Αποστολέας Θέμα: Schoolwave 2006  (Αναγνώστηκε 92203 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zeppelin89

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #75 στις: 26/06/06, 01:29 »
μολις γυρισα και πρεπει να πω οτι σημερα  ηταν πολυ καλυτερα απο χθες!!!ανεξεραιτως ολες οι μπαντες ηταν εξεραιτικες και πολυ εντυπωσιακες!προσωπικα περα απο τους εντροπια που αναμενονταν να κλεψουν την παρασταση οι steel blood ηταν μαματοι!αυθεντικο rock n roll spirit ποζερια και κλασσικα ροκ κομματια τι καλυτερο?μακαρι να τους δουμε και του χρονου!!!!!!!!!!!!!

mydyingbride

  • Επισκέπτης
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #76 στις: 26/06/06, 02:00 »
Λοιπον  ;D
Κατι κοπελιες που τραγουδησαν κατι u2 και το one way or another σορι κιολας αλλα ηταν αισχος...Παραφωνες εντελως και σκοτωσαν και τα κομματια...
Ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στα παιδια απο τις Σερες που ηταν απιστευτοι πραγματικα!!!
Κι ενα ακομη πιο ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟ στους entropia που για ακομη μια φορα ηταν μαματοι!! ;)Το μπασο ολα τα λεφτα!!!
Κ τελος ο Αλκινοος ο οποιος ηταν απιστευτος!!!! ;D
Με τν Σαββοπουλου δεν πολυκαταλαβα τι εγινε... ???

Αποσυνδεδεμένος Santa

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο μικρός τυμπανιστής
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #77 στις: 26/06/06, 08:58 »
Βασικά εγώ πήγα από τη μέση περίπου της συναυλίας οπότε πρώτο συγκρότημα είδα κάποιους που το όνομά τους δεν συγκρατώ αλλά έπαιξαν ένα δικό τους το ''awake'', το ''song 2'' κ.α. Καλοί ήταν αλλά μου την έσπασε λίγο ο τραγουδιστής με αυτά που έλεγε.
Οι steel blood πολύ καλοί αλλά πολύ ποζεριά ρε παιδί μου... ;D Γιατί μίλαγε όλο Αγγλικά ο τραγουδιστής? ???
Αυτές οι κοπελιές που τραγούδισαν one way or another όντως ήταν ψιλοαίσχος...
Ένα συγκρότημα με μια γεματούλα τραγουδίστρια ήταν αρκετά καλό αλλά δεν μου αρέσει το ποπ οπότε...
Και τέλος οι Entropia που μάμησαν πραγματικά. Δεν θα ξεχάσω το pull me under που με έκανε να θέλω να χοροπηδάω, αλλά κρατήθηκα με τα χίλια ζόρια γιατί θέλω να το παίζω ψύχραιμος ακροατής ;D Εντύπωση μου έκανε η απίστευτη άνεση του rollander ειδικά όταν έπαιζε το σόλο. Εύγε!
highlight: οι τούμπες στις ράμπες με τα bmx ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #78 στις: 26/06/06, 10:52 »
Λοιπον μιας και παρεβρεθησα και χτες θα πως τα εξης.Καλυτερα απ ολους μου αρεσαν οι steelblood και οι entropia.Μπορω με βεβαιοτητα να πω οτι οι πιο δεμενοι απ ολους ηταν οι Εντροπια.Απ'ολους ακουσα λαθακια γενικα αλλα απ'τα παιδια δεδομενου οτι παιζουν και δυσκολα πραματα ακουσα πολυ καλα πραματα.Μπραβο παιδια.Αντε και εις ανωτερα  8)
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #79 στις: 26/06/06, 11:16 »
Να μιλησω και εγω. Γενικα χτες απο την αρχη ειχα αρχισει να ξενερωνω. Οι ροζ τοστ με το συμπαθειο ηταν χαλι μαυρο. Και ειδικα εκεινο που ειπαν ως "δυνατο κομματι"  ουτε οι λευκες σκιες με πολυ τρελανανε. Γενικα ειχε αρχισει με πολυ μπαλαντα και πολυ μελο και νταξει μου φανηκε καπως βαρετη η κατασταση. Ηταν και ενας βιολιστις/μπασσιστας που δεν θυμαμαι σε ποιους ηταν αλλα επαιζε με πενα ειχε ενα μαυρο μπασσο και νταξει το παιδι... Βιολι δνε λεω επαιζε πολυ καλο. Αλλα μπασσο.... Αυτος καθε μερα θα θελε 2 σετ χορδες. Δεν επαιζε τις γρατζουναγε μιλαμε. Τεσπα ενταξει μετα καπως αρχισε να στρωνει το πραμα με τους english handmade must οι ladies first περιμενα πολυ περισσοτερα για οσα ειχαν ακουστει για αυτες.


Και μετα αρχιζουν οι steel blood. Ελεγα αντε να τελειωνουν για να δουμε τους εντροπια αλλα πραγματικα μετα το μετανιωσα. Οι τυποι ηταν α π ι σ τ ε υ τ ο ι . Και σοου και φωναρα το τραγουδιστης και δεμενοι και παιζανε γαματα τι να πρωτο πω τα παλικαρια ηταν καταπληκτικοι

Βεβαια μετα οι ΕΝΤΡΟΠΙΑ οι οποιοι το ξεραμε οτι ηταν καταπληκτικοι το αποδειξανε για μια ακομη φορα με διαφορα οι καλυτεροι ολου του σκουλγεηβ νομιζω ηρθαν παιξαν ανατριχιασαμε και φυγανε. Σκισανε.


Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #80 στις: 26/06/06, 11:31 »
Παίδες να ρωτήσω κάτι?Μήπως ξέρετε ποιo είναι το όριο ηλικίας για συμμετοχή στο schoolwave???

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #81 στις: 26/06/06, 13:05 »
Καμία φώτο βγάλατε??

Αποσυνδεδεμένος Ε!ΜΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχω ένα άλογο ( χιχιχι )
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #82 στις: 26/06/06, 13:52 »
Παίδες να ρωτήσω κάτι?Μήπως ξέρετε ποιo είναι το όριο ηλικίας για συμμετοχή στο schoolwave???
αρκει να εισαι μαθητης αντε φοιτητης το πολυ!!!!

 τεσπα εγω χθες μπορω να πω οτι απογοητευτικα τελειως απο τις ladies first ...οι entropia πολλα κουτακια προφυλακτικα (γ**ισαν σε ελευθερη μεταφραση :P) αλλα ακωμα περισσοτερα οι steel blood!!!!! ο τυπος που τραγουδουσε ειδικα....!!!!!!!!!!!!ωραια ηταν φετος αντε και του χρονου!!!!!!!!!!!!!
ΠΙΑΝΟΜΠΑΣΣΙΣΤΡΙΑ ( και με τα συνθια καλα τα παμε ομως ) η γυναικα του μπασσιστα........mpite www.myspace.com/carbonatedlemonade

Αποσυνδεδεμένος inthewoods

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 395
  • ελευθερία στην έκφραση, ζωή δίχως τάξεις
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #83 στις: 26/06/06, 14:11 »
Εγω πηγα σαββατο-κυριακη.
Οι πρωτες μπαντες με αφησαν τελειως αδιαφορο.Αυτοι που εσπειραν ηταν τα Low Bap συγκροτηματα.Και οι Rosebleed αρκετα καλοι,αν και θελουν ακομα ΠΟΛΥ δουλεια.Τα ξωτικα φυσικα και ηταν τυποι με τεραστιες μουσικες ικανοτητες ( δν νομιζω πως παιζαν δημοτικα αλλα τεσπα ) αλλα κλικ δν μου εκαναν.Οι raining pleasure καταφεραν να με ξενερωσουν για τα καλα.Ενω καποια τραγουδια τους (παλια) μου αρεσουν επαιξαν τον και καλα art δισκο τους που δν μου αρεσει καθολου με αποτελεσμα να περιμενω πως και πως να τελειωσουν.Ο Αγγελακας πολυ καλος.Οσο καλος δλδ μπορουσε να ειναι κατω απο αυτες τις συνθηκες.Παντως φανηκε για ακομα μια φορα πως το ατομο ειναι μεγαλη προσωπικοτητα αφου βγαινοντας ουσιαστικα με μια ακουστικη και ενα μπαγλαμαδακι καταφερε να ξεσηκωσει τους παντες.Βεβαια δν μας εκανε και ολα τα χατιρια παρ'ολο που ολοι περιμεναμε πως θα παιξει περισσοτερες τρυπες.Ας ειναι...

Την κυριακη οι μπαντες μου φανηκαν καλυτερες.Αυτους που ξεχωρισα ηταν κατι τυποι που επαιξαν Blur,placebo και το δικο τους κομματι ηταν πολυ καλο.Επισης και ενα συγκροτημα που ειχε βγει πριν απο αυτους (νομιζω) με γυναικα τραγουδιστρια και επαιξαν και το nobody's wife της ΑΝΟΥΚ.Ο Αλκινοος επαιξε πολυ καλα

Οσο για τον Σαββοπουλο τι να πω?Ο ανθρωπος ειναι πολλα κιλα καραγκιοζης και το εχει χασει τελειως φαινεται...δν με πειραξε που δν ηρθε να παιξει,με πειραξε η δηθεν απαντηση του.
Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια. Στο μυαλό είναι ο Στόχος, το νου σου ε;

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #84 στις: 26/06/06, 14:16 »
Επειδη ελειπα και δεν πηγα..Τι εγινε με τον Σαββοπουλο ρε παιδια?
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Ε!ΜΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχω ένα άλογο ( χιχιχι )
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #85 στις: 26/06/06, 14:22 »
λοιοπον το σαββατο μοιραζανε κατι σαν προκυριξεις κατα του Σαββοπουλου κλπ, και ο Σαββοπουλος τα πειρε ασχημα και λεει οτι θα ερθω τη κυριακη με γιαουρτια και ειχανε χεστει ολοι στη διοργανωση ασε που το πρωι δν πατησε για σαουνττσεκ και γενικα κανεις δν ηξερε τι θα γινει και τελικα ηρθε χθες ( η τουλαχιστον ετσι λενε προσωπικα δν τον ειδα) αλλα για τους αβγ λογους επαιξε μονος του στα παρασκηνια. :P :P :P παντως επρεπε να βγει θα τους εβριζε ολους θα γινοταν της .... ::) ::) :o :P :P(παντως  οι παραπανω πληροφοριες  ειναι γενικα κουτσομπολια που ακουστικαν*χαλασμενο τηλεφωνο*....)και συγομη που καποιοι μπορει να εξελαβαν τις πληροφοριες αυτες ως εξακρηβωμενο γεγονος...  επρεπε να ειχα βαλει τη  τελευταια παρενθεση απο την αρχη...
« Τελευταία τροποποίηση: 04/07/06, 20:48 από Ε!ΜΑ »
ΠΙΑΝΟΜΠΑΣΣΙΣΤΡΙΑ ( και με τα συνθια καλα τα παμε ομως ) η γυναικα του μπασσιστα........mpite www.myspace.com/carbonatedlemonade

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #86 στις: 26/06/06, 15:45 »
Λοιπον εγω χτες την ωρα που επαιζαν οι ladies first ειχα βγει απο το χωρο της συναυλιας και ημουν απ εξω ψαχνοντας για μια αξιοπρεπη τουαλεττα( ;D..οχι για μενα βρε..για την ξαδερφουλα μου..).Εκει λοιπον που περπαταγα ειδα τον Σαββοπουλο με το Range Rover του να ψαχνει για παρκινγκ αλλα και μια ορδη θαυμαστων(ηλικιας 50 χρονων..!) να τον πολιορκει.Ηρθε δλδ ..τωρα τι παιχτηκε ακριβως..θα σας γελασω.

Υ.Γ.:Kαι γω περιμενα καλυτερες τις ladies first..αλλα τουλαχιστον ειχαν την μαγκια να παιξουν πρωτοτυπες διασκευες και γενικα να τολμησουν..και μονο για αυτο τις σεβομαι.
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Ε!ΜΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχω ένα άλογο ( χιχιχι )
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #87 στις: 26/06/06, 16:11 »
ξερεις, παιζει να ηρθε αποφασισμενος να τα παιταξει οντως τα γιαουρτια και θα τα παιξε ο Ιωαννιδης (του schooligans) και θα φοβιθηκε για τη διοργανωση, και γενικοτερα ,(μην ακουστουν λογια κλπ) και μαλλον δν θα τον αφησαν να βγει....Οσο γιαυτο το ποστ νομιζω οτι καταλαβαινουμε οτι προκειται για ενα προσωπικο συμπερασμα,παντος για να μην αφησω παλι κενα το διευκρινιζω......αυτα....
« Τελευταία τροποποίηση: 04/07/06, 20:52 από Ε!ΜΑ »
ΠΙΑΝΟΜΠΑΣΣΙΣΤΡΙΑ ( και με τα συνθια καλα τα παμε ομως ) η γυναικα του μπασσιστα........mpite www.myspace.com/carbonatedlemonade

Αποσυνδεδεμένος Panos the drummer

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Άντρας
  • Down in the shadows of your deepest secrets
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #88 στις: 26/06/06, 16:18 »
ΛΟΙΠΟΝ,Εγω που πηγα και τις τρεις μερες με τον paranoid george μου αρεσε ολο το προγραμμα εκτος απο τουσ hip hop ;D ;D ;D!!!!!!!
εγω ξεχωρισα τους Ε Ν Τ Ρ Ο Π Ι Α,ΡΟΖ ΤΟΣΤ,STEEL BLOOD,ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΤΑΛΑΔΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΑ.Μολις βγηκαν ,το κοινο που ημουν και εγω αρχιζε και επαιζε ξηλο
L OS T  I N  O B L I V I O N

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #89 στις: 26/06/06, 16:30 »
Α σε παρακαλω.Ειχαμε και τις carbonated lemonade των οποιων ειμαι υποστηρικτης.Γενικα το σκουλγουεηβ εμενα μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις.Η πιο σωστη κουβεντα που μπορω να πω ειναι οτι οταν εγω ημουν στα 15-17 δεν επαιζα ετσι οπως και πολλοι φιλοι μου.Ειλικρινα οταν βλεπω αυτα τα σκηνικα με πιανει δεος.Ζηλευω και θαυμαζω ταυτοχρονα ολα αυτα τα παιδια.Ευχομαι να συνεχισουν ετσι..να προχωρησουν οι μουσικες τους..και ελπιζω να φερουν την αλλαγη στην μουσικη σκηνη της Ελλαδας γιατι εχω κουραστει απιστευτα απο τα φαινομενα τυπου Φεημ στορι και δεν συμμαζευεται.Μια εποχη ειχα απελπιστει με αυτα που εβλεπα στην τηλεοραση.Ταυτοχρονα ομως ειδα οτι ευτυχως υπαρχουν παιδια που ειναι πραγματικα ροκ(χωρις να σημαινει οτι παιζουν κ ροκ..σαν σταση ζωης) και εχουν ανησυχιες.Σε ολα αυτα τα παιδια αφιερωνω εναν στιχο του Παυλου Σιδηροπουλου."Αντε και καλη τυχη μαγκες.."
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος RBnikos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 324
  • Φύλο: Άντρας
  • we're becoming .... Hostile!!
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #90 στις: 26/06/06, 18:33 »
ego entaxei ta eida ta paidia an kai exo mia aporia ipaarxei periptosi oi steel blood na einai mathites???? mu fanikan san megaliteroi....entropia eskisan kai to neo tous kommati poli kalo se kapoies stigmes mu thimise ligo symphony x...otan efeuga extes me tin parea mu itan kapoioi tipoi pou petagan tis bogies pu mallon pigenan ston savopulo stous toixous...genikotera oi diorganosi kali an exaireseis kapia vlammena pu kanane pit akomi kai se tragudia tou xatjidaki(vlepe Xotika)..rodes mu aresan kai oi diaskeues aggelakas eskise raining pleasure oraioi all se kapoio simio kurastikoi alkinnoos eskise kiourtsoglou,lantsias THEOI...!! 



sry gia greeklish

Αποσυνδεδεμένος sinjah

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #91 στις: 26/06/06, 19:42 »
Εμένα το φετινό Schoolwave μου φάνηκε καταπληκτικό.

Καταρχάς, το επίπεδο ήταν σαφώς ανεβασμένο απο πέρισυ. Και πέρσι υπήρχαν μερικές καταπληκτικές μπάντες (συμπεριλαμβανομένων και των Entropia που έπαιξαν χτες), αλλά φέτος ήταν όλοι πάρα πάρα πολύ καλοί, ίσως με μία ή δύο εξαιρέσεις.

Απο όλες τις μέρες ξεχώρισα τους:
Illusion, με μια καταπληκτική φωνή και υπέροχες δικές τους συνθέσεις
Danger by Design, απο θέμα οργάνων ήταν πολύ καλοί, και το Sugar των System of a Down το είπαν άψογα
Ska-Bangies, τους ερωτεύτηκα ξανά φέτος, τα παιδιά κάνουν εκπληκτικές διασκευές και ξεσηκώνουν το πλήθος
Υπόνοια, παρόλο που δεν τρελαίνομαι για Low Bap, έπαιξαν μερικά πολύ πολύ καλά κομμάτια
Rosebleed, δεν τους είδα, αλλά τους άκουσα, και ένα δικό τους κομμάτι που έπαιξαν ήταν πολύ καλό
Ξωτικά, και μουσικά και φωνητικά ήταν εκπληκτικοί
Tough Cookies, η κοπελιά είχε τ έ λ ε ι α φωνή, και το Nobody's wife το έπαιξαν τέλεια
English Handmade Must, ΑΨΟΓΟΙ, και το Awake, που ήταν δικό τους ήταν πάρα πάρα πολύ καλό, και τa Bitter End και Creep ήταν καταπληκτικά
Ladies First, πολύ καλές φωνές και ήταν κάτι διαφορετικό απο τα υπόλοιπα
Steel Blood, αν και πολύ ποζέρια, έπαιζαν καλά
Entropia, καταπληκτικοί, όπως πάντα. Το Enstro το αλλάξατε λίγο ή μου φάνηκε; Ήταν καλύτερο πάντως. Και το Pull Me Under ήταν.... δεν υπάρχουν λόγια! Πάρα πολύ καλοί, μπράβο παιδιά!!! Rolander, τι σολαρίσματα ήταν αυτά παιδάκι μου, ήμουν με παρέα και είχαμε πορωθεί ομαδικώς! Μπράβο, μπράβο! Και το βιολί, τι να πρωτοπώ! Και φωνητικά έχετε εξελιχθεί πολύ, συγχαρητήρια!

Ο Αγγελάκας τέλειος, πραγματικά έσκισε. Και ο Αλκίνοος επίσης, είναι πολύ καλός μουσικός αν και ως άνθρωπο τον αντιπαθώ.

Υ.Γ.2:Tι συμβαινει με τον Απολλωνα?Βλεπω οτι τον προωθουν αβερτα κουβερτα..κατι μου βρωμαει εδω..

Όσο γι' αυτό, είναι αλήθεια οτι τον προωθούν πάρα πολύ, αλλά το παιδί έχει τρομερές δυνατότητες. Γράφει φοβερή μουσική, έχει μια συγκλονιστική φωνή, και φαίνεται οτι είναι γεννημένος μουσικός. Τώρα θα μου πεις, οι Schooligans δεν υπάρχουν για να προωθούν συγκεκριμμένα παιδιά, όσο καλοί και να είναι. Όμως, παρόλο που δεν το θεωρώ σωστό ή δίκαιο, είναι φυσικό να προωθείται ένα παιδί που έχει μια ιδιεταιρότητα που τραβά την προσόχή, που και μουσικά και φωνητικά είναι πολύ προχωρημένος, και που γενικά, για τον άλφα βήτα λόγο έχει τον θαυμασμό του κοινού.
Σέρνε στην αγορά τη γύμνια του κορμιού σου, ξένος και για τους ξένους και για τους δικούς σου.
                                                    Κ.Παλαμάς

Αποσυνδεδεμένος SPATH

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
  • A PUBLIC PIECE OF DNA.
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #92 στις: 26/06/06, 20:49 »
ενας δικος μου απολογισμος...εντυπωση μου εκαναν μομο οι entropia,rosebleed,english handmade must,ska-bangies και 3ωτικα.Τι να πρωτοπω;;;;;;;;;;;;;Ο Ιωαννιδης αψογος,ο Σαββοπουλος εκτος τοπου και χρονου.Οσο για τα γαιδουρια που γιουχαισαω τα 3ωτικα,πρεπει να μαθουν πως η παραδοσιακη ηταν και ειναι το βασικο σκλοπατι για την ε3ελι3η της μουσικης.Γι' αυτο RESPECT ακομα κ αν δε μας λεει κατι ως ειδος...Τωρα για κατι ψωνια απο μερικα συγκροτηματα που ειχαν τουπε τονους πιο πολυ απ'οτι επρεπε,το μονο που λεω ειναι οτι 3εθτιλιστηκαν εντελως ,οχι μονο οι ιδιοι αλλα και ολο το συγκροτημα τους.Αντε και του χρονου... :P :P :P :P :P :P 8) :o 8)
IF THE FACTS DON'T FIT THE THEORY,CHANGE THE FACTS.

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #93 στις: 26/06/06, 23:09 »
Και ο Αλκίνοος επίσης, είναι πολύ καλός μουσικός αν και ως άνθρωπο τον αντιπαθώ.
Εισαι ο πρωτος απο τον οποιο ακουω μια τετοια δηλωση και εχω την περιεργεια να μαθω που το βασιζεις αυτο..
στο οτι τον αντιπαθεις ως ανθρωπο.

απλα και φιλικα μονο την αναπτυξη της γνωμη σου θα ηθελα να μαθω...
ευχαριστω εκ των προτερων! :)

Αποσυνδεδεμένος rolander

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Άντρας
  • E N T R O D U C E R
    • Προφίλ
    • ENTROPIA
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #94 στις: 27/06/06, 09:11 »
Επισης θελω να ευχαριστησω ολο τον κοσμο που ηρθε στο schoolwave,κ μας εκανε να αισθανθουμε παρα πολυ ωραια..ελπιζω να σας ανταποδωσαμε την ενεργεια που μας μεταδωσατε κ ελπιζω να τα πουμε συντομα σε καποιο αλλο live.. :D

Αποσυνδεδεμένος sinjah

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #95 στις: 27/06/06, 10:00 »
Και ο Αλκίνοος επίσης, είναι πολύ καλός μουσικός αν και ως άνθρωπο τον αντιπαθώ.
Εισαι ο πρωτος απο τον οποιο ακουω μια τετοια δηλωση και εχω την περιεργεια να μαθω που το βασιζεις αυτο..
στο οτι τον αντιπαθεις ως ανθρωπο.

απλα και φιλικα μονο την αναπτυξη της γνωμη σου θα ηθελα να μαθω...
ευχαριστω εκ των προτερων! :)

Έχει μια υποκρισία που δεν μου αρέσει. Κρύβεται πίσω απο ουδέτερα και δήθεν αδιάφορα σχόλια για να πετάξει τις κακίες του για άλλους καλλιτέχνες. Είναι ψωνισμένος και υπερόπτης, και δεν είναι αυτό που με πειράζει, δικαίωμς, είναι οι το κρύβει και προσπαθεί να δώσει την εντύπωση του σεμνού και μετριόφρωνα και μαζεμένου. Γενικά, μου βγάζει κάτι αρνητικό ως άνθρωπος, δεν είναι καθαρός.

Κατα τα άλλα, ως μουσικό τον θαυμάζω, και η μουσική του μου αρέσει, οπότε ίσως αυτό είναι το μόνο που μετράει.
Σέρνε στην αγορά τη γύμνια του κορμιού σου, ξένος και για τους ξένους και για τους δικούς σου.
                                                    Κ.Παλαμάς

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #96 στις: 27/06/06, 10:43 »
Έχει μια υποκρισία που δεν μου αρέσει. Κρύβεται πίσω απο ουδέτερα και δήθεν αδιάφορα σχόλια για να πετάξει τις κακίες του για άλλους καλλιτέχνες. Είναι ψωνισμένος και υπερόπτης, και δεν είναι αυτό που με πειράζει, δικαίωμς, είναι οι το κρύβει και προσπαθεί να δώσει την εντύπωση του σεμνού και μετριόφρωνα και μαζεμένου. Γενικά, μου βγάζει κάτι αρνητικό ως άνθρωπος, δεν είναι καθαρός.

Κατα τα άλλα, ως μουσικό τον θαυμάζω, και η μουσική του μου αρέσει, οπότε ίσως αυτό είναι το μόνο που μετράει.
σ'ευχαριστω για τον χρονο σου να μου εξηγησεις την αποψη σου...

ναι σιγουρα η μουσικη ειναι που μετραει, το τι ειναι ο καθενας δεν πρεπει να μας απασχολει και πολυ!

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #97 στις: 27/06/06, 21:01 »
Ρε παίδες εγώ δεν μπόρεσα να είμαι στο schoolwave το σαββατο. Θα μπορούσατε να μου πειτε αναλυτικά τις γνώμες σας για τα 7 συγκροτήματα του σαββάτου;;;;;;

????
 ;D ;D ;D :P :P :P
    ρε garvin τρομερα τους μελετισες εσυ τους blackout μεχρι και αν ειχαν δεκατα εμαθες!!!! δν καταλαβαινω πραγματικα ειχες κατι σαν απευθιας συνδεση με τη τεχνοπολη??? η ως δια μαγειας διακτινιστικες ,ειδες τους blackout  και μετα την εκανες ελαφρα????παργματικα σε ικετευω λυσε μου αυτη την απορια.....δλδ να μαθουμε και εμεις αυτα τα ¨μαγικα" κολπα.... :P :P :P

Ότι λέω το είδα στο βίντεο
Δεν μας το αναιβαζεις και μας το βιντεο γιατι μεγαλη πειεργεια εχω να τους δω αλλα δεν καταφερα να παω
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

g@rvin

  • Επισκέπτης
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #98 στις: 27/06/06, 22:54 »
Ρε παίδες εγώ δεν μπόρεσα να είμαι στο schoolwave το σαββατο. Θα μπορούσατε να μου πειτε αναλυτικά τις γνώμες σας για τα 7 συγκροτήματα του σαββάτου;;;;;;

????
 ;D ;D ;D :P :P :P
    ρε garvin τρομερα τους μελετισες εσυ τους blackout μεχρι και αν ειχαν δεκατα εμαθες!!!! δν καταλαβαινω πραγματικα ειχες κατι σαν απευθιας συνδεση με τη τεχνοπολη??? η ως δια μαγειας διακτινιστικες ,ειδες τους blackout  και μετα την εκανες ελαφρα????παργματικα σε ικετευω λυσε μου αυτη την απορια.....δλδ να μαθουμε και εμεις αυτα τα ¨μαγικα" κολπα.... :P :P :P

Ότι λέω το είδα στο βίντεο
Δεν μας το αναιβαζεις και μας το βιντεο γιατι μεγαλη πειεργεια εχω να τους δω αλλα δεν καταφερα να παω

πες μου λίγο πως γίνεται και το ανεβάζω.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #99 στις: 28/06/06, 13:12 »
http://rapidshare.de πηγαινε σε αυτην την διευθηνση και κανε upload
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
3168 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/04/06, 03:58
από vert
9 Απαντήσεις
3460 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/07/06, 23:56
από ilianthos-Kanlis
121 Απαντήσεις
43287 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/07, 05:40
από Marios Demigod
32 Απαντήσεις
11082 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/07, 04:07
από Chris2004
34 Απαντήσεις
11332 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/07/07, 12:12
από rania_roxx
0 Απαντήσεις
3635 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/09, 18:01
από MUSICPOST
0 Απαντήσεις
1605 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/10, 17:05
από johnD
1 Απαντήσεις
2204 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/11/10, 14:10
από Dimitris12345
0 Απαντήσεις
6042 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/07/12, 00:40
από DreamRiff
1 Απαντήσεις
9872 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/10/13, 19:02
από yiannakis