Ψηφοφορία

Πιστεύετε ότι ο ΟΣΦΠ πήρε με την αξία του το φετινό πρωτάθλημα;

ΝΑΙ
38 (39.2%)
ΟΧΙ
37 (38.1%)
ΔΕΝ ΞΕΡΩ\ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ
2 (2.1%)
ΔΕΝ ΜΈΝΔΙΑΦΕΡΕΙ
20 (20.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 97

Αποστολέας Θέμα: Ολυμπιακος  (Αναγνώστηκε 271720 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #100 στις: 01/06/07, 00:36 »
Γιατί σκίζεστε?
Να δούμε τι θα κάνει ο Ολυμπιακός του χρόνου χωρίς το Ριβάλντο.
Ο καιρός γαρ εγγύς....
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #101 στις: 01/06/07, 00:46 »
Γιατί σκίζεστε?
Να δούμε τι θα κάνει ο Ολυμπιακός του χρόνου χωρίς το Ριβάλντο.
Ο καιρός γαρ εγγύς....

Δεν είναι τόσο αυτό το θέμα...ο Ολυμπιακός μπορεί να πάει καλύτερα, μπορεί να πάει και χειρότερα. Άλλωστε ένας κούκος σπανίως φέρνει την Άνοιξη. Τι να πούμε για το μέλλον που είναι κι άγνωστο, όταν έχουμε χάσει τ' αυγά και τα πασχάλια με την απαξίωση του παρελθόντος που είναι και συγκεκριμένο; Τελικά αυτούς τους ύμνους στα διάφορα έντυπα για την σημαντικότατη συμμετοχή του στους τίτλους, μάλλον τίποτα συγγενείς του θα τις έγραφαν ή ζούσα σε παράλληλο σύμπαν. Παίζει πάλι να βίωνα τον κόσμο του Τρούμαν Σόου.

Λίγο ακόμα και θα τον ανάγουμε σε ταυτόσημο του Λυπηρίδη στο ποδόσφαιρο σε επίπεδο ταλέντου.

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #102 στις: 01/06/07, 00:52 »
Δεν με ενδιαφέρει τί έκανε ο Ριβάλντο στη Βραζιλία και στη Barcelona στα νιάτα του. Μήπως ξέρεις τί παίχτες έπαιζαν στη Βραζιλία και τη Barca....μήπως και εκεί τα έκανε όλα μόνος του;

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι τί έκανε στον Ολυμπιακό. Ένας παίχτης λοιπόν που παίρνει τα 3πλάσια λεφτά απο τον μέσο παίκτη του Ολυμπιακού δεν δικαιολόγησε αυτή τη διαφορά.
Όπως σου έδειξα ΟΛΟΙ οι παίχτες του Ολυμπιακού πέτυχαν καθοριστικά γκόλ. Μέχρι και ο Μάριτς...αλλά και ακόμα ο Μπόρχα!!! Ένα που είχε βάλει στο 90φεύγα και κερδίσαμε.
Κάποια μάτς τα γύρισε λοιπόν ο Ριβάλντο, άλλα κάποιος άλλος.
Εκεί που άλλες χρονιές έκανε τη διαφορά φέτος δεν την έκανε.
Ακόμα και με τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, ομάδα Β Εθνικής ήταν ΕΞΑΦΑΝΙΣΜΕΝΟΣ!!!!
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #103 στις: 01/06/07, 01:10 »
Oπως εξαφανισμενος ηταν στη πρεμιερα με τη Ξανθη,με την ΑΕΚ,περυσι με Ξανθη μεσα-εξω (τα δυο φαουλ) με Ηρακλη(που σου εδωσε και πρωταθλημα...)
Για να μη θυμισω το γκολ με τη Λιβερπουλ...

Και να προσθεσω οτι ο Ολυμπιακος δεν ειχε μονο αγωνιστικα οφελη... ;) ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 01/06/07, 01:14 από blackie »

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #104 στις: 01/06/07, 01:23 »
Oπως εξαφανισμενος ηταν στη πρεμιερα με τη Ξανθη,
Όπως είπα, ο Καστίγιο με τον πανιώνιο έβαλε 3 και πήρε το μάτς μόνος του και στον επαναληπτικό έβαλε το μοναδικό γκόλ Με τον Ηρακλή ο Μάρτις έβαλε ένα φάουλ απο τα πόσα μέτρα και κερδίσαμε. Με Κέρκυρα καθάρισε ο Σέζαρ με 2 γκόλ. Μέχρι και ο Μπόρχα είχε πετύχει γκόλ στο 90φεύγα με μια ομάδα δεν θυμάμαι.

Παράθεση
με την ΑΕΚ,
Με την ΑΕΚ τη μία φορά κερδίσαμε καταλάθος, και την δεύτερη πήγαμε 3-3. Ο Ριβάλντο έβαλε 1 απο τα 3 γκόλ και αντικαταστάθηκε απο το 77!...απο τον Μάριτς!...τόσο καλά έπαιζε.

Παράθεση
περυσι με Ξανθη μεσα-εξω (τα δυο φαουλ) με Ηρακλη(που σου εδωσε και πρωταθλημα...)
Μάλιστα....στο πρωτάθλημα τότε με τον Ηρακλή. Φτάσαμε απο +8 +9 βαθμούς διαφορά στους -1 -2 και παρακαλάγαμε να φέρουν μεταξύ τους Ισοπαλία....όταν χάναμε στη σειρά τόσα Μάτς...ο Ριβάλντο που ήταν;

Παράθεση
Για να μη θυμισω το γκολ με τη Λιβερπουλ...

Και γω σου είπα. Ο Σούρερ έβαλε γκόλ με τη Μονακό στο 89....νικητήριο γκολ μάλιστα. Τί ακριβώς κάνει λοιπόν πιό αξιόλογο το γκόλ του Ριβάλντο στη Λίβερπουλ...που πέρα απο αυτό δεν έκανε τίποτα απολύτως, δεν έτρεχε, δεν μάρκαρε, δεν μπορούσε να κάνει παιχνίδι.
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #105 στις: 01/06/07, 07:35 »
Tυχάρπαστος ο Ριβάλντο....το είδα κι αυτό....

Το χαρακτηρισμό ΑΕΚάκι δε θα τον σχολιάσω....
Αν πιστεύαμε όσα γράφει ο πρωταθλητής τότε ο Ολυμπιακός θα λεγόταν εθνική Βραζιλίας, Μπαρτσελόνα, Λίβερπουλ, Τσέλσι κλπ.
Ο Ολυμπιακός έχει τον καλύτερο λαό στον κόσμο....απόλυτο δίκιο....μπουμπούκια όλοι τους....έχουν να περηφανεύονται πάνω απ όλα και για ένα νεκρό...
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #106 στις: 01/06/07, 09:15 »
θα φέρει παιχταράδες τύπου Μαραντόνα ο πρόεδρας.. Το γραψε κι ο Πρωταθλητής..


Aχαχαχαχαχαχαχα, σόρι ρε Κωστή δεν άντεξα  ;D ;D ;D ;D
Οπως φέρατε Ρονάλντο κλπ ε?

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #107 στις: 01/06/07, 13:40 »
Tυχάρπαστος ο Ριβάλντο....το είδα κι αυτό....

Το χαρακτηρισμό ΑΕΚάκι δε θα τον σχολιάσω....
Αν πιστεύαμε όσα γράφει ο πρωταθλητής τότε ο Ολυμπιακός θα λεγόταν εθνική Βραζιλίας, Μπαρτσελόνα, Λίβερπουλ, Τσέλσι κλπ.
Ο Ολυμπιακός έχει τον καλύτερο λαό στον κόσμο....απόλυτο δίκιο....μπουμπούκια όλοι τους....έχουν να περηφανεύονται πάνω απ όλα και για ένα νεκρό...

FSL...κάτι μου λέει πως ο Costantine επέλεξε συνειδητά να σατιρίσει την όλη φάση. Αποπνέει ειρωνία και σαρδόνια διάθεση το σχόλιό του κι όχι υποτίμηση απέναντι στους άλλους ή τον Ριβάλντο. Είναι περισσότερο κι από προφανές μάλιστα αν προηγουμένως έχεις διαβάσει τα άλλα σχόλια που έκανε.

Το σημαντικό είναι πως ξεφορτωθήκαμε το παρτάλι...πάντως στ' αλήθεια, διαβάζοντας την ευρηματική τοποθέτηση του Chris2004 σου δημιουργήθηκε μήπως άλλη αίσθηση από το γεγονός πως ο Ριβάλντο είναι τυχάρπαστος κι ευνοημένος από τους καλούς συμπαίχτες που διέθετε και στον Ολυμπιακό; Ο άνθρωπος είναι "πουθενάς" τουλάχιστον, η δε πορεία του αποτέλεσμα συγκυριών. :P

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #108 στις: 01/06/07, 14:37 »
Eίχα νεύρα όταν το διάβασα και έτσι όπως το δα μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι....
Ανακαλώ...
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Apollon18

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 381
  • Φύλο: Άντρας
  • Watch the weather change.....
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #109 στις: 02/06/07, 13:21 »
Eίχα νεύρα όταν το διάβασα και έτσι όπως το δα μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι....
Ανακαλώ...

Ε ναι δεν ειχες και πολυ αδικο ξερεις...
All you know about me is what I've sold you
I sold out long before you ever heard my name
I sold my soul to make a record....And you bought one!!!

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #110 στις: 02/06/07, 14:10 »
....έχουν να περηφανεύονται πάνω απ όλα και για ένα νεκρό...

Ε ναί μόνο Ολυμπιακοί υπήρχαν στη συμπλοκή....και αυτός ο κακομοίρης τυχαία περνούσε απο κεί...
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #111 στις: 02/06/07, 14:27 »
....έχουν να περηφανεύονται πάνω απ όλα και για ένα νεκρό...

Ε ναί μόνο Ολυμπιακοί υπήρχαν στη συμπλοκή....και αυτός ο κακομοίρης τυχαία περνούσε απο κεί...

Και γι'αυτους τους λογους δικαιολογεις μια δολοφονια...

Υποδειγμα ανδραγαθιας...και εις ανωτερα... :-X :-X :-X

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #112 στις: 02/06/07, 14:50 »
Όχι δεν την δικαιολογώ καθόλου, αλλά όση ευθύνη είχαν οι δολοφόνοι του την ΙΔΙΑ ακριβώς ευθύνη είχαν αυτοί που τον έκαναν πάει εκεί και να πλακωθέι....και μετά εξαφανίστικαν και τον άφησαν να τον "φάνε τα θηρία".
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος RBnikos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 324
  • Φύλο: Άντρας
  • we're becoming .... Hostile!!
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #113 στις: 02/06/07, 17:51 »
ok..eimai pao alla auto pou mou eipan oti egraphe i score oti dld eironeuotan ton osfp gia tin kai kala ananeosi tou me ton neotatou claude makelele (34) kai meta elege o paixtaras ribo (35) itan oligon ti tragiko

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #114 στις: 02/06/07, 21:10 »

Ο Ολυμπιακός έχει τον καλύτερο λαό στον κόσμο....απόλυτο δίκιο....μπουμπούκια όλοι τους....έχουν να περηφανεύονται πάνω απ όλα και για ένα νεκρό...
για πραγματα που δεν εχεις ιδεα θα ηταν καλυτερο να μην εκφραζεις αποψη καθολου.επισης δεν ειναι σωστο να χαρακτηριζεις τον κοσμο του ολυμπιακου απο συμβαντα που συμβαινουν μεταξυ των συνδεσμων εδω και χρονια.ελα μια φορα στο μνημοσυνο της θυρας 7 να δεις τι σημαινει κοσμος του ολυμπιακου.τα αλλα αστα καλυτερα

(ειτε ησουν θηλυκου ή αρσενικου γενους τα ιδια θα σου ελεγα,για να προλαβω τους κακεντρεχεις)

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #115 στις: 03/06/07, 15:49 »

Ο Ολυμπιακός έχει τον καλύτερο λαό στον κόσμο....απόλυτο δίκιο....μπουμπούκια όλοι τους....έχουν να περηφανεύονται πάνω απ όλα και για ένα νεκρό...
για πραγματα που δεν εχεις ιδεα θα ηταν καλυτερο να μην εκφραζεις αποψη καθολου.επισης δεν ειναι σωστο να χαρακτηριζεις τον κοσμο του ολυμπιακου απο συμβαντα που συμβαινουν μεταξυ των συνδεσμων εδω και χρονια.ελα μια φορα στο μνημοσυνο της θυρας 7 να δεις τι σημαινει κοσμος του ολυμπιακου.τα αλλα αστα καλυτερα

(ειτε ησουν θηλυκου ή αρσενικου γενους τα ιδια θα σου ελεγα,για να προλαβω τους κακεντρεχεις)

Tην επόμενη φορά θα σε ρωτήσω πριν εκφράσω άποψη, δε θα παραλείψω.

Οπότε κατά τη γνώμη σου επειδή όλα είναι καλά και ωραία στο μνημόσυνο της θύρας 7 τότε κατευθείαν μεταφερόμαστε σε ένα αγγελικό κόσμο.
Και από τι χαρακτηρίζεται ο κόσμος του Ολυμπιακού?
Ρωτάω για να μαθαίνω και να μπορώ να εκφέρω άποψη αργότερα....
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #116 στις: 03/06/07, 15:59 »
Είναι καθαρά θέμα νοοτροπίας. Ο Έλληνας δεν αγαπάει το σπορ ή την ομάδα του. Πάνω απ’ όλα, αγαπάει τον θρίαμβο. Τάξε του κερί κι αγιάζει, τάξε του κουλούρι και γίνεται παιδί.

Φραση του υποτιθεται "υπαλληλου" Χρηστου Κοντου...
Οταν τη καταλαβουμε(σιγα μη τη καταλαβουμε ποτε δηλαδη...)τοτε θα αρχισουν να γινονται βηματα μπροστα οχι μονο στο ποδοσφαιρο αλλα και στη ζωη μας...

Ολα αυτα περι λαων ειναι μπουρδες...και οσο για τη Θυρα 7 παρα πολυ καλα κανει και οργανωνει μνημοσυνο για τα θυματα...αλλα το ν'ακους απο τα ιδια τα μελη της οτι αυτοι οι ανθρωποι πεθαναν για τον Ολυμπιακο(και καθε ολυμπιακο) ειναι αδιανοητο και προσβλητικο για τους νεκρους...

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #117 στις: 03/06/07, 23:03 »
Ας με συγχωρέσουν οι ομόγαυροι, αν και πάλι ακουστώ ολίγον αιρετικός. Το ζήτημα των νεκρών θεωρώ πως έχει καταντήσει καραμέλα εκμετάλλευσης στα χέρια της Θύρας 7. Δε μιλάω για το μνημόσυνο, το οποίο στην τελική αφορά τους συγγενείς πρωτίστως των νεκρών κι όπως σε κάθε άλλη περίπτωση, καλώς γίνεται, αλλά τη γενικότερη αξιοποίηση του γεγονότος για να διεγείρει μαρθαβουρτσικά συναισθήματα υπέρ ολόκληρης ομάδας οργανομένων οπαδών.

Τα δε συνθήματα τύπου "αδέλφια ζείτε, εσείς μας οδηγείτε", τα θεωρώ τουλάχιστον γραφικά, όταν δε μοιάζουν ολότελα άνευ νοήματος κι αξίας. Και που ακριβώς μας οδηγούν τ' αδέλφια μας; Υπήρξε κάποια ηρωική πράξη που θα πρέπει να αποτελεί παράδειγμα μίμησης και σημαία αγώνα; Τα παιδιά χάθηκαν άδοξα και δίχως κανένα νόημα, στοιβαγμένα σαν αρνιά σε βαρέλια. Δεν υπάρχει τίποτα που μπορεί να εμπνεύσει ως ταγός σε όλο αυτό το τραγικό γεγονός.

Η άποψή μου πάλι για τη Θύρα 7 και την κονόμα που απολαμβάνουν τα αρχηγικά της στελέχη, δεν μπορεί να περιγραφεί πλήρως...δεν έχω χρόνο τη δεδομένη στιγμή.

Αποσυνδεδεμένος Necromayhem - H Επιστροφή

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι Θεός.. Και γουστάρω τρελά..
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #118 στις: 09/06/07, 14:02 »
Λοιπον τελικα ο πιο λογικος εδω μεσα ειναι ο σχιζμ. Μπραβο ρε σχιζμ και δε σου φαινοταν. Προσυπογραφω σε ολα και παλι καλα που τα γραφε αυτος γιατι εγω θα βαριομουνα..
When Death releases you from me, just let my corpse decay, unburied,
I do NOT deserve the luxury of a Grave...

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #119 στις: 24/10/07, 23:38 »
Μάλιστα.... Μετά από αυτό μπορώ να πεθάνω ήσυχος...Τα έχω δει όλα. 2 Γκολ στο πρώτο 10λεπτο, αποβολή πριν την συπμλήρωση 10 λεπτών, ο Ολυμπιακός να απειλεί συνέχεια τον Casillas με τις αντεπιθέσεις, η Ρεαλ μέχρι το τελευταίο 20λεπτο του αγώνα να προσπαθεί να νικήσει άμυνα και Νικοπολίδη, Το δεύτερο γκόλ του Cesar που έσπασα κκαι ένα ποτήρι, ο διαιτητής με το τσεκούρι στο χέρι όπως πάντα, στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και με το σκορ στο 3-2 ο Casillas να κάνει την απόκρουση της καριέρας του, και αμέσως μετά 4-2...
Γιατί πάντα στον Ολυμπιακό ??  :-[ :'( :-\
Πείτε και εσείς τι σκέφτεστε..
« Τελευταία τροποποίηση: 27/11/07, 18:27 από parlats »

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #120 στις: 24/10/07, 23:42 »
Πιστευω οτι ηταν κριμα που δεν κερδισαμε. Αξιζαμε την νικη, παιξαμε καλυτερα με διαφορα, κοβαμε την ρεαλ εκει που επρεπε πιεζαμε σε ολο το παιχνιδι γενικοτερα ημασταν πολυ συγκροτημενοι. Υπηρχαν βεβαια λαθη στην αμυνα αλλα δεν εχει τοση σημασια. Απο το παιχνιδι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Στεναχωρημενος που δεν κερδισαμε αλλα αν συνεχισουμε ετσι ανετα παμε σητν επομενη φαση
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #121 στις: 24/10/07, 23:48 »
Πιστευω οτι ηταν κριμα που δεν κερδισαμε. Αξιζαμε την νικη, παιξαμε καλυτερα με διαφορα, κοβαμε την ρεαλ εκει που επρεπε πιεζαμε σε ολο το παιχνιδι γενικοτερα ημασταν πολυ συγκροτημενοι. Υπηρχαν βεβαια λαθη στην αμυνα αλλα δεν εχει τοση σημασια. Απο το παιχνιδι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Στεναχωρημενος που δεν κερδισαμε αλλα αν συνεχισουμε ετσι ανετα παμε σητν επομενη φαση
Και πριν 2 χρόνια το ίδιο καλά παίζαμε με τον Τουρέ και τον Ριβάλντο και η τύχη πάλι μας είπε όχι....

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #122 στις: 25/10/07, 00:05 »
Καθε φορα που θα παιζει ο Θρυλος θα ανοιγετε και θεμα...???? ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Οσο για το ανετα στην επομενη φαση Αρη,τωρα ο ολυμπιακος θα πρεπει να παιξει διαφορετικα στο γηπεδο του...
Τιποτα δεν εχει τελειωσει...

Αποσυνδεδεμένος Jose

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • ..you'll reap the harvest you have sown...
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #123 στις: 25/10/07, 01:31 »
Ο Ολυμπιακος δεν ηταν ανωτερος σε καμια περιπτωση αγωνιστικα αλλα εκανε μια μεγαλη εμφανιση και στο τελος ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα αξιζε να παρει την ισοπαλια πιστευω. Τουλαχιστον φετος το παλευουμε, τριτη χρονια που συμβαινει κατι τετοιο. Η πρωτη ηταν το 98-99, η δευτερη το 04-05. Τις αλλες καλυτερα να μην τις θυμομαστε. Πρωτη χρονια παντως που μετα απο καθε γκολ δεν τρεμουν τα ποδια ολων των παιχτων του Ολυμπιακου. Οι καινουργιοι που ηρθαν με την εμπειρια τους φαινεται βοηθησαν στον τομεα της ψυχολογιας. Ειδομεν... Μπορουμε απο 2οι μεχρι 4οι, ολα ειναι ανοιχτα...
:> 4  8  15  16  23  42

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #124 στις: 25/10/07, 07:59 »
Θα απαντησω για το "γ**ωτο"...
Χειροτερη διαιτησια δεν εχω δει..Ουτε σε ελληνικο πρωταθλημα δεν "παιζει" ετσι διαιτητης μια ομαδα!
Δεν λεω πως το 4-2 ειναι αποκλειστικη ευθυνη του διαιτητη ( μιας και το πρωτο γκολ ηταν σιγουρα λαθος της αμυνας, ενω το 4ο ηταν αποδειξη πως τα παιξαμε ολα για ολα αφηνοντας εκτεθειμενη την αμυνα ), ομως ενδιαμεσα στον αγωνα μας "επαιξε" ωραια..Απο κρυφα φαουλ που δεν εδωσε, μεχρι ανυπαρκτες φασεις ( πχ η κιτρινη στον Τζοτζερβιτς...ανευ λογου και ουσιας! ή καποιο κορνερ που εδωσε στην Ρεαλ, που ηταν βαρβατο...αουτ!! )

Συγχαρητηρια παντως στα παιδια, γιατι μετα απο τοσο καιρο ειδα αγωνα του Ολυμπιακου, χωρις να αλλαξω καναλι ή να βαριεμαι που ειμαστε κλεισμενοι στα καρε μας. Ελπιζω του χρονου να δουμε 2 ομαδες στο CL, με την ιδια και καλυτερη αποδοση..Παικτες εχουμε..νοοτροπια ας αλλαξουμε..

Υπαρχει καποιο οργανο ελεγχου των διαιτητων στην UEFA? Γιατι η χθεσινη διαιτησια επιασε αποδοση κατω της βασης.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
42 Απαντήσεις
22493 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/09, 09:37
από faser
46 Απαντήσεις
18540 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/09, 13:12
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ