Αποστολέας Θέμα: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)  (Αναγνώστηκε 86865 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #175 στις: 23/06/10, 18:32 »
Ενταξει ημαρτον.Πηγαιντε να τον υποδεχτειτε και στο αεροδρομιο...Ασχημο πραγμα οι οπαδοι τελικα..Στο οτιδηποτε. ??? Μνιεχ..


Και πολυ πιο ασχημο να μιλας ΑΟΡΙΣΤΑ και ΑΠΟΛΥΤΑ, βγαζοντας συμπερασματα για ενα συνομιλητη σου χωρις να τον ξερεις...  ::)
« Τελευταία τροποποίηση: 23/06/10, 18:41 από G.K. »


Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #176 στις: 23/06/10, 23:26 »
Η εθνική χθες έπαιξε σαν τη γάτα με το ποντίκι......και δεν χρειάζεται αν πω ποιος ήταν το ποντίκι.....ευτυχώς ποτέ δεν είχα ελπίδες ότι θα περάσουμε.....και επίσης δεν θεωρώ ότι καλή εμφάνιση είναι το να κλείνεσαι στην άμυνα σου...και σε όλο το ματς να κάνεις δυο σουτ......


Τεσπα....ο Ρεχάνγκελ ανέβασε ένα επίπεδο την εθνική.....μπράβο του σε αυτά που κατάφερε.....το όνομα του θα συνδιαστεί κυρίως με το κωλόφαρδο αλλά απρόσμενο και χαρμόσυνο euro......καλή του συνέχεια....και καλή αρχή στον φερνάντος...(ακόμα πιο αμυντικά θα παίζουμε.....:P)


Τέλος να δηλώσω τη δυσαρέστηση μου για την πρόκριση των Άγγλων.....και τον αποκλεισμό των Σέρβων.....οι Σερβία σε μονάδες πιστεύω ότι είχε απο τα πιο πλήρη ρόστερ του μουντιαλ.....αλλά δεν είχε ομάδα.....τι να τις κάνεις τις μονάδες όταν ο καθένας παίζει για την πάρτη του....


τεσπα.....παμε στους 16....και ελπίζω το θέαμα να είναι καλύτερο.....


p.s. το πε και ο βαλντεράμα.....το mundial φέτος δεν βλέπεται....

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #177 στις: 23/06/10, 23:37 »
Εγώ το προηγούμενο mundial (που είναι και το μόνο που θυμάμαι καλά :P ) το θυμάμαι χειρότερο... ::)

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #178 στις: 23/06/10, 23:43 »
Το 2002 εγώ το θυμάμαι κλάσεις ανώτερο (αν και υποστηρίζω ιταλία οπότε ο αποκλεισμός απο την κορέα με τον τρόπο που ήρθε μου είχε κάτσει άσχημα.. :P )  και επίσης το 98 που ήταν και το πρώτο μουντιαλ που είχα παρακολουθήσει θυμάμαι την ομαδάρα της κροατίας......

Αποσυνδεδεμένος ΧΩΡΙΑΤΗΣ

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 822
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι δρόμος
    • Προφίλ
    • time and enemy
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #179 στις: 23/06/10, 23:52 »
Αυτοί οι Γκανέζοι δεν μπορούν να βάλουν γκολ με τίποτα και πολύ τους που πέρασαν
Ήθελα τους Σέρβους στους 16 αλλά και αυτοί ήταν χάλια αφού έχασαν από τους άμπαλους Αυστραλούς
Οι Γερμανοί ήταν η καλύτερη ομάδα του ομίλου αν και έδειξαν διάθεση και έπαιξαν μπάλα μόνο στο πρώτο παιχνίδι
Οι Άγγλοι δεν βλέπονται με τίποτα και δεν νομίζω ούτε θέλω να προχωρήσουν
Οι Αμερικάνοι, οι πιο αξιόμαχοι του ομίλου, αν και είχαν μεγάλη τύχη σήμερα, μπορούν και για τους 8
Οι Σλοβένοι άπειροι και άτυχοι
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #180 στις: 24/06/10, 00:01 »
και επίσης το 98 που ήταν και το πρώτο μουντιαλ που είχα παρακολουθήσει θυμάμαι την ομαδάρα της κροατίας......

Πω πω ακόμα θυμάμαι το κροατία-γερμανία με τον σούκερ.
Όπως επίσης και το απόλυτο γκολ του ΑΝΥΠΕΡΒΛΗΤΟΥ ντένις μπέργκαμπ με την αργεντινή(
)

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #181 στις: 24/06/10, 00:14 »
και επίσης το 98 που ήταν και το πρώτο μουντιαλ που είχα παρακολουθήσει θυμάμαι την ομαδάρα της κροατίας......

Πω πω ακόμα θυμάμαι το κροατία-γερμανία με τον σούκερ.
Όπως επίσης και το απόλυτο γκολ του ΑΝΥΠΕΡΒΛΗΤΟΥ ντένις μπέργκαμπ με την αργεντινή(http://www.youtube.com/watch?v=XsZkCFoqSBs)



Όλη η κροατία ήταν ένας κι ένας....μεγάλες αδυναμίες ο σούκερ και ο μπόμπαν....


Εγώ θυμάμαι και γελώ τον πανηγυρισμό του λαουντρουπ στον γκολ του κόντρα στην Βραζιλία (ήταν και ματσάρα....)

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #182 στις: 24/06/10, 00:21 »
Απίστευτο το μουντιάλ του 98 τι να λέμε τώρα. Καμία σχέση με το φετινό. Σούκερ όντως αδυναμία τρελή και το γκολ του μπέργκαμπ το θυμάμαι κι εγώ ακόμα. Τώρα για φέτος, δεν ξέρω πιά απο ποιόν να περιμένω λίγο θέαμα ή έστω ένα καλό παιχνίδι. Όλες οι ομάδες έχουν σημαντικές ελείψεις και ακόμα δεν έχουμε δει μια ομάδα πραγματικά ολοκληρωμένη που να στέκεται τόσο στο γήπεδο όσο και στον πάγκο αξιοπρεπώς.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #183 στις: 24/06/10, 00:37 »
και επίσης το 98 που ήταν και το πρώτο μουντιαλ που είχα παρακολουθήσει θυμάμαι την ομαδάρα της κροατίας......

Πω πω ακόμα θυμάμαι το κροατία-γερμανία με τον σούκερ.
Όπως επίσης και το απόλυτο γκολ του ΑΝΥΠΕΡΒΛΗΤΟΥ ντένις μπέργκαμπ με την αργεντινή(http://www.youtube.com/watch?v=XsZkCFoqSBs)


Εγώ θυμάμαι και γελώ τον πανηγυρισμό του λαουντρουπ στον γκολ του κόντρα στην Βραζιλία (ήταν και ματσάρα....)
http://www.youtube.com/watch?v=xb08U25FI9I&feature=PlayList&p=873D97FCBD28B7B4&playnext_from=PL&playnext=1&index=91

Xαχαχα δεν το θυμόμουν αυτό.Μεγάλος ρίμπο σε αυτό το ματς.
Γενικά το 98 ήταν απίστευτο μουντιάλ:παικταράδες στα καλύτερά τους(ζινταν,ρονάλντο),ομαδάρες από το πουθενα(κροατία και η τεράστια ολλανδία με ζέντορφ,ντε μπουρ,σταμ,νταβιτς,μπεργκαμπ,όφερμαρς,κλάιφερτ) και ματσάρες που είναι εξαιρετικά δύσκολο να επαναληφθούν σαν αυτό:http://www.youtube.com/watch?v=TMhY2eqpJ8M&feature=related.
Θα μπορούσα να μιλάω ώρες για αυτό το ματς,το θυμάμαι σαν τώρα παρότι ήμουν 8 χρονών.Ένα από τα γκολ της δεκαετίας,ξύλο,σασπένς,πέναλντυ.Μάλλον θα ξανασυναντηθούν και φέτος στους 8 αλλά αποκλείω να γίνει ανάλογης ποιότητας ματς.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #184 στις: 24/06/10, 00:41 »
Απίστευτο το μουντιάλ του 98 τι να λέμε τώρα. Καμία σχέση με το φετινό. Σούκερ όντως αδυναμία τρελή και το γκολ του μπέργκαμπ το θυμάμαι κι εγώ ακόμα. Τώρα για φέτος, δεν ξέρω πιά απο ποιόν να περιμένω λίγο θέαμα ή έστω ένα καλό παιχνίδι. Όλες οι ομάδες έχουν σημαντικές ελείψεις και ακόμα δεν έχουμε δει μια ομάδα πραγματικά ολοκληρωμένη που να στέκεται τόσο στο γήπεδο όσο και στον πάγκο αξιοπρεπώς.




Για όλα φταίει η άμυνα....εγώ αυτό έχω να πω..... ;D   Πάντα ήμουν της άποψης ότι για να κερδίσεις πρέπει να βάλεις περισσότερα γκολ απο τον άλλον.....όχι να φας λιγότερα..... :P   
Τι ειναι αυτά τα πράγματα με τόσο σφιχτές άμυνες.....παίχτε ρε λίγο ανοιχτό ποδοσφαιρο....μαθε μπαλίτσα αγόρι μου....δεν τα εξηγώ καλά? :P


Παράθεση
δύσκολο να επαναληφθούν σαν αυτό:http://www.youtube.com/watch?v=TMhY2eqpJ8M&feature=related.

[/size]
[/size]ΠΣΣΣΣ....Bati-goal στα πολύ καλά του.....θυμάμαι την αποβολή του μπέκαμ και έψαχνα και το βίντεο παλιότερα....μια ζωή αχώνευτοι  αυτή οι άγγλοι......

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #185 στις: 24/06/10, 16:09 »
Εγώ το προηγούμενο mundial (που είναι και το μόνο που θυμάμαι καλά :P ) το θυμάμαι χειρότερο... ::)


Καλα μακραν ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ειναι αυτο του 2002...Το θεαμα ηταν ΑΙΣΧΡΟ με ελαχιστες εξαιρεσεις...Η Κορεα τοτε λες και ΕΠΡΕΠΕ να παει τελικο (κατι που κοντεψε να γινει...) Επιπλεον το προηγουμενο μουντιαλ του '98 ειχε ανεβασει καπως τις προσδοκιες...
Ο τελικος θυμαμαι εγινε 13.30 ή 12.30...Απο οπου και να το παρεις δηλαδη....ΧΑΛΙΑ
Νομιζω παντως οτι το τωρινο το συναγωνιζεται ανετα σε ποιοτητα... ;)


Ωραιο μουντιαλ ειχε γινει το 1998...Με την Ολλανδια να εχει ΟΜΑΔΑΡΑ και να γινονται πολυ ωραιοι αγωνες στα knock out. Πολυ καλη και η Κροατια...Ακομα θυμαμαι το Blanc (που ειχε βαλει γκολ στην Παραγουαη στην παραταση των ''16'') να φιλαει την καραφλα του Barthez πριν απο καθε ματς! ;D


Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #186 στις: 27/06/10, 18:52 »
Παμε γερα Γερμανια θα το παρουμε  >:D
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος kostas_23!

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #187 στις: 27/06/10, 19:00 »
Καταπληκτικη Γερμανια, ανυπαρκτη Αγγλια , και ο μεγιστος κουβας με το γκολ που δεν μετρησε >:D >:D (χ στο ημιχρονο)!!!!!!!


Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #188 στις: 27/06/10, 19:15 »
Για αλλη μια φορα, η Nationalmannschaft εδειξε οτι μπορει να σηκωσει την κουπα...αν περασουμε και την 8αδα (δυστυχως, μαλλον θα συγκρουστουμε με την εταιρη αγαπημενη, την Αργεντινη), τοτε νομιζω πως εχουμε πολλες πιθανοτητες για το 4ο παγκοσμιο...

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #189 στις: 27/06/10, 19:18 »
Η Γερμανία είναι ίσως η μοναδική ΟΜΑΔΑ που κάνει τόσο καλά το ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ.

Βλέπω αμαρκάριστο παίχτη??......Τον τροφοδοτώ!

Βλέπω παίχτη να έχει κάνει την κίνηση στον κενό χώρο??*
Απλά του δίνω τη μπάλα μπροστά του χωρίς χρονοτριβές.

Όταν κάνεις το αυτονόητο ΚΑΛΑ και ΓΡΗΓΟΡΑ συνήθως έχεις επιτυχία.



  *(σε αυτά τα τρεξίματα χωρίς τη μπάλα, είναι ίσως η καλύτερη ομάδα του τουρνουά)
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος kostas_23!

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #190 στις: 27/06/10, 19:23 »
Συμφωνω απολυτα!
Τουλαχιστον μεχρι τωρα εχει δειξει οτι ειναι μια σοβαρη και σταθερη ομαδα!
Με παικτες που μπορουν να σου βαλουν γκολ απο το πουθενα και με αντεπιθεσεις φωτια!!
Ωρες ωρες σου δινουν την εντυπωση οτι βρισκονται ακομα και με κλειστα ματια!!
Αν και γενικα δεν ειμαι φαν της Γερμανιας και του γερμανικου ποδοσφαιρου, δεν μπορω παρα να την παραδεχτω!!
Κι ας με εστειλε κουβα!! >:D
Η αληθεια να λεγεται1!


Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #191 στις: 27/06/10, 19:24 »
Ματσάρα είδαμε σήμερα!! 8) Και το βράδυ έχει δύο πολύ καλές ομάδες οπότε πάμε για μια καλή mundoμέρα!

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #192 στις: 27/06/10, 19:25 »
Ωραία μπαλίτσα από Γερμανία. Η Αγγλία έβγαλε τη μιζέρια που έβγαζε και στα ματς των ομίλων. Λίγο στο τέλος του πρώτου μέρους ξύπνησε και μετά ύπνος πάλι.

Για να δούμε και το βραδινό. Η Αργεντινή έχει δείξει ότι μπορεί να παίξει καλά και να πάρει αποτελέσματα. Κι οι Μεξικανοί δεν είναι άμπαλοι όμως.
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #193 στις: 27/06/10, 19:48 »
Μια φορά είπα να παίξω κι εγώ στοίχημα κι έπαιξα πενταροδεκάρες. Έπιασα το Χ ΗΠΑ-Γκάνα, το 1 της Γερμανίας και περιμένω το 1 της Αργεντινής... Χάθηκε ο κόσμος να σπρώξω κανένα φράγκο γ**ώτο???  :-\
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #194 στις: 27/06/10, 20:01 »
Καλά μη λες μεγάλες κουβέντες μέχρι να βγει και ο 1 της Αργεντινής..
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #195 στις: 27/06/10, 20:06 »
Μια λεξη για την Αγγλια: L O O S E R...


Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #196 στις: 27/06/10, 20:11 »
Η Γερμανία είναι ίσως η μοναδική ΟΜΑΔΑ που κάνει τόσο καλά το ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ.

Βλέπω αμαρκάριστο παίχτη??......Τον τροφοδοτώ!

Βλέπω παίχτη να έχει κάνει την κίνηση στον κενό χώρο??*
Απλά του δίνω τη μπάλα μπροστά του χωρίς χρονοτριβές.

Όταν κάνεις το αυτονόητο ΚΑΛΑ και ΓΡΗΓΟΡΑ συνήθως έχεις επιτυχία.
(σε αυτά τα τρεξίματα χωρίς τη μπάλα, είναι ίσως η καλύτερη ομάδα του τουρνουά)

+1

Τελικα επιβεβαιωθηκε ο G.K. που ελεγε οτι μπαλα θα δουμε απο τα νοκ αουτ κ μετα

Στα του ματς τωρα: η αιωνια καταρα της Αγγλιας να εχει πολυ καλες μοναδες (εκτος απο τον τερματοφυλακα) κ ποτε καλη ομαδα ενω η Γερμανια εχει και πολυ καλους παιχτες (Σβαϊνσταϊγκερ, Κλοζε, Ποντολσκι κ πολλους αλλους) αλλα κ μια πολυ δεμενη ομαδα με σωστη τακτικη

Αντε να περασει κ η Αργεντινη να σταματησουν επιτελους οι κουβαδες
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #197 στις: 27/06/10, 20:19 »
Στα του ματς τωρα: η αιωνια καταρα της Αγγλιας να εχει πολυ καλες μοναδες (εκτος απο τον τερματοφυλακα) κ ποτε καλη ομαδα

+10000...
Εχει καταντησει αηδια να παιζει η Αγγλια καλα στα προκριματικα, να εχει ΚΑΛΟΥΣ παικτες και να μη φτιαχνει ΟΜΑΔΑ...

Εδω που τα λεμε ομως ας μη μαζευαν τους ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΞΕΝΟΥΣ παικτες οι Αγγλικες ομαδες, θα σου λεγα τι θα ηταν η Premier League.


Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #198 στις: 27/06/10, 20:38 »
Mα ειναι πολυ απλο:

David James - PORTSMOUTH
Glen Johnson - LIVERPOOL
Matthew Upson - WEST HAM
John Terry - CHELSEA
Ashley Cole - CHELSEA
Gareth Barry - MANCHESTER CITY
Frank Lampard - CHELSEA
Steven Gerrard - LIVERPOOL
James Milner - ASTON VILLA
Jermain Defoe - TOTTENHAM
Wayne Rooney - MANCHESTER UTD

Σε ενα μηνα δε μπορεις να γινεις ομαδα, οταν οι παικτες της βασικης 11αδας ειναι απο 8 διαφορετικες ομαδες...συν του οτι πλεον, κανενας ποδοσφαιριστης δν περιμενει το Παγκοσμιο Κυπελλο για να κανει ονομα...μεχρι και τα τελη του '80, οι διοργανωσεις μεταξυ εθνικων ομαδων ηταν πιο σημαντικοι, ομως πλεον, νομιζω πως το Champions League εχει περισσοτερη αιγλη...βαλτε και την κουραση - ειδικα οι αγγλικες ομαδες παιζουν 55 με 70 ματς το χρονο...

Αποσυνδεδεμένος kostas_23!

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mundial 2010 (ώρα να δουμε μπάλα...)
« Απάντηση #199 στις: 27/06/10, 23:53 »
Ρε παιδια να ρωτησω κατι??
ποσο δυσκολο μπορει να ειναι κατα την διαρκεια του αγωνα να ενημερωνεται ο διαιτητης , οτι καποια επιμαχη φαση ειναι η δεν ειναι(ας πουμε το κανονικο γκολ της αγγλιας ή το γκολ οφσαιντ του τεβες) και μετα να κανει οτι πρεπει να κανει?
Δηλαδη δεν μπορει να υπαρχει καποιο μονιτορ που θα βλεπουν ο τεταρτος η καποιος αλλος και να βλεπει το replay και να του μεταφερουν το μηνυμα?
Ειναι δυνατον σημερα 2010 να ξερει ολος ο κοσμος οτι ο τεβες ηταν οφσαιντ εκτος απο τον διαιτητη?
κι αντε δεν το ειδε,γιατι δεν περιμενουν λιγα δευτερολεπτα, που ετσι κι αλλιως θα υπαρχουν απο τις διαμαρτυριες των αδικημενων, μεχρι να εξακριβωθει απο το replay??
Ειναι κριμα γιατι σε αυτο το μουντιαλ υπαρχουν κακιστες διαιτησιες που σε καποιες περιπτωσεις προκειται για εξωφθαλμη αλλοιωση αποτελεσματος!


 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5X5 ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΜΠΑΛΑ?

Ξεκίνησε από bartatilas « 1 2 » Συναντήσεις

32 Απαντήσεις
11158 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/05/03, 15:49
από dshakes
51 Απαντήσεις
16213 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/12, 20:28
από Μητσάκος
19 Απαντήσεις
5819 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/07, 20:08
από pimami
Α Ρ Η Σ 2009-2010

Ξεκίνησε από bono u2 « 1 2 » Αθλητισμός

28 Απαντήσεις
17710 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/10, 17:07
από zeromancer
15 Απαντήσεις
9301 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/06/10, 22:44
από danai-what
1 Απαντήσεις
2393 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/04/10, 19:20
από dead_men_walking
45 Απαντήσεις
17826 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/11, 20:04
από Γιάννης [nOiz]
66 Απαντήσεις
33330 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/10, 19:27
από alek
84 Απαντήσεις
21889 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/10, 00:43
από Smokey000
0 Απαντήσεις
478 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/11/23, 07:48
από Ioannis Anastassakis