Αποστολέας Θέμα: Festival Συγκροτημάτων του Kithara ver 1.5 - Η Κάθοδος των Βορείων  (Αναγνώστηκε 26091 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Iroukos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...όπου γης & πατρής...!!! ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ!!!!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • ALOE VERA (FLP)
μετα απο παρα πολυ καιρο επιτελους ειδα τα γνωστα βορεινα καθαρματα!!!  :P      ;D

δε θα μπω σε λεπτεομερειες γιατι δε θα τελειωσω ποτε!!!
περασα Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Α ! ! !

χαρηκα παρα πολυ για τα παιδια όλα που επαιξαν & που ξαναειδα γνωστους κ αγνωστους!!!

θα πω μονο: ΠΑΡΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ  :P :P :P :P (πρωτοτυπησα ;D)

και στον γλυκό μου Ερεβο : εισαι τρελος αγόρι μου γι αυτο σε γουσταρω!!! ;) :-*

τωρα για τον Βρετο τι να πω??? στα ειπα Κωστη μου απο κοντα κ το πνιξιμο το γλυτωσες... ;D τυχερος ησουν γιατι ειχα τις καλες μου... :P την επομενη ομως... ::) :P :P :P

φιλια σε όλους :-* :-* :-*

**ΥΓ: με τους βόρειους ελπιζω να τα πουμε σχετικα συντομα!!! αν πανε όλα καλα κ οπως τα εχω προγραμματιασει πάντα!!!  ;) :-*

Αποσυνδεδεμένος NickNT

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • bass
    • Προφίλ
Λοιπόν... πραγματικά το live ήταν πολύ καλό, και ξεπέρασε τις προσδοκίες μου για να είμαι απόλυτα ειλικρινής!

Θα ξεκινήσω από Mode Zero: όπως είπα και στον Πάρη, πραγματικά είμαι αυστηρός (σε λογικά πάντα πλαίσια!) σε ότι έχει να κάνει με live- ε, πραγματικά για τα παιδιά δε μπορώ να κάνω ούτε την ελάχιστη παρατήρηση! Πάρα πολύ δεμένοι, γεγονός που γίνεται ακόμη πιο εντυπωσιακό αν σκεφτεί κανείς πως έχουν κάνει έξι μόνο πρόβες!!!

Ο Πάρης απέδωσε εξαιρετικά, και το στυλ αυτό του πάει 100%. Όλοι τους παίξανε πολύ καλά, μηδενός εξαιρουμένου, με το πολύ καλό δέσιμο φυσικά να κερδίζει τις εντυπώσεις! Ελπίζω να γίνεται σαφές πως επειδή ακριβώς γνωρίζω τον Πάρη, αν διαπίστωνα κάτι μεμπτό (όσο μπορεί να αξίζει η γνώμη μου βέβαια) θα το εξέφραζα! Συγχαρητήρια.

Paratroopers: άλλη έκπληξη κι αυτή! Εντυπωσιακό το ότι ήξερα όλα πλην ενός τα κομμάτια τους, και ακόμη πιο αξιοθαύμαστο το ότι έπαιξαν κομμάτια σαν το master of puppets άνευ λαθών ή "στο περίπου" προσέγγισης. Εξ'ίσου δεμένοι και καλοί παίκτες, χωρίς να υστερεί κανείς. Επίσης, έγινε σαφές πως ο τραγουδιστής τους έχει υψηλές δυνατότητες στο σκληρό ήχο και ύφος, και μάλλον είναι από τους καλύτερους που έχω δει σε ελληνικό live- για το είδος τουλάχιστον. Κάτι με το οποίο συμφωνεί και η σοπράνο μας, ο Πέτρος (Baphomet)- lol!

Sling Rotation: για μένα παίζουν εκτός συναγωνισμού γιατί έπαιξαν μερικά από τα αγαπημένα μου κομμάτια (από το χώρο του metal βέβαια!). Σε σχέση με πέρσι (είναι οι μόνοι που έχω δει δεύτερη φορά) εμφανίστηκαν βελτιωμένοι και φυσικά πιο δεμένοι, αναμφίβολα πολύ καλές οι επιλογές του playlist, και φυσικά, για μένα τουλάχιστον, εξαιρετικά "ψυχαγωγικοί"!

Third Wish: εμ, τι να πεις τώρα που δεν έχουν ξανακούσει- lol! Μια άσχετη παρατήρηση για αρχή: ήταν σαφώς πιο σκληροί από ότι νόμιζα! Για κάποιον άσχετο λόγο νόμιζα ότι έπαιζαν στο στυλ των Mode Zero- δεν έχω ιδέα γιατί! Από κει και πέρα βέβαια, είναι κάτι παραπάνω από προφανές το ότι πρόκειται για μια καθ'όλα επαγγελματική μπάντα!

Είναι απίστευτο πόσο εντυπωσιακά γεμάτο ήχο βγάζουν, δεδομένου πως είναι μόλις τρεις! Ίσως είναι ένα καλό μάθημα σχετικά με το πόσο σημαντικό είναι το παίξιμο (τα χέρια δηλαδή!) στο να βγάλει κανείς τον ήχο που επιθυμεί! Ο ντράμερ λοιπόν ήταν ιδανικός, καθώς ήταν τόσο δυναμικός/τεχνικός όσο "μηχανή" και αλάνθαστος, ο τραγουδιστής/μπασσίστας αφ'ενός είχε πολύ ωραία και δυνατή φωνή, αφ'ετέρου ως μπασσίστας αποκλειστικά στέκεται με υψηλότατες αξιώσεις (είναι πραγματικά καλός), και ο Βρετός... χααχαχχαχαχαχαχα! Έλεος, και τι δεν έπαιξε!

Φυσικά, βαριέμαι τα πολυάριθμα σόλο σε live- για ένα και μόνο λόγο: γιατί σπάνια έχουν να πούνε κάτι, αφού μετά από το 5-6ο αρχίζει η επανάληψη! Ε, ο Βρετός κατάφερε να με κάνει να αναμένω το σόλο της κιθάρας περισσότερο από το ρεφραίν των κομματιών!

Βέβαια, από ένα σημείο και μετά δεν έχει νόημα να λιβανίζεις κάποιον που γνωρίζει πολύ καλά το μέγεθος της αξίας του σε αυτό το επίπεδο (το κιθαριστικό/μουσικό), αλλά όσο να΄ναι σε προκαλεί να υπερθεματίσεις το εντυπωσιακό καλό παίξιμο!

Γενικά, δεν κρύβω πως επειδή ακριβώς κάνουμε συχνά live, συν τις αμέτρητες πρόβες, πολλές φορές δυσκολεύομαι να παρακολουθήσω ζωντανή μουσική για πολλές ώρες! Κι όμως, το 4ωρο πέρασε "νερό", σαφής απόδειξη για μένα της ποιότητας του live!

Πιστεύω πως η πλειοψηφία των συμμετεχόντων του kithara.gr που δεν παρεβρέθησαν στο live θα συμφωνούσαν απόλυτα μαζί μου...

Αποσυνδεδεμένος Acanthor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ...there's too much panic in this town...
    • Προφίλ
Γενικά, δεν κρύβω πως επειδή ακριβώς κάνουμε συχνά live, συν τις αμέτρητες πρόβες, πολλές φορές δυσκολεύομαι να παρακολουθήσω ζωντανή μουσική για πολλές ώρες! Κι όμως, το 4ωρο πέρασε "νερό", σαφής απόδειξη για μένα της ποιότητας του live!

Και μόνο το ότι ο Νίκος κάθησε σε λάηβ 4 ώρες αυτό τα λέει όλα! Κι εμείς τον παρακαλάμε να πάμε να δούμε καποιο λάηβ! >:(

Να πω με τη σειρά μου ότι δεν μπόρεσα λόγω προσωπικών δυκολιών, αν και ήθελα πάρα πολύ να παρεβρεθώ στο λάηβ αυτό. Ελπίζω να με συγχωρέσει ο Πάρης αλλά και ο Ιάσωνας, αν και ξέρουν ότι θα έρθω στο(-α) επόμενο(-α)!  ;)

Η αλήθεια είναι ότι μετά τις περιγραφές του baphomet και του NickNt ήθελα ακόμα περισσότερο να είμαι εκεί....δυστυχώς...περιμένω υλικό σύντομααααααα!!!!

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
  Ισως ενα απλο ευχαριστω εκ μερους των Sling Rotation να ειναι λιγο...Ειλικρινα περασαμε καταπληκτικα,σιγουρα ηταν κατι το διαφορετικο,ειδαμε πολλους φιλους απο τα παλια και πραγματικα ηταν ομορφα!Ελπιζω να σας ξαναδουμε συντομα... :)





Υ.Γ.:Ο Boogie γ@μησε   στα χερια των συναδελφων κιθαροδων!!!;D ;D ;D ;D(εεεε αμα δεν παινεψεις το σπιτι σου)
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος kostas vretos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • broken open
    • Προφίλ
Εγω θελω να ευχαριστησω πρωτα απ'ολα τον Ιασωνα για την διοργανωση και ολους οσους παρεβρεθηκαν για την ζεστη ατμοσφαιρα.
Περασαμε υπεροχα κι ελπιζω να ξαναγινει κατι τετοιο συντομα. :)

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3356
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Να γράψω και γω κατιτίς  ;D

Η βραδιά ήταν εκπληκτική από όλες τις απόψεις.
Ξαναλέω ένα μεγάλο μπράβο και ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Ιάσονα που έτρεξε, μόχθησε και κατάφερε να διοργανώσει μια βραδιά υπέροχη για μας που παίξαμε και για τον κόσμο (αν και λίγο) που παρεβρέθηκε.
Εκπροσωπώντας τους Mode Zero να σας εκφράσω ένα μεγάλο ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Πράγματι είμαστε με 6 πρόβες αλλά τα παιδιά μελετάνε πολύ και είναι κάτι που ελπίζουμε να φάνηκε. :)

Νίκο ξέρω ότι είσαι αυστηρός και ξέρω επίσης ότι τα καλά σου λόγια σημαίνουν ότι η δουλειά μας αποδίδει, νά'σαι καλά :)

Baphιάρη, έπρεπε να ανέβεις να πεις κανά κομμάτι να θυμηθείς και λίγο από τι στυλ ξεκίνησες  ;D

Ειρηνούλι η χαρά ήταν δικιά μας που μας τίμησες με την αξιοπρόσεκτη παρουσία σου  8) :-*

Μάνο (μπαζμαν), τα αγγούρια μπαίνουν στη σαλάτα και στο Γρηγόρης Μικρογεύματα κάνουν 0,40 λεπτά  >:( ;D

Ευχαριστώ όλους όσους ήρθαν, ελπίζω να περάσαν καλά.

Οσο για τις υπόλοιπες μπάντες να μην πολυλογώ, οι Paratroopers με εξέπληξαν πολύ ευχάριστα. Οι Sling Rotation ήταν πραγματικοί πόζεροι επί σκηνής (Ετσι Ερεβίσκο?)  ;D Οσο για τα λαθάκια μην κολλάτε, όλοι κάνουμε  ;D ;D

Τώρα οι άχρηστοι, ανάπηροι, ανίκανοι Third Wish, τι να πω?  ;D ;D ;D
Θα πω μόνο ότι πάλι φύγαμε από κει με κόμπλεξ κατωτερότητας  ;D

Καλά να'μαστε παιδιά να το επαναλάβουμε  ;)




Αποσυνδεδεμένος paolo_guitar

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • rock till u drop!
    • Προφίλ
ηρθε και η σειρα μου να ευχαριστησω...

πρωτα απο ολα τον ιασωνα!!!!!!! thnx man για ολα. τα οργανωσες τελεια!

επειτα ολους εσας που ησασταν εκει και μας χαρισατε ενα θερμο κοινο
για ενα υπεροχο βραδυ.

τον παρη και την μπαντα του... (για sling rotation και third wish δν μιλαω...τα λεμε ετσι και αλλιως εδω πανω συχνα)

και χαρηκα πολυ που γνωρισα εστω 4-5 ατομα απο τη μεγαλη μας οικογενεια αν και τελικα ησασταν και αλλοι εκει κρυμμενοι  :P     (εγω ημουν ο κιθαριστας απο τους paratroopers)

και ελπιζω κατι αναλογο να ξαναγινει πολυ συντομα!!!

c ya!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 29/05/07, 19:48 από paolo_guitar »

Αποσυνδεδεμένος zaeko

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
  • When the going gets tough, the tough gets going
    • Προφίλ
    • Riverbed
Αν και ο Πάρης με κάλυψε πλήρως, να πω και γω ένα ευχαριστώ στον Ιάσωνα που διοργάνωσε την βραδιά, σε όλους όσους βρεθήκαν εκεί είτε πάνω, είτε κάτω από την σκηνή. Ήταν μια από τις βραδιές που σε κάνουν να νιώθεις ευτυχής για την μουσική που υπάρχει γύρω σου αλλά και για την ποιότητα των ανθρώπων που την δημιουργούν / την αγαπούν. Stay heavy guys, πάντα τέτοια;)


Παράλειψη: Είμαι ο ένας εκ των δύο κιθαριστών των Mode Zero [zaeko, zikovich, zykes i sketo zikos - kamia sxesi me ton mpakalogato though:)]
« Τελευταία τροποποίηση: 29/05/07, 20:26 από zaeko »

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Baphιάρη, έπρεπε να ανέβεις να πεις κανά κομμάτι να θυμηθείς και λίγο από τι στυλ ξεκίνησες  ;D


Την επόμενη φορά  ;D ;D ;D τις έριξα από κάτω τις τσιρίδες μου πάντως ;)

Αποσυνδεδεμένος mehiko

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • "Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ'αυτό μένειν"
    • Προφίλ
    • Kostas Mehilis
Να ευχαριστήσω κι εγώ τους συναδέλφους που κατέβηκαν από τον βορρά.
Εύγε παίδες! Πάντα πίστευα πως η Θεσσαλονίκη είναι πολύ Rock.
Ευχαριστώ τους διοργανωτές και φυσικά τον τραγουδιστή μας Πάρη, ο οποίος φρόντισε να λάβουμε μέρος σ' αυτή τη
γιορτή της κιθάρας.
Είμαι ο άλλος κιθαρίστας των Mode Zero (εκείνος ο μαλλιάς), και να υπενθυμίσω σ' εκείνο το πολύ ερωτικό κορίτσι πως όταν είπα τρία παιδιά, το εννοούσα.
 

Αποσυνδεδεμένος Σταυροφόρος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Άντρας
  • Fox-2 kill...
    • Προφίλ
    • Ο προσωπικός μου χώρος :p
Βρετέ, πολύ ωραίο το συγκρότημά σας και πολύ ωραία μουσική.

Τώρα, έχω μια απορία...
Επειδή δεν έκατσα μέχρι που το διαλύσατε, το παίξατε τελικά το Angie; ;D

Αποσυνδεδεμένος Shu_Ji

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 209
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αναίσχυντη σαν Νοέμβριος!
    • Προφίλ
    • Για τη Γ.Νεγκα
και βασικά ποιος τραγούδησε το αντζι; ;D ;D ;D


και εμενα προσωπικες δυσκολιες με κρατησαν σπιτι δυστυχως, για ακομη μια φορα, οποτε θελω κ εγω ενα δβδ!!!!!!!!!!!!!!!!
For those about to rock...we salute you!!

Αποσυνδεδεμένος Winmmisterakias

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Εκει που τελειωνει η λογικη αρχιζει ο Winmmister
    • Προφίλ
Να ευχαριστησω και εγω εκ μερους μου τον Ιάσωνα για την διοργάνωση αν και έχω μια απορία σχετικα με το μαγαζι. Δεν είχαν βγει αφισες??? γιατι δεν ειδα πουθενα... ::) Εχω να τονίσω οτι ο ήχος ήταν εξαιρετικός και ο ηχολήπτης έκανε πολύ καλή δουλειά. Οι παρατρούπερς μου άρεσαν πολύ παίξαν πολύ δυνατά από την αρχή μέχρι το τέλος. Πολύ αλητεία!! Εντάξει τωρα για Πάρη και Βρετό δεν χρειάζονται σχόλια... Πολύ μου άρεσε επίσης η απρόσμενη αλλάγή στο τέλος με τον Βρετό στα ντράμς. Στέργιο ωραία κιθαρά παίζεις αφου μέχρι σε ένα σημείο νόμιζα οτι είσαι ο Κώστας (με πένα) ;D ;D ::) :P
Winmmisterakias ή αλλιως Winstonerakias

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1527
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Φοβερή βραδια!!!
Στην αρχή ήταν τρομερή βεβαια για μένα, με δέκατα και κομάρες αλλά ευτυχώς με 4 ντεπόν την έβγαλα οκ!

Λοιπόν έχω να πω τα εξής:

1000 ευχαριστώ στους Μπάμπη και Flouro για την φιλοξενία!!! (It will soon be pay back time!!! ;) ;D )

Jason, 1000 μπράβο και 1000ένα ευχαριστώ!!!

Πάρη έχεις φωνάρα, Πάρη έχεις γκρουπάρα!!! (χωράνε πολλή ανάλυση και τα δυο!!!)

Paolo έχεις πολύ ωραίο στυλάκι, με σωστό υφάκι!!! (Γενικώς οι paratroopers ειναι paratruepers!!!)

Ερεβε, ήσουν μορφή, με νέα μορφή, πιο όμορφη!!! (Oi Ring Slotation είναι ασήκωτοι!!! In your face, που λένε και στο χωριο μου!!!)

Βρετόπαιδο και Γιντσόπαιδο, ευχαριστώ για όλα! Gentlemen, it was a pleasure to play with you tonight (TITANIC ) ;D

FSL, actr, θα σας σφαξω σαν κουνέλια και θα βγω να παίξω μπάλα!!! Μου υσχοπεθήκατε ότι θα κάτσετε 2-3 τραγούδια... >:(.... αλλά χάρηκα που σας είδα!!! :D

Baphomet, NickNT, "Drop deeeeaaad, you make my cheeeeks reeeeeedd (The Nunny, Mrs Fran)  ;D ;D ;D

Bassman, ήθελα να σε γνωρίσω...κανόνισε να ερθεις θασσαλονικη και να μην μας ειδοποιήσεις! Τοτε θα είσαι ασυγχώρητος!!!  ;D

Επειδή δεν έκατσα μέχρι που το διαλύσατε, το παίξατε τελικά το Angie; ;D
Όχι, αλλά είπαμε πολλά ανέκδοτα για Drummers  >:( >:( >:(  ;D ;D ;D

και βασικά ποιος τραγούδησε το αντζι; ;D ;D ;D
O Mick Jagger, αλλά έχουν γινει πολλές διασκευές του κομματιου....  >:(  ;D  :-*

Στέργιο ωραία κιθαρά παίζεις αφου μέχρι σε ένα σημείο νόμιζα οτι είσαι ο Κώστας (με πένα) ;D ;D ::) :P
Ο κώστας ήμουν!!! (με πένα)  ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 30/05/07, 16:20 από qrusticks »

Αποσυνδεδεμένος dorry_sings

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αυθεντική Γεύση... Μηδέν Ζάχαρη...!!!
    • Προφίλ
Γιουχουυυυυ!!!! Ας πώ και γω με τη σειρά μου κάποια πράγματα!!!

Χάρηκα που είδα την αγαπημένη φιλεναδα και Θεά, FSL, την E!MA και τους υπολοιπους "μικρούς" της παρέας, τον Isnogood, τον Alex, τους μισούς Motherfunkerz, και πολλούς ακόμη.. (ελπίζω να μη ξέχασα κανένα  ::) )

Όσον αφορά το live, (απ'ότι θυμάμαι γιαυτό δε γράφουμε εδώ??? ;D ), μου άρεσε πολύ!!! Χάρηκα πολύ που είδα φίλους από Θεσσαλονίκη, και που γνώρισα αρκετούς ακόμα!!! Ενώ γενικότερα εγώ δεν ακούω αυτό το είδος μουσικής ιδιαίτερα, πέρασα πολύ καλα! οι Mode Zero πολύ δεμένοι, οι Paratroopers μαμάτοι (μπορώ να προσθέσω εδώ ότι το στύλ του paolo ήταν όλα τα λεφτά???!!!!).
Για τους Sling Rotation δεν μπορώ να εκφέρω άποψη μιάς και δε θα είναι αντικειμενική!!! Είχατε φοβερό στύλ όλοι πάντως και specially ο πληκτράς (κατά κόσμον Μανώλης) που του πήγαινε τρελά το βάψιμο.

για τους 3rd Wish τι να πώ. τρελάθηκα με τη φωνή του μπασσίστα, και γενικά ήταν απίστευτο το δέσιμό τους και το παίξιμό τους. σαφέστατα και με έχουν καλύψει όλοι οι παραπάνω.

αυτά!

άντε και στα επόμενα!!!

φιλιά
« Τελευταία τροποποίηση: 30/05/07, 17:04 από dorry_sings »

Αποσυνδεδεμένος paratrooper

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Άντρας
  • to mono sigouro einai o thanatos - Time marches on
    • Προφίλ
Ένα ευχαριστώ θέλω να πω και εγώ στον Ιάσωνα που τα κανόνισε όλα και σε εσάς που ήσασταν εκεί να μας ακούσετε. Περάσαμε πολύ καλά κάτω και ανυπομονώ να ξαναπαίξουμε !

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3258
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Σειρα μου λοιπον να πω κατι, ε?

Μπορει να εχει περασει μια εβδομαδα σχεδον απο 'κεινο το βραδυ αλλα πιστευω οτι οσοι ηρθανε το θυμουνται και θα το θυμουνται για πολυ ακομα...

Ευχαριστω τους Paratroopers, Sling Rotation και Third Wish που εκαναν ολο αυτο το ταξιδι απο τη Θεσσαλονικη για να μας δωσουν μια νυχτα γεματη σκληρες κιθαρες, τυμπανα σωστο πυροβολικο (ειδικα τα χερια και ποδια του Στεργιου), σφιχτο μπασσο και δυναμικες φωνες...

Ευχαριστω επισης τους Mode Zero που μας τιμησαν κι "ανοιξαν" την βραδια με τον πιο ταιριαστο τροπο!

Το μεγαλυτερο ευχαριστω παντως παει για αλλη μια φορα στο κοινο, που αν και λιγο ηταν εξαιρετικα ζεστο και δημιουργησε μια απιστευτη ατμοσφαιρα...

Αρχισαμε και την διαδικασια για το 2ο Φεστιβαλ Συγκροτηματων του Kithara.gr και ηδη συγκεντρωσα μερικες πολυ δυνατες υποψηφιοτητες.

Τελος θα μου επιτρεψετε μερικα σχολια για το καθε σχημα:

Mode Zero:
Πολυ δεμενοι! Χαρηκα που ακουσα τον Παρη σε ενα σχημα που του παει γαντι! Πραγματικα ολα τα παιδια δωσανε το 100% και αυτο φανηκε!

Paratroopers:
Οι 1οι Θεσσαλονικιεις μας παρεδωσαν μαθηματα heavy metal. Κορυφαιες στιγμες το "Afraid To Shoot Strangers" και το "Master Of Puppets". O Τσουκαλας αποτελει πρωτυπο metal τραγουδιστη και μεγαλο ποζερι!

Sling Rotation:
Μπραβο παιδες! Πολυ μεγαλη βελτιωση μεσα στους 8 μηνες που περασανε απο την περασμενη εμφανιση σας στο 1ο Φεστιβαλ, με τον Ερεβο να δινει ρεστα και ολη η μπαντα να εχει μια ομορφη σκηνικη παρουσια.

Third Wish:
Εδω τι να πω? Οτι περιμενα υψηλου επιπεδου μπαντα το περιμενα... Αλλα το σκηνικο να σολαρει ο Βρεττος και να βλεπεις ολους τους κιθαριστες στο 5/4 να ειναι με το σαγονι στο πατωμα ηταν καταπληκτικο!


Ραντεβου λοιπον το φθινοπορο στο 2ο Φεστιβαλ Συγκροτηματων του Kithara.gr!
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος paolo_guitar

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • rock till u drop!
    • Προφίλ
καμια φωτο ομως θα δουμε να μας καμαρωσουν και οι μανουλες μας?????????? ??? 8) ;D

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3334
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
καμια φωτο ομως θα δουμε να μας καμαρωσουν και οι μανουλες μας?????????? ??? 8) ;D
Καλομελετα κι ερχονται ;) Απλα ειναι μεγαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααλο το μεγεθος που πρεπει να ανεβει :P
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3356
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
καμια φωτο ομως θα δουμε να μας καμαρωσουν και οι μανουλες μας?????????? ??? 8) ;D
Καλομελετα κι ερχονται ;) Απλα ειναι μεγαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααλο το μεγεθος που πρεπει να ανεβει :P

Μίκρυνε τις ρε συ, μην ανεβάσεις και 300mb  ;D

Αποσυνδεδεμένος paolo_guitar

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • rock till u drop!
    • Προφίλ
καμια φωτο ομως θα δουμε να μας καμαρωσουν και οι μανουλες μας?????????? ??? 8) ;D
Καλομελετα κι ερχονται ;) Απλα ειναι μεγαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααλο το μεγεθος που πρεπει να ανεβει :P

Μίκρυνε τις ρε συ, μην ανεβάσεις και 300mb  ;D

ΡΕ Ανεβαστε γιγαντοposter να φαινονται και οι ακιδες απο τις μπακετες του drummer!!!   ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3334
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Παιδια εχω καποια προβληματακια με το πισι και ειμαι στου μπρο το πισι. Αλλα δεν αργω, σας κραταω λιγο σε αναμενα καρβουνα :P Σορρυ :-X :-\ :'( :-[
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος paratrooper

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Άντρας
  • to mono sigouro einai o thanatos - Time marches on
    • Προφίλ
 μην τις ξεχνατε ομως τις περιμενουμε...!! δεν πηραμε και μια φωτογραφικη ... :(

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
  Αραχνες εβγαλαν αυτες οι φωτογραφιες... ???
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3356
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Φωτό και κανά βίντεο υπάρχει ρε παιδιά? Καλά κανείς δεν είχε μια κάμερα god damn??  >:( ;D

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Camping-Βορείων

Ξεκίνησε από Witchking « 1 2 3 4 5 » Συναντήσεις

122 Απαντήσεις
37713 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/05, 11:45
από Tini
12 Απαντήσεις
5152 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/06, 08:27
από Βραζίλης
310 Απαντήσεις
84880 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/03/07, 02:01
από sterghios
32 Απαντήσεις
10277 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/08/06, 12:01
από Stergios Kourou
10 Απαντήσεις
5301 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/07/07, 16:41
από ΒΑΣΙΛΙΗΣ(ΧΟΥ. ΜΟΥ.)
2 Απαντήσεις
5200 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/02/09, 16:33
από traveler_36
5 Απαντήσεις
3652 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/03/09, 10:12
από master of puppets
124 Απαντήσεις
33087 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/06/09, 23:03
από hot_sauce (φλουτσ)
62 Απαντήσεις
24244 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/10, 16:29
από Arg0
38 Απαντήσεις
24813 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/02/10, 18:20
από Highway_Star