Αποστολέας Θέμα: Εμενα μου Αρεσουν οι Πολεμικες Τεχνες  (Αναγνώστηκε 7442 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MiXoLydian

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
 >:(Πολυ, απο μικρος φαινομουνα οτι θα ειμαι τζαζ ::)Πολεμικες Τεχνες και Κιθαρα μα πως τα συνδυαζεις μου ελεγαν οι φιλοι, :o ε Τεχνες ειναι και οι δυο, οπως η Ζωγραφικη, η Ποιηση, μονο πρεπει να προσεχεις τα χερια σου, βαζεις προστατευτικα και την.....Καταβρισκεις 0:)
αλλα μου αρεσει να βλεπω και καλο μπασκετ, ποδοσφαιρο και στιβο γενικα, αθλητισμος + μουσικη= περνας καλα ;)
DrRaTnaBolenaTh

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Εμενα μου Αρεσουν οι Πολεμικες Τεχνες
« Απάντηση #1 στις: 28/01/10, 14:33 »
Και εμενα απο μικρος δε μου αρεσε το ξυδι στις φακες...
Τωρα αυτο εχει αλλαξει. Βαλε delay στο σολο σου και εισαι αρχοντας.
Αθλητικα + μουσικη + μια καλη πιτσα = πολυ καλυτερα


Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Εμενα μου Αρεσουν οι Πολεμικες Τεχνες
« Απάντηση #2 στις: 28/01/10, 15:19 »
Περίεργη ιστορία, οι πολεμικές τέχνες MyxoLidian. Πρόσφατα είχα δει μία ταινία, με τον δάσκαλο του Μπρους Λι. Δεν ξέρω αν σου έχει τύχει να την δεις. Υποτίθεται ότι ήταν κάτι σαν Βιογραφία. Βέβαια είναι μία πολύ καλή τέχνη για να αμύνεσαι σε κάποιες περιπτώσεις, για αυτοσυγκέντρωση, καλύτερη επικοινωνία με το σώμα, με το περιβάλλον αλλά και δημιουργικότητα. Ίσως τα τρία τελευταία να βοηθάνε και στην κιθάρα. Λέω περίεργη, γιατί δεν παύει να είναι και ένα φονικό όπλο.

Με τον αθλητισμό της δημοσιότητας, έχω κάποια αντίρηση, γιατί δεν μου κάθεται καλά να κινείται τόσο πολύ χρήμα σε αυτό το θέμα.
Γενικά όμως, συμφωνώ με τον αθλητισμό, μιας και ο αθλούμενος περπατάει και πετάει.Έχει να κάνει και με την υγεία.

Δεν γυμνάζομαι, αλλά ευτυχώς κάνω αρκετά υγειινή διατροφή. Θα ήθελα όμως να γυμνάζομαι. Ελπίζω να το ξεκινήσω, όταν κάποια στιγμή σταθεροποιηθώ σε κάποιους άλλους τομείς της ζωής μου. Η γυμναστική βέβαια που λέω εγώ, είναι η απλή. Τρέξιμο, κάνα βαράκι, πεζοπορία σε ομαλό και ανώμαλο έδαφος, κάνα Push up κάνα κοιλιακό. Οπωσδήποτε όσα γίνεται, έξω από το σπίτι. Στη φύση αν γίνεται.

Απλά, το να περνάς καλά, όταν είσαι μόνος σου χωρίς κάποια οικονομική βοήθεια, έχει να κάνει πρώτα με άλλους τομείς. Σίγουρα όμως αν περνάς καλά, οι τέχνες και ο αθλητισμός, είναι κάτι extra στην ευχαρίστηση.Αν είσαι ξεκούραστος, δημιουργικός και έχεις ελεύθερο χρόνο, συν κάποια χρήματα που χρειάζονται τα περισσότερα χόμπι, μπορείς να συνδιάσεις πολλά.


Μία Α οικονομική άνεση, ένα σπιτάκι, μία 8ωρη πενθήμερη δουλίτσα που δεν δουλεύεις σαν σκλάβος, ένας καλός μισθός και καλή παρέα = περνάς καλά + αθλητισμός + μουσική +κάποιο χόμπι = περνάς καλύτερα αν μέσα σε όλα αυτά με κάποιο τρόπο προσφέρεις και στον άγνωστο συνάνθρωπό σου = περνάς ακόμη καλύτερα.

Είχα ένα φίλο στο σχολείο που έπαιζε πιάνο. Αυτός την καταέβρισκε αράζοντας την ώρα της γυμναστικής, για να μην χτυπήσει και καλά τα δάχτυλά του. Όπως την καταβρίσκει ο καθένας.

Μάλλον G.K., το πρόβλημα ήταν οι φακές! Πιάσε μια πίτσα και σε μένα!
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος MiXoLydian

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εμενα μου Αρεσουν οι Πολεμικες Τεχνες
« Απάντηση #3 στις: 28/01/10, 23:34 »
Πιασε και μενα μια χωρις κρεμμυδι ν αραξουμε και να τζαμαρουμε, αμα θετε. Υπαρχουν πολλες ταινιες οπως ο Ηρωας που ειναι πολυ καλη να την βλεπεις με καμμια 10 πιτσες :P >:D
Αχ παιδια σε λιγους εχουν ερθει τα πραγματα ευκολα, ολο θυσιες και τρεξιμο, πολλες θυσιες, ειναι και θεμα ιδιοσυγκρασιας, αλλα δε βαριεσε αμα δεν ενοχλεις κανενα, κανε οτι θες και παρε και κανα δυο πιτσες. ;D
DrRaTnaBolenaTh

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
24 Απαντήσεις
17918 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/11/06, 01:24
από Unknown Artist
26 Απαντήσεις
8479 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/07, 15:34
από master of puppets
0 Απαντήσεις
1477 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/04/08, 16:00
από x-versous
4 Απαντήσεις
3017 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/09/08, 19:55
από faser
2 Απαντήσεις
2661 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/04/10, 15:35
από gers
9 Απαντήσεις
2949 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/02/12, 19:26
από DeniaHD
0 Απαντήσεις
1576 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/12, 15:05
από DeniaHD
6 Απαντήσεις
3365 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/15, 12:47
από Archangel
9 Απαντήσεις
6793 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/16, 09:55
από panixgr
0 Απαντήσεις
4387 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/08/17, 14:30
από eurotraining