Αποστολέας Θέμα: Χτύπησαν τον Μανώλη Γλέζο  (Αναγνώστηκε 20809 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: 05/03/10, 22:33 από Garvin »

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Χτύπησαν τον Μανώλη Γλέζο
« Απάντηση #1 στις: 05/03/10, 23:03 »
Σιγα που νοιαζονται οι ΜΑΤατζηδες για την ιστορια. Δεν νομιζω καν να ξερανε ποιος ειναι ο Γλεζος. Αρκει να δειτε τα βιντεο
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Χτύπησαν τον Μανώλη Γλέζο
« Απάντηση #2 στις: 05/03/10, 23:04 »
Μην είστε σκληροί με τα παιδιά των ΜΑΤ. Ακόμα με βρυχηθμούς και γρυλλίσματα μιλάνε, δείξτε λίγη επιείκια..
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Χτύπησαν τον Μανώλη Γλέζο
« Απάντηση #3 στις: 06/03/10, 04:02 »
inb4 παιδιά του λαού είναι και αυτά με 700 ευρώ το μήνα.

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Χτύπησαν τον Μανώλη Γλέζο
« Απάντηση #4 στις: 06/03/10, 04:19 »
μου κανει εντυπωση παντως που δεν εχει αναφερθει καθολου...το ειδε κανεις στις ειδησεις;

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Χτύπησαν τον Μανώλη Γλέζο
« Απάντηση #5 στις: 06/03/10, 05:10 »
Το δειξανε παντως στο Μεγκα αλλα γενικα περασε στα ψιλα γραμματα, αντιθετα με τον αρχιγλυφτη τον Παναγωπουλο που σκιστηκαν ολοι να δειξουν οτι τον δειρανε
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Χτύπησαν τον Μανώλη Γλέζο
« Απάντηση #6 στις: 06/03/10, 05:36 »
Μιας και λέτε, ότι αυτός ο άνθρωπος ήτανε αντιστασιακός και γνωρίζετε το έργο του. Τι πιστεύετε ότι μπορεί να ένιωσε ή να σκέφτηκε παραπάνω από έναν άλλο άνθρωπο, που θα πέρναγε την ίδια κατάσταση δίπλα του σε αυτή τη συμπλοκή, για το σήμερα, με βάση το παρελθόν του και τις εμπειρίες του ?
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Χτύπησαν τον Μανώλη Γλέζο
« Απάντηση #7 στις: 06/03/10, 12:16 »
Κατ'αρχάς θέλω να δηλώσω τη ντροπή μου, μόνο και μόνο για το ότι ένας άνθρωπος (άσχετα αν λέγεται Μανώλης Γλέζος) 88 χρονών είναι στη πρώτη γραμμή και οι περισσότεροι από εμάς καθόμαστε στ'αυγά μας φοβούμενοι και τον ίσκιο μας....
Το δεύτερο είναι ότι πραγματικά πιστεύω ότι αυτός ο ματατζής που το έκανε ΔΕΝ γνωρίζει ούτε σε ποιόν το έκανε, ούτε ποιά είναι η ιστορία αυτού του ανθρώπου. Το μόνο που γνωρίζει είναι το μίσος που σίγουρα τον οδήγησε να κάνει και αυτή τη "δουλειά".
Το τρίτο (για να μπω στο θέμα του χοληδόχου) είναι ότι ο Γλέζος εκτός ότι τέτοιες καταστάσεις τις έχει φάει με το κουτάλι, σίγουρα ξέρει ότι η εξουσία πολλές φορές δείχνει το πρόσωπό της με αυτούς τους τρόπους , είτε έχεις απέναντί σου ναζί, είτε φανατισμένους "εθνικόφρονες", είτε την αστυνομία μιάς "δημοκρατικά εκλεγμένης κυβέρνησης".
Και τέλος θέλω να πω ότι το κρυφό μήνυμα αυτής της ιστορίας με τα οικονομικά μέτρα και την παρέμβαση της Ε.Ε και της Γερμανίας ειδικότερα, κρυφό μήνυμα που κάθε μέρα θα γίνεται όλο και πιο φάνερο, είναι η προσπάθεια μιάς νέας κατοχής με "ειρηνικά" μέσα αυτή τη φορά, με επίκεντρο την οικονομία. Ο δανεισμός μέ 6.3% τη στιγμή που αντίστοιχα για την Ισπανία έγινε με 3% , καθιστά την Ελλάδα δέσμια για πάρα πολλά χρόνια ακόμα και επικίνδυνη ως προς την ανεξαρτησία της. Η Ελλάδα πλέον δεν ανήκει στους Έλληνες, όχι ότι ανήκε ποτέ , αλλά τώρα ήρθε ο γυιός να τελειώσει μιά για πάντα το παραμύθι του πατέρα...

Υ.Γ OFF TOPIC : Συμφωνώ απόλυτα με το παρακάτω , που μέσα από την ειρωνική του διάθεση λέει πάρα πολλά... http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=110517&cid=7
« Τελευταία τροποποίηση: 06/03/10, 12:18 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Χτύπησαν τον Μανώλη Γλέζο
« Απάντηση #9 στις: 07/03/10, 14:59 »
Ας πουμε ομως λιγο και ΓΙΑΤΙ βρισκοταν εκει ο Μανωλης Γλεζος γιατι ειναι ιδιαιτερα σημαντικο. Μπροστα απο το μνημειο του αγνωστου στρατιωτη γινοντουσαν επισόδεια απο άτομα απο τα συνδικάτα (κάτι που μαρτυρούν και φωτογραφίες). Κάποια στιγμή όταν οι συγκρούσεις ήταν σώμα με σώμα οι μπάτσοι πιάσανε έναν εκ των διαδηλωτών, του βγάλανε το κράνος και τον χτύπησαν βίαια στο κεφάλι. Τότε κατέβηκε ο Γλέζος να παρέμβει στην σύλληψη ζητώντας να αφήσουν αμέσως ελεύθερο τον άνθρωπο. Τότε ήταν που ο ΜΑΤατζής θεώρησε σωστό να του ψεκάσει το πρόσωπο με χημικά. Αυτά για να βλέπουμε ότι δεν γίνεται ο άνθρωπος πιό συντηριτικό όσο γερνάει σε αντίθεση με πολλούς (και απο εδω μέσα και έξω) που θα λέγανε ότι οι μπάτσοι "καλά κάνανε και πιάσανε το τσογλάνι".
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Χτύπησαν τον Μανώλη Γλέζο
« Απάντηση #10 στις: 07/03/10, 22:29 »
Παντως γενικα αν και στη συγεκρκιμενη πορεια δεν μπορεσα να κατεβω απο οσο ειδα απο το νετ κυριως βγηκε ενα καλο..Ανθρωποι που δεν ειναι αναγκαστικα του χωρου ηταν δυναμικοι απεναντισστις δυναμεις καταστολης,στη βουλη,στις εξουσιες(Παναγοπουλο) κλπ..Αυτο ειναι πραγματι θετικο κατ εμε..Να ξεφυγει και η αριστερα λιγο και να δηλωσει το παρον στο δρομο δυναμικα μπροστα στη μεγαλυτερη ξεφτιλα που εχουμε ζησει τα τελευταια χρονια..Δεν πιστευω οτι τα μετρα δεν θα περασουν..Σε ενα αδιεξοδο ειμαστε αλλα το θεμα ειναι δημιουργηθει παλι μια προβληματικη εξω απο τη λογικη ΝΔ ΠΑΣΟΚ..

Το γιαουρτωμα-ξυλο στον Παναγοπουλο ηταν μια καλη αρχη χωρις να ειναι το παν φυσικα.
Οι γεροι-συνταξιουχοι σε αμεση συγκρουση με τα ΜΑΤ απο την πορεια της Τεταρτης δειχνουν το δρομο
Ενω οι δυναμικες συγκρουσεις στη Πανεπιστημιου ισως κανουν καποιους να ανοιξουν τα ματια τους και να βαλουν την TV στο mute.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Χτύπησαν τον Μανώλη Γλέζο
« Απάντηση #11 στις: 08/03/10, 09:11 »
Το γιαουρτωμα-ξυλο στον Παναγοπουλο ηταν μια καλη αρχη χωρις να ειναι το παν φυσικα.

Μπράβο! Και εις ανώτερα! Να σαπίσετε κι άλλους στο ξύλο και να πάνε στο νοσοκομείο, και γιατί όχι και στο νεκροταφείο, μαζικά τώρα πιά.

Οι γεροι-συνταξιουχοι σε αμεση συγκρουση με τα ΜΑΤ απο την πορεια της Τεταρτης δειχνουν το δρομο

Έτσι, έτσι! Να φάνε ξύλο οι μπάτσοι-ΜΑΤ, και θα λυθούν όλα τα προβλήματά μας!

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Χτύπησαν τον Μανώλη Γλέζο
« Απάντηση #12 στις: 08/03/10, 10:45 »
To περιμενα οτι θα υπαρξει αντιδραση..Καλο ειναι αυτο μηπως γινει καμια συζητηση..

Το γιαουρτωμα-σφαλιαρα στον προεδρο της ΓΣΕΕ δεν ειναι απο μονο του πολιτικη πραξη αλλα εχει μεγαλη σημασια γιατι δειχνει ποσο ξεφτιλισμενα ειναι αυτα τα οργανα(συνολικα) και αυτα τα προσωπα(μεμονωμενα)..Αυτο δηλαδη που υποτιθεται οτι ειναι το συνδικαλιστικο οργανο των εργαζομενων αλλα εδειχνε τη συναινεση του σε καθε νεο μετρο που η εκαστωτε κυβερνηση επιχειρουσε να περασει ισως ειναι καιροσ να φαει εμπρακτα σφαλιαρες και ο κοσμος να οργανωθει δυναμικα και ουσιαστικα σε ομαδες που δεν ελεγχονται απο τα πανω με διφθαρμενα προσωπα αλλα κυριως σαπιους μηχανισμους και θεσμους.Εγω πιστευω οτι οποιον εργατη/εργαζομενο ρωτησεις που εχει μια ιδεα του τι συμβαινει δεν θα ειναι αντιθετος με το οτι ο Παναγοπουλος αλλα και η ΓΣΕΕ δεν παιζει κανενα ρολο παρα αυτον της εικονας και της βοηθειας στους κρατουντες..
Οποτε αν ζητας τη γνωμη μου..Το γιαουρτωμα δεν ειναι το παν αλλα ειναι η αρχη..Η αρχη για ζυμωση..Η αρχη για να δουμε αν οι τροποι διεκδικησης εχουν προσφερει τιποτα ολα αυτα τα χρονια και αν θα πρεπει να συνεχισουν να ισχυουν.

Δεν κανεις τιποτα παρα να απλοποιεις..Ολα αυτα που λεω εγω συμβολικα εσυ τα γειωνεις με σκοπο την υποβαθμιση των ιδιων των γεγονοτων τελικα..Αλλα σκεψου γερους 70 χρονων να πεφτουν πανω σε αστυνομικη αλυσιδα την οποια σπανε κ μετα να πανε να πεφτουν πανω σε ασπιδες με κινδυνο ανα πασα στιγμη να φανε και χημικα..Ουτε η καψα των 20ρηδων που δεν εχουν δει τι παει να πει ζωη τους τρωει,ουτε χουλιγκανια οπως λετε ειναι..Ολες αυτες οι κινησεις εχουν μεγαλυτερο νοημα απο οσο νομιζουμε και καλο θα ηταν να υπαρχει παραδειγματισμος σε νεωτερους εργαζομενους και μη που ενω καθονται και βλεπουν καραγκιοζηδες Ελληνες και μη να καθονται να τους πυρπολουν με ηλιθιοτητες  παραλληλα θα πρεπει να δουλευουν περισσοτερο,να πληρωνονται λιγοτερο και τελικα να μην ξερουν ουτε αν θα παρουν συνταξη και ολα αυα για να ξεπληρωσουν τις κυβερνησεις τους και τις αχρηστες οικονομικες και μη πολιτικες της ΕΕ..Εν κατακλειδι η συγκρουση με τα ΜΑΤ αλλα και με καθε ειδους ηγεσια-μηχανισμο εχει να προσφερει πολλα και κυριως οτι καποιοι δνε θα δεχτουν να ειναι η λασπη κατω απο το παπουτσι τους ;)


I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Χτύπησαν τον Μανώλη Γλέζο
« Απάντηση #13 στις: 08/03/10, 10:58 »
Δηλαδη η βια ειναι ο τροπος λυσης των προβληματων μας; Και οταν λεω βια εννοω και απο τις 2 πλευρες.


Κι επειδη το θεμα αφορα το Γλεζο, θα πω πως σαν ανθρωπος και πολιτης, καταδικαζω το προπηλακισμο του Γλεζου απο αστυνομικο. Κι ακομα κι αν δεν τον ηξερε σαν προσωπικοτητα, θα επρεπε να σεβαστει την ηλικια του, η οποια ετσι και αλλιως δε το καθιστουσε επικινδυνο.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Χτύπησαν τον Μανώλη Γλέζο
« Απάντηση #14 στις: 08/03/10, 12:02 »
Δηλαδη η βια ειναι ο τροπος λυσης των προβληματων μας; Και οταν λεω βια εννοω και απο τις 2 πλευρες.


Κι επειδη το θεμα αφορα το Γλεζο, θα πω πως σαν ανθρωπος και πολιτης, καταδικαζω το προπηλακισμο του Γλεζου απο αστυνομικο. Κι ακομα κι αν δεν τον ηξερε σαν προσωπικοτητα, θα επρεπε να σεβαστει την ηλικια του, η οποια ετσι και αλλιως δε το καθιστουσε επικινδυνο.

Κι όμως αν το καλοσκεφτείς φίλε freemind ακριβώς επειδή είναι ο Μανώλης Γλέζος (με ότι κουβαλάει αυτό το όνομα) και ακριβώς επειδή είναι μεγάλης ηλικίας , αυτά τον καθιστούν πολύ πιο επικίνδυνο. Θα θυμάσαι ότι αν έχει μείνει κάτι από επεισόδια στη μνήμη του πολύ κόσμου (εκτός από του προπέρσινου Δεκέμβρη που ήταν ακραία) , αυτό είναι η επίθεση των ΜΑΤ κατά των συνταξιούχων επί Σημίτη, έξω από το Μαξίμου...Αυτός ο λαός , όσο αποχαυνωμένος και να είναι έχει ακόμα κάποιες διαχωριστικές (ή κόκκινες όπως είναι η τελευταία μόδα να λέγονται...) γραμμές, που από εκεί και πέρα αντιδρά...
Αυτά τα επεισόδια είχαν και ένα στοιχείο πολύ σημαντικό που κακώς το παραβλέπουμε. Δεν μιλάμε για κουκουλοφόρους, ούτε για άτομα που κινούντε γενικότερα στο σκοτάδι...Αυτοί που γιαουρτώσαν και χτυπήσαν, ήταν ξεσκέπαστοι, με πρόσωπο να φαίνεται πεντακάθαρα στις κάμερες που ήταν δίπλα. Πράγμα που δηλώνει ανάληψη της ευθύνης της πράξης ,εν γνώσει των όποιων συνεπειών... Εδώ κάποιος μπορεί να πει, ότι είτε μιλάμε για γνήσια αγανάκτηση, είτε για μιά ξεκάθαρη πολιτική πράξη. Ακραία μεν, αλλά πολιτική πράξη δε...

Τέλος δεν είναι της παρούσης, αλλά κάποια στιγμή εκτός από το αόριστο ΧΡΩΣΤΑΜΕ, οπότε έχουμε ανάγκη να σας τα πάρουμε, πρέπει να μας ενημερώσουνε και ΠΟΥ χρωστάνε. Στο μανάβη; Στο μπακάλη; Στην Ε.Ε ; Στην Golden Sachs; Στη Deutche Bank; ΠΟΥ; Αναλυτικά! Δεν μπορεί να μας ζητάνε θυσίες και μεις να μην ξέρουμε καν σε ποιόν κινδυνεύουμε να παραδώσουμε την Εθνική μας κυριαρχία!


"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Noizbane

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Χτύπησαν τον Μανώλη Γλέζο
« Απάντηση #15 στις: 08/03/10, 12:08 »
Ο μεγας μαχητης των δικαιωματων των εργαζομενων στην Ελλαδα , Παναγοπουλος αμοιβεται με χιλιαδες ευρω τον μηνα για τον ρολο του ως τσιρακι των κυβερνησεων και των βιομηχανων, την ιδια ωρα που χερι χερι με τους βιομηχανους αξιωνει αυξησεις του ενος ευρω-ενα κουλουρι για τους εργαζομενους.
Ενα γιαουρτωμα δεν ειναι τιποτα για να εκφρασει την οργη του κοσμου απεναντι σε καθε φυσεως εργατοπατερες- κοπροσκυλα των αφεντικων

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Χτύπησαν τον Μανώλη Γλέζο
« Απάντηση #16 στις: 08/03/10, 12:19 »
Νομιμοποιουμε τη βιαιοπραγια της αγανακτησης και καταδικαζουμε τη βιαιοπραγια της εξουσιας...Δε ξερω για εσας, αλλα ειδα 2 φορες τη λεξη βιαιοπραγια στην προταση μου...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Χτύπησαν τον Μανώλη Γλέζο
« Απάντηση #17 στις: 08/03/10, 12:25 »
Η βιαιοπραγία της αγανάκτησης δεν νομιμοποιείτε, ούτε φυσικά και η βιαιοπραγία της εξουσίας. Αυτό είναι το ένα. Το άλλο όμως είναι ότι και στις δυό περιπτώσεις υπάρχουν πολιτικά μηνύματα και αυτά έχουν τελικά ενδιαφέρον να συζητάμε.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Χτύπησαν τον Μανώλη Γλέζο
« Απάντηση #18 στις: 08/03/10, 12:27 »
Τα πολιτικα μηνυματα πιστευω πως τα κοιτανε ακομα και οι ευρωπαιοι, γιατι ο πανικος και ο ξεσηκωμος ειναι 2 κολλητικες ασθενειες που ενοχλουν αρκετα τα υψηλα στρωματα της Ευρωπης.

Και μπορει στην Ελλαδα οι πολιτικοι μας να μη ξερουν καλα απο ιστορια, αλλα στην Ευρωπη ξερουν πως οι κοινωνικες αναταραχες οδηγουν και σε κοινωνικες ανακαταταξεις ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Χτύπησαν τον Μανώλη Γλέζο
« Απάντηση #19 στις: 08/03/10, 13:04 »
Υπαρχει ενα προβλημα κατανόησης νομίζω. Φυσικά δεν περίμενα κάτι πολύ διαφορετικό απο τον Freemind αλλά θα κάνω κάποια σχόλια επείδη σίγουρα δεν είναι ο μόνος που έχει αυτή την άποψη.

Κατ' αρχας πιστεύω ότι γνωρίζεις πολύ καλά ποιός ήταν ο Παναγόπουλος. Ένα απο τα μεγαλύτερα τσιράκια/λαμόγια της εκάστοτε κυβέρνησης που φρόντιζε σε σταθερή βάση ώστε ο συνδικαλισμός να κρατάτε σε χαμηλά και ήρεμα επίπεδα, παρά τον εργατικό μεσαίωνα της Ελλάδας, προκειμένου οι εξουσιαστές να έχουν ήρεμο αυτό το μέτωπο. Και όπως αποδείχτηκε τόσα χρόνια το είχαν ήρεμο και ο υπέρογκος μισθός του γλύφτη Παναγόπουλου έπιανε τόπο. Τολμάει τώρα αυτό το κάθαρμα να βγει και να μιλήσει στην διαδήλωση, την 3η κατα σειρά με πανελλαδική απεργία μέσα σε 2 εβδομάδες και την 3η κατά σειρά επισοδειακή, τη στιγμή που το ίδιο αυτό κάθαρμα 2 μέρες πριν δήλωνε κάθετα αντίθετως στο συμβούλιο της ΓΣΕΕ με την πραγματοποίηση νέας πορείας, για να "χαιρετίσει" την μαζικότητα και την αγωνιστικότητα της και να καταδικάσει τους "αντιεξουσιαστές" που τα σπάνε. Δυστυχώς όμως όταν είσα τέτοιο λαμόγιο και έχεις απέναντί σου εξεγερμένους εργάτες που έχουν καταλάβει οτι τίποτα δεν κάνεις για αυτούς... Και τυχερός είσαι που την γλιτώνεις με μια φάπα ένα γιαούρτωμα και ένα μπουκαλάκι νερό. Προσωπίκα δεν νομιμοποιώ την βία γιατί δεν θεωρώ τους νόμους ως κάτι το σεβαστό στην κοινωνία μας. Η βία της εξουσίας είναι νομιμοποιημένη, και τι καταλάβαμε απο αυτό? Πολλές μελανίες, σπασμένα κεφάλια χέρια πόδια και άλλα. Η βία των εργατών των φοιτητών και όλων των εξεγερμένων δεν χρειάζεται νομιμοποίηση, είναι δίκαιοι απο μόνη της γιατι αντιτίθεται στην διεφθαρμένη εξουσία μας. Δεν κατευθείνεται απο κάπου αλλά γίνεται, ειδικά αυτό που έχουμε δει στις τελευταίες γενικές απεργίες, γίνεται από όλους, για όλους.

Τώρα όσον αφορά τον Γλέζο. Συνεχίζετε, σκοπίμως προφανώς αλλιώς δεν θα το προσπερνάγατε, να παραβλέπετε το γεγονός του ΤΙ ΕΚΑΝΕ ο Γλέζος εκείνη την ώρα. Κανένα πρόβλημα δνε έχω να το ξαναπώ. Πήγε να ζητήσει την άμεση απελευθέρωση ένος τύπου που είχαν μόλις δέσει σε σύγκρουση οι μπάτσοι με κράνος και παλούκι. Όχι κάποιου άσχετου, όχι κάποιου πιτσιρικά, όχι κάποια μεγάλης γυναίκας, αλλά ενός εργάτη που αποφάσισε να συγκρουστεί. Ο Γλέζος θεώρησε δίκαιοι αυτήν την σύγκρουση και άδικη την σύλληψη. Πώς είναι λοιπόν δυνατόν να μην το αντιλαμβάνεστε αυτό όσοι καταδικάζεται την βία των εργατών και να το αντιλαμβάνεται ένας άνθρωπος 83 χρονών (που υποτίθεται ότι τα γεράματα σε κάνουν συντηριτικό)?
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Χτύπησαν τον Μανώλη Γλέζο
« Απάντηση #20 στις: 08/03/10, 13:12 »
1) Ο,τι και να ειναι ο αλλος, με ποιο δικαιωμα νομιμοποιεις τη δικη σου βια απεναντι στης αστυνομιας; Τι σε κανει καλυτερο και πιο αξιο στη χρηση της; Εγω θα ελεγα πως ηταν μια λαθος κινηση που θα αξιοποιηθει καταλληλα απο τα γνωστα κεντρα εξουσιας για να τονωθει η...μαρτυρικη θεση του προεδρου της ΓΣΕΕ...
Σιγουρα ομως οποιαδηποτε πραξη βιας ειναι καταδικαστεα. Δε θα παει η κοινωνια μπροστα με την αυτοδικια, ασχετα εαν πολλοι θεωρουν πως εδω που φτασαμε, μονο αυτο μας εμεινε! Ποιος εισαι εσυ Αρη που μπορεις να νομιμοποιεις με το ετσι θελω οποιαδηποτε μορφη βιας; Ο συνταγματολογος του εθνους;

Τοτε να ερθω να σε βαρεσω κι εγω, γιατι διαφωνω. Σαφως και για τη δικη μου αποψη, η βια μου θα ειναι νομιμοποιημενη! Παλι στα ιδια καταληγουμε. Ανουσιες πραξεις που σκοπο δεν εχουν την καλυτερευση της κοινωνιας, αλλα το κανιβαλισμο της προσωπικης εξεγεργεσης. Ο,τι κι αν ηταν ο προεδρος ( που παντα καθε προεδρος της ΓΣΕΕ ειναι "πουλημενος" ) δεν παυει να ειναι το ιδιο ανθρωπος με τον Γλεζο.

2) Ειπε κανεις τιποτα τωρα για το Γλεζο; Ισα ισα που ολοι συμφωνησαμε πως ο Γλεζος ( και ο οποιοσδηποτε ανθρωπος, κυριως μεγαλης ηλικιας ) ΚΑΚΩΣ δεχτηκε αυτη την επιθεση απο τον αστυνομικο. Ειτε ειναι 20, ειτε 30, ειτε 40, ο αστυνομικος επρεπε να σεβαστει τον ανθρωπο που εχει απεναντι του. Ακομα και η δικαιολογια της αμυνας που ακουστηκε ηταν γελοια, διοτι ο Γλεζος δε θα μπορουσε να κρατησει ενα καδρονι, ουτε μια μολοτωφ, ουτε να του σπασει τα μουτρα με τα...χερια του!

Δε προσπερναμε τιποτα και προειδοποιω απο τωρα πως ειμαι διατεθειμενος να στειλω και αυτο το θεμα στο καδο ( εαν δε το κανει καποιος αλλος ) εαν αρχισετε την προπαγανδα του indymedia εδω μεσα. Και ξερετε πως δεν "κολωνω" να το κανω! Μπορειτε να αναφερθειτε στο γεγονος, να το αναλυσουμε, να δουμε τις κοινωνικες συνθηκες, αλλα δε θελω πομπωδεις λογους περι αντιεξουσιαστικων κινησεων! Τερμα η εποχη του "Αστυνομια και Αλητεια" και πρεπει να το αντιληφθειτε αυτο!

Εξαλλου οι εικονες μιλανε απο μονες τους και μονο ενας κολλημενος θα μπορουσε να πει το αντιθετο!
« Τελευταία τροποποίηση: 08/03/10, 13:14 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Χτύπησαν τον Μανώλη Γλέζο
« Απάντηση #21 στις: 08/03/10, 13:37 »
Καταρχας μην μας απειλεις. Και δεν με νοιάζει τι "κωλώνεις" και τι όχι να κάνεις. Δεν χρειάζεται να στείλεις (και) αυτό το θέμα κάδο για να μάθουμε ποιός είσαι ούτως ή άλλως. Οπότε τέτοιο ύφος χρησιμοποίησε το αν θες αλλά δεν σου πιάνει.

Τώρα θα με αναγκάσεις να επαναλάβω τα πράγματα που ξανάπα γιατι φαίνεται δεν διαβάζεις ή δεν θες να διαβάσεις τι γράφω.

Δεν είπα ότι την νομιμοποιώ την βία είπα ότι θεωρώ την βία ενάντια στην εξουσία δίκαιοι. Αυτό που κάνει τον λαό άξιο να χρησιμοποιήσει την βία και δίκαιη την πράξη της είναι ότι την στοχεύει ενάντια στην εξουσία με σκοπό μια καλύτερη ή διαφορετική ζωή. Η βία της εξουσίας στοχεύει στην καταπίεση και στην καταστολή και δεν είναι δίκαιοι αν και είναι νομιμοποιημένη. Μη μου πεις οτι κάνω αντιεξουσιαστική προπαγάνδα γιατι εσύ με ρώτησες και σου απαντάω.

Το ζήτημα με τον Γλέζο είναι ότι κοιτάτε και καταδικάζετε μία πτυχή του γεγονότος. Όποιος γέρος κι αν ήταν πάλι θα λέγατε ότι κακώς οι μπατσοι τον ψεκάσανε (αλλά καλως ψεκάζουν τους πιτσιρικάδες). Έχει μεγάλη σημασία ομως να αντιληφθεί κανείς ΤΙ έκανε ένας ανθρωπος 83 χρονών μέσα στην μέση της σύγκρουσης. Γιατί αν τη φυσουνιά αυτή την έτρωγε ένας φοιτητής που φώναζε για να αφήσουν τον ίδιο άνρθωπο που είχαν πιάσει δεν θα λέγατε ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ και το γνωρίζουμε αυτό γιατι και εγώ έχω φάει φισουνιά στην μάπα δεν είδα κανέναν να βγαίνει και να λέει ότι ήταν λάθος του μπάτσου που με ψέκασε (αντίθετα οι αρκετοί θα πουν ότι καλά έκανε σε μένα το κωλόπαιδο που ήθελα και να αφήσει τον άλλον που χε πιάσει, και καλύτερα μάλιστα να πιανε και μένα).

Οπότε ας δούμε και αυτή τη διάσταση του γεγονότος και μην την παραβλέψεις πάλι. Ο Γλέζος ήταν εκεί για να αφήσουν έναν άνθρωπο που τον είχαν δέσει και τον χτυπάγανε, δεν είπε ούτε ότι κάνανε καλά που τον πιάσανε ούτε ότι του άξιζε επειδή κράταγε καδρόνι και συγκρούστηκε με τους μπάτσους. Αντίθετα θεώρησε ότι έπρεπε να τον αφήσουν και μάλιστα ΑΜΕΣΑ.

Και ξαναρωτάω, ο Γλέζος, που είναι και τόσο μεγάλος πλέον σε ηλικία και παρ όλα αυτά βλέπει αυτό που βλέπω και εγώ και ο κιράτζος και αρκετές χιλιάδες αλλου κόσμου είναι κι αυτός ένας προπαγανδιστής του indymedia και αντιεξουσιστικών πομπόδων κινήσεων? Δεν σου κινεί την περιέργεια γιατι αυτός ο άνθρωπος θεωρεί ΔΙΚΑΙΗ (και όχι νομιμη) την βία ενάντια στην εξουσία και μάλιστα παλεύει και αυτός παρά την ηλικία του?
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Χτύπησαν τον Μανώλη Γλέζο
« Απάντηση #22 στις: 08/03/10, 13:48 »
Πως γινεται βρε Αρη να μη νομιμοποιεις τη βια ( γενικα ) αλλα οταν μιλας για βια της κοινωνιας εναντια στην εξουσια να την νομιμοποιεις ονομαζοντας τη δικαιη?
Νομιζω πως αυτες οι αντιφασεις δειχνουν το χαος της θεωριας που πιστευεις ( οσο πιστευεις κι αν πιστευεις ) και βεβαια οι εκφρασεις της προκαλουν γελιο και αρνητικα σχολια απο αυτους που τις διαβαζουν!

Η βια ειναι μια!
Ειτε ειναι απο τους αστυνομικους, ειτε απο τους διαδηλωτες. Οι πρωτοι εχουν τη τεχνολογια καταστολης στο τσεπακι τους, οι δευτεροι την καταπιεση που εκφραζεται σε βια. Ποιος ειναι δηλαδη δικαιος ειναι το θεμα μας ή τελικα πως παλι η βια δε γενναει παρα μονο...βια; Και βεβαια το καδρονι που θα στειλει τον αστυνομικο στο νοσοκομειο ειναι πιο δικαιο απο το χημικο που θα στειλει ενα νεο στο διπλανο κρεβατι;

Μη λεμε ανοησιες τωρα και κρυβομαστε σε αντιφασεις!


Ο Γλεζος ειναι ενα κεφαλαιο της ιστοριας του τοπου και το γεγονος της βιας πολλαπλασιαζεται επι 100 οταν συμβαινει κατι σε τετοιους ανθρωπους! Λογικο ειναι λοιπον, εφοσον ο Γλεζος βρεθηκε σε εκεινο το σημειο και θεωρησε ως υποχρεωση του να βοηθησει ενα διαδηλωτη που συλληφθηκε ( το γιατι δε το ξερουμε βεβαια ) τα φωτα της δημοσιοτητας να πεσουν πανω του!

Η γνωμη μου ειναι πως κακως ο ΣΥΡΙΖΑ φερνει τετοιους ανθρωπους απροστατευτους σε χωρους που τα πραγματα ειναι παντα ετοιμα να ξεφυγουν. Ομως πιο σημαντικο ειναι πως ο σεβασμος της ιδιας της κοινωνιας σε τετοιους ανθρωπους εχει παψει να υφισταται.

Παψε να χρησιμοποιεις το Γλεζο ως το μεσο που θα μεταφερεις την αποψη σου. Ο ανθρωπος ξερει τι πιστευει.

Εσυ; ( πλεον με τις αντιφασεις που διαπιστωσαμε περι βιας, δε νομιζω πως ξερεις ).

Φιλε μου, οταν πας να βαρεσεις ( σαν νεος ) αυτο θα λαβεις. Κι εκεινη τη στιγμη ο "μπατσος"  θα ειναι σε νομιμη αμυνα ( δυστυχως ) και θα ειναι και καλυμμενος γι'αυτο που κανει. Οταν πας να του τη φερεις με το καδρονι, θα εχει απολυτο δικαιωμα να στη ριξει με το γκλοπ, το χημικο κι ο,τι αλλο μεσο τον εχει εξοπλισει η υπηρεσια!

Το ειπαμε! Η βια δεν εφερε καμια λυση. Κι ομως η επιμονη σας να θεωρειτε πως χτυπωντας ενα αστυνομικο, σπαζοντας μια τραπεζα, καταστρεφοντας ενα δημοσιο κτιριο θα λυθει ολο το προβλημα, αποδεικνυει ποσο ξεροκεφαλοι ειστε και οπισθοδρομικοι!

Πως περιμενετε ο ελληνικος λαος να εμπιστευτει σε εσας τη διαχειριση της κοινωνιας, οταν ο τροπος που θελετε να μεταφερετε το μηνυμα σας ειναι αποτρεπτικος απο μονος του;


Τελοσπαντων, η συζητηση ξεφυγε και δεν υπαρχει λογος να γινει "Αστυνομια κι αλητεια" εδω. Αναμενω σιγουρα μια απαντηση, αλλα επιφυλασομαι να απαντησω γιατι δινω πατημα παντα για προπαγανδιστικες απαντησεις.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Χτύπησαν τον Μανώλη Γλέζο
« Απάντηση #23 στις: 08/03/10, 14:11 »
Ενταξει, το ξέρουμε ότι έχεις πρόβλημα με μένα και τις απόψεις μου. Μπορείς να σταματήσεις να φωνασκείς.

Επείδη παίζουμε με τις λέξεις μου φαίνεται, ας ξεκαθαρίσουμε 2 πράγματα να ηρεμήσεις κιόλας κι εσυ.

Η βία της εξουσίας είναι νομιμοποιημένη απο τους τύπους και τους θεσμούς. Είναι αυτό που λες, ότι ο μπάτσος έχει κάθε δικαίωμα να σε χτυπήσει (κάτι που φυσικά εσύ δεν έχεις). Εμένα αυτή η νομιμοποίηση δεν μου λέει τίποτα. Δεν με ενδιαφέρει αν θεωρούμε νόμιμος από τους νόμους ενός κράτους. Είναι σαφές αυτό? Η βία της εξουσίας μπορεί λοιπόν να είναι όσο νόμιμη θέλει για την εξουσία (και ίσως σώστα νόμιμη για σένα) αλλά αυτό δεν την κάνει και δίκαιη. Άντιθετα με την βία της κοινωνίας προς την εξουσία που, μπορεί να είναι παράνομη γιατι στόχο έχει την ίδια την εξουσία και φυσικά μια εξουσία δεν θέλει να χάσει αυτά που έχει. Αυτό την κάνει δίκαιη, αν και παράνομη.

Αν σου προκαλώ τον γέλωτα τότε σε παρακάλω κράτα τα γέλια σου για τον εαυτό σου. Δεν κρύβομαι και δεν έχω πρόβλημα να απαντήσω σε τίποτα.

Τώρα το αν ξέρουμε γιατι συλλάβανε τον διαδηλωτή ή όχι, εντάξει, τουλάχιστον εσύ ΣΙΓΟΥΡΑ δεν μπορείς να το ξέρεις αφού 1)δεν ήσουν εκεί 2)στηρίζεσαι στην άποψη των ΜΜΕ και μόνο επομένως το τελευταίο πράγμα που θα μάθεις είναι η αλήθεια.

Ο Γλέζος επίσης ήταν εκεί με δική του ευθύνη δεν νομίζω ότι ένας τέτοιος άνθρωπος περιμένα τον ΣΥΡΙΖΑ να του πει που να πάει. Αλλά είπαμε, ας σταματήσουμε να χρησιμοποιούμε τον Γλέζο ως παράδειγμα, αφού είναι κάτι στο οποιό δεν μπορείς να αντικρούσεις γιατι αρνείσαι να δέχτεις κάποια πράγματα που έγιναν.

Επιμένεις ότι η βία δεν φέρνει λύσεις και τίποτα παρά μόνο βία. Ενταξει, μας το έχεις χιλιοπεί. Δεν μας είπες ποτέ γιατί και δεν μας έφερες και ποτέ εναλλακτικές. Δεν μας έχεις πει, τι να κάνουμε όταν σε μία πορεία μας πλακώνουν οι μπατσοι? Να κάτσουμε να τις φάμε? Ή  μήπως το σωστό θα ήταν να μην γίνει καν διαδήλωση? Μήπως να δεχτούμε πειθήνια τα οικονομικά μέτρα γιατι "έτσι πρέπει" και να γκρινιάξουμε μόνο πίσω απο το πληκτρολόγιο μας και απο τον καναπέ μας? Αφού γνωρίζεις τόσο καλά αυτή τη δραστηριότητα, την από του καναπέως διαμαρτυρία, πες μας, έχει προσφέρει τίποτα ποτέ? Γιατί εγώ ξέρω πάμπολλες περιπτώσεις που η βία ενάντια στην εξουσία άλλαξε τον κόσμο.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Χτύπησαν τον Μανώλη Γλέζο
« Απάντηση #24 στις: 08/03/10, 14:19 »
Α ρε Αρη...εχω μιλησει τοσες πολλες φορες πως θα μπορουσαμε να ελεγξουμε το συστημα που μας κυβερνα ( απο την εποχη που ο inthewoods ηταν εδω και καναμε τρομερες συζητησεις ) και τοσες φορες κανεις τα στραβα ματια. Πραγματικα κουραστηκα σε αυτο το θεμα, γιατι ( οπως παντα ) απλως οι παρωπιδες σας ειναι παρα πολυ μεγαλες για να δειτε τις προτασεις κι αλλων ανθρωπων.

Ο Γλεζος ηταν εκει γιατι ειναι ανθρωπος με ιδεολογια και προσωπικη οντοτητα ( κι οχι μαζοποιημενη θεληση οπως κατι νεολαιες.. )! Αντιθετως ο ΣΥΡΙΖΑ πολλες φορες χρησιμοποιει την παρουσια του για να κερδισει τις εντυπωσεις, χωρις να εχει προσπαθησει γι'αυτες. Κλασσικες σκηνες της ελληνικης πολιτικης σκηνης προφανως.

Αυτο περι νομιμομοποιησης, δικαιοσυνης και κοινωνιας ειναι απλως ορολογιες που προσπαθουν να δικαιολογησουν γιατι υπαρχει στο μυαλο σου το δικαιωμα της βιας. Παιζουμε με ορους γιατι χασαμε τη μεγαλη εικονα, που ειναι η βια και μονο η βια! Απ'οπου κι αν ερχεται, κι οπου κι αν καταληγει!

Εαν εσυ θελεις να διαφοροποιεις τη βια αναλογα με το ποιος τη παραγει και βεβαια ποσο εννομος ειναι, καλως...Εγω βλεπω το αποτελεσμα, που απλως ειναι μια οδομαχια, ενα κατεστραμενο κτιριο κι αρκετοι τραυματιες ( συνηθως απο τη πλευρα των διαδηλωτων που δεν εχουν και τα μεσα να αντιμετωπισουν τη κρατικη βια ). Τοσο απλα ειναι τα πραγματα.

Εξαλλου με εξαιρεση 2-3 γεγονοτα, οσο κι αν επιμειναν τα καναλια για να κανουν ντορο, η πορεια των εργατων ( ανεξαρτητου παραταξεως ) ηταν μια ειρηνικη πορεια!


Οκ, εφοσον εισαι ο Πεφωτισμενος, τοτε δεν εχω κανενα λογο παρα απο το να αποχωρησω απο τη συζητηση πριν γινει flames. Ειμαστε και οι 2 αρκετα ξεροκεφαλοι για να το πετυχουμε αυτο.



....τουλαχιστον ξερω πως με τη βια δε καταφερατε τιποτα τοοοσα χρονια...και χαιρομαι που το δεδομενο αυτο υπαρχει..οτιδηποτε ακραιο σε μια κοινωνια, περιθωριοποιειται απο μονο του.  ;) keep up the good work.

Θα παρακολουθω το θεμα, ελπιζοντας να μη ξεφυγει σε κλασσικες ατακες που θα το οδηγησουν ( αν οχι ολο, σιγουρα τα επιμαχα κομματια ) στον Καδο.
« Τελευταία τροποποίηση: 08/03/10, 14:20 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
7 Απαντήσεις
10573 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/08/10, 23:57
από yiannakis