Αποστολέας Θέμα: Αγορα ακουστικης στα 2000 ευρω προτασεις  (Αναγνώστηκε 4711 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mitsik

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
lakewood m 32 cp και d 32    larrivee d 05 και 09    martin d 35     martin dc 28e  furch d 25 cr την θελω για ακκορντοκατασταση και για στουντιο τι μου πρωτεινετε απο αυτες ? ψαχνω εδω και 2 μηνες και εχω κολλησει ασχημα ! αν εχετε να πρωτεινετε και καμια αλλη εμαι ανοιχτος

Αποσυνδεδεμένος stratocasteros

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Ένα Βήμα Μπροστά
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ακουστικης στα 2000 ευρω προτασεις
« Απάντηση #1 στις: 30/06/09, 02:42 »
κοίτα και τίποτα από taylor  ;)

Αποσυνδεδεμένος Crazy Heart

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Music makes the people come together

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Αγορα ακουστικης στα 2000 ευρω προτασεις
« Απάντηση #3 στις: 07/07/09, 22:49 »
Gibson Hummingbird
http://www.thomann.de/gr/gibson_hummingbird_vc.htm


Xmmmm.....παντα είχα την εντυπωση πως σε αυτά τα λεφτα για ακουστική το να προτείνεις gibson είναι σαν να προτεινεις ενα fiat 500 σε κάποιον που θελει να διαθεσει 300000 για αμαξι.... :P

τεσπα.....απο αυτές που παραθετεις φιλε mitsik θα σου προτεινα μια απο τις larrivee.....πααααααααααααρα πολυ καλές κιθάρες (ευτυχής κάτοχος εδω πέρα....ενος φτηνότερο μοντελου βέβαια.....) αλλα θα συμφωνήσω και με τον stratocastero να δεις κατι και απο taylor....

Αποσυνδεδεμένος red hot

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ακουστικης στα 2000 ευρω προτασεις
« Απάντηση #4 στις: 09/07/09, 16:54 »
Την gibson hummingbird που προτεινει ο Crazy Heart την εχει και ο Πορτοκαλογλου(απο τις βασικες του κιθαρες) και γενικοτερα εχω ακουσει καλα λογια. Ωστοσο εγω θα προτεινα κατι απο Taylor και συγκεκριμενα την
410-CE http://www.thomann.de/gr/taylor_410_c_es.htm   ή την 414-CE http://www.thomann.de/gr/taylor_414ce_westerngitarre.htm (εχουν και cutaway αν θελησεις να ξεφυγεις απο την ακορντοκατασταση ;)). Τεσπα...κατι σε taylor πιστευω οτι θα ηταν πολυ καλη λυση.

Αποσυνδεδεμένος ΕΛΛΙΑΝΙΟΣ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
  • ΓΝΩΘΙ ΣΑΥΤΟΝ ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ακουστικης στα 2000 ευρω προτασεις
« Απάντηση #5 στις: 27/07/09, 17:07 »
το θεμα ειναι τι ζητας μουσικα. Απο κει και περα υπαρχουν πολλα ειδη ακουστ κιθ(κατι σου πα τωρα).
Προσωπικα θα πηγαινα Blueridge(οτι και η martin σε φιλοσοφια κατασκευης, με τη διαφορα οτι για αναλογη μαρτιν θες πανω απο 5000 ευρω παντα. Γενικα τους αποκαλω γελοιους) ή ακομα καλυτερα eastman(μεγαλη ιστορια ψαξτο ......και δερνουν!!!) ΠΑΝΤΑ προσωπικα για μενα που ειμαι στο αρχεγονο blues-fingerpicking κλπ. 0:)
«Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.»

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ακουστικης στα 2000 ευρω προτασεις
« Απάντηση #6 στις: 27/07/09, 20:56 »
Προσωπικά συστήνω Taylor ανεπιφύλακτα...
Δυστηχώς βέβαια, όπως και με όλες τις κιθάρες όλα είναι υποκειμενικά, αλλά αυτό που βρήκα εγώ στην Taylor (514-ce) δεν το έχω δει σε καμία άλλη, με κυρίαρχο το matt φινίρισμα στο πίσω μέρος της ταστιέρας.
Όσο για Martin τις θεωρώ απλά υπερτιμημένες.
Οι Taylor έχουν τρομερό unplugged ήχο, ευκολότατο παίξιμο και υπέροχο κράτημα και feeling.
Δες τες από κοντά (στον ΖΟΖΕΦ).
cu
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος ΕΛΛΙΑΝΙΟΣ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
  • ΓΝΩΘΙ ΣΑΥΤΟΝ ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ακουστικης στα 2000 ευρω προτασεις
« Απάντηση #7 στις: 28/07/09, 00:21 »
,,,,,,,μμμμμμ ναι κοιτα ονοματα οπως martin ναι ειναι υπερσουπερεκτιμημενες. Απλα θες πανω απο καποια ευρω για να πεις οτι εχω μια gibson, martin ασ πουμε. Οι taylor δε μ αρεσουν ειναι πολυ brilliant(γουστα ειναι-και μου τη λεει ενας ξα που τις εχει καψουρα χιχιχιχι) οχι οτι δεν ειναι ΑΑΑ οργανα. Αλλα γενικα εχω δει οργανα ανωνυμα φθηνοτερα να κελαιδουν μπροστα σε φιρμες. Ειναι πολλα ρε παιδι και πρωτο απ ολα ειναι η ''χημεια'' γιατι η κιθαρα ειναι γυναικα.
Να σαι καλα ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΗ!!!!!!!!!!!!!! ;)
«Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.»

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Αγορά ακουστικής

Ξεκίνησε από Lord-George Τα καλύτερα...

23 Απαντήσεις
14217 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/06, 08:51
από mleo
Με 2000-3000 ευρώ τι;...

Ξεκίνησε από psomas « 1 2 » Τα καλύτερα...

35 Απαντήσεις
22406 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/06/07, 18:02
από Jezus
2 Απαντήσεις
4208 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/08, 10:39
από Γεννημενος Κιθαρίστας!!!
6 Απαντήσεις
4735 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/06/09, 02:38
από PericlesB
3 Απαντήσεις
2540 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/04/10, 14:42
από Kyros
2 Απαντήσεις
3327 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/04/10, 21:05
από master of puppets
6 Απαντήσεις
4439 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/06/11, 15:12
από IDEAL
8 Απαντήσεις
4206 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/12, 13:55
από T@sos
6 Απαντήσεις
5294 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/08/13, 15:37
από Kosthrash
7 Απαντήσεις
24046 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/18, 11:02
από panixgr