Αποστολέας Θέμα: ΜΙΧΑΛΗΣ ΡΑΚΙΤΖΗΣ:ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΠΑΡΟΝ,ΤΙ ΕΦΤΑΙΞΕ;  (Αναγνώστηκε 20682 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
ΘΑΥΜΑΖΩ ΤΟΝ ΡΑΚΙΤΖΗ ΣΑΝ ΜΟΥΣΙΚΟ!ΤΟΝ ΘΕΩΡΩ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ ΔΙΣΚΟΥ ΤΟΥ "ΕΤΣΙ Μ'ΑΡΕΣΕΙ"(1992)!ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΗ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ,ΑΛΛΑ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΔΙΣΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΕΡΟΣ!ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΚΑΙ Ο IAN GILLAN ΤΩΝ DEEP PURPLE ΜΕΣΑ ΣΕ 3 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ!Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΠΕΡΣΙΝΗ ΤΟΥ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΗΤΑΝ ΠΑΤΑΓΩΔΗΣ ΚΑΙ Η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΜΟΥ ΤΡΑΓΙΚΗ!ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΣΑΣ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΡΑΚΙΤΖΗ 'Η SCRAPDOWN;ΑΡΑΓΕ ΤΙ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΕ Σ'ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ;
ΠΕΡΙΜΈΝΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ...
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Ο Ρακιντζης έχει ενα καποιο ταλέντο αλλά είναι βλάκας και δεν ξέρει να το διαχειριστεί.....
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Δεν άλλαξε τίποτα...κατάντια είχε και τότε. :P

Οι φήμες που θέλουν το Ρακιντζή να εμπνεύστηκε το "Μωρό μου φάλτσο" μπρόστά στον καθρέφτη της τουαλέτας του, θεωρούνται κακεντρεχείς και ανυπόστατες ;D

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
giati paidia katadia o rakintzis?epeidi apetihe sti eurovision?siga to thesmo!

Αν πρόκειται για ευτελή θεσμό (και θα με βρεις σύμφωνο σε αυτό), τότε είναι δις κατάντια να συμμετέχεις συνειδητά...εκτός κι αν δεν γνώριζε που πήγαινε, οπότε δικαιολογείται :P

Δεν είναι το πρόβλημά μου όμως η Eurovision, αλλά οι συνθετικές/τραγουδιστικές ικανότητες του Ρακιντζή. Μια χρυσή μετριότητα (και πολλά λέω) που στάθηκε τυχερός χρονικά εκεί γύρω στα πρώιμα 90's, να συναντήσει μέσα στον ευρύτερα άγονο ροκ μουσικό χώρο, ένα παρθένο πεδίο ποπ έκφρασης. Ικανότατος στην προσέλκυση ενός ακροατηρίου που ηλικιακά δεν ξεπερνούσε τα γυμνασιακά χρόνια, αναλώθηκε σε μερικές μελό μπαλάντες (απείρου κάλλους στιχουργικά πολλές φορές) και κάποιες τάχα μου ροκάδικες εξάρσεις (χωρίς το ανθρακικό και με χαμηλά λιπαρά). Δε θα σχολιάσω τη φωνή του...αν κάτι τον έσωσε από τον την πλήρη γελοιοποίηση, είναι που επέλεξε κάποτε να συν-τραγουδήσει με την αδερφή του...μέχρι εκείνη τι στιγμή νόμιζα πως δεν έπαιρνε πιο κάτω...διαψεύστηκα! Κατάντημα λοιπόν ήταν ο Μιχάλης, κατάντημα παρέμεινε και μάλιστα ντεμοντέ...κι αν το καλοσκεφτείς μάλλον κολακεία μοιάζει...θα μπορούσε να έχει ακόμα πιο καθοδική πορεία 8)

Το ποιοτικό του άλλοθί? ο Gillan φυσικά (άντε κι η Bonnie Tyler)...ο Μιχαλάκης έπεσε από τον πέμπτο, σώθηκε και βρήκε και λαχείο με αυτή τη συμμετοχή. Και μια νότα να συνέθετε (τρόπος του λέγειν) πλέον, είχε περάσει στο πάνθεον των συνεργασιών του μέγιστου Gillan. Διάβολε, ακόμα και στα bootlegs των φανατικών των Deep Purple υπάρχει ο Michael...(μετά από αυτή τη διαπίστωση, τα μαλλιά πέφτουν κι είσαι πανέτοιμος να πρωταγωνιστήσεις σε γλυφιτζούρια).

Όσο για τη διαχρονικότητα των κομματιών του, θα μπορούσα να σου παραθέσω αρκετά άσματα που τα θυμόμαστε περισσότερο γελώντας, παρά εκτιμώντας τα...μερικά πράγματα μένουν διαχρονικά για τους "λάθος" λόγους ή μάλλον για άλλους από αυτούς που θα προτιμούσαν οι δημιουργοί τους.

Πάντως είχα την αίσθηση πως ο μοναδικός ένθερμος υποστηρικτής που του είχε απομείνει ήταν η "αδελφή ψυχή"/"μουσικός παραγωγός" Ρακιντζής...τελικά υπάρχουν κι άλλοι. Εκπλήσσομαι...

Αποσυνδεδεμένος Sts_Ikaros

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 308
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι κακός
    • Προφίλ
Η κατάντια είναι του Ian Gillan...
Δε με λεν' Σταύρο.
Με λέν' Σταύρο και κυρ Σταύρο και αφέντη τσουτσουλομύτη

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
Δεν νομίζω ότι είναι βλάκας ο Ian.Παιδιά ο Ρακιντζής είναι πολύ καλός μουσικός.Καμοία σχέση με τα σούργελα που κυκλοφορούν.Για εμένα κακώς πήγε στη eurovision γιατί ακόμα και πρώτος να έβγαινε, θα είχε πέσει χαμηλά με το να συμμετάσχει σε έναν τόσο ηλίθιο θεσμό.Αυτό που έφταιξε είναι τα βαριά....τσιγάρα.
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Μιας και λέμε για Γκίλλαν δεν ξέρω αν θυμάστε, αλλά όταν είχε έρθει τότε για τον Ρακιντζη, τον είχε καλέσει η Κορομηλά στον πρωινό καφέ και τον ρώτησε πως αισθάνθηκε οταν πρωτοτραγουδησε το Soldier of Fortune..... :o :o :o :o :o :o
Twitter @mcrosog

bartatilas

  • Επισκέπτης
Μιας και λέτε για την συνεργασία του Ρακιντζή με τον Gillan, για δείτε στο cd ποιος έκανε την παραγωγή...! Ο Ξυδούς των Πυξ Λαξ...! Μήπως λύθηκαν οι απορίες σας?

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Μιας και λέτε για την συνεργασία του Ρακιντζή με τον Gillan, για δείτε στο cd ποιος έκανε την παραγωγή...! Ο Ξυδούς των Πυξ Λαξ...! Μήπως λύθηκαν οι απορίες σας?

Τι ακριβώς εννοείς????  ???
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
ΠΑΙΔΙΑ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΙ ΑΛΛΕΣ.. ΠΟΛΥ ΣΥΜΑΝΤΙΚΑ ΟΣΑ ΥΠΟΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΜΕΛΕΤΗΣΩ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ "Μ.ΡΑΚΙΤΖΗΣ" ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΟΣΑ ΜΠΟΡΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΘΕ ΑΠΟΨΗ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ... :) :)
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
Μιας και λέτε για την συνεργασία του Ρακιντζή με τον Gillan, για δείτε στο cd ποιος έκανε την παραγωγή...! Ο Ξυδούς των Πυξ Λαξ...! Μήπως λύθηκαν οι απορίες σας?

Τι ακριβώς εννοείς????  ???
Να μην γίνεί κάτι καλό.Αμέσως να χωθούνε οι πυξ-βλαξ να το χαλάσουν. >:(
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

bartatilas

  • Επισκέπτης
Μιας και λέτε για την συνεργασία του Ρακιντζή με τον Gillan, για δείτε στο cd ποιος έκανε την παραγωγή...! Ο Ξυδούς των Πυξ Λαξ...! Μήπως λύθηκαν οι απορίες σας?

Τι ακριβώς εννοείς????  ???

Ότι δεν το έκανε ο Ρακιντζής μόνος του...
Ποντίφικα οι Πυξ Λαξ είναι βλάκες, ο Ξυδούς όμως αποτελεί κεφάλαιο στην ελληνική δισκογραφία!

Αποσυνδεδεμένος margarita

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Γυναίκα
  • αρρίμπα, αρρίμπα...
    • Προφίλ
Αν όμως πιστεύετε ότι ο Ρακιντζής είναι τόσο μέτριος γιατί να ασχοληθεί μαζί του ο Ξυδούς και να κανονίσει τέτοια συνεργασία; Πόσο μάλλον ο Gillan;

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Αν όμως πιστεύετε ότι ο Ρακιντζής είναι τόσο μέτριος γιατί να ασχοληθεί μαζί του ο Ξυδούς και να κανονίσει τέτοια συνεργασία; Πόσο μάλλον ο Gillan;


Και να πεις πως δεν τα έλεγα πως το όνομα Gillan θα παίξει ως ποιοτικό άλλοθι. ::)

Το ότι συνεργάστηκαν μαζί του ο Ξυδούς (εντάξει, δεν είναι πια και τόσο μεγάλη έκπληξη) κι ο Gillan, δεν αποτελεί και κάποιο ατράνταχτο επιχείρημα απόδειξης της καλλιτεχνικής του αξίας...υπάρχουν πολλοί λόγοι που μπορεί να γίνει μία πρόσκαιρη (δεν τον πήραν και παραγιό στην τελική) συνεργασία, κάποιοι εκ των οποίων δεν έχουν να κάνουν με καλλιτεχνικές αποχρώσεις, αλλά καθαρά με οικονομικές απολαβές και marketing. Σαφώς και μπράβο στο Μιχαλάκη που επέτυχε (αν οφείλεται και κυρίως στον ίδιο) μια τέτοια συμπαρουσία πάνω στη σκηνή για τρεις εμφανίσεις, αλλά ως εκεί...η σπουδαιότητα του καλλιτέχνη φαίνεται πρωτίστως μέσα από το ίδιο του το έργο, κι όχι από τις συνεργασίες στις οποίες έχει προβεί. Κι οι εξαιρετικοί Flaming Lips "επέτρεψαν" στον Justin Timberlake να τους συνοδεύσει πρόσφατα...μήπως άξαφνα ο τελευταίος μετατράπηκε σε καλλιτέχνη ολκής και δεν τον κατάλαβα?

Έχω μπει σε 3 sites ως τώρα (Official, Unofficial 1, Unofficial 2) και πέραν του γεγονότος πως και τα τρία αποθεώνουν το κιτς (άλλο λιγότερο, άλλο περισσότερο...ούτε συνεννοημένοι να ήταν οι δημιουργοί), ουδένα διέθετε τους στίχους. όπου πραγματικά εκεί ο καλλιτέχνης δίνει ρέστα με την εικονοκλαστική του δεινότητα τύπου "είσαι σαν κουνέλι και γλυκιά σα μέλι...". Αν αυτή θεωρείται αξιόλογη ποπ (δε συζητάω για ροκ...) τότε το χάσαμε το πλοίο και πάει.

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
Che
Δεν ασχολούμαι και πολύ με την Ελληνική σκηνή αλλά έχω παρακολουθήσει την δισκογραφική πορεία των Πυξ-Λαξ(και κάτι παράπλευρες αθλιότητες τύπου Όναρ(γνώμη μου)).Εγώ κρίνω το σύνολο που συμετάσχει ο Ξυδούς.Φυσικά μπορεί και να έχεις δίκαιο.Δεν το  αρνούμε.

Bluewind
Φυσικά όμως αυτό μπορεί και να αποτελεί απόδειξη ότι είναι μεγάλος καλλιτέχνης.Λέω.Μπορεί.Δεν μπορείς να το αρνηθείς.
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Κατάντια? Μετριότητα? Μελό μπαλλάντες....?? Δεν ξέρω τί λες εσύ blue.... εμένα μου άρεσε ο Ρακιντζής... και στα γυμνασιακά μου χρόνια και στα παρόντα... (αναφερομαι στον προ s.a.g.a.p.o. Ρακιντζή, το ξεκαθαρίζω... :P ) Και αν το ζητούμενο είναι παλιοί στίχοι, να σου στείλω εγώ βρε ;D
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Και αν το ζητούμενο είναι παλιοί στίχοι, να σου στείλω εγώ βρε ;D

ΟΧΙ, ΟΧΙ!!! Θα είμαι καλό παιδί και δε θα του ξαναπροσάψω τίποτα...όχι τώρα που σχεδόν τους έχω ξεχάσει! ;D

Μη νομίζεις πάντως...στα γυμνασιακά χρόνια έχω γίνει φαν απίστευτης ποσότητας "πατάτας"...από Milli Vanilli (πάει ο Pilatus) και Army Of Lovers (αυτοί βέβαια απολαμβάνουν cult status 8)), μέχρι Πωλίνα, Alexia (προ Θεοδωράκη φυσικά) και "Ριαλιτούτσικο". Ο καλός ο μύλος όλα τα άλεθε...βέβαια μικρό παιδί κι εγώ δεν είχα και τρομερές απαιτήσεις...λίγο στίχο για τη χαμένη αγάπη (που καλά καλά δεν ήξερα τι είναι), για τον αιώνιο "άλλο" της υπόθεσης που μας πρήζει τον έρωτα, μια ευκολομνημόνευτη μελωδιούλα για να σφυρίζουμε (αν ήταν και cool το κομμάτι ακόμα καλύτερα)...τα κλασσικά δηλαδή. Υπό αυτό το πρίσμα μπορώ να πω πως δε νοιώθω κάποια ενοχή για τις επιλογές μου...τόσα ήξερα, τόσα άκουγα. Τώρα κι εκ των υστέρων μπορώ να αντιληφθώ πως μουσικούλες/στιχάκια σαν αυτές/ά που παρήγαγε ο Ρακιντζής δεν απαιτούν και κανένα ιδιαίτερο ταλέντο...αν μάλιστα απουσίαζε και πλήρως η ένρινη φωνή του ακόμα καλύτερα. Δεν τον σνομπάρω, ωσάν να αποποιούμαι το παρελθόν μου όντας πλέον σε άλλη ηλικία και με πληθώρα μουσικών ακουσμάτων, αλλά λόγω ακριβώς αυτών των στοιχείων βλέπω, εκών άκων, τα πράγματα διαφορετικά από κάποτε...

Δε συνεχίζω όμως γιατί όπου να'ναι (αν δεν το έχω ήδη κάνει) θα παραβώ την πρώτη μου "υπόσχεση" και θα γίνω αποδέκτης των στίχων που λέγαμε :-X :)

Αποσυνδεδεμένος margarita

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Γυναίκα
  • αρρίμπα, αρρίμπα...
    • Προφίλ
"υπάρχουν πολλοί λόγοι που μπορεί να γίνει μία πρόσκαιρη (δεν τον πήραν και παραγιό στην τελική) συνεργασία, κάποιοι εκ των οποίων δεν έχουν να κάνουν με καλλιτεχνικές αποχρώσεις, αλλά καθαρά με οικονομικές απολαβές και marketing."

Βασικά γι'αυτούς τους λόγους ρώτησα. Δεν μ'ενδιαφέρει να υποστηρίξω ή όχι το Ρακιντζή, άλλωστε δεν τον έχω ακούσει και πολύ για να έχω συνολική άποψη. Μου φάνηκε όμως περίεργο, ο Gillan το Ρακιντζή περίμενε για να γίνει διάσημος στην Ελλάδα ή είχε τόση ανάγκη από λεφτά; (αν υποθέσουμε ότι δεν τον ενδιέφερε καλλιτεχνικά) Απλά προβληματίστηκα.
« Τελευταία τροποποίηση: 16/07/03, 14:56 από margarita »

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΟΣΑ ΛΕΧΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΕΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ!ΑΠ' Ο,ΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΜΩΣ Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΗ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ S.A.G.A.P.O. ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ 'Η ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΚΑΛΟ!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΗΤΑΝ ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟΣΟ ΑΣΧΗΜΟ ΟΣΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ!ΕΠΙΣΗΣ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΧΗΜΑΤΙΣΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ S.A.G.A.P.O ΕΠΑΙΞΕ ΚΑΙ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ-ΟΠΩΣ ΕΓΙΝΕ-ΤΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ!

BLUEWIND
ΠΟΛΥ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΣΕ ΒΛΕΠΩ!ΜΑ ΓΙΑΤΙ;ΟΥΤΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΝΑ ΕΙΧΕΣ;ΔΕ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙΣ!ΜΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΙ ΜΕΛΩΔΙΕΣ ΣΤΟ ΕΤΣΙ Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΟΥ ΔΙΣΚΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΗΝ ΓΡΑΨΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ!ΠΑΡ' ΟΛΑ ΑΥΤΑ,ΣΕΒΑΣΤΗ Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ! ;)

ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΣΤΙΧΟΥΣ ΤΟΥ ΡΑΚΙΤΖΗ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΤΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤABS ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!amguitar@msn.com με subject:rakitzis

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ...ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΛΟΙΠΟΝ!
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Παράθεση
BLUEWIND
ΠΟΛΥ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΣΕ ΒΛΕΠΩ!ΜΑ ΓΙΑΤΙ;ΟΥΤΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΝΑ ΕΙΧΕΣ;

Αλίμονο, δεν έχω κάτι προσωπικό με τον άνθρωπο...την υγειά του να έχει, μακροημέρευση και ευτυχία. Άμα μου είχε σκοτώσει τη μάνα το ξανασυζητούσαμε, αλλά από τη στιγμή που αυτό δε συμβαίνει, ο σχολιασμός μου (ακόμα κι αν είναι σαρκαστικός) στέκεται σε στοιχεία που αφορούν την τραγουδοποιία του (φωνή, στίχοι, μουσική). Όταν δεν πιστεύω στην αξία ενός καλλιτέχνη το καταθέτω, όπως το πράττω κι όταν συμβαίνει το αντίθετο...τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. Μη νομίζεις δηλαδή πως τον θεωρώ μούφα, επειδή μου "έφαγε" την Αρβανίτη ;D

Παράθεση
ΔΕ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙΣ!

Ομολογώ πως δεν καταλαβαίνω!? ???

Όσο για τους στίχους, το πλέον πιθανό είναι πως μετά τη νέα μου "επίθεση" απέναντι στο Michael, θα τους στείλει bold και size 8 η Vagabond :D

ΥΓ Μη χρησιμοποιείς κεφαλαία, διότι σύμφωνα με τους ιδιαίτερους άγραφους κανόνες του Internet, σημαίνει πως, είτε φωνάζεις, είτε είσαι εκνευρισμένος.

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Όσο για τους στίχους, το πλέον πιθανό είναι πως μετά τη νέα μου "επίθεση" απέναντι στο Michael, θα τους στείλει bold και size 8 η Vagabond :D
Αχμ.... κρυφο-ρακιντζικό σε κόβω ;D Μήπως κατά βάθος επιθυμείς τους στίχους αλλά ντρέπεσαι να το ζητήσεις? Μην υποψιαστώ κάτι τέτοιο γιατί την έβαψες... ;D θα σου στείλω μέχρι και mp3 ;) 8)
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Αχμ.... κρυφο-ρακιντζικό σε κόβω ;D Μήπως κατά βάθος επιθυμείς τους στίχους αλλά ντρέπεσαι να το ζητήσεις? Μην υποψιαστώ κάτι τέτοιο γιατί την έβαψες... ;D θα σου στείλω μέχρι και mp3 ;) 8)

Τελικά είναι να μη σου βγει το όνομα :o

Με έβαλες σε υποψίες...αν υποβόσκει μια τέτοια διάθεση θα θέσω τέλος στη μουσική μου ύπαρξη ;D

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
αυτο με τα κεφαλαια δεν το καταλαβαινω!αλλα ειμαι νεος και εσεις ξερετε καλυτερα!
απλα ειμαι fan βρε παιδια!γουσταρω!τιποτα παραπανω!

Bluewind
με προβληματιζεις επειδη φαινεσαι πολυ αδιαλακτος και κατηγορηματικος!προς θεου!δεν εννοουσα τιποτα για τα "προσωπικα"!για να δωσω εμφαση το εθεσα ετσι!

vagabond
εχεις στιχους να μου στειλεις!θα την κανεις την καλη;;;
και αν μπορεις να στειλεις και mp3 εισαι θεα!!!!
ευχαριστω....
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Bluewind
με προβληματιζεις επειδη φαινεσαι πολυ αδιαλακτος και κατηγορηματικος!

Θεωρώ πως έχω ακούσει αρκετά πράγματα από το συγκεκριμένο καλλιτέχνη, ήδη από πολύ μικρή ηλικιά, για να έχω σχηματίσει μια ολοκληρωμένη άποψη την οποία και καταθέτω, χωρίς να απαιτώ φυσικά να σε πείσω ή μάλλον μεταπείσω. Δεν είμαι περισσότερο ή λιγότερο διαλλακτικός ή κατηγορηματικός από κάποιον που καταφεύγει σε μια άποψη τύπου "μου αρέσει" ή "είναι καταπληκτικός μουσικός" ή "λατρεύω τη χροιά της φωνής του" κλπ. Είναι νομίζω πιο έντιμο να γνωμοδοτήσεις για έναν καλλιτέχνη (και όχι για όσους τον ακούν φυσικά), χωρίς να μετράς τα λόγια σου και να εξομαλύνεις τις αιχμές των όποιων επιχειρημάτων σου, αν φυσικά έτσι αισθάνεσαι...θεωρώ πως η πολύ πολιτική ορθότητα βλάπτει.

Παράθεση
απλα ειμαι fan βρε παιδια!γουσταρω!τιποτα παραπανω!

Και να συνεχίσεις να γουστάρεις, αφού αυτό σου βγαίνει πηγαία. Άλλωστε ουδείς και ουδεμία άποψη θα μπορούσε να σου αλλάξει την γνώμη, όταν αυτή τροφοδοτείται πρώτιστα από τις ψυχικές και γι'αυτό "δύσκολα ερμηνεύσιμες" προτιμήσεις σου.
« Τελευταία τροποποίηση: 18/07/03, 03:40 από bluewind »

Αποσυνδεδεμένος ΣΤΕΛΛΑ

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Θα ηθελα και εγω να πω την γνωμη μου.μεγαλωσα με ΡΑΚΙΝΤΖΗ λογω την πορωση της μητερασ μου.τον εχω γνωρισει απο κοντα.εχω ολα τα c.d. του!!!!!!!πανω απο ολλα ειναι ανθρωπος.ειναι καταπληκτικος και ολα του τα τραγουδια ειναι φοβερα,ειναι πολυ καλος μουσικος καμια σχεση με αυτους που βγαινουν τωρα!!!!ο ΡΑΚΙΝΤΖΗΣ ειχε παειΑγγλια για να σπουδασει και εκει εκανε το συγκροτημα σκραπταουν με το viva sahara φοβερο κομματι μετα ηρθε εδω κ το πρωρο τ τραγουδι ηταν το: εισαι σαν κουνελι κ γλυκια σαν μελι!!!μετα απο καιρο ηρθε ο gillan για να κανει συναυλια με τον ρακιντζη!!!μετα με την  bonnie taylor που συνεργαστηκε με την Σοφια Αρβανιτη με το :γιατι τοση ερημια που ειναι κομματαρα!!!!!!!!!!!κ μετα δυνεχιστηκε η πορια του.βλεπω πολλους ανθρωπου που ειναι αρνητικη για την γιουροβισιον....γιατι κραζετε τον ΜΙΧΑΛΑΚΗ που οταν ειχα παει ειχε βγει 17 την αλλη χρονια που πηγε η Μαντω την βγηκε???????μην ειστε αρνητικοι γιατι σαν τον ΜΙΧΑΛΑΚΗ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΕΙ ΑΛΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ισως να ειμαι απολυτη αλλα τον λατρευω σαν τραγουδιστη!!!!!
S.A.G.A.P.O.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
3594 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/06, 21:32
από Μουσικόφιλη
0 Απαντήσεις
2179 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/02/06, 22:33
από DEROS
0 Απαντήσεις
2054 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/01/09, 09:11
από tinios
3 Απαντήσεις
4554 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/09, 13:45
από eva...
4 Απαντήσεις
3422 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/12/09, 22:31
από s.s.
1 Απαντήσεις
3318 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/06/10, 22:00
από fighter87
3 Απαντήσεις
2946 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/10, 11:59
από depara(μια πιανιστα απο το διαστημα)
0 Απαντήσεις
1996 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/06/10, 18:42
από krios80
2 Απαντήσεις
3094 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/07/10, 09:21
από JP.M
66 Απαντήσεις
58432 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/23, 17:40
από nontamaria