Αποστολέας Θέμα: Η αθέατη πλευρά της σελήνης  (Αναγνώστηκε 7433 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Η αθέατη πλευρά της σελήνης
« στις: 10/08/08, 22:32 »
Ξέρει κανεις τπτ γι αυτο?




Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Η αθέατη πλευρά της σελήνης
« Απάντηση #1 στις: 10/08/08, 22:43 »
1) Το Apollo 11 ειχε καλυτερες εικονες..Και συνηθως η τεχνολογια προοδευει..οποτε απαραδεκτη εικονα για..επισημη αποστολη της ΝΑΣΑ.
2) Μα..τηλεφως :D?
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Η αθέατη πλευρά της σελήνης
« Απάντηση #2 στις: 10/08/08, 23:09 »
Kανονικά δεν θα έπρεπε καν να συζητάμε την σοβαρότητα κάτι τέτοιου αλλα ας αναφέρω ένα-δύο πράγματα. Πρώτον, το Apollo 20 από το οποίο υποτείθεται οτι είναι η εικόνα δεν υπήρξε σαν αποστολή. Δεύτερον οι εικόνα αυτή δεν έχει καμία σχέση με όλες τις άλλες εικόνες από προσεληνώσεις (Προσελήνωση Apollo 17 -
εδώ
). Και ποιός είναι αυτός ο Vandeberg που αναφέρουν οι "αστροναύτες" στο video?
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Nexis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 251
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η αθέατη πλευρά της σελήνης
« Απάντηση #3 στις: 10/08/08, 23:17 »
Στην αρχη του video μιλαει η παρουσιαστρια του τηλεφως και λεει: Η σκοτεινη πλευρα της σεληνης. Αυτο ειναι τελειως λαθος. Προφανως η παρουσιαστρια ειναι ασχετη καθως η σωστη εκφραση ειναι "η αθεατη πλευρα της σεληνης" (οπως ειναι και το ονομα του video) καθως και η "μακρινη πλευρα της σεληνης". Βεβαια ενω ειναι τελειως λανθασμενη αυτη η εκφραση την εχω ακουσει πολλες φορες οποτε ειπα να το επισημανω.
Και να μια photo απο την αθεατη πλευρα της σεληνης http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/ap070225.html

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: Η αθέατη πλευρά της σελήνης
« Απάντηση #4 στις: 11/08/08, 00:06 »
Τι λέτε ρε παιδια...εδω εχει αποδειχθει ότι:

1) Το ανθρώπινο γένος κατάγεται από την ένωση των εκπεσόντων αγγέλων ΕΛοχείμ και λοιπών, με τις γυναίκες των αυτοχθόνων (υποθέτουμε ζώων, σαλαμάνδρων, δεινοσαύρων κλπ), όπου δημιουργήθηκε το περιούσιον γένος των ΕΛλήνων

2) Οι ΕΛ καταλαμβάνουν όλη σχεδόν τη γη εκτός των Ατλάντων που μετά από ένα διαστημικό πόλεμο χτυπιέται η Ελλάδα (γιαυτό και γίνεται σαν σκόρπια παρέλαση γεμάτη νησιά). Όμως οι ΕΛ χτυπάν την Ατλαντίδα και τη βυθίζουν με υπερτεχνολογία ΤΕΣΛΑ και κοσμοσφαίρες. ΕΛ ήταν όλοι οι γνωστοί ΈΛληνες θεοί οι οποίοι εμφανίζονται και σε άλλες εποχές με χρονικές αποστάσεις χιλιάδων χρόνων. Φυσικά ο Τριαδικός Θεός είναι πάντα παρών και τα πάντα πληρών.

3) Οι ΈΛληνες κατέλαβαν όλη σχεδόν τη γη (αφού προφανώς ήταν και οι μοναδικοί άνθρωποι στον πλανήτη) και αποδείξεις βρίσκονται σε ΟΛΑ τα μνημεία ΟΛΟΥ του κόσμου. Στο Περού εξεστράτευσε ο Ηρακλής και βρήκε γηγενής Έλληνες. Ο αρχαίος πολιτισμός της Αιγύπτου ήταν γέννημα του Ελληνικού ΑΡΧΑΙΟΤΕΡΟΥ πολιτισμού. Στην Κίνα και την Ιαπωνία κατοικούσαν ΈΛληνες πριν τους κινέζους και τους ιαπωνέζους. Οι Σελήνη ήταν Ελληνική αποικία όπου υπήρχαν πόλεις και μέλαθρα (φυσικά όπως καταλαβαίνουμε η σελήνη είχε ατμόσφαιρα και τα ταξίδια ήταν σαν να λέμε δωμάτιο-κουζίνα). Εξάγεται αβίαστα το συμπέρασμα ότι όχι απλά ο ελληνικός πολιτισμός είναι ο αρχαιότερος όλων αλλά ο ΜΟΝΟΣ υπαρκτός.

4) Ο Μεγαλέξανδρος εκτός του ότι ήταν Χριστιανός μονοθεϊστής εκστράτευσε στην Ασία και Ιαπωνία όχι μόνο να διαδώσει τον Ελληνορθόδοξο πολιτισμό, όπως τον προέτρεψε ο ίδιος ο Τριαδικός Θεός Γιαχβέ, αλλά για να σφραγήσει τις πύλες που οδηγούσαν στο Κάτω Κόσμο του Αδη, των Υποχθονίων, των διαβολαραίων, των καλικατζαραίων, του γίγαντα Εγκέλαδου κλπ. Έτσι σφράγησε τις πύλες με εκατοντάδες πυραμίδες τεραστίων διαστάσεων σε όλη την Ασία και την έρημο Τακλαμαράν και έτσι μας έσωσε από αυτά τα μιαρά έθνη που τρώγαν ζωντανές σάρκες και που κάποιοι από αυτούς ζουν ανάμεσά μας.

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Η αθέατη πλευρά της σελήνης
« Απάντηση #5 στις: 11/08/08, 00:49 »

Και να μια photo απο την αθεατη πλευρα της σεληνης http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/ap070225.html

βλακεια σκηνικο...οταν την τσιμεντωναν,πατουσαν γατες πιθανως..
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Η αθέατη πλευρά της σελήνης
« Απάντηση #6 στις: 11/08/08, 07:11 »
Qru, πότε θα μου στείλεις τα βιβλία του Λιακόπουλου να γίνω κι εγώ άνθρωπος...  :P
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: Η αθέατη πλευρά της σελήνης
« Απάντηση #7 στις: 11/08/08, 10:19 »
Tι να τα κάνεις τα βιβλία ρε Ιάσωνα?

Άραξε σε κρεβάτι, καρέκλα, ντιβάνι, μπαλοντίβανο, αιώρα, πουφ και πήγαινε



Εδώ τα λέει όλα...

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Η αθέατη πλευρά της σελήνης
« Απάντηση #8 στις: 13/08/08, 03:41 »
Τι λέτε ρε παιδια...εδω εχει αποδειχθει ότι:

1) Το ανθρώπινο γένος κατάγεται από την ένωση των εκπεσόντων αγγέλων ΕΛοχείμ και λοιπών, με τις γυναίκες των αυτοχθόνων (υποθέτουμε ζώων, σαλαμάνδρων, δεινοσαύρων κλπ), όπου δημιουργήθηκε το περιούσιον γένος των ΕΛλήνων

2) Οι ΕΛ καταλαμβάνουν όλη σχεδόν τη γη εκτός των Ατλάντων που μετά από ένα διαστημικό πόλεμο χτυπιέται η Ελλάδα (γιαυτό και γίνεται σαν σκόρπια παρέλαση γεμάτη νησιά). Όμως οι ΕΛ χτυπάν την Ατλαντίδα και τη βυθίζουν με υπερτεχνολογία ΤΕΣΛΑ και κοσμοσφαίρες. ΕΛ ήταν όλοι οι γνωστοί ΈΛληνες θεοί οι οποίοι εμφανίζονται και σε άλλες εποχές με χρονικές αποστάσεις χιλιάδων χρόνων. Φυσικά ο Τριαδικός Θεός είναι πάντα παρών και τα πάντα πληρών.

3) Οι ΈΛληνες κατέλαβαν όλη σχεδόν τη γη (αφού προφανώς ήταν και οι μοναδικοί άνθρωποι στον πλανήτη) και αποδείξεις βρίσκονται σε ΟΛΑ τα μνημεία ΟΛΟΥ του κόσμου. Στο Περού εξεστράτευσε ο Ηρακλής και βρήκε γηγενής Έλληνες. Ο αρχαίος πολιτισμός της Αιγύπτου ήταν γέννημα του Ελληνικού ΑΡΧΑΙΟΤΕΡΟΥ πολιτισμού. Στην Κίνα και την Ιαπωνία κατοικούσαν ΈΛληνες πριν τους κινέζους και τους ιαπωνέζους. Οι Σελήνη ήταν Ελληνική αποικία όπου υπήρχαν πόλεις και μέλαθρα (φυσικά όπως καταλαβαίνουμε η σελήνη είχε ατμόσφαιρα και τα ταξίδια ήταν σαν να λέμε δωμάτιο-κουζίνα). Εξάγεται αβίαστα το συμπέρασμα ότι όχι απλά ο ελληνικός πολιτισμός είναι ο αρχαιότερος όλων αλλά ο ΜΟΝΟΣ υπαρκτός.

4) Ο Μεγαλέξανδρος εκτός του ότι ήταν Χριστιανός μονοθεϊστής εκστράτευσε στην Ασία και Ιαπωνία όχι μόνο να διαδώσει τον Ελληνορθόδοξο πολιτισμό, όπως τον προέτρεψε ο ίδιος ο Τριαδικός Θεός Γιαχβέ, αλλά για να σφραγήσει τις πύλες που οδηγούσαν στο Κάτω Κόσμο του Αδη, των Υποχθονίων, των διαβολαραίων, των καλικατζαραίων, του γίγαντα Εγκέλαδου κλπ. Έτσι σφράγησε τις πύλες με εκατοντάδες πυραμίδες τεραστίων διαστάσεων σε όλη την Ασία και την έρημο Τακλαμαράν και έτσι μας έσωσε από αυτά τα μιαρά έθνη που τρώγαν ζωντανές σάρκες και που κάποιοι από αυτούς ζουν ανάμεσά μας.

Βλεπω τα ξερεις ομως.... ;D ;D ;D :P :P :P
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Η αθέατη πλευρά της σελήνης
« Απάντηση #9 στις: 18/08/08, 19:55 »
4) Ο Μεγαλέξανδρος εκτός του ότι ήταν Χριστιανός μονοθεϊστής εκστράτευσε στην Ασία και Ιαπωνία όχι μόνο να διαδώσει τον Ελληνορθόδοξο πολιτισμό, όπως τον προέτρεψε ο ίδιος ο Τριαδικός Θεός Γιαχβέ, αλλά για να σφραγήσει τις πύλες που οδηγούσαν στο Κάτω Κόσμο του Αδη, των Υποχθονίων, των διαβολαραίων, των καλικατζαραίων, του γίγαντα Εγκέλαδου κλπ. Έτσι σφράγησε τις πύλες με εκατοντάδες πυραμίδες τεραστίων διαστάσεων σε όλη την Ασία και την έρημο Τακλαμαράν και έτσι μας έσωσε από αυτά τα μιαρά έθνη που τρώγαν ζωντανές σάρκες και που κάποιοι από αυτούς ζουν ανάμεσά μας.

Λανθασμένη πληροφορία. Ο Εγκέλαδος ήταν σύμμαχος του Μ. Αλεξάνδρου και ζει ακόμα ανάμεσά μας!!!!!!

Ο Εγκέλαδος (λέξη σύνθετη από τις Εγγύς - Ελ - Άδω = τραγουδώ Ελληνικά εκ του σύνεγκυς) είχε αναλάβει παλαιόθεν την απώθηση των Νεφελίμ στον διάπυρο πυρήνα της γης. Η παράδοση και η διδασκαλία του Εγκέλαδου σώζει μέχρι τις ημέρες μας την ανθρωπότητα από την έξοδο των Νεφελίμ στην γήινη ατμόσφαιρα, απ' όπου ακόμα προσπαθούν μέσω των ηφαιστίων να σκεπάσουν με νεφέλες την γη ώστε να επαναφέρουν την εποχή των παγετώνων. (Ναι, μην το σκέφτεστε και πολύ, αυτοί ήταν υπεύθυνοι).

Τρανή απόδειξη η σύγχρονη Ελληνική μουσική. (Οι Νεφελίμ είναι πολύ ευαίσθητοι ακουστικά. Αυτό εκμεταλεύται ο Εγκέλαδος και οι μαθητές του). Αν η δικαιοσύνη επικρατούσε επί της γης τα σκυλάδικα θα μετονομάζονταν σε Σωσάδικα.

Βέβαια οι σύμμαχοι των Νεφελίμ δεν έπαψαν ποτέ να υπάρχουν ακόμα και στις τάξεις των Ελ, και οι οποίοι μετονομάστηκαν σε Εφ, εξ ου και Εφιάλτης. Οι σύγχρονοι Εφ (νομίζω πως όλοι καταλαβαίνετε ποιοί αρχίζουν από F) προσπαθούν να εξορύξουν τους Νεφελίμ από τα έγκατα της γης μέσω των θερμοπηγών, καλυπτόμενοι με τον μανδύα των ανανεώσιμων πηγών ενέργειας.

Γι αυτόν τον λόγο και οι Έλληνες ως γνήσιοι απόγονοι και φυσικοί κληρονόμοι των Ελ δεν πρόκειτε ποτέ να συναινέσουν στην εφαρμογή των ανανεώσιμων πηγών ενέργειας, ενώ θα συνεχίσουν να ενισχύουν την παραγωγή των αερίων του θερμοκηπίου ως αντίδραση στα σχέδια των Νεφελίμ! Ναι, οι Ελ θα σώσουν και πάλι τον κόσμο!!!
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος fuZZed

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η αθέατη πλευρά της σελήνης
« Απάντηση #10 στις: 19/08/08, 12:28 »
Εμενα παντως οσο με πειθει ο λιακοπουλος κ αλλοι τετοιοι τηλεμεσσιες, τοσο με πειθει και η ΝΑSa με τις φωτογραφιες τις... που καθε 10ετια πασαρει και απο μια αραδα καινουργιες απ αυτη τη καταραμενη τη προσεληνωση του μπεκρη του νιλ αμστρονγκ!
slow the eggs - σιγα τ αυγα!!

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: Η αθέατη πλευρά της σελήνης
« Απάντηση #11 στις: 13/09/08, 04:32 »
κοροιδεύετε ή τα πιστεύετε αυτά?
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος Stoyo

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η αθέατη πλευρά της σελήνης
« Απάντηση #12 στις: 14/09/08, 19:58 »
κοροιδεύετε ή τα πιστεύετε αυτά?
ΧΑχαχααχ το ιδιο θα ρωτουσα και εγω πριν απο μερικες ημερες που διαβασα το θεμα! Αμφιταλαντευομουν αναμεσα στο οτι εμπαιζουν τον ... (ξερετε εσεις :P) και οτι τα πιστευουν πραγματικα. Το ξανασκεφτικα και κατεληξα πως δεν ειναι δυνατον να υπαρχουν ανθρωποι που τα πιστευουν αυτα :o και αν υπαρχουν...  :-\  :(  :'(
Η ταλαιπωρία είναι προσωρινή, τα έργα όμως μόνιμα.
Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας!

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Η αθέατη πλευρά της σελήνης
« Απάντηση #13 στις: 14/09/08, 20:26 »
κοροιδεύετε ή τα πιστεύετε αυτά?
ΧΑχαχααχ το ιδιο θα ρωτουσα και εγω πριν απο μερικες ημερες που διαβασα το θεμα! Αμφιταλαντευομουν αναμεσα στο οτι εμπαιζουν τον ... (ξερετε εσεις :P) και οτι τα πιστευουν πραγματικα. Το ξανασκεφτικα και κατεληξα πως δεν ειναι δυνατον να υπαρχουν ανθρωποι που τα πιστευουν αυτα :o και αν υπαρχουν...  :-\  :(  :'(
Κι όμως υπάρχουν και έχουν την εντύπωση πως με αυτό τον τρόπο είναι "μορφωμένοι". Άσε που δεν μπορείς να γλυτώσεις από το κήρυγμα, ειδικά αν σου έχουν κλείσει το αυτοκίνητο και δε μπορείς να το βγάλεις από το πλοίο και αυτός έχει παρκάρει δίπλα σου  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Stoyo

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η αθέατη πλευρά της σελήνης
« Απάντηση #14 στις: 14/09/08, 20:37 »
 ;D χαχααχχαχα  ;D τα ακουσες απο πρωτο χερι ε;
Η ταλαιπωρία είναι προσωρινή, τα έργα όμως μόνιμα.
Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας!

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Η αθέατη πλευρά της σελήνης
« Απάντηση #15 στις: 14/09/08, 20:47 »
Άστα! Έμαθα τουλάχιστον ποια είναι η διαφορά της λέξης ψεύται με τη λέξη ψεύσθαι. Είχε την εντύπωση ότι ήξερε και αρχαία ο καημένος...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
6 Απαντήσεις
2975 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/11/06, 13:59
από Spartinos
23 Απαντήσεις
6418 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/03/07, 21:50
από old_lion
7 Απαντήσεις
2367 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/04/09, 13:04
από Aganippi
1 Απαντήσεις
1722 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/07/09, 22:15
από Lo.Lee.Ta
9 Απαντήσεις
7075 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/17, 16:43
από panixgr