Αποστολέας Θέμα: Linux - Γνώμες...  (Αναγνώστηκε 9426 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Linux - Γνώμες...
« στις: 30/08/07, 16:28 »
Δε βρήκα σχετικό θέμα. Αν όντως υπάρχει, ας συγχωνευθούν.
Έχει χρησιμοποιήσει κανείς Linux; Είναι καλά;

Αποσυνδεδεμένος Aggelo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Linux - Γνώμες...
« Απάντηση #1 στις: 30/08/07, 22:49 »
Αν δεν είσαι advanced user, δε θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις linux. Δε θα σου δώσουν τπτ παραπάνω σε σχέση με τα windows.
To Linux είναι πολύ καλύτερο σε αρκετά θέματα, αλλά πες μας τι χρήση του υπολογιστή κάνεις !

Αποσυνδεδεμένος Jose

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • ..you'll reap the harvest you have sown...
    • Προφίλ
Απ: Linux - Γνώμες...
« Απάντηση #2 στις: 30/08/07, 22:59 »
Κοιτα, ειναι ενδιαφερον να ασχοληθεις, αλλα αν εισαι home user μονο, μην το κανεις. Οπως ειπε κ ο φιλος παραπανω δεν θα σου προσφερουν τπτ περισσοτερο. Αντιθετως ισως θα κοπιασεις παρα πολυ να κανεις το hardware να δουλεψει σωστα και θα κουραστεις να ψαχνεις εφαρμογες για να κανεις πραγματα που στα windows τα θεωρεις δεδομενα
:> 4  8  15  16  23  42

paran0id

  • Επισκέπτης
Απ: Linux - Γνώμες...
« Απάντηση #3 στις: 30/08/07, 22:59 »
εγω στον υπολογιστη μου εχω linux και windows!
το linux που εχω ειναι to ubuntu, το οποιο ειναι απο τα φιλικοτερα και πληρεστερα, καθως και με πολυ καλη υποστηριξη. θα χαλαστεις καπως απο το γεγονος οτι αν και εχει αρκετα πραματα, παλι λειπουν πολλα, τα οποια τα εγκαθηστας στη συνεχεια. δε στο συνιστω 1ον αν δεν εχεις μονιμα ιντερνετ και 2ον αν δεν εχεις ιδεα τι εστι terminal, που ειναι και το μαστερ εργαλειο  ;).

ειναι τρομερα ευχρηστο, εμφανισιμο, ασφαλες, και κατ' εμε το δευτερο καλυτερο μετα το mac os (ε ρε και να ειχα ενα apple...)

 ;)

www.ubuntu.com

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: Linux - Γνώμες...
« Απάντηση #4 στις: 31/08/07, 01:32 »
Καταρχάς σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις :)
Στον υπολογιστή χρησιμοποιώ αρκετά το Finalle 2006 (αν έχει κανείς το 2007 ενδιαφέρομαι ;D) και το Steinberg Cubase καθώς και VST της Edirol που φορτώνω στο Cubase. Επίσης, ασχολούμαι κάτι λίγα με προγραμματισμό (HTML, Javascript, λίγο Basic). Όμως δεν είμαι και Haker.
Θα μπορούσαν να με εξυπηρετήσουν τα Linux;

Αποσυνδεδεμένος Evangelos 123

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Linux - Γνώμες...
« Απάντηση #5 στις: 31/08/07, 01:35 »
ΤΟ linux δεν είναι για όλους!!!

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_Linux_distributions

Evangelos C. Brachos

Αποσυνδεδεμένος ScullShot

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • The Economy Picker!
    • Προφίλ
    • MySpace page
Απ: Linux - Γνώμες...
« Απάντηση #6 στις: 31/08/07, 02:00 »
ΤΟ linux δεν είναι για όλους!!!
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_Linux_distributions


Μια χαρά για όλους είναι το linux ειδικά έτσι όπως έχουν γίνει τώρα με 2 γραφικά περιβάλλοντα που συνέχεια βελτιώνονται με προσομοιωτές για να τρέχουν προγράμματα των windows και σε linux και δεν συμμαζεύεται εγώ χρησημοποιούσα τα Mandrake τα οποία ήταν κορυφαία δεν είχαν τπτ να ζηλέψουν απο τα windows XP και είχαν πλήρη συμβατότητα ο μόνος λόγος που πήγα πάλι πίσω στα windows είναι γιατι προγραμματίζω σε visual basic που είναι αποκλειστικότητα της microsoft  >:( αλλά γι αυτά που θες να κάνεις Anaximandros πιστεύω οτι to linux θα σου είναι παραπάνω απο αρκετό μιας κι έχει μέσα html editors προγράμματα επεξεργασίας ήχου εικόνας αλλα μπορείς να βάλεις και το cubase
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former: Albert Einstein

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: Linux - Γνώμες...
« Απάντηση #7 στις: 31/08/07, 16:22 »
Σας ευχαριστώ και πάλι πάρα πολύ! Κατέβασα το ISO του Ubuntu 7,04. Πώς θα γίνει να έχω δύο λειτουργικά, windows και linux μαζί;

Αποσυνδεδεμένος Jose

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • ..you'll reap the harvest you have sown...
    • Προφίλ
Απ: Linux - Γνώμες...
« Απάντηση #8 στις: 31/08/07, 16:50 »
Απ' οτι θυμαμαι απο την 6,10, θες τουλαχιστον 1 παρτιτιον για την διανομη, 1 πολυ μικρο swap, και 1 για data. Aν θελεισ και windows μαζι σημαινει οτι θα τα εχεις σε καποιο ξεχωριστό απο τα παραπανω partition.

 Καλύτερα παντως να  βαλεις σε ενα ξεχωριστο σκληρο οσα χρειαζονται για τα ουμπουντου. Κατα την εγκατασταση, εχει πολυ καλες οδηγιεσ σχετικα με το τι παρτιτιον πρεπει να δημιουργησεις παντως
:> 4  8  15  16  23  42

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: Linux - Γνώμες...
« Απάντηση #9 στις: 31/08/07, 17:00 »
Οκ! Πέρασα το ISO σε CD και έχει μέσα οδηγίες. Όσο γι αυτό με το δίσκο, ευτυχώς έχω δύο δίσκους οπότε αυτό θα κάνω ;) Ήδη αυτή τη στιγμή που σας γράφω, έχω κάνει boot το ubuntu με CD.

Αποσυνδεδεμένος Jose

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • ..you'll reap the harvest you have sown...
    • Προφίλ
Απ: Linux - Γνώμες...
« Απάντηση #10 στις: 31/08/07, 17:28 »
Ωραιος! τσεκαρε το παρακατω λινκ, θα σε βοηθησει αρκετα να εγκαταστησεις πακετα που θα σου φανουν απαραιτητα, πχ για
ακροαση mp3

http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Feisty
:> 4  8  15  16  23  42

Αποσυνδεδεμένος Kostas Laiho

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
  • Child of Bodom
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Linux - Γνώμες...
« Απάντηση #11 στις: 31/08/07, 18:28 »
Έλεος ρε παιδιά γιατι όλοι του λέτε να μην βάλει και ότι δεν κάνουν για απλή χρήση? ???
Τα linux θεωρώ οτι είναι καλύτερα απ'τα windows(τα οποία είχαν περισότερη προώθηση) και υπάρχουν κάποιες λειτουργίες επιπλέον που δεν έχουν τα windows.Οκ κάποια προγράμματα δεν υπάρχουν αλλα μπορείς να βρεις οτι θες και να ανοίγεις προγράμματα που έχουν τα windows.Τουλάχστον δεν θα έχεις τα κολλήματα των windows...το οτι έχουν καλύτερο λειτουργικο το έχω ακουσει απο πολλους
Alexi: And you f**k**g cocksucker who throw the f**k**g bottle on the stage ... FUCK YOU!

Αποσυνδεδεμένος Jose

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • ..you'll reap the harvest you have sown...
    • Προφίλ
Απ: Linux - Γνώμες...
« Απάντηση #12 στις: 31/08/07, 18:43 »
Δεν ειπε κανεις οτι ειναι χειροτερα απο τα windows, ουτε οτι δεν κανουν για απλη χρηση. Ολοι ειπαμε οτι αν δεν εισαι εμπειρος χρηστης και δεν σε αποσχολουν δικτυα, σερβερς και λοιπα, και επιπλεον δεν θες να πονοκεφαλιαζεις καθε τοσο γιατι δεν παιζει αυτο και δεν παιζει το αλλο, ας μην το κανει. Απο την στιγμη που θελει το παιδι να πειραματιστει, δεν του ειπε κανεις οχι
:> 4  8  15  16  23  42

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: Linux - Γνώμες...
« Απάντηση #13 στις: 01/09/07, 23:17 »
Vrika auto to pdf me diafora 8emata sti voh8eia. Fainetai kalo kai katatopistikotato. Sorry gia ta Greeklish, den exw vrei akomh sto ubuntu pws na enallasw apo agglika se ellhnika.

Αποσυνδεδεμένος pityian

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • Φύλο: Άντρας
  • Έλα στο ονειρό μου...
    • Προφίλ
    • Ναυτικός Όμιλος Σύρου
Απ: Linux - Γνώμες...
« Απάντηση #14 στις: 02/09/07, 10:53 »
Πλήρης οδηγός εγκατάστασης στο ubuntu μαζί με ότι πρόγραμμα μπορεί να χρειαστείς στον σύνδεσμο παρακάτω:

http://www.howtoforge.org/the_perfect_desktop_ubuntu7.04

(Δεν είναι βέβαια ανάγκη να τα εγκαταστήσεις όλα....)

Έχω την εντύπωση ότι στην αρχική εγκατάσταση Ελληνικά-Αγγλικά αλλάζει με <Alt>+<Shift>

Αν δεν είναι έτσι επέλεξε Σύστημα > Προτιμήσεις > Πληκτρολόγιο

Πήγαινε στην καρτέλα Επιλογές διάταξης και άνοιξε την κατηγορία Group Shift/Lock Behavior όπου επιλέγεις τον τρόπο που αλλάζει γλώσσα

Για να βλέπεις σε ποια γλώσσα είσαι κάνε δεξί κλικ στην πάνω μπάρα και επέλεξε προσθήκη στον πίνακα εφαρμογών. Κατέβα λίγο ποιο κάτω στην ομάδα εργαλεία και επέλεξε ένδειξη γλώσσας πληκτρολογίου.


« Τελευταία τροποποίηση: 02/09/07, 11:12 από pityian »
Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στον κόσμο γύρω του
Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον ευατό του
Για τούτο, κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο
George Bernard Shaw

Αποσυνδεδεμένος pityian

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • Φύλο: Άντρας
  • Έλα στο ονειρό μου...
    • Προφίλ
    • Ναυτικός Όμιλος Σύρου
Απ: Linux - Γνώμες...
« Απάντηση #15 στις: 02/09/07, 11:35 »
Και επειδή δεν είπα και την γνώμη μου...

  Αυτό που πρέπει να καταλαβαίνει ο καθένας μας είναι ότι χρησιμοποιώντας ένα λειτουργικό - πρόγραμμα εξοικιωνόμαστε και αποκτάμε κάποιες συνήθειες που σιγά σιγά αρχίζουν και μας δένουν με το αυτό. Χρησιμοποιώντας ελεύθερο - ανοιχτό λογισμικό ξέρεις ότι στο μέλλον δεν θα σε εξαναγκάσει κάποιος να ακολουθήσεις την πορεία την οποία ο ίδιος χαράζει προκειμένου να πετύχει μεγαλύτερα κέρδη.
  Εξάλλου, με διανομές όπως Ubuntu και Madriva δεν νομίζω ότι μπορούμε να λέμε ότι το Linux απευθύνεται μόνο σε εξειδικευμένους χρήστες, την ίδια στιγμή που υπάρχουν μεγάλες κοινότητες από πίσω που τις στηρίζουν και είναι έτοιμες να σου προσφέρουν κάθε βοήθεια. Έμείς μάθαμε στα Windows και γι'αυτό όταν ερχόμαστε σε επαφή με έναν άλλο τρόπο σκέψης είναι φυσικό να μην νιώθουμε από την πρώτη στιγμή "σαν στο σπίτι μας".
Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στον κόσμο γύρω του
Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον ευατό του
Για τούτο, κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο
George Bernard Shaw

Αποσυνδεδεμένος Jose

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • ..you'll reap the harvest you have sown...
    • Προφίλ
Απ: Linux - Γνώμες...
« Απάντηση #16 στις: 02/09/07, 12:20 »
Μπραβο φιλε pityian, πολυ ωραιο το site που παρεθεσες!! Εχει πληροφοριες για το πως να εγκαταστησεις προγραμματα που εψαχνα για μερες να βρω πως, χωρις να καταφερω να βρω τον τροπο! Θα βοηθησει πολύ πιστευω!
:> 4  8  15  16  23  42

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
Απ: Linux - Γνώμες...
« Απάντηση #17 στις: 02/09/07, 13:57 »
Αν σε ενδιαφέρουν κυρίως μουσικά προγράμματα μη βάλεις linux. Αν όχι, δε θα σου λείψει κάτι. Το kubuntu αναγνωρίζει τη μεγάλη πλειοψηφεία συσκευών και περιέχει άπειρα προγράμματα για οτιδήποτε σου χρειαστεί. Το μόνο που θα χρειαστεί να προσθέσεις μετά το πέρας της εγκατάστασης είναι εμπορικοί drivers για την κάρτα γραφικών σου (πανεύκολο) και codecs ήχου και βίντεο (επίσης πανεύκολο), όχι κάτι περισσότερο από όσα θα έκανες στα windows. Η όλη διαδικασία τελειώνει σε λιγότερο από μία ώρα και φυσικά δε χρειάζεται να ψάχνεις για κλεμένα office, dvd burners κλπ γιατί είναι ήδη εγκατεστημένα.

Αποσυνδεδεμένος pityian

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • Φύλο: Άντρας
  • Έλα στο ονειρό μου...
    • Προφίλ
    • Ναυτικός Όμιλος Σύρου
Απ: Linux - Γνώμες...
« Απάντηση #18 στις: 02/09/07, 23:52 »
Μπραβο φιλε pityian, πολυ ωραιο το site που παρεθεσες!! Εχει πληροφοριες για το πως να εγκαταστησεις προγραμματα που εψαχνα για μερες να βρω πως, χωρις να καταφερω να βρω τον τροπο! Θα βοηθησει πολύ πιστευω!

Πράγματι το howtoforge.org είναι μία πολύ καλή πηγή για tutorial όχι μόνο για εγκατάσταση διανομών αλλά και για ποιο προχωρημένα πράγματα... ;)
Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στον κόσμο γύρω του
Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον ευατό του
Για τούτο, κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο
George Bernard Shaw

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: Linux - Γνώμες...
« Απάντηση #19 στις: 03/09/07, 00:47 »
Pityian, σ' ευχαριστώ πολύ! Κατάφερα κι έβαλα τα ελληνικά και το λίνκ που ανέβασες είναι πολύ κατατοπιστικό!
Αισθάνομαι λες και είμαι σε άλλο πλανήτη! Προς το παρόν μου φαίνεται ότι είναι πιο σοβαρό λειτουργικό απ' τα Windows. Σε κανα μήνα που θα συνηθίσω, θα ανεβάσω κι εγώ γνώμη κάποια στιγμή.

Αποσυνδεδεμένος Aggelo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Linux - Γνώμες...
« Απάντηση #20 στις: 04/09/07, 18:32 »
Προς το παρόν μου φαίνεται ότι είναι πιο σοβαρό λειτουργικό απ' τα Windows.

Είναι πολύ πιο σοβαρό λειτουργικό σύστημα, για πολλούς λόγους.  8)

Αποσυνδεδεμένος Jose

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • ..you'll reap the harvest you have sown...
    • Προφίλ
Απ: Linux - Γνώμες...
« Απάντηση #21 στις: 13/09/07, 01:05 »
Τελικα η επιμονη των Vista να κολλανε επιμονα κατα την εκκινηση και να μην δεχονται να ξεκινησουν παρα μονο μετα απο 2-3 restart (και ειπα θα γλιτωσω απο τα φορματ, με τα Vista ειχα καπου στους 6,5 μηνες να κανω νομιζω...) σε συνδυασμο με το τοπικ αυτο (με πεισατε βρε!!!), με οδηγησαν στο οριστικο διαζυγιο με τα Windows ως πρωτο λειτουργικό. Ενα μικρο παρτιτιονακι πλεον για αυτα για τις δουλειες που δεν γινονται σε Linux ευκολα.

Λοιπόν τα Ubuntu 7.10 τα οποια τα βρηκα αρκετα πιο φιλικα σε θεμα drivers σε σχεση με καποιοες παλιοτερες εκδοσεις που ειχα δοκιμασει, θα αποτελουν το πρωτο λειτουργικό. Αν ημουν αποθαρρυντικος σε παλαιοτερα μηνυματα ανακαλω 100%. Τις πρωτες μερες ειναι ο κόπος. Μετα απο μερικες μερες ανασχολησης και αρκετες ωρες ψαξιματος στο νετ, εχω αντικαταστησει επαρκως ολα τα καθημερινα πραγματα που εκανα στο windows με linux εφαρμογες.

Μην το γρουσουζευω άλλο, σας συνιστω οσους εχετε ορεξη κ διαθεση να πειραματιστειτε κ δεν θα χασετε.

Εσυ Anaximandre πως πας; ολα οκ; σου εχει εμφανιστει καποιο προβλημα;

ΥΓ. ΠΟΤΕ μην επιχειρησετε να αλλαξετε λειτουργικο εν μεσω εξεταστικης. Τζιζζζζζζ!!!

:> 4  8  15  16  23  42

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
Απ: Linux - Γνώμες...
« Απάντηση #22 στις: 17/09/07, 05:08 »
Παρεπιπτόντως : 1 παραθύρ' = 1 window, 2 παραθύρια = 2 windows
1 linux = το linux
2 linux = τα linux

Ερώτηξη κρίσης : ΤΑ λίνουξ ή ΤΟ λίνουξ ;
Όποιος το βρει κερδίζει ταξίδι στον μαγικό κόσμο της φαντασίας μου που είναι και τσάμπα.

Αποσυνδεδεμένος Jose

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • ..you'll reap the harvest you have sown...
    • Προφίλ
Απ: Linux - Γνώμες...
« Απάντηση #23 στις: 18/09/07, 16:37 »
Παρεπιπτόντως : 1 παραθύρ' = 1 window, 2 παραθύρια = 2 windows
1 linux = το linux
2 linux = τα linux

Ερώτηξη κρίσης : ΤΑ λίνουξ ή ΤΟ λίνουξ ;
Όποιος το βρει κερδίζει ταξίδι στον μαγικό κόσμο της φαντασίας μου που είναι και τσάμπα.

Λογικα αν τα παρουμε, αφου σαν πληθυντικος του Unix χρησιμοποιειται το Unices (απο προγραμματιστες, χρηστες, πληροφορικους  ανα τον κοσμο, χωρις να σημαινει αυτο οτι ειναι σωνει και καλα κ γραμματικα σωστο), το αναλογο πρεπει να ειναι Linux --> Linuces.  Τουλαχιστον ετσι το κοβω εγω.
:> 4  8  15  16  23  42

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
Απ: Linux - Γνώμες...
« Απάντηση #24 στις: 18/09/07, 20:26 »
Κατά τη γνώμη μου το πας λάθος. Το "παράθυρο" είναι μία φυσική οντότητα και γι αυτό ο πληθυντικός του είναι "τα παράθυρα". Το unix αντιπροσωπεύει (όχι κυριολεκτικά) μια κατηγορία λειτουργικών συστημάτων με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά, αλλά διαφορετικά μεταξύ τους αρχιτεκτονικά και ως προς την υλοποίηση (άλλο το linux, άλλο το freebsd, άλλο το unix, άλλο το solaris). Γι αυτό μπορείς να πεις τα "unices" εννοώντας κατ' ουσίαν όλους τους διαφορετικούς πυρήνες με την κοινή διεπαφή χρήστη. Το linux από την άλλη είναι κάτι πολύ συγκεκριμένο : ένας πυρήνας λειτουργικού συστήματος με σαφώς ορισμένα υποσυστήματα και συγκεκριμένη υλοποίηση. Δεν έχει χωρική υπόσταση παρά μόνο εκφυλιστικά : αν θεωρήσεις ότι υπάρχει "ένα linux σε κάθε υπολογιστή". Γι αυτό δεν μπορείς να μιλήσεις γι αυτό στον πληθυντικό και στο παραπάνω μου ποστ μίλησα για "τα linux' αστειευόμενος. Είναι το (λειτουργικό σύστημα) linux. Ρε τί κάθομαι και γράφω ;D

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Γνώμες για ESP

Ξεκίνησε από Ikaros « 1 2 ... 5 6 » Τα καλύτερα...

143 Απαντήσεις
71464 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/02/10, 17:01
από ibanez123
2 Απαντήσεις
2910 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/02/06, 14:01
από freemind
8 Απαντήσεις
5644 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/02/08, 21:51
από mace
1 Απαντήσεις
2317 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/03/09, 23:48
από Crossroad
8 Απαντήσεις
3827 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/05/10, 02:06
από zeoy
1 Απαντήσεις
9000 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/04/10, 02:50
από jim.ni
33 Απαντήσεις
10658 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/11/10, 13:24
από denisgiann
20 Απαντήσεις
7168 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/04/12, 21:30
από jim.ni
22 Απαντήσεις
18891 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/16, 15:13
από panixgr
7 Απαντήσεις
4722 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/04/17, 21:37
από saved