Αποστολέας Θέμα: Kithara.gr Jamming Night στο Mosquito (Βασ. Κων/νου 8, Ν. Σμύρνη) - 13/12/2009  (Αναγνώστηκε 40979 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Κοιταξε, αυτο εξαρταται απο τη μπαντα.
Αλλοι παιζουν ναρμαλ και αλλοι παιζουν οντως δυνατα.

Ακριβώς.
Ο ίδιος ο Σπύρος (του Lazy) μου έχει πει ότι όταν οι κιθαρίστες παίζουν στην 4Χ12 και "τσιτώνουν" δεν μπορεί να κάνει πολλά από την κονσόλα. Είναι φορές που όντως είναι δύσκολο να αντέξεις πολλή ώρα μπροστά. Εξαρτάται δηλαδή.
Και στα jam nights δεν είναι ποτέ τόσο δυνατά όσο στα "κανονικά" live.
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
ας διαλεξουμε λοιπον .....

http://rapidshare.com/users/8DF69R/

Δινω τροφη για το τζαμ σεσιον μας....
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος Μάνος Καμπούρης (m.k.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Stranger in us all...
    • Skype - manos.kampouris1
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Κοιταξε, αυτο εξαρταται απο τη μπαντα.
Αλλοι παιζουν ναρμαλ και αλλοι παιζουν οντως δυνατα.

Ακριβώς.
Ο ίδιος ο Σπύρος (του Lazy) μου έχει πει ότι όταν οι κιθαρίστες παίζουν στην 4Χ12 και "τσιτώνουν" δεν μπορεί να κάνει πολλά από την κονσόλα. Είναι φορές που όντως είναι δύσκολο να αντέξεις πολλή ώρα μπροστά. Εξαρτάται δηλαδή.
Και στα jam nights δεν είναι ποτέ τόσο δυνατά όσο στα "κανονικά" live.

Ποτέ δεν έχω δει live στο Lazy όπου η ένταση να είναι σε νορμάλ επίπεδα. Και ποτέ δεν έχω πάει σε "τυχαίες" μπάντες σε αυτό το μαγαζί (εκτός από τα jam nights) για να πεις ότι φταίνε οι μπάντες.
Έχω τύχει σε γνωστό blues trio, όπου το μαγαζί ήταν σχεδόν άδειο (μόλις 3 τραπέζια). Ενώ τα παιδιά παίζανε πολύ ωραία, αναγκαστήκαμε να την κάνουμε λόγω της υπερβολικής έντασης!
Όπως και να έχει, πρέπει να σταματήσει επιτέλους αυτή η καραμέλα. Οι μπάντες δεν φταίνε για αυτό (τουλάχιστον όχι οι "καλές"). Αν θες να λέγεσαι "liveάδικο", πρέπει να έχεις και έναν επαγγελματία ηχολήπτη και να μην το παίζεις εσύ (ο ιδιοκτήτης) ηχολήπτης.
Αυτό δυστυχώς συμβαίνει σε όλα τα μαγαζιά τύπου Lazy, που εκμεταλλεύονται τις μπάντες αποκλειστικά για τον κόσμο που μπορούν να τους φέρουν. Δεν ενδιαφέρονται αν παίζεις καλά, αλλά ποσο κόσμο μπορείς να φέρεις στο live σου.
Τουλάχιστον τα υπόλοιπα μαγαζιά δεν σε ξεκουφαίνουν, είτε παίζουν γκαζιάρες μπάντες είτε όχι...

Αποσυνδεδεμένος Snowy

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 390
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • snowy
Παιδες, οριστε ενα λινκ (το βρηκα τελικα φιλε κοστα80) με καποια τρακς ->http://rapidshare.com/files/239882018/Sittin__in_with_the_Greats-_The_Chicago_Blues_Play-Along_CD_By_Granazi.rar

Ποτε αρχιζουμε να δηλωνουμε συμμετοχες για τα τρακς που θελουμε να παιξουμε;
« Τελευταία τροποποίηση: 27/11/09, 12:20 από Snowy »
on blackened wings i fly...

Αποσυνδεδεμένος nobody

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
    • DERANGED
Τελικα η γριπη με καθυστα ανικανο να παρευρεθω :-[ :'(.... Ελπιζω να μην ειναι των γουρουνιων... Οπως και να εχει, να περασετε ολοι πολυ ομορφα...
History teaches us that men behave wisely once they've exhausted any other alternative.

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Ποτέ δεν έχω δει live στο Lazy όπου η ένταση να είναι σε νορμάλ επίπεδα. Και ποτέ δεν έχω πάει σε "τυχαίες" μπάντες σε αυτό το μαγαζί (εκτός από τα jam nights) για να πεις ότι φταίνε οι μπάντες.
Έχω τύχει σε γνωστό blues trio, όπου το μαγαζί ήταν σχεδόν άδειο (μόλις 3 τραπέζια). Ενώ τα παιδιά παίζανε πολύ ωραία, αναγκαστήκαμε να την κάνουμε λόγω της υπερβολικής έντασης!
Όπως και να έχει, πρέπει να σταματήσει επιτέλους αυτή η καραμέλα. Οι μπάντες δεν φταίνε για αυτό (τουλάχιστον όχι οι "καλές"). Αν θες να λέγεσαι "liveάδικο", πρέπει να έχεις και έναν επαγγελματία ηχολήπτη και να μην το παίζεις εσύ (ο ιδιοκτήτης) ηχολήπτης.
Αυτό δυστυχώς συμβαίνει σε όλα τα μαγαζιά τύπου Lazy, που εκμεταλλεύονται τις μπάντες αποκλειστικά για τον κόσμο που μπορούν να τους φέρουν. Δεν ενδιαφέρονται αν παίζεις καλά, αλλά ποσο κόσμο μπορείς να φέρεις στο live σου.
Τουλάχιστον τα υπόλοιπα μαγαζιά δεν σε ξεκουφαίνουν, είτε παίζουν γκαζιάρες μπάντες είτε όχι...

Κάποια πράγματα είναι σχετικά και υποκειμενικά. Το τι είναι ας πούμε "υπερβολικά δυνατά". Σέβομαι απόλυτα ότι μπορεί για σένα να είναι απαράδεκτη η ένταση, αλλά δε νομίζω ότι ισχύει για όλους. 
Δεύτερον, μετά από 4 χρόνια που παίζω με την ίδια μπάντα τακτικά, έχοντας γυρίσει διάφορα μαγαζιά της Αθήνας και έχοντας υποφέρει από πολλούς "επαγγελματίες ηχολήπτες": σε μαγαζιά στο επίπεδο του Lazy (=stage ανοικτό για χομπίστες/ημι-επαγγελματίες) δεν έχω βρει καλύτερο ήχο στο stage, και απ'όσο ακούω, ούτε "κάτω". Προσοχή, λέω σε αυτό το επίπεδο μαγαζιού. Αν έχεις κάποιο μαγαζί στο μυαλό σου ως μέτρο σύγκρισης, θα ήθελα να το μάθω (μπας και βρούμε και κανένα άλλο live-άδικο δηλαδή να παίζουμε  :)).
Τρίτον, καλύτερα να σταματήσει η άλλη καραμέλα, ότι το μαγαζί είναι υποχρεωμένο και να έχει δικό του κόσμο, και να έχει καλό ήχο, και να πληρώνει, και, και, και...στο επίπεδο του Lazy (=stage ανοικτό για χομπίστες/ημι-επαγγελματίες) καλώς ή κακώς εννοείται ότι εξαρτάται και από τον "δικό σου κόσμο" το πως θα πάει το live. Και εδώ αν έχεις κάποιο μαγαζί στο νου σου που λειτουργεί τόοοοσο διαφορετικά, θα ήθελα να το ξέρω, γιατί νομίζω όλοι είμαστε μονίμως στο ψάξιμο για καλύτερους χώρους.
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Ποτε αρχιζουμε να δηλωνουμε συμμετοχες για τα τρακς που θελουμε να παιξουμε;

Συγκεντρώνω τα tracks μέχρι την Δευτέρα και Τρίτη τα ανεβάζω να διαλέξετε και να δηλώσετε συμμετοχή.

Τελικα η γριπη με καθυστα ανικανο να παρευρεθω :-[ :'(.... Ελπιζω να μην ειναι των γουρουνιων... Οπως και να εχει, να περασετε ολοι πολυ ομορφα...

Περαστικά σου, αλλά το jamming night είναι σε 2 εβδομάδες... Ελπίζω να είσαι καλά μέχρι τότε και να μας έρθεις!  :)
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Μάνος Καμπούρης (m.k.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Stranger in us all...
    • Skype - manos.kampouris1
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Ποτέ δεν έχω δει live στο Lazy όπου η ένταση να είναι σε νορμάλ επίπεδα. Και ποτέ δεν έχω πάει σε "τυχαίες" μπάντες σε αυτό το μαγαζί (εκτός από τα jam nights) για να πεις ότι φταίνε οι μπάντες.
Έχω τύχει σε γνωστό blues trio, όπου το μαγαζί ήταν σχεδόν άδειο (μόλις 3 τραπέζια). Ενώ τα παιδιά παίζανε πολύ ωραία, αναγκαστήκαμε να την κάνουμε λόγω της υπερβολικής έντασης!
Όπως και να έχει, πρέπει να σταματήσει επιτέλους αυτή η καραμέλα. Οι μπάντες δεν φταίνε για αυτό (τουλάχιστον όχι οι "καλές"). Αν θες να λέγεσαι "liveάδικο", πρέπει να έχεις και έναν επαγγελματία ηχολήπτη και να μην το παίζεις εσύ (ο ιδιοκτήτης) ηχολήπτης.
Αυτό δυστυχώς συμβαίνει σε όλα τα μαγαζιά τύπου Lazy, που εκμεταλλεύονται τις μπάντες αποκλειστικά για τον κόσμο που μπορούν να τους φέρουν. Δεν ενδιαφέρονται αν παίζεις καλά, αλλά ποσο κόσμο μπορείς να φέρεις στο live σου.
Τουλάχιστον τα υπόλοιπα μαγαζιά δεν σε ξεκουφαίνουν, είτε παίζουν γκαζιάρες μπάντες είτε όχι...

Κάποια πράγματα είναι σχετικά και υποκειμενικά. Το τι είναι ας πούμε "υπερβολικά δυνατά". Σέβομαι απόλυτα ότι μπορεί για σένα να είναι απαράδεκτη η ένταση, αλλά δε νομίζω ότι ισχύει για όλους. 
Δεύτερον, μετά από 4 χρόνια που παίζω με την ίδια μπάντα τακτικά, έχοντας γυρίσει διάφορα μαγαζιά της Αθήνας και έχοντας υποφέρει από πολλούς "επαγγελματίες ηχολήπτες": σε μαγαζιά στο επίπεδο του Lazy (=stage ανοικτό για χομπίστες/ημι-επαγγελματίες) δεν έχω βρει καλύτερο ήχο στο stage, και απ'όσο ακούω, ούτε "κάτω". Προσοχή, λέω σε αυτό το επίπεδο μαγαζιού. Αν έχεις κάποιο μαγαζί στο μυαλό σου ως μέτρο σύγκρισης, θα ήθελα να το μάθω (μπας και βρούμε και κανένα άλλο live-άδικο δηλαδή να παίζουμε  :)).
Τρίτον, καλύτερα να σταματήσει η άλλη καραμέλα, ότι το μαγαζί είναι υποχρεωμένο και να έχει δικό του κόσμο, και να έχει καλό ήχο, και να πληρώνει, και, και, και...στο επίπεδο του Lazy (=stage ανοικτό για χομπίστες/ημι-επαγγελματίες) καλώς ή κακώς εννοείται ότι εξαρτάται και από τον "δικό σου κόσμο" το πως θα πάει το live. Και εδώ αν έχεις κάποιο μαγαζί στο νου σου που λειτουργεί τόοοοσο διαφορετικά, θα ήθελα να το ξέρω, γιατί νομίζω όλοι είμαστε μονίμως στο ψάξιμο για καλύτερους χώρους.

1) Σίγουρα είναι υποκειμενική η έννοια της έντασης, αλλά όποτε έχω πάει σε live σε αυτό το μαγαζί, δεν υπήρξε κανείς από την παρέα μου που να είχε αντίθετη γνώμη από εμένα σχετικά με την έντασή του. Αυτό μου δίνει το δικαίωμα να πιστεύω ότι η γνώμη μου είναι περισσότερο αντικειμενική παρά υποκειμενική.
2) Ο ήχος στο stage είναι άκρως υποκειμενικός και σέβομαι την άποψή σου, αφού ο κάθε μουσικός ξεχωριστά μπορεί μόνο να πει αν ακούει καλά "πάνω" ή όχι. Το αν ακούς καλά πάνω όμως, δε σημαίνει κατ' ανάγκην ότι και οι κάτω ακούν καλά και στην σωστότερη ένταση.
3) Η δουλειά του μουσικού και μιας μπάντας γενικότερα, είναι να κάνει πρόβες, να έχει ήχο, εξοπλισμό και ρεπερτόριο και να παίζει καλά. Δεν είναι να κάνει κονσομασιόν στο κάθε μαγαζί και ακόμα περισσότερο στον λεγόμενο "κόσμο" της μπάντας. Αν σε μια "ερασιτεχνική" μπάντα το μόνο που την ενδιαφέρει είναι να κάνει μια φορά στο τόσο κάνα liveάκι, να καλεί τους γνωστούς και να περνάνε όλοι καλά, χωρίς να δίνει κανένας καμιά σημασία στο ηχητικό αποτέλεσμα, καλά κάνουν τα μαγαζιά και φέρονται έτσι. Υπάρχουν όμως και άλλες μπάντες, ας πούμε "ερασιτεχνικές" ή "ημιεπαγγελματικές" (όπως εσύ τις αποκάλεσες) που πληρούν όσα περιέγραψα παραπάνω και τους αξίζει ένα Α' "μεροκάματο" και ένας σωστός ηχολήπτης όταν παίζουν καλά και επιπλέον κουβαλάνε και τόσο προσωπικό εξοπλισμό. Αυτές οι μπάντες μπορεί να έχουνε αρκετές προτάσεις μέσα σε ένα σύντομο χρονικό διάστημα για να παίξουν από διαφορετικά μαγαζιά και δε μπορούν να καλούν το κόσμο τους όπου και όποτε παίζουν κάπου. Και για να καταλάβεις τι εννοώ, ας πούμε ότι 6 διαφορετικά μαγαζιά κάνουν πρόταση στη μπάντα σας για να παίξετε ισάριθμα live μέσα σε ένα μήνα. Έχεις την εντύπωση ότι μπορείς να βασιστείς στον ίδιο κόσμο για όλα τα live? 'Η ας πούμε ότι κλείνετε για 4 μήνες να εμφανίζεστε σε συγκεκριμένο μαγαζί παρασκευοσάββατα. Ο ίδιος κόσμος θα ερχόταν κάθε φορά να σας ακούσει? Γνωστό liveάδικο μου είχε πει ένα βράδυ μετά από live της μπάντας μου: "Εσείς παίζετε πολύ καλά, αλλά για να βγάλετε καλύτερο μεροκάματο (εννοείται και για να γεμίσει το μαγαζί του!), γιατί δε βρίσκετε καμιά σχολική μπάντα να σας ανοίγει τα live? Δε χρειάζεται να τους δίνετε ποσοστό από αυτά που θα βγάλετε, αφού αυτούς τους ενδιαφέρει μόνο να παίξουν και δε χρειάζεται να είναι καλή, αφού το μόνο που θα σας ενδιαφέρει από αυτή είναι ο κόσμος της?"!. :wall
Ένα άλλο liveάδικο, όταν τον ρώτησα πώς τα πας με τις μπάντες που παίζουν εδώ (σχετικά με το πόσος κόσμος πάει), μου απάντησε ότι όταν φωνάζει μια καλή μπάντα συνήθως βάζει πρώτα να παίξουνε τίποτα "μαλ**ες" για να γεμίσει το μαγαζί... Το ίδιο κάνει και στα jam nights: Πρώτα παίζουν οι "μαλ**ες" και μετά βάζει τους κάπως καλούς....

Τέλος πάντων, πολλά είπα και το ψιλοξεσκίσαμε το θέμα με τα σπαμαρίσματά μας :blah
Ας μείνουμε στο jamming του Κιθάρα και για όλα τα υπόλοιπα υπάρχουν τα πμ...
« Τελευταία τροποποίηση: 28/11/09, 20:48 από m.k. »

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πολυ ωραια τα backing tracks παιδια!
Θα υπαρχει δυνατοτητα να παιξουμε πανω σε backing track απο το youtube?
Η ζηταω πολλα?
κάντο mp3 ρε και φέρτο εκείνη τη βραδιά

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Μιλας σε εναν επιεικως ΑΜΠΑΛΟ με τα κομπιουτεριστικα. Φωτογραφιες δεν ξερω να ανεβαζω...
Την τεχνη της παραθεσης την δαμασα πριν λιγες εβδομαδες αν και 1,5 χρονο εδω...

Ασε που πολλες παραθεσεις σε ενα κειμενο δεν εχω μαθει ακομα να βαζω...


Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
χεχεχεχε
οκ τότε....στείλε μου τα λινκς των βίντεο να τα ανεβάσω εγώ εδώ στο box και να τα πάρει κάποιος που θα πάει σίγουρα γιατί εγώ είμαι ακόμα αμφίβολος....

για backing track του maggot brain των funkadelic ψηνεται κανένας?? ?? ??

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
χεχεχεχε
οκ τότε....στείλε μου τα λινκς των βίντεο να τα ανεβάσω εγώ εδώ στο box και να τα πάρει κάποιος που θα πάει σίγουρα γιατί εγώ είμαι ακόμα αμφίβολος....

Kαλύτερα έτσι, παρά να φέρει το mp3 στο μαγαζί.

για backing track του maggot brain των funkadelic ψηνεται κανένας?? ?? ??

Καλό... Ανέβασε το και κάποιος θα βρεθεί να το τιμήσει μάλον...  ;)
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
m.k., ΟΚ, θα συμφωνήσω στο (1) και στο (2). Στο (3) όμως περιγράφεις την πραγματικότητα των ελληνικών live-άδικων που είναι σε όλους λίγο-πολύ γνωστή. Γι'αυτό σε ρώτησα αν γνωρίζεις μαγαζιά που δεν είναι έτσι, να μας τα πεις να πάμε κι εμείς.
Τέλος πάντων, σωστά λες να σταματήσουμε το σπαμάρισμα εδώ, γι΄αυτό και δε συνεχίζω αναλυτικά...σόρρυ Arg0  0:).
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Τέλος πάντων, σωστά λες να σταματήσουμε το σπαμάρισμα εδώ, γι΄αυτό και δε συνεχίζω αναλυτικά...σόρρυ Arg0  0:).

E, ναι... Ωραία η κουβέντα αλλά μάλλον είναι για άλλο topic...  ;)
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
@hot sauce: Οχι ρε συ μην μπαινεις στον κοπο δεν πειραζει...Θα δω ποια θα ανεβουν και θα διαλεξω.
Ευχαριστω πολυ παντως  ;)


Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
βρε...αν μου στείλεις τα λινκς των βίντεο για μένα είναι 5 λεπτά δουλειά!
άντε στείλε! :P

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ




Ηθελες και τα παθες..! ;D

Υ.Γ. Παντως εγω με ευχαριστηση θα δηλωνα συμμετοχη για το τριτο που παρεθεσα (Empty Rooms)


Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
σήμερα είμαι μέσα.... υπομονή μέχρι αύριο! :P

ΥΓ.βρήκες μέρα....

Αποσυνδεδεμένος Panos the Greek

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 382
  • Φύλο: Άντρας
  • Unforgettable, Irreplaceable, Immortal
    • Προφίλ
ποστάρω ένα πολύ μελωδικό μπάκινγκ που μπορεί να αρέσει σε αρκετούς http://www.box.net/shared/kmdgco273v

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Εχει γίνει λίστα με τα backing?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
κι εδώ είναι τα 3 backs του G.K. (the Greek):

1)Blues Guitar Backing Track Fast in E
2)Slow blues in E Backing Track for guitar solo
3)Empty rooms extended ending solo backing track

http://rapidshare.com/files/315741074/G.K.__the_Greek__backs.rar.html

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Επειδή κάτι η δουλειά, κάτι το Φεστιβάλ του Kithara έχω πήξει λίγο, sorry για την καθυστέρηση στα backing tracks.

Για να μην καθυστερούμε κι άλλο όμως προτείνω το εξής. Άνοιξα ένα folder στο box.net κι έχω ανεβάσει ήδη 2-3 backing tracks. Όποιος θέλει να ανεβάσει στο folder μπορεί να μου στείλει το email του σε ένα Π.Μ. και του δίνω πρόσβαση στο folder ώστε να μπορεί να ανεβάσει κι αυτός κομμάτια.

Αυτό το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όσους έχουν ή σκοπεύουν να ανεβάσουν κομμάτια στο Rapidshare, το οποίο τελευταία έχει γίνει ανυπόφορο για τους free users.

Βεβαίως το topic αυτό παραμένει ενεργό και για όσους δεν θέλουν να προτείνουν αλλά μόνο να διαλέξουν κομμάτι θα δηλώνουμε εδώ και τα links από κομμάτια και την λίστα των συμμετεχόντων.

Αρχίζω λοιπόν εγώ.

Πίνακας Backing Tracks

BluesRockMetalFusionSongsBass
Slow Blues in E80s Rock Ballad Masters of Metal  Full Track Fusion  Black Magic Woman  Trippin Jazz Lounge
Βlues Shuffle in EFuriousLatin GrooveMaggot BrainOld School Rock
Medium Funky BluesC Minor FusionEmpty Rooms
Fast Blues in EFunky FusionIf You Love Me
Blues Shuffle in FOld Blue Ribbon
Slow Blues in GA Man And His Blues 
Blues in C


Λίστα Συμμετοχών

Σόλο:
G.K. - 80s Rock Ballad
Snowy - If You Love Me
mpamps - A Man And His Blues
VagTanPlan - Black Magic Woman
armagedon - Slow Blues in G

Ντουέτο:
Arg0 + armagedon - Latin Groove
« Τελευταία τροποποίηση: 09/12/09, 17:54 από Arg0 »
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
HotSauce ευχαριστω για τον κοπο σου!
Λοιπον αν δεν υπαρχει προβλημα δηλωνω συμμετοχη για το 80's Ballad.
Μου αρεσε παρα πολυ!
Τα υπολοιπα backing tracks που ανεβασε ο hotsauce ειναι φυσικα στη διαθεση σας αν τα θελει καποιος. ;)


Αποσυνδεδεμένος Snowy

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 390
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • snowy
Εγω δηλωνω στο if you love me που συντομα θα δωσει λινκ ο Ιασονας και αν μεινει χρονος στο a man and his blues 8)

 
« Τελευταία τροποποίηση: 05/12/09, 04:13 από Snowy »
on blackened wings i fly...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
6 Απαντήσεις
39589 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/12/12, 02:11
από hot_sauce (φλουτσ)
14 Απαντήσεις
6580 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/06, 18:58
από Ommadawn
10 Απαντήσεις
5792 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/04/06, 10:50
από verdict94
160 Απαντήσεις
54134 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/08/09, 03:15
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
0 Απαντήσεις
3465 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/08, 19:52
από Βραζίλης
44 Απαντήσεις
16985 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/03/10, 21:09
από vagtanplan
0 Απαντήσεις
1435 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/08/11, 21:40
από Ibanezos
0 Απαντήσεις
1671 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/05/12, 18:08
από VaBassix
3 Απαντήσεις
3093 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/12, 17:01
από VaBassix
12 Απαντήσεις
4618 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/11/13, 14:05
από freemind