Αποστολέας Θέμα: Συντηρηση  (Αναγνώστηκε 1529 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ragnaros

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Συντηρηση
« στις: 12/02/10, 15:45 »
Γεια σας παιδια...μου χαλασαν οι χορδες και πειρα αλλες...και μιας που τις εβγαλα λεω να καθαρισω την ταστιερα..Υπαρχει καποιος τροπος με τον οποιο θα μπορεσω να τν καθαρισω , δλδ αυτη τν σκονη κατω απο τις χορδες,τν βρομια στν ταστιερα κ.α
Ευχαριστω

Υ.Γ: η κιθαρα ειναι κλασσικη και τν εχω παρει απο τον ξαδερφο μου ,  επισης εχει πιασει τοση βρωμα που δν φαινεται το ξυλο
« Τελευταία τροποποίηση: 12/02/10, 19:34 από Ragnaros »

Αποσυνδεδεμένος Holyshock

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντηρηση
« Απάντηση #1 στις: 13/02/10, 21:40 »
Υ.Γ: η κιθαρα ειναι κλασσικη και τν εχω παρει απο τον ξαδερφο μου ,  επισης εχει πιασει τοση βρωμα που δν φαινεται το ξυλο

πάρε σύρμα για κατσαρόλες και ξεκίνα!!!  ;D

λοιπόν πέρα απο τον χαβαλέ, θα ακούσει για το συγκεκρημένο θέμα δίαφορες απόψεις με το τι προιόν καθαρίζει ο καθένας τις κιθάρες του.

αν μπορείς να καταλάβεις τι ξύλο είναι η ταστίερα κοίταξε για κάποιο προιόν που κάνει για το ξύλο αυτό. αλλίως στο εμπόριο αν δείς θα βρείς άπειρα προιόντα όπως lemon oil ή δίαφορα άλλα λαδάκια που κάνουν γι αυτή τη δουλεία.

για αρχή πάρε με ένα μαλακό πανί όση βρώμα μπορείς απο την ταστίερα σου και μετά με μία πατονέτα (για τα αυτιά) καθάρισε τα μέρη γύρω απο τα τάστα όσο καλά μπορείς, πέρασε ενα καθάρισμα με ενα καθαρό μαλακό πανί με ένα προιόν που έχεις επιλέχει. ακόμα μπορείς να χρησημοποίησεις τα χνώτα σου για να φύγουν μερικές βρωμίες.

εννοίτε μην χρησημοποιήσεις νερό ή οινόπνευμα



(άσχετο, αλλά μήπως έπαιζες wow? εξού και το όνομα? )  :P