Αποστολέας Θέμα: Fender Usa Stratocaster με 24 τάστα  (Αναγνώστηκε 9310 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Fender Usa Stratocaster με 24 τάστα
« στις: 06/01/08, 03:59 »
Υπαρχει Fender USA Stratocaster με 24 τάστα? Εψαξα σε καποια site αλλα οι καταλογοι ειναι τεραστιοι και δεν βρηκα τπτ ακομη.Ξερεις ή εχει δει κανεις τπτ; Παντα μου αρεσαν οι Stratocaster αλλα το οτι δεν αγορασα ακομη οφειλεται στο οτι απεχθανομαι τις κιθαρες με λιγοτερα απο 24 ταστα.
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος j.free

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 76
  • Φύλο: Άντρας
  • ROCK ALL DAY- PARTY ALL NIGHT
    • Προφίλ
Απ: Fender Usa Stratocaster με 24 τάστα
« Απάντηση #1 στις: 06/01/08, 11:36 »
Δεν υπάρχει fender με 24 τάστα. Ο μεγαλύτερος αριθμός τάστων που θα βρεις σε fender είναι 22 κ για την υπαρξη 24αρων χρειάζεται αλλαγή η θέση του neck μαγνήτη..
Για μένα πάντως, fender strat με 24 τάστα, απλά δεν είναι fender strat  ;)
TIME'S SHORT YOUR LIFE'S YOUR OWN
AND IN THE END WE ARE JUST....DUST N' BONES

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Fender Usa Stratocaster με 24 τάστα
« Απάντηση #2 στις: 06/01/08, 11:38 »
Δεν νομιζω να υπαρχει κατι τετοιο...
Σιγουρα εχω δει καποιες γιαπωνεζες strat οι οποιες προσωπικα δεν μου αρεσουν και πολυ...
Και δεν ειναι και οι κλασικες στρατ που γνωριζουμε(ΔΛΔ εχουν floyd rose... και με διαφορετικα headstocks καποιες)
Τωρα καποιος αλλος μπορει να ξερει και για 24α ταστες αμερικανες strat...
Παντως εγω θα σε συμβουλευα να παιξεις και με μια αμερικανα, κι ας εχει 22 ταστα...
Εμενα μου αρεσε παρα πολυ ο ηχος...

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Fender Usa Stratocaster με 24 τάστα
« Απάντηση #3 στις: 06/01/08, 12:54 »
Ειχα παντως μια Fender Strat HM II (heavy metal) Japan και η κιθαρα εσπερνε... Δεν θυμαμαι αν η συγκεκριμενη ειχε 22 ή 24 ταστα αλλα νομιζω ενα πιο παλιο μοντελο (HM I) ειχε 24 ταστα...
Ηταν και οι 2 πολυ καλες κιθαρες, με strat feel γενικα απο αποψης παιξιματος αλλα οχι κλασσικης strat απο αποψης ηχου μιας και ειχαν και οι 2 floyd rose (απλο η 1, Pro η ΙΙ), dimarzio διπλους και Fender μονο η ΙΙ και 1 dimarzio και 2 μονους fender η Ι και coil split...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: Fender Usa Stratocaster με 24 τάστα
« Απάντηση #4 στις: 06/01/08, 13:34 »
Στο επισημο site της Fender οι μονες κιθαρες με 24 ταστα ειναι οι Showmaster οι οποιες εννοειτε δεν ειναι Strat και μαλλον φτιαχνονται στην Κορεα αν δεν απατωμαι.Νομιζω αρχες του '90 ειχαν κανει μια κιθαρα με 24 ταστα ,αυτην που λες.Fatstat, Superstrat, κατι τετοιο.Αλλα δεν επιασε εμπορικα γιατι στοχευε μαλλον σε μεταλ παικτες οι οποιοι ομως αγοραζαν εκεινη την εποχη Jackson,ESP,BC Rich
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Fender Usa Stratocaster με 24 τάστα
« Απάντηση #5 στις: 06/01/08, 15:06 »
Υπαρχει Fender USA Stratocaster με 24 τάστα? Εψαξα σε καποια site αλλα οι καταλογοι ειναι τεραστιοι και δεν βρηκα τπτ ακομη.Ξερεις ή εχει δει κανεις τπτ; Παντα μου αρεσαν οι Stratocaster αλλα το οτι δεν αγορασα ακομη οφειλεται στο οτι απεχθανομαι τις κιθαρες με λιγοτερα απο 24 ταστα.

Δηλαδή απεχθάνεσαι στρατ, τελε, λεσπόλ, ταυράκια... όλα τα κλασσικά σχήματα. Ενδιαφέρον.
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος ag313

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Earthbound Misfit
    • Προφίλ
Απ: Fender Usa Stratocaster με 24 τάστα
« Απάντηση #6 στις: 06/01/08, 15:11 »
Μια ιδεα να ριξω! Αν θες ενα τετοιο καλο οργανο με 24 ταστα εχεις κοιταξει για Carvin? εχουν ως επιλογη τα ξυλα της fender, 24 ταστα και αμα εχεις ορεξη να περιμενεις εχει κ πραγματικο custom shop με επιλογες για καθε μερος της κιθαρας σχεδον. εχεις κ επιλογες να κανεις τους διπλους μονους, η να βαλεις μονους μονο κλπ..
Πολυ ωραιες κιθαρες κατα τη γνωμη μου, ποιοτικα ξυλα, εχουν vintage feel κ ηχοχρωματα, πιο ευελικτες απο fender, αλλα δεν ειναι fender κ δεν ξερω ποσο μπορει να μοιασουν!Αξιζει τον κοπο ομως μια δοκιμη! ;)

Αποσυνδεδεμένος JaYmZ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 333
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Fender Usa Stratocaster με 24 τάστα
« Απάντηση #7 στις: 06/01/08, 15:21 »
Υπαρχει Fender USA Stratocaster με 24 τάστα? Εψαξα σε καποια site αλλα οι καταλογοι ειναι τεραστιοι και δεν βρηκα τπτ ακομη.Ξερεις ή εχει δει κανεις τπτ; Παντα μου αρεσαν οι Stratocaster αλλα το οτι δεν αγορασα ακομη οφειλεται στο οτι απεχθανομαι τις κιθαρες με λιγοτερα απο 24 ταστα.

Δηλαδή απεχθάνεσαι στρατ, τελε, λεσπόλ, ταυράκια... όλα τα κλασσικά σχήματα. Ενδιαφέρον.

έλα ντε...για εξήγησέ το λίγο αυτό... ::)

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: Fender Usa Stratocaster με 24 τάστα
« Απάντηση #8 στις: 06/01/08, 15:40 »
H μονη λυση ειναι να παραγγειλω απο custom shop της Fender American Strat με 24frets οπως ακριβως τη θελω.Ποσα χρηματα λετε να μου ζητησουν; Στο εξωτερικο πρεπει να το ψαξω ή εχει και στην Ελλαδα;
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Fender Usa Stratocaster με 24 τάστα
« Απάντηση #9 στις: 06/01/08, 15:51 »
Και γιατί ντε και καλά να είναι fender κι όχι τύπου fender? Αν παραγγείλεις από fender custom shop θα σου πάει ο κούκος αηδόνι...

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Fender Usa Stratocaster με 24 τάστα
« Απάντηση #10 στις: 06/01/08, 20:02 »
Και γιατί ντε και καλά να είναι fender κι όχι τύπου fender? Αν παραγγείλεις από fender custom shop θα σου πάει ο κούκος αηδόνι...

Πέρα από το γεγονός ότι μέχρι να έρθει η κιθάρα στα χέρια σου δεν θα ξέρεις πως είναι... όπως με όλους τους custom κατασκευαστές...

Για strat με 24 ταστα η γνώμη μου είναι να κοιτάξεις τις music man silhouette. Ξεφεύγουν από το κλασσικό σχήμα της στρατ σε εμφάνιση αλλά είναι καταπληκτικά όργανα με φοβερή εργονομία.
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος j.free

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 76
  • Φύλο: Άντρας
  • ROCK ALL DAY- PARTY ALL NIGHT
    • Προφίλ
Απ: Fender Usa Stratocaster με 24 τάστα
« Απάντηση #11 στις: 06/01/08, 20:29 »
H μονη λυση ειναι να παραγγειλω απο custom shop της Fender American Strat με 24frets οπως ακριβως τη θελω.Ποσα χρηματα λετε να μου ζητησουν; Στο εξωτερικο πρεπει να το ψαξω ή εχει και στην Ελλαδα;

Προς το παρόν την λύση custom shop καλύτερα να την ξεχάσεις ,γιατι α) δεν ξέρεις αν θα είσαι ικανοποιημένος απο το αποτέλεσμα ενω παράλληλα θα πληρώσεις πολλά και β) καλύτερα αυτο να το κάνεις όταν θα έχεις ψαχτεί τόσο όσο χρειάζεται για να γνωρίζεις ακριβώς τι ζητάς απο την κιθάρα σου

Τώρα η m.m. silhouette είναι πολύ καλή επιλογή κ βγαίνει σε 2 τύπους ( προσωπικά θα προτιμούσα την H-S-S ). Αν έχεις τα λεφτά χτύπησέ την  ;)
TIME'S SHORT YOUR LIFE'S YOUR OWN
AND IN THE END WE ARE JUST....DUST N' BONES

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: Fender Usa Stratocaster με 24 τάστα
« Απάντηση #12 στις: 06/01/08, 21:11 »
Eκτος αν παω στον Ντουκα στα Ιωαννινα να μου κανει κανα μπρατσο με 24ταστα.Εκει στο site του ειδα και τις Schecter.Γνωριζει κανεις τπτ γι'αυτες;  Moυ αρεσαν γιατι εχουν και 24 ταστα αλλα και πολλες δεν εχουν τρεμολα. Γνωριζει κανεις κανα καταστημα στη Θεσ/νικη που εχει Schecter να παω να τις δω?

http://www.guitars.gr/HTML/index.html
« Τελευταία τροποποίηση: 06/01/08, 21:27 από Nickmanak »
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος The common cunning linguist

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 644
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Fender Usa Stratocaster με 24 τάστα
« Απάντηση #13 στις: 06/01/08, 23:12 »
Για strat με 24 ταστα η γνώμη μου είναι να κοιτάξεις τις music man silhouette. Ξεφεύγουν από το κλασσικό σχήμα της στρατ σε εμφάνιση αλλά είναι καταπληκτικά όργανα με φοβερή εργονομία.

+1000
Jesus loves you; I personally think you're a cunt.

Αποσυνδεδεμένος Evangelos 123

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Fender Usa Stratocaster με 24 τάστα
« Απάντηση #14 στις: 08/01/08, 01:34 »
μάλλον είσαι για musicman! τώρα αν από το fender custom shop πάς σε schecter....... ??? ??? ???
ψάξε το λίγο και μην βιαστεις!
1) ποιο μπράτσο σε βολεύει(radius, e.t.c.)
2) πόσα χρήματα θες να δώσεις
3) είδος μουσικής (σε γενικές γραμμές, π.χ.άλλο το κλασσικό ροκ και άλλο death metal)

συμβουλή: οι original stratocaster με 24 τάστα και τρέμολο τύπου φλουδ είναι κατώτερες του ανταγωνισμού
για μένα δες τι λένε οι musicman
Evangelos C. Brachos

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: Fender Usa Stratocaster με 24 τάστα
« Απάντηση #15 στις: 08/01/08, 02:29 »
Τις Schecter απλα τις ανεφερα γιατι δεν ηξερα καν αυτη την φιρμα πριν την δω στον Ντουκα.
Θα ηθελα να εχω μια Strat για blues,rock κλπ.Απλα απορω γιατι υπαρχει παντοκρατορια των 22 ταστων,περιεργο μου φαινεται.Γιατι κοβουν την οκταβα και δεν την ολοκληρωνουν ;
Νομιζω οτι ειναι λαθος να πιστευει κανεις οτι με μια κιθαρα ειναι καλυμμενος σε όλα ή οτι υπαρχει κιθαρα που να τα κανει ολα.Οντως οι MusicMan ειναι εντυπωσιακες,οπως και οι PRS & παρολο που δεν εχω πιασει ποτέ καμμια απο αυτες στα χερια μου,τις θαυμαζω απο χρονια.Θα πουλησω το αυτοκινητο μου να παρω μια από όλες.  ;D
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Απ: Fender Usa Stratocaster με 24 τάστα
« Απάντηση #16 στις: 08/01/08, 03:00 »
Τις Schecter απλα τις ανεφερα γιατι δεν ηξερα καν αυτη την φιρμα πριν την δω στον Ντουκα.
Θα ηθελα να εχω μια Strat για blues,rock κλπ.Απλα απορω γιατι υπαρχει παντοκρατορια των 22 ταστων,περιεργο μου φαινεται.Γιατι κοβουν την οκταβα και δεν την ολοκληρωνουν ;
Νομιζω οτι ειναι λαθος να πιστευει κανεις οτι με μια κιθαρα ειναι καλυμμενος σε όλα ή οτι υπαρχει κιθαρα που να τα κανει ολα.Οντως οι MusicMan ειναι εντυπωσιακες,οπως και οι PRS & παρολο που δεν εχω πιασει ποτέ καμμια απο αυτες στα χερια μου,τις θαυμαζω απο χρονια.Θα πουλησω το αυτοκινητο μου να παρω μια από όλες.  ;D

Strat,Blues, και Rock, δεν πανε πακέτο με 24 τάστα.21 και 22 παίζουν.
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Fender Usa Stratocaster με 24 τάστα
« Απάντηση #17 στις: 08/01/08, 09:40 »
Σοβαρα τωρα, δεν ειναι και τοσο απαραιτητα τα 24 ταστα εκτος αν παιζεις τοσο ψηλα στην ταστιερα πολυ συχνα... Για κλασσικο rock, blues, hard rock ομως σπανιως θα χρειαστει να παιξεις εκει και ακομα κι αν χρειαστει, τα 22 ταστα ειναι υπεραρκετα... Τα 24 ταστα δεν τα βαζουν σε Strat γιατι πρεπει να αλλαξει η θεση του neck μαγνητη και ετσι δεν θα ειναι η κλασσικη strat μετα απο μια τετοια (εστω και μικρη) μετακινηση...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: Fender Usa Stratocaster με 24 τάστα
« Απάντηση #18 στις: 13/01/08, 03:01 »
Καλα θυμομουν πιτσιρικας οτι ειχε βγαλει η Fender Strat με 24 ταστα και μαγνητες για heavy metal.Μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα οτι κατασκευαζοταν στην Ιαπωνια και λεγοταν HM Strat.Ειναι η μονη Strat που εχει βγει με 24 ταστα στην ιστορια της εταιρειας.(Μιλαω για Strat παντα + οχι για αλλα μοντελα που εχουν 24 ταστα οπως η Showmaster). Oσοι θελουν να μαθουν περισσοτερα για εκεινη την ιστορικη εποχη ας πατησουν τα παρακατω λινκ:

http://en.wikipedia.org/wiki/Fender_HM_Strat
http://www.strat-central.com/japan.htm
http://freespace.virgin.net/john.blackman4/hm.htm




Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Fender Usa Stratocaster με 24 τάστα
« Απάντηση #19 στις: 13/01/08, 12:36 »
Εμμμ... ναι, το ανεφερα πριν αρκετα posts οτι υπηρχε η σειρα HM (και HM2) και οτι ηταν πολυ καλες κιθαρες... Ο φιλος ομως φαινεται οτι ψαχνει για κλασσικη strat με 24 ταστα...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
Απ: Fender Usa Stratocaster με 24 τάστα
« Απάντηση #20 στις: 13/01/08, 12:41 »
Αυτες δεν ειναι stratocaster γιατι με την ιδια λογικη και οι Ibanez strat copy ειναι

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Fender Usa Stratocaster με 24 τάστα
« Απάντηση #21 στις: 19/01/08, 15:32 »
Τις Schecter απλα τις ανεφερα γιατι δεν ηξερα καν αυτη την φιρμα πριν την δω στον Ντουκα.
Θα ηθελα να εχω μια Strat για blues,rock κλπ.Απλα απορω γιατι υπαρχει παντοκρατορια των 22 ταστων,περιεργο μου φαινεται.Γιατι κοβουν την οκταβα και δεν την ολοκληρωνουν ;
Νομιζω οτι ειναι λαθος να πιστευει κανεις οτι με μια κιθαρα ειναι καλυμμενος σε όλα ή οτι υπαρχει κιθαρα που να τα κανει ολα.Οντως οι MusicMan ειναι εντυπωσιακες,οπως και οι PRS & παρολο που δεν εχω πιασει ποτέ καμμια απο αυτες στα χερια μου,τις θαυμαζω απο χρονια.Θα πουλησω το αυτοκινητο μου να παρω μια από όλες.  ;D

Strat,Blues, και Rock, δεν πανε πακέτο με 24 τάστα.21 και 22 παίζουν.
πεστα χρυσόστομε...... ούτος η΄ άλλως αν ξέρουμε τις οκτάβες δεν μας χρειάζονται περρισότερα τάστα :)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
15 Απαντήσεις
8163 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/03, 17:34
από savarel
19 Απαντήσεις
8606 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/03, 17:51
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
10 Απαντήσεις
6425 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/03/08, 13:06
από jimmy 1916
2 Απαντήσεις
3015 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/03/08, 21:00
από sokob
9 Απαντήσεις
4719 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/08/08, 11:38
από Baroness
28 Απαντήσεις
17062 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/11/08, 21:25
από MechMech
8 Απαντήσεις
5975 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/01/09, 17:24
από Γεννημενος Κιθαρίστας!!!
15 Απαντήσεις
6741 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/11/08, 19:34
από Μάνος Καμπούρης (m.k.)
4 Απαντήσεις
5333 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/10, 15:56
από Μαρμελακι
8 Απαντήσεις
4274 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/09, 16:39
από themos