Αποστολέας Θέμα: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ music-town.de HELP!SOS!!  (Αναγνώστηκε 9566 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ACHIEVE PERFECTION

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ music-town.de HELP!SOS!!
« στις: 27/12/06, 15:19 »
Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά! Θέλω να αγοράσω μια κιθάρα Jackson DK2S Amber Sunburst την οποία όπως παρατήρησα έχει ο thomann. Ωστόσο μετά από συνομιλία διαπίστωσα ότι στο thomann.de δεν την έχει σε αυτό το χρώμα και θα την φέρουν το ελάχιστο σε 2 μήνες. Γι αυτό έψαξα λίγο και στα υπόλοιπα μεγάλα online μαγαζιά όπως στο musik-produktiv.de ή musicstore.com ή και το boxymusic.com αλλά δεν την βρήκα ή βρήκα το παλιό μοντέλο με τους Duncan Designed μαγνήτες. Εντελώς κατά τύχη ανακάλυψα το music-town.de το οποίο την είχε (το νέο μοντέλο) στο συγκεκριμένο χρώμα και σε παραπλήσια τιμή με του thomann. Το πρόβλημα ήταν τα μεταφορικά τα οποία ήταν 50 ευρώ αλλά ύστερα από συνομιλία κανόνισα με τους υπεύθυνους (είχε σελίδα που έλεγε make an offer) να μου την πουλήσουν 15 ευρώ πιο ακριβά από τον thomann μαζί με τα μεταφορικά. Το μόνο θέμα τώρα είναι η αξιοπιστία του καταστήματος. Έχει αγοράσει κανείς από το music-town.de ή έχει ακούσει τίποτα? Οποιαδήποτε άποψη και γνώμη θα είναι χρήσιμη! Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1239
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ music-town.de HELP!SOS!!
« Απάντηση #1 στις: 27/12/06, 15:24 »
την παραγγελία την εκανες...??
Δεν την γνωρίζω αυτήν την σελίδα...αλλα πιστέυω πως θα βρεθούν άτομα να απαντήσουν...
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

Αποσυνδεδεμένος ACHIEVE PERFECTION

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ music-town.de HELP!SOS!!
« Απάντηση #2 στις: 27/12/06, 15:30 »
Όχι την παραγγελία δεν την έχω κάνει ακόμα! Πρώτα περιμένω να μάθω αν θεωρείται αξιόπιστο το κατάστημα. Απ' ότι είδα πάντως το κατάστημα λειτουργεί και μέσω e-bay.de και είναι Powerseller έχοντας πουλήσει γύρω στα 2600 εμπορεύματα με 99,6% θετικές ψήφους. Οτιδήποτε έχετε να πείτε είναι χρήσιμο!

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ music-town.de HELP!SOS!!
« Απάντηση #3 στις: 19/01/07, 13:36 »
Ουπς... Μου είχε ξεφύγει το θέμα... Ελπίζω να μην είναι πολύ αργά πια...

Ξέρω άτομα που έχουν αγοράσει και από το music-town.de και από το musik-produktiv.de και το musicstore.com

Δεν νομίζω ότι έχεις να φοβηθείς τίποτα, πρόκειται για μεγάλες και καθιερωμένες εταιρείες που υπάρχουν καιρό στην αγορά και είναι σίγουρα αξιόπιστες. Δεν είναι τίποτε απατεώνες που τα κάνουν όλα αυτά από το γκαράζ του σπιτιού τους. Όλοι αυτοί έχουν ήδη μεγάλα μαγαζιά με εκθέσεις κλπ και είναι γνωστοί σε πολύ κόσμο.

Συγκρίνοντας τις τιμές μεταξύ τους θα δεις ότι δεν είναι πάντα το ίδιο μαγαζί φθηνότερο, αξίζει τον κόπο να κάνεις μια σύγκριση... ;)
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος Theater_Of_Pain

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ music-town.de HELP!SOS!!
« Απάντηση #4 στις: 23/01/07, 15:37 »
Ουπς... Μου είχε ξεφύγει το θέμα... Ελπίζω να μην είναι πολύ αργά πια...

Ξέρω άτομα που έχουν αγοράσει και από το music-town.de και από το musik-produktiv.de και το musicstore.com

Δεν νομίζω ότι έχεις να φοβηθείς τίποτα, πρόκειται για μεγάλες και καθιερωμένες εταιρείες που υπάρχουν καιρό στην αγορά και είναι σίγουρα αξιόπιστες. Δεν είναι τίποτε απατεώνες που τα κάνουν όλα αυτά από το γκαράζ του σπιτιού τους. Όλοι αυτοί έχουν ήδη μεγάλα μαγαζιά με εκθέσεις κλπ και είναι γνωστοί σε πολύ κόσμο.

Συγκρίνοντας τις τιμές μεταξύ τους θα δεις ότι δεν είναι πάντα το ίδιο μαγαζί φθηνότερο, αξίζει τον κόπο να κάνεις μια σύγκριση... ;)

συμφωνώ + έχω αγοράσει από music-town... κορυφαίο σέρβις και τα 50 ευρώ είναι για UPS EXPRESS SAVER το οποίο σημαίνει ότι έρχεται σπίτι σου  σε μια μέρα + έχεις και tracking number...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
3370 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/04/02, 18:38
από marios009^
0 Απαντήσεις
3034 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/04/02, 11:59
από Stefania
0 Απαντήσεις
2824 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/05/02, 21:17
από Θοδωρής
7 Απαντήσεις
4775 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/05, 10:43
από kourosava
0 Απαντήσεις
3721 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/01/05, 16:20
από antonioua8
32 Απαντήσεις
9499 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/09/06, 19:56
από stavros75
6 Απαντήσεις
3304 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/09, 10:03
από dreddoukos77
14 Απαντήσεις
4456 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/10, 03:01
από Spyros Delta
0 Απαντήσεις
2267 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/02/11, 01:41
από Theodore Kalantzakos
18 Απαντήσεις
5860 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/10/14, 15:03
από kkmspm (φλουτσ)