Αποστολέας Θέμα: DIY triggers gia kasa...!!!!!ΤΕΡΜΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ...Διαδωστε το...  (Αναγνώστηκε 2761 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος morello

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • KNOW YOUR ENEMY
    • Προφίλ
    • SAVAOTH
Λοιπον η κατασκευη ειναι γελοια , στοιχιζει κανα 10ευρω (εφοσον εχεις τα εργαλεια) γινεται σε 10 λεπτα κ δεν προκειται να ξαναχασετε ποτε κανενα χτυπημα , τερμα τα διπλοτριγκρισματα , γρηγορο στησιμο , 100% λειτουργικα...
προλαβαινετε δν προλαβαινετε να πουλησετε τα τριγκερς σας πριν μαθευτει λολ...
εγω τα πουλησα παντως...

Εργαλεια κ Υλικα:

κολλητηρη , κανα μετρο καλωδιο ηχειων (μπορειται να χρησιμοποιησεται κ πολλα αλλα φυσικα) , 2 πιεζος (τα βρισκετε σε καταστημα ηλεκτρονικων κ δν θελουμε πιεζο μπαζερ σε κουτι αλλα μονο το πιεζο,ε αμα βρειτε μονο πιεζο μπαζερ δλδ σπαστε το πλαστικο κ παρτε το πιεζο αρκει να μην περιεχει κανα ολοκληρομενο μεσα) , 2 κοπανους (δοκιμασμενο σε ταμα κοπανους κ πεαρλ, θα δειτε γιατι προτιμουνται αυτοι), 2 jack females , 2 καλωδια jack , αυτα.....

Οδηγιες:

βημα 1

ξεκολλαμε απο τους κοπανους το beater (ειτε ειναι rubber,felt η wood) , το δικο μου σπιτι ειναι rubber ασχετο :P k παιζω με axis a longboards παλι ασχετο  ;D
ααα κ ξεκολλανε ευκολα μην τα φοβαστε
επισης τα πιεζο που θα παρετε να χωρανε φυσικα στον κοπανο μην παρετε κανα θηριο...
βημα 2

κολλαμε στο πιεζο το καλωδιο ηχειων που εχουμε (τη μια ακρη) κ βαζουμε το ενα καλωδιακι (2 καλωδια εχει ενα μαυρο κ ενα κοκκινο) στην χρυση επιφανεια του πιεζο κ το αλλο το κολλαμε στο ασπρο (προσοχη μικρη κολληση οχι κανα τερας κ δεν μπορειτε να βαλλετε τον beater μετα...

βημα 3

κολλαμε το πιεζο στον κοπανο που ειναι κενος αφου εχουμε βγαλει τον beater...χρησιμοποιειστε κολλα πλαστελινη φοβερη κ κανει 5 ευρω κ φτανει για πολλες φορες...

βημα 4

μετα κολληστε τον beater πισω στον κοπανο παλι δλδ πανω στο πιεζο ουσιαστικα που το χετε κολησσει απο πριν πανω στον κοπανο...
βαλτε οση κολλα χρειαζεται , πιεστε καλα κ μετα αφηστε το να στεγνωσει...εγω το αφησα κανα 10ωρο κ ηταν κομπλε...αλλα νομιζω η οδηγιες
κανα 2ωρο δν θυμαμαι...

βημα 5

κοληστε με το κολλητιρη τωρα την αλλη ακρη του καλοδιου στο female jack που εχετε...

βημα 6

συνδεστε τα jack sta female jacks k απο κει στο module sas...ε κ ανοιξτε το με κλειστο δεν παιζει :P ...

βημα 7

φτιαξτε τις ρυθμισεις (ευαισθησια κτλ κτλ κτλ)

βημα 8

Ειστe ετοιμοι :) :) :)


οτι λαθως εχω γραψει συγχωρεστε γιατι το γραφω με 39 πυρετο :( :( :( ...κ γι αυτο το γραφω εξαλλου γιατι δν εχω τι να κανω σπιτι  ;D  ;D  ;D

xasma999@hotmail.com   το μαιλ μου αλλα σας παρακαλω μην μ στελνετε κ μην με κανετε add γιατι εχω ελαχιστο χρονο...οι οδηγιες ειναι πολυ ευκολες...μονο οποιος εχει σοβαρο προβλημα να στειλει...
thanks

George  :D

www.myspace.com/blast_the_planet

ps ολοι οι ντραμμερς κ οχι μονο θα καταλαβουν ποσο ποιο ανωτερο ειναι απο τα ετοιμα τριγκερς στο εμποριο...νυχτα με τη μερα...

περιμενω σχολια κ παραλλαγες

spread the knowledge /m/

η ιδεα ξεκινησε απο αυτα τα παλικαρια οποτε οι δοξα σε αυτους...
http://www.chaosstar.net/pedal.html
« Τελευταία τροποποίηση: 31/01/08, 18:12 από morello »
Solo, I'm a soloist on a solo list
All live, never on a floppy disk
Inka, inka, bottle of ink
Paintings of rebellion
Drawn up by the thoughts I think

Αποσυνδεδεμένος Nick_Dominate

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/dominatedeathmetal
1)..δεν χρειαζεται τζακ καλωδιο..αφου το καλωδιο ηχειων κολαει σε τζακ βισματα...απο κει φευγει κατ ευθειαν για εγκεφαλο.

2)χρειαζεται ενας ανταπτορας απο 2τζακ σε 1...καθως οι πιο πολλοι εγκεφαλοι εχουν 1εισοδο για κικ μονο.

στην ουσια αντι να τριγκαρεις το δερμα η την σιτα..που λογω μεγαλης επιφανειας ψιλομπερδευει τα χτυπηματα..
απλα τριγκαρεις τον κοπανο..το μονο μειονεκτημα ειναι οτι δεν μπορεις να εχεις δυναμικες αναλογες με τις δυναμικες που σου δινει η οποιαδηποτε μεμβρανη (επιφανεια).

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
3326 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/01/08, 09:57
από delfinaki
2 Απαντήσεις
4703 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/08, 19:00
από bluesbreaker
2 Απαντήσεις
2267 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/02/10, 08:17
από skiaxtro
0 Απαντήσεις
2016 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/10, 22:00
από pop4life
5 Απαντήσεις
2389 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/12/11, 09:09
από augo
10 Απαντήσεις
4891 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/12, 13:24
από YmiRLinG
1 Απαντήσεις
2450 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/12/12, 17:17
από Ιππέας
0 Απαντήσεις
34542 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/13, 16:49
από Spyros Delta
0 Απαντήσεις
2972 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/10/13, 22:59
από ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος
41 Απαντήσεις
31277 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/01/16, 16:52
από saved