Τελευταία μηνύματα

Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 10
1
Ενισχυτές / Απ: Τη γνώμη σας παλικάρια
« Τελευταίο μήνυμα από modfori στις Σήμερα στις 01:39 »
γνώμη μου είναι ,αν την παρόομρφωση την παίρνεις από πετάλια , να πας σε 15 watt και πάνω ... λόγω headroom
αν σε καλύπτει η παραμόρφωση του ενισχυτή τότε να πας σε 5 και κάτω

όπως είπε και ο saved μόνο κατόπιν δοκιμής , όχι μόνο για να διαπιστώσεις το καλό της λειτουργίας του αλλά και για να δεις άμα σου αρέσει ο ήχος του

ΤΙ σημασία έχει από που θα παίρνω την παραμόρφωση μου? Βασικά θέλω κάτι το οποίο θα με καλύψει και τώρα που ψάχνομαι με την Πεταλιέρα μου ή τα μελλοντικά πετάλια και χωρίς αυτά. Ένα ενισχυτή που θα βγάζει ωραιο ήχο και θα με καλύπτει μελλοντικά. Που να μπορώ να τον χρησιμοποιώ και σκέτο και με πετάλια και να βγάζει και κάποια ένταση αν χρειαστεί.ζηταω πολλά?

έχει μεγάλη σημασία για το αποτέλεσμα στον ήχο που θα πάρεις.
έχουν περάσει απο τα χέρια μου 3 λαμπάτοι ενισχυτές με λιγότερα από 6 watt (ένας εκ των οποίων ήταν και ο vht ultra 6) και άλλοι 3 λαμπάτοι με ισχύ απο 20 watt και πάνω. απο την εμπειρία μου με αυτούς και επειδή παίζω πολύ με τα πετάλια μου έχω την άποψη που έγραψα προηγουμένως.  αν δε σ'ενδιαφέρει ή τη θεωρείς άσχετη με την αναζήτησή σου... οκ .
2
« Τελευταίο μήνυμα από GVen στις Χθες στις 23:43 »
γνώμη μου είναι ,αν την παρόομρφωση την παίρνεις από πετάλια , να πας σε 15 watt και πάνω ... λόγω headroom

όπως είπε και ο saved μόνο κατόπιν δοκιμής , όχι μόνο για να διαπιστώσεις το καλό της λειτουργίας του αλλά και για να δεις άμα σου αρέσει ο ήχος του

ΤΙ σημασία έχει από που θα παίρνω την παραμόρφωση μου? Βασικά θέλω κάτι το οποίο θα με καλύψει και τώρα που ψάχνομαι με την Πεταλιέρα μου ή τα μελλοντικά πετάλια και χωρίς αυτά. Ένα ενισχυτή που θα βγάζει ωραιο ήχο και θα με καλύπτει μελλοντικά. Που να μπορώ να τον χρησιμοποιώ και σκέτο και με πετάλια και να βγάζει και κάποια ένταση αν χρειαστεί.ζηταω πολλά?
3
« Τελευταίο μήνυμα από noe13 στις Χθες στις 23:27 »
https://smart.noiz.gr/details.php?id=348761

παρτον γτ θα τον παρω εγω
χωρίς φχ λοοπ?
δε ξερω κατα ποσο το χρειαζεσαι,αλλα ειναι μακραν ο καλυτερος ηχος που εχω ακουσει στη κατηγορια!
4
« Τελευταίο μήνυμα από modfori στις Χθες στις 22:52 »

5
« Τελευταίο μήνυμα από GVen στις Χθες στις 21:19 »
6
« Τελευταίο μήνυμα από saved στις Χθες στις 21:17 »
Δεν θα παρεις τιποτα χωρις δοκημη.ΙΔΙΩΣ μεταχειρο.μετα θα φας απο μενα,οχι παντοφλα,αρβιλο απο την δουλεια (σιδερο προστασιας μπροστα,στην σολα κτλ) και μαλιστα χωρις να το καθαρισω (ειμαι κτηνοτροφος)
7
« Τελευταίο μήνυμα από noe13 στις Χθες στις 21:03 »
https://smart.noiz.gr/details.php?id=348761

παρτον γτ θα τον παρω εγω
8
Δικές μας συνθέσεις και τραγούδια / Απ: Desert dance
« Τελευταίο μήνυμα από cigaret13 στις Χθες στις 21:03 »
θα το περιποιηθώ σε μια απόπειρα να σολάρω χωρίς shred!!)

Κανόνισε.... :o ::)  γιατί δεν είναι εποχές να πετάμε τις κιθάρες απ'τα παράθυρα....μένω και στον 4ο γ**ώτο :-[ :-X
9
Ενισχυτές / Τη γνώμη σας παλικάρια
« Τελευταίο μήνυμα από GVen στις Χθες στις 20:15 »
Επειδή το GAS έχει αρχίσει πάλι και με τρώει θα θελα τη γνώμη σας για τα εξής θέματα.

1) Για εντάσεις σπιτιού( μπορώ να παίξω και λίγο δυνατα χωρίς να ενοχλώ γείτονες...φαινομενικά τουλάχιστον) τι θα προτείνατε...5 watt λάμπα ή κάτι παραπάνω? 15-20 ας πούμε.
    Δεν έχω σκοπό να μπω σε κανένα γκρουπάκι...παίζω καθαρά για δική μου ευχαρίστηση...προς το παρόν τουλάχιστον.
2) έχω δει στο noiz τις εξής αγγελίες:
    https://smart.noiz.gr/details.php?id=355651 (είναι 4-5 χρόνων και δεν έχουν αλλάχτεί ποτέ οι λάμπες του)

https://smart.noiz.gr/details.php?id=352858 ( 1.5 χρόνων και στο κουτί του αλλά δεν υπάρχει δυνατότητα δοκιμής)

https://smart.noiz.gr/details.php?id=346078 ( που απ ότι λέει ο ιδιωκτήτης του έχει παιξει 1-2 φορές και είναι ουσιαστικά καινόυργιος- πάλι δεν υπάρχει η δυνατότητα δοκιμής)

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πόσο βαριά θα ναι η παντόφλα που θα φάω, αλλά και αν πρεέπει να εμπιστευτώ ενισχυτή που δε μπορώ να δω από κοντά.

Αν υποθέσουμε ότι ξεπερνάμε τα 2 αυτά εμπόδια...ποιόν απ τους 3 θα διαλέγατε?

Να σημειώσω ΄τι τα ακούσματα μου είναι του στυλ ac/dc, zeppelin, accept κλπ...rock, heavy metal και στο τσακίρ κέφι metallica έτσι για να γουστάρουμε.

10
Δικοί μας στίχοι και ποιήματα / Η ΝΕΡΑΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΙ
« Τελευταίο μήνυμα από ΠΟΙΟΣ στις Χθες στις 17:59 »

Η ΝΕΡΑΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΙ

Ενα κυμα ,στον βραχο που σπαει
μια νεραιδα μαζι κουβαλαει
στο ακρωτηρι απαλα την αφηνει
της λεει αντιο παφλαζει και σβηνει

Το αγορι που εχει μεινει μονάχο
καθισμενο στον μεγαλο τον βραχο
μες στα δαχτυλα το τσιγαρο που στριβει
μες στα δακρυα η ιστορια που κρυβει