Αποστολέας Θέμα: Μetal και Σατανισμος.....  (Αναγνώστηκε 58680 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος savarel

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
  • Stay Heavy!!!
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #75 στις: 12/06/03, 11:27 »
Κι ομως οι περισσοτεροι μπερδευουν την θρησκεια με την Εκκλησια .... >:( :( .Για αυτο το λογο πολυ ειναι αθεοι  :( :o
Oταν κοιτω κατω βλεπω το παρον , οταν κοιτω πισω βλεπω παρελθον οταν κοιτω μπροστα βλεπω μονο χαμενα ονειρα και καμενες ελπιδες

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #76 στις: 12/06/03, 12:42 »
Δε ξέρω ρε παιδιά τι να πω...
Τα μπερδέυω.. Εξάλλου άμα ο εκπρόσωπος είναι ανήθικος, τι να τη κάνεις την ιδεολογία?

Εδώ και κομμουνιστής να είμουνα, βλέποντας ότι στη Ρωσσία που ίσχυε ο κομμουνισμός, φτιάχνανε παλάτια και κοιτάγανε να φάνε όσο περισσότερο γίνεται, είναι να μην τον φτύσω το κομμουνισμό?

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #77 στις: 12/06/03, 13:48 »
Δε ξέρω ρε παιδιά τι να πω...
Τα μπερδέυω.. Εξάλλου άμα ο εκπρόσωπος είναι ανήθικος, τι να τη κάνεις την ιδεολογία?

Αμα το τηλεκοντρολ ειναι χαλασμενο τι να την κανεις την τηλεοραση?>
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #78 στις: 12/06/03, 15:34 »
Έλα ντε...

Βέβαια έχει τα κουμπιά της επάνω, αλλά μέχρι να σηκώνομαι να τα πατάω και να ξαναπατάω, τελικά δε θα δω τηλεόραση..

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #79 στις: 12/06/03, 15:50 »
Έλα ντε...

Βέβαια έχει τα κουμπιά της επάνω, αλλά μέχρι να σηκώνομαι να τα πατάω και να ξαναπατάω, τελικά δε θα δω τηλεόραση..
Ακριβως το ιδιο πραγμα εχει και η ιδεολογια του Χριστιανισμου...Αμα "βαριεσαι" να την ψαξεις, τοτε δε την "βλεπεις"!! Ο εκπροσωπος του Χριστιανισμου ειναι μεν η Εκκλησια ( τηλεκοντρολ ) αλλα αμα "χαλασει" ( που εχει γινει ηδη ), τοτε δε σημαινει πως και η "τηλεοραση" ( δηλαδη η ιδεολογια του Χριστιανισμου ) ειναι αχρηστη!!Απλα πρεπει να σηκωθεις απο το καναπε για να την χρησιμοποιησεις!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #80 στις: 12/06/03, 17:27 »
Που να σηκώνομαι τώρα...

Εξάλλου οι γονείς μου μου λένε να μη βλέπω πολύ τηλεόραση γιατί βλάπτει τα μάτια... Αλλά και το περιεχόμενο της τηλεόρασης? Ψεύτικο./

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #81 στις: 12/06/03, 17:32 »
Έλα ντε...

Βέβαια έχει τα κουμπιά της επάνω, αλλά μέχρι να σηκώνομαι να τα πατάω και να ξαναπατάω, τελικά δε θα δω τηλεόραση..
Ακριβως το ιδιο πραγμα εχει και η ιδεολογια του Χριστιανισμου...Αμα "βαριεσαι" να την ψαξεις, τοτε δε την "βλεπεις"!! Ο εκπροσωπος του Χριστιανισμου ειναι μεν η Εκκλησια ( τηλεκοντρολ ) αλλα αμα "χαλασει" ( που εχει γινει ηδη ), τοτε δε σημαινει πως και η "τηλεοραση" ( δηλαδη η ιδεολογια του Χριστιανισμου ) ειναι αχρηστη!!Απλα πρεπει να σηκωθεις απο το καναπε για να την χρησιμοποιησεις!
Ή να πας να αγοράσεις ένα καλύτερο τηλεκοντρόλ...Αλλά πάλι ψάξιμο θέλει μην πέσεις στα ίδια.Εχω γνωρίσει και ανοιχτά μυαλά στους κόλπους του Χριστιανισμού.Και όσο πάνε πληθάινουν.
Πάντως στην ερώτησή σου Γιώργο "Τι σόι χριστιανός θα είμαι αν δεν πάω εκκλησία" η απάντηση είναι:Καλός.
Αυτό που αξίζει να κάνεις ,αν βέβαια το νιώθεις, είναι να πηγαίνεις κάποια στιγμή που θα έχει τελειώσει η λειτουργία και θα είναι ήσυχα, να ανάψεις ένα κεράκι(και για να μην πεί κανείς τίποτα,μπορείς και να το αγοράσεις από έξω αν θές.Κανένας δεν θα σου πεί τίποτα) και αν πάλι θές να κάτσεις σε ένα στασίδι και να χαλαρώσεις(μην ανάψεις κανένα τσιγάρο, δεν λέει ;D).
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #82 στις: 12/06/03, 17:35 »
Eγώ θέλω να πάω με μια μπλούζα mayhem και γκέττες μέσα, μέσα στη μαυρίλα, και να κάτσω. Πειράζει?

Υπάρχουν πολλά τηλεκοντρόλ για πολλές τηλεοράσεις, αλλά κάθε τηλεόραση έχει τα ψέμματά της και προσπαθεί να σε προσελκύσει, και δε γουστάρω τέτοια. Πραγματικά άμα δεν δώσεις λευτά στην εκκλησία καθώς μπαίνεις, θα την ακούσεις σίγουρα...

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #83 στις: 13/06/03, 02:17 »
Eγώ θέλω να πάω με μια μπλούζα mayhem και γκέττες μέσα, μέσα στη μαυρίλα, και να κάτσω. Πειράζει?

Υπάρχουν πολλά τηλεκοντρόλ για πολλές τηλεοράσεις, αλλά κάθε τηλεόραση έχει τα ψέμματά της και προσπαθεί να σε προσελκύσει, και δε γουστάρω τέτοια. Πραγματικά άμα δεν δώσεις λευτά στην εκκλησία καθώς μπαίνεις, θα την ακούσεις σίγουρα...
Το θέμα είναι να μην σε νοιάζει αν θα την ακούσεις ή όχι γιατί δεν είναι το ζητούμενό σου να σε κάνουν αποδεκτό στην "παρέα" αυτοι που θα σου την πούνε... δεν είσαι φιλοξενούμενος στο σπίτι τους... και έχω δει τυπά με το μαλλί πρόκα, αλυσίδες στο τζάκετ και όλα τα σχετικά να έρχεται στη λειτουργία των Χριστουγέννων (την πολύ πρωινή) και λοιπόν? Ομολογώ ότι εγώ έχω να πάω στην τόσο πρωινή από τότε ;D Ας του την έλεγε κανένας αν είχε τα μούτρα...
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος savarel

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
  • Stay Heavy!!!
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #84 στις: 13/06/03, 15:41 »
Φιλε γιωργο , προσπαθησε να εισαι λιγο πιο ανοιχτομυαλος σε αυτα τα θεματα . Ειναι δικαιωμα σου να πιστευεις στο τιποτα η σε κατι . Το προβλημα ομως ειναι γιατι να πιστευεις η να μην πιστευεις . Αν το κανεις απλα απο αντιδραση τοτε ειναι περα για περα λαθος . Αν εχεις ψαξει το θεμα (με τον λεξη ψαξιμο εννοω το διαβασμα θρησκευτικων βιβλιων , και πολλες ωρες γεματες με σκεψεις) και ειδες πως η εννοια ενος Θεου δεν σε καλυπτει τοτε θα σου βγαλω το καπελο  ;D . Ειναι ομως τουλαχιστον φασιστικο να συγκρινετε (απευθυνομαι σε ολους) μια θρησκεια με την λειτουργια μιας τηλεορασης . Ακομα και οταν δεν υπαρχει τηλεκοντρολ , ακομα και αν η τηλεοραση λεει ψεμματα , δεν σημαινει πως δεν υπαρχουν και οι ενημερωτικες εκπομπες ... Και κατι αλλο .Δεν σημαινει πως οτι σου λενε οι γονεις σου ειναι σωστο (το ιδιο ισχυει και για τους δικους μου και γενικα για ολους τους γονεις ) ..Ψαξε , κρινε και αποφασισε... 8)
Oταν κοιτω κατω βλεπω το παρον , οταν κοιτω πισω βλεπω παρελθον οταν κοιτω μπροστα βλεπω μονο χαμενα ονειρα και καμενες ελπιδες

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #85 στις: 14/06/03, 00:31 »
Ειναι ομως τουλαχιστον φασιστικο να συγκρινετε (απευθυνομαι σε ολους) μια θρησκεια με την λειτουργια μιας τηλεορασης . Ακομα και οταν δεν υπαρχει τηλεκοντρολ , ακομα και αν η τηλεοραση λεει ψεμματα , δεν σημαινει πως δεν υπαρχουν και οι ενημερωτικες εκπομπες ...
Παντως εγω ενα απλο παραδειγμα εφερα!! Προσπαθησα εστω και λιγο να δειξω πως θα πρεπει να προσεγγισει την ιδεολογια του Χριστιανισμου ο Γιωργος....Βεβαια οταν καποιος δε θελει να παει λιγο παρακατω, τοτε βρισκει λογο και αιτια για να αντικρουσει οτι και να του πουνε!!!
Εγω ενα μονο εχω να πω...Ωριμαζεις μεγαλωνοντας!!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #86 στις: 16/06/03, 09:35 »
Παιδια εγω πιστεύω πως ο Γιωργος (οπως και εγω ::)) ειμαστε ακομα ¨μικροι¨ για να ασχοληθουμε με την μελετη αγιων γραφων και τετοια ειναι τα καλυτερα μας χρονια ας μη τα σπαταλαμε σε θρησκείες  οταν μεγαλωσει θα ειναι πιο ωριμος και θα αξιολογησει αλλιως τα πραγματα.....αν και εγω πιστευω οτι εχει σχηματισει λαθος εικονα για το χριστιανισμο επειδη εχει μπλεξει την εκκλησια με το χριστιανισμο.Και οσο για την εμφανηση που ελεγες πηγα με σκισμενο τζιν σε εκκλησια χωρις να μου πουν τπτ αλλα εχω και φιλους που εχουν παει σε εκκλησια με τριανταδυο σκουλαρικια αλυσιδες κ.τ.λ ;)

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #87 στις: 16/06/03, 10:11 »
Όταν όμως εσύ μένεις σε πόλη 4.000.000 ανθρώπων εγώ μένω σε δήμο 3.000 ατόμων...

Αποσυνδεδεμένος savarel

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
  • Stay Heavy!!!
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #88 στις: 16/06/03, 16:20 »
Φιλε αλχημιστη διαφωνω μαζι σου .. Εγω ειμαι στην ηλικια του γιωργου και ασχολουμαι με θρησκευτικα και παραθρησκευτικα φαινομενα σχεδον 2 χρονια τωρα ....
Γιωργο , εφοσον δεχθεις να πας στην εκκλησια (που δεν βλεπω καποιο ιδιαιτερο λογο , καθως μπορεις και σπιτι σου να προσευχηθεις και μαλιστα ησυχα και χωρις να σε κοιταζει κανεις) θα πρεπει να συμμοορφωθεις με καποιους κανονες , διαφορετικα παντα θα υπαρχουν αυτοι που θα σε κακολογησουν . Απο την αλλη μπορεις να τους γραψεις ολους στα αρ...δια σου και  να κανεις οτι γουσταρεις .
Απλα το θεμα ειναι πως πρεπει να διαχωρισεις τον αντιπροσωπο απο την ιδεολογια ...
Oταν κοιτω κατω βλεπω το παρον , οταν κοιτω πισω βλεπω παρελθον οταν κοιτω μπροστα βλεπω μονο χαμενα ονειρα και καμενες ελπιδες

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #89 στις: 16/06/03, 16:48 »
Φιλε αλχημιστη διαφωνω μαζι σου .. Εγω ειμαι στην ηλικια του γιωργου και ασχολουμαι με θρησκευτικα και παραθρησκευτικα φαινομενα σχεδον 2 χρονια τωρα ....
Κοιτα...η αληθεια ειναι ομως πως απαιτει καποια ωριμοτητα για να καταληξεις καπου!! Μπορει καποιος απο τα 13 του να διαβαζει για τις θρησκειες και τις αναλυσεις τους, ομως καπου στα 30 ( και φου εχει ζησει ενα μεγαλο κομματι της ζωης ) μπορει να κατασταλλαξει καπου!!
Δεν ειναι κακο να μελετας, απλα ειναι κακο να βγαζεις οριστικα συμπερασματα...Αμα το κανεις αυτο, τοτε εχεις χασει το παιχνιδι της μελετης και της ερευνας!!! Βεβαια και εγω δεν ειμαι πολυ μεγαλος για να κρινω...αλλα ενταξει..προσωπικες αποψεις ειναι αυτες ;D
Γιωργο...εχει δικιο ο savarel! Αν θελεις οντως να πας στην Εκκλησια για να "μιλησεις" με τον Θεο, μπορεις να το κανεις και σπιτι σου...Γιατι για μενα η αποψη "δεν παω γιατι θα με κραξουν" ειναι μια φτηνοδικαιολογια....
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #90 στις: 16/06/03, 17:01 »
Σπίτι μου δε γίνεται. Η κατάσταση του δωματίου δεν το επιτρέπει. Τα κόκκινα μάτια του τραγουδιστή των Ancient την ώρα που κάνει live, είναι απαγορευτικά/

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #91 στις: 16/06/03, 17:07 »
Σπίτι μου δε γίνεται. Η κατάσταση του δωματίου δεν το επιτρέπει. Τα κόκκινα μάτια του τραγουδιστή των Ancient την ώρα που κάνει live, είναι απαγορευτικά/
Αχμ... όπως είπε και ο freemind... δικαιολογίες... και απορώ αν κάποιος σου τα λέει αυτά τα πράγματα ή αν τα συμπεραίνεις από μόνος σου... ::)
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #92 στις: 16/06/03, 18:26 »
Δε ξέρω.
Αισθάνομαι ότι και τα 2 δε μπορούν να συνυπάρξουν στο δωμάτιό μου. Εκτός και αν ξεκολλήσω τις αφίσες, διώξω κάποια αντικείμενα, ανοίξω τη μπαλκονόπορτα κτλ.

Αποσυνδεδεμένος savarel

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
  • Stay Heavy!!!
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #93 στις: 16/06/03, 20:02 »
Λοιπον μια συντομη περιγραφη του δωματιου μου:
Πανω απο το κρεββατι μου εχω 3 αφισες . Μια με κατι νεκρα ζομπι , μια με 2 νεκροκεφαλες των metallica και μια με την μασκοτ των maiden των eddie .Απεναντι απο το κρεββατι ειναι μια αφισα που παριστα ενα νεκροταφειο , οπου εμφανιζεται ο χαρος (η αφισα ειναι των ALCHEMY )
.Διπλα απο αυτη την αφισα εχω μια των Maiden του 1996 οπου ο harris ,νομιζω, καθεται πανω σε μια ηλεκτρικη καρεκλα ..
Σε αυτο λοιπον , το δωματιο υπαρχουν και 3 εικονες .....
Οποτε φιλε γιωργο αν πραγματικα θες να προσευχηθεις μπορεις να το κανεις ακομη και στην τουαλετα ;D 8)
Oταν κοιτω κατω βλεπω το παρον , οταν κοιτω πισω βλεπω παρελθον οταν κοιτω μπροστα βλεπω μονο χαμενα ονειρα και καμενες ελπιδες

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #94 στις: 16/06/03, 20:40 »
Στο δικό μου υπάρχουν αφίσα του τραγουδιστή των Ancient, των GraveDigger live, metallica αρκετές, Dissection με τον Χάρο, 2 Cradle Of Filth με γυμνές γυναίκες και πεντάλφες, Αlice Cooper,Stratovarious, μηχανές, το γραφείο μου είναι χαραγμένο με να μη πω τι, εκεί είναι ότι cd έχω που δεν είναι και ότι χριστιανικό... Kάποιες φορές ανάβω και αρωματικά marijuana και είναι χώρος τελετών...

Α ναι. Λοιπόν άκου. Στο τοίχο δίπλα από το γραφείο έχει σχηματιστεί μια εικόνα από την υγρασία, που μοιάζει πολύ με τη παναγία που κρατάει στα χέρια της το χριστό. Ίδια μιλάμε. Το έχω σκεπάσει με μια βιβλιοθήκη με cd. Άμα το βγάλω φωτογραφία καμμιά φορά και το περάσω στο scanner θα στην δείξω...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #95 στις: 17/06/03, 00:33 »
Στο δικό μου υπάρχουν αφίσα του τραγουδιστή των Ancient, των GraveDigger live, metallica αρκετές, Dissection με τον Χάρο, 2 Cradle Of Filth με γυμνές γυναίκες και πεντάλφες, Αlice Cooper,Stratovarious, μηχανές, το γραφείο μου είναι χαραγμένο με να μη πω τι, εκεί είναι ότι cd έχω που δεν είναι και ότι χριστιανικό... Kάποιες φορές ανάβω και αρωματικά marijuana και είναι χώρος τελετών...

Α ναι. Λοιπόν άκου. Στο τοίχο δίπλα από το γραφείο έχει σχηματιστεί μια εικόνα από την υγρασία, που μοιάζει πολύ με τη παναγία που κρατάει στα χέρια της το χριστό. Ίδια μιλάμε. Το έχω σκεπάσει με μια βιβλιοθήκη με cd. Άμα το βγάλω φωτογραφία καμμιά φορά και το περάσω στο scanner θα στην δείξω...

Συγνωμη που θα γινω ειρωνικος και ενοχλητικος, αλλα θα προτεινα να περασεις τη φαση του μπεμπεδισμου και της αντιστασης και μετα ελα να συνομιλησεις...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #96 στις: 17/06/03, 00:42 »
Καλά ρε Γιώργο μας δουλεύεις χαλαρά... αυτό που σου λέμε δεν είναι να μας περιγράψεις τις αφίσες σου αλλά ότι αν κάποιος θέλει να προσευχηθεί μετράει η ψυχική του προδιάθεση και όχι το αν είναι σε ναό ή σε (μπιιιιιπ... θα το έκοβε η λογοκρισία ούτως ή άλλως ;D ) Το αν δεν έχεις την ψυχική ανάγκη ή προδιάθεση ή πρόθεση είναι ένα άλλο θέμα και είναι απόλυτα σεβαστό. Αλλά αλλοίμονο αν κρινόταν η επαφή του καθενός με όποιον θεό λατρεύει από τον περιβάλλοντα χώρο και τις ενδυματολογικές του συνήθειες... αυτά είναι φαρισαϊσμοί της χειρότερης μορφής...
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος savarel

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
  • Stay Heavy!!!
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #97 στις: 17/06/03, 14:09 »
Συμφωνω με την Vagabond .Πραγματικα αν εσυ δεν θελεις σαν ατομο να προσευχηθεις καπου , τοτε δεν φταινε ουτε οι γυμνες ουτε οι πενταλφες που στο κατω κατω ειναι το πιο παρεξηγημενο συμβολο μετα την σβαστιγγα...Βεβαια η εφηβεια τα χει αυτα , και εγω τα περναω ,απλως βαζω και λιγο λογικη στις αποφασεις μου και περιοριζω καπως τις ορμες μου ..
Oταν κοιτω κατω βλεπω το παρον , οταν κοιτω πισω βλεπω παρελθον οταν κοιτω μπροστα βλεπω μονο χαμενα ονειρα και καμενες ελπιδες

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #98 στις: 19/06/03, 21:51 »
   Mηπως τελικα "βολευει" να μην πιστευουμε καπου? ή εστω να πιστευουμε στο τιποτα? ???
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Μetal και Σατανισμος.....
« Απάντηση #99 στις: 19/06/03, 22:01 »
Εγώ σας το λέω καθαρά.
Δεν έχω διαβάσει τίποτα, δε ξέρω τίποτα για καμμιά θρησκεία, δε ξέρω καλά ιστορία, οπότε δε μπορώ να πιστεύω κάπου σίγουρα χωρίς να το ψάξω. Έτσι πιστεύω ότι πρέπει να είναι ο καθένας. Γιατί είσαι χριστιανός φίλε? Γιατί είναι η μάνα και ο πατέρας σου? Γιατί είσαι έλληνας? Για η κοινωνία σου είναι χριστιανική? Άμα είσαι για να είσαι άντε γεια.
Ίσως καμμια μέρα να ξεστραβωθώ και να διαβάσω κανένα θρησκευτικό θέμα και να καταλήξω κάπου. Προς το παρόν τα έχω όλα γραμμένα.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
7014 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/08/09, 14:29
από D@ve Murray