Αποστολέας Θέμα: Βίντεο από τους καλύτερους μαθητές: Steve Vai από την 15χρονη Δήμητρα Καρατζά!!!  (Αναγνώστηκε 19228 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Archenemy

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Άντρας
  • Aaaaarrrghhh!!!
    • Προφίλ
Τι να πω Στελιο... εχω μεινει....
Οταν ημουν 15 χρονων το μονο που μπορουσα να κανω ειναι να παιρνω πραγματα και να κανω οτι παιζω κιθαρα με αυτα
Μπραβο  στη Δημητρα το μελλον της ανηκει ειμαι σιγουρος οτι θα διαβαζω γι αυτην στα  τευχη του metal hammer τα επομενα χρονια,
δεν περιμενα να δω κατι τετοιο...
Μπραβο και για σενα για την δουλεια που κανεις....Stay metal :P

Αποσυνδεδεμένος ChristosK

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • recordings
 
Συγγνώμη βρε παιδιά, αλλά επειδή μόλις είδα το βίντεο, έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις. Πρώτα απ' όλα υπάρχει μεράκι, πάθος, ταλέντο, εκφραστικότητα, θετικό πνεύμα, και έχει πέσει αρκετή μελέτη. Αυτά είναι η σφραγίδα του μέλλοντος της κοπελιάς. Όλα θα έρθουν, και το βιμπράτο κλπ. Αλλά να πω το πιο σημαντικό. Είτε έβλεπα κοπέλα 15 χρονών, είτε οποιονδήποτε άλλο το καταυχαριστήθηκα το κλιπ. Να πω πως με εμπνέει, λίγο θα είναι, με συγκινεί που υπάρχει μεράκι, που ανάμεσα στις φράσεις είδα τα slide της ηδονής του να αγγίζεις την ταστιέρα, μόνο από άνθρωπο με μεράκι και πάθος για την κιθάρα το βλέπεις αυτό.
 
Δάσκαλε μας χάρισες μία από τις ομορφότερες στιγμές, μια κοπελιά που αγαπάει την κιθάρα και είναι αποφασισμένη να προχωρήσει (θα προχωρήσει η Δήμητρα, αυτό είναι αναπόφευκτο). Φωτεινή επιγραφή έπρεπε να υπάρχει με το όνομά της.
 
Ελπίζω επίσης δάσκαλε να κάνεις αυτό που πρέπει στο μέλλον. οταν θα είναι έτοιμη να σε ξεπεράσει να τη στείλεις στους καλύτερους κιθαρίστες που ξέρεις, από τώρα πρέπει να γίνει αυτό, πρέπει να βλέπει μπρόστά της κόσμο με σάρκα και οστά να παίζει και να της εξηγεί.
 
Μπράβο, bookmarked το κλιπ και ανάσα αισιοδοξίας, ευτυχώς η Ελλάδα έχει ελπίδες ακόμη...

Αποσυνδεδεμένος NickNT

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • bass
    • Προφίλ
Λοιπόν... η αλήθεια είναι πως κι εγώ εντυπωσιάστηκα. Και αυτό συνέβη επειδή δεν είδα τον ϊδιο τον Vai να παίζει το εν λόγω κομμάτι, αλλά ένα 15χρονο κορίτσι από την υποανάπτυκτη μουσικά Ελλάδα.

Συγχαρητήρια, γιατί προφανώς η κοπέλα διαθέτει εξαιρετικό δυναμικό, και για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους, πολλά περισσότερα εχέγγυα για κάτι σπουδαίο στη συνέχεια, εν συγκρίσει με την πλειοψηφία των επικριτών της.

Οκ, προφανώς άκουσα κάποια λάθη, δεν είμαι "κουφός", αλλά στην ουσία, όπως ειπώθηκε, πρόκειται για live παίξιμο, και μάλιστα first take. Αν κάποιος το κρίνει νότα προς νότα μπροστά στο PC του, οκ θα βρεί ψεγάδια, αλλά εάν το βλέπαμε ζωντανά θα κρίναμε με άλλα δεδομένα. Υποθέτω, πως το να είσαι στημένος και να σε παίρνει η κάμερα επί τούτου, δεν βοηθά στο να παίξεις όσο πιο συγκεντρωμένα γίνεται. Άλλωστε, δεν έπαιζε Πυξ Λαξ...

Θα επαναλάβω όμως πως δεδομένων όλων αυτών των παραμέτρων, η κοπέλα είναι σπουδαία. Και για να επαναλάβω το κλισέ, αν παίζει έτσι στα 15, φαντάζομαι τι θα επακολουθήσει!


Αποσυνδεδεμένος Stelios Sovolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Θα συμφωνήσω με το Δάσκαλο και θα διαφωνήσω με αυτούς όλους που είπαν τα αρνηικά. Νομίζω οτι ο δάσκαλος πρώτος θα τα είδε τα αρνητικά αυτα. Αν είναι και αρνητικά κιόλας...
Αλλα εγώ προσωπικά με ενα φιλο μου που το βλέπαμε ευχηθήκαμε απλά να της έπεφταν τα δόντια, να πάθαινε γάγγραινα, ή το βλέπαμε και το ξαναβλέπαμε - σαν τους πόντιους - με την ελπίδα ότι την επόμενη φορά θα σκοντάψει και θα πέσει και θα χαλάσει το κομμάτι.
Η κοπελίτσα είχε Attitiude, εδειχνε πρωτα διελα βηματα Performance, μια χαρα έπαιζε, μελωδικα, συναισθηματικα, και από κει και πέρα λίγη βρωμιά και λίγη σκορδοπαραμορφωσιλα το χει το είδος, πώς να το κάνουμε. Δεν είναι όλοι Michael Schenker,. Όλοι έχουν τη βαβουρίτσα τους και το κάνουν και τέχνη.
Εγω θα μουν υπερπερήφανος αν έπαιζα έτσι στην ηλικία της (αν επαιζα ηλεκτιρκη) και υπερυπερυπερπεηφανος αν ημουν δασκαλος της. Way you go, master ;)
Και ειλικρινά της εύχομαι να πάει στο GIT και να μη μεινει εδω στα σκατά.

Σ’ ευχαριστώ πάρα πολύ

Αποσυνδεδεμένος Stelios Sovolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
  Μπραβο στην κοπελιτσα.Αυτο το κομματι θελει κοτσια για να το βγαλεις!Της ευχομαι οταν ερθει η στιγμη,να παει στο  GIT ( Guitar Institute of technology )!!! ;)

Σ’ ευχαριστώ πάρα πολύ


Αποσυνδεδεμένος Stelios Sovolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
εγω παντως εχω να πω οτι πρεπει να μεινουμε  εστο γεγονος οτι η κοπελιτσα εκατσε απεναντι σε ενα τετοιο κομματι μαζι με το δασκαλο της και να αφησουμε τις κριτικες περι σηκωματων κτλ εννοειται οτι μπορει και να το παιξει καλυτερα αλλα αθτο απαιτει πειρα κ λιωσημο πανω στην ταστιερα....εγω ξερω να πω οτι εχω δει κ αλλους μαθητες του στελιου κ ολοι εχουν τα κοτσια να ασχοληθουν κ να παιζουν τετοια κοματια...πρεπει λοιπον να πουμε κ μπραβο στο δασκαλο γαι το οτι φερνει τους μαθητες του σε επαφη με τετοιες σπουδες γαι την ηλεκτρικη κιθαρα και οχι να κραζουμε ετσι δεν ειναι?


Σ’ ευχαριστώ πάρα πολύ

Αποσυνδεδεμένος Stelios Sovolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Στελιο η κοπελιτσα ειναι παρα πολυ καλλη και ιδιαιτερα για την ηλικια της.
Ειναι εφτυχες το γεγονος οτι υπαρχουν ακομα παιδια σημερα που ακουν τετοια
πραγματα και εχουν τα αναλογα ινδαλματα.
Το μονο που χρειαζεται ειναι να αποβαλει το vibrato της κλασσικης και να αποκτυσει
ηλεκτρικης. To vibrato ειναι το fingerprint στην ηλεκτρικη κιθαρα, και οπως ο Vai εχει το δικο του πρεπει και
αυτη να βρει το δικο της.
Επισης ο σκοπος τελικα ειναι να παιξει καποιος το κομματι ομορφα (και ας μην ειναι το ιδιο δεν τρεχει τιποτα) και η κοπελιτσα το
καταφερε! Μπραβο της και μπραβο σου που την ενθαρυνεις και την προμοταρεις

Σ’ ευχαριστώ πάρα πολύ

Αποσυνδεδεμένος Stelios Sovolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
To είδα κι εγώ το videaki Πολύ καλή η κοπελιά πιστεύω αν έχει όρεξη και συνεχίσει έτσι θα πάει πολύ μπροστά. Τώρα όσο για το θέμα της τεχνικής θα συμφωνησω με τους προλαλήσαντες αλλα το σίγουρο είναι ότι όλα αυτά θα διορθωθούν με τον καιρό και με την σωστή καθοδήγηση.  ;)

Σ’ ευχαριστώ πάρα πολύ

Αποσυνδεδεμένος Stelios Sovolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
freemind...έχεις ένα point αλλά οκ...δεν ανέβασε και πορνογραφικό υλικό...ένα guitarvideo...δεν νομίζω πως μπορεί να βλάψει... 8)

... thanks   ;)

Αποσυνδεδεμένος Stelios Sovolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Τι να πω Στελιο... εχω μεινει....
Οταν ημουν 15 χρονων το μονο που μπορουσα να κανω ειναι να παιρνω πραγματα και να κανω οτι παιζω κιθαρα με αυτα
Μπραβο  στη Δημητρα το μελλον της ανηκει ειμαι σιγουρος οτι θα διαβαζω γι αυτην στα  τευχη του metal hammer τα επομενα χρονια,
δεν περιμενα να δω κατι τετοιο...
Μπραβο και για σενα για την δουλεια που κανεις....Stay metal :P

Σ’ ευχαριστώ πάρα πολύ

Αποσυνδεδεμένος Stelios Sovolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ

Συγγνώμη βρε παιδιά, αλλά επειδή μόλις είδα το βίντεο, έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις. Πρώτα απ' όλα υπάρχει μεράκι, πάθος, ταλέντο, εκφραστικότητα, θετικό πνεύμα, και έχει πέσει αρκετή μελέτη. Αυτά είναι η σφραγίδα του μέλλοντος της κοπελιάς. Όλα θα έρθουν, και το βιμπράτο κλπ. Αλλά να πω το πιο σημαντικό. Είτε έβλεπα κοπέλα 15 χρονών, είτε οποιονδήποτε άλλο το καταυχαριστήθηκα το κλιπ. Να πω πως με εμπνέει, λίγο θα είναι, με συγκινεί που υπάρχει μεράκι, που ανάμεσα στις φράσεις είδα τα slide της ηδονής του να αγγίζεις την ταστιέρα, μόνο από άνθρωπο με μεράκι και πάθος για την κιθάρα το βλέπεις αυτό.
 
Δάσκαλε μας χάρισες μία από τις ομορφότερες στιγμές, μια κοπελιά που αγαπάει την κιθάρα και είναι αποφασισμένη να προχωρήσει (θα προχωρήσει η Δήμητρα, αυτό είναι αναπόφευκτο). Φωτεινή επιγραφή έπρεπε να υπάρχει με το όνομά της.
 
Ελπίζω επίσης δάσκαλε να κάνεις αυτό που πρέπει στο μέλλον. οταν θα είναι έτοιμη να σε ξεπεράσει να τη στείλεις στους καλύτερους κιθαρίστες που ξέρεις, από τώρα πρέπει να γίνει αυτό, πρέπει να βλέπει μπρόστά της κόσμο με σάρκα και οστά να παίζει και να της εξηγεί.
 
Μπράβο, bookmarked το κλιπ και ανάσα αισιοδοξίας, ευτυχώς η Ελλάδα έχει ελπίδες ακόμη...

Είσαι πολύ σωστός

Σ’ ευχαριστώ πάρα πολύ

Αποσυνδεδεμένος Stelios Sovolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Λοιπόν... η αλήθεια είναι πως κι εγώ εντυπωσιάστηκα. Και αυτό συνέβη επειδή δεν είδα τον ϊδιο τον Vai να παίζει το εν λόγω κομμάτι, αλλά ένα 15χρονο κορίτσι από την υποανάπτυκτη μουσικά Ελλάδα.

Συγχαρητήρια, γιατί προφανώς η κοπέλα διαθέτει εξαιρετικό δυναμικό, και για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους, πολλά περισσότερα εχέγγυα για κάτι σπουδαίο στη συνέχεια, εν συγκρίσει με την πλειοψηφία των επικριτών της.

Οκ, προφανώς άκουσα κάποια λάθη, δεν είμαι "κουφός", αλλά στην ουσία, όπως ειπώθηκε, πρόκειται για live παίξιμο, και μάλιστα first take. Αν κάποιος το κρίνει νότα προς νότα μπροστά στο PC του, οκ θα βρεί ψεγάδια, αλλά εάν το βλέπαμε ζωντανά θα κρίναμε με άλλα δεδομένα. Υποθέτω, πως το να είσαι στημένος και να σε παίρνει η κάμερα επί τούτου, δεν βοηθά στο να παίξεις όσο πιο συγκεντρωμένα γίνεται. Άλλωστε, δεν έπαιζε Πυξ Λαξ...

Θα επαναλάβω όμως πως δεδομένων όλων αυτών των παραμέτρων, η κοπέλα είναι σπουδαία. Και για να επαναλάβω το κλισέ, αν παίζει έτσι στα 15, φαντάζομαι τι θα επακολουθήσει!



Σ’ ευχαριστώ πάρα πολύ

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Παρα πολυ καλο...
Ειναι συγκινητικο να βλεπεις νεους ποσο μαλλον κοπελες να ασχολουνται τοσο εμπεριστατωμενα με τη κιθαρα...
Απο εκει και περα καλα κανεις αγαπητε δασκαλε και εισαι περηφανος για μια τετοια μαθητρια...(ποιος δεν θα ηταν) ;)
Και θα ειναι πραγματικα παρα πολυ ευχαριστο να δουμε μια κιθαριστρια που θα "δωσει" κατι στη ερμη την ελληνικη μουσικη και να μην μεινει μοναχα μια ικανη απλα κιθαριστρια που εχει ενα βιντεακι στο Δικτυο...
Και παλι μπραβο στη κοπελα για το ταλεντο και τη δουλεια αλλα στο δασκαλο που καταφερνει να τιθασεψει τα "μυαλα" και το ταλεντο ενος 15χρονου παιδιου... ;) 8)

Αποσυνδεδεμένος Stelios Sovolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Παρα πολυ καλο...
Ειναι συγκινητικο να βλεπεις νεους ποσο μαλλον κοπελες να ασχολουνται τοσο εμπεριστατωμενα με τη κιθαρα...
Απο εκει και περα καλα κανεις αγαπητε δασκαλε και εισαι περηφανος για μια τετοια μαθητρια...(ποιος δεν θα ηταν) ;)
Και θα ειναι πραγματικα παρα πολυ ευχαριστο να δουμε μια κιθαριστρια που θα "δωσει" κατι στη ερμη την ελληνικη μουσικη και να μην μεινει μοναχα μια ικανη απλα κιθαριστρια που εχει ενα βιντεακι στο Δικτυο...
Και παλι μπραβο στη κοπελα για το ταλεντο και τη δουλεια αλλα στο δασκαλο που καταφερνει να τιθασεψει τα "μυαλα" και το ταλεντο ενος 15χρονου παιδιου... ;) 8)

Σ’ ευχαριστώ πάρα πολύ

Αποσυνδεδεμένος paolo_guitar

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • rock till u drop!
    • Προφίλ

Συγγνώμη βρε παιδιά, αλλά επειδή μόλις είδα το βίντεο, έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις. Πρώτα απ' όλα υπάρχει μεράκι, πάθος, ταλέντο, εκφραστικότητα, θετικό πνεύμα, και έχει πέσει αρκετή μελέτη. Αυτά είναι η σφραγίδα του μέλλοντος της κοπελιάς. Όλα θα έρθουν, και το βιμπράτο κλπ. Αλλά να πω το πιο σημαντικό. Είτε έβλεπα κοπέλα 15 χρονών, είτε οποιονδήποτε άλλο το καταυχαριστήθηκα το κλιπ. Να πω πως με εμπνέει, λίγο θα είναι, με συγκινεί που υπάρχει μεράκι, που ανάμεσα στις φράσεις είδα τα slide της ηδονής του να αγγίζεις την ταστιέρα, μόνο από άνθρωπο με μεράκι και πάθος για την κιθάρα το βλέπεις αυτό.
 
Δάσκαλε μας χάρισες μία από τις ομορφότερες στιγμές, μια κοπελιά που αγαπάει την κιθάρα και είναι αποφασισμένη να προχωρήσει (θα προχωρήσει η Δήμητρα, αυτό είναι αναπόφευκτο). Φωτεινή επιγραφή έπρεπε να υπάρχει με το όνομά της.
 
Ελπίζω επίσης δάσκαλε να κάνεις αυτό που πρέπει στο μέλλον. οταν θα είναι έτοιμη να σε ξεπεράσει να τη στείλεις στους καλύτερους κιθαρίστες που ξέρεις, από τώρα πρέπει να γίνει αυτό, πρέπει να βλέπει μπρόστά της κόσμο με σάρκα και οστά να παίζει και να της εξηγεί.
 
Μπράβο, bookmarked το κλιπ και ανάσα αισιοδοξίας, ευτυχώς η Ελλάδα έχει ελπίδες ακόμη...
+1 +1 +1 +1

πολυ εντυπωσιακο ειδικα οταν μιλαμε για ελληνικα δεδομενα

Αποσυνδεδεμένος skipper37

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
μπραβο, πολυ καλο δασκαλε ;) ;)

το μονο αρνητικο ισως που παρατηρησα κι εγω μαζι με καποια αλλα μελη ειναι η λιγο θεση των δακτυλων πανω στην ταστιερα, τα vibrato στην ηλεκτρικη αλλα αυτα ειναι ψιλοπραματα και θα διορθωθουν σιγουρα στο μελλον!!

συγχαρητηρια σε δασκαλο και μαθητρια ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Μπράβο στην Δήμητρα (χρόνια της πολλά!)! Μπράβο και σε σένα Στέλιο, νομίζω δικαιώνεσε έτσι!
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Εγω εχω ακουσει απο ατομα οτι ακουγαν τη μουσικη στο λαιβ κ γυρισαν κ ειδαν ποιος παιζει κ εμειναν να μαζευουν το σαγονι τους απ το πατωμα...Τωρα γιατι αναλωνεστε σε υποδειξεις δεν καταλαβαινω..Μπραβο κ σε μαθητρια κ σε δασκαλο ;)
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Τωρα γιατι αναλωνεστε σε υποδειξεις δεν καταλαβαινω..

Γιατί γηράσκω αεί διδασκόμενος και επειδή όταν βάζεις κάτι σε κοινή θέα, ο καθένας μπορεί να βάλει την άποψή του!  ;)


Αποσυνδεδεμένος DevastatoR

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
egw thelw na to thesw to thema alliws :D
h kopelitsa exei arketa kalh texnikh gia thn hlikia ths.
to komati einai arketa "eukolo" ektelestika, opws kai arketa diskolo "ermineutika".

afou h kopela "texnika" to exei to komati, giati
pernei -1 ermineutika?? mhpws sto onoma ths texnikhs
thisiazoume otidipote exei sxesh me thn ousia ths mousikhs??
(mousikh einai o sindiasmos twn hxwn pou dimiourgei SINES8IMATA ston anthrwpo)

ps. simboulh... dwste sthn kopela na paiksei me kithares twn 1000 euro, na paizei me 123123 effects ligotera, kai mhn pipilate to mialo ths me "S.Vai" kai istories paizontas ta pio eukola komatia tous...

ps3. oi virtouozoi einai poloi .. trust me.. gia na ksexwrisei kapios virtouozos prepei na einai top 1-10 ston kosmo..

ps4. o lemonopoulos ama thimate kanenas htane trelos virtouozos sto bouzouki (mexri kai 64 rta epaize)... ton thimate kanenas?? wrea, esi pou ton thimase, pes mou ti noima exei na paizei 64rta arpetzios sto bouzouki kai na akougonte oles oi notes koufies???

Αποσυνδεδεμένος Boogieman (του Kithara.gr!!!)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Αυτός στο Noiz.gr είναι άλλος!!!
    • Προφίλ
Στην ηλικία της δεν ήξερα που πάνε τα τέσσερα...μεγάλο πράγμα να σου δείχνει κάποιος.

Μπράβο της και μακάρι να την παροτρύνεις διαρκώς για να συνεχίσει!
Υπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν όσα βλέπουν και άνθρωποι που βλέπουν όσα καταλαβαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος Einstein

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Eleos :D :D :D :D.To sakatapse to kommati!!!Kyrie daskale mu mia symvulh!Mh vazeis toso nwris stus mathites su na paizun tetoia kommatia.H kopela mporei na exei kapoio talento alla me tetoies epiloges kako pistevw oti ths kaneis.Na'nai kala ta 5000 efe pu ths evales kai o hxos thimize Vai.Ektelestika ti htan tuto.Polla lathi.Kako vibrato,kakh texnikh,athlia bend.To solo giati den to epaikse?

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης (Gear)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψευδοπροφήτης
    • Προφίλ
    • Ψευδοπροφήτες
Απλά έμεινα με ανοιχτό το στόμα. Κλισέ έγινε το "αν παίζει έτσι στα 15" κλπ κλπ οπότε θα αρκεστώ απλά στο να δώσω συγχαρητήρια σε δάσκαλο και μαθήτρια.

Όσον αφωρά τις απορείες σχετικά με την έλλειψη "ερμηνείας" ή και lack off feeling, η δουλειά του δασκάλου στη συγκεκριμένη φάση δεν είναι να δώσει ερμηνευτικά το κομμάτι στο μαθητή του, αλλά τεχνικά. Η ερμηνεία είναι αυτό που τελικά δίνει την ώθηση στον μουσικό, και είναι κάτι που δε διδάσκεται απλά, κάτι που έρχεται από μέσα από το μαθητή, και σίγουρα δεν είναι κάτι το οποίο εύκολα μπορεί να καλιεργηθεί σε έναν / μια έφηβο/η.

Γνώμη μου είναι ότι η Δήμητρα με τις βάσεις που έχει και συνεχίζει να αποκτάει, όταν έρθει το πλήρωμα του χρόνου θα δώσει τότε την ερμηνεία που χρειάζεται.

Πάλι συγχαρητήρια και στους 2.
Ψευδοπροφήτες

το νέο E.P των Ψευδοπροφητών "τρέξε" είναι πλέον διαθέσιμο από το site μας.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
91 Απαντήσεις
30983 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/01/08, 05:55
από Alex Flouros
5 Απαντήσεις
3325 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/05/06, 13:35
από lukather
34 Απαντήσεις
10546 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/10/09, 13:15
από sakman
4 Απαντήσεις
2947 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/11, 18:54
από Fourier
0 Απαντήσεις
1447 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/11, 23:01
από Βραζίλης
1 Απαντήσεις
3034 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/05/12, 00:03
από Βραζίλης
4 Απαντήσεις
2829 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/12, 21:05
από alexhs232
3 Απαντήσεις
10050 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/11/12, 01:17
από Απόλλων
4 Απαντήσεις
5315 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/03/14, 00:12
από ChromaBand
14 Απαντήσεις
9864 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/19, 17:10
από Efi Altis