Αποστολέας Θέμα: Ηλεκτρικη καινούρια ή μεταχειρησμένη;  (Αναγνώστηκε 8037 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kotsos_ee

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Ηρεμία, τίποτα δε μπορεί να με χαλάσει!
    • Προφίλ
Γειά σας ,
Ασχολούμαι με την κιθάρα 4 χρόνια και παίζω έντεχνα, ελληνικά ρόκ, λαικά κλπ με την ακουστική μου. Τώρα τελευτάια επειδή έχω μπεί σε λίγο hard rock, metal δρόμους και επειδή το πήρα απόφαση οτι η takamine μου δεν κάνει για purple αποφάσισα να αγοράσω μία ηλεκτρική για να μου φύγει κι ο καιμός. Το ποσό που διαθέτω είναι γύρω στα 200€(αξιοθρύνιτος ε?).Και το ερώτημα που πέφτει είναι: Αξίζει να πάρω καινούργια  κιθάρα με αυτά τα λεφτά ή θα είναι της πλάκας? Μήπως να ψάξω για μεταχειρισμένη που λογικά στα ίδια λεφτά θα είναι καλυτερη ποιοτικά?Ακούω τη γνώμη σας ή τις προτάσεις σας...
Η ζωή είναι μεγάλη να την κάνεις καρναβάλι!

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 450
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
Απ: Ηλεκτρικη καινούρια ή μεταχειρησμένη;
« Απάντηση #1 στις: 28/02/05, 14:12 »
Σίγουρα με 200 δεν μπορείς να πάρεις κάτι καλό...Τώρα από μεταχεριισμένες δεν ξέρω τιμές αλλά μπορείς να το ψάξεις το θέμα. Ενισχυτή έχεις ή πρεπει με τα 200 να πάρεις και ενισχυτή;;;
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

Αποσυνδεδεμένος guitarlover

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 221
  • Φύλο: Άντρας
  • Άμα σταματήσεις να χαμογελάς σταματάς και να ζεις
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη καινούρια ή μεταχειρησμένη;
« Απάντηση #2 στις: 28/02/05, 14:13 »
Το μπάτζετ σου είναι και για ενισχυτή; Άμα μιλάμε μόνο για κιθάρα τότε νομίζω είσαι πολύ κιρηλε για πρώτη ηλεκτρική. Πάντα υπάτχουν και οι ευκερίες οπότε ψάξτο και μην πάρεις την πρώτη που θα βρεις σε ευκαιρία. Πάντως άμα βρεις καμμια καλή κιθάρα σε τέτοια λεφτα (εννοώ ακριβή) καλύτερα να μην την πάρεις γιατι ποιος ξέρει τι θα σου βγει μετά. Κοίτα και στις αγγελίες εδώ μήπως σου κάνει καμμία γιατι όσοι πουλάνε εδώ έχουν καλές τιμές
Things gonna change I heard
by the time I 'm gonna be dead

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
  • Κυκλοφορώ και οπλοφορώ...
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη καινούρια ή μεταχειρησμένη;
« Απάντηση #3 στις: 28/02/05, 15:09 »
Με 200 €, και λίγη καλή τύχη, μπορείς να πετύχεις πολύ καλή μεταχειρισμένη κιθάρα...! Έχω δει Epiphone αυτές τις τιμές, Ibanez της σειράς RG, Squier, κλπ... Ψάξε σε αγγελίες, και δοκίμασε την τύχη σου και στο eBay που έχει πολλές φορές κιθάρες σε τιμή "σκότωμα" !

Καλές αγορές !
Ibanez RG 270 DX - Digitech RP7 - Peavey Bravo 112

Ζητείται δάσκαλος κιθάρας, πληροφορίες εντός...!

Αποσυνδεδεμένος kotsos_ee

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Ηρεμία, τίποτα δε μπορεί να με χαλάσει!
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη καινούρια ή μεταχειρησμένη;
« Απάντηση #4 στις: 28/02/05, 15:17 »
200€ για κιθάρα για ενισχυτή θα πάρω ενός φίλου
Η ζωή είναι μεγάλη να την κάνεις καρναβάλι!

Αποσυνδεδεμένος guitarlover

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 221
  • Φύλο: Άντρας
  • Άμα σταματήσεις να χαμογελάς σταματάς και να ζεις
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη καινούρια ή μεταχειρησμένη;
« Απάντηση #5 στις: 28/02/05, 15:26 »
Ε αφού είναι για κιθάρα μόνο τότε είσαι μια χαρά

Με 200 €, και λίγη καλή τύχη, μπορείς να πετύχεις πολύ καλή μεταχειρισμένη κιθάρα...! Έχω δει Epiphone αυτές τις τιμές, Ibanez της σειράς RG, Squier, κλπ... Ψάξε σε αγγελίες, και δοκίμασε την τύχη σου και στο eBay που έχει πολλές φορές κιθάρες σε τιμή "σκότωμα" !

Θα συμφωνήσω ,με τον προλαλίσαντα. Ψάξε στο ebay και το αγγλικό και το γερμανικό και θα βρείς πολλά πράγματα. Βέβαια δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για το αν θα σου αρέσει η συγκεκριμενη κιθάρα στο άκουσμα αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα. Πάντως όπως τονίζουμε συνέχεια σε ανάλογα θέματα δες ποιες θες πήγαινε δοκίμασε τες σε ένα μαγαζί και μετά αποφάσησε.
Things gonna change I heard
by the time I 'm gonna be dead

Αποσυνδεδεμένος Devil Driver

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Death to true metal
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη καινούρια ή μεταχειρησμένη;
« Απάντηση #6 στις: 28/02/05, 19:11 »
200 ευρώ?
240 ευρώ κάνουν μόνο οι μαγνήτες μου!!
Φίλε,
Αν θες να μην πας με το σωρο που αγοράζει κιθάρες του κιλού (όλοι το κάναμε κάποτε αυτό όταν είμασταν πρωτάρηδες), μάζεψε κ άλλα λευτά. Τουλάχιστον αν είσαι σοβαρός στο χόμπυ σου και δεν θα τα παρατήσεις πάρε πιο ακριβή μεταχειρισμένη κιθάρα.

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 450
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
Απ: Ηλεκτρικη καινούρια ή μεταχειρησμένη;
« Απάντηση #7 στις: 28/02/05, 19:14 »
200 ευρώ?
240 ευρώ κάνουν μόνο οι μαγνήτες μου!!
Φίλε,
Αν θες να μην πας με το σωρο που αγοράζει κιθάρες του κιλού (όλοι το κάναμε κάποτε αυτό όταν είμασταν πρωτάρηδες), μάζεψε κ άλλα λευτά. Τουλάχιστον αν είσαι σοβαρός στο χόμπυ σου και δεν θα τα παρατήσεις πάρε πιο ακριβή μεταχειρισμένη κιθάρα.

Εδώ θα συμφωνήσω... Όπως είπες παίζεις 4 χρόνια. Δεν είσαι νέος στον χώρο που δεν έχει ιδέα από το τι γίνεται. Με μια φτηνή κιθάρα σίγουρα θα χρειαστείς άλλη πιο καλή μετά απο ενα μικρό χρονικό διάστημα.Αν όχι αυτό αλλαγές σε μαγνήτες κτλ που δεν συμφέρει σε μια τόσο φτηνή κιθάρα. Θα προτεινα να μαζέψεις ακόμα λίγα(τουλάχιστο διπλάσια) και μετά να πάρεις μια μέτρια κιθάρα.
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη καινούρια ή μεταχειρησμένη;
« Απάντηση #8 στις: 01/03/05, 00:26 »
Εγω νομιζω οτι αξιζει να ψαξεις για μια καλη μεταχειρισμενη... Και θα βρεις πιστευω...
Εγω πολυ προσφατα πουλησα μια Squier HM με 1 διπλο και 2 μονους Seymour Dunkan μαγνητες, αυθεντικο floyd rose II lock tremolo κτλ και την εδωσα 250€... Ηταν πολυ καλη κιθαρα και πολυ καλυτερη αποκιθαρες 600-700€ που εχω παιξει... Για αυτο σου λεω: Ψαξε και δοκιμαζε... Θα βρεις κατι, το πολυ πολυ βαλε αλλα 50€ και θα βρεις σιγουρα κατι που δεν θα ειναι του πεταματου...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη καινούρια ή μεταχειρησμένη;
« Απάντηση #9 στις: 03/03/05, 23:57 »
Θα συμφωνησω απολυτα με το Great Cornholio οσο αφορα τις μεταχειρισμενες κιθαρες... Αρχισε με το να κοιταξεις τις αγγελιες...

Ομως θα διαφωνησω με τους Σεξουαλικό Τζατζίκι και tasoulis... Το οτι παιζεις 4 χρονια ακουστικη δεν προδιαθετει οτι θα παιζεις ηλεκτρικη για τα ιδια η περισσοτερα χρονια... Οποτε αρχισε με μια καλη αλλα φθηνη κιθαρα και μετα αν δεις οτι σου καθετε καλα ο ηλεκτρισμος μαζευεις για μια καλη... Αν οχι τουλαχιστον θα εχεις μια ηλεκτρικη στο σπιτι για να τζαμαρουν οι φιλοι...  ;)
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 450
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
Απ: Ηλεκτρικη καινούρια ή μεταχειρησμένη;
« Απάντηση #10 στις: 04/03/05, 00:45 »
Θα συμφωνησω απολυτα με το Great Cornholio οσο αφορα τις μεταχειρισμενες κιθαρες... Αρχισε με το να κοιταξεις τις αγγελιες...

Ομως θα διαφωνησω με τους Σεξουαλικό Τζατζίκι και tasoulis... Το οτι παιζεις 4 χρονια ακουστικη δεν προδιαθετει οτι θα παιζεις ηλεκτρικη για τα ιδια η περισσοτερα χρονια... Οποτε αρχισε με μια καλη αλλα φθηνη κιθαρα και μετα αν δεις οτι σου καθετε καλα ο ηλεκτρισμος μαζευεις για μια καλη... Αν οχι τουλαχιστον θα εχεις μια ηλεκτρικη στο σπιτι για να τζαμαρουν οι φιλοι...  ;)

Εδώ διαφωνούμε λίγο φίλε αργο! ;D Γιατί πολλοί από εμας με περιορισμένο budget λέμε να πάρουμε κάτι φθηνό και βλέπουμε μετά. Αλλά το μετά έρχεται σύντομα και στα 200 ευρώ προσθέτεις άλλα 400-500 ή και περισσότερα για μια μέτρια προς καλή κιθάρα. Απλά εγώ είμαι της γνώμης αφού θα το πάρεις πάρα κάτι καλό. Και συγκεκρημένα κάποιος που παίζει κιθάρα για κάποια χρονια νομίζω δεν θα σταματήσει τόσο εύκολα. Δεν λέω να πάρει μια λες πολ αλλά δεν αξίζει να δώσει 200 ευρώ για μια κιθάρα που όχι απλά δεν θα ευχαριστηθεί αλλά ίσως και να τον αποθήσει. Αν βρει κάποια καλή στα λεφτά του τότε γιατί όχι! Απλά θέλει αρκετό ψάξιμο!
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

Αποσυνδεδεμένος guitarlover

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 221
  • Φύλο: Άντρας
  • Άμα σταματήσεις να χαμογελάς σταματάς και να ζεις
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη καινούρια ή μεταχειρησμένη;
« Απάντηση #11 στις: 04/03/05, 04:25 »
Ο Αrgo έχει δίκιο. Εγώ είχα πάρει ηλετρική πριν από δυο χρόνια περίπου ΄κάτι λιγότερο απο χρόνο που άρχισα να παίζω κιθάρα και δεν πολυ ασχολήθικα πέρα απο ένα δυο λαιβ που έκανα με ένα φίλο και θέλησα να την χρησιμοποιήσω. Έπαιζα ρε παιδί μου αλλά προτημούσα την κλασσική ή την ακουστική μου. Τώρα όμως εδώ και κανα 2 μήνες έχω αρχίσει να ασχολούμε περισσότερο, και αυτό ξεκίνησε γιατι μια μέρα είχα νεύρα και λέω τι να κάνω να ξαλαφρώσω έβαλα την ηλεκτρική στον ενισχυτή και άρχισα να βαράω. Αλλά μετά απο κανα δύορο άρχισα να ψάχνω ριθμήσεις κλπ κλπ και κατέληξα να φαω γύρο στις 7 ώρες με την ηλεκτρική χωρίς σταματημο μέχρι που ξεφλούδισαν τα δάχτυλά μου. Και απο τότε παίζω περισσότερο ηλεκτρική και πιράματίζομαι. Όλα αυτά τα λέω γιατι δεν αξίζει να σκάσεις λεφτά και μετά να δεις ότι δεν σου αρέσει. Καλύτερα ξενικάς με μια φτυνή και μετα αρχίζεις και ψάχνεσαι
Things gonna change I heard
by the time I 'm gonna be dead

Αποσυνδεδεμένος JaYmZ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 333
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη καινούρια ή μεταχειρησμένη;
« Απάντηση #12 στις: 04/03/05, 16:37 »
tasoulis +1 ;)

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη καινούρια ή μεταχειρησμένη;
« Απάντηση #13 στις: 27/03/05, 21:38 »
Ρε σεις, κι εγώ θα πάρω μία πρώτη ηλεκτρική στα 200 σε λίγο. Όταν μετά αυξηθούν οι απαιτήσεις μου θα μπορώ να την πουλήσω μεταχειρισμένη για να πάρω καλύτερη? Δηλ, θα ενδιαφερθεί κανείς για τέτοια κιθάρα ή θα μου μείνει καβάτζα?
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
  • Κυκλοφορώ και οπλοφορώ...
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη καινούρια ή μεταχειρησμένη;
« Απάντηση #14 στις: 28/03/05, 00:34 »
Και μένα η πρώτη μου ηλεκτρική ήταν σε αυτή την κατηγορία, και όταν ήρθε ο καιρός της για τα αποδυτήρια, την πούλησα σε κάποιον που ξεκινούσε τότε... Οπότε αν την περιποιείσαι και τη φροντίζεις, κάπου θα βρεις να τη δώσεις, είμαι σίγουρος...
Ibanez RG 270 DX - Digitech RP7 - Peavey Bravo 112

Ζητείται δάσκαλος κιθάρας, πληροφορίες εντός...!

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Ηλεκτρικη καινούρια ή μεταχειρησμένη;
« Απάντηση #15 στις: 28/03/05, 10:24 »
Εγω πηρα μια φτηνη για να δω αν μ'αρεσει και αν μπορω να μαθω με σκοπο να την αλλαξω οταν βρω τι μου ταιριαζει τελικα.

Μετα απο 15+ χρονια, ακομα την ιδια εχω ;D (ηταν ικανοποιητικη για αυτο που ηθελα)

Αποσυνδεδεμένος Boogieman (του Kithara.gr!!!)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Αυτός στο Noiz.gr είναι άλλος!!!
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη καινούρια ή μεταχειρησμένη;
« Απάντηση #16 στις: 01/04/05, 20:47 »
Μια μεταχειρισμένη κιθάρα (μπορείς να βρείς και σε καλή κατάσταση-δες και στις Αγγελίες τοu Forum), είναι σίγουρα πολύ καλύτερη σε αυτά τα χρήματα. 8)

Την παίρνεις και ξεμπερδεύεις. ;)
Υπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν όσα βλέπουν και άνθρωποι που βλέπουν όσα καταλαβαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος SGACE

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη καινούρια ή μεταχειρησμένη;
« Απάντηση #17 στις: 05/04/05, 13:33 »
Προτεινω να αγορασεις μια φτηνη κιθαρα αλλα με ικανοποιητικη ποιοτητα οπως η ΥΑΜΑΗΑ 112, FENDER SQUIER, EPIPHONE SG.. οι οποιες ειναι τελειες για νεους κιθαριστες. Δεν ειναι τυχαιο οτι ολοι μας εχουμε ξεκινησει απο αυτες. Παρε λοιπον μια απο αυτες παιξε οσο καιρο θες, και μετα εαν δεις οτι σου αρεσει τρελα το παιξιμο με ηλεκτρικη κιθαρα τοτε παρε μια καλη και ακριβη κιθαρα. Ετσι μεταβαινοντας απο μια μετρια κιθαρα σε μια πολυ καλη θα εκτιμησης περισσοτερο την αξια της.

Αποσυνδεδεμένος kotsos_ee

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Ηρεμία, τίποτα δε μπορεί να με χαλάσει!
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη καινούρια ή μεταχειρησμένη;
« Απάντηση #18 στις: 07/04/05, 17:50 »
Επειδή εχω παίξει με τις δύο πρώτες μπορώ να πώ οτι ειδικά η πρώτη ήταν σκέτη απογοήτευση(και ειδικά για τα λεφτά της ά ρε νάκκα!)ενώ οι δεύτερες κάπως καλύτερες αλλα κάτω του μετρίου.Με την epi δεν έχω παίξει.Τελικά προσανατολίζομαι για τα παρακάτω μοντέλα(όχι και τα δύο!!!) καινούργια ή αν κάτσει μεταχειρισμένα(μπορεί να αργήσω λίγο παραπάνω να μαζέψω τα λεφτά κανα 400ρη απο το net):
http://www.thomann.de/thoiw2_artikel-160072.html?sn=f43a1fcd860be53b74d68bc3f02362b1
http://www.thomann.de/thoiw2_epiphone_les_paul_standard_cherry_sunburst_prodinfo.html
Η ζωή είναι μεγάλη να την κάνεις καρναβάλι!

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη καινούρια ή μεταχειρησμένη;
« Απάντηση #19 στις: 11/04/05, 15:10 »
Με την epi δεν έχω παίξει.

Nα παιξεις!

Τελικά προσανατολίζομαι για τα παρακάτω μοντέλα(όχι και τα δύο!!!) καινούργια ή αν κάτσει μεταχειρισμένα(μπορεί να αργήσω λίγο παραπάνω να μαζέψω τα λεφτά κανα 400ρη απο το net):

Τα 2 μοντελα που παρουσιαζεις (Ibanez RG370 & Εpiphone Les Paul Std) ειναι τοσο διαφορετικα που δεν μπορουν να συγκριθουν...

Το θεμα ειναι τι ηχο θες να βγαλεις...



If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος kotsos_ee

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Ηρεμία, τίποτα δε μπορεί να με χαλάσει!
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη καινούρια ή μεταχειρησμένη;
« Απάντηση #20 στις: 11/04/05, 15:29 »
τείνω ηχητικά στις lp αλλά δεν είναι και οι πιό ευκολόπαιχτες...
θα ψάξω και για την sg.σε σχέση με την lp τί διαφορά στον ήχο έχει?
Η ζωή είναι μεγάλη να την κάνεις καρναβάλι!

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Ηλεκτρικη καινούρια ή μεταχειρησμένη;
« Απάντηση #21 στις: 11/04/05, 15:44 »
τείνω ηχητικά στις lp αλλά δεν είναι και οι πιό ευκολόπαιχτες...
θα ψάξω και για την sg.σε σχέση με την lp τί διαφορά στον ήχο έχει?

Απ' οτι θυμαμαι εχεις προϋπηρεσια στην ακουστικη, αρα η LP δεν θα σου φανει τοσο "μανικι"...  ;D

Η SG εχει λιγοτερο ογκο απο μια LP, βεβαια μην περιμενεις να φανουν εντονα οι διαφορες σε κιθαρες της ταξης των 300-400€...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
52 Απαντήσεις
13161 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/11/07, 17:43
από x-versous
55 Απαντήσεις
19427 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/06/08, 01:59
από Jezus
18 Απαντήσεις
12962 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/01/13, 17:24
από panixgr
6 Απαντήσεις
3187 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/08, 00:41
από KostasVap
8 Απαντήσεις
3274 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/08, 16:50
από BluesMe
20 Απαντήσεις
9126 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/01/09, 10:56
από Alexz11
19 Απαντήσεις
8436 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/09, 17:48
από Απόλλων
2 Απαντήσεις
1743 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/09/10, 22:57
από sotto
2 Απαντήσεις
2715 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/10, 19:14
από tasosSG
31 Απαντήσεις
7250 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/06/12, 15:16
από Spyros Delta