Αποστολέας Θέμα: Για αυτη...που δεν το ξερει...  (Αναγνώστηκε 3514 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 922
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Για αυτη...που δεν το ξερει...
« στις: 30/01/11, 13:54 »
Κατι καινουριο......Οι γνωμες απαραιτητες.....καλες και...(μη μασατε!!!)κακες!!!!(προπαντων)...χαχαχαχα!!!!Ευχαριστω εκ των προτε
http://www.box.net/shared/nh7etkzeeu
« Τελευταία τροποποίηση: 02/02/11, 18:46 από armagedon »
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος MindCircus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Για αυτη......που δεν το ξερει....
« Απάντηση #1 στις: 30/01/11, 15:06 »
Μ' άρεσε πολύ η ενορχήστρωση και ο συνδιασμός των οργάνων, καθώς επίσης και ο "ακουστικός" ήχος.

Θα προτιμούσα το σόλο με την ηλεκτρική κιθάρα να είχε λίγο πιο γλυκιά παραμόρφωση. Δε με ενοχλεί ιδιαίτερα όπως είναι, αλλά νομίζω ότι θα του πήγαινε καλύτερα. Επίσης τα high hats που ακούγονται από πίσω, μου δημιουργούν ένα αίσθημα επιζήτησης μιας κορύφωσης που όμως δεν έρχεται ποτέ... Ξέρεις, σαν να μου λες ότι τώρα είναι ήρεμα τα πράγματα, αλλά σε λίγο θα μπουν τα τύμπανα, οι τρομπέτες και θα παίζουν τρεις κιθάρες και μπάσο μαζί. Ίσως να ήταν ωραίο ένα τέτοιο συναίσθημα στην αρχή, αλλά κατά την υπόλοιπη διάρκεια (από το πρώτο ρεφραίν και μετά) θα μου άρεσε ένα τυμπανάκι ή ένα χτύπημα με το χέρι στο ηχείο της ακουστικής κιθάρας.

Πολύ καλή η γενική εντύπωση πάντως!

Φιλικά,
Στέλιος


Υ.Γ. Χωρίς παρεξήγηση, τα αποσιωπητικά ορίζονται ως τρεις τελείες στη σειρά (πχ." ..."). Δύο, τέσσερις, πέντε ή και παραπάνω τελείες δεν αποτελούν σημείο στίξης. Το ίδιο ισχύει και με τα θαυμαστικά. Τρία είναι αρκετά για να προκαλέσεις θαυμασμό. Αν βάλεις περισσότερα προκαλείς την ειρωνεία κάτι περίεργων σαν κι εμένα... :-[
« Τελευταία τροποποίηση: 30/01/11, 15:48 από MindCircus »

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 922
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Για αυτη......που δεν το ξερει....
« Απάντηση #2 στις: 30/01/11, 16:01 »
Μ' άρεσε πολύ η ενορχήστρωση και ο συνδιασμός των οργάνων, καθώς επίσης και ο "ακουστικός" ήχος.

Θα προτιμούσα το σόλο με την ηλεκτρική κιθάρα να είχε λίγο πιο γλυκιά παραμόρφωση. Δε με ενοχλεί ιδιαίτερα όπως είναι, αλλά νομίζω ότι θα του πήγαινε καλύτερα. Επίσης τα high hats που ακούγονται από πίσω, μου δημιουργούν ένα αίσθημα επιζήτησης μιας κορύφωσης που όμως δεν έρχεται ποτέ... Ξέρεις, σαν να μου λες ότι τώρα είναι ήρεμα τα πράγματα, αλλά σε λίγο θα μπουν τα τύμπανα, οι τρομπέτες και θα παίζουν τρεις κιθάρες και μπάσο μαζί. Ίσως να ήταν ωραίο ένα τέτοιο συναίσθημα στην αρχή, αλλά κατά την υπόλοιπη διάρκεια (από το πρώτο ρεφραίν και μετά) θα μου άρεσε ένα τυμπανάκι ή ένα χτύπημα με το χέρι στο ηχείο της ακουστικής κιθάρας.

Πολύ καλή η γενική εντύπωση πάντως!

Φιλικά,
Στέλιος


Υ.Γ. Χωρίς παρεξήγηση, τα αποσιωπητικά ορίζονται ως τρεις τελείες στη σειρά (πχ." ..."). Δύο, τέσσερις, πέντε ή και παραπάνω τελείες δεν αποτελούν σημείο στίξης. Το ίδιο ισχύει και με τα θαυμαστικά. Τρία είναι αρκετά για να προκαλέσεις θαυμασμό. Αν βάλεις περισσότερα προκαλείς την ειρωνεία κάτι περίεργων σαν κι εμένα... :-[
Σωστος!!!!!!λαθος εκπαραδρομης...!!!Ευχαριστω για ολα.....θα το κοιταξω τις επομενες μερες..........ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: Για αυτη...που δεν το ξερει...
« Απάντηση #3 στις: 30/01/11, 16:06 »
Πολύ ωραίο βρε Θοδωρή!!!Παιχνιδιάρικο, ρυθμικό, μένει στο αυτί με τη μία :up

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1703
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Απ: Για αυτη...που δεν το ξερει...
« Απάντηση #4 στις: 30/01/11, 18:43 »
Χαρούμενο τραγούδι με όμορφο συνδιασμό οργάνων  .Οι φωνές σωστά σταθμισμένες σε σχέση με τα όργανα .Φαντάζομαι ότι θα κάνετε και άλλη ηχητική επεξεργασία (θέλει κατά την άποψή μου πιο γεμάτη ηχογράφηση στις φωνές ( ή επεξεργασία ,αν γίνεται ).Θέλουν λίγο περισσότερες μεσαίες συχνότητες και αρκετές χαμηλές .Μου άρεσε ο ήχος στιην ηλεκτρική κιθάρα ,αλλά νομίζω θέλει να τονιστεί λίγο η ακουστική με περισσότερο όγκο .Καλή συνέχεια .

Αποσυνδεδεμένος dio21

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • ENA RIFF ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ!
    • Προφίλ
Απ: Για αυτη...που δεν το ξερει...
« Απάντηση #5 στις: 30/01/11, 22:00 »
Απολαυστικοτατο!!!! :up

Μαρεσε ο στιχος...... ;D

(το ντιστορσιον σου λιγο θελει φτιαξιμο....)

Αποσυνδεδεμένος analogio

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 348
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Για αυτη...που δεν το ξερει...
« Απάντηση #6 στις: 01/02/11, 00:17 »
ωραιος, ωραιος, το distorsion ομως τι το ηθελες ;; για αλλαγη εντυπωσεων ετσι ;; βαλε λιγα δαχτυλα μπασσο και πετυχες αλλαγη,  ωραιος, ωραιος,  :)

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 922
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Για αυτη...που δεν το ξερει...
« Απάντηση #7 στις: 01/02/11, 00:49 »
Ευχαριστω πολυ φιλοι μου.......δεν το εχω τελειωσει ακομα,εχω και καποιες λεπτομερειες που θα πρεπει να διορθωσω.....δεν ειμαι τοσο καλος(βιρουοζος εννοω),και τα μηχαν μου ειναι της πλακας........και παλι ευχαριστω!!!!!!
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Για αυτη...που δεν το ξερει...
« Απάντηση #8 στις: 01/02/11, 09:34 »
Πολύ καλό, όπως πάντα. Ανάλαφρος ακόμα και στα... δύσκολα, μ' αρέσει πολύ αυτή η αντιμετώπιση και σίγουρα θ' αρέσει και σ' αυτήν... που δεν το ξέρει...

Αναλόγιε, γιατί δεν του δίνεις ένα χεράκι στο μπάσσο?
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος analogio

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 348
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Για αυτη...που δεν το ξερει...
« Απάντηση #9 στις: 01/02/11, 22:43 »
δεν εχει μπασσιστα ;; τι να με κανει εμενα ;; ανοιξα χτες το μαλαματοκαπνισμενο κιβωριον μπαουλο και βρηκα μαθηματα αντιστιξης ετων προ δυο και δεκαδι, να στειλω δειγμα ;;  ;D

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 922
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Για αυτη...που δεν το ξερει...
« Απάντηση #10 στις: 02/02/11, 08:15 »
Papou,ευχαριστω φιλε μου.....Πραγματι,αρεσε και "σ αυτην... που δεν το ξερει" ;D ;D ;D ...Μυστικο που το ξερουν πανω απο ενας,δεν ειναι πια μυστικο!!.. :) Ευχαριστω και για την παροτρυνση προς τον φιλο analogio,(που ειχα υποπτευθει οτι ειναι μπασιστας,και οχι αδικα...)..
Φιλε analogio,φυσικα και δεν ειμαι μπασιστας!!Κιθαριστας(προσπαθω να γινω ;D ;D ;D )....Το φιαχνω ακομα λιγο,θελει λιγες μερες,να το σουλουπωσω,εχει πολλα αδυνατα σημεια,και,μετα,βγαζω το μπασο και ΚΑΝΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ;) !!!!!Ευχαριστω!! :)
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
9184 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/09/02, 11:05
από placebo
45 Απαντήσεις
13553 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/07, 14:28
από HeavyHead
1 Απαντήσεις
3210 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/08, 14:04
από Heatseeker
5 Απαντήσεις
5036 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/08, 16:20
από t_c_bel
10 Απαντήσεις
4729 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/04/08, 14:19
από studio54
6 Απαντήσεις
3941 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/06/08, 00:59
από Stel Andre
0 Απαντήσεις
1920 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/07/08, 01:20
από Salinas
3 Απαντήσεις
2572 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/06/09, 22:23
από mace
0 Απαντήσεις
26159 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/06/11, 08:26
από Βραζίλης
5 Απαντήσεις
3913 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/11, 10:32
από drakoumel