Αποστολέας Θέμα: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!  (Αναγνώστηκε 7344 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« στις: 18/08/10, 00:38 »
Για να δουμε τι θα δουμε.Για μενα βγαζει δισκο η αγαπημενη μου ελληνικη μπαντα και τα δειγματα που ακουσα στο νετ με εχουν κανει να το περιμενω με αγωνια .Ο δισκος βγαινει στις 27/8 και περιμενουμε.
παρτε και μια
γευση
.Ελπιζω να μην ειναι μονο το χιτακι του δισκου.Εγω ακουω σε αυτο το τραγουδι εναν Καραδημα ορεξατο και μια πολυ ωραια σφιχτη παραγωγη.
Λετε μετα απο αυτο να ξαναρχισει η γνωστη διαμαχη???χιχιχιχι >:D >:D
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #1 στις: 18/08/10, 00:54 »
Πω, μου αρεσει που κραζουμε πχ την ελληνικη κοινωνια, την ελληνικη tv και δε βλεπουμε τα χαλια μας και ως metal σκηνη...φιλε zeromancer, συγγνωμη αν στη χαλαω, αλλα εχω βαρεθει να βλεπω να γυρνανε 10-12 ατομα (κ ισως λεω κ πολλα) απο μπαντα σε μπαντα και να λεμε μετα για τη σκηνη που εχουμε. Μακαρι να βγαλουν καλο δισκο τα παιδια, αλλα η ολη φαση ειναι "τι 'χεις Γιαννη? Τι ειχα παντα..."

Μια μπαντα που εξαφανιστηκε ως δια μαγειας, τωρα ξαφνικα επιστρεφει...ετσι απλα...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #2 στις: 18/08/10, 01:03 »
μα ετσι ειναι οπως τα λες...και σιγουρα υπαρχουν καλυτερες μπαντες απο τους nightfall στην ελλαδα.και απο τους christ και απο πολλους αλλους.παρ ολα αυτα ειναι παιδικη μου αγαπη και θελω να βγαλουν εναν καλο δισκο γιατι ο τελευταιος δεν μ αρεσε.
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #3 στις: 18/08/10, 01:07 »
Δε λεω για το αν ειναι καλοι, κακοι Η' οι καλυτεροι/χειροτεροι...περισσοτερο μου τη δινει το ποσο χυμα ειναι τα πραγματα, ειδικα στη σχεση μπαντας-οπαδου, οπου οι "καλλιτεχνες" δειχνουν συμπεριφορα που αποτελει τον ορισμο του αντι-επαγγελματισμου...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #4 στις: 18/08/10, 01:23 »
δλδ?δεν σε επιασα!!!
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #5 στις: 18/08/10, 01:27 »
E, δε μπορεις να εξαφανιζεσαι ετσι, χωρις ουτε μια στοιχειωδη ανακοινωση...κ τσουπ, ξαφνικα να 'τοι παλι οι Nightfall, πανε κ για δισκο. Και τα ιδια κ χειροτερα ισχυουν για τους Pseutik Flesh, οι οποιοι κανουν κ απαραδεκτα live με απειρα samples, σε σημειο που νομιζεις οτι βλεπεις dj-set...
 
Τεσπα, μη χαλαμε το thread...θα περιμενω το δισκο των Nightfall για να συνεχισω το κραξιμο!! ;D ;D ;D ;D :P

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #6 στις: 18/08/10, 12:56 »
Γουστάρω επιτέλους μέταλ τσακωμός στο κιθάρα πάνω που είχα αρχίσει να απογοητεύομαι ότι κανένας δεν μιάει για μέταλ πιά εδώ μέσα!

Λοιπόν το δείγμα δεν είναι κακό είναι η αλήθεια και οι nightfall είναι μια μπάντα που έχει δείξει τι μπορεί να κάνει.

Δεν ξέρω γιατί είχαν εξαφανιστεί έτσι οι Nighfall αλλά και μένα μου είχε ξινίσει λίγο η όλη φάση ότι σκάσανε από το πουθενά. Βέβαια περισσότερο ελπίζω να βγάλουν έναν καλό δίσκο κι ας μην δικαιολογήσουν αλλιώς την απουσία τους.

Δεν θα τους σύγκρινα με τους Rotting Christ. Οι τελευταίοι παίζουν σε τελείως άλλο επίπεδο. Και ειδικά ο Σάκης σέβεται πολύ τους οπαδούς του και πάντα είναι προσιτός και μιλάει σε όλο τον κόσμο συζητάει πίνει μπύρες με τον κόσμο και όχι μόνο σε συναυλίες αλλά και έξω. Και πάντα οι christ έχουν καλό ήχο, αξιοπρεπέστατους έως καταπληκτικούς δίσκους κτλ κτλ.

Οι Septic Flesh τώρα, βγάλανε δισκάρα με το Communion για μένα. Περιμένω με αγωνία τον διάδοχο του. Το live όμως ήταν όντως ψιλοαπογοήτευση αλλά σε ένα σημείο τους δικαιολογώ γιατί δεν έχουν το budget να έχουν τόσους μουσικούς και φωνές όσες χρειάζονται για τα live τους ακόμα. Επίσης δεν σκάσανε από το πουθενά, είχαν διαλυθεί και ήταν γνωστό ότι θα κάνανε reunion μαζί με δίσκο απο ανακοίνωση τους.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #7 στις: 18/08/10, 13:07 »
Τρελος τσακωμος, τι να σου πω...:P

Τωρα θα γινει, μαλλον ;D

Εχουμε κ λεμε...σιγα το επιπεδο των Rotting Christ. Ισως ειναι πιο μπροστα απο τους περισσοτερους, ισως κ απο ολους τους εγχωριους, αλλα σε σχεση με μπαντες του εξωτερικου, ειναι απλα αποδεκτοι. Κ μιλαω καθαρα για το εκτελεστικο τους κομματι...στα αλμπουμ οκ, περι ορεξεως...

Το γνωστο reunion των Septic Flesh για μενα ηταν παραμυθι...τι, επειδη ειπανε οτι θα ξαναενωθουν, αυτο τους κανει πιο "ενταξει" απο τους Nightfall? Δε νομιζω...κ για το live θα το ξαναπω, δεν υπαρχει δικαιολογια...μπορει να μη γινεται να αναπαραγουν ολο αυτο που υπαρχει στο αλμπουμ, αλλα επρεπε τουλαχιστον ο καθενας στο δικο του κομματι να ειναι σωστος...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #8 στις: 18/08/10, 13:33 »
Ντάξει, παραμύθι ξε-παραμύθι οι Septic Flesh βγάλανε δισκάρα αντικειμενικά. Τώρα όντως τα live τους είναι κάτω του μετρίου και μάλλον κάποιος πρέπει να τους το πει αυτό. Αυτό που δεν μου άρεσε από τους Nightfall ήταν ότι είχαν εξφανιστεί παντελώς, για τόσα χρόνια ούτε live ούτε sample κάτι βρε αδερφέ να δείξεις ότι υπάρχεις στη σκηνή, τώρα ποντάρεις στους παλιούς σου οπαδούς και στο γεγονός ότι "είσαι ελληνική μπάντα πρέπει να σε στηρίξουν". Α και φυσικά στο hammer που στάντας θα κάνει 6ασέλιδη συνέντευξη αφιέρωμα και δίσκο του μήνα και δεν συμμαζεύεται.

Πάντως αυτό είναι και γενικότερα το πρόβλημα στην ελληνική σκηνή. Οι οπαδοί δεν στηρίζουν τις μπάντες σε πρώτη φάση. Όταν μια μπάντα καταφέρει να γίνει γνωστή παρά τις αντιξοότητες του ελληνικού μεταλ χώρου που έχει να κάνει και με τα clubs και τις δισκογραφικές κτλ, αρχίζει και χαλαρώνει και πλαδαρεύει τελειώς (όχι απαραίτητα μουσικά) και έχουμε τέτοια φαινόμενα, με αποτέλεσμα να απογοητεύεται ο οπαδός και να μη στηρίζει και να έχουμε αυτόν τον ατέρμονο κύκλο (με εξαίρεση τους rotting christ για μένα).

ΥΓ: Αλλά τώρα κατέβασα καινούριο red sparowes οπότε τι να λέμε
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #9 στις: 18/08/10, 13:40 »
εμενα που δεν με νοιαζει που οι nightfall δεν ηταν στο κουρμπετι τα ταλευταια χρονια τι κανω???Που ξερω τι ειχε ο καραδημας στο κεφαλι του!μπορει να ειχε καταθληψη επειδη ο Σακης μιλαει καλυτερα αγγλικα απο αυτον.το θεμα ειναι να βγει καλος ο δισκος.


Και μιας και μιλαμε για μεταλ μακαρι ο negral απο behemoth να γινει καλα!
« Τελευταία τροποποίηση: 18/08/10, 13:41 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #10 στις: 18/08/10, 13:46 »
Off topic on
Όντως ήθελα να το ανοίξω και θέμα αλλά λέω θα πάει άκλαυτο ποιός ακούει Behemoth εδώ? :P Μακάρι να γίνει καλά ο άνθρωπος, έχει πολλά να μας δώσει ακόμα
Off topic off
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #11 στις: 18/08/10, 14:03 »
το κακο ειναι πως η φαση θυμιζει επικυνδινα chuck.και αυτος ειχε πολλα να δωσει αλλα.....
τεσπα.
Εγω τωρα που ξανακουω το astorn black δεν βλεπω καποιον λογο γιατι κανουμε ολη την συζητηση για το γεγονος"που ηταν οι nightfall και γιατι ξαφνικα βγαλαν δισκο?".αλλωστε ποσοι απο μας παρακολουθησαν στενα την μπαντα στα 5 χρονια που δεν κανανε τπτ(εγω παντως οχι)?οχι τπτ αλλο αλλα στην τελικη μπορει να προσπαθουσαν να κανους αισθητη την παρουσια τους και να μην τα καταφεραν.
Οσο για το hummer....ειναι με διαφορα το πιο αστειο περιοδικο στον κοσμο.το διαβαζω συνεχεια και εχω να πω πως ειναι καλυτερο και απο το ipad για την τουαλετα.χεζεσαι στο γελιο.Πλεον οι συντακτες δεν κανουν δισκοκριτικες,ποιηματα γραφουν.σε τετοια φαση που δεν καταλαβαινεις τι παιζει η μπαντα αν δεν την ξερεις.ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ,η αν θες γραψτην αλλα  δωσε μου να καταλαβω για τι πραγμα μιλαμε.πες death metal στυλ κατι, με τετοιες κιθαρες και απο αυτα τα τυμπανα και γραψε και την φιλισογικη σου αναζητηση.Δεν θα ξεχασω το χωσιμο που ριχναν στους ΗΙΜ και οταν τους εφερε ενας φιλος τους για live τους ειχαν εξωφυλλο και 3σελιδο μεσα με αφορμη το BEST OF.δλδ χαζαμαρες(που λεει και ο λαζοπουλος)Και βεβαια απο τοτε οι HIM εχουν βγαλει 3 δισκους και ουτε λογος.Το hummer προωθει καθαρα τα φιλαρακια του, για την ελλαδα παντα μιλαω και για τις δικες μας μπαντες.αυτο ειναι γνωστο απο τις αρχες του 90.
τεσπα ειναι off topic αλλα ηθελα να τα πω. ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 18/08/10, 14:07 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #12 στις: 18/08/10, 14:26 »
Πλάκα με κάνεις? Εδώ όταν είχαν πρωτοβγεί  οι Bullet for My Valentine που το Αγγλικό Hammer και το Kerrang τους εκθειάζανε και τους δίνανε βραβεία οι δικοί μας τους λέγανε φλώρους και πυροτεχνήματα του metalcore και τώρα βγαίνει ξαφνικά η κα. Μηλιαράκη να μας τους βγάλει άρχοντες του Thrash και πόσο μπροστά είναι ο δίσκος τους και ότι όλοι εμείς που τους λέμε φλώρους, έλα ας πούμε την αλήθεία, όταν είμαστε μόνοι στο σπίτι ακούμε BfMV. Αν είναι δυνατόν δηλαδη.

Ε και κάπως έτσι κάνει και με τις ελληνικές μπάντες. Δεν λέω, καλό το Hellenic Assault, βάζει και 2 συνεντευξούλες στους δίσκους/demo του μήνα αλλά μέχρι εκεί. Τις ξεχνάνε μετά αυτές τις μπαντες και προωθούν μόνο Rotting Christ και Firewind για τους οποίους γίνεται πανικός κάθε φορά που κλάνει ο Gus. Δεν λέω ότι δεν το αξίζουν, αλλά το Hammer το γ**άει.

Φυσικά όμως την καλύτερη θέση δίπλα στην λεκάνη μου για το χέσιμο :P
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #13 στις: 18/08/10, 14:40 »
ακριβως οπως τα λες, ειδικα η Μηλιαρακη και η αλλη η ιερια του γκοθ η Μαρια-ειδα τον peter(steele) μεσα στα ματια,με κοιταξε και αυτος  και ξαφνικα ημασταν εγω και αυτος,επικοινωνουσαμε-Βασιλειου!.
και πιστεψε και στο hellenic assault πανω κατω τα ιδια παιζουν
τωρα θα μου πει ο αλλος γιατι το διαβαζεις?σωστος, αλλα εμενα δεν μ αρεσουν τα υποθετα γλυκερινης!!!
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #14 στις: 18/08/10, 16:10 »
Ενα-ενα παιδες...

Ο Nergal απο ανθρωπιστικης αποψης μονο με νοιαζει να γινει καλα...δηλαδη τι να πω, αν ειναι να συνεχισει να βγαζει τις "πιτες" που βγαζει με τους Behemoth, τοτε κλαιν...ας παει αν βρει αυτον που εκθειαζει στα τραγουδια του, να δουμε κ ποσο τα πιστευει αυτα που γραφει.

Το Hammer εδω κ πολλα χρονια ειναι για κλωτσιες...βασικα, εχω σταματησει να το παιρνω σοβαρα απο το πρωτο ετος. Οσα τευχη εχω παρει εκτοτε, ολα μα ολα, ηταν για να περναει η ωρα στο ΚΤΕΛ...μπορω να πως ενα καρο πραγματα, ειδικα για τον υπεραγαπημενο μου Xακο, αλλα βαριεμαι...

Το Communion για μενα ειναι απλα ενας καλος δισκος, δεχομαι οτι για πολλους ειναι κατι πολυ περισσοτερο. Αλλα δν δεχομαι την κοροιδια και Roufus, δε νομιζω οτι χρειαζεται καποιος να το πει στους Septic Flesh...μαλλον επιτηδες το κανουν, απλα αδιαφορουν για το πως θα βγει το αποτελεσμα στο live τους...

Α, κ πολυ αργησες να "παρεις" το νεο Red Sparowes, ειδικα αν σου αρεσει η μπαντα...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #15 στις: 18/08/10, 19:36 »
Ναι το ξέρω για το Red Sparowes, η φάση ήταν όμως ότι έλειπα όλο το καλοκαίρι και ξέχασα να το κατεβάσω τις μέρες που μπορούσα να βρω ιντερνετ και έτσι δεν το χα ούτε στο mp3 ούτε πουθενά. Σήμερα το άκουσα 5 φορές θα το γράψω στο αντίστοιχο θεμα :P

Έλα γιατι Χάκος θεός :P ::) Το έχεις δει ποτέ σε συναυλία των Nevermore να κυκλοφορεί αγκαζέ με τον Dane?  :P

Εγώ πάλι πιστεύω ότι δεν καταλαβαίνω τόσο πολύ πόσο χάλια ακούγεται στα Live τους όλα αυτά τα samples και τα προηχογραφημένα μέρη και δεν συμμαζεύεται. Αλλιώς κάτι θα κάνανε θέλω να πιστεύω. Αν όμως συνεχίσουν τα ίδιο βιολί και με τον επόμενο δίσκο εμένα θα με χάσουν από τα Live τους.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #16 στις: 18/08/10, 19:40 »
Το ακομα χειροτερο με την ελληνικη σκηνη ειναι οτι οση δν εχουν μια χλυδατη εταιρεια, τους τρωει η μαρμαγκα κι ας αξιζουν κατι καλυτερο...αληθεια, το νεο InnerWish που σπερνει και θεριζει ταυτοχρονα, ποσο ειδατε να το προμοταρουν???

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #17 στις: 18/08/10, 19:46 »
Ντάξει ειδικά απο το Hammer οι Innerwish δεν έχουν παράπωνο. Θυμάμαι εποχή Silent Faces που είχαν φάει τα σωθικά τους με αυτούς, όχι άδικα βέβαια, αλλά είχε γίνει πανικός.

Για μένα το πρόβλημα δεν είανι όσοι δεν έχουν χλιδάτη εταιρία που τους τρώει η μαρμάγκα. Ας πούμε και οι Septic δεν έχουν κανένα τρελό budget. Βασικά, εκτός από τους Rotting Christ κανένας δεν έχει. Το πρόβλημα για μένα έγκειται και σε κάποιες μπάντες που αρνούνται να δώσουν από μόνοι τους το κάτι παραπάνω και δεν εννοώ απαραίτητα σε λεφτά, αλλά να δώσουν μεράκι και να μην αναλώνονται στον ωχαδερφισμό ότι δεν υπάρχουν εταιρίες. Να χωθούν μόνοι τους, και να προσπαθούν με πείσμα να δίνουν πράγματα μόνοι τους. Ας πούμε ακόμα και οι Septic αφού δεν έχουν budget, λέμε τώρα δεν ξέρουμε κιόλας, να μην κάνουν δουλειές του ποδαριού αλλά να παλέψουν κάτι καλό.

Οι Suicidal Angels ας πούμε, πως λιώσανε και τώρα φτάσανε στη Nuclear Blast? Εγώ νομίζω ότι όσες εταιρίες λείπουν να προμοτάρουν τις μπάντες άλλο τόσο λείπει και το πείσμα από τις ίδιες τις μπάντς να κάνουν κάτι μεγάλο.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #18 στις: 18/08/10, 19:51 »
θες να πουμε για μπανταρες που δεν ειχαν την τυχη που τους αξιζε?
-inveracity
-Less than human
-Head cleaner\
-psycho choke
-Οn thorns I lay
-η δικια μου μπαντα :P
ειναι μερικες απο αυτες(κυριως απο θεσσαλονικη γιατι αυτες πιο πολυ παρακολουθω) .Αλλα ειναι παααααρα πολλες αλλες
θα εγραφα και οι homo iratus αλλα μου την σπασαν οποτε δεν τους γραφω...την ειδαν παρα καπως!
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #19 στις: 18/08/10, 19:54 »
Ισχυει αυτο που λες, περι ωχαδερφισμου κι επαναπαυσης, αλλα για τους Septic Flesh θα διαφωνησω στο θεμα "δισκογραφικη"...η Season Of Mist μπορει να μην ειναι το μεγαλο ονομα ή να εχει τα τρελα φραγκα, αλλα ειναι cult και "ψαγμενο" label...Καταλαβαινεις τι θελω να πω, τα κλασικα κομπλεξικα αποφθευγματα του Hammer και δυστυχως και του ελληνα "μεταλά"...

Και για να επανερθω στους InnerWish, το Silent Faces ειναι 8 χρονια πριν...δε σταματησε να υπαρχει η μπαντα και μαλιστα φετος εβγαλε πολυ μπομπα δισκο...

Ειναι συνολικα πασχουσα η κατασταση...και οι μπαντες φταινε κι εμεις και το Hammer και τα λοιπα μεταλιζοντα μεσα...
 
+1 για Inveracity και On Thorns I Lay (αληθεια, οι τελευταιοι τι εγιναν?)

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #20 στις: 18/08/10, 19:59 »
Νομιζω οτι διαλυσαν αλλα δεν ειμαι σιγουρος!
Τρανο παραδειγμα περι μη αντικειμενικοτητας  του hammer οι head cleaner.δεν λεω απο θεμα συνθεσης, αυτο η σ αρεσει η δεν σ αρεσει.απλα δεν μπορεις να μου λες οτι το cdακι εχει χαλια παραγωγη γιατι ειναι κατι που το ακουω και μπορω να κρινω.....Και στην τελικη δεν μπορεις να βαζει 5 σε αυτους και 7 στις δυτικες συνοικιες.
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #21 στις: 18/08/10, 20:32 »
Καλά τώρα αμα αρχίσουμε για μπαντάρες επί ελληνικού εδάφους που εκθείασε το Hammer για ένα τεύχος... Εδώ δεν ξανασχολήθηκαν με τους Dirt Spawn Disease... Ή έβαλε μια φορά ο Χάκος το βίντεο κλιπ των Rot τους έκανε και μια συνέντευξη και μετά τίποτα.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος draned

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #22 στις: 18/08/10, 22:43 »
Πολλοι που ακουν brutal/technical death στο εξωτερικο, κυριως, εχουν πολυ ψιλα τους Inveracity και τους συγκρινουν με μεγαθηρια (Spawn of Possession, Defeated Sanity, Decrepit Birth κ.τ.λ.). Οποτε ποιος χεστηκε αν στην Ελλαδα, που το ειδος αυτο δεν "πουλαει", δεν τους ξερει. Οι Inveracity χαμενοι δεν πανε.

Homo iratus γιατι δεν γουσταρετε ρε;
Κλειστον λογω κρισης.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #23 στις: 18/08/10, 22:46 »
Πολλοι που ακουν brutal/technical death στο εξωτερικο, κυριως, εχουν πολυ ψιλα τους Inveracity και τους συγκρινουν με μεγαθηρια (Spawn of Possession, Defeated Sanity, Decrepit Birth κ.τ.λ.). Οποτε ποιος χεστηκε αν στην Ελλαδα, που το ειδος αυτο δεν "πουλαει", δεν τους ξερει. Οι Inveracity χαμενοι δεν πανε.

Homo iratus γιατι δεν γουσταρετε ρε;

Xαμενοι μπορει να μν πηγαινουν, αλλα το προβλημα δν εχει να κανει με αυτο, οσο με το οτι το συστημα λειτουργει αρρωστημενα και σε αυτο τον τομεα...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #24 στις: 18/08/10, 22:59 »

Xαμενοι μπορει να μν πηγαινουν, αλλα το προβλημα δν εχει να κανει με αυτο, οσο με το οτι το συστημα λειτουργει αρρωστημενα και σε αυτο τον τομεα...

+10*X2 οπου χ=2. Το θεμα δεν ειναι η αντικειμενικη αξια των μπαντων(που υπαρχει και ευτυχως αναγνωριζεται απο καποιους) αλλα αυτο που προσπαθουν να περασουν τα διαφορα hammer.

@draned....εεε ειμαι πιο headcleanerικος  ;).

GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
4009 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/03/06, 13:21
από Shu_Ji
6 Απαντήσεις
3053 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/05, 20:06
από master of puppets
4 Απαντήσεις
2506 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/03/07, 10:04
από Βραζίλης
46 Απαντήσεις
14109 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/01/09, 17:31
από kostas vretos
3 Απαντήσεις
2589 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/09, 11:09
από Κ.Dee
13 Απαντήσεις
4902 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/02/10, 17:37
από Garvin
8 Απαντήσεις
2860 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/09/10, 16:30
από NickProgster
0 Απαντήσεις
2609 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/12/10, 20:13
από @Morpheus@
9 Απαντήσεις
2859 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/03/11, 20:11
από Guitarholic_punk
2 Απαντήσεις
14436 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/05/23, 21:19
από BitCollector