Αποστολέας Θέμα: Τι είναι ροκ;  (Αναγνώστηκε 76185 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος HeavyHead

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
    • Προφίλ
Απ: Τι είναι ροκ;
« Απάντηση #125 στις: 04/11/07, 15:41 »
ροκ ειναι τα παντα..ακου sabbath ;)
anathema-amehtana

Αποσυνδεδεμένος geni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 520
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εύχομαι το 2008 να κάνω κάτι καλό...
    • Προφίλ
Απ: Τι είναι ροκ;
« Απάντηση #126 στις: 04/01/08, 12:20 »
ο λουα- λουα , ο ταμ ταμ ταμ...
Είναι διγ**ία ν΄αγαπάς και να ονειρεύεσαι. Αλλά τι είναι καλύτερα;;;;;

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: Τι είναι ροκ;
« Απάντηση #127 στις: 13/11/08, 00:12 »
αντιθετα με τον φιλο καρχα, δεν νομιζω ότι εχει να κανει με το οργανο :P...Νομιζω ότι εχει να κανει με εκεινο το αισθημα της διαρκους αναζητησης του "αλλου"..με καθε ειδος εκφρασης και εκφανσης...Τωρα αν καποιος νιωθει κατι αναλογο και το ζει...νομιζω ότι χαρακτηριζεται σαν ροκ...αν και δεν ειναι σαφης η εννοια...νομιζω ότι σε μεγαλο βαθμο ειναι υποκειμενικο...

Έτσι ακριβώς...Το "ροκ" είναι τρόπος ζωής και δεν έχει να κάνει μόνο με τη μουσική που ακούς αλλά με όλο σου το είναι..

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1915
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Τι είναι ροκ;
« Απάντηση #128 στις: 13/11/08, 01:50 »
Τι είναι ροκ εγώ δεν ξέρω...Ξέρω τι δεν είναι ροκ αλλά η λίστα είναι ατελείωτη...Θα πω λοιπόν 6 πράγματα που για μένα δεν είναι ροκ.

1) Η πολιτική (με την τρέχουσα έννοια, γιατί με την έννοια της ενασχόλησης με τα κοινά είναι και παραείναι)
2) Τα ΜΜΕ ( χωρίς σχόλιο, γιατί για αυτονόητα θ μιλάμε τώρα;)
3) Το look και η μόδα ( δεν σε κάνει ροκά δηλαδή ότι κι αν φορέσεις και φυσικά η μόδα που καθοδηγεί τις ορδές των "προβάτων" και τα κάνει να είναι κλώνοι όπως η Ντόλυ βέβαια,χωρίς προσωπικότητα και προσωπικό γούστο).
4) Η διαφήμιση ( που προσπαθεί να σε κάνει να ψάξεις την ευτυχία σε υλικά αγαθά)
5) Οι εκπομπές τύπου "Ράδιο Αρβύλα" ( που το παίζουν επαναστατικές αλλά κόβουν τους "Μαύρη Μαγιονέζα" πριν προλάβουν να παίξουν τρεις νότες )
6) Οι κάθε λογής "ισμοί" ( γιατί όλοι προσπαθούν να καλουπώσουν και να στερήσουν από τον άνθρωπο την ελεύθερη βούληση. Εξαιρείτε ο Χριστιανισμός έτσι όπως τον εξέφρασε όμως ο Χριστός ).

Όλα αυτά για μένα δεν είναι ροκ, έτσι όπως αντιλαμβάνομαι το ροκ. 'Α και κάτι τελευταίο. Ροκ δεν είναι μόνο μουσική. Είναι νοοτροπία ζωής (όχι στάση όπως λέγονταν παλιά).
Αυτά :)
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Τι είναι ροκ;
« Απάντηση #129 στις: 13/11/08, 02:22 »
5) Οι εκπομπές τύπου "Ράδιο Αρβύλα" ( που το παίζουν επαναστατικές αλλά κόβουν τους "Μαύρη Μαγιονέζα" πριν προλάβουν να παίξουν τρεις νότες )

Συμφωνώ με όλα τα υπόλοιπα αλλά εδώ έχεις άδικο... δυστηχώς μια εκπομπή ανήκει σε ένα συγκεκριμένο κανάλι ( επιχείρηση ) το οποίο κάνει ότι γουστάρει!!! Αν νομίζει η επιχείρηση ότι χάνει λεφτά όχι μόνο τη μαυρη μαγιονέζα θα κόψει στον αέρα αλλά και τους ίδιους τους παρουσιαστές ( έχει γίνει κάποιες φορές ) και την ίδια τη γυναίκα του μεγαλομετοχου ( και αυτό έχει γίνει και ας μην είναι και ζωντανή η εκπομπή της ) ;)...
Και για την ιστορία την επόμενη μέρα το είχαν σχολιάσει και αυτοί οι ίδιοι και είχαν εξηγήσει ότι αυτοί βγαίνουν στον αερα από θεσ/νικη αλλά κουμάντο κάνουν κάποιοι άλλοι στην αθήνα και στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν μπορούσαν να κανουν τίποτα!!!
Δεν σχολιάζω την εκπομπή ( αν και για μενα είναι όντως κατι ανατρεπτικό και διαφορετικό από τα υπόλοιπα σκουπίδια ) και ούτε το αν είναι ροκ ή όχι ( το ροκ πιστεύω ότι χαρακτηρίζει μόνο ανθρώπους και όχι αυτοκίνητα, ρούχα και εκπομπές ) απλά όταν λέμε κάποια ονόματα όπως ράδιο αρβύλα το μυαλο μας πάει σε συγκεκριμένα άτομα που στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν έφταιγαν σε τίποτα!!!
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1915
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Τι είναι ροκ;
« Απάντηση #130 στις: 13/11/08, 10:04 »
Κι όμως φίλε sakman φταίνε γιατί κάνουν τη συγκεκριμένη εκπομπή, στο συγκεκριμένο κανάλι, με τις συγκεκριμένες συνθήκες. Κανείς δεν τους υποχρεώνει, παρά μόνο η πολύ καλή αμοιβή τους. Αν συμβαίνουν όλα αυτά τα κακώς κείμενα υπάρχει και η παραίτηση.Όταν λοιπόν θέλουνε να κρίνουνε όλο τον κόσμο, να κάνουνε πλάκα και να το παίζουνε υπεράνω, τότε πρέπει να έχουνε και ανάλογα θαραλλέα στάση όταν τους χαλάνε την εκπομπή κάποιοι "κακοί" από την Αθήνα που τους πληρώνουν όμως αδρά για να κάνουν τους έξυπνους. Ειδικά ο Κανάκης που είναι και ο πιο "ξερόλας" απ'όλους.
« Τελευταία τροποποίηση: 13/11/08, 11:16 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: Τι είναι ροκ;
« Απάντηση #131 στις: 13/11/08, 11:30 »
Ψιλοάσχετο αλλά εμένα πάντα μου έβγαζε κάτι ψεύτικο ο Κανάκης...

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Τι είναι ροκ;
« Απάντηση #132 στις: 13/11/08, 12:19 »
Κι όμως φίλε sakman φταίνε γιατί κάνουν τη συγκεκριμένη εκπομπή, στο συγκεκριμένο κανάλι, με τις συγκεκριμένες συνθήκες. Κανείς δεν τους υποχρεώνει, παρά μόνο η πολύ καλή αμοιβή τους. Αν συμβαίνουν όλα αυτά τα κακώς κείμενα υπάρχει και η παραίτηση.Όταν λοιπόν θέλουνε να κρίνουνε όλο τον κόσμο, να κάνουνε πλάκα και να το παίζουνε υπεράνω, , τότε πρέπει να έχουνε και ανάλογα θαραλλέα στάση όταν τους χαλάνε την εκπομπή κάποιοι "κακοί" από την Αθήνα που τους πληρώνουν όμως αδρά για να κάνουν τους έξυπνους. Ειδικά ο Κανάκης που είναι και ο πιο "ξερόλας" απ'όλους.

Ξαναλέω για να μην παρεξηγηθώ ότι δεν σχολιάζω ούτε την εκπομπή ούτε τους ανθρώπους που την κάνουν ούτε έχω κάποιο συμφέρον...
Αλλά τώρα μπαίνουμε στον τομέα της σάτιρας και στα όριά της οπότε είναι πολύ υποκειμενικό το θέμα.
Όσο για τις σχέσεις εργαζομένων εργοδοτών δεν πιστεύω να διαφέρουνε και πολύ είτε ο εργαζόμενος παίρνει μισθο 800€ είτε παίρνει 8000€... δεν πιστεύω κάποιος να παραιτείται έτσι εύκολα από τη δουλεια του ειδικά αν πληρώνεται και καλά... δυστηχώς πάντα οι εργοδότες θα κάνουν κουμάντο είτε μας αρέσει είτε όχι και δεν νομίζω ότι μπορούμε συνέχεια να "επαναστατούμε" και να παραιτούμαστε...

Και για να επανέλθουμε στο θέμα για μενα ροκ είναι οτιδήποτε σε κάνει να γουστάρεις, να τρελένεσαι, να μη συμμετεχεις και να αντιδρας στη σαπίλα και τη λαλακία που υπάρχουν γύρο σου!!!!
θα παραθέσω κάποιους στίχους....

"Το Ροκ αρχίζει και δεν τελειώνει, σου ροκανίζει το παντελόνι
γιατί είσαι ροκ
το ροκ δουλεύει κ η νύχτα τρίζει, σε ξενιτεύει και σε γυρίζει
γιατί είσαι ροκ
το ροκ σε παίρνει και σε σηκώνει, σε τριβελίζει σ' αναστατώνει
around the clock

ροκ είναι ο δρόμος και clock ο χρόνος
και εγώ μονάχος μα όχι μόνος
γιατι έισαι... παμ παμ παρα παμ παμ
γιατι είσαι ροκ

γιατί το ροκ ότι και να σαι
αμα δεν το χεις να το φοβάσαι
γιατι είναι.......  εεεεεεε παμ παμ

ροκ είναι σμοκιν και εβιέλα, είναι ο Άμποτ με το Κωστέλο
αυτοί είναι ροκ
ροκ είναι ο Elvis ο δυναμίτης, Βασιλειάδου και Αύλονίτης
αυτοί είναι ροκ

ροκ είναι να χεις είναι να πίνεις
και όταν δεν έχεις τότε να δίνεις
αυτό είναι ροκ

ροκ είναι ο Jagger σε μια κουρσάρα και η Βλαχοπούλου στη σαραντάρα
ο Marlo Brando με τη φανέλα και η Μελίνα ντυμένη Στέλλα"

BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: Τι είναι ροκ;
« Απάντηση #133 στις: 13/11/08, 12:25 »
Ουάου, η τέλεια περιγραφή!Τίνος είναι οι στίχοι;

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1915
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Τι είναι ροκ;
« Απάντηση #134 στις: 13/11/08, 12:36 »
Δεν τίθεται ζήτημα ορίων της σάτυρας από την τοποθετησή μου. Επίσης καλώς ή κακώς οι παρουσιαστές εκπομπών είτε στη τηλεόραση είτε στο ραδιόφωνο, επειδή είναι και διαμορφωτές της κοινής γνώμης, δεν είναι όπως όποιοι άλλοι εργαζόμενοι.Χώρια ότι σαν ελεύθεροι επαγγελματίες σήμερα είναι στον Αντέννα, αύριο σε οποιοδήποτε άλλο κανάλι. Τα "βάζω" όμως μαζί τους γιατί όταν δηλώνεις με τον τρόπο που εκφράζεσαι και με τον τρόπο που η εκπομπή σου διαφημίζεται ως κάτι "διαφορετικό" και "επαναστατικό", δεν μπορείς να είσαι τελικά τόσο ίδιος με το υπόλοιπο "σύστημα" τηλεόρασης. Αν την επόμενη μέρα αντί να δικαιολογούντε για τους κακούς Αθηναίους βγαίναν ντυμένοι ως τεράστια κοτόπουλα, ή σαν φιγούρες από τον Καραγκιόζη, σατυρίζοντας τον ίδιο τον εαυτό τους για αυτό που τους έκανε το κανάλι, τότε και εγώ θα έλεγα ότι κατάλαβαν την π**αριά που έγινε και εξιλεώνονται, ξεφτυλιζόμενοι οι ίδιοι. Με τις δικαιολογίες δεν βγαίνει τίποτα. Οι δικαιολογίες είναι κάλπικες. Και για να επιστρέψουμε στο θέμα μας, ροκ δεν είναι οτιδήποτε κάλπικο.
Κι όμως φίλε sakman φταίνε γιατί κάνουν τη συγκεκριμένη εκπομπή, στο συγκεκριμένο κανάλι, με τις συγκεκριμένες συνθήκες. Κανείς δεν τους υποχρεώνει, παρά μόνο η πολύ καλή αμοιβή τους. Αν συμβαίνουν όλα αυτά τα κακώς κείμενα υπάρχει και η παραίτηση.Όταν λοιπόν θέλουνε να κρίνουνε όλο τον κόσμο, να κάνουνε πλάκα και να το παίζουνε υπεράνω, , τότε πρέπει να έχουνε και ανάλογα θαραλλέα στάση όταν τους χαλάνε την εκπομπή κάποιοι "κακοί" από την Αθήνα που τους πληρώνουν όμως αδρά για να κάνουν τους έξυπνους. Ειδικά ο Κανάκης που είναι και ο πιο "ξερόλας" απ'όλους.

Ξαναλέω για να μην παρεξηγηθώ ότι δεν σχολιάζω ούτε την εκπομπή ούτε τους ανθρώπους που την κάνουν ούτε έχω κάποιο συμφέρον...
Αλλά τώρα μπαίνουμε στον τομέα της σάτιρας και στα όριά της οπότε είναι πολύ υποκειμενικό το θέμα.
Όσο για τις σχέσεις εργαζομένων εργοδοτών δεν πιστεύω να διαφέρουνε και πολύ είτε ο εργαζόμενος παίρνει μισθο 800€ είτε παίρνει 8000€... δεν πιστεύω κάποιος να παραιτείται έτσι εύκολα από τη δουλεια του ειδικά αν πληρώνεται και καλά... δυστηχώς πάντα οι εργοδότες θα κάνουν κουμάντο είτε μας αρέσει είτε όχι και δεν νομίζω ότι μπορούμε συνέχεια να "επαναστατούμε" και να παραιτούμαστε...

Και για να επανέλθουμε στο θέμα για μενα ροκ είναι οτιδήποτε σε κάνει να γουστάρεις, να τρελένεσαι, να μη συμμετεχεις και να αντιδρας στη σαπίλα και τη λαλακία που υπάρχουν γύρο σου!!!!
θα παραθέσω κάποιους στίχους....

"Το Ροκ αρχίζει και δεν τελειώνει, σου ροκανίζει το παντελόνι
γιατί είσαι ροκ
το ροκ δουλεύει κ η νύχτα τρίζει, σε ξενιτεύει και σε γυρίζει
γιατί είσαι ροκ
το ροκ σε παίρνει και σε σηκώνει, σε τριβελίζει σ' αναστατώνει
around the clock

ροκ είναι ο δρόμος και clock ο χρόνος
και εγώ μονάχος μα όχι μόνος
γιατι έισαι... παμ παμ παρα παμ παμ
γιατι είσαι ροκ

γιατί το ροκ ότι και να σαι
αμα δεν το χεις να το φοβάσαι
γιατι είναι.......  εεεεεεε παμ παμ

ροκ είναι σμοκιν και εβιέλα, είναι ο Άμποτ με το Κωστέλο
αυτοί είναι ροκ
ροκ είναι ο Elvis ο δυναμίτης, Βασιλειάδου και Αύλονίτης
αυτοί είναι ροκ

ροκ είναι να χεις είναι να πίνεις
και όταν δεν έχεις τότε να δίνεις
αυτό είναι ροκ

ροκ είναι ο Jagger σε μια κουρσάρα και η Βλαχοπούλου στη σαραντάρα
ο Marlo Brando με τη φανέλα και η Μελίνα ντυμένη Στέλλα"


"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: Τι είναι ροκ;
« Απάντηση #135 στις: 13/11/08, 12:38 »
Τελικά ρε παιδιά δε μου είπατε ( τη βιόλα μου εγώ) τίνος είναι οι στίχοι; :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Τι είναι ροκ;
« Απάντηση #136 στις: 13/11/08, 12:41 »
Φίλε macmisia διαφωνούμε αλλά αυτό είναι το ωραίο της διαφορετικότητας... να έχεις αντίθετη γνώμη με τον άλλο και να μπορείς να το συζητήσεις δημοκρατικά σεβόμενος την άποψη του...

Ουάου, η τέλεια περιγραφή!Τίνος είναι οι στίχοι;

Είναι του Κραουνάκη και το έχει τραγουδήσει με την πρωτοψάλτη... φοβερό κομμάτι...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1915
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Τι είναι ροκ;
« Απάντηση #137 στις: 13/11/08, 12:44 »
Φίλε macmisia διαφωνούμε αλλά αυτό είναι το ωραίο της διαφορετικότητας... να έχεις αντίθετη γνώμη με τον άλλο και να μπορείς να το συζητήσεις δημοκρατικά σεβόμενος την άποψη του...

Ουάου, η τέλεια περιγραφή!Τίνος είναι οι στίχοι;

Είναι του Κραουνάκη και το έχει τραγουδήσει με την πρωτοψάλτη... φοβερό κομμάτι...
+1000000 ;)
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Τι είναι ροκ;
« Απάντηση #138 στις: 14/11/08, 00:53 »
Πιστεύω πως κανείς μας δεν μπορεί να προσδιορίσει τι είναι ροκ. Γιατί το ροκ δεν έχει μόνο μια υπόσταση. Έχει πολλές. Τη μουσική, τη φιλοσοφική κ.α. Σαν μουσική, υπόκειται στα γούστα του καθενός (εγώ τη λατρεύω) και σίγουρα υπήρξε επαναστατική για την εποχή που έκανε τα πρώτα της βήματα κι αργότερα υπήρξε....επικεδρής (όλοι καταλαβαίνουμε τι θέλω να πω). Σαν φιλοσοφία και τρόπος ζωής, εκεί πιστεύω πως υπάρχουν πολλά να ανακαλύψουμε ακόμα .... Και μακάρι μέσα από αυτά, ο κόσμος να γίνει καλύτερος :)

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Τι είναι ροκ;
« Απάντηση #139 στις: 14/11/08, 00:57 »
Ροκ, είναι να ψάχνεις μέσα απο όλα, να βρείς τί είναι το ροκ...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος jimaras97

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Re:Τί είναι ροκ;;;
« Απάντηση #140 στις: 29/04/11, 17:36 »
Δεν ξέρω τι είναι ροκ και όποιος ξέρει, τελικά δεν είναι ροκ...
+100000 ;)
Blues is easy to play, but hard to feel.
Jimi Hendrix

Αποσυνδεδεμένος jimaras97

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Re:Τί είναι ροκ;;;
« Απάντηση #141 στις: 29/04/11, 17:53 »
1) Συγνωμη ρε παιδια αλλα με κουστουμακι και γραβατουλα(Α!ξεχασα και το σκαρπινι),δεν εισαι ροκ.)

Αντιθέτως δεν είσαι ροκ όταν βαζεις ή υπακούς σε κλισέ όπως αυτό.


ναι αλλα γενικα ειναι συνδεδεμενα μεταξυ τους τα ντυσιματα με τη μουσικη...για παραδειγμα,δεν θα ελεγες τους rolling stones rock αν καθοντουσαν σε μια καρεκλα στις συναυλιες τους με τον keith richards και τον ronnie wood(η mick taylor  :P )να παιζουν με υποποδιο,με το μαλλι κοντο και τη χωριστρα στο πλαι να παιζουν το Bitch...αλλα ουτε θα ελεγες καποιον rock που εχει ντυθει σε στυλ stones κλπ να παιζει βλακειες.υπαρχουν και εξαιρεσεις βεβαια...και το ιδιο ισχυει στην καθημερινη ζωη,οχι μονο με το ντυσιμο αλλα γενικα...
Blues is easy to play, but hard to feel.
Jimi Hendrix

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2150
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Τι είναι ροκ;
« Απάντηση #142 στις: 29/04/11, 19:40 »
Ροκ, είναι ένας βράχος. Που ενώ είναι Θεός, όλοι προσπαθούν να τον Θεοποιήσουν.
Adios Muchachos!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
3549 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/01/07, 01:28
από Ε!ΜΑ
4 Απαντήσεις
3250 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/14, 10:31
από RedWhite83
2 Απαντήσεις
4244 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/03/16, 23:50
από saved
10 Απαντήσεις
13991 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/17, 20:54
από vegos
3 Απαντήσεις
3818 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/17, 14:12
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
5441 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/12/17, 22:15
από mouz
3 Απαντήσεις
3314 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/05/19, 11:33
από panixgr
0 Απαντήσεις
5384 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/09/19, 17:29
από AsimosKrok
0 Απαντήσεις
1065 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/11/20, 13:58
από ΠΟΙΟΣ
4 Απαντήσεις
3923 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/03/21, 00:06
από Vassilis_1