Αποστολέας Θέμα: ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ......  (Αναγνώστηκε 324243 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Santa

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο μικρός τυμπανιστής
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ......
« Απάντηση #900 στις: 31/10/07, 12:05 »
Vamp δεν ισχύει αυτό που λες..

Θα σου πω 2 απ τα αιτήματα.. 1ον)πληρώνουμε για τα βιβλία των αγγλικών (όποιος δεν πληρώσει απλά δεν παίρνει) και 2ον)κάποια απ τα βιβλία της 2ας και της 3ης δεν έχουν έρθει ακόμα..

Αυτά είναι αιτήματα ενός ή δύο σχολείων, από τα οποία παραδειγματίζονται και τα υπόλοιπα και κλείνουν χωρίς λόγο. Εμείς σήμερα είχαμε κατάληψη επειδή η δευτέρα λυκείου είχε 8ωρο... Αλλά και πριν που υπήρχαν έστω κάποια αιτήματα όπως τα δικά σας, και πάλι 5 παιδιά ήτα όλα και όλα μέσα στο σχολείο που έπαιζαν μπάλα:P.

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ......
« Απάντηση #901 στις: 31/10/07, 14:24 »
Λοιπόν εμεις κάνουμε καταληψη επειδή:

1)Έχουμε χρόνιο κτηριακό προβλημα, και η νομαρχία δεν έδωσε οικόπεδο να χτίστει στο χωριό μας καινουριο σχολείο , στο οποίο φοιτούν παιδιά απο τα 3 χωριά της περιοχής!! Με αποτέλεσμα μέχρι πρότεινος να κάνουμε μάθημα σε άθλια υπόγεια μαζί με ποντίκια και κάθε είδους ερπετό!!!! Δεν κάνω πλάκα!!! Πέρισυ μια μέρα είχε μπει ένα φίδι μεσα!!! Και λοιπόν ο πανέξυπνος νομάρχης μας σκέφτηκε να χτίσει ένα σχολείο μέσα στην αυλή του παλιού σχολείου, με αποτέλεσμα να έχει χαθεί σχεδόν ολόκληρη η αυλή
2) Το 2ο σχολείο έχει πια χτιστεί!Αλλα, δεν εχει ρευμα, δεν έχει λέβητα , οι τάξεις βρωμάνε μπογιά και ακόμα δουλεύουν εργάτες με αποτέλεσμα να έχει ΤΡΟΜΕΡΟ  θόρυβο από τα τρυπανια, τα φορτηγα που κάνουν συνέχεια πηγαινε- έλα, να γίνονται οξυγονοκολλήσεις μέσα στα μούτρα μας και γενικώς να μην μπορούμε να κανουμε μάθημα!!!
   Φανταστείτε να γράγετε διαγωνισμα ιστορία κατεύθυνσης και ακριβώς από δίπλα να υπάρχει ένα τρυπάνι, ή τι στο καλό είναι και να είναι σαν να σου τρυπάει το ίδιο το μυαλό!!! Πώς στο καλό μπορείς να γράψεις ετσι!!!  >:( >:(

Καλά εντάξει, ίσως σε καποιους να φανεί γελοίο αυτό, αλλα για δοκιμάστε το και πέστε μου μετα αν τα νεύρα σας έχουν γίνει τσατάλια ή οχι!!!!!!!   
3) Επίσης πέρα από τα δικά μας, ειδικά προβλήματα του σχολείου, έχουμε και και γενικότερα αιτήματα και λόγους κατάληψης! Οπώς, συμπαραστεκόμαστε στα σχολεία που κάνουν εδω και 1 μήνα κατάληψη ανα την ελλάδα, λέμε όχι στην αναθεώρηση των άρθρων 16 και 24, και ζητάμε επιτέλους αυτό το ρημάδι το 5% για την παιδιά από το ΑΕΠ!!!!
Αυτά τα δικά μας...
 Α και φυσικά για να χάσουμε και λίγο μάθημα.....  ;D

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ......
« Απάντηση #902 στις: 31/10/07, 17:53 »
... που ειναι Τεταρτη κ πλησιαζει η ωρα γ το αγαπημενο μου εργαστηριο......  ;D
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ......
« Απάντηση #903 στις: 31/10/07, 18:26 »
Λοιπόν εμεις κάνουμε καταληψη επειδή:

1)Έχουμε χρόνιο κτηριακό προβλημα, και η νομαρχία δεν έδωσε οικόπεδο να χτίστει στο χωριό μας καινουριο σχολείο , στο οποίο φοιτούν παιδιά απο τα 3 χωριά της περιοχής!! Με αποτέλεσμα μέχρι πρότεινος να κάνουμε μάθημα σε άθλια υπόγεια μαζί με ποντίκια και κάθε είδους ερπετό!!!! Δεν κάνω πλάκα!!! Πέρισυ μια μέρα είχε μπει ένα φίδι μεσα!!! Και λοιπόν ο πανέξυπνος νομάρχης μας σκέφτηκε να χτίσει ένα σχολείο μέσα στην αυλή του παλιού σχολείου, με αποτέλεσμα να έχει χαθεί σχεδόν ολόκληρη η αυλή
2) Το 2ο σχολείο έχει πια χτιστεί!Αλλα, δεν εχει ρευμα, δεν έχει λέβητα , οι τάξεις βρωμάνε μπογιά και ακόμα δουλεύουν εργάτες με αποτέλεσμα να έχει ΤΡΟΜΕΡΟ  θόρυβο από τα τρυπανια, τα φορτηγα που κάνουν συνέχεια πηγαινε- έλα, να γίνονται οξυγονοκολλήσεις μέσα στα μούτρα μας και γενικώς να μην μπορούμε να κανουμε μάθημα!!!
   Φανταστείτε να γράγετε διαγωνισμα ιστορία κατεύθυνσης και ακριβώς από δίπλα να υπάρχει ένα τρυπάνι, ή τι στο καλό είναι και να είναι σαν να σου τρυπάει το ίδιο το μυαλό!!! Πώς στο καλό μπορείς να γράψεις ετσι!!!  >:( >:(

Καλά εντάξει, ίσως σε καποιους να φανεί γελοίο αυτό, αλλα για δοκιμάστε το και πέστε μου μετα αν τα νεύρα σας έχουν γίνει τσατάλια ή οχι!!!!!!!   
3) Επίσης πέρα από τα δικά μας, ειδικά προβλήματα του σχολείου, έχουμε και και γενικότερα αιτήματα και λόγους κατάληψης! Οπώς, συμπαραστεκόμαστε στα σχολεία που κάνουν εδω και 1 μήνα κατάληψη ανα την ελλάδα, λέμε όχι στην αναθεώρηση των άρθρων 16 και 24, και ζητάμε επιτέλους αυτό το ρημάδι το 5% για την παιδιά από το ΑΕΠ!!!!
Αυτά τα δικά μας...
 Α και φυσικά για να χάσουμε και λίγο μάθημα.....  ;D

Ρε γμτ, οι δικοί μου είναι τελείως κότες και δεν κάνουν κατάληψη!!!
Φοβούνται μη χάσουν κ την εκδρομούλα τους τα βουτυρόπαιδα...
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ......
« Απάντηση #904 στις: 31/10/07, 20:51 »
...η σχολή μου! Τι δεν έχει! Το μόνο κακό είναι ότι η ουρά στο κηλικείο είναι τεράστια και αργώ στο μάθημα καμιά φορά για χάρη ενός υπέροχου δροσιστικού φραπέ (Ναι, τον παίρνω μέσα στην αίθουσα και κάθομαι και στην πρώτη σειρά, οι καθηγητές μας δεν έχουν τέτοια κολλήματα! Καλά, η σχολή είναι τόσο τέλεια που χω γίνει σπασικλάκι!).

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ......
« Απάντηση #905 στις: 31/10/07, 22:01 »

 Ρε γμτ, οι δικοί μου είναι τελείως κότες και δεν κάνουν κατάληψη!!!
Φοβούνται μη χάσουν κ την εκδρομούλα τους τα βουτυρόπαιδα...

EΛΕΟΣ!! Καλα τι κουφά είνα αυτά ρε παιδιά!!!!
  Ας τολμήσουν να κάνουν κανα τέτοιο και τότε είναι που δεν θα σταματήσει η κατάληψη!!! Θα έχουμε και πιο  φλέγον ειδικό θέμα να φωνάξουμε...!!! Ελεός...Φοβητσιάρηδες...!!

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ......
« Απάντηση #906 στις: 31/10/07, 22:23 »

 Ρε γμτ, οι δικοί μου είναι τελείως κότες και δεν κάνουν κατάληψη!!!
Φοβούνται μη χάσουν κ την εκδρομούλα τους τα βουτυρόπαιδα...

EΛΕΟΣ!! Καλα τι κουφά είνα αυτά ρε παιδιά!!!!
  Ας τολμήσουν να κάνουν κανα τέτοιο και τότε είναι που δεν θα σταματήσει η κατάληψη!!! Θα έχουμε και πιο  φλέγον ειδικό θέμα να φωνάξουμε...!!! Ελεός...Φοβητσιάρηδες...!!

Άντε ρε, οι δικοί μου συμμαθητές είναι πολύ πίσω!!! Και δυστυχώς εγώ μόνη μ δεν μπορώ να κάνω τπτ... Γτ θα μου την πούνε κ από πάνω...
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ......
« Απάντηση #907 στις: 31/10/07, 22:51 »
Ναι, τον παίρνω μέσα στην αίθουσα και κάθομαι και στην πρώτη σειρά, οι καθηγητές μας δεν έχουν τέτοια κολλήματα!
:o :-X :o :-X :o

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ......
« Απάντηση #908 στις: 31/10/07, 23:35 »
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχα!!!!!!!!! Τι γράφω βραδυάτικα!

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ......
« Απάντηση #909 στις: 01/11/07, 12:02 »
Vamp δεν ισχύει αυτό που λες..

Θα σου πω 2 απ τα αιτήματα.. 1ον)πληρώνουμε για τα βιβλία των αγγλικών (όποιος δεν πληρώσει απλά δεν παίρνει) και 2ον)κάποια απ τα βιβλία της 2ας και της 3ης δεν έχουν έρθει ακόμα..
Ε πες ομως κ τους αλλους λογους... (τσιγαρο, αραλικι, χαμουρεματα κλπ)
Επισης μερικοι μαθητες διαμαρτυρεστε για τη κατασταση των σχολειων. Οτι ειναι χαλια εμφανισιακα κλπ. Συγγνωμη, τα σχολεια ποιος παει και τα βαφει με σπρευ κτλ? Ποιος ζωγραφιζει στο θρανιο? Ποιος παταει με τα παππουτσια του και λερωνει στους τοιχους? Ποιος σπαει καρεκλες κ θρανια οταν υπαρχει καταληψη? Την απαντηση την ξερουμε ολοι, εσεις οι ιδιοι, τις περισσοτερες φορες. Αρα για ενα θεμα, την κατασταση των σχολειων, νομιζω δε δικαιουστε να μιλατε κ πολυ. Ετσι δεν είναι?
Μετα, αυτο που μου ειπες για τα βιβλια αγγλικων, εχεις ενα δικιο, αλλα δε μου λες, γιατι δε διαμαρτυρεστε για τα λεφτα που πληρωνετε για τα φροντιστηρια, που ειναι δεκαδες φορες πιο πολλα? Σε ενα χρονο πληρωνετε 1000 ευρω για φροντιστηρια κλπ. Τα βιβλια αγγλικων που κοστίζουν 20Ε ειναι το προβλημα σας δλδ? Δηλαδή οκ να γίνουν καταλήψεις, αλλά μήπως φταίτε κι εσείς λίγο για τη σημερινή κατάσταση που υπάρχει? Μήπως ρε παιδιά δε το πολυθέλετε το σχολείο? Μήπως να το καταργούσαμε κ να παιζατε ολη μερα xbox κ ps3 να ήταν καλύτερα?

Αποσυνδεδεμένος Aλχημιστής

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια μερα ολα αυτα θα μοιαζουν με χρωματιστες ευχες
    • Προφίλ
    • το myspace μας....
Απ: ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ......
« Απάντηση #910 στις: 01/11/07, 13:24 »
Ε πες ομως κ τους αλλους λογους... (τσιγαρο, αραλικι, χαμουρεματα κλπ)
Επισης μερικοι μαθητες διαμαρτυρεστε για τη κατασταση των σχολειων. Οτι ειναι χαλια εμφανισιακα κλπ. Συγγνωμη, τα σχολεια ποιος παει και τα βαφει με σπρευ κτλ? Ποιος ζωγραφιζει στο θρανιο? Ποιος παταει με τα παππουτσια του και λερωνει στους τοιχους? Ποιος σπαει καρεκλες κ θρανια οταν υπαρχει καταληψη? Την απαντηση την ξερουμε ολοι, εσεις οι ιδιοι, τις περισσοτερες φορες. Αρα για ενα θεμα, την κατασταση των σχολειων, νομιζω δε δικαιουστε να μιλατε κ πολυ. Ετσι δεν είναι?
Μετα, αυτο που μου ειπες για τα βιβλια αγγλικων, εχεις ενα δικιο, αλλα δε μου λες, γιατι δε διαμαρτυρεστε για τα λεφτα που πληρωνετε για τα φροντιστηρια, που ειναι δεκαδες φορες πιο πολλα? Σε ενα χρονο πληρωνετε 1000 ευρω για φροντιστηρια κλπ. Τα βιβλια αγγλικων που κοστίζουν 20Ε ειναι το προβλημα σας δλδ? Δηλαδή οκ να γίνουν καταλήψεις, αλλά μήπως φταίτε κι εσείς λίγο για τη σημερινή κατάσταση που υπάρχει? Μήπως ρε παιδιά δε το πολυθέλετε το σχολείο? Μήπως να το καταργούσαμε κ να παιζατε ολη μερα xbox κ ps3 να ήταν καλύτερα?
Mηπως προσβαλεις τους μαθητες που αγωνιζονται με αυτα που λες?Σε ολα τα πραγματα υπαρχουν οι ''καλοι'' και οι ''κακοι''.Εσυ παρουσιαζεις την χειροτερη νοοτροπια μαθητη.Δεν νομιζω πως ολοι σκεφτονται ετσι,δεν νομιζω πως καν η πλειοψηφια σκεφτεται ετσι.Ακομα κ παντα ετσι να ηταν τα τελευταια χρονια το σχολειο δεν γινεται να ειναι παντα ετσι!Δεν συμβιβαζονται ολοι!Και δεν ειναι κακο παιδια να αγωνιζονται.Αποφασιστε..θα τους κατηγορειτε οτι δεν τους νοιαζει τι γινεται γυρω τους κ πανε μονο για καφε η θα τους κατηγορειτε κ γιατι εχουν αποψη και αγωνιζονται για κατι που πιστευουν?Αποφασιστε τι θελετε απο τους μαθητες σημερα.. 
Κ συ που καποτε να κοιμηθεις φοβοσουνα...
Τωρα φοβασαι να ξυπνησεις...

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ......
« Απάντηση #911 στις: 01/11/07, 13:39 »
Σε ολα τα πραγματα υπαρχουν οι ''καλοι'' και οι ''κακοι''.Εσυ παρουσιαζεις την χειροτερη νοοτροπια μαθητη.Δεν νομιζω πως ολοι σκεφτονται ετσι,δεν νομιζω πως καν η πλειοψηφια σκεφτεται ετσι.

Εδώ πέφτουν τρελά γέλια!!! :D Άραξε ψηλέ, σε ποιον πλανήτη ζεις; Το ξύσιμο και το αραλίκι είναι σπορ στα οποία επιδίδονται οι νέοι από το γυμνάσιο μέχρι το τέλος του πανεπιστημίου τουλάχιστον. Μερικοί βέβαια συνεχίζουν τον πρωταθλητισμό μπαίνοντας σε υπηρεσίες του δημοσίου.. Μεταξύ μας κοροϊδευόμαστε; Και στην τελική τους κατηγορούμε γιατί όπως και οι παλαιότερες γενιές στο θέμα της παιδείας, αν εξαιρέσει οριακά τον νόμο Αρσένη, δεν υπήρξε κανένας σοβαρός λόγος για να κάνουν κατάληψη. Ειδικά στα σχολεία.. Και μην αρχίσουμε για νόμους πλαίσιο, βάσεις του 10 και λοιπές καραμέλες! Τις πιπιλάμε 2 χρόνια τώρα, έχουν πάθει τα δόντια μου.. Κρεμάσαμε μια αλυσίδα σε μια πόρτα κλείσαμε έναν δρόμο και αποκαλούμαστε και αγωνιστές. Για όνομα του Θεού δηλαδή σ' αυτόν τον τόπο. 11.ΟΟΟ.ΟΟΟ Έλληνες και ο καθένας στον κόσμο του.
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Aλχημιστής

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια μερα ολα αυτα θα μοιαζουν με χρωματιστες ευχες
    • Προφίλ
    • το myspace μας....
Απ: ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ......
« Απάντηση #912 στις: 01/11/07, 13:51 »
Εδώ πέφτουν τρελά γέλια!!! :D Άραξε ψηλέ, σε ποιον πλανήτη ζεις; Το ξύσιμο και το αραλίκι είναι σπορ στα οποία επιδίδονται οι νέοι από το γυμνάσιο μέχρι το τέλος του πανεπιστημίου τουλάχιστον. Μερικοί βέβαια συνεχίζουν τον πρωταθλητισμό μπαίνοντας σε υπηρεσίες του δημοσίου.. Μεταξύ μας κοροϊδευόμαστε; Και στην τελική τους κατηγορούμε γιατί όπως και οι παλαιότερες γενιές στο θέμα της παιδείας, αν εξαιρέσει οριακά τον νόμο Αρσένη, δεν υπήρξε κανένας σοβαρός λόγος για να κάνουν κατάληψη. Ειδικά στα σχολεία.. Και μην αρχίσουμε για νόμους πλαίσιο, βάσεις του 10 και λοιπές καραμέλες! Τις πιπιλάμε 2 χρόνια τώρα, έχουν πάθει τα δόντια μου.. Κρεμάσαμε μια αλυσίδα σε μια πόρτα κλείσαμε έναν δρόμο και αποκαλούμαστε και αγωνιστές. Για όνομα του Θεού δηλαδή σ' αυτόν τον τόπο. 11.ΟΟΟ.ΟΟΟ Έλληνες και ο καθένας στον κόσμο του.
Καταρχας που ξερεις αν ειμαι ψηλος..Μαλλον ζω σε αλλο πλανητη που συναναστρεφομαι με ατομα που ζουν στην Ελλαδα,οπου μηδενιστικα τους περιγραφεις ολους ετσι,και δεν εχουν καμια σχεση με αυτο που περιγραφεις.Ειμαστε ειδος υπο εξαφανιση..ουαου!Τι μαθαινει κανεις σε ενα φορουμ..Σωστε τους ανθρωπους ''Καρετα-Καρετα'' που αγωνιζονται αληθινα για αυτους κ υποκινουμενα για τους ''σκεπτομενους'' ανθρωπους!
Κ συ που καποτε να κοιμηθεις φοβοσουνα...
Τωρα φοβασαι να ξυπνησεις...

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ......
« Απάντηση #913 στις: 01/11/07, 13:53 »
Τώρα μιλάς σωστά..
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Aλχημιστής

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια μερα ολα αυτα θα μοιαζουν με χρωματιστες ευχες
    • Προφίλ
    • το myspace μας....
Απ: ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ......
« Απάντηση #914 στις: 01/11/07, 13:56 »
Τώρα μιλάς σωστά..
Oχι το σωστο ειναι οτι πιστευουν οι ''σκεπτομενοι'' απολιτικ Νεοελληνες.Να ξερουμε τι γραμμη να ακολουθουμε ολοι..
Κ συ που καποτε να κοιμηθεις φοβοσουνα...
Τωρα φοβασαι να ξυπνησεις...

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ......
« Απάντηση #915 στις: 01/11/07, 14:05 »
Vamp δεν ισχύει αυτό που λες..

Θα σου πω 2 απ τα αιτήματα.. 1ον)πληρώνουμε για τα βιβλία των αγγλικών (όποιος δεν πληρώσει απλά δεν παίρνει) και 2ον)κάποια απ τα βιβλία της 2ας και της 3ης δεν έχουν έρθει ακόμα..
Ε πες ομως κ τους αλλους λογους... (τσιγαρο, αραλικι, χαμουρεματα κλπ)
Επισης μερικοι μαθητες διαμαρτυρεστε για τη κατασταση των σχολειων. Οτι ειναι χαλια εμφανισιακα κλπ. Συγγνωμη, τα σχολεια ποιος παει και τα βαφει με σπρευ κτλ? Ποιος ζωγραφιζει στο θρανιο? Ποιος παταει με τα παππουτσια του και λερωνει στους τοιχους? Ποιος σπαει καρεκλες κ θρανια οταν υπαρχει καταληψη? Την απαντηση την ξερουμε ολοι, εσεις οι ιδιοι, τις περισσοτερες φορες. Αρα για ενα θεμα, την κατασταση των σχολειων, νομιζω δε δικαιουστε να μιλατε κ πολυ. Ετσι δεν είναι?
Μετα, αυτο που μου ειπες για τα βιβλια αγγλικων, εχεις ενα δικιο, αλλα δε μου λες, γιατι δε διαμαρτυρεστε για τα λεφτα που πληρωνετε για τα φροντιστηρια, που ειναι δεκαδες φορες πιο πολλα? Σε ενα χρονο πληρωνετε 1000 ευρω για φροντιστηρια κλπ. Τα βιβλια αγγλικων που κοστίζουν 20Ε ειναι το προβλημα σας δλδ? Δηλαδή οκ να γίνουν καταλήψεις, αλλά μήπως φταίτε κι εσείς λίγο για τη σημερινή κατάσταση που υπάρχει? Μήπως ρε παιδιά δε το πολυθέλετε το σχολείο? Μήπως να το καταργούσαμε κ να παιζατε ολη μερα xbox κ ps3 να ήταν καλύτερα?
ενα ΜΕΓΑΛΟ +1 στον Vampovorator
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ......
« Απάντηση #916 στις: 01/11/07, 14:12 »
Ε πες ομως κ τους αλλους λογους... (τσιγαρο, αραλικι, χαμουρεματα κλπ)
Επισης μερικοι μαθητες διαμαρτυρεστε για τη κατασταση των σχολειων. Οτι ειναι χαλια εμφανισιακα κλπ. Συγγνωμη, τα σχολεια ποιος παει και τα βαφει με σπρευ κτλ? Ποιος ζωγραφιζει στο θρανιο? Ποιος παταει με τα παππουτσια του και λερωνει στους τοιχους? Ποιος σπαει καρεκλες κ θρανια οταν υπαρχει καταληψη? Την απαντηση την ξερουμε ολοι, εσεις οι ιδιοι, τις περισσοτερες φορες. Αρα για ενα θεμα, την κατασταση των σχολειων, νομιζω δε δικαιουστε να μιλατε κ πολυ. Ετσι δεν είναι?
Μετα, αυτο που μου ειπες για τα βιβλια αγγλικων, εχεις ενα δικιο, αλλα δε μου λες, γιατι δε διαμαρτυρεστε για τα λεφτα που πληρωνετε για τα φροντιστηρια, που ειναι δεκαδες φορες πιο πολλα? Σε ενα χρονο πληρωνετε 1000 ευρω για φροντιστηρια κλπ. Τα βιβλια αγγλικων που κοστίζουν 20Ε ειναι το προβλημα σας δλδ? Δηλαδή οκ να γίνουν καταλήψεις, αλλά μήπως φταίτε κι εσείς λίγο για τη σημερινή κατάσταση που υπάρχει? Μήπως ρε παιδιά δε το πολυθέλετε το σχολείο? Μήπως να το καταργούσαμε κ να παιζατε ολη μερα xbox κ ps3 να ήταν καλύτερα?
Mηπως προσβαλεις τους μαθητες που αγωνιζονται με αυτα που λες?Σε ολα τα πραγματα υπαρχουν οι ''καλοι'' και οι ''κακοι''.Εσυ παρουσιαζεις την χειροτερη νοοτροπια μαθητη.Δεν νομιζω πως ολοι σκεφτονται ετσι,δεν νομιζω πως καν η πλειοψηφια σκεφτεται ετσι.Ακομα κ παντα ετσι να ηταν τα τελευταια χρονια το σχολειο δεν γινεται να ειναι παντα ετσι!Δεν συμβιβαζονται ολοι!Και δεν ειναι κακο παιδια να αγωνιζονται.Αποφασιστε..θα τους κατηγορειτε οτι δεν τους νοιαζει τι γινεται γυρω τους κ πανε μονο για καφε η θα τους κατηγορειτε κ γιατι εχουν αποψη και αγωνιζονται για κατι που πιστευουν?Αποφασιστε τι θελετε απο τους μαθητες σημερα.. 

Πέστα ρε Αλχημιστή!!!  Αμαν πια να τα μηδενίσετε όλα!! Εντάξει, υπαρχουν συμμαθητές που το κάνουν μόνο για το αραλίκι αλλά δεν είμαστε όλοι έτσι!! Δεν είπα ότι το κάνουμε για νακερδίσουμε κάτι , ούτε έχουμε την ουτοπία ότι θα διαιωθούν όλα μας τα αιτήματα!!! Αλλα με την κατάληψη δείχνουμε έμπρακτα την δυσανασχέτιση μας για αυτό το απρόσωπο εκπαιδευτικό σύστημα που ευνοεί τους μαθητές των ιδωτικών και ενισχύει και αυτό με την σειρά του τα ρουσφετια και τα αλησβερίσια βαθμών!!! Και στο κάτω κάτω, εμείς για παράδειγμα είμαστε αναγκασμένοι να κάνουμε 7 ώρες μάθημα μέσα στον απόλυτο θόρυβο λόγω έργων!!!
  Έχετε δοκιμάσει να γράψετε διαγώνισμα ενώ στην ακριβώς διπλανή αίθουσα δουλεύει ένα τρυπάνι????!!! Για δοκιμασε και μετά πείτε μας ότι αυτό που κάνουμε είναι παράνομο ή ότι δεν έχουμε αιτήματα και ότι τα ξύνουμε!!!

Παράνομοι και αδίστακτοι είναι αυτοί που βγαίνουν και μας κατηγορούν ότι εμείς πάμε πίσω την παιδεια ενώ από την άλλη εκείνοι κατακλέβουν το δημόσιο και έχουν την παιδεία γραμμένη στα παλια τους υποδήματα!!!!
Αυτούς πρέπει να κατηγορείτε και όχι εμάς που αντιδρούμε σε ένα σύστημα που μας θέλει παπαγάλους και χαμαιλέοντες των εκάστοτε κυβερνητικών καθεστώτων και που οραματιζόμαστε ένα καλύτερο μέλλον για τους άλλους που θα ρθουν μετα από μας!! Γιατι εγω τα φαγα τα ψωμιά μου στο σχολείο, σε 7 μήνες φεύγω και δεν ξαναγυρνω, οπότε οι εκάστοτε αναθεωρήσεις δεν θα με επηρεάσουν στο ελάχιστο και κανονικά δεν θα πρεπε να με ενδιαφέρουν , αφού δεν θα τις προλάβω!! Αυτή δεν είναι η νοοτροπία του Νεοέλληνα??? Αυτό δεν θελουν όλοι να μας περάσουν????!!! Να είμαστε αδιάφοροι και συμφεροντολόγοι???!!! Ε εγώ πολύ απλά αρνούμαι και συνεχίζω να οραματίζομαι έναν καλύτερο μέλλον , με ποιοτική δημόσια παιδεία , χωρίς αναχρονιστικά, παρωχημένα και κολλημένα μυαλα!!!
 Πειράζει??????? >:(

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ......
« Απάντηση #917 στις: 01/11/07, 14:15 »
Μειονότητα ουτοπιστών είστε που σας εκμεταλεύονται
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Aλχημιστής

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια μερα ολα αυτα θα μοιαζουν με χρωματιστες ευχες
    • Προφίλ
    • το myspace μας....
Απ: ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ......
« Απάντηση #918 στις: 01/11/07, 14:18 »
Μειονότητα ουτοπιστών είστε που σας εκμεταλεύονται
Η αλλιως οι ''τρελοι'' της σημερινης κοινωνιας..Συγγνωμη που υπαρχουν ανθρωποι που πιστευουν σε κατι,συγγνωμη που χαλαει η ησυχια σας.
Κ συ που καποτε να κοιμηθεις φοβοσουνα...
Τωρα φοβασαι να ξυπνησεις...

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ......
« Απάντηση #919 στις: 01/11/07, 14:20 »
Ουτοπιστές. Όχι τρελοί. Έχουν διαφορά οι μεν με τους δε..
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ......
« Απάντηση #920 στις: 01/11/07, 14:24 »
Μειονότητα ουτοπιστών είστε που σας εκμεταλεύονται

Ωραία τότε να τα γράψουμε όλα και να κυνηγήσουμε και εμείς τους βαθμούς μας με γλυψείματα και ρουσφετια να κυνηγάμε με άλλα λόγια μόνο το προσωπικό μας συμφέρον και να τα χε **&*&%*$ με όλα τα υπόλοιπα και να κάτσουμε στο σπίτι μας και να βάλουμε 2 παροπίδες γύρω από τα ματια ώστε να μην βλέποουμε τίποτα και να αναφωνούμε, ''Ω, τι ωραία παιδεία που έχουμε, και σε τί ωραία και ανθρώπινη χώρα ζούμε'' όπως κάνουν σχεδόν όλοι!!!!
Αρνούμαι να αλλοτριωθώ λοιπόν, και ας με εκμεταλλεύονται...!! Τουλάχιστον εγω θα έχω προσπαθήσει και θα μπορώ να πως πως τα λόγια μου είναι αντίστοιχα των πράξεων μου και όχι άλλα λέμε και άλλα κάνουμε....
 Υπάρχουν και άνθρωποι να πάρει που δεν τους νοιάζει μόνο να βρούν μια καλή δουλειά ώστε να αγοράζουν ακριβα αυτοκίνητα!!!!!! Παρτε το χαμπάρι επιτέλους!! Δεν είμαστε όλοι πρόβατα έτοιμα για την σφαγή!!!
 Όποιος γυρίζει την πλάτη στους μαθητές και στους φοιτητές, γυρίζει την πλάτη στο μέλλον....!! Εγω αυτό είχα να πω...

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ......
« Απάντηση #921 στις: 01/11/07, 14:25 »
Ε πες ομως κ τους αλλους λογους... (τσιγαρο, αραλικι, χαμουρεματα κλπ)
Επισης μερικοι μαθητες διαμαρτυρεστε για τη κατασταση των σχολειων. Οτι ειναι χαλια εμφανισιακα κλπ. Συγγνωμη, τα σχολεια ποιος παει και τα βαφει με σπρευ κτλ? Ποιος ζωγραφιζει στο θρανιο? Ποιος παταει με τα παππουτσια του και λερωνει στους τοιχους? Ποιος σπαει καρεκλες κ θρανια οταν υπαρχει καταληψη? Την απαντηση την ξερουμε ολοι, εσεις οι ιδιοι, τις περισσοτερες φορες. Αρα για ενα θεμα, την κατασταση των σχολειων, νομιζω δε δικαιουστε να μιλατε κ πολυ. Ετσι δεν είναι?
Μετα, αυτο που μου ειπες για τα βιβλια αγγλικων, εχεις ενα δικιο, αλλα δε μου λες, γιατι δε διαμαρτυρεστε για τα λεφτα που πληρωνετε για τα φροντιστηρια, που ειναι δεκαδες φορες πιο πολλα? Σε ενα χρονο πληρωνετε 1000 ευρω για φροντιστηρια κλπ. Τα βιβλια αγγλικων που κοστίζουν 20Ε ειναι το προβλημα σας δλδ? Δηλαδή οκ να γίνουν καταλήψεις, αλλά μήπως φταίτε κι εσείς λίγο για τη σημερινή κατάσταση που υπάρχει? Μήπως ρε παιδιά δε το πολυθέλετε το σχολείο? Μήπως να το καταργούσαμε κ να παιζατε ολη μερα xbox κ ps3 να ήταν καλύτερα?
Mηπως προσβαλεις τους μαθητες που αγωνιζονται με αυτα που λες?Σε ολα τα πραγματα υπαρχουν οι ''καλοι'' και οι ''κακοι''.Εσυ παρουσιαζεις την χειροτερη νοοτροπια μαθητη.Δεν νομιζω πως ολοι σκεφτονται ετσι,δεν νομιζω πως καν η πλειοψηφια σκεφτεται ετσι.Ακομα κ παντα ετσι να ηταν τα τελευταια χρονια το σχολειο δεν γινεται να ειναι παντα ετσι!Δεν συμβιβαζονται ολοι!Και δεν ειναι κακο παιδια να αγωνιζονται.Αποφασιστε..θα τους κατηγορειτε οτι δεν τους νοιαζει τι γινεται γυρω τους κ πανε μονο για καφε η θα τους κατηγορειτε κ γιατι εχουν αποψη και αγωνιζονται για κατι που πιστευουν?Αποφασιστε τι θελετε απο τους μαθητες σημερα.. 

Πέστα ρε Αλχημιστή!!!  Αμαν πια να τα μηδενίσετε όλα!! Εντάξει, υπαρχουν συμμαθητές που το κάνουν μόνο για το αραλίκι αλλά δεν είμαστε όλοι έτσι!! Δεν είπα ότι το κάνουμε για νακερδίσουμε κάτι , ούτε έχουμε την ουτοπία ότι θα διαιωθούν όλα μας τα αιτήματα!!! Αλλα με την κατάληψη δείχνουμε έμπρακτα την δυσανασχέτιση μας για αυτό το απρόσωπο εκπαιδευτικό σύστημα που ευνοεί τους μαθητές των ιδωτικών και ενισχύει και αυτό με την σειρά του τα ρουσφετια και τα αλησβερίσια βαθμών!!! Και στο κάτω κάτω, εμείς για παράδειγμα είμαστε αναγκασμένοι να κάνουμε 7 ώρες μάθημα μέσα στον απόλυτο θόρυβο λόγω έργων!!!
  Έχετε δοκιμάσει να γράψετε διαγώνισμα ενώ στην ακριβώς διπλανή αίθουσα δουλεύει ένα τρυπάνι????!!! Για δοκιμασε και μετά πείτε μας ότι αυτό που κάνουμε είναι παράνομο ή ότι δεν έχουμε αιτήματα και ότι τα ξύνουμε!!!

Παράνομοι και αδίστακτοι είναι αυτοί που βγαίνουν και μας κατηγορούν ότι εμείς πάμε πίσω την παιδεια ενώ από την άλλη εκείνοι κατακλέβουν το δημόσιο και έχουν την παιδεία γραμμένη στα παλια τους υποδήματα!!!!
Αυτούς πρέπει να κατηγορείτε και όχι εμάς που αντιδρούμε σε ένα σύστημα που μας θέλει παπαγάλους και χαμαιλέοντες των εκάστοτε κυβερνητικών καθεστώτων και που οραματιζόμαστε ένα καλύτερο μέλλον για τους άλλους που θα ρθουν μετα από μας!! Γιατι εγω τα φαγα τα ψωμιά μου στο σχολείο, σε 7 μήνες φεύγω και δεν ξαναγυρνω, οπότε οι εκάστοτε αναθεωρήσεις δεν θα με επηρεάσουν στο ελάχιστο και κανονικά δεν θα πρεπε να με ενδιαφέρουν , αφού δεν θα τις προλάβω!! Αυτή δεν είναι η νοοτροπία του Νεοέλληνα??? Αυτό δεν θελουν όλοι να μας περάσουν????!!! Να είμαστε αδιάφοροι και συμφεροντολόγοι???!!! Ε εγώ πολύ απλά αρνούμαι και συνεχίζω να οραματίζομαι έναν καλύτερο μέλλον , με ποιοτική δημόσια παιδεία , χωρίς αναχρονιστικά, παρωχημένα και κολλημένα μυαλα!!!
 Πειράζει??????? >:(
λοιπον επειδη δεν γουσταρω να κρυβομαι για το τι ειμαι η τιποτα πιπες...ειμαι εαακιτης!ημουν μεσα στις καταληψεις 2 χρονων στα πανεπιστημια!λοιποοον...η κατασταση στα σχολεια ειναι τραγικη κατ εμε...παιδια που δεν γνωριζουν,γιατι εκει συνηθως οδηγει το συστημα,μονο στο διαβασμα για πανελληνιες,και οχι σε ανοιγμα των πολιτικων και ιδεολογικων οριζοντων των παιδιων..ερχομαστε λοιπον να δουμε φετος εμεις τα σχολεια να κανουν καταληψεις για τις οποιες αν ρωτησεις το μεσο ορο των καταληψιων ακους χυμα εκφρασεις:για τα ιδιωτικα..το αρθρο 16...
παιδια..για να κανετε κατι,πρεπει να ξερετε ακριβως τι ζητατε και γιατι!
πρεπει να καταλαβετε πως η καταληψη ειναι το πιο ακραιο μετρο πιεσης..ολα πρεπει να ξεκινανε απο τα χαμηλα και μετα να ανεβαινουν..δεν μπορεις απλα να κανεις καταληψη(σε φαση βαζω λουκετο,χωρις καν να εχω κανει συνελευση και να εχει παρθει δημοκρατικα αυτη η αποφαση!)
αν δεν κανεις βασικα πραγματα αρχικα..ειτε συμβολικη πορεια,ειτε κατι διαφορετικο...αυτα απο μενα...και γω ημουν μαθητης,και ξερω πως ειναι να προσπαθεις να μαθεις σε αθλιες συνθηκες...
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Aλχημιστής

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια μερα ολα αυτα θα μοιαζουν με χρωματιστες ευχες
    • Προφίλ
    • το myspace μας....
Απ: ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ......
« Απάντηση #922 στις: 01/11/07, 14:26 »
Μ'αρεσει η ευκολια με την οποια σημερα κανουμε χαρακτηρισμους σαν γνωστες των παντων κ προπαντως γνωστες κ κριτες του τι ειναι πλειοψηφια και τι μειοψηφια.Και μ'αρεσει η σιγουρια με την οποια πιστευουμε οτι εμεις ειμαστε οι καλοι κ οι αλλοι οι παρεισακτοι.
Κ συ που καποτε να κοιμηθεις φοβοσουνα...
Τωρα φοβασαι να ξυπνησεις...

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ......
« Απάντηση #923 στις: 01/11/07, 14:26 »
Εγώ έχω να πω ότι τα πολλά λόγια είναι φτώχια..
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ......
« Απάντηση #924 στις: 01/11/07, 14:33 »
@ Spellalchemist
 
Ναι ότι οι περισσότεροι είναι ψιλό άσχετοι έχω να το παραδεχτώ...!!! Δυστυχώς είναι τα κολλημένα μυαλά που λέγαμε που το κάνουν μόνο για το καθισιό..!! Τεσπα...Εδω πάντως , στο συγκεκριμένο σχολείο η επιτροπή που έκανε την κατάληψη 1ον είναι πλήρως ενηπερωνένοι και 2ον έκανε συνελεύση και ψηφοφοριά για το αν θέλουμε κατάληψη ή όχι...Δεν έβαλε απλά ένα λουκετο και είπε ''δεχτείτε το, εμείς θα κάνουμε κατάληψη και όποιος δεν θέλει θα φάει ξύλο''!!! Πάλι καλά....
Οπότε ας μην γενικεύουμε τόσο εύκολα...