Αποστολέας Θέμα: γενικη ελλειψη schecter (μαλλον απο το εργοστασιο)  (Αναγνώστηκε 14999 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος freddy692000

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Τωρα τελευταια αρχισα να ενδιαφερομαι για schecter κιθαρες και ψαχνω 7-χορδη ετσι κατεληξα σε schecter αλλα το θεμα ειναι οτι ο thomann εχει τρελη ελλειψη σε schecter γενικως και τελειως σε 7 χορδες :'(.Καθως εψαχνα ενα σωρο μαγαζια σε γερμανια και αγγλια παρατηρησα οτι κανενα δεν ειχε διαθεριμη 7χορδη schecter (hellraiser η Loomis 7) εκανα και μια γυρα στα μαγαζια τισ ομονοιας και δεν βρηκα τπτ απο schecter και γενικα 7χορδες :'(.Και απο οτι μου ειπε και ενα παιδι εδω στο forum περιμενε την loomis του 1 χρονο.Οποτε υποθετω ολα αυτα μας παραπεμπουν στο συμπερασμα οτι υπαρχει γενικη ελλειψη schecter σε ελλαδα και ευρωπη.Το θεμα ειναι ομως που θα βρω την loomis που θελω να παρω και πριν την παρω να δοκιμασω καπια καλη 7-χορδη για να δω αν με βολευει το μπρατσο και η ταστιερα 7χορδης...??? ???
(επισης αν κανω λαθος αποδειξτε το...)  :P

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
κοίτα και στα μαγαζιά των εξαρχείων...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
"Γενική" έλλειψη Schecter δεν είμαι σίγουρος αν υπάρχει. Αν κοιτάξεις όλα τα μοντέλα που έχει ο Thomann, θα δεις οτι πολλά από αυτά είναι σε στοκ και επομένως διαθέσιμα. Εξάλλου απ' ό,τι θυμάμαι, ο Τhomann μέχρι πρόσφατα (αρχές της χρονιάς περίπου) δεν είχε σχεδόν τίποτα από Schecter και μόνο τους τελευταίους μήνες άρχισαν να εμφανίζονται περισσότερα μοντέλα στις σελίδες του.

Εκτός αυτού πρέπει να ξέρεις ότι το Soundcontrol που είχε το μεγαλύτερο στοκ από Schecter στην Αγγλία δεν υπάρχει πλέον και δεν είμαι σίγουρος αν το Reverb (η φίρμα που αγόρασε κάποια από τα μαγαζιά του Soundcontrol) θα συνεχίσει να έχει τις Schecter. Από τα υπόλοιπα μαγαζιά που αναφέρονται ως Schecter dealers στη λίστα της Arbiter UK (εισαγωγέας) τα περισσότερα που έχω κοιτάξει δεν αναφέρουν καν τις Schecter στο στοκ τους. Σχεδόν όλα εξάλλου είναι μικρά μαγαζιά, οπότε είναι μάλλον απίθανο να έχουν μεγάλο στοκ από οτιδήποτε. Το είχα ψάξει και εγώ το θέμα σχετικά πρόσφατα και πλέον κοιτάω μόνο Αμερικάνικα ebay stores όπου συνήθως βρίσκω και καλύτερες τιμές.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος freddy692000

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Το θεμα ειναι οτι αυτο το θεμα με τσαντιζει απιστευτα η παρακμη η ιδια εννοω απο την στιγμη που η schecter  δεν ειναι οτι να ναι μαρκα για δεν υπαρχει ,μηπως ειναι ειναι μαπα μαρκα και δεν αξιζει, δεν ξερω???παντως η τα μαγαζια εχουν την schecter κλασμενη η το εργοστασιο δεν παραγει...

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Η schecter σκιζει τα παντα κατω απο τα 1000 ευρω.
Το γεγονος οτι δεν βρισκεις πουθενα, δεν ειναι παρα τρανη αποδειξη για το παραπανω.

Η ζητηση ειναι τοσο πρωτοφανως μεγαλη, που το εργοστασιο δεν προλαβαινει.

Επειδη κι εγω σκοπευω να χτυπησω μια πριν τα χριστουγεννα, θα σου ελεγα να ευχεσαι οπως κι εγω να συνεχισει να υπαρχει ελλειψη (ναι καλα διαβασες),
διοτι αν σταματησει να υπαρχει, θα σημαινει οτι η εξαιρετικη ποιοτητα της Diamond series εχει παρει την κατω βολτα, προκειμενου να επιταχυνθει η παραγωγη.

Εγω ειμαι προθυμος να περιμενω ενα χρονο για την Σεκτερ μου (ενταξει, ενα χρονο που λεει ο λογος), προκειμενου να ειμαι βεβαιος οτι θα ειναι αναλογης ποιοτητας με τις υπολοιπες που εχω πιασει.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Το θεμα ειναι οτι αυτο το θεμα με τσαντιζει απιστευτα η παρακμη η ιδια εννοω απο την στιγμη που η schecter  δεν ειναι οτι να ναι μαρκα για δεν υπαρχει ,μηπως ειναι ειναι μαπα μαρκα και δεν αξιζει, δεν ξερω???παντως η τα μαγαζια εχουν την schecter κλασμενη η το εργοστασιο δεν παραγει...

Ναι, μεγάλη παρακμή! Μιλάμε για πραγματικό αίσχος!!! ::)

Εναλλακτικά μπορείς πάντα να αγοράσεις μια Fender, Gibson ή οποιαδήποτε άλλο υπερτιμημένο όργανο που μπορείς να βρεις πανεύκολα και για το οποίο πληρώνεις το όνομα αντί για ποιότητα κατασκευής... ;)
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Επειδή ενδιαφέρθηκε ένας φίλος, η έλλειψη σε στοκ είναι πανευρωπαικό φαινόμενο.
Δεν κινείται τπτ!!!

Τελικά καταλήξαμε στο αμερικάνικο e-bay!  ;)
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Ναι, μεγάλη παρακμή! Μιλάμε για πραγματικό αίσχος!!! ::)

Εναλλακτικά μπορείς πάντα να αγοράσεις μια Fender, Gibson ή οποιαδήποτε άλλο υπερτιμημένο όργανο που μπορείς να βρεις πανεύκολα και για το οποίο πληρώνεις το όνομα αντί για ποιότητα κατασκευής... ;)

Συγγνωμη, αλλα για να λεμε και του στραβου το δικιο η fender, εχει μερικα καταπληκτικα οργανα σε παρα πολυ καλες τιμες. Πχ η baja tele, και αν δεν κανω λαθος η σειρα 60 της stratocaster.

Για την gibson, δεν εχεις και πολυ αδικο, αλλα δεν μπορεις να πεις οτι και η ποιοτητα ειναι χαλια! Επιφον γινανε? Υπερτιμημενες μπορει, αλλα νομιζω οτι τα παρουσιαζεις λιγακι υπερβολικα τα πραγματα ;)

Αποσυνδεδεμένος freddy692000

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δηλαδη η schecter ειναι τοσο καλες και με σωστη τιμη κιθαρες που γινεται χαμος και το εργοστασιο δεν προλαβαινει??? αμα ειναι ετσι τοτε σιγουρα θα παρω μια loomis η hellraiser!ποτε δεν θα επερνα μια fender,gibson γιατι ειναι πανακριβες και δεν προσφερουν τπτ σχετικα με αλλες εταιριες.Τελικα αμα θελω μια αμεσα πρεπει να περιμενω ενα χρονο (πολυ αμεσα) η να κοιταξω αμερικανικο ebay που θα πληρωσω και ενα σωρο επιπλεον επειδη ειναι απο αμερικη.Καλες επιλογες εχω...(κοιταξα αγγλικο ebay και δεν υπηρχε τπτ,btw θελω καινουριο οργανο οχι second hand)

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Συγγνωμη, αλλα για να λεμε και του στραβου το δικιο η fender, εχει μερικα καταπληκτικα οργανα σε παρα πολυ καλες τιμες. Πχ η baja tele, και αν δεν κανω λαθος η σειρα 60 της stratocaster.

Για την gibson, δεν εχεις και πολυ αδικο, αλλα δεν μπορεις να πεις οτι και η ποιοτητα ειναι χαλια! Επιφον γινανε? Υπερτιμημενες μπορει, αλλα νομιζω οτι τα παρουσιαζεις λιγακι υπερβολικα τα πραγματα ;)

Προφανώς είναι και θέμα οπτικής γωνίας. Δεν λέω ότι η Fender δεν βγάζει καλά όργανα, και η Baja είναι ένα πολύ καλό παράδειγμα κιθάρας καλής ποιότητας σε λογική τιμή. Θα μπορούσα επίσης να σού αναφέρω και τις Classic Player Strat ή τις Lone Star. Έχεις δει όμως πόσο κοστίζουν τα Αμερικάνικα όργανα; Για να μη μιλήσουμε για κάτι Custom Shop, Closet Classic, NOS, Relic (άλλη ανοησία κι αυτή, αγοράζεις όργανο παλαιωμένο και το πληρώνεις έξτρα) και διάφορα άλλα μοντέλα που βγάζει η Fender και τα οποία τιμώνται με τετραψήφια νούμερα.

Όσο για τη Gibson, εγώ ήμουν πάντα φανατικός της Les Paul. Αυτό όμως δεν με εμποδίζει να θεωρώ ότι η τιμή μιας Standard είναι υπερβολική σε σχέση με το τι προσφέρει ενώ άλλα πιο προσιτά μοντέλα, π.χ. Studio πάσχουν στο θέμα της ποιότητας κατασκευής και της αξιοπιστίας.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος freddy692000

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ναι αυτο λεω και εγω εχουν κανει ονομα και τα πληρωνεις χρυσα ελεος.ειδικα η fender που εχει maiden,malmsteen την εχει δει και βαζει οτι τιμη κατσει απο την στιγμη που τα ξυλα μιας κιθαρας και τα καλυτερα να ειναι δεν ξεπερνουν μια ορισμενη τιμη οι μαγνητες αντε να εχουν 100ε ο ενας και το βαξιμο ποσο εχει δηλαδη 500ε???και στην τελικη ενταξει εχουν ωραιο ηχο αλλα δεν πληρωνεις το  ηχο πληρωνεις ενα σωρο αλλα...τεσπα το θεμα ειναι οτι η schecter εχει ελλειψη και θα μου βγει η παναγια να παρω μια.Ο thomann τις εχει στην λιστα του τις 7χορδες αλλα δεν τις εχει λετε να φερει κανα καλο αποθεμα και νε τις εχει μετα?

Αποσυνδεδεμένος freddy692000

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Βασικα και κατι αλλο γραφει στο thomann οτι η hellraiser 7 (available on request) δηλαδη δεν την εχει αλλα αν την ζητησεις θα την φερει ξερει κανεισ αν οντως την φερνει και ποσο καιρο κανει????

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Βασικα και κατι αλλο γραφει στο thomann οτι η hellraiser 7 (available on request) δηλαδη δεν την εχει αλλα αν την ζητησεις θα την φερει ξερει κανεισ αν οντως την φερνει και ποσο καιρο κανει????

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να τούς στείλεις ένα email με αυτήν ακριβώς την ερώτηση. Εμείς τι να σού πούμε...;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος freddy692000

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
φιλε βρηκα το αντιπρωσοπο της schecter στην γερμανια και εχει ολες τις 7χορδες και μη stock αλλα το θεμα ειναι στελνει εκτος γερμανιας?δεν ξερω και γερμανικα ρε γ**ωτο...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
φιλε βρηκα το αντιπρωσοπο της schecter στην γερμανια και εχει ολες τις 7χορδες και μη stock αλλα το θεμα ειναι στελνει εκτος γερμανιας?δεν ξερω και γερμανικα ρε γ**ωτο...

Την PPC Music εννοείς...;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος freddy692000

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
nai ppcmusic.de

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Προφανώς είναι και θέμα οπτικής γωνίας. Δεν λέω ότι η Fender δεν βγάζει καλά όργανα, και η Baja είναι ένα πολύ καλό παράδειγμα κιθάρας καλής ποιότητας σε λογική τιμή. Θα μπορούσα επίσης να σού αναφέρω και τις Classic Player Strat ή τις Lone Star. Έχεις δει όμως πόσο κοστίζουν τα Αμερικάνικα όργανα; Για να μη μιλήσουμε για κάτι Custom Shop, Closet Classic, NOS, Relic (άλλη ανοησία κι αυτή, αγοράζεις όργανο παλαιωμένο και το πληρώνεις έξτρα) και διάφορα άλλα μοντέλα που βγάζει η Fender και τα οποία τιμώνται με τετραψήφια νούμερα.

Όσο για τη Gibson, εγώ ήμουν πάντα φανατικός της Les Paul. Αυτό όμως δεν με εμποδίζει να θεωρώ ότι η τιμή μιας Standard είναι υπερβολική σε σχέση με το τι προσφέρει ενώ άλλα πιο προσιτά μοντέλα, π.χ. Studio πάσχουν στο θέμα της ποιότητας κατασκευής και της αξιοπιστίας.

Συμφωνω μαζι σου σε οσα λες, απλα στο πρωτο ποστ σου, το θετεις ετσι, ωστε ο αλλος νομιζει οτι δεν υπαρχει κανενα οργανο απο τις εταιριες που να αξιζει. Εκει ειναι η ενσταση μου.

Αποσυνδεδεμένος freddy692000

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Προφανώς είναι και θέμα οπτικής γωνίας. Δεν λέω ότι η Fender δεν βγάζει καλά όργανα, και η Baja είναι ένα πολύ καλό παράδειγμα κιθάρας καλής ποιότητας σε λογική τιμή. Θα μπορούσα επίσης να σού αναφέρω και τις Classic Player Strat ή τις Lone Star. Έχεις δει όμως πόσο κοστίζουν τα Αμερικάνικα όργανα; Για να μη μιλήσουμε για κάτι Custom Shop, Closet Classic, NOS, Relic (άλλη ανοησία κι αυτή, αγοράζεις όργανο παλαιωμένο και το πληρώνεις έξτρα) και διάφορα άλλα μοντέλα που βγάζει η Fender και τα οποία τιμώνται με τετραψήφια νούμερα.

Όσο για τη Gibson, εγώ ήμουν πάντα φανατικός της Les Paul. Αυτό όμως δεν με εμποδίζει να θεωρώ ότι η τιμή μιας Standard είναι υπερβολική σε σχέση με το τι προσφέρει ενώ άλλα πιο προσιτά μοντέλα, π.χ. Studio πάσχουν στο θέμα της ποιότητας κατασκευής και της αξιοπιστίας.

Συμφωνω μαζι σου σε οσα λες, απλα στο πρωτο ποστ σου, το θετεις ετσι, ωστε ο αλλος νομιζει οτι δεν υπαρχει κανενα οργανο απο τις εταιριες που να αξιζει. Εκει ειναι η ενσταση μου.

Καλα οχι κι ετσι ρε παιδι μαλλον διατιπωση θα ηταν, οι περισσοτερες εταιριες ειναι καλες απλα σε μερικες οτι παιρνεις με 800 σε αλλα περνει με 1000+

Αποσυνδεδεμένος freddy692000

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ΑΑΑ εχω και μια αλλη ερωτηση.Η loomis 7 και η hellraiser 7 made in?????USA?? μπα δεν νομιζω...

Αποσυνδεδεμένος Seth21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 168
    • Προφίλ
Γιατι παιδευεστε με τον thomann και τα ευρωπαικα μαγαζια? Για schecter κατευθιαν ebay, βρισκεις οτι θες ετοιμοπαραδοτο και συνηθως φθηνοτερα.

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
ΑΑΑ εχω και μια αλλη ερωτηση.Η loomis 7 και η hellraiser 7 made in?????USA?? μπα δεν νομιζω...

Ολες οι Schecter κατασκευαζονται στην Κορεα σε εργοστασια της CORT με την οποια εχουν κατασκευαστικη συμφωνια. Μερικα μοντελα επισης κατασκευαζονται στην Κινα(κυριως η σειρα Omen). Στην Αμερικη κανει κιθαρες μονο το custom shop που εχουν στην Καλιφορνια, με τιμες εκκινησης τα 3500$
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Συμφωνω μαζι σου σε οσα λες, απλα στο πρωτο ποστ σου, το θετεις ετσι, ωστε ο αλλος νομιζει οτι δεν υπαρχει κανενα οργανο απο τις εταιριες που να αξιζει. Εκει ειναι η ενσταση μου.

Δεκτή η ένστασή σου και καταλαβαίνω ότι το post μου μπορεί να ερμηνευτεί έτσι. Προφανώς όμως θα ήταν ανοησία να ισχυριστώ ότι φίρμες όπως η Fender και η Gibson δεν έχουν μια κιθάρα της προκοπής. Απλά βλέπω την τιμολογιακή πολιτική τους που έρχεται σε αντίθεση με εταιρίες όπως Schecter, Vintage, Cort κλπ. Οι εταιρίες αυτές πιστεύω ότι προσφέρουν ποιοτικά και κυρίως αξιόπιστα όργανα που πολλές φορές βάζουν κάτω Fender παρόμοιας τιμής. Αυτό ήθελα να σχολιάσω και τίποτα παραπάνω.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
No prob ;) Ξεκαθαριστικε.

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Είναι σαφές πως ειδικά η Gibson πλεόν δουλεύει μόνο τ'όνομα της και όχι την ποιότητα που είχε πριν 10-15 χρόνια.Η Fender εξακολουθεί να βγάζει αρκετά όργανα σε λογικές τιμές.Απο κει και πέρα σε τέτοιες τιμές που μιλάμε εννοείται πως αν θες 7χορδη πας σε Ibanez και ποιότητα και τιμή και Made in Japan και αν θες σε custom shop εννοείται Musicman Petrucci BFR

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Mα αυτό ακριβώς λέμε. Ότι την ποιότητα της Gibson LP Standard την πληρώνεις 2 χιλιάρικα (όχι 3) ενώ της Epiphone LP Standard 500 Ευρώ και μιας Cort M600 λιγότερο από 400 Ευρώ. Στον καθένα εναπόκειται να αποφασίσει αν η Gibson αξίζει πραγματικά όσο τέσσερις Epiphone ή όσο πέντε Cort. Για να μην επιχειρήσουμε σύγκριση με καμιά PRS αντίστοιχης τιμής με μια Gibson LP, γιατί είμαι βέβαιος ότι το αποτέλεσμα δεν θα είναι καθόλου ευνοϊκό για τη Gibson.
« Τελευταία τροποποίηση: 09/09/08, 02:35 από Απόλλων »
Διψάς και δεν το ξέρεις...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
22 Απαντήσεις
9332 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/06/06, 01:17
από Gazaki
4 Απαντήσεις
3682 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/08, 01:34
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
16 Απαντήσεις
5359 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/05/08, 13:27
από Raz
6 Απαντήσεις
3942 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/07/08, 13:44
από nikosgr123
0 Απαντήσεις
1142 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/07/09, 17:28
από augo
2 Απαντήσεις
2748 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/03/10, 11:14
από Wise_One
9 Απαντήσεις
3357 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/03/11, 14:29
από mick77
9 Απαντήσεις
7695 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/11/19, 14:29
από Guitar Fan
9 Απαντήσεις
34427 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/04/14, 14:43
από Βραζίλης
9 Απαντήσεις
4365 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/14, 15:39
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood