Αποστολέας Θέμα: EEE τι να πω..wah και παλι  (Αναγνώστηκε 14330 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: EEE τι να πω..wah και παλι
« Απάντηση #25 στις: 17/09/08, 02:02 »
Πότε φτήνιναν αυτά?Πάρε το 535Q που είναι πλήρης λύση

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: EEE τι να πω..wah και παλι
« Απάντηση #26 στις: 17/09/08, 10:40 »
χαχα...να σαι καλα θα του ριξψ μια ματια αλλα δεν ξερω γιατι τα cry baby δεν μ αρεσουν στο παιξιμο....ισως ειναι συνηθεια αλλα ακομα δεν μπορω να παιξω
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: EEE τι να πω..wah και παλι
« Απάντηση #27 στις: 17/09/08, 11:39 »
Απ'ότι βλέπω zeromancer η κύρια ανησυχία σου είναι στον μηχανισμό των 2 πεταλιών.. Από την εμπειρία μου και με τους 2 έχω να πω ότι το wah τύπου Cry Baby (εφεξής CB) είναι πιο βολικό στο ότι μπορείς να ελέγξεις καλύτερα το sweep του wah.. Από την άλλη πλευρά, το wah τύπου Morley (εφεξής Μ) είναι σαφώς πιο γρήγορο.. Ο λόγος είναι απλός.. Το πάνω-κάτω είναι πιο γρήγορο από το μπροστά-πίσω αλλά σίγουρα όταν ανεβοκατεβαίνει το πόδι δεν έχει τον έλεγχο και το stability που έχει όταν πηγαίνει μπροστά-πίσω (σκέψου ότι θα νιώθεις κάπως σαν πελεκάνος :D).. Το CB έχει το άλλο χαρακτηριστικό ότι μπορείς να το "αφήσεις" σε μία κλίση και να παίζεις σε μια συγκεκριμένη τονισμένη "συχνότητα" ενώ το Μ απλά επανέρχεται (εκτός αν είσαι μαζόχας και το κρατάς πιεσμένο σε ένα συγκεκριμένο ύψος όσο παίζεις ;D).. Τέλος το CB έχει το switch το οποίο είναι μια επιπλέον κίνηση όταν παίζεις και πολλές φορές σε αγχώνει για το αν θα το πατήσεις εγκαίρως ή όχι.. Βέβαια πολλοί χρήστες του CB λένε ότι πλέον δεν σκέφτονται καν το πάτημα του switch.. Το Μ απλά είναι step'n'play.. Τέλος το Μ θεωρείται ότι αντέχει περισσότερο λόγω της έλλειψης του switch, το οποίο όπως έχω διαβάσει σε αρκετά reviews χαλάει μετά από κάποιο χρονικό διάστημα..

Αν ρώταγες την προσωπική μου γνώμη, πιο χρήσιμο θα σου φανεί το CB.. Τα κομμάτια που απαιτούν την ταχύτητα του Μ (π.χ. Steve Vai's The Audience is listening) είναι πολύ λιγότερα από τα κομμάτια που απαιτούν κοντρολάρισμα και έλεγχο (π.χ. Flower King's Dissonata).. Τώρα σαν ήχο, την άποψη μου στην έχω πει.. Μακράν το CB, αλλά δεν αποκλείω η Morley να έχει βγάλει κάποιο wah με καλύτερο ήχο απ' ότι το Bad Horsie 2.. Αυτά.. Μακάρι, αν ήσουν στην πατρίδα, να πέρναγες να τα ακούσεις και τα 2 concurrently και να συγκρίνεις..

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: EEE τι να πω..wah και παλι
« Απάντηση #28 στις: 17/09/08, 12:03 »
ειλικρινα σε ευχαριστω πολυ(και για την διαθεση σου να με βοηθισεις και για την διαθεσημοτητα σου)..εχεις απολυτο δικιο η μεγαλη μου ανησυχια ειναι ο μηχανισμος των πεταλιων...μου αλλαξες λιγο τα μυαλα γιατι δεν με ενδιαφερουν τα γρηγορα σημεια με wah,μαλλον τα μακροσυρτα θα ελεγα πως με ενδιαφερουν...θα παω να ξαναδοκιμασω το cb αλλα γ**ωτο δεν φτανει μιση ωρα για να καταλαβεις τι σου παει στο ποδι....εδω τζιν περνεις και το σκεφτεσαι...παντως σε ευχαριστω πολυ
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: EEE τι να πω..wah και παλι
« Απάντηση #29 στις: 17/09/08, 13:04 »
ειλικρινα σε ευχαριστω πολυ(και για την διαθεση σου να με βοηθισεις και για την διαθεσημοτητα σου)..εχεις απολυτο δικιο η μεγαλη μου ανησυχια ειναι ο μηχανισμος των πεταλιων...μου αλλαξες λιγο τα μυαλα γιατι δεν με ενδιαφερουν τα γρηγορα σημεια με wah,μαλλον τα μακροσυρτα θα ελεγα πως με ενδιαφερουν...θα παω να ξαναδοκιμασω το cb αλλα γ**ωτο δεν φτανει μιση ωρα για να καταλαβεις τι σου παει στο ποδι....εδω τζιν περνεις και το σκεφτεσαι...παντως σε ευχαριστω πολυ
Κοίταξε να δεις.. Εγώ όταν έψαχνα για wah και είχα βγει βόλτα στους φίλους (ευτυχώς είχα αυτή την δυνατότητα αντί να τρέχω στα καταστήματα) για να αποφασίσω τι μου πήγαινε περισσότερο στο παίξιμο μου έκανα το εξής trick.. Κάθησα και σκέφτηκα ποιο είναι ένα τυπικό γνωστό solo που ταιριάζει στον ήχο μου.. Με άλλα λόγια ποιο wah solo θα με καθοδηγούσε στο να γράψω τα δικά μου solos.. Αποφάσισα ότι ήταν το Scarred του Petrucci.. Έκατσα και το έμαθα και με γνώμονα αυτό το solo, πήγαινα και δοκίμαζα τα wahs.. Κατέληξα στο CB αλλά έγινε ένα μπέρδεμα και αγόρασα πρώτα το Morley ;D.. Βέβαια μετά από λίγο καιρό αποκατέστησα την τάξη αγοράζοντας το CB.. Μπορεί αυτό το trick να ακούγεται κάπως περιοριστικό ( τι, ένα μόνο τύπο solo θα παίζω; ) αλλά τουλάχιστον εμένα με γλίτωσε από πάρα πολύ trial'n'error..

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: EEE τι να πω..wah και παλι
« Απάντηση #30 στις: 17/09/08, 13:35 »
σε ευχαριστω ξανα...θα το δοκιμασω να σπαω νευρα στους πωλητες στα καταστηματα...βεβαια για σολακι πρεπει να παιξω κατι απο lost... ;D
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: EEE τι να πω..wah και παλι
« Απάντηση #31 στις: 17/09/08, 13:59 »
σε ευχαριστω ξανα...θα το δοκιμασω να σπαω νευρα στους πωλητες στα καταστηματα...βεβαια για σολακι πρεπει να παιξω κατι απο lost... ;D
A!! Αυτό δεν μου το'πες ;D.. Για να παίξεις Gregor μην το πολυσκέφτεσαι για Morley-type wah.. Δεν θα σε βολέψει καθόλου..

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: EEE τι να πω..wah και παλι
« Απάντηση #32 στις: 17/09/08, 23:35 »
δειτε αλλο ενα ενδιαφερον (για μενα)σολο που πανω κατω θελω να κινηθω

απο το 2:02 μεχρι τελος
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: EEE τι να πω..wah και παλι
« Απάντηση #33 στις: 19/09/08, 04:52 »
Τέλος το CB έχει το switch το οποίο είναι μια επιπλέον κίνηση όταν παίζεις και πολλές φορές σε αγχώνει για το αν θα το πατήσεις εγκαίρως ή όχι.. Βέβαια πολλοί χρήστες του CB λένε ότι πλέον δεν σκέφτονται καν το πάτημα του switch..

Γι'αυτο εχω βαλει σε λουπερ το zakk wylde wah  :D
Zero, παντως μην περιοριζεσαι σε αυτα τα δυο, υπαρχουν πολλα καλα γουα (μακρυα απο το μπος μονο!)
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: EEE τι να πω..wah και παλι
« Απάντηση #34 στις: 19/09/08, 09:54 »
Για κάτι διαφορετικό, παραθέτω ένα από τα πετάλια της RealMCoy: το Custom RMC3


Αυτό είναι το περισσότερο ευέλικτο από ρυθμίσεις WAH που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή, καθώς έχει εσωτερικά 6 ποτεντιόμετρα και 9 DIP διακόπτες (!!!) που επιτρέπουν την πλήρη ρύθμιση της χροιάς του Wah από όλες τις απόψεις.
-Βέβαια το ότι έχει πολλές ρυθμίσεις δεν σημαίνει ότι θα σας ταιριάζει και ο ήχος του-.
Εμένα τυχαίνει να μου αρέσει ιδιαίτερα.

Μπορείτε να το ακούσετε εδώ:
http://www.proguitarshop.com/product.php?ProductID=98&CategoryID=16

Μία άποψη του εσωτερικού με τα απίθανα ρυθμιστικά:


Γενικα η χροιά της RealMCoy μου πάει καλύτερα από άλλα που έχω ακούσει.΄


Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: EEE τι να πω..wah και παλι
« Απάντηση #35 στις: 19/09/08, 10:01 »
Τέλος το CB έχει το switch το οποίο είναι μια επιπλέον κίνηση όταν παίζεις και πολλές φορές σε αγχώνει για το αν θα το πατήσεις εγκαίρως ή όχι.. Βέβαια πολλοί χρήστες του CB λένε ότι πλέον δεν σκέφτονται καν το πάτημα του switch..

Γι'αυτο εχω βαλει σε λουπερ το zakk wylde wah  :D
Zero, παντως μην περιοριζεσαι σε αυτα τα δυο, υπαρχουν πολλα καλα γουα (μακρυα απο το μπος μονο!)
Σαφώς.. Απλά εγώ φταίω ίσως, γιατί ομαδοποίησα τα wahs σε 2 κατηγορίες (CB και Morley).. Tο έκανα απλά για να δείξω ότι υπάρχουν δυο στυλ στο πως γίνεται triggered το πετάλι (switch το CB, step'n'play το M).. Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει και άλλος μηχανισμός;

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: EEE τι να πω..wah και παλι
« Απάντηση #36 στις: 19/09/08, 10:18 »
τα rmc τα ειχα δει αλλα δεν εχω ακουσει ποτε μου κανενα...πρεπει να ειναι καλα(τουλαχιστον λογο τιμης)...αντε να τελειωσει η εξεταστικη να παω να δοκιμασω με την ανεση μου τπτ γιατι δεν με βλεπω καλα

εβλεπα αυτο το πεταλι στο νετ...εχει κανεις ιδεα τι ειναι?   
DUNLOP EW95V MISTER CRYBABY
« Τελευταία τροποποίηση: 19/09/08, 10:23 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος RoyBatty

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 475
  • Φύλο: Άντρας
  • Where the Southern Cross meets the Yellow Dog
    • Προφίλ
Απ: EEE τι να πω..wah και παλι
« Απάντηση #37 στις: 19/09/08, 10:22 »

Αυτό είναι το περισσότερο ευέλικτο από ρυθμίσεις WAH που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή, καθώς έχει εσωτερικά 6 ποτεντιόμετρα και 9 DIP διακόπτες (!!!) που επιτρέπουν την πλήρη ρύθμιση της χροιάς του Wah από όλες τις απόψεις.
-Βέβαια το ότι έχει πολλές ρυθμίσεις δεν σημαίνει ότι θα σας ταιριάζει και ο ήχος του-.
Εμένα τυχαίνει να μου αρέσει ιδιαίτερα.


Καλό πετάλι,ίσως από τα καλύτερα wah,αλλά από την εμπειρία μου,καθόλου πρακτικό.
Έχοντας φτιάξει μερικούς "κλώνους" του rmc3 από crybaby,στο τέλος καταλήγεις να το έχεις περισσότερη ώρα ανάποδα παρά να το χρησιμοποιείς :)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: EEE τι να πω..wah και παλι
« Απάντηση #38 στις: 19/09/08, 10:31 »
εβλεπα αυτο το πεταλι στο νετ...εχει κανεις ιδεα τι ειναι?   
DUNLOP EW95V MISTER CRYBABY


Εϊναι ένα πετάλι με ενδιαφέρον concept, όπου το ίδιο πετάλι που είναι Wah, όταν το σβήσεις γίνεται Volume Pedal (!)
Εδώ είναι το manual του αν σε ενδιαφέρει: http://www.pulseonline.com/dunlop/ew95v_manual.pdf

Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: EEE τι να πω..wah και παλι
« Απάντηση #39 στις: 19/09/08, 10:42 »
το εχει παιξει κανεις σας...γιατι οκ σαν ιδεα καλη ειναι αλλα συνηθως τετοιες ιδεες στην πραξη δεν ειναι καλες ουτε πχ σαν wah ουτε σαν πεταλι volume :P
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: EEE τι να πω..wah και παλι
« Απάντηση #40 στις: 19/09/08, 14:25 »
Σαφώς.. Απλά εγώ φταίω ίσως, γιατί ομαδοποίησα τα wahs σε 2 κατηγορίες (CB και Morley).. Tο έκανα απλά για να δείξω ότι υπάρχουν δυο στυλ στο πως γίνεται triggered το πετάλι (switch το CB, step'n'play το M).. Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει και άλλος μηχανισμός;

Οχι καλε και να φταις, απλα λεμε να κοιταξει και αλλες μαρκες. Οσο αφορα τους μηχανισμους χειρισμου ειναι οπως περιπου ειπες, 2 στυλ, σαν CB και Morley, με μικροδιαφορες αναλογα με την ποιοτητα κατασκευης και την εκαστοτε υλοποιηση. Εκει που μπορεις να βρεις διαφορες ειναι κατω απο τους μηχανισμους, δηλαδη το πως οι μηχανισμοι ελεγχουν τα κυκλωματα, αλλα και παλι εκει τα περισοτερα ειναι ιδια.
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: EEE τι να πω..wah και παλι
« Απάντηση #41 στις: 11/10/08, 12:52 »
γεια και χαρα σας...μιας και ανοιξα το θεμα ας ενημερωσω και ολας...ξερετε οτι δεν ηθελα να παρω cry baby..ε λοιπον τι πηρα?cry baby 95q.δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλο παιδια εμενα μ αρεσε.αν και ειχα τα λεφτα για το πιο μεγαλο το    
DUNLOP 535Q CRY BABY εμενα δεν με ξετρελανε..βασικα δεν μ αρεσε το control του γιατι δεν ειχε μεγαλη αντισταση στο ποδι...ειναι αρκετα γρηγορο για τις αναγκες μου....ειμαι πολυ λαθος???
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: EEE τι να πω..wah και παλι
« Απάντηση #42 στις: 11/10/08, 13:24 »
Καλορίζικο και καλόπαιχτο το wah σου :D.. Καλή επιλογή το Crybaby.. Πως να το κάνουμε; Αποκλείεται να παίξεις με ένα Crybaby και να μην ακούσεις το κλασικό wah που όλοι έχουμε στο μυαλό μας.. Το 535q έχει περισσότερες επιλογές ήχων αλλά μετά από αρκετό χρόνο που έχω παίξει μαζί του, πιστεύω ότι όλα γυρνάνε δίπλα από τον κλασικό wah ήχο.. Δηλαδή με λίγα λόγια όσο και να πειράξεις τα knobs θα ξαναγυρνάς πάλι στο ήχο του Hendrix και του Wylde..

Στο μοντέλο σου, σου έβαλαν τον Fasel inductor; Τώρα τελευταία έχουν αρχίσει και το φοράνε σε όλα τα wah τους..

Όσο για το 535q έχει ένα "ροδάκι" στο κάτω αριστερά μέρος που ρυθμίζει τo sweep (το πόσο γρήγορο είναι το wah).. Δοκίμασες να το αλλάξεις;

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: EEE τι να πω..wah και παλι
« Απάντηση #43 στις: 11/10/08, 14:34 »
σε ευχαριστω πολυ :)ναι ατο αλλαξα αλλα δεν ειδα τρελες διαφορες.απλα επειδη ειναι η πρωτη φορα που ασχολουμαι με wah μου την εσπαγε το switch  γιατι τα εκανα λιγο οτι να ναι

Fasel inductor >:( >:( ??? ???
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: EEE τι να πω..wah και παλι
« Απάντηση #44 στις: 11/10/08, 14:48 »
Θα στο γράφει στο κουτί αν του έχουν φορέσει τον συγκεκριμένο inductor.. Απ' ότι γνωρίζω υποτίθεται ότι φτιάχνει κάπως τον ήχο με την έννοια ότι δεν βρωμίζει την ηχητική αλυσίδα..

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: EEE τι να πω..wah και παλι
« Απάντηση #45 στις: 11/10/08, 14:57 »
δεν μου το εχουν βαλει...παω να βαλω μια Fasel inductor  μια πατατες και μια χωριατικη
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: EEE τι να πω..wah και παλι
« Απάντηση #46 στις: 11/10/08, 17:47 »
δεν μου το εχουν βαλει...παω να βαλω μια Fasel inductor  μια πατατες και μια χωριατικη
Χαχαχα!! Καλό!!!! ;D

Τέτοιες ώρες θα ήθελα να είμαι ηλεκτρονικός για να μοντάρω όλα μου τα πετάλια (δεν είναι και πολλά ευτυχώς) στα εξ ων συνετέθη!!!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: EEE τι να πω..wah και παλι
« Απάντηση #47 στις: 11/10/08, 18:08 »
δεν μου το εχουν βαλει...παω να βαλω μια Fasel inductor  μια πατατες και μια χωριατικη
Χαχαχα!! Καλό!!!! ;D

Τέτοιες ώρες θα ήθελα να είμαι ηλεκτρονικός για να μοντάρω όλα μου τα πετάλια (δεν είναι και πολλά ευτυχώς) στα εξ ων συνετέθη!!!

άνοιξε ίντερνετ, πιάσε το φτηνότερο πετάλι σου και πειραματίσου...
ένας φίλος μου έτσι έμαθε overclocking...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: EEE τι να πω..wah και παλι
« Απάντηση #48 στις: 11/10/08, 18:09 »
καλα και εγω οταν τα βαρεθω θα τα μονταρω...το wah μετα απο καιρο σιγουρα..για την ωρα ειναι μια χαρα
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
2733 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/06/04, 19:09
από old_lion
7 Απαντήσεις
5787 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/01/09, 22:05
από Τζογαδόρος
0 Απαντήσεις
2365 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/11/08, 18:49
από Salinas
2 Απαντήσεις
2631 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/03/09, 09:16
από mantinada
4 Απαντήσεις
2652 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/11/09, 22:57
από Ιππέας
1 Απαντήσεις
2370 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/11/09, 09:05
από Vasilis P.
13 Απαντήσεις
4234 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/03/12, 15:05
από Kosthrash
1 Απαντήσεις
2181 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/06/13, 12:22
από Βραζίλης
15 Απαντήσεις
6712 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/06/13, 20:58
από Arxigos-30
8 Απαντήσεις
21089 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/06/18, 20:31
από Στόκας