Σελίδες:
  • #26 από Μαργαρίτα Π. στις 22 Jul 2008
  • Μάρση σ' ευχαριστώ πολύ!  :)
    Οι στίχοι έχουν ζητηθεί από μουσικό που έχει ανεβάσει πάρα πολύ ωραία ελληνικά τραγούδια στις σελίδες καλλιτεχνών του kithara.gr.  :)
  • #27 από MISTREATED στις 12 Aug 2008
  • Μαργαρίτα οι στίχοι σου απλά 'ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ'. Σ'ευχαριστώ για την ευκαιρία που μου έδωσες να θυμηθώ και να συγκρίνω το χθές με το σήμερα έτσι όπως βιώσαμε και τις δύο εποχές. Αληθινό μέχρι το κόκκαλο...

    Χίλια ΜΠΡΑΒΟ !!!
  • #28 από Μαργαρίτα Π. στις 24 Aug 2008
  • Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ mistreated, να 'σαι καλά!  :)
  • #29 από RORY GALLAGHER στις 25 Aug 2008
  •  :o :o Φοβερό!πολύ καλό.Μπράβο...Εμείς εδώ πέρα μάλλον αποτελούμε μια μίξη των 2 εποχών με μεγαλύτερο μερίδιο στη 2η ::)

    Αν επιτρέπεις μια πρόταση, σορυ κιολας, αν αντικαθιστούσες τους beatles με τους Cream πχ ?? Οκ δεν είναι ίδιου βεληνεκούς τα 2 συγκροτήματα,αλλά είναι επίσης χαρακτηριστικοί των 70ς
    Είναι το μόνο σημείο πιστευω ότι "χτυπάει άσχημα" στην ομοιοκαταληξία,το είπαν και πιο πάνω
  • #30 από Μαργαρίτα Π. στις 26 Aug 2008
  • Καλέ τι σόρι, παρατηρήσεις, υποδείξεις & προτάσεις ευπρόσδεκτες!  :) Να 'ξερες πόσο παιδεύομαι να συμμαζέψω ή να τροποποιήσω κάποιους παλιούς στίχους!  :(
    Εκτιμώ και την πρότασή σου και τους Cream αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα.  :-\
    Ένα βράδυ του 2006 κατά τη διάρκεια συζήτησης σε φιλικό σπίτι, άκουσα κάποιον να λέει στην οικοδέσποινα:
    -Μα τι μουσική είναι αυτή που έβαλες; Βάλε κάτι από Rolling Stones και Beatles να ηρεμήσουν τ' αυτιά μου! Αυτές ήταν ωραίες εποχές και δυστυχώς οι περισσότεροι εδώ δεν τις έχετε ζήσει!

    Είπε και άλλα και η συζήτηση συνεχίστηκε...

    Αν δεν είχα ακούσει αυτά που είπε, δεν θα είχα γράψει το Είναι ροκ η ζωή. Γι' αυτό θα μου επιτρέψεις λόγω της πηγής έμπνευσης να μην αλλάξω τους Beatles κι ας μας χαλάνε την ομοιοκαταληξία.  ;D

    Χαίρομαι που σου άρεσε! Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ, να 'σαι καλά!  :)

  • #31 από Μαργαρίτα Π. στις 17 Sep 2008
  • Είναι ροκ η ζωή

    Μουσική & τραγούδι Σπύρος Αρματάς

    Σπύρο σ' ευχαριστώ πολύ!  :)

    Μπορείτε να το ακούσετε εδώ:

    Ειναι ροκ η ζωη
  • #32 από MACMISIAS στις 17 Sep 2008
  • Μαργαρίτα χωρίς να λύνει το πρόβλημα της ομοιοκαταληξίας,έχω να προτείνω κάτι που "απαλύνει" τη κατάσταση χωρίς να αλλάζει το νόημα.Γιατί λοιπόν να μην πεις αντι για "παρέα με Rolling κι οι Beatles", "παρέα με  Beatles και Stones";Εμένα μου κάθεται και πιο εύηχο...Μια ιδέα έριξα.λέμε τώρα... 
  • #33 από Μαργαρίτα Π. στις 17 Sep 2008
  • Μάκη ευχαριστώ πολύ  :) αλλά εκτός του ότι δεν λύνει το πρόβλημα της ομοιοκαταληξίας, μήπως χαλάει λιγουλάκι και το μέτρο;   :-\

    Βρε τι πάθαμε με τα σκαθάρια και τις πέτρες! Μήπως να το έκανα Stones & Beatles?  ;D



  • #34 από Amylo στις 17 Sep 2008
  • το πρωτο μερος με ενθουσιασε το δευτερο με ξενερωσε
    πανω που λεω να ενα κομματι(γτ για τραγουδακι λεει :P)
    εκει βλεπω το δευτερο μερος και μου θυμισες κατι παιδια..αλλο πραγμα :-X
  • #35 από MACMISIAS στις 17 Sep 2008
  • Μάκη ευχαριστώ πολύ  :) αλλά εκτός του ότι δεν λύνει το πρόβλημα της ομοιοκαταληξίας, μήπως χαλάει λιγουλάκι και το μέτρο;   :-\

    Βρε τι πάθαμε με τα σκαθάρια και τις πέτρες! Μήπως να το έκανα Stones & Beatles?  ;D




    Δεν χαλάει καθόλου το μέτρο,αντιθέτως το φτιάχνει...Του'κοψα και μια συλλαβούλα αν δεις πιο πάνω. Τραγούδησέ το. ;)
  • #36 από Μαργαρίτα Π. στις 17 Sep 2008

  • εκει βλεπω το δευτερο μερος και μου θυμισες κατι παιδια..αλλο πραγμα :-X

    Κατάλαβα!  ;)

    Σ' ευχαριστώ πολύ, να 'σαι καλά!  :)
    Τραγούδησέ το. ;)

    Να το τραγουδήσω, κι αυτό κι ό,τι άλλο θέλεις! Εσείς να μη μ' ακούσετε γιατί θα τρομάξετε!  ;D
  • #37 από lampros. στις 24 Sep 2008
  • Εγώ μπήκα...το άκουσα κι ας είναι πρόχειρη παρουσίαση...ειλικρινά με συγκίνησε.
    Προτύνω σε όλους να  κάνουν το ίδιο, έτσι για να νιώσουν την χαρά της αίσθησης της ολοκλήρωσης...
    Για όσους δεν μπορούν να καταλάβουν τι εννοώ, ας το κάνουν γιατι τέτοιες εκβάσεις πρέπει να τις στηρίζουμε όλοι...
    γιατί όλοι μας κερδίζουμε.

    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...
  • #38 από s.a στις 24 Sep 2008
  • Εγώ μπήκα...το άκουσα κι ας είναι πρόχειρη παρουσίαση...ειλικρινά με συγκίνησε.
    Προτύνω σε όλους να  κάνουν το ίδιο, έτσι για να νιώσουν την χαρά της αίσθησης της ολοκλήρωσης...
    Για όσους δεν μπορούν να καταλάβουν τι εννοώ, ας το κάνουν γιατι τέτοιες εκβάσεις πρέπει να τις στηρίζουμε όλοι...
    γιατί όλοι μας κερδίζουμε.

    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...

    Να εισαι καλα φιλε Λαμπρο, σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!
     
    Σπυρος (μουσικη και τραγουδι στο "Η ζωη ειναι ροκ")
  • #39 από Μαργαρίτα Π. στις 25 Sep 2008
  • Ένα μεγάλο ευχαριστώ κι από μένα Λάμπρο.  :)
Σελίδες: