση #76 στις: 26/12/02, 17:37 »
oti kai na apofasisete egw opws kai polla alla paidia fantazomai eimaste mesa.

de ftanei mia kwloAEPI (KATARA TRIS) gia na kleisei to site! ante mh tous parei o HELL.

H lysh me tous taliban einai apsogh (na kai to antistasiako mou) kai efikth kai ase thn AEPI na afganizetai.

Ta leme

STA ARMATA REEEEEEEEEEE
Θα με πάρω και θα με σηκώσω

Avgi

  • Επισκέπτης
Re:Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003
« Απάντηση #77 στις: 26/12/02, 18:52 »
Κατι για το θεμα των διαφημισεων.
Μου εχει κανει εντυπωση οσο καιρο ειμαι μελος του site το γεγονος οτι δεν εχω δει διαφημισεις .Λαμβανοντας υποψιν τον αριθμο των μελων στο site αλλα και την υψηλη ''επισκεψιμοτητα'' των σελιδων του αναρωτιεμαι το εξης:
Πως τοσο καιρο δεν εχει ενδιαφερθει καποιος εμπορος η καποια εταιρεια να βαλει διαφημιση η να κανει μια χορηγια?Τοσα ματια εδω μεσα θα εβλεπαν οποιαδηποτε διαφημιση.
Εχω μια επιχειρηση (ασχετη με τη μουσικη) και εαν υπηρχε καποιο site σαν το kithara σχετικο ομως με το αντικειμενο της δουλειας μου θα ειχα δηλωσει αμεσως ενδιαφερον για να διαφημιστω.
Εδω γιατι υπαρχει τετοια αδιαφορια? ???
Ειλικρινα μου εχει κανει εντυπωση το γεγονος.

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003
« Απάντηση #78 στις: 26/12/02, 19:46 »

Πως τοσο καιρο δεν εχει ενδιαφερθει καποιος εμπορος η καποια εταιρεια να βαλει διαφημιση η να κανει μια χορηγια?Τοσα ματια εδω μεσα θα εβλεπαν οποιαδηποτε διαφημιση.
. . . . . .
Εδω γιατι υπαρχει τετοια αδιαφορια? ???
Ειλικρινα μου εχει κανει εντυπωση το γεγονος.


Αγαπητή Αυγή, το θέμα αυτό είναι πολύ μεγάλο, και δεν είναι αυτό το σωστό μέρος για αυτή τη συζήτηση. Ναι, υπήρξαν και υπάρχουν υποψήφιοι, όμως εμείς προς το παρόν δεν θελήσαμε (για πολλούς και διάφορους λόγους) να κάνουμε το site αυτό εμπορικό.

Βέβαια, στο παρόν πρόβλημα με την ΑΕΠΙ, η εμφάνιση διαφημίσεων δεν θα βοηθούσε καθόλου... Όσες διαφημίσεις και να βάζαμε, ούτε τα κόστη της ΑΕΠΙ θα μπορούσαμε να καλύψουμε (θα θέλαμε περί τις 40 διαφημίσεις ανά σελίδα), και ούτως ή αλλως η δωρεάν πρόσβαση απαγορεύεται, με διαφημίσεις ή άνευ!
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Avgi

  • Επισκέπτης
Re:Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003
« Απάντηση #79 στις: 26/12/02, 19:53 »
Παράθεση
Παράθεση
Παράθεση από: Ο Νέος Κιθαρωδός
[/quote


Ναι, υπήρξαν και υπάρχουν υποψήφιοι, όμως εμείς προς το παρόν δεν θελήσαμε (για πολλούς και διάφορους λόγους) να κάνουμε το site αυτό εμπορικό.



Συγγνωμη εαν παρανοησα αλλα εσεις στην πρωτη σελιδα του site προτρεπετε τους επισκεπτες να βρουν πιθανους διαφημιζομενους η χορηγους....(πραγμα απολυτα κατανοητο)
???

Αποσυνδεδεμένος kait

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Re:Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003
« Απάντηση #80 στις: 27/12/02, 03:48 »
σχετικα με τη λυση Γ, για ποιες χωρες μιλαμε;

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003
« Απάντηση #81 στις: 27/12/02, 08:07 »

Συγγνωμη εαν παρανοησα αλλα εσεις στην πρωτη σελιδα του site προτρεπετε τους επισκεπτες να βρουν πιθανους διαφημιζομενους η χορηγους....(πραγμα απολυτα κατανοητο)


Ας πουμε, με λιγα λογια, οτι δεν ειμασταν εντελως ετοιμοι για τις τυπικες διαδικασιες που χρειαζονται, ομως θελαμε να ξερουμε ποσο ενδιαφερον υπαρχει σε αυτον τον χωρο, για να κινηθουμε αναλογα. Ομως οπως βλεπεις, τα γενονοτα τρεχουν πριν απο εμας και πρεπει να ελισσομαστε για να ανταπεξελθουμε στη καθε κατασταση. Αυτον τον καιρο εχει απολυτη προτεραιοτητα το προβλημα με την ΑΕΠΙ.

Αποσυνδεδεμένος mdjae

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Re:Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003
« Απάντηση #82 στις: 27/12/02, 09:50 »
Αφού είναι πλεον δεδομένο οτι η ΑΕΠΙ δεν πρόκειται να αλλάξει τη στάση της έναντι στο Kithara.gr εγώ λέω να υλοποιηθεί η Λύση Δ-2 την οποία προτείνατε στο forum:
Το site συνεχίζει όπως τώρα, η πρόσβαση στα τραγούδια επιτρέπεται όμως μόνο σε μέλη, που μοιράζονται το κόστος της ΑΕΠΙ, με σταθερό κόστος Ψ ευρώ ανά μήνα και πρόσβαση σε όλα τα τραγούδια.

Είναι κρίμα τόση σκληρή δουλειά εκ μέρους των ατόμων που δημιούργησαν την σελίδα να πάει χαμένη. Επίσης η σελίδα αυτή είναι μια εξέραιτη "βιβλιοθήκη τραγουδιών" η οποία έχει βοηθήσει πολλά παιδιά να αυξήσουν το ρεπερτόριο τους και να πάρουν μια γεύση απο ποιοτική Ελληνική μουσική. Νομίζω ότι δεν θα πείραζε κανένα μας να συνεισφέρει ένα μικρό ποσό κάθε μείνα στην σελίδα αυτή και ως αντάλλαγμα να του παρέχεται ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗ στα τραγούδια.

Αν βρεθεί κάποια άλλη λύση η οποία θα βρίσκει σύμφωνη την ΑΕΠΙ και η οποία θα παρέχει δωρεάν πρόσβαση στα τραγούδια τότε ας υλοποιηθεί αυτή η λύση, αλλά επειδή δεν μου φαίνεται μια τέτοια λύση να είναι εφικτή, νομίζω ότι η λύση Δ-2 είναι η μόνη λύση η οποία θα αφήσει όλους που κάπως εμπλέκονται με το Kithara.gr ικανοποιημένους.

Αποσυνδεδεμένος nena

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Re:Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003
« Απάντηση #83 στις: 27/12/02, 13:11 »
Ένα μεγάλο όχι στις απαιτήσεις της ΑΕΠΙ από την Κύπρο!!!!!!

Δεν είναι δυνατό να μην καταλαβαίνουν τελικά το όφελος τους! Εάν τελικά υπάρξει κάποιος συμβιβασμός τότε πιστεύω
η λύση Δ1 ή ακόμα καλύτερα η λύση Δ2 θα ήταν ιδανική.
Εύχομαι να βρεθεί μία λύση γιατί θα ήταν μια μεγάλη απώλεια
σε κάτι τόσο μοναδικό που δεν πιστεύω να έχουν πολλές χώρες ή ίσως πολύ λίγες.

Αποσυνδεδεμένος bibero

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
  • Yaba-Daba-Doo
    • Προφίλ
Re:Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003
« Απάντηση #84 στις: 27/12/02, 14:49 »
Παιδια, δεν ειχα καιρο να διαβασω τι εχει προταθει απτον καθενα αλλα απο τις προτεινόμενες λυσεις του κιθαροδου θεωρω την δ2 την καλυτερη και πιο δικαιη.
το ποσο ας ειναι οποιδηποτε.θα μπορουσε πχ, να φτιαχτει μια mailing list στην οποια θα μοιραζονται όσοι καταχωρησουν το όνομά τους το κόστος της ΑΕΠΙ.
τι λέτε?
Bibero

Αποσυνδεδεμένος Anemos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 260
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάποιο πλάσμα του Ανέμου μυθικό!
    • Προφίλ
Re:Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003
« Απάντηση #85 στις: 27/12/02, 14:57 »
Kyries & Kyrioi

Opws ginetai ekdhlo ek twn symfrazomenwn kai par' auta twn dedhlwmenwn twn prolallhsantwn alla kai twn loipwn kitharoFREAKS h agaphth mas AEPI pou TOSO polu endiaferetai gia th poreia tou ellhnikou tragoudiou kai pou asfalws kai panw apo ola frontizei gia to mellon twn TOSO TALANTOUXWN newn Ellhnwn kallitexnwn (Vandh,vissh,foivos,aspa,Nino, fames storides, tsakes, prodromous, triantafyllous kai loipous AHDI-OUS) thelhse na dwsei akoma mia grothia sto yperrealistiko internetiko kathestws peirateias pou lhmainetai kyriolektika tous moxthous twn kallitexnwn. Etsi kai to site auto pou TOSO kako epefere sto Ellhniko tragoudi ofeile o kathe DHMOKRATIKOS Ellhn mousikos foreas NA TO PATAXEI.

Epeidh omws, epeidh omws, legw ta PAIDAKIA autou tou aisxrou site epimenoun OXI to site de tha stamathsei dioti autoi ai aisxroi mousikoTALIBAN ferontai diatethimenoi akoma kai na plhrwnoun thn texnh h opoia ofeile na anhkei se olous.

(pws to eipa olo auto to thirio?)

Kala na pernate
Θα με πάρω και θα με σηκώσω

Αποσυνδεδεμένος tetixmer16

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
    • Oi Pyx-Lax
Re:Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003
« Απάντηση #86 στις: 27/12/02, 16:53 »
Den tha pw ta synithi kala mou logia gia to site. Viazomai para poly kai prepei na fygw, ma tha pw thn idea mou kai tha parakakousa thn prosoxi olwn kai perissotero twn administrators. H Yahoo prosferei groups, sta opoia mporei na ginontai sizhthseis kai epish yparxei h dynatothta kataxwrhshs mexri kai 20 Mb entelws dwrean!!!! To kathe tragoudi einai peripou 1kb, ara ta 5000 tragoudia 5 Mb!!!! Tha parakalousa na mou peite thn gnwmh sas panw sto thema, giati pistevw oti einai teleia lysi, giati:

1)H AEPI den pairnei oute draxmi kai
2)einai entelws dwrean!!!!

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003
« Απάντηση #87 στις: 27/12/02, 19:31 »
Ας απαντήσω εγώ στα τελευταία posts...
Παιδιά μπορείτε να κάνετε έναν πρόχειρο υπολογισμό με 0,40 € ανά εμφάνιση τραγουδιού????
Για πιό μικρό ποσό να συζητήσουμε...Μιλάμε για τεράστιο μέγεθος...Είναι αδύνατο να καλυφθεί...

Επίσης δεν είναι το θέμα που θα φιλοξενούνται τα τραγούδια..
Και στον Άρη να φιλοξενηθούν πάλι συνείσταται αδίκημα και ως εκ τούτου μπορούν να κινηθούν οι διαδικασίες από πλευράς ΑΕΠΙ...

...έτσι όπως διαμορφώνεται η κατάσταση η πλέον εφαρμόσιμη λύση είναι η μη παραβίαση των δικαιωμάτων , κατά τα διεθνή πρότυπα ( βλέπε OlgaNet ) και εκεί θα προσανατολιστούμε αρχικά και έπειτα βλέπουμε , ανάλογα το τι θα πράξει η ΑΕΠΙ...
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος westlife

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Συνεχίστε να τραγουδάτε
    • Προφίλ
Re:Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003
« Απάντηση #88 στις: 27/12/02, 19:43 »
paidia simasia den exei na pername kala alla....eleuthera...
den exw kanena problima na sinisferw sto kithara me ena xrimatiko poso A alla to problima einai na meinoune sto kithara kai oxi na pane sta xeria tis AEPI
kai an h lisi gia na min ginei auto einai i apoxi kapoiwn stixwn kai i endi3i oti einai gia ekpaideutikous skopous...as einai
giati to ligo auto xroniko diastima mas epitrepei mono auto ton oro..tote as einai auti i lisi..kai tha doume stin poreia
makari ta pragmata na e3elixthoun omala...
makari


Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Re:Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003
« Απάντηση #89 στις: 27/12/02, 20:58 »
   ...Καλα τους τα ειπε ο Ν κιθαρωδος και, αν επιτρεπεται εχω και εγω μια απορια πανω στην επιστολη!

  Αν λοιπον εγω παω στο σπιτι του Κιθαρωδου, π.χ., και βαλει να ακουσουμε ενα cd το οποιο εγω δεν εχω, τι πρεπει να κανω για να ειμαι νομιμος?

α)Να φυγω
β)Να κλεισω τα αυτια μου
γ)Να αγορασω κι εγω το cd πριν παω σπιτι του
δ)Να πληρωσω φευγοντας,σε καποιο υποκαταστημα της ΑΕΠΙ τα νομιμα δικαιωματα των δημιουργων αφου μου εχει κοψει και μια αποδειξη ο Κιθαρωδος!

  Ρε, θα τρελαθουμε δηλαδη?

  ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ Ο,ΤΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΕΙ!

ΥΓ Εχω την αισθηση οτι η λυση Α και Δ ειναι οι καλυτερες, για την ωρα!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003
« Απάντηση #90 στις: 27/12/02, 21:38 »
parpen, απ'οτι μου ειπε ο Κιθ, η προταση της ΑΕΠΙ ηταν "ανα επισκεπτη" και οχι "ανα εμφανιση". Αλλα και παλι, το ποσο που θα αναλογουσε στην ΑΕΠΙ ειναι τρομακτικο και περα απο καθε αρρωστημενη φαντασια!

sotriani, διαβασε ξανα τον νομο, οσον αφορα την "δημοσια εκτελεση". Αν πχ. κανουμε παρτυ με κιθαρες και τα σχετικα, μπορει να εισβαλλει καποιος απο την ΑΕΠΙ και να βγαλει δισκο (οχι μουσικης) και να ζηταει λεφτα. Αλλα βεβαια δε θα το κανει γιατι θα φαει ξυλο  ;D

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Re:Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003
« Απάντηση #91 στις: 27/12/02, 22:00 »
...Βασιλη ή εγω δεν καταλαβα ή εσυ!!! :) Τελος παντων, για να γινω πιο κατανητος, εννοουσα να βαλει στο σπιτι του ενα οποιοδηποτε δισκο και οχι απαραιτητα να κανει παρτυ!!! Για βοηθησε με σε αυτη την περιπτωση!

sotriani
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος mariosma

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Re:Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003
« Απάντηση #92 στις: 27/12/02, 22:12 »
προτεινω την Δ1 και Δ2 πολυ καλες ιδεες!

mariosma!

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003
« Απάντηση #93 στις: 27/12/02, 23:15 »
...Βασιλη ή εγω δεν καταλαβα ή εσυ!!! :) Τελος παντων, για να γινω πιο κατανητος, εννοουσα να βαλει στο σπιτι του ενα οποιοδηποτε δισκο και οχι απαραιτητα να κανει παρτυ!!! Για βοηθησε με σε αυτη την περιπτωση!

Σε καταλαβα, αλλα ας μη κολλαμε στις λεπτομερειες. Αλλωστε ενα σπιτι ειναι οικογενειακο ασυλο (ή οπως αλλιως το λενε τεσπα) και ουτε μπατσος δε μπαινει χωρις σοβαρο λογο και εισαγγελικη εντολη, ποσο μαλλον ενας ΑΕΠΙτζής.
« Τελευταία τροποποίηση: 27/12/02, 23:17 από Βασίλης »

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Re:Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003
« Απάντηση #94 στις: 27/12/02, 23:26 »
   ...Ok thanx anyway!  ;D ;D ;D

sotriani
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003
« Απάντηση #95 στις: 28/12/02, 01:43 »
πρωτα απο ολα συγχαριτηρια στον Κιθαροδο για την επιστολη του στην ΑΕΠΙ...απεικονησε την πραγματικοτιτα 100%...και πιστευω να τους εβαλε μυαλο, εστω και λιγο.

η ΑΕΠΙ δεν εχει καμια σχεση με αυτο που εμεις αποκαλουμε ΤΕΧΝΗ, ΜΟΥΣΙΚΗ... ειναι λογικο λοιπον να θελουν να κλεισουν ενα τετοιο site που δε τους προσφερει σχεδον τιποτα...

επειδη οι δημιουργοι και τραγουδηστες που τραγουδια τους ειναι στο kithara.gr ειναι ανθρωποι σοβαροι, στην πλειοψηφια τους, και σιγουρα δεν περιμενουν την ΑΕΠΙ για να ζησουν...

μπορει να γινει μια επαφη με αυτους τους καλλιτεχνες , ωστε το site να παρει την αδεια απο τους ιδιους για τη χρεισημοποιηση των τραγουδιων τους...

πιστευω οτι στην πλειοψηφια τους θα συμφωνησουν...
αυτο θα ειναι ενα γερο χαστουκι στην ΑΕΠΙ και σιγουρα ολοι αυτοι που εμεις θαυμαζουμε θα ανεβουνε ακομα πιο πολυ στην εκτιμηση μας!!!!!

Rock n Roll all Night and Party every Day

Αποσυνδεδεμένος Dimitris_

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Re:Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003
« Απάντηση #96 στις: 28/12/02, 11:26 »
Ολα αυτα ειναι μαλακιες με το συμπαθιο, η μουσικη ειναι για να ταξιδευει και οχι για να βγαζουν λεφτα οι δισκογραφικες και η καθε αεπι... >:(

Dimitris...  :)

Αποσυνδεδεμένος tetixmer16

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
    • Oi Pyx-Lax
Re:Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003
« Απάντηση #97 στις: 28/12/02, 13:11 »
Re paidia den mporw na katalavw kati: H idea mou gia na metaferthoun ta arxeia sthn Yahoo! giati den einai kali? Ex'allou, ekei den tha einai dikos mas o server kai etsi den tha mporesoun na mas ypoxrewsoun na ta vgaloume apo 'kei. To kanoniko site tha mporouse na leitourgei me forum, istoria, kapoia voitheia gia erasitexnes, ta akkornta ktl... kai fysika link gia to group. Telos, tha parakalousa kapoion na mou ekshghsei poia einai h diafora tou na metaferthoun ta arxeia sto group ths Yahoo! kai tou na metaferthoun se alli xwra, opws yparxei mia lysh.
San alli lysh tha proteina na synexisoun na yparxoun ta tragoudia opws einai kai twra twn opoiwn ta dikaiwmata den anhkoun se kanena.

Αποσυνδεδεμένος ron-t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • υπάρχουν αυγές που δεν ξημέρωσαν ακόμα
    • Προφίλ
Re:Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003
« Απάντηση #98 στις: 28/12/02, 14:53 »

parpen, απ'οτι μου ειπε ο Κιθ, η προταση της ΑΕΠΙ ηταν "ανα επισκεπτη" και οχι "ανα εμφανιση". Αλλα και παλι, το ποσο που θα αναλογουσε στην ΑΕΠΙ ειναι τρομακτικο και περα απο καθε αρρωστημενη φαντασια!



    Βασιλη ειναι πραγματικα εξωπραγματικες οι απαιτησεις της ΑΕΠΙ...Παντως ο Κιθ στην επιστολη του αναφερει :"0,40 euro ανα εμφανιση τραγουδιου" ...Γραφτηκε κατα λαθος? Αν ισχυει
τοτε οι ανθρωποι ειναι παλαβοι,επειγει η μεταφορα τους σε καποιο ιδρυμα... μακρια ομως απο τους ψυχασθενεις γιατι ...θα τους τρελλανουν :o
Οτι και να ρίξουν μέσα μας, θα το πάρουμε και θα το θάψουμε κάτω στο βυθό μας...ΝΙΤΣΕ
Εν βυθώ γαρ η αλήθεια...ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Jimmy_Page

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν ξυπνήσεις μονομιάς θα 'ρθει ανάποδα ο ντουνιάς
    • Προφίλ
    • Tribute to Rory Gallagher
Re:Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003
« Απάντηση #99 στις: 29/12/02, 01:06 »
Εγω παντος εχω ηδη αρχισει να κατεβαζω μεγαλο μερος της βιβλιοθηκης στο σκληρο μου με σκοπο οποιοδηποτε τραγουδι θελησει καποιος (και το εχω αποθηκευσει) να του το στειλω!
Ειναι μια καλη ιδεα, που ειναι ευκολα υλοποιησημη τουλαχιστον για τα τραγουδια με μεγαλη ζητηση!
Πύρ στη Αλαμάνα και φωτιά στο Γοργοπόταμο...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1537 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/03/10, 19:35
από Jimi Pap
15 Απαντήσεις
12713 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/02/14, 18:49
από Βραζίλης
4 Απαντήσεις
5733 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/06/11, 12:27
από Μάνος Καμπούρης (m.k.)
12 Απαντήσεις
5656 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/05/12, 23:38
από efi037
0 Απαντήσεις
5163 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/07/12, 14:05
από DreamRiff
4 Απαντήσεις
2398 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/03/13, 00:54
από kkmspm (φλουτσ)
18 Απαντήσεις
10690 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/08/14, 21:12
από AderfiTouEleous
16 Απαντήσεις
13644 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/02/22, 18:35
από ToriniMagician
2 Απαντήσεις
10126 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/03/15, 16:40
από hot_sauce (φλουτσ)
2 Απαντήσεις
7545 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/16, 10:28
από Βραζίλης