Αποστολέας Θέμα: Ηχογραφηση σε PC ( Προβληματα-Προγραμματα-Ρυθμισεις )  (Αναγνώστηκε 68136 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Μιχάλης

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
 Πως ηχογραφειτε τα τραγουδια σας στο pc? :-\
Χρειαζομαι ενα απλο προγραμμα για ηχογραφηση, στο οποιο αν ειναι δυνατον να μπορω να ακουω αυτα που εχω ηχογραφησει την ωρα που ηχογραφω :P(για να ξερω ποτε να παιξω και την δευτερη κιθαρα) Ποιο μου συστηνετε?
..In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees,
And the voices of those who stand looking..

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
εγω χρησιμοποιω το Cakewalk που η πιο προσφατη εκδοχη του ειναι το Sonar...
απο κει και περα χρειαζεσε και ενα ακομα προγραμμα wave editor ή το Wave Lab ή το Sound forge......
Rock n Roll all Night and Party every Day

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Προτεινω το Cubase SX. Ειναι αρκετα καλο και παρεχει και ικανοποιητικα εφφε ( καθως και ανετο interface ).Αν ομως δεν εχεις ξαναχρησιμοποιησει ποτε Cubase θα προτεινα καποια προηγουμενη εκδοση, οπως Cubase 32, κλπ....Ειναι πιο ευκολο ( και θα ελεγα..πιο δοκιμασμενο..)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Gant

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • Η καλύτερη εμπειρία είναι τα live !
    • Προφίλ
Γεια χαρά,

για ηχογραφήσεις προτιμώ το Cooledit Pro, γιατί αφενός υποστηρίζει πολλά κανάλια (128) και αφετέρου έχει ενσωματομένο Wave Editor για εφφέ, ενίσχυση κτλ. To Demo του κρατάει 21 μέρες.
http://www.syntrillium.com/cep/

Από τις πιο φτηνές λύσεις είναι το Cubasis VST, στα 99 euro.

Kαλές ηχογραφήσεις !
Γιώργος
Φρόντισε αυτά που θα κάνεις σήμερα να αξίζουν τη μία μέρα από τη ζωή σου που θα τους αφιερώσεις

Αποσυνδεδεμένος Μιχάλης

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
 To cooledit pro ειναι 16 mb ομως. Με την συνδεση μου θα χρειαστω πολλη ωρα να το κατεβασω.. Θα προτιμουσα κατι πιο.. απλο. Το cubase 32 το κατεβασα, το εκανα unzip αλλα το pc μου δεν το αναγνωριζει.
..In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees,
And the voices of those who stand looking..

Αποσυνδεδεμένος ΒασίληςΔ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Ωραία που 'ναι την αυγή, όταν γλυκοχαράζει...
    • Προφίλ
Ζητάω την βοήθεια σας.
Υπάρχει κάποιο βοήθημα για τον χειρισμό αυτών των προγραμμάτων; Όχι τίποτα σύνθετο αλλά κάτι που μας δίνει την δυνατότητα στοιχειώδους χειρισμού, σε μας τους όχι εξοικειωμένους στους υπολογιστές και στην τεχνομουσική ορολογία. Ένα βοήθημα που είναι γραμμένο στην Ελληνική γλώσσα.
Υπάρχει ρε παιδιά; Γιατί έχω βγάλει σπυριά!
"Στη φωτιά, ρίχνω όλα τα ταμένα
όνειρα, πάρτε με μαζί κι εμένα
να χαθώ σε τραγούδια περασμένα
κάπου εκεί, όσα έχω χρεωμένα ζω..."

Exiled_Archangel

  • Επισκέπτης
Απο οσο ξερω δεν υπαρχει, αλλα αν θελεις κατι για το cool edit μπορεις να με ρωτησεις! Μην τρελαινεσαι, και εγω σιγα-σιγα μπηκα στο νοημα... και παλι τα βασικα χρησιμοποιω...

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Tutorials δε θα είναι δύσκολο να βρεις στην αγγλική, αλλά στα ελληνικά το κόβω χλωμό.

Υπάρχει πάντως ένα section στο φόρουμ του SynthpopAvenue.gr με τον τίτλο The Sound Lab, όπου και λόγω της μουσικής φύσεως του site, πολλοί έχουν ασχοληθεί με τα συγκεκριμένα προγράμματα...ενδεχομένως λοιπόν να βρεις κάτι χρήσιμο.
« Τελευταία τροποποίηση: 25/07/03, 01:30 από bluewind »

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
Υπαρχουν πολλα προγραμματα που μπορεις να κανεις multi-track recording (δηλαδη να γραφεις ακουγοντας οτι ειχες γραψει πριν) και να μπορεις να επεξεργαστεις καθε εγγραφη ξεχωριστα...

Εχω χρησιμοποιησει πολλα τετοια (Cakewalk, Cubase, Cool Edit 2, nTrack Studio κλπ κλπ) και τελικα κατεληξα στο Sonar XL 2.0

Ειναι πανευκολο στην χρηση.. (διαλεγεις τρακ για την ηχογραφηση, πατας το ρεκορντ και γραφεις)

Τωρα για το να κατεβασεις απο το ιντερνετ δεν θα στο συνιστουσα.. και σιγουρα το cubase που κατεβασες δεν ειναι ολοκληρομενα.. το ολοκληρομενο ειναι πανω απο 150ΜΒ..
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

Αποσυνδεδεμένος twist 1N my Sobriety

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • χαλαρα θα εμενα στην tri-island area...
    • Προφίλ
    • έχουμε και Myspace...
re paidia help! prosfata prospa8hsa na perasw kapoia track apo 4kanalo sto pc. h diadikasia htan h e3hs... kalwdiaki poy syndeei thn stereo e3odo tou 4kanalou me to mic tou pc kai cool edit. to provlhma htan oti to shma htan poly distorted. xrhsimopoihsa thn mic eisodo giati h e3odos tou 4kanalou proorizetai gia enisxyth kai ap oti 3erw h eisodos line in den enisxyetai.
ti lete? efxaristw...
Η μουσική μου στο http://www.myspace.com/ogatoulas

Αποσυνδεδεμένος Gant

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • Η καλύτερη εμπειρία είναι τα live !
    • Προφίλ
Προσπάθησε να συνδέσεις την έξοδου του τετρακάναλου στην Line In της κάρτας σου !
Φρόντισε αυτά που θα κάνεις σήμερα να αξίζουν τη μία μέρα από τη ζωή σου που θα τους αφιερώσεις

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Να σας πω κάτι άσχετο με αυτά που λέτε, ίσως σας βοηθήσει όμως, εμένα με βοήθησε πολύ πάντως.

Δουλεύω το Cubase και ως γνωστών έχω την on-board κάρτα ήχου. Υπάρχει καθηστέρηση στον ήχο. Δλδ ηχογραφώ ένα όργανο και όταν πάω να γράψω στο άλλο έχω καθηστέρηση στον ήχο. Νομίζω ότι δεν είναι και λίγοι που έχουν το πρόβλημα αυτό. Λοιπόν βρήκα μια λύση η οποία τελικά είναι πολύ καλή.

Πήρα ένα αρμονιάκι της Yamaha. Δεν το αγόρασα το είχα απλά και μάζευε σκόνη. Αν δεν κάνω λάθος οι ποιό πολύ πρέπει να έχετε από ένα τέτοιο. Έβαλα ένα rock τέμπο να παίζει και έγραφα πάνω εκεί. Το τέμπο δεν ηχογραφήθηκε απλά με βοήθησε να είμαι στον ρυθμό. Όταν πήγα να γράψω το solo ή την δεύτηρη κιθάρα, μπάσο΄και δεν ξέρω εγώ τι άλλο. Έβαλα τον ίδιο ρυθμό να παίζει και απλά έγραφα σε ένα άλλο κανάλι. Στην συνέχεια τα "έφερα" στην σωστή θέση και ήταν μια χαρά!!! Αν θες ηχογραγραφείς και τον ρυθμό από το αρμονιάκι και τέλειωσε η υπόθεση!

Η παραπάνω λύση με βοήθησε πολύ εμένα δεν ξέρω αν συμβεί το ίδιο και σε σας. Δεν προσπαθώ να κάνω ηχογραφίσεις για να ακούγονται στους άλλους, απλά θέλω να ακούω τις ιδέες μου για να τις εμπλουτίζω με παραπάνω στοιχεία. Αυτό γιατί όταν παίζεις δεν μπορείς να καταλάβεις 100% το κομμάτι. πρέπει να το ακούσεις για να δεις πολλά πράγματα.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
   αυτο συβαινει γιατι το προγραμμα ειναι σπασμενο και ολοι midi μετρονομοι του "χανουν" επιτειδες! Δοκιμασε τους audio μετρονομους και θα δεις! Νομιζω επισης οτι υπαρχει και ενα patch που διορθωνει το προβλημα αυτο!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος twist 1N my Sobriety

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • χαλαρα θα εμενα στην tri-island area...
    • Προφίλ
    • έχουμε και Myspace...
eixe ginei mlk me thn karta hxou mou telika kai ta eixe pai3ei to line in. evala ths motherboard thn karta hxou kai eimai pros to paron ok. twra psaxnw kamia kalh karta hxou. ayto pou me endiaferei einai kyriws oi dynatothtes hxografhshs ths. exete kamia na mou proteinete? psaxnw to poly gyrw sta 100-150 eyrw :-\

epishs an 3erete pws mporw na syndesw mia midi control device me to pc...


eeeyxaristw... :)
Η μουσική μου στο http://www.myspace.com/ogatoulas

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
  αυτο συβαινει γιατι το προγραμμα ειναι σπασμενο και ολοι midi μετρονομοι του "χανουν" επιτειδες! Δοκιμασε τους audio μετρονομους και θα δεις! Νομιζω επισης οτι υπαρχει και ενα patch που διορθωνει το προβλημα αυτο!
Συνηθως σε οτι σπασμενο Cubase και Nuendo εχει πεσει στα χερια μου ολα λειτουργουν αψογα, αφου ομως κανω τις απαραιτητες ρυθμισεις σε delay, latency, κλπ κλπ...Νομιζω οτι πρωτα πρεπει να επικεντρωθουμε εκει και μετα αν το προγραμμα ειναι προβληματικο επειδη ειναι "σπασμενο" ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
eixe ginei mlk me thn karta hxou mou telika kai ta eixe pai3ei to line in. evala ths motherboard thn karta hxou kai eimai pros to paron ok. twra psaxnw kamia kalh karta hxou. ayto pou me endiaferei einai kyriws oi dynatothtes hxografhshs ths. exete kamia na mou proteinete? psaxnw to poly gyrw sta 100-150 eyrw :-\

epishs an 3erete pws mporw na syndesw mia midi control device me to pc...


eeeyxaristw... :)


   στο game port το γνωστο πλακε 15πινο βυσμα βρισκονται και τα midi υπαρχουν στο εμποριο ετοιμα καλωδια για αυτη τη δουλεια!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Fighter

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο,τι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο...
    • Προφίλ
    • dimos_mp
 ;)Παιδια...εγω χρησιμοποιούσα το cool edit pro 2....αλλα οταν συνδεα την ηλεκτρακουστικη μου στο line in... το σημα (η ενταση δλδ...)ηταν πολυ χαμηλο...και δεν εβρισκα τροπο να αυξησω την ενταση...
Σκεφτηκα να συνδεσω την κιθαρα στον ενισχυτη...και απο την εξοδο του ενισχυτη για ακουστικα να φευγει ενα βυσμα για το line in tou pc....
ετσι θα μεταφερεται πιστευω το σήμα...λετε να πετυχω τιποτα ετσι...
το ιδιο σκεφτομαι και για την ηλεκτρικη.....
υπαρχει περιπτωση ετσι να καει η εισοδο του pc λογω αυξημενης εντασης....?

Φυσικά το ίδιο συμβαίνει και  με αλλα προγραμματα ηχογράφησης…
Τωρα εχω κατεβασει ένα άλλο προγραμμα ηχογραφησης από το κιθάρα
 το audicity 1.1....να δουμε τι λεει και αυτό…

Αποσυνδεδεμένος Gant

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • Η καλύτερη εμπειρία είναι τα live !
    • Προφίλ
;)Παιδια...
Σκεφτηκα να συνδεσω την κιθαρα στον ενισχυτη...και απο την εξοδο του ενισχυτη για ακουστικα να φευγει ενα βυσμα για το line in tou pc....
υπαρχει περιπτωση ετσι να καει η εισοδο του pc λογω αυξημενης εντασης....?

Φίλε Fighter,
αν ο ενισχυτής σου δεν έχει Line Out, τότε μπορείς να συνδέσεις την έξοδο για τα ακουστικά στο Line In της κάρτας ήχου. Να έχεις υπ' όψη σου, ότι το σήμα από τον ενισχυτή θα έρχεται δυνατό, οπότε και θα πρέπει να ρυθμίσεις τον ενισχυτή σου σε χαμηλή ένταση, έτσι ώστε το σήμα να μην παραμορφώνεται.

Τα προγράμματα εγγραφής (CoolEdit & Co) δείχνουν την κυματομορφή του σήματος και έτσι μπορείς να δεις αν το σήμα είναι παραμορφωμένο. Αν δεις ότι το σήμα ειναι κοντά στα άκρα (πάνω και κάτω), καλύτερα να μειώσεις λίγο την ένταση.

Καλές ηχογραφήσεις !
Φρόντισε αυτά που θα κάνεις σήμερα να αξίζουν τη μία μέρα από τη ζωή σου που θα τους αφιερώσεις

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
Δουλεύω το Cubase και ως γνωστών έχω την on-board κάρτα ήχου. Υπάρχει καθηστέρηση στον ήχο. Δλδ ηχογραφώ ένα όργανο και όταν πάω να γράψω στο άλλο έχω καθηστέρηση στον ήχο.

   Κι εμένα μου συμβαίνει αυτό (δηλαδή γράφω το πρώτο όργανο, μετά το δεύτερο και μετά πατώντας το Play βλέπω πως είναι τα πάντα εκτός χρόνου). Εγώ το αντιμετωπίζω ως εξής ( Cool Edit Pro ) :
 
   Γράφω τα δύο όργανα και μετά χρησιμοποιώ την επιλογή "Find Next Beat" στο μενού "Edit". Έτσι βλέπω σε ποιόν χρόνο ακριβώς ξεκινάει το κάθε track. Έστω ότι έχω ρυθμική στο ένα Track και ένα σολάκι στο δεύτερο. Με τον προηγούμενο τρόπο βλέπω ότι το σολάκι ξεκινάει στα 10.010 sec και το σημείο στη ρυθμική όπου πρέπει να αρχίζει το σόλο βρίσκεται στα 10.100 sec. Άρα βρίσκομαι 10.100 - 10.010 = 0.090 sec πίσω. Πάω στον wave editor το track του solo , τοποθετώ τον κέρσορα κάπου πριν την αρχή του και από το μενού "Generate" επιλέγω "Silence" όπου και βάζω 0.090 sec. Αποτέλεσμα είναι να μετακινηθεί το σόλο στο σημείο ακριβώς που χρειάζεται ώστε να είμαι εντός χρόνου. Τώρα για Cakewalk και Cubase φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν οι αντίστοιχες επιλογές. Επαγγελματικά προγράμματα είναι άλλωστε ;)

Αποσυνδεδεμένος Fighter

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο,τι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο...
    • Προφίλ
    • dimos_mp
 ;)Ευχαριστώ φίλε....
Το audicity 1.1...ειναι καλυτερο....?

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Επειδη κινηθηκε αρκετα το προβλημα με το Latency κατα την διαρκεια της ηχογραφησης, σας προτεινω να κοιταξετε τα εξης links:

http://www.laurencepayne.freeserve.co.uk/CubaseFAQ2.htm#2

http://www6.tomshardware.com/video/20010927/audigy-18.html

Καλο ειναι επισης να κοιταξετε να ανανεωσετε τους drivers των καρτων ηχου που εχετε!Επισης για τους χρηστες του CoolEdit, οι ρυθμισεις που θα εκανε καποιος στο Cubase, ειναι περιπου ιδιες με αυτες που μπορουν να γινουν στο CoolEdit..
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Πέτροc

  • Γητευτής Ήχων
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 750
  • Φύλο: Άντρας
  • Είναι η Σιωπή που Τώρα ξεκινά ...
    • Προφίλ
;)Παιδια...εγω χρησιμοποιούσα το cool edit pro 2....αλλα οταν συνδεα την ηλεκτρακουστικη μου στο line in... το σημα (η ενταση δλδ...)ηταν πολυ χαμηλο...και δεν εβρισκα τροπο να αυξησω την ενταση...


Την στάθμη ηχογράφησης την κοίταξες ?
Αν την κοίταξες και δεν παίρνει γιατρειά, τότε ίσως και να χρειάζεσαι προενισχυτή (ή DI Box) ...

Επίσης, υπάρχουν δυο απίθανα άρθρα-tests σχετικά με το latency από το SOS :

http://www.soundonsound.com/sos/Sep02/articles/pcmusician0902.asp?session=a72f6ae5450b184738200479f31c730b
http://www.soundonsound.com/sos/Oct02/articles/pcmusician1002.asp?session=a72f6ae5450b184738200479f31c730b

... Για τους ΠΟΛΥ φευγάτους !!!  ;D 8) ;D 8)

/nEwBiE  8)
Σε έμβρυα στάση να αναθρέφω χαραυγές ...

Αποσυνδεδεμένος Fighter

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο,τι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο...
    • Προφίλ
    • dimos_mp
 ;)Παιδια έκανα αυτο με τον ενισχυτη και δεν πετυχε...
δλδ συνδεσα την κιθαρα κανονικα στον ενισχυτη και εφευγε ενα καλωδιο απο την εισοδο ακουστικων του ενισχυτη για το pc....
και δεν ακουγοταν απολυτως τιποτα...

Newbie την  σταθμη της εντασης που λες....απο που μπορω να την ελεγχω στο cool edit pro....?
Πηγα στο wave properties και δεν ειχε τπτ σχετικο με volume....?
Α...να σημειωσω πως αυτο με την ενταση συμβαινει μονο με την κιθαρα...
γιατι με τα μικροφωνα η ενταση ειναι κανονικη...
οποτε σχεδον σιγουρα φταιει η προενισχυση της κιθαρας...
αλλα δεν καταλαβαινω γιατι δεν λειτουργει με τον ενισχυτη... :-\

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
   Φίλε Fighter ! Θα βάλεις την κιθάρα στον ενισχυτή. Θα βγάλεις ένα καλώδιο από την έξοδο γι ακουστικά του ενισχυτή και θα το βάλεις στο line-in της κάρτας ήχου σου. Ύστερα θα πας στον mixer των windows (διπλό κλικ στο κίτρινο ηχειάκι που βρίσκεται κάτω δεξιά στην οθόνη σου) και από εκεί θα ελέγξεις τη στάθμη της στήλης line-in ώστε να μην είναι πολύ χαμηλά και δεν ακούγεται τίποτα η αν είναι επιλεγμένη η ένδειξη mute ακριβώς από κάτω της. Αν ναι ξε-τσέκαρέ τη (δόκιμη έκφραση ;D ). Όλα αυτά για να ακούγεσαι από τα ηχεία του Η/Υ όταν παίζεις. Αν θες να ηχογραφήσεις κιόλας πρέπει να πας και στην επιλογή "Ηχογράφηση" που βρίσκεται στο μενού "Αρχείο" και να επαναλάβεις τα ίδια για τη στήλη line-in κι από εκεί !

Αποσυνδεδεμένος Fighter

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο,τι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο...
    • Προφίλ
    • dimos_mp
Γιατι το cool edit που εχω δεν εχει επιλογη export to....
Δεν μπορω να κανω export σε καμια μορφη...
Mαλιστα εχω και το cd burning plug in...παρ' ολα αυτα δεν μου εμφανιζει καμια επιλογη "cd burning"......
Tι πρεπει να κανω....? :-\

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
46 Απαντήσεις
25791 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/03/08, 23:40
από taxfreesax
55 Απαντήσεις
37581 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/01/08, 00:41
από Jezus
9 Απαντήσεις
4558 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/11/07, 03:21
από GreekDudeCovers
8 Απαντήσεις
4289 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/05/08, 14:48
από Jezus
1 Απαντήσεις
3798 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/04/10, 06:21
από FloatingPoint
0 Απαντήσεις
2401 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/09, 13:57
από freemind
24 Απαντήσεις
18732 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/10/11, 12:00
από hot_sauce (φλουτσ)
3 Απαντήσεις
2638 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/05/11, 17:48
από hot_sauce (φλουτσ)
Zoom G2 - Ρυθμίσεις

Ξεκίνησε από St3ven Εφέ

5 Απαντήσεις
3876 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/12/11, 13:44
από Vaiking
5 Απαντήσεις
3198 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/09/11, 09:06
από truepiece