Αποστολέας Θέμα: ΑΕΚ  (Αναγνώστηκε 271388 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #875 στις: 18/09/09, 00:40 »
G.K. να είσαι σίγουρος πως κανένας δεν είναι τόσο αφελής ώστε να πιστεύει κάτι τέτοιο.

Το θέμα δεν είναι αυτό. Δε περιμένω να δω μια ομάδα που θα εξαφανίσει την Έβερτον (μια καλή ομάδα σε κακή κατάσταση). Το θέμα είναι τι οργάνωση και τι διάθεση βλέπεις μέσα στο γήπεδο. Σαν ομάδα γειτονιάς ήτανε. Και ο αμυντικός προσανατολισμός ανύπαρκτος. Παρεμπιπτόντως την ίδια εμφάνιση είχε και με Ατρόμητο. Απλώς η Έβερτον είναι Πρέμιερ Λιγκ.

Αυτό που περίμενα, εγώ τουλάχιστον, να δω είναι ένα σύνολο συμπαγές που δε θα πελαγοδρομεί σε κάθε επίθεση του αντιπάλου. Δε θα μιλήσω καν για επίθεση όπου εκ των πραγμάτων θέλει να δουλέψεις σε αυτοματισμούς που απαιτούν χρόνο (για τις ελληνικές ομάδες θέλει μέχρι το Μάρτιο...).
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #876 στις: 18/09/09, 00:50 »
Συμφωνω απολυτα με αυτο...
Απλα (χωρις να εχς καμια διαθεση δικαιολογησης της ΑΕΚ) επαιξε με μια ομαδα απο τις καλυτερες και πιο σταθερες της Αγγλιας τα τελευταια 5 χρονια, με τον ιδιο προπονητη (τον ικανοτατο David Moyes).
Και προφανως η ΑΕΚ με τις τοσες μεταγραφες την τελευταια στιγμη θελει ακομα 2 μηνες για να δεσει και να παιξει λιγο μπαλιτσα.


Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #877 στις: 18/09/09, 16:22 »
Πάντως στο score πρέπει να είναι μεγάλοι Θεοί.Έχουν φάει 4 αλλά προλαβαίνουν να κοροιδέψουν στο εξώφυλλο και ολυμπιακό και παναθηναικό.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #878 στις: 21/09/09, 02:56 »
Να πω κι εγώ ότι ο Άρτσε είναι επικίνδυνος και φάνηκε και σήμερα αυτό στα Γιάννενα. Ο Γιάχιτς από την άλλη μου φαίνεται καλό εργαλείο. Ο Αραούχο με εξαίρεση τη κόκκινη στην Έβερτον είναι καλός πάιχτης και συγκριτικά ο καλύτερος από τους ακραίους μπακ που είχαμε τα τελευταία χρόνια. Ο Νέμεθ είναι πολύ καλός και δείχνει να συνεργάζεται καλά με τον Μπλάνκο, ο οποίος μπορεί να δείχνει ντεφορμέ, αλλά θέλει και υποστήριξη από τα χαφ και καλές πάσες. Φέτος όλα δείχνουν ότι θα στρώσουμε στη πορεία, αλλά θα έχουμε χάσει αρκετούς βαθμούς μέχρι να γίνει αυτό , οπότε...μία από τα ίδια.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #879 στις: 23/09/09, 13:31 »
1-1 σήμερα, Νέμεθ στο 37' και Dudu στο 78'..  8)

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #880 στις: 23/09/09, 14:28 »
1-1 σήμερα, Νέμεθ στο 37' και Dudu στο 78'..  8)

Φιλε gers αν γινει ετσι οπως τα λες δωσε μου το τηλεφωνο σου να σε ρωτησω να μου πεις 6 νουμερα...


Αποσυνδεδεμένος lordi13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • the icon of dominance
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #881 στις: 23/09/09, 16:20 »
1-1 σήμερα, Νέμεθ στο 37' και Dudu στο 78'..  8)

0-1 λεω εγω

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #882 στις: 23/09/09, 19:47 »
Αντε να πω και εγω την κοτσανα μου...
0-0...Και το ματσακι θα ειναι λιγο σουπα...


Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #883 στις: 23/09/09, 23:18 »
1-1 σήμερα, Νέμεθ στο 37' και Dudu στο 78'..  8)

Ντάξει, μη βαράτε, τουλάχιστον πέτυχα τον σκόρερ της ΑΕΚ.. ;D Και να θυμάστε, αν ο Νέμεθ είχε βάλει την κοντινή κεφαλιά στο τριανταφεύγα, όλα θα πήγαιναν όπως υπολόγιζα! 8) :P

Σοβαρά τώρα, μέτριο ματς, ελεεινός ο εκφωνητής του novasports, εκνευρίστηκα αφάνταστα που δεν μπήκε το γκολ μετά την πατάτα του Νικοπολίδη.. Κάποτε θα την πατήσει με τις ντρίπλες του, αυτό είναι σίγουρο.. Τυχερός που αυτό δε συνέβη σήμερα...

Αποσυνδεδεμένος Panos the Greek

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 382
  • Φύλο: Άντρας
  • Unforgettable, Irreplaceable, Immortal
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #884 στις: 24/09/09, 00:04 »
Απορώ πώς είναι δυνατόν να παίρνουμε (ΟΣΦΠ) τα αποτελέσματα παίζοντας χειρότρα από τον αντίπαλο :) Η αλήθεια είναι πώς η ΑΕΚ άξιζε περισσότερο τη νίκη, αλλά ο Ολυμπιακός είχε σήμερα τύχη και έναν φοβερό Βασίλη Τοροσίδη!

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #885 στις: 24/09/09, 00:51 »
Πραγματικά απορώ που κερδίσαμε... Αλλά βέβαια όταν δέχεται μία ομάδα 2 γκολ που και στα 2, 3 αμυντικοί και ο τέρμας δε μπορούν να σταματήσουν τον αντίπαλο δεξιό μπακ, λογικό είναι... Κρίμα που δεν δόθηκε το χέρι του Μέλμπεργκ, μάλλον θα βλέπαμε άλλο ματς...

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #886 στις: 24/09/09, 01:29 »
Καλη η ΑΕΚ απο τη μεση και μπροστα (αν και θελει λιγη περισσοτερη ποιοτητα στα κεντρικα χαφ) αλλα η αμυνα της ειναι... ::)
Ο πιτσιρικος ο Νεμεθ ειναι μεγαλο ταλεντο, μου αρεσει παρα πολυ ως παικτης!

Απο τον Ολυμπιακο ειχαμε ενα ματς καρμπον με αυτο της Τουμπας...Εμφαση στην αμυνα (αν και σημερα δεν ηταν τοσο σταθερη οσο τις αλλες φορες) και με σεντρες στην επιθεση...
Κατι μου λεει πως με τον τροπο που σχεδιαστηκε φετος η ομαδα θα εχει προβλημα οταν αντιμετωπιζει ομαδες που κλεινονται. Αρχης γενομενης το Σαββατο με Πανιωνιο...

Καλυτερη του γραμμη μεχρι στιγμης, οσο οξυμωρο κι αν ακουστει, η αμυνα του. Θεωρω πως με την καλη του αμυνα και με λιγη ρεντα εχει τα φοντα να περασει στους ''16'' του Champions League.
Για την Ελλαδα διατηρω τις επιφυλαξεις μου εξαιτιας της αδυναμιας δημιουργιας φασεων.
« Τελευταία τροποποίηση: 24/09/09, 01:31 από G.K. the Greek »


Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #887 στις: 24/09/09, 09:57 »
Για να πω την αλήθεια, μου άρεσε αρκετά η ΑΕΚ.. Πριν τον αγώνα, και έχοντας παρακολουθήσει μερικά παιχνίδια της στα οποία η απόδοση της ήταν μέτρια, την θεωρούσα outsider για το χθεσινό παιχνίδι.. Ομολογώ ότι δεν την περίμενα τόσο δυνατή χθες, αλλά φέτος έχει μερικούς πολύ αξιόλογους παίχτες.. Ο Νέμεθ είναι μάλλον η αποκάλυψη της φετινής ΑΕΚ, ο Γκερέιρο είναι ένας τυπικός φαντεζί βραζιλιάνος ο οποίος όμως ακόμα πρέπει να μάθει τους συμπαίχτες του για να τους αξιοποιεί καλύτερα, ενώ και ο Αραούχο είναι το δεξί μπακ που έλειπε τόσα χρόνια από την ΑΕΚ.. Παρόλα αυτά, με τον Μπλάνκο ντεφορμέ, τον Σκόκο να μην έχει πάθος στο παιχνίδι του, με ένα πολύ κακό Μάκο και το κέντρο της άμυνας να πελαγοδρομεί, μοιραία ήρθε η ήττα από τον αποτελεσματικό ΟΣΦΠ.. Η ΑΕΚ ακόμα δεν έχει "μάθει" να κερδίζει τα ντέρμπι και αυτό φαίνεται.. Δεν νομίζω να ξαναβρεί τόσο μέτριο ΟΣΦΠ και ήταν χρυσή ευκαιρία της να τον κερδίσει..

Δεν μου αρέσει να μιλάω για διαιτησία, αλλά όταν αφήνεις ένα παίχτη όπως ο Τοροσίδης (ο οποίος δεν είναι κανένα τέρας τεχνικής) να σου "σακουλιάζει" 3 αμυντικούς και να κρεμάει τον τερματοφύλακα σαν σε προπόνηση, ε τότε δεν σου φταίει κανένας Δαλούκας.. Ο Μπάγεβιτς έχει κάνει καλή δουλειά στην ΑΕΚ αλλά πάσχει από το σύνδρομο που τον ταλαιπωρεί εδώ και χρόνια.. Απλά κοιμάται στο γήπεδο.. Δεν μπορεί να είσαι στο 0-2, να επιθυμείς την επιστροφή στο παιχνίδι, να βλέπεις τον ΟΣΦΠ κλεισμένο πίσω και να μην βάζεις και το Λεονάρντο μαζί με τον Μαντούκα από το 60'.. Τι φοβήθηκε ακριβώς; Μην δεχθεί και 3ο γκολ; Τι θα άλλαζε; Εν πάσει περιπτώσει, ως γνωστόν στην Ελλάδα, τα ντέρμπι δεν κρίνουν τον πρωταθλητή, οπότε η σοβαρή ΑΕΚ έχει αρκετές πιθανότητες να αποτελέσει αξιόπιστο διεκδικητή του τίτλου φέτος (αν αναλογιστεί κανένας και το χαμηλό επίπεδο όλων των πρωτοκλασάτων ομάδων φέτος)..

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #888 στις: 24/09/09, 17:15 »
Faser, συμφωνώ γενικότερα αλλά δε νομίζω πως είναι από τους αγώνες που η διαιτησία πρέπει να περάσει απαρατήρητη... :-\ Ειδικά οι 2 φάσεις με τον Μέλμπεργκ, νομίζω πως έβγαζαν μάτι...

Αποσυνδεδεμένος lordi13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • the icon of dominance
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #889 στις: 24/09/09, 18:04 »
για να σας λυσω τισ αποριες να πως νικησαν οι γαυροι




 8) 0:)

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #890 στις: 24/09/09, 18:31 »
για να σας λυσω τισ αποριες να πως νικησαν οι γαυροι


http://www.youtube.com/watch?v=0BfAeUk0sx4

 8) 0:)


Μερικες φορες νομιζω πως καποιοι, παρασυρομενοι απο τον οπαδισμο τους, ξεχνανε την οποια μπαλα ξερουν για να δικαιολογησουν τις ομαδες τους...
Και για να παμε στο χθεσινο...Κανενα πεναλτι δεν υπηρχε στη φαση με το Mellberg...Η φαση του Αβρααμ ειναι καθαρο διωξιμο (βρισκει τη μπαλα) και ο Νεμεθ βουταει εντυπωσιακα...
Ο Μακος εκανε αλλα 2 φαουλ που ηταν για κιτρινη καρτα...
Τωρα για τη φαση του Τοροσιδη δε θα μπω καν στη διαδικασια να σχολιασω τη δηθεν ''αγκωνια''. Αν αυτο ειναι αποβολη τοτε οι φιλοι μου στη Score Live και στη Νεα Ωρα να πανε να μαθουνε λιιιιιγο μπαλα...Αλλη λυση ειναι να μετεχουν μονοχειροι η και κουλοι ποδοσφαιριστες...

Τελος επειδη ολοι ξαφνικα οι Παναθηναικοι / Αεκτζηδες γινανε υπερβολικα παρατηρητικοι, για ποιο λογο κανενας δεν ειδε οτι το γκολ της ΑΕΚ ειναι ακυρο αφου ο Μπλανκο ηταν οφσαιντ???

Και τελος φιλε Lordi13 (που αν κρινω απο το serial number σου ειναι Παναθηναικος) η ομαδα σου πως νικησε τον Αρη στο ΟΑΚΑ?? Μηπως εκει εγινε καμια πεναλταρα στο '90..?

Συγγνωμη για τον τονο μου αλλα φτανει πια με αυτη την κωλονοοτροπια να τα ριχνουμε στους διαιτητες...
Εχθες δε νικησε ο καλυτερος το δικαιο ηταν η ισοπαλια...Ο Ολυμπιακος το πηρε χωρις να το καταλαβει η ΑΕΚ...
Αλλα αφηστε τη διαιτησια ρε ΑΕκτζηδες. Αν κοιταξετε τα εξωφυλλα της επομενης καθε ντερμπι ΑΕΚ Ολυμπιακου ειναι τα ιδια... Τεινει να καταντησει γραφικο...Εδω να μου πεις ανακαλυψανε σφαγη περυσι στο 0-1 με το Galletti...

Τωρα για τις αφισες με το 4-0 του Ριβαλντο στα αποδυτηρια του Ολυμπιακου...Μικραινουν την ΑΕΚ ολα αυτα!

EDIT: Για να δωσω και μια απαντηση στον Πανο απο κατω πιστευω πως αν το ''χερι'' του Mellberg δινοταν στο Καραισκακη υπερ του Ολυμπιακου ΠΑΛΙ τις ιδιες αντιδρασεις για παραγκα θα ειχαμε...
« Τελευταία τροποποίηση: 24/09/09, 18:47 από G.K. the Greek »


Αποσυνδεδεμένος Panos the Greek

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 382
  • Φύλο: Άντρας
  • Unforgettable, Irreplaceable, Immortal
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #891 στις: 24/09/09, 18:37 »
Από όλα αυτά μόνο το χέρι το Μέλμπεργκ βγάζει μάτια... Ηρεμήστε πιά, όποτε χάνετε τα ίδια λέτε.. Εντάξει δεν δώθηκε ένα πέναλτι, και μπορεί και κανα δυό φάουλ αλλά απο 'κει και πέρα δεν φταίει ο Δαλούκας αν δεν είναι ικανός ο Γιάχιτς να σταματήσει το σλάλομ ενός δεξιού μπακ ή εάν ο Σάχα κάνει... σαφάρι...

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #892 στις: 24/09/09, 19:01 »
Να με συμπαθάτε ρε μάγκες, αλλά δεν θα συμφωνήσω για το χέρι του Μέλμπεργκ...κι είναι γνωστό πως ούτε κάφρος είμαι, ούτε κανένας τυλφωμένος οπαδός δηλώνω. Δεν είχα ποτέ μάλιστα πρόβλημα να παραδεχθώ τα μύρια όσα. Και δεν συμφωνώ γιατί πλέον η παράβαση βασίζεται στον ορισμό περί πρόθεσης. Σύμφωνα λοιπόν με τις οδηγίες που έχουν δοθεί στους διαιτητές και μπορεί κάποιος να βρει στο www.diaitisia.gr, ας απαντήσει με το χέρι στην καρδιά αν με γνώμονα τα παρακάτω, ο Μέλμπεργκ είχε σαφέστατη σκοπιμότητα να σταματήσει τη μπάλα με το χέρι, όταν αυτή η τελευταία άλλαξε κατεύθυνση στο 1.5 μέτρο:

Άγγιγµα της µπάλας µε το χέρι

"Το άγγιγµα της µπάλας µε το χέρι αφορά την µε πρόθεση ενέργεια του παίκτη να έχει επαφή µε τη µπάλα χρησιµοποιώντας το χέρι ή το βραχίονά του. Στις περιπτώσεις αυτές ο ∆ιαιτητής πρέπει να λαµβάνει υπόψη του τ’  ακόλουθα:

-Τη σκοπιµότητα, τη διάθεση του παίκτη  (πρόθεση), να αγγίξει ή να σταµατήσει την µπάλα.

-Τη κίνηση του χεριού προς τη µπάλα και όχι της µπάλας προς το χέρι.

-Την απόσταση του χεριού από τη µπάλα και τον αντίπαλο που σουτάρει
(απροσδόκητη κίνηση της µπάλας).

-Αντίδραση του παίκτη µε το να προσπαθεί ν’ αποφύγει τη µπάλα.

-Την δυνατότητα - ικανότητα του παίκτη ν’  αποφύγει το κτύπηµα της µπάλας µε το χέρι.

-Αν τα χέρια ή οι βραχίονες του παίκτη είναι σε φυσική θέση κατά την εξέλιξη της φάσης."

Κάτι αντίστοιχο συνέβη στο εξής παιχνίδι που, κι όμως, δεν ευνοήθηκε ο Ολυμπιακός κι ορθότατα δεν καταλογίστηκε τίποτα, διότι ο παίχτης δεν μπορεί άξαφνα να γίνει αόρατος, όταν σκάει στο καπάκι η μπάλα πάνω του.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #893 στις: 24/09/09, 19:03 »
Δεν ηταν πεναλτυ το χερι του Mellberg? Να δω τι αλλο θα ακουσουμε...

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #894 στις: 24/09/09, 19:07 »
Για να είμαστε ειλικρινείς. Καθαρό πέναλτυ στη φάση του Μέλμπεργκ. Τα χέρια του είναι παρατεταμένα και πανε προς τη μπαλα. Δεν δειχνει διαθεση να αποφυγει τη μπαλα. Και στο παναθηναικός-άρης δεν έδωσε καραμπινατο πέναλτυ στον άρη. Είναι φανερό οτι "σπρώχνονται" οι αιώνιοι

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #895 στις: 24/09/09, 19:10 »
Είναι φανερό οτι "σπρώχνονται" οι αιώνιοι

Καλα, κι αυτο ειναι λιγο τραβηγμενο να το πουμε απο τωρα...το σπρωξιμο δεν ειναι για 1-2 αγωνιστικες, αλλα για περισσοτερες...το σιγουρο ηταν πως θελαν να χτυπησουν τον Γκαγκατση, γι' αυτο και οι διαιτησιες αυτες στον ΠΑΟΚ...

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #896 στις: 24/09/09, 19:13 »
Ας είναι καλά τα πρωτοσέλιδα των εφημερίδων, τα ουγκ και τα καφριλίκια που μας έχουν διαποτίσει στο έπακρο. Αν επιδιώξεις να δώσεις και κανένα ουσιαστικό επιχείρημα για να κυλήσει η συζήτηση, αναφέροντας επίσημους κανονισμούς μπορεί να σε κοιτάξουν και σαν Αρειανό. Πάντως αυτούς τους τελευταίους δεν τους συντάσσω ο ίδιος, ούτε καν ο Θείος. Τα ίδια έλεγε κι ο Βασιλάκης στον Δημητριάδη χθες το βράδυ, και μόνο που δεν τον έπιασε από το λαιμό. Βλέπεις, καλώς ή κακώς, ο κανόνας παιδιάς θέτει ως καθοριστικό παράγοντα απόδοσης πέναλτι την πρόθεση κι όχι αν βρήκε ή δεν βρήκε. Αυτά ίσχυαν κάποτε. Με αυτό το κριτήριο λοιπόν, ο Μέλμπεργκ για να αποφύγει μια μπάλα που αλλάζει κατεύθυνση στο 1.5 μέτρο, θα έπρεπε να είναι ο Flash Gordon.

@moonchild

Ο χριστιανός πηδάει για να πάρει κεφαλιά, η οποία, αν δεν την έβρισκε ο παίχτης της ΑΕΚ, θα κατέληγε πράγματι στο δικό του κεφάλι. Πως ακριβώς προκύπτει η εν λόγω πρόθεση; Έχουν υπάρξει πάμπολλες περιπτώσεις χεριών που δεν καταλογίστηκαν, είτε ήταν σε παράταση, ήταν όπως αλλιώς, ακριβώς γιατί δεν υπήρχε η πρόθεση να σταματήσουν την μπάλα.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #897 στις: 24/09/09, 19:37 »
Faser, συμφωνώ γενικότερα αλλά δε νομίζω πως είναι από τους αγώνες που η διαιτησία πρέπει να περάσει απαρατήρητη... :-\ Ειδικά οι 2 φάσεις με τον Μέλμπεργκ, νομίζω πως έβγαζαν μάτι...
Δεν ξέρω, ίσως και να έχεις και δίκιο.. Πάντως προσωπικά από τη μέρα που το πήρα απόφαση να μην ξανασχοληθώ με τη διαιτησία, πιστεύω πως βλέπω και αναλύω καλύτερα και πιο εύστοχα τις αδυναμίες των ομάδων και των παιχνιδιών που παρακολουθώ..

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #898 στις: 24/09/09, 19:54 »
Πέρα απ το πέναλτι το έμμεσο που δε δόθηκε μην το ξεχνάμε...
Γιατί την πασούλα στον Αντωνάκη την είδαν όλοι εκτός απ αυτόν που έπρεπε....

Το θέμα δεν είναι αν ο Τοροσίδης μας άδειασε και μας έριξε τα 2 γκολάκια.Μαγκιά του και μπράβο του.Δεν ξέρω αν θα χε την ίδια ψυχολογία αν είχαμε βάλει 2 γκολ εμείς πριν.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Spiral-Architect

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #899 στις: 24/09/09, 20:39 »
Κριμα για τον γαυρο δεν χρειαζεται διαιτησια.Πρεπει να εισαι πολυ πωρωμενος και να διαβαζεις Πρωταθλητη για να μην δεις ο,τι εγινε χτες..Δεν λεω τους αδειασε ο Τοροσιδης αλλα να τις χαιρονται  τετοιες νικες.Μονο οι γαυροι τα κανουν αυτα ,οι βαζελοι τα παραδεχονται τουλαχιστον.Οι εφημεριδες το μονο που κανουν ειναι να δημιουργουν εντυπωσεις .&-
« Τελευταία τροποποίηση: 24/09/09, 20:41 από Spiral-Architect »
For all the caterwauling that has gone on about new musicians that have shown up in recent years being touted as the "next Miles"
or "Duke Ellington of their generation", Jaco outranks them all.
-Pat Metheny