Αποστολέας Θέμα: Cubase/Nuendo ( Αποριες-προβληματα-επιλυση )  (Αναγνώστηκε 75420 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1424
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Cubase/Nuendo ( Αποριες-προβληματα-επιλυση )
« Απάντηση #75 στις: 13/07/07, 17:33 »
Γειά.... Έχω μερικές ερωτήσεις σχετικά με το Cubase SX. ;Έχω κάνει import ένα backing track από midi και θέλω να γράψω απο πάνω με την κιθάρα. Όταν όμως πάω να ακούσω αυτό που έχω γράψει ο ήχος της κιθάρας έχει μία ελάχιστη καθυστέρηση σε σχέση με το midi. Αυτό γνωρίζετε πώς διορθώνεται ?
Επίσης όταν θέλω να το κάνω export σε mp3 εξάγει μόνο το κανάλι της κιθάρας. Καμία ιδέα ?? ??? :-\ :-\

Σας ευχαριστώς παίδες... ;D
Απενεργοποιησε το Snap, ειναι ενα κομπι ποε εχει αυτο το συμβολο: >|<  και κανε πολυ οριζομτιο ζουμ και ευθυγραμισε τις αιχμες του wav της κιθαρας σου με αυτες του beat. Τςρα για το midi ειμια μεγαλη βαβουρα. Το πιο γρηγορο ειναι να κατεβασεις το sfz και σε μορφη soundfonts το general midi bank και να το αντιστοιχισεις στα midi καναλια του backing track...

Αποσυνδεδεμένος synthex

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Cubase/Nuendo ( Αποριες-προβληματα-επιλυση )
« Απάντηση #76 στις: 16/08/07, 14:38 »
 :o. Καλησπέρα και HELP! Μήπως ξέρει κανένας από το forum αν αυτό που βλέπω είναι πράγματι πρόβλημα δικό μου λάθος στο setup -ή μήπως δεν είναι καθόλου πρόβλημα? Όταν γράφω midi στο nuendo (με projectmic i/o) παρατηρώ ότι το (σπασμένο) nuendo γράφει 3 overdub midi notes δηλαδή άλλα 2 (dublicated) στρώματα midi πάνω σε αυτό που έχει γραφεί. Τι συμβαίνει και γίνεται αυτή η midi επικάλυψη? Μου φαίνεται ανόητο να πρέπει να τα σβήσει ένα προς ένα! Υπάρχει κάποια λύση? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Cubase/Nuendo ( Αποριες-προβληματα-επιλυση )
« Απάντηση #77 στις: 17/08/07, 10:35 »
Δηλαδη στο midi καναλι που γραφεις  ( με midi keyboard φανταζομαι ) εμφανιζονται 3 φορες οι ιδιες νοτες, η μια πανω απο την αλλη;
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος synthex

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Cubase/Nuendo ( Αποριες-προβληματα-επιλυση )
« Απάντηση #78 στις: 18/08/07, 16:08 »
Δηλαδη στο midi καναλι που γραφεις  ( με midi keyboard φανταζομαι ) εμφανιζονται 3 φορες οι ιδιες νοτες, η μια πανω απο την αλλη;

Δυστυχώς ναι (έχω το projectmix firewire -το ίδιο πρόβλημα- ένα USB keystation 88 pro - και επίσης USB είσοδος από 8Χ8 midisport για άλλα κλαβιε στο studio!
To ίδιο πρόβλημα εμφανίζεται και στους 2 υπολογιστές και με nuendo 2-3 (δυστυχώς σπασμένο)! Έχω πελαγώσει! έχει κανείς ακούσει για παρόμοιο πρόβλημα?

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Cubase/Nuendo ( Αποριες-προβληματα-επιλυση )
« Απάντηση #79 στις: 18/08/07, 23:45 »
Δοκιμασες καποιο αλλο midi keyboard?
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Fretwork

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
  • Chuck Norris has two speeds:Walk and Kill.
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Cubase/Nuendo ( Αποριες-προβληματα-επιλυση )
« Απάντηση #80 στις: 27/08/07, 18:48 »
Θα ηθελα και εγω να ρωτησω κατι τους χρηστες cubase.

Ποια θεωρειται η καταλληλοτερη ''αναλυση'' γιια ηχογραφηση δεδομενου οτι τα cd που ακουμε ειναι ολα σε 16bit στα 44.100 Khz ?
Εγω ηχογραφω στα 48000khz σε 16bit.

Υπαρχει σωστο και λαθος?

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Cubase/Nuendo ( Αποριες-προβληματα-επιλυση )
« Απάντηση #81 στις: 27/08/07, 18:55 »
Λιγο δυσκολο να πεις για σωστο και λαθος σε τετοιες περιπτωσεις. Σιγουρα πολλοι θα σου πουν πως οσο πιο ψηλα πας, τοσο καλυτερη ποιοτητα και αναλυση του ηχου εχεις.
Εγω το θεωρω ανοητη καταναλωση υπολογιστικης ισχυος, αφου στο τελος παλι στα 44,1Khz/16bit θα ριξεις το αποτελεσμα σου, λογω Audio συμπιεσης σε CD.
Αρα, ειναι καθαρα προσωπικο θεμα
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Fretwork

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
  • Chuck Norris has two speeds:Walk and Kill.
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Cubase/Nuendo ( Αποριες-προβληματα-επιλυση )
« Απάντηση #82 στις: 27/08/07, 19:10 »
Σιγουρα πολλοι θα σου πουν πως οσο πιο ψηλα πας, τοσο καλυτερη ποιοτητα και αναλυση του ηχου εχεις.


Ναι οντως αυτο λενε καποιοι

στο τελος παλι στα 44,1Khz/16bit θα ριξεις το αποτελεσμα σου, λογω Audio συμπιεσης σε CD.
Αρα, ειναι καθαρα προσωπικο θεμα

Αυτο τους απανταω!

Αρα κατα 99% οσο ψηλα και να πας σε αναλυση το αποτελεσμα ειναι το ιδιο οταν το καις στο δισκακι.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Cubase/Nuendo ( Αποριες-προβληματα-επιλυση )
« Απάντηση #83 στις: 27/08/07, 19:21 »
Εαν εχει περιφερειακα που κοστιζουν 10.000Ε, τοτε σιγουρα οσο πιο ψηλα πας σε αναλυση και συχνοτητα, εχεις και το μεγιστο καλυτερο δυνατο ηχο. Παρολαυτα, οταν θα το υποβιβασεις στα 16bit, θα πρεπει να κανεις dithering, ενω θα πρεπει να το κανεις και resample στα 44.1Khz απαραιτητως.
Στα επαγγελματικα στουντιο οι converters ειναι πανακρβοι και σιγουρα 100πλασιοι σε τιμη απο τους converters που εχουμε στις δικες μας καρτες.
Αρα, 44.1KHz και 16bit για εμας τους φτωχουληδες.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Πέτροc

  • Γητευτής Ήχων
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 750
  • Φύλο: Άντρας
  • Είναι η Σιωπή που Τώρα ξεκινά ...
    • Προφίλ
Απ: Cubase/Nuendo ( Αποριες-προβληματα-επιλυση )
« Απάντηση #84 στις: 27/08/07, 20:55 »
... βρε συ free, αφού τα' χουμε πει αυτά !!!  ;)   γιατί επιμένεις να υποβιβάζεις τον ήχο σου ?  ::)

... όσο πιο μεγάλο μήκος λέξης έχεις (24 ή 32 bit αντί των 16) τόσο πιο πιστά και ακριβή γίνονται τα εφέ που εφαρμόζονται ... (άμεση συνέπεια της θεωρίας ψηφιακοποίησης ενός αναλογικού σήματος - sampling, quantization κλπ) κι αν κάνεις μια βόλτα στο νετ ( ;D) θα βρεις πολλά συγκριτικά τεστ ήχου ...)
... το dithering και το resampling είναι πια λυμένα προβλήματα με τους σύγχρονους αλγόριθμους ...
... οι σύγχρονες κάρτες (όχι οι Soundblasterz  :P) μια χαρά διαχειρίζονται τα υψηλής ανάλυσης σήματα ... ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ από τη χαμηλή ανάλυση (στα μηχανήματά μου που δεν υπερβαίνουν τα χίλια ευρά ) ...

Αν εσύ έχεις βίτσιο να δουλεύεις σε 16/44 είναι δικαίωμά σου αλλά μην υποστηρίζεις ότι δουλεύεις με τον καλύτερο τρόπο κιόλας ...  ???

/nEwBiE  8)
Σε έμβρυα στάση να αναθρέφω χαραυγές ...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Cubase/Nuendo ( Αποριες-προβληματα-επιλυση )
« Απάντηση #85 στις: 27/08/07, 20:56 »
Ενταξει, δεν θα επιμεινω. Ο καθενας οπως δουλευει και με οποιο τροπο βγαζει δουλειες που ακουγονται ειναι το θεμα :D Δεν θα χαλασω τη καρδια μου για λιγα παραπανω samples.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος ortsa

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Cubase/Nuendo ( Αποριες-προβληματα-επιλυση )
« Απάντηση #86 στις: 06/11/07, 19:01 »
καλησπερα παιδια.εχω το nuendo και για καρτα ηχου την motu 8καναλη.θελω να ακουω τα plug-in και τα effe την ωρα που ηχογραφω δηλαδη real time.γινεται?

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Cubase/Nuendo ( Αποριες-προβληματα-επιλυση )
« Απάντηση #87 στις: 07/11/07, 11:03 »
Θα ενεργοποιησεις το Direct Monitor απο το Control Panel του Nuendo και ετσι θα μπορεσεις να ακουσεις τα effect που βαζεις ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Tempus

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Cubase/Nuendo ( Αποριες-προβληματα-επιλυση )
« Απάντηση #88 στις: 14/12/07, 17:10 »
Ρε παιδιά έχω το cubase vst/32 , έχω ασχοληθεί συνολικά κανά πεντάωρο και μιλάμε είμαι ακόμα στο μηδέν !
Να ρωτήσω , θέλω να γράψω μια μελωδία Midi με νότες.Όμως η παρτιτούρα έχει μόνο 4 μέτρα ! Πώς μπορώ να τα αυξήσω ;;

Αποσυνδεδεμένος dtachtalis

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Cubase/Nuendo ( Αποριες-προβληματα-επιλυση )
« Απάντηση #89 στις: 26/12/07, 00:32 »
Έχω ένα Roland guitar synth κ θέλω να οδηγήσω με αυτο κάποια VST inst μέσω midi στο cubase SX3. Στο midi κανάλι μου δηλαδή έχω ως είσοδο το midi in της κάρτας ήχου μου όπου είναι το synth συνδεδεμένο, κ στο midi out έχω επιλέξει το VST που θέλω να χρησιμοποιήσω. Η κάρτα μου είναι η Ε-ΜU1616. Όμως παρ' όλο που το κουμπί monitor είναι επιλεγμένο δεν έχω ήχο καθώς ηχογραφώ. Μόνο κατά την αναπαραγωγή του καναλιού. Επίσης υπάρχει κάποια καθυστέρηση, μικρή βέβαια αλλά πολύ σημαντική. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

Αποσυνδεδεμένος sterghios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL MADNESS
    • Προφίλ
    • Myspace homepage
Απ: Cubase/Nuendo ( Αποριες-προβληματα-επιλυση )
« Απάντηση #90 στις: 26/12/07, 05:17 »
Ποια εκδοση του Cubase χρησιμοποιεις?

Αποσυνδεδεμένος Veldrin

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Tech Freak
    • Προφίλ
Απ: Cubase/Nuendo ( Αποριες-προβληματα-επιλυση )
« Απάντηση #91 στις: 26/12/07, 12:12 »
το γράφει.. SX3  ::)

Αποσυνδεδεμένος sterghios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL MADNESS
    • Προφίλ
    • Myspace homepage
Απ: Cubase/Nuendo ( Αποριες-προβληματα-επιλυση )
« Απάντηση #92 στις: 26/12/07, 16:03 »
 8)

1. Eλεξε οτι εχεις τους ΑSIO drivers για την καρτα ηχου σου επιλεγμενους και οτι στο control panel επιλογων μεσα απο το cubase εχεις ενεργοποιησει το χαμηλοτερο δυνατο latency

2. Τα VSTi θελουν λιγο μπιρμπιρισμα και ψαξιμο μεχρι να εχεις το καλυτερο αποτελεσμα. Πχ. το GuitarRig 2 δεν υποστηριζει direct monitoring και θελει αλλο setup για monitoring των εφφε κατα την ηχογρφηση. RTFM  ;)

3. Παιξε με τα MID ΙΝ / OUT. Εγω εχω κανονικα σεταρει τα connections στο cubase και στην Roland TD20 αλλα το ρημαδι επιμενει να ηχογραφει μονο μεσα απο το OUT και επιπλεον δεν δεχεται να δουλεψει αν απενεργοποιησω το local reproduction στην TD20...

Αποσυνδεδεμένος grohl

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Cubase/Nuendo ( Αποριες-προβληματα-επιλυση )
« Απάντηση #93 στις: 23/01/08, 01:53 »
Προσπαθώ να γράψω ηλεκτονικά τύμπανα με το CUBASE αλλά υπάρχει μια καθυστέρηση στον ήχο,ξέρει κανείς που οφείλεται και πως μπορώ να το διορθώσω?Χρησιμοποιώ μια κάρτα ήχου realtech 97.


Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: Cubase/Nuendo ( Αποριες-προβληματα-επιλυση )
« Απάντηση #94 στις: 23/01/08, 02:22 »
Κατεβασε και εγκατεστησε τον ακολουθο driver απο το παρακατω λινκ.Στη συνεχεια θα πας στις ρυθμισεις του Cubase  Devices >>> Device Setup >>> VST Audio Bay. Eκει επελεξε για Master Asio Driver to ASIO4ALL v2 & επισης τσεκαρε το "Release ASIO driver in background"
Στη συνεχεια πας στο παρακατω μενου (κατω απο το VST Audio Bay) και πατας το κουμπι "Control Panel" .Θα βγει ενα νεο παραθυρο οπου στη γωνια αριστερα θα εχει ενα ρυθμιστη "Asio Buffer Size" οπου και θα βαλεις 128 samples.Στα δεξια του παραθυρου εχει καποια κουτακια τα οποια φροντισε να ειναι ολα ξε-τσεκαρισμενα και τα 2 sliders να ειναι στο 0 (πανω δεξια).Πατα apply , OK και εισαι ετοιμος.

http://www.asio4all.com/
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος grohl

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Cubase/Nuendo ( Αποριες-προβληματα-επιλυση )
« Απάντηση #95 στις: 23/01/08, 02:33 »
Να σαι καλά φίλε μου,το έφτιαξα,ησουν κατατοπιστικότατος...Ευχαριστώ!!!

Αποσυνδεδεμένος gchoul

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Cubase/Nuendo ( Αποριες-προβληματα-επιλυση )
« Απάντηση #96 στις: 03/02/08, 21:24 »
To cubase είναι απαιτητικό, υπολογιστικά, πρόγραμμα; Δηλαδή ποιά είναι τα minimum requirements από άποψη προδιαγραφών υπολογιστή για να τρέχει απρόσκοπτα; Plus ότι στο pc θα τρέχουν ταυτόχρονα antivirus & windows vista. 4 gb ram, intel duo 2,4 ghz καλύπτουν; Και για το μέλλον;

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: Cubase/Nuendo ( Αποριες-προβληματα-επιλυση )
« Απάντηση #97 στις: 03/02/08, 22:22 »
Με αυτα που εγραψες εισαι ΟΚ για το Cubase 3 αλλα δεν υποστηριζει τα VISTA. Η εκδοση 3 ειναι του 2005 περιπου αλλα απο τοτε εχει βγει η εκδοση 4.1 η οποια υποστηριζει VISTA32.Για λεπτομερειες δες το παρακατω λινκ.

http://www.steinberg.net/41+M52087573ab0.html
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος RORY GALLAGHER

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 476
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Cubase/Nuendo ( Αποριες-προβληματα-επιλυση )
« Απάντηση #98 στις: 12/02/08, 13:25 »
guys να ρωτήσω κάτι κι εγω? Τι παίζει με το cpu usage?είναι επικίνδυνο να είναι για ώρες κοντά στο 100%?
Συγκεκριμένα, έχω το cubase  και όλα τα πλαγκινς κλπ σε ξεχωριστό σκληρό με δικά του windows χωρίς να έχω άλλα πράγματα(ουτε αντιβιοτικά κλπ,και έχω κάνει disable συσκευές όπως μοντεμ,εκτυπωτής σκάνερ κλπ)...το pc είναι amd athlon 3200+ 2 GB RAM και η κάρτα μου η alesis io|2 ....
Σε project με ezdrummer, 1 κανάλι με ampeg για μπάσο, και 2 η 3 με guitar rig η cpu usage χτυπάει κόκκινα και το πρόγραμμα είναι στα όρια να κρασάρει...δλδ αν βάλω άλλο ένα κανάλι η κάνω κάποιο duplicate η ακόμα και μετά από λίγο δουλεύοντας με compressors κολλάει...
Απο το msconfig εχω βγάλει τα πολλά πολλά άχρηστα που τρέχουν με τα windows..

Τι φταίει?Εχω δει σε άλλους με πολυ χειρότερο υπολογιστή να δουλεύουν χωρίς κανένα πρόβλημα και περισσότερα κανάλια :'(
.......sex fai skata kai ypnos!

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1424
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Cubase/Nuendo ( Αποριες-προβληματα-επιλυση )
« Απάντηση #99 στις: 12/02/08, 14:22 »
guys να ρωτήσω κάτι κι εγω? Τι παίζει με το cpu usage?είναι επικίνδυνο να είναι για ώρες κοντά στο 100%?
Θεωρητικά όχι, αλλά εγώ έχω καταφέρει να κάψω ram κ ίσως να είναι αυτό μια πιθανή αιτία.
Συγκεκριμένα, έχω το cubase  και όλα τα πλαγκινς κλπ σε ξεχωριστό σκληρό με δικά του windows χωρίς να έχω άλλα πράγματα(ουτε αντιβιοτικά κλπ,και έχω κάνει disable συσκευές όπως μοντεμ,εκτυπωτής σκάνερ κλπ)...το pc είναι amd athlon 3200+ 2 GB RAM και η κάρτα μου η alesis io|2 ....
Σε project με ezdrummer, 1 κανάλι με ampeg για μπάσο, και 2 η 3 με guitar rig η cpu usage χτυπάει κόκκινα και το πρόγραμμα είναι στα όρια να κρασάρει...δλδ αν βάλω άλλο ένα κανάλι η κάνω κάποιο duplicate η ακόμα και μετά από λίγο δουλεύοντας με compressors κολλάει...
Απο το msconfig εχω βγάλει τα πολλά πολλά άχρηστα που τρέχουν με τα windows..

Τι φταίει?Εχω δει σε άλλους με πολυ χειρότερο υπολογιστή να δουλεύουν χωρίς κανένα πρόβλημα και περισσότερα κανάλια :'(
Κοίτα κ εμένα το setup μου μου μόνο στην κάρτα ήχου αλλάζει από το δικό σου κ μου φαίνεται λογικό να είναι ο επεξεργαστής τόσο ψηλά με αυτά που ανέφερες. Συνήθισε να κάνεις bounce down ή έστω freeze τα κανάλια σου (αν το daw σου έχει αυτή τη δυνατότητα) για να τελειώσεις με αυτό το θέμα. Γιατί αν είναι πολύ φορτωμένο το project κ μια στοιχειώδη μείξη να θες να κάνεις σου σπάει τα νεύρα

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
87 Απαντήσεις
50736 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/08/09, 14:28
από Crossroad
6 Απαντήσεις
4783 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/06/08, 01:48
από gers
1 Απαντήσεις
2771 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/06/08, 19:52
από Fteo
5 Απαντήσεις
5106 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/09, 18:45
από Crossroad
7 Απαντήσεις
4491 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/09, 22:21
από gers
11 Απαντήσεις
5390 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/08, 12:35
από Καρχαρίας
6 Απαντήσεις
4243 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/12/08, 22:23
από morello
3 Απαντήσεις
2730 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/09, 11:41
από .:°:. Apollon .:°:.
12 Απαντήσεις
7033 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/09, 02:17
από groovymood
6 Απαντήσεις
3330 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/09/10, 23:17
από Disfunctional