Σελίδες:
  • #51 από studio ekfrasis στις 10 Nov 2004
  • ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΓΙΑ ΠΡΟΒΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΗΧΟ ΣΕ ΤΕΛΕΙΟ ΠΕΡΙΒΑΛΟΝ ΜΕ 3 ΑΙΘΟΥΣΕΣ ΓΙΑ ΠΡΟΒΕΣ ΣΤΗΝ ΟΔΟ ΠΑΠΑΣΤΡΑΤΟΥ 29-31 ΕΙΝΑΙ ΔΕΧΙΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ ΤΗΣ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΗΚΑΣΤΗΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ <<KITHARA.GR>> 50% EKPTWSH <<DHLADH 5 EURO THN WRA>>. ΠΑΙΔΕΣ ΑΝΟΙΓΩ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΓΝΩΣΤΟ.
    ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ -6932708715-
    -6932708715-  STOUDIO EKFRASIS  KERNAME KAI KAFE.....
    APO EXOPLISMO KAI AKOUSTIKH ISWS OTI KALYTERO EXETE AKOUSEI EXEI GINEI SOBARH MELETH MOLIS EINAI ETOIMO THA SAS ENHMERWSW GIA TON PLIRH EXOPLISMO KAI THA MPOREITE NA DEITE KAI FOTO!!! SIGOURA THA NOIKIAZOYME KAI ORGANA KITHARES HLEKTRIKES- HLEKTROAKOYSTIKES, MPASO,PLHKTRA....
  • #52 από D@ve Murray στις 17 Nov 2004
  • Η διευθυνση του ειναι Κρεμου 34 36.....ειναι κοντα στον σταθμο ηλεκτρικου του Ταυρου...ειναι κατα την γνωμη μου πολυ καλα εξοπλισμενο και οι ανθρωποι που το εχουν κατι παραπανω απο επαγγελματιες...το τηλεφωνο ειναι 210 95 60 618...
  • #53 από marcius στις 14 Dec 2004
  • Loipon paidia an kai Patra proteinw na checkarete ena kainourgio studio:
    Studio 149, Panagi Tsaldai 149 stin Kallithea, akrivws apentanti apo ton Hl. stathmo tou Tayrou.
    Tilefwno 210-9572244

    To studio einai kainourgio, kalo tha itan na enisxithei gia na peftoun kai oi times sta alla, to exei o Apostolis foveros tipos + kitharistas :):)

    ciao paides..
  • #54 από marcius στις 14 Dec 2004
  • Episis thelw na proteinw, an fysika iparxei xronos kai oreksi na ginei me vasi ayto to topic ena eyretirio (ana perioxi i alfavitika) twn studio gia na ta exei o kosmos sigentrwmena, me times kai ap'ola. An thelete prosferomai na voithisw na ginei, steilte mail sto panosy@rocketmail.com - Panayiotis
  • #55 από rivera στις 10 Jan 2005
  • Παιδια,για βορεια προαστεια το chorus εχει καλο χωρο και καλη ηχητικη.Ειναι στην Ν.Ιωνια πισω απο
    το IONIA CENTER.Λογικες τιμες 12 ευρω την ωρα και cd  με 8 ευρω.Το τηλεφωνο του ειναι 210 2716472.
  • #56 από salsoul στις 27 Jan 2005
  • EGO PAIDIA PIGA S'ENA STOUDIO STO XALANDRI KAI TRELATHIKA! DE TO PISTEUA! XLIDA MESA, TERASTIA AITHOUSA, POLU KALA MHXANIMATA, O DRUMER MOU EPAIKSE ME K- CUSTOM PIATINIA KAI TETOIA PRAMATA MESA. ENAS FILOS MOU TO PROTEINE KAI EIXE DIKIO, LEGETAI LIVE STUDIO TO THL EINAI 210 -6830807, KAI 6945313970 TO PIO MEGALO LIVE ROOM POU EXO DEI SE PROBADIKO, KAI TIMH LOGIKH 12 EURO THN WRA
  • #57 από neosoreos στις 27 Jan 2005
  • file piga kai go proxtes s'auto to LIVE sto Xalandri, einai ontos polu kalo, ki ego den exo dei megalutero live room, me drums stage custom, zidjan k kai A custom rack gibraltar, PA ixeia mesa polu katharos ixos, akoustikh polu kali, polu kali doulia exei kanei o tupos, gia na mi po gia ti konsola pou exei balei mes'to live room! mikrofona SHURE BETA 58, noikiasame kai mpaso FENDER AMERICANIKO me  ;)1,50 euro tin ora! proti fora pigame re paidia se probadiko kai itane gia ti parti mas...
  • #58 από Ikaros στις 07 Feb 2005
  •   2310274253 Στο κεντρο πλατεια Ναυαρινου (Rover studio)
     
      2310909554  τα γραφεια του οασθ απεναντι πανω στην Παπαναστασιου
  • #59 από Con Sugar στις 12 Apr 2005
  •                 "ΗΧΟΡΥΠΑΝΣΗ" επί της Μεσογείων στο ύψος της Εθνικής Αμυνας.. Είναι κορυφή..
  • #60 από PAPAJOHNNY στις 21 Apr 2005
  • Επισης καλο ειναι και το ΕΣΩΤΕΡΟΝ.Πολυ καλες τιμες και πολυ ωραιος χωρος. Βρισκεται στη Δαφνη, Κολοκοτρονη 29.
  • #61 από Korgy στις 23 Apr 2005
  • Τα θηρία πάντα σε κλουβί
     ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
    πλακα στη πλάκα και εγώ προτιμώ τον drummer να ειναι η δεμένος ή να παίζει σε drum booth.Δεν πειράζει να κρατάμε τα dB levels χαμηλά ε?? ;D
  • #62 από philiptheg στις 26 Apr 2005
  • to matrix.2108668190
  • #63 από Vaiking στις 29 May 2005
  •  Τσεκάρετε κάποια στιγμή και το studio "Names". στην Αγία Παρασκευή. Πολύ καλός εξοπλισμός -απο τους κορυφαίους στο λεκανοπέδιο- και πολύ καλα παιδιά με άριστη γνώση. Έχω ηχογραφήσει 2 demos εκεί και έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Πάνε κάποια χρόνια βέβαια αλλα πιστεύω πως τώρα θα είναι ακόμα καλύτερα.
  • #64 από Vaiking στις 30 May 2005
  •  Είναι Βαλτετσίου και Υακίνθου νομίζω... κοντά ατο κατάστημα της Sprider στην απέναντι πλευρά απο την εκκλησία της Αγ. Παρασκευής. Όσο για τηλέφωνο -αν είναι ακόμα το ίδιο- είναι :2106398134. Το παιδί λέγεται Παύλος
  • #65 από drakoumel στις 21 Jun 2005
  • Να πω και εγώ τη γνώμη μου...
    ΟΚ....είμαι noobas....
    Σε 3 studios έχω παίξει όλα κι όλα. Το ένα ενός φίλου αυτοσχέδιο αλλά με κανονικό εξοπλισμό, το άλλο το Studio Π στην Ηλιούπολη, και το Terra επίσης στην Ηλιούπολη.
    Άκουσα κάποιους να λένε ότι το Terra είναι καλό και να το συζητάνε (όχι ότι είναι τρομερό αλλά σε σχέση ας πούμε με το Π που αναφέρθηκε μόνο μια φορά ακούστηκε περισσότερο).
    Εγώ ρε παιδιά δε λέω, καλός ο χώρος απο εμφάνιση (δεν έπαιξα στην αίθουσα με τον 5150, αλλά με το mesa και mashall),αλλά ο ήχος δε μου άρεσε...καταρχήν ο fender που έχει στην ίδια αίθουσα έχει χαλασμένο το κανάλι του dist. Ο mesa δε ξέρω αν έτσι ακούγεται κανονικά ή είναι ξεψυχισμένος απο την χρήση αλλά δε μου άρεσε. Όμως η ξενέρα ήρθε με το καλημέρα...

    "Διπλοπέταλο??"
    "Ε..sorry παιδιά έπρεπε να μου το λέγατε να το κλείνατε. Έχω μόνο ένα και το χρησιμοποιούν δίπλα"...

    Και πως θα παίζαμε το queen of the ryche χωρίς διπλοπέταλο???? (όχι οτι το παίζουμε κανονικά ΜΕ..αλλα λέμε).
    Και όταν πήγα να του δώσω το minidisc μου για να ηχογραφήσουμε δεν είχε λέει καλώδιο...??

    Από την άλλη έχω παίξει στο studio Π κάπου στις 5-6 φορές και στις 2 αίθουσες που έχει και αν εξαιρέσουμε τον χώρο στην μικρή αίθουσα (όχι οτι με χαλάει...είναι ...cossy...), και τις κολόνες και στις 2 αίθουσες (είναι λίγο εκνευριστικές αλλά αν είναι να μας έρθει το ταβάνι κατακέφαλα..) η μεγάλη αίθουσα έχει πολύ καλό ήχο νομίζω και στις 2 αίθουσες τα drums πήραν κολακευτικά σχόλια από τον drummer (ειδικά τα αεράτα πετάλια) με μόνη εξαίρεση τα crash στην μικρή αίθουσα...Στην μεγάλη παίζουν 2 Marshall με 4x καμπίνες για κιθάρες και στην άλλη ένας Laney καμπίνα, 2 Marshall με καμπίνες, ένας Ampeq combo και ένας Fender combo...(συλλογη θα κάνει...).

    Sorry αλλά δε θυμάμαι για μπάσσο τι είχε και μάρκες για drums κλπ...κιθαρίστας είμαι...τρομαρα μου...επίσης είμαι κιθαρίστας με μικρή παρατηρητικότητα στον εξοπλισμό και ακόμα λιγότερη μνήμη...δεν θυμάμαι τα μοντέλα των ενισχυτών.
    Ηχογράφηση πρόβας που κάναμε μια φορά (σε δική μας κασσέτα....καμμένο υλικό....) δεν τη χρέωσε (δε ξέρω όμως αν το κάνει πάντα έτσι ή θυμόταν τον κιθαρίστα μας που πήγαινε παλιότερα) και τιμή για πρόβα είναι 9€/ω. Όργανα νοικιάζει αλλά δε ξέρω πόσο.
    Το ένα από τα παιδιά που είναι εκεί είναι πάρα πολύ εξυπηρετικό ενώ ο ιδιοκτήτης σου δίνει την εντύπωση ότι ψιλο βαριέται. Όχι οτι δε κάνει τη δουλεία του. Και στάθμες κάθησε να φτιάξει για την δωρεάν ηχογράφηση κλπ...απλά αυτή την εντύπωση σου δίνει.

    Σε σχέση με το terra νομίζω πολύ καλύτερα εκτός απο τα props στους τοίχους του terra... ψάρωμα...
  • #66 από stratocasteros στις 31 Aug 2005
  • Για όποιους μένουν κοντά στον Άγιο Ελευθέριο στα πατήσια αξίζει να δοκιμάσετε το studio Vitraux.
    Έχει πολύ προσεγμένους χώρους, εξαιρετικό recording και πολύ καλό play.

    Το τηλέφωνό του είναι 2102013355
  • #67 από philiptheg στις 31 Aug 2005
  • pame gia ena update...apo oti thymamai den ta exete anaferei:


    doo doo studio
    Promithews  62
    K Pathsia
    2102231018
    Vasilis Arvanitis


    Black Digital
    Ilion
    2105019081
    Agerakis Jim


  • #68 από stratocasteros στις 06 Sep 2005
  • Τι να σου πω αρχηγέ μου. Εγώ καλύτερο εως τώρα δεν έχω βρει. Και φαντάζομαι πως ξέρεις οτι 13 ευρώ έχει η μία ώρα 25 οι 2, 36 οι τρεις κ.ο.κ οπότε δεν είναι άσχημα.

    ότι πληρώνεις αγοράζεις.

    Και ότι αφορά την ηχογράφηση, δε μας είπες αν έχεις φοβερή πεταλιέρα, γιατί ενδέχεται να χαλάει αυτή το φοβερό ήχο της φοβερής ηλεκτρικής σου κιθάρας...

    Αυτά...
    Πάντα φιλικά stratocasteros
  • #69 από Vocal Studio στις 06 Sep 2005
  • Re sy...Baseline?Pantws tha mou epitrepseis na soy pw oti prepei na episkefteis kai alla studio..Exw paei se poly fthnotera studio kai me eksipiretisan kai kalytera-KAI PIO FILIKA!To kako poy exei ayto to studio einai oti me to poy teleiwnei h wra soy..milame akribws oyte lepto parapanw soy kleinoyn ton hxo kai se petane eksw kai as mhn teleiwses estw to tragoudi pou epaizes kai itan sta misa.Emena moy etyxe gi auto sas to lew...O drummer moy tsantisthke toso pou ithele na toys arxisei stis sfaliares..(kati pou einai epikinduno otan o drummer soy einai prwhn pygmaxos!)Pantws...an thes dokimase ta studio pou grafw sthn arxh toy post...sto kalamaki kai hlioupolh..einai poly kalytera ..kai aksizoyn pragmatika ta lefta toys...

    Συμφωνω... Ασε το που δεν επιτρεπουνε κανεναν περα της μπαντας μεσα... δηλαδη μη μπει κανας ασχετος (με τη μπαντα) ν' ακουσει να πει μια γνωμη... Αλλα απο ηχο ειναι κορυφη... Αληθεια, ποσο εχει παει η ωρα???

    Εμεις παιζουμε Πειραια (Soundmachine) αλλα ειναι ταξιδι... η μπαντα μενει Μοσχατο, Καλλιθεα, Ν. Σμυρνη και Κυψελη... Ψαχνουμε για κανα studio Καλλιθεα, Ν. Σμυρνη αντε και Ν. Κοσμο η Ταυρο... Ξερει κανενας τιποτα???

    Για το flox (Ν. Κοσμο) εχει ακουσει κανενας τιποτα???

     :D Για δοκίμασε στο Σπύρο Κολαίτη, που είναι και καταπληκτικός μουσικός και θαυμάσιο παιδί(πολύ σημαντικό!). Είναι Νέα Σμύρνη, Σαράφη 4,τηλ.210 9321456.Κάναμε πρόβες και για την εκπομπή του MEGA,ΝΑ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ,που είμουν υπεύθυνη και και επίσης πολλοί σοβαροί μουσικοί (πχ.Κατσιμίχα) πηγαίνουν εκεί.
  • #70 από onstage στις 09 Sep 2005
  • ΝΕΟΣΥΣΤΑΤΟ ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΓΙΑ ΠΡΟΒΕΣ ΣΤΟ ΙΛΙΟΝ ΤΗΛ 6944170655
    ΒΟΥΤΣΑΛΗ 20 & ΕΛΑΙΩΝ 130
  • #71 από parlats στις 06 Oct 2005
  • Είχα αναφέρει κάποτε το Sound Palais στη Δάφνη. Πολλοί αντιδράσανε γιατί ο προηγούμενος ιδιοκτήτης ήτανε λίγο κάπως. Δεν εξυπηρετούσε καλά κλπ

    Το στούντιο έχει αλλάξει πλέον διεύθυνση. Ο νέος ιδιοκτήτης ο Κώστας, είναι καταπληκτικός, έχει βάλει καινούρια μηχανήματα μέσα και είναι πάρα πολύ εξυπηρετικός. Κοστίζει 10 ευρώ η ώρα αλλά δεν κολλάει στο χρονόμετρο το παληκάρι, αν δεν έχει άλλους αφήνει να παίζουμε και άλλο.

    Επίσης αν δεν έχετε ντράμερ ο ιδιοκτήτης είναι φοβερός δράμμερ  ;D και δεν κουράζεται ποτέ να παίζει οπότε μπορείτε να τον χρησιμοποιήσετε.

    Τηλ. 6977673142

    PS: Στο στούντιο σερβίρεται και καφές τζαμπέ ολέ!  ;D
  • #72 από drakoumel στις 10 Oct 2005
  • Ξέρει κανείς να μας πεί για τον εξοπλισμό του sound palais?
    Διεύθυνση και τηλ. πιστεύω αν ψάξω σε αυτό το thread θα τα βρω...
  • #73 από Highway_Star στις 11 Oct 2005
  • Από ότι θυμάμαι έχει τα εξής:

    Fender & Marshall για κιθάρες
    Behringer τρανζίστορ κεφάλι και καμπίνα 2Χ12 για μπάσο
    Η κονσόλα πρέπει να είναι επίσης Βehringer
    Drums Pearl με μπότα Sonor και πιατίνια paiste alpha,8 στον αριθμό και σίγουρα η καλύτερη σε studio από όσα έχω παίξει,φοβερά στημένη(drummer είναι ο άνθρωπος)

    Το μειονέκτημα του είναι ότι είναι παραμελημένο και ο ήχος μεταβάλλεται από πρόβα σε πρόβα λόγω υγρασίας κυρίως,με λίγη δουλειά πάντως θα είναι τζιτζι.

    Το smoke machine,ο Stringbreaker δηλαδή είναι αποκλειστικότητα μόνο της Hellenic Pink Floyd Tribute Band,και γίνεται αυτό βέβαια για να υπάρχει η ανάλογη ατμόσφαιρα κατά την διάρκεια της πρόβας ;D ;D ;D.
  • #74 από le0nidas στις 21 Nov 2005
  •  :o
    Ηχογραφήσεις-Ενορχηστρώσεις-Προγραμματισμός-Σποτάκια Ραδιοφωνικά-Demos
    [/b]
    Ηχολήπτης : Κύρτσος Λεωνίδας
    Θεσσαλονίκη - Ωραιόκαστρο
    25ης Μαρτίου 38
    e-mail : le0nidas@hotmail.com
    mobile : 6979597723
  • #75 από djann στις 22 Nov 2005
  •  :)Στούντιο καινούργιο στην Κυψέλη 2όροφο, 5 αίθουσες (οι 2 πρόβα,2 recording,1 midi room) με εξοπλισμό: diesel guitar amp,vht cabinets-preamp,sansamp preamp,avalon preamp, fender viprolux 1964,marshall gcm800, marshall gcm2000, laney IOMMY model, acoustic amp,line6 amps για πρόβα, nemesis bass amp,hartke bass cabinets, gabriel custom full set,gabriel solid custom maple,mapex b.cobham series, maya custom drums, tama rockstar,sonor,v-drums roland td10,korg triton,korg karma,wsa-1 synth,yamaha dm2000 digital console,madi system 64 channels recording,neumann mic u87,rode classic II valve mic,etc
    Θέλετε και άλλα?? bass:gibson les paul bass 1971,gibson les paul 1985, διπλό bass dyon usa 1976,διπλό με tremolo,6-χορδο carlos robeli,8-xορδο esp,κοντραμπάσο
    guitars:fender deluxe american standard,warmouth,esp,rts custom,line6 variax guitar
    acoustic guitar: larivee,yamaha
    όοοοοοοοοοολααααααααααα ααυτααααααααααααααά σε προσιτές τιμές!!!!!!!!!!!!!
    Groove house studios
    ΔΟΪΡΑΝΗΣ 25 & ΚΟΥΤΣΙΑ 3 ΚΥΨΕΛΗ
    210-8835618
Σελίδες: