Σελίδες:
  • #201 από michaelk στις 01 Oct 2010
  • καλησπερα σε ολους,ψαχνω ενα studio κοντα στο half note  στο μετς,δεν θυμαμαι το ονομα του studio αλλα τον ιδιοκτητη τον λενε γιωργο λαμπο απ οσο θυμαμαι,αν ξερει καποιος τηλ και μπορει να βοηθησει καλως
     
    ευχαριστω
  • #202 από hot_sauce (φλουτσ) στις 11 Oct 2010
  • Δύο στουντιάκια που βρήκα τελευταία στο ίντερνετ...
    δεν έχω πάει αλλά μου φαίνονται ολοκαίνουρια και με πολύ καλό εξοπλισμό....(και φτηνά....)
    σκοπεύω πάντως να κλείσω μία απ τις επόμενες πρόβες εκεί για να τα δω.....

    http://zerogravitystudios.gr/
    http://www.stagestudios.gr/
  • #203 από Spyros Delta στις 11 Oct 2010
  • Αυτο που δεν μπορεσα να καταλαβω καθολου αφορουσε την μεγαλη αιθουσα..Ειναι βεβαια καπως μεγαλη η διαφορα συκριτικα με τις υπολοιπες..
    Anyway..Αυτο που μου εκανε εντυπωση λοιπον αφου ειδα ενα "γνωστο" ονομα της Ελληνικης σκηνης να κανει προβα μεσα,ειναι οτι δεν υπηρχαν καμπινες και ενισχυτες κιθαρας..Και απο απορια ρωτησα..Γιατι?
    Η απαντηση μου προξενισε μεγαλυτερη απορια γιατι απο οτι καταλαβα δεν θελουν να εχουν μεσα εξοπλισμο για εναν κιθαριστα που θελει να παιξει κατι περισσοτερο απο "εντεχνο" και να χρησιμοποιησει τον ενισχυτη του..
    Πραγματικα δεν καταλαβα γιατι..
    Anyway..Δεν προσπαθω να κανω δυσφημιση..Απλα επειδη οντως οταν ειδα τον χωρο ενδιαφερθηκα για να κανω εκει προβες με τη μπαντα μου,εμεινα με την απορια γιατι τελικα δεν μπορω να παιξω σε εκεινη την αιθουσα εκτος και αν χρησιμοποιησω κατι direct στην κονσολα οπως ενα Pod..
    Αν γνωριζει κατι καποιος περι αυτου θα εκτιμουσα μια ενημερωση..Μπας και μου ληθει η απορια..
    Εχει στηθει (και λογω μεγεθους του χωρου) για να κανουν προβα ορχηστρες για ελληνικα (συνηθως μεγαλες 8-12 ατομα), δλδ 99.99% ξεχνας ενισχυτες για τα ηλεκτρικα οργανα που παιζουνε με προενισχυτες και ολοι με inear στα λαιβ και οι ντραμερ κλεισμενοι σε πλεξιγκλας σαν ενυδρεια, οποτε και οι προβες με τον ιδιο εξοπλισμο αλλα με μονιτορ στην αιθουσα προβας (αν υπηρχε δυνατοτητα απο το στουντιο για inear και στις προβες, θα το εκαναν)

    Αργησα λιγο να απαντησω (δυο χρονακια) αλλα καλιο αυγα παρα πουρε  ;D
  • #204 από bLaStLP στις 21 Jan 2011
  • ρε παιδια καπου κοντα γλυφαδα - νεα σμυρνη - ομονοια κατι τετοιο?
  • #205 από manestro στις 30 Apr 2011
  • Studio στην Δράμα  -  studio Re-Action . To μοναδικό studio για πρόβες -   ηχογραφήσεις στην Δράμα . Τιμές : πρόβα 10ευρώ/ ώρα , ηχογράφηση 15ευρώ /   ώρα.  Μεγάλοι και άνετοι χώροι με κλιματισμό εξαερισμό . Επιλογή απο   μεγάλη γκάμα ενισχυτών κιθάρας , δωρεάν παραχώρηση μουσικών οργάνων   (κιθάρες μπάσα), stage monitor σε κάθε μουσικό , ασύρματα μικρόφωνα για   ελαχιστοποίηση καλωδίων στο πάτωμα . Φυσικα / ηλεκτρονικα Drums,  κ   τέλος προεραιτικός συναυλικός φωτισμός (LED Panels) .  :o
     
      http://www.rstudio.gr
     
      τηλ 6947845094 
  • #206 από jam2studio στις 08 Jun 2011
  • Jam2 studio στο Ιλιον.Πρόβα με 10 ευρώ/ώρα και δώρο η πολυκάναλη ηχογράφηση της πρόβας.Κλείσε την πρόβα σου online(on line booking) και πλήρωσε 9 ευρώ/ώρα.Προπληρωμή πρόβας απο 6 ευρώ.
    Δείτε περισσότερα στο www.jam2studio.gr.



  • #207 από rgplayer14 στις 08 Sep 2011
  • Γεια σας παιδιά.Εδώ και κάτι βδομάδες έχω φτιάξει με 4 φίλους μου ένα συγκρότημα.Σήμερα πήγαμε για την πρώτη μας πρόβα και πήγαμε στα Prova Studios (http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Web_Links&l_op=visit&lid=682) . Το Studio ήταν πολύ καλό αλλά είναι λίγο μακριά για εμας γιατί μένουμε κοντά στο Σύνταγμα . Θα ήθελα οπότε να ρωτήσω εάν υπάρχει κανένα καλό Studio σαν το Prova Studio (http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Web_Links&l_op=visit&lid=682) αλλά να είναι πιο κοντά στον τόπο κατοικίας μας . Σας ευχαρειστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια και το ενδιαφέρον σας.
  • #208 από metalmike στις 20 Sep 2011
  • Eλα ντε :P Τσεκαρετε αυτο --> http://www.urbanstudios.gr/
  • #209 από adr1anos στις 20 Sep 2011
  • ..και δες και εδώ και διάλεξε ότι σου ταιριάζει:
  • #210 από vagtanplan στις 21 Sep 2011
  • Εμείς εδω και πολυ καιρο πηγαίνουμε στο Stage Studios στη Καλλιθέα επάνω στην Χαροκοπου Το περιβαλον τα μηχανήματα και η εξυπηρέτηση γενικότερα είναι ΤΈΛΕΙΑ ...τσεκαρε κ το σάιτ .....


    http://www.stagestudios.gr/stage/
  • #211 από Damon X στις 13 Jan 2013
  • paidia Kallithea anoixe kainourgio studiaki me apisteuto hxo, exw kanei 2 proves kai ta spaei kai einai mono 8 euro. tsekarete
    einai kai pano sti siggrou, voleuei polu apo ethniki


    www.finalsound.gr
  • #212 από hot_sauce (φλουτσ) στις 13 Jan 2013
  • paidia Kallithea anoixe kainourgio studiaki me apisteuto hxo, exw kanei 2 proves kai ta spaei kai einai mono 8 euro. tsekarete
    einai kai pano sti siggrou, voleuei polu apo ethniki


    www.finalsound.gr

    Πρώτον....καλώς ηρθες....
    δεύτερον....δε γράφουμε με greeklish....
    τρίτον...έχεις κάποια σχέση με το studio?
  • #213 από Damon X στις 13 Jan 2013
  • Πρώτον  καλώς σας βρήκα
    Δεύτερον δεν ξαναγράφω Γκρικλις
    Τρίτων έχω κάνει 2 πρόβες και σκεφτόμαστε να κάνουμε κι άλλες και πάντως αξίζει το μέρος!!


    Αυτά!!
  • #214 από hot_sauce (φλουτσ) στις 13 Jan 2013
  • ωραίος....ευχαριστούμε για την ενημέρωση....
    αν κάνει και κάποιος άλλος πρόβα εκεί ας πει μια γνώμη!
  • #215 από SoundWay Studios στις 03 Mar 2014
  • Καλησπέρα σε όλους! Ένα νέο Studio ηχογραφήσεων και πρόβας με προσιτές τιμές και πολύ καλό εξοπλισμό άνοιξε στην Καλλιθέα με το όνομα SoundWay Studios στην οδό Κρέμου 36 στο ισόγειο.
    Επίσης, από Δευτέρα έως Παρασκευή, 10:00 με 17:00, η πρόβα κοστίζει μόνο 7,5 € την ώρα!!

    Όποιος θέλει μπορεί να ρίξει μια ματιά εδώ: http://www.soundway.gr
  • #216 από oneofthem στις 09 Apr 2014
  • παιδιά το versus στην καλλιθέα έχει κλείσει (καιρό); θυμάται κανείς τι εξοπλισμό είχε στο προβάδικο μήπως, τα βασικά τουλάχιστον;
  • #217 από zeoy στις 09 Apr 2014
  • Τον τελευταίο καιρό παίζουμε στο https://www.facebook.com/StudioWOODSTOCK (κοντά στο Νομισματοκοπείο) και είμαστε πολύ ικανοποιημένοι. 12€/ώρα στη μεγάλη (με JCM900 και ENGL) και 10€/ώρα στη μικρή. Ο Ντίνος που το δουλεύει είναι εξυπηρετικότατος.

  • #218 από tas34 στις 11 Apr 2014
  • Ξέρει κανείς που βρίσκεται το στούντιο ηχογράφησης "Χελιδόνι;"
  • #219 από lk12studio στις 18 Feb 2015
  • Καλησπέρα σε όλους!
    Θέλω να μοιραστώ με όλους το lk12studio.com
    Το LK12 είναι ένα μοντέρνο project studio που έχει ως στόχο ένα υψηλό, επαγγελματικά όσο και καλλιτεχνικά, αποτέλεσμα σε παραγωγές που αφορούν τον ήχο.
    ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΩΓΕΣ
    Μπορούμε να μετατρέψουμε το μουσικό σου όραμα σε ολοκληρωμένη παραγωγή! Σε βοηθάμε να διαθέσεις τον χρόνο και τα χρήματα σου με τον σωστό τρόπο επιτυγχάνοντας το ποιοτικότερο δυνατό αποτέλεσμα.

    ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΙΞΗ (ΕΠΙΣΗΣ ONLINE ΥΠΗΡΕΣΙΑ)
    Η προσέγγιση μιας μίξης παίζει τεράστιο ρόλο στο κατά πόσο ο ακροατής θα ταυτιστεί με τα συναισθήματα που προκαλεί ένα τραγούδι ή ένα μουσικό έργο. Δεν είναι μια μηχανική διαδικασία, είναι Τέχνη!
    ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ
    Ο χώρος μας είναι μελετημένος ακουστικά και εξοπλισμένος με επαγγελματικά μηχανήματα. Δώσε στην ηχογράφηση τον καλύτερο εαυτό σου και άσε τα υπόλοιπα σε εμάς!

    BAND CONSULTING
    Έχεις συγκρότημα; Τέλεια! Ακολούθησε το πρόγραμμα “I have a band” και κάνε το πρώτο βήμα στη μουσική παραγωγή!
    ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΥΝΘΕΣΗ
    Πρωτότυπη μουσική για θεατρικές παραστάσεις, ταινίες, audio books.
  • #220 από adr1anos στις 18 Feb 2015
  • Θέλω να μοιραστώ με όλους το lk12studio.com
    Πόσες αίθουσες έχει φίλε μου και σε τί τιμές κυμαίνονται την ώρα?..
  • #221 από lk12studio στις 20 Feb 2015
  • Θέλω να μοιραστώ με όλους το lk12studio.com
    Πόσες αίθουσες έχει φίλε μου και σε τί τιμές κυμαίνονται την ώρα?..




    Γεια σου φίλε μου και σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!

    Το LK12studio.com βασίζεται στη λογική του project studio δηλαδή την ανάληψη project που αφορούν τον ήχο. Αποτελείται από έναν χώρο ακουστικά μελετημένο που μπορεί να υποστηρίξει ηχογραφήσεις οργάνων (ηλεκτρικές ή ακουστικές κιθάρες, μπάσο, φωνές κλπ) και την μίξη οποιοδήποτε υλικού που έχει ηχογραφηθεί εδώ ή σε άλλο studio. Για την ηχογράφηση drums επιλέγουμε τον χώρο που μας εξυπηρετεί καλύτερα με βάση το είδος μουσικής αλλά και το budget που υπάρχει. Επίσης είναι ιδανικό για pre production.


    Αυτό που στην ουσία μπορείς να κάνεις σε εμάς είναι να ολοκληρώσεις μια μουσική παραγωγή έχοντας την υποστήριξή μας τόσο στο τεχνικό κομμάτι (audio engineering) στο καλλιτεχνικό (πχ το ύφος που θες να έχει η παραγωγή)  αλλά και στη διαχείριση του κόστους κάτι πολύ σημαντικό δυστυχώς στις μέρες που ζούμε.
    Τώρα το να σου πω μια τιμή δεν έχει και πολύ νόημα γιατί συνήθως λειτουργούμε με την λογική του πακέτου. Δηλαδή συζητάμε τι παραγωγή θες να κάνεις και προσπαθούμε να επιλέξουμε λύσεις που να βελτιστοποιούν την αναλογία ποιότητα/κόστους.


    Ελπίζω να σε κάλυψα!
  • #222 από Καθόδιος (φλουτσ) στις 20 Feb 2015
  • Άρα δεν γίνονται πρόβες στο στούντιο; Έχω την εντύπωση οτι αυτό πρέπει να εννοούσε ο Αδριανός ή τουλάχιστον αυτό κατάλαβα εγώ.
  • #223 από adr1anos στις 20 Feb 2015
  • Άρα δεν γίνονται πρόβες στο στούντιο; Έχω την εντύπωση οτι αυτό πρέπει να εννοούσε ο Αδριανός ή τουλάχιστον αυτό κατάλαβα εγώ.
    Ακριβώς, το thread αφορά studio για πρόβες, βλέπω ότι ένα παιδί άλλαξε τον τίτλο, τον αλλάζω πάλι στο σωστό.
  • #224 από lk12studio στις 22 Feb 2015
  • Όχι το στούντιο αφορά μουσικές παραγωγές, όχι πρόβες...
    Συγνώμη παιδιά είδα τίτλο Λιστα Στουντιο και έγραψα ::)

    Συ
  • #225 από OVELLI στις 25 Mar 2015
  • Καλησπέρα σε όλους,

    Θα ήθελα να ενημερώσω ότι διατίθενται γραφεία (15 τ.μ) και χώροι προς ενοικίαση (μίσθωση από 3 μήνες και άνω) σε κτίριο στο Πειραία,στην κεντρική αγορά, για πρόβες μουσικών σε χαμηλές τιμές.  Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε στο 6942595542.
Σελίδες: