Αποστολέας Θέμα: Η φρίκη του να είσαι αριστερόχειρας και να παίζεις μπάσο ή κιθάρα...  (Αναγνώστηκε 48998 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Louminis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: Re:H frikh toy na eisai aristeroxeiras kai na paizeis mpasso h kithara...
« Απάντηση #50 στις: 18/03/07, 12:59 »
Ο μπασίστας των Sabbath και ο Kurt Cobain ;)

O μπασίστας των sabbath είναι δεξιόχειρας!

Ο κιθαρίστας ήθελα να πώ :-\ :P ::) 8) ;D :)

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Λοιπον..αλλη γκαντεμια τωρα να πω μιας και ειμαι αριστεροχειρας.Εχω παει σε τοσα μαγαζια...ενα αριστεροχειρο 5 χορδο δεν εχω δει ποτε μου.Και τωρα που θελω να παρω 5χορδο ειναι ενα θεμα.Γιατι οκ..να αγορασω μπασο μπορω απο το εξωτερικο.Το θεμα ειναι πως θα δοκιμασω αυτο που θελω να δω αν μου κανει?
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Να δείς τί λαιμό έχει, να πάς στο Νακα και να ζητήσεις ένα με παρόμοιο να το δείς!!!
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος EPALLE

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is Like Jazz, Its Best When You Improvice
    • Προφίλ
    • Myspace website
σεβομαι ολες τις αποψεις αλλα το οτι αμα εισαι αριστοχειρας παιζεις με αριστερο μπασο και το αντιθετο ειναι για ΜΕΝΑ μεγαλη βλακεια. γιατι και εγω αριστοχειρας ειμαι και παιζω δεξιοχειρο μπασο. ειναι ολα θεμα προσπαθειας. αμα θες θα μαθεις.

υ γ συγνωμμη για την εκφραση
100 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ - 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΤΕΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Δεν υπαρχουν κανονες στο πως θα παιξεις.Σαν αριστεροχειρας μου βγηκε να παιξω και ετσι κανω-ειχα δοκιμασει και σαν δεξιοχειρας και δεν βολεψε καθολου.Τωρα να παραβιασω την φυση μου επειδη τυχαινει να ανηκω σε μια μειοψηφια το βρισκω ανουσιο.Και στην τελικη ο καθενας ειναι πολυ ευκολο να λεει την αποψη του.Ομως το να παιζει ενας ανθρωπος ενα μουσικο οργανο απο τα 14 του με εναν τροπο(ο οποιος ειναι και ο φυσικος και ο καλυτερος για τον ιδιο) και μετα απο 13 χρονια να αλλαξει την φυση του...μονο και μονο επειδη δεν βρισκει την ποικιλια που θελει στα μουσικα οργανα...ε σορρυ..αλλα πρεπει να εισαι πολυ ηλιθιος να το κανεις αυτο.

Υ.Γ.:Αμα θες εσυ αλλαξε την φυση σου να μας πεις και αν σε βολευει πριν συνιστας τετοιου ειδους λυσεις.Γιατι ειναι ευκολο να τα λεμε στους αλλους.
« Τελευταία τροποποίηση: 14/09/07, 07:00 από bassman...(Do you feel lucky...PUNK?) »
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος no_one

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
παιδιά να μπω και εγώ στην συζήτηση σας. αν και νέος στην παρέα.Είμαι και εγώ αριστερόχειρας..βάσανο μεγάλο.

σύμφωνο με τον bassman
ότι δεν λέει να είσαι αριστερόχειρας και να παιζής δεξιά.

αν και αρκετή αριστερόχειρες το κάνουν αυτό εγώ πιστεύω ότι είναι λάθος.
δεν θα μπορέσεις στην τελική να φτάσεις σε κάποιο ψιλό επίπεδο έτσι.ενόω δεν θα μπορέσεις ποτε να απόδοσης το 100% τον δυνατοτήτων σου...


επόμενος δεν υπάρχει λόγος.
κουράστηκα να βρω την πρώτη μου κιθάρα η αγορά είναι μικρή και δεν υπάρχουν σχεδόν καθόλου αριστερές.
τώρα στην αγορά τις δεύτερης μου κατέληξα να παραγγείλω από το musicstore.de
και σε καλύτερες τιμές πάντα!!
άρα δεν υπάρχει λόγος να καταπιέζεσαι απλά βρίσκεις τι θέλεις από το internet και τελείωσες..

Αποσυνδεδεμένος sot500

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Γεια χαρά παιδιά
Μπαίνω σε αυτό το θέμα πρώτη φορά διότι είμαι απο γενησιμιού αριστερόχειρας κιθαρίστας και το απολαμβάνω!!!
Περιμένω να παραλάβω μια Epiphone LP Custom .....αριστερόχειρη.
Τα πράγματα πριν 20 χρόνια ήταν απογοητευτικά!
Αυτήν την στιγμή, κάθε μεγάλο ξένο site έχει τουλάχιστον 50 αριστερόχειρες κιθάρες για επιλογή.....στη Γερμανία σίγουρα.
Εκτός βέβαια και από τα sites που υπάρχουν με μοντέλα αποκλειστικά και μόνο για αριστερόχειρες.
Lefty hand guitars στο google και............welcome to paradise.
Η δεξιά ηλεκτρική δεν γίνεται αριστερόχειρη εκτός από το ταυράκι......¨τύπου Fender,Ibanez, LP, Telecaster δεν φτάνουν τα δάκτυλα ψηλά ....βρίσκουν στο σκάφος.

Τρείς δάσκαλοι με ξεκίνησαν πιτσιρίκο την δεκαετία του 70 να παίζω δεξιόχειρα και επαναστάτησα άλλες τόσες. Το αριστερόχειρο είναι εγκεφαλική υπόθεση και πολύ θα ήθελα να προτείνω στα αριστερόχειρα παιδιά να επιμείνουν αριστερόχειρα........χάνεται χρόνος στις φυσικές υποδομές, πετάω την πέτρα με το αριστερό 30 μέτρα και θέλω εκπαίδευση και χρόνο να φτάσω την ίδια απόσταση με το δεξί, κάτι τέτοιο.........νομίζω ότι είναι και cool στις μέρες μας να είσαι αριστερόχειρας  ;)

Ευχαριστώ  :)


Αποσυνδεδεμένος Jizzzm

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
σωστός! βέβαια και εγώ αριστερόχειρας είμαι. και τα κάνω όλα μα όλα με το αριστερό, μονο που κιθάρα παίζω με το δεξί, γιατί είχα σκεφτεί απο πρίν ολη αυτή την αδικία π αντιμετοπίζει το παιδι...;)

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Paides opws tha katalabate,eimai aristeroxeiras.Kai blepw megales adikies gia mas toys aristeroxeires oson afora thn poikilia twn organwn.Merika magazia den exoun kan aristeroxeira organa!Psaxnw basso gibson lespaul kai moy lene den iparxei.Ti wraia!Oxi mono ta plirwnw akribotera,alla tromazw kai na ta brw.An kapoios me katalabainei as enwsei thn fwnh toy mazi moy...Einai adikia dld..A re hendrix hrwa!!!

Υπομονη!
και εγώ ειμαι 2.02 και ο κόσμος μιαζει να πλάστηκε για ανθρώπους μεχρι 1.85 αλλα δε το κανω θέμα!!!
Υπομονη και πιστη  ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 13/05/08, 10:00 από sehaliah »

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
το καλό του αριστερόχειρα στους πληκτράδες ειναι η ευελιξία των δαχτύλων για πολλαπλό γύρισμα βυζιών και τυφλό σύστημα button matrix ;D ;D ;D ;D ;D ;D
αντιθέτως τρώμε τη φρίκη στα πρώτα χρόνια εκμάθησης οπου οι παρτιτούρες ειναι δεξιο-τεχνικές κυρίως   (μετα το γύρισα στο αριστερο πόδι και τελικά στο αριστερό χέρι)
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Η ερώτηση του άσχετου... Εγώ είμαι δεξιόχειρας ,αλλά αριστεροπόδαρος...θα μπορούσα να παίξω ποτέ πλήκτρα ??? ??? ??? :D
« Τελευταία τροποποίηση: 13/05/08, 13:15 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
βεβαίως κ ίσως να εισαι κ καλός σε bass pedalboard σε organ (εκτος αμα πάρεις κανα Moog taurus  ;D ;D ;D ;D)
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
βεβαίως κ ίσως να εισαι κ καλός σε bass pedalboard σε organ (εκτος αμα πάρεις κανα Moog taurus  ;D ;D ;D ;D)
Για να το λες εσύ κάτι θα ξέρεις...εμένα όλα αυτά μου ακούγονται ολίγον κινέζικα...  ::)
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Θερμη παρακληση:Να μην ισοπεδωνετε το θεμα.Αμα εχετε κατι ουσιαστικο παρακαλω πειτε το.Αλλα να ειναι σχετικο.
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος 7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Εγω το μονο ουσιαστικο που εχω να πω αν και δεν εχω διαβασει ολα τα σχολια που εχουν γινει,ειναι οτι δε με χαλαει καθολου που ειμαι αριστεροχειρας και παιζω κιθαρα σαν δεξιοχειρας.Ουτε αναποδα εβαλα τις χορδες,ουτε την εψαξα να παρω κιθαρα για αριστεροχειρα.
Πιστευω πως ειναι καθαρα θεμα συνηθειας και τιποτα παραπανω.Αλλοστε χρησιμοποιωντας και τα δυο σου χερια και οχι μονο το καλο σου,γυμναζεις και τα δυο ημισφαιρια του εγκεφαλου με οτι καλο συνεπαγεται κατι τετοιο.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Θερμη παρακληση:Να μην ισοπεδωνετε το θεμα.Αμα εχετε κατι ουσιαστικο παρακαλω πειτε το.Αλλα να ειναι σχετικο.
Respect φίλτατε bassman.Οπότε θα σου απαντήσω και εγώ μία από τα ίδια όπως οι άλλοι.Αν δεν μπορείς να βρεις όργανο ,συνηθίζεις ανάποδα...Απλά τα πράγματα.Και εμάς ο μπασσίστας μας αριστερόχειρας είναι αλλά έμαθε από μικρός και κιθάρα και μπάσσο για δεξιόχειρες...Ρατσισμός το καταλαβαίνω,αλλά ανάγκα και θεοί πείθονται...
« Τελευταία τροποποίηση: 13/05/08, 17:01 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Libertine

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Bassman μια απ τα ιδια-παιζω αριστεροχειρη κιθαρα με οσα βασανα συνεπαγεται αυτο για την αγορα...
Εισαι να κανουμε κανα γρουπ και να το ονομασουμε  Leftallica ??? ;D
Oh, ask me why, and I'll spit in your eye

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Θερμη παρακληση:Να μην ισοπεδωνετε το θεμα.Αμα εχετε κατι ουσιαστικο παρακαλω πειτε το.Αλλα να ειναι σχετικο.
Respect φίλτατε bassman.Οπότε θα σου απαντήσω και εγώ μία από τα ίδια όπως οι άλλοι.Αν δεν μπορείς να βρεις όργανο ,συνηθίζεις ανάποδα...Απλά τα πράγματα.Και εμάς ο μπασσίστας μας αριστερόχειρας είναι αλλά έμαθε από μικρός και κιθάρα και μπάσσο για δεξιόχειρες...Ρατσισμός το καταλαβαίνω,αλλά ανάγκα και θεοί πείθονται...

Αμα θες ....κανε εναν κοπο και δες την απαντηση #54...
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Θερμη παρακληση:Να μην ισοπεδωνετε το θεμα.Αμα εχετε κατι ουσιαστικο παρακαλω πειτε το.Αλλα να ειναι σχετικο.
Respect φίλτατε bassman.Οπότε θα σου απαντήσω και εγώ μία από τα ίδια όπως οι άλλοι.Αν δεν μπορείς να βρεις όργανο ,συνηθίζεις ανάποδα...Απλά τα πράγματα.Και εμάς ο μπασσίστας μας αριστερόχειρας είναι αλλά έμαθε από μικρός και κιθάρα και μπάσσο για δεξιόχειρες...Ρατσισμός το καταλαβαίνω,αλλά ανάγκα και θεοί πείθονται...

Αμα θες ....κανε εναν κοπο και δες την απαντηση #54...
Ωραία.Το κιθάρα είναι ένα site με πάρα πολλούς μουσικούς.Ξεκίνα μια επιστολή,όρισε και σημείο και κάλεσέ μας να την υπογράψουμε.Στείλτη σε όλα τα καταστήματα μουσικών οργάνων της Ελλάδας.Στην επιστολή γράψε για την αδικία που γίνετε, λέγοντας ότι έχουμε αποφασίσει να στηρίζουμε μόνο τα καταστήματα που φέρνουνε αρκετά όργανα για αριστερόχειρες...Ειλικρινά δεν ξέρω τι άλλο να σου πω. ???
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Ευγε λοιπον ;)..να και κατι που οντως αποτελει μια καλη ιδεα!Βεβαια εγω προσωπικα μιας και το παραπονο μου το χω συζητησει με μαγαζατορες χωρις αποτελεσμα...αποφασισα πια να μην ψωνιζω μουσικα οργανα απο Ελλαδα.Ετσι και αλλιως..και ακριβοτερα ειναι και ποικιλια δεν εχουν.

Δεν μπορει κανεις να κανει τπτ για το προβλημα αυτο.Ουτε περιμενω να μου βρει λυση.Αλλα το να ακουω προτασεις τυπου γυρνα χορδες αναποδα η μαθε σαν δεξιοχειρας :-\..ε αυτο απλα υποτιμαει την νοημοσυνη μου και καθε αριστεροχειρα που θελει να παιξει οπως πρεπει δλδ συμφωνα με την φυση του.

Τελος παντων..εγω οπως και να χει ευχαριστω οσους διαβασαν το θεμα και καλοπροαιρετα προτειναν και μερικες ενδεχομενες λυσεις..οποιες και να ηταν αυτες. 8)
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δεν ξέρω αν το έχετε μάθει ήδη αλλά εγώ το έμαθα πριν λίγες εβδομάδες κόντεψαν να με πάρουν τα ζουμιά (αφού έπεσα από την καρέκλα) :o

http://www.ernieball.com/forums/music-man-guitars/31670-finally-my-left-handed-goal-comes-fruition.html


Τελικά το να πρήζεις τους σωστούς ανθρώπους μπορεί να κάνει και τα αδύνατα δυνατά ;D
Πραγματικά δεν περίμενα να συμβεί ποτέ αυτό (να βγουν αυτές οι κιθάρες σε αριστερές) αλλά να που συνέβη και τώρα το μόνο που μου μένει είναι...να βρω τα λεφτά ;D :P

(Κάπου έπρεπε να πω τον πόνο μου)

Αποσυνδεδεμένος stelioscy

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Και εγώ είμαι αριστερόχειρας, αλλά κατά τύχη ξεκίνησα εξ αρχής να μαθαίνω να παίζω όπως ένας δεξιόχειρας. Στην αρχή ήταν αρκετά δύσκολο, αλλά τώρα ευτυχώς συνήθισα… ;D
Please remember how I feel about you.. I could never really live without you.. So, come on back and see just what you mean to me... I need you...!

Αποσυνδεδεμένος Kalamakovic

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Re:H frikh toy na eisai aristeroxeiras kai na paizeis mpasso h kithara...
« Απάντηση #72 στις: 09/05/09, 14:05 »
Xmm....Kalws.....An iparxei kanenas akribws san emena dld:Aristeroxeiras pou paizei me aristeroxeira organa...na mou to pei...

Egw arxhge paizw me to aristero kai grafw me to aristero. Kai niwthw kai egw aythn thn adikia, alla egw paizw kithara, oxi mpasso, kai gia na fantasteis tsatsa, h kithara m einai mia Stagg!!! :( kai thelw na parw mia Les Paul Kithara gia aristeroxeires pou exei $560. Ara se katalabainw :(. Dn eisai monos s :P

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Aργησες μονο 6 χρονια αλλα σε συγχωρω... :P
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Ρε μην λετε αηδιες περι γυρισματος...
Πως θα σας φαινονταν εσας τους δεξιοχειρες να σας εδιναν μια αναποδογυρισμενη αριστερη κιθαρα?
Εγω αν και αριστεροχειρας, με εμαθαν να πεζω δεξια. Αλλα αν επεζα ακομα αριστερα θα επερνα ΜΟΝΟ αριστερη κιθαρα.
Πολλα οργανα οπως οι στρατ ας πουμε ειναι contoured απο πισω για να βολευεται ο κιθαριστας. Αν την γυρισεις αναποδα χανεις αυτο το οφελος και ισως οδηγησει σε τραυματισμο ειδικα αν πεζεις πολλες ωρες.

Ειναι ενα παλικαρι εδω γνωστος μου αριστεροχειρας, που ειχε μια yamaha sg 800 δεξια, τα γυρισε ολα : knobs, switch, χορδες και αν σκεφτει κανενας οτι ειναι συμετρικο οργανο θα θεωρουσε οτι δεν εχει προβλημα. Αλλα για τον λογο που ειπα παραπανω την "εστειλε" και εκανε μια καστομ αριστερη και βρηκε την υγεια του

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
6814 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/03/09, 21:33
από ogyon21
41 Απαντήσεις
11035 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/09, 21:25
από Napoleon66
0 Απαντήσεις
2778 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/10, 14:44
από DONNIE DARKO
31 Απαντήσεις
11777 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/01/11, 20:49
από tech21man
2 Απαντήσεις
2416 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/12/10, 18:50
από twist 1N my Sobriety
11 Απαντήσεις
5155 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/02/11, 22:06
από ibanezbass
11 Απαντήσεις
4246 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/11, 11:06
από hot_sauce (φλουτσ)
3 Απαντήσεις
5247 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/14, 19:56
από GeorgeMam
0 Απαντήσεις
17560 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/10/15, 16:02
από Kosthrash
0 Απαντήσεις
3435 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/08/19, 14:43
από Ioannis Anastassakis