Σελίδες:
  • #26 από ogyon21 στις 30 Oct 2008
  • τωρα στεναχωρηθηκα.. Παιζει να το υλοποιησατε ολο αυτο που λετε και να εμεινα απ'εξω εε? Ρε γμτ, αν ειναι παντως να επαναληφθει (εαν τελεστηκε το γεγονος) πειτε καμια κουβεντα ρε παιδες.. Εχω κατι φτηνα Cort που θελω να νιωσουν και κανενα βαρβατο μπασακι στη συντροφια τους.. (γιατι ολο με κατι μουτζουρες παω και μπλεκω και πανε τα squier συνεφο!)
  • #27 από Jezus στις 03 Nov 2008
  • Οχι δεν εχει γινει ακομα κατι γιατι μενω λιγο μακρυα απο τους περισοτερους και δουλευω ασταματητα... αν ψηνοντε και αλλοι να το κανονισουμε για καποια κυριακη, θα μπει θεμα σχετικο εδω.
  • #28 από Blacksheepιος στις 08 Nov 2008
  • Παντως ενας τυπας μου ειπε οτι ο διαχωρισμος j-p ισχυει μονο στα μπασα της Φεντερ.

    Και οτι υπαρχουν μπασα με εναν j και εναν p μαγνητη οποτε τοποθετεις τον switch αναλογα και παιζεις ο,τι θες.
  • #29 από Jezus στις 09 Nov 2008
  • Ειναι κλασικοι τυποι μπασα τα precision & jazz, τα οποια δημιουργησε ο Φεντερ και εχουν "αντιγραψει" πολλοι, δεν αφορουν μονο τη φεντερ, παμπολες εταιρειες βγαζουν τετοιου τυπου μπασα.
    Και ναι, υπαρψουν και πολλα με στυλ-πρεσιζιον μαγνητη στο λαιμο και στυλ-τζαζ μαγνητη στην γεφυρα, καθως και αλλοι συνδιασμοι (π.χ. μαγνητης στυλ-Μιουζικμαν στη γεφυρα και στυλ-Τζαζ στο λαιμο). Ολα καλα ειναι, εξαρτατε τι ηχο θελεις.
  • #30 από ogyon21 στις 10 Nov 2008
  • και ασχετο με το θεμα, εαν παντως τα εσκαγα για οργανο, θα επαιρνα Antonis Bass 100%.. Ειχα ψηθει εντωμεταξυ να παρω ενα , αλλα τα μανι δεν βρεθηκαν.. Θα γινει ομως..!
  • #31 από Jezus στις 10 Nov 2008
  • Εχεις παιξει με αυτα? Εντυπωσεις?
    Γιατι δειχνουν πολυ καλοφτιαγμενα, αλλα γνωστος που ειχε παιξει μου ειπε οτι δεν του πολυαρεσαν!
  • #32 από ogyon21 στις 25 Nov 2008
  • βασικα εχει ο δασκαλος μου ενα 6χορδο τετοιο, κι εχω παιξει με ενα 5χορδο και με ενα 4χορδοfL στο μαγαζι του.. Ειναι γ**ω τα οργανα.. Χρειαζεται κανεις να δωσει πολλες χιλιαδες ευρω για να παρει αυτο που θα παρει στον Αντωνη με 1500-3000 ευρω!
  • #33 από Jezus στις 26 Nov 2008
  • Καλο ειναι να βλεπουμε τετοια οργανα να βγαινουν απο την χωρα μας, αν ειναι οπως τα λες!
    Μραβο του λοιπον  :)
Σελίδες: