Σελίδες:
  • #1 από inthewoods στις 16 Sep 2006
  • μου την σπαει οταν απογοητευομαι απο καλλιτεχνες που γουσταρω και μαλιστα οταν σαν καλο fanboy εχω παει και εχω δωσει τα ωραια μου λεφτουδακια (13.99 στην συγκεκριμενη περιπτωση) αντι να κατεβασω πρωτα το αλμπουμ απο το νετ.Ως οπαδος των the verve με το που ειδα το αλμπουμ του Richard Ashcroft στο ραφι του δισκαδικου αρχισα να ψαχνω τσεπες,κωλοτσεπες μπας και ολα τα ψιλα μου μαζι ειναι 13.99.Και ηταν...δυστηχως.Γιατι το αλμπου δν ειναι κακο.Ειναι μετριο.Και αυτο ειναι χειροτερο για μενα.Απο τον τυπο που εχει γραψει/ερμηνευσει κομματια σαν το Bittersweet symphony και το weeping willow  περιμενεις απλα ...περισσοτερα.Και το break the night with colour οκ ειναι κομματαρα...αντε και το cry till the morning...αλλα καποια αλλη καλη "στιγμη" το αλμπουμ δν εχει.Μονο μετριες.Απο δαυτες ειναι γεματο.Ο Richard Ashcroft ειναι απο εκεινουs τους τυπους που τους φανταζεσαι να περπατανε μονοι στους βροχερους δρομους  της Αγγλιας αναζητωντας εμνευση.Ε αυτη την φορα δν ξερω,αλλα με καποιον θα επιασε την κουβεντουλα στον δρομο  και η εμπνευση...πηγε περιπατο.

    Το ακουσε κανεις?
  • #2 από Ashcroft στις 23 Sep 2006
  • φιλε το πηρα εγω γιατι οπως διχνει και το ονομα μου μαρεσει πολυ ο richard ashcroft.οντως δεν ηταν εντυπωσιακο το αλμπουμ και γενικα οχι κατι classic αλλα ενταξει ξερεις κατι? ολοι εχουν δικαιωμα σε ενα στραβοπατημα δεν μπορεις να τον ξεγραφεις τον αλλο τοσο ευκολα,επισης ξεχασες να αναφερεις και το music is power που ειναι αλλο ενα ωραιο τραγουδι απο το αλμπουμ.
Σελίδες: