Αποστολέας Θέμα: Νεα Δισκαρα απο ANATHEMA  (Αναγνώστηκε 5602 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Νεα Δισκαρα απο ANATHEMA
« στις: 29/05/10, 19:56 »
Καλα δεν μπορω να ειμαι αντικειμενικος με τους αναθεμα...πολλα χρονια περιμενα τον δισκο.οποτε πειτε εσεις!!!!
We are here ...were u there????
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Νεα Δισκαρα απο ANATHEMA
« Απάντηση #1 στις: 29/05/10, 21:33 »
Δυστηχως οχι.Οι πρωτες ακροασεις με απογοητευσαν και τον αφησα στην ακρη.Μολις τον λιωσω σε κλασικα επιπεδα Αναθεμα θα εχω πληρη γνωμη.Παντως μου φαινεται κατωτερο και απο natural disaster και ειδικα αν υπολογισουμε τα τοσα χρονια αναμονης και μερικης παπαρολογιας απο τον Danny. :(
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Νεα Δισκαρα απο ANATHEMA
« Απάντηση #2 στις: 01/06/10, 12:06 »
Κι εγω μαλλον προς την αποψη του Kiratzoharris οδευω...δε θεωρω οτι ειναι κακος, αλλα σιγουρα οχι πολυ καλυτερος απο εναν μετριο δισκο...ειναι θετικο που επεστρεψαν, παντως...

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Νεα Δισκαρα απο ANATHEMA
« Απάντηση #3 στις: 01/06/10, 18:54 »
τι θετικο μωρε... αφορμη για συναυλιες ειναι και τιποτα αλλο... ο δισκος δεν πιανει καν την ταξη του ματριου...
απογοητευση σκετη...

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νεα Δισκαρα απο ANATHEMA
« Απάντηση #4 στις: 02/06/10, 00:46 »
Όσοι δικαίως απογοητευτήκατε από τους anathema υπάρχει λύση στο πρόβλημα σας:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Ανετότατα ο δίσκος της χρονιάς μέχρι τώρα.Οι μάστορες επέστρεψαν.

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Νεα Δισκαρα απο ANATHEMA
« Απάντηση #5 στις: 02/06/10, 09:55 »
ωπ... δεν το ειχα παρει χαμπαρι... για να τσεκαρουμε...

Αποσυνδεδεμένος happydreamer

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Άντρας
  • Ω, εποχή, μου θυμίζεις τον Καίσαρα..
    • Προφίλ
    • FRAGILE DREAMS
Απ: Νεα Δισκαρα απο ANATHEMA
« Απάντηση #6 στις: 08/06/10, 15:24 »
Την πρώτη φορά που το άκουσα δεν μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση,χωρίς αυτό να σημαίνει ότι με απογοήτευσε.Πλέον όμως το ακούω τουλάχιστον ευχάριστα.Πολύ ωραίες μελωδίες με φοβερά φωνητικά και ενορχηστρώσεις.Ενδιαφέρον το γεγονός ότι δόθηκε αρκετή έμφαση στα πλήκτρα σε αυτό το album.
Σε γενικές γραμμές είναι κάτι το διαφορετικό και αυτό έχει ένα ρίσκο.Εμένα με κέρδισε.Αντικειμενικά είναι πολύ καλοί μουσικοί όλοι τους και πιστεύω ότι ξέρουν τι κάνουν.Άντε να τους δούμε και live..
Είμαι ελεύθερος και άνθρωπος μόνο στο βαθμό που αναγνωρίζω την ελευθερία και την ανθρώπινη υπόσταση αυτών που βρίσκονται γύρω μου.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Νεα Δισκαρα απο ANATHEMA
« Απάντηση #7 στις: 08/06/10, 15:29 »
Αν και δυσκολεύομαι να μιλήσω αντικειμενικά για  anathema...τώρα θα το κάνω......για τόσο μεγάλο καιρό αναμονής ο δίσκος είναι απαράδεκτος......εγώ είχα την αντίστροφη ακριβώς πορεία απ'οτι συνήθως....με την πρώτη ακρόαση μ'αρεσε......όσο το λιωνα...τόσο με κούραζε και το βαριόμουν.......

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νεα Δισκαρα απο ANATHEMA
« Απάντηση #8 στις: 08/06/10, 16:00 »
δεν ξερω κατα ποσο επαιξε ρολο το γεγονος οτι ειχαν ανεβασει 3 κομματια τους στο νετ.εμενα αυτο με χαλασε.δλδ ανεβασε τα κομματια και αν θες να τα βαλεις σε δισκο καντο σε μια special εκδοση...λιγη διαρκεια νεων κομματιων αλλα δεν πειραζει
Επισης μη ξεχνατε οτι δεν βγαζαν δισκο οχι επειδη το παιζαν καλλιτεχναρες και επρεπε να το λιωσουν στην δουλεια..δεν βγαζαν δισκο επειδη πολυ απλα δεν ειχαν εταιρια και μαλλον δεν ειχαν και λεφτα.παιδια μιλαμε για τους αναθεμα που αν και ειναι η αγαπημενη μου μπαντα,μη τρελαθουμε,μονο ελλαδα και τουρκια τους ξερουμε.αν δειτε τι γινεται στην υπολοιπη ευρωπη οταν λες αναθεμα ολοι σου λενε"τι????"και το λεω επειδη το εχω ζησει.και οχι μονο ατομα που δεν ασχολουνται με το θεμα αλλα και ανθρωποι που ακουν την ΙΔΙΑ μουσικη.Αλλωστε ολοι ξερουν οτι η φαση στο γκρουπ ειναι ρευστη..την μια φευγει ο danny παει στους antimatter μετα γυρναει μετα ο vincent εχει πονοκεφαλο κτλ κτλ.
Υ.γ τελικ χρειαζεται ο danc  οχι μονο συνθετικα αλλα για να υπαρχει και μια σχετικη ισορροπια
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Νεα Δισκαρα απο ANATHEMA
« Απάντηση #9 στις: 08/06/10, 23:32 »
Αν και δυσκολεύομαι να μιλήσω αντικειμενικά για  anathema...τώρα θα το κάνω......για τόσο μεγάλο καιρό αναμονής ο δίσκος είναι απαράδεκτος......εγώ είχα την αντίστροφη ακριβώς πορεία απ'οτι συνήθως....με την πρώτη ακρόαση μ'αρεσε......όσο το λιωνα...τόσο με κούραζε και το βαριόμουν.......


Ρε παιδια δηλαδη μαπα το καρπουζι?
Γιατι εγω εχω ακουσει καλα λογια..!  Χωρις να εχω ακουσει ακομα βεβαια.


Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νεα Δισκαρα απο ANATHEMA
« Απάντηση #10 στις: 09/06/10, 00:33 »
Οχι ρε συ ωραιος δισκος ειναι...μη νομιζεις οτι θα αλλαξουν την μουσικη σαν εννοια με αυτον τον δισκο αλλα ειναι μια χαρα...ακουσε τιποτα στ tube και μετα βλεπεις να θες να τον αγορασεις...τωρα αν ρωτας αν ειναι μαπα γιατι βαριεσαι να τον κατεβασεις χαχαχα τι να πω εισαι θεος :P :P
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νεα Δισκαρα απο ANATHEMA
« Απάντηση #11 στις: 09/06/10, 01:32 »
Εγω παλι μονο ασχημα λογια ακουω και απορω με το ποσο στενομυαλοι μπορουν να ειναι οι μεταλαδες με τη μουσικη γιατι γι'αυτο προκειται και γι'αυτο γραφονται και ακουγονται και τα περισσοτερα ασχημα σχολια για το album...οπως τα λεει ο zeromancer ειναι, δεν ειναι κατι το πρωτοποριακο, ξινιζει καποιους γιατι πχ μπορει να ακουγεται πιο αισιοδοξο και πιο χαρουμενο...ε και; Aυτο αυτοματα δεν κανει το δισκο κακο. Μερικοι απλα δε μπορουν να χωνεψουν πως οι μουσικοι εξελισσονται, η μουσικη εξελισσεται, οποιος περιμενει απο τους anathema εποχες the silent enigma, ή eternity ή ακομα και judgement ειναι πολυ γελασμενος και θα επρεπε να ειχε καταλαβει εδω και καιρο που το πανε. Eγω θεωρω τον εαυτο μου τιγκα μεταλα και οι anathema ειναι η αγαπημενη μου μπαντα μακραν ολων και το judgement ο αγαπημενος μου δισκος παλι μακραν ολων. Σιγουρα το νεο album δεν ειναι οτι καλυτερο εχουν κανει οπως ειπαν, αυτη ειναι κλασσικη, χαζη και αχρειαστη ατακα συγκροτηματων πριν κυκλοφορισει το νεο τους album, αλλα ειναι ενα απλα καλο αξιοπρεπες album με ωραιες μελωδιες, ωραια πληκτρα, ωραιες συνθεσεις, ωραια φωνητικα (αν και ακομα γι'αυτο κατηγορησαν τον τραγουδιστη πως τραγουδαει πιο...φλωρικα σε αυτο το album ???) το οποιο θα ακουσεις και θα ευχαριστηθεις μουσικη χωρις να σε συνεπαρει κιολας και να μεινεις μακακας.

Bαθμος που θα του εβαζα; Eνα 7 πιστευω ειναι καλο :)

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Νεα Δισκαρα απο ANATHEMA
« Απάντηση #12 στις: 09/06/10, 02:47 »
Εγω παλι μονο ασχημα λογια ακουω και απορω με το ποσο στενομυαλοι μπορουν να ειναι οι μεταλαδες με τη μουσικη γιατι γι'αυτο προκειται και γι'αυτο γραφονται και ακουγονται και τα περισσοτερα ασχημα σχολια για το album...οπως τα λεει ο zeromancer ειναι, δεν ειναι κατι το πρωτοποριακο, ξινιζει καποιους γιατι πχ μπορει να ακουγεται πιο αισιοδοξο και πιο χαρουμενο...ε και; Aυτο αυτοματα δεν κανει το δισκο κακο. Μερικοι απλα δε μπορουν να χωνεψουν πως οι μουσικοι εξελισσονται, η μουσικη εξελισσεται, οποιος περιμενει απο τους anathema εποχες the silent enigma, ή eternity ή ακομα και judgement ειναι πολυ γελασμενος και θα επρεπε να ειχε καταλαβει εδω και καιρο που το πανε. Eγω θεωρω τον εαυτο μου τιγκα μεταλα και οι anathema ειναι η αγαπημενη μου μπαντα μακραν ολων και το judgement ο αγαπημενος μου δισκος παλι μακραν ολων. Σιγουρα το νεο album δεν ειναι οτι καλυτερο εχουν κανει οπως ειπαν, αυτη ειναι κλασσικη, χαζη και αχρειαστη ατακα συγκροτηματων πριν κυκλοφορισει το νεο τους album, αλλα ειναι ενα απλα καλο αξιοπρεπες album με ωραιες μελωδιες, ωραια πληκτρα, ωραιες συνθεσεις, ωραια φωνητικα (αν και ακομα γι'αυτο κατηγορησαν τον τραγουδιστη πως τραγουδαει πιο...φλωρικα σε αυτο το album ??? ) το οποιο θα ακουσεις και θα ευχαριστηθεις μουσικη χωρις να σε συνεπαρει κιολας και να μεινεις μακακας.

Bαθμος που θα του εβαζα; Eνα 7 πιστευω ειναι καλο :)


Έχω την εντύπωση ότι παραπάνω post εκφράζει την προσωπική σου άποψη και μόνο........απο την άλλη μπορεί να κάνω λάθος και να μην ξερω τι σημαίνει προσωπική άποψη γιατί είμαι στενόμυαλος.... ::) :P


πως μπορείς και γενικεύεις έτσι καταστάσεις περί μεταλάδων/πρόβλημα με χαρούμενο και αισιόδοξο/μουσική εξέλιξη.....μήπως άλλος ειναι ο στενόμυαλος?


εγώ (καθαρά για μένα θα μιλήσω..) ούτε μεταλ ακούω πλεον, πρόβλημα με τα αισιόδοξα δεν έχω, και επίσης καραγουστάρω anathema και απο τις εποχές serenades αλλά και του a natural disaster....δεν καταλαβαίνω όμως γιατί με κανει στενόμυαλο το να δηλώνω ότι ,εκτός απο δυο κομμάτια, ο δίσκος δεν με αρέσει?

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νεα Δισκαρα απο ANATHEMA
« Απάντηση #13 στις: 09/06/10, 03:18 »
Εξηγησα στο post μου καποια πραγματα που ενοχλησαν καποιους σε αυτο το αλμπουμ κι εσυ δεν ειπες κατι απο αυτα, οποτε γιατι το παιρνεις προσωπικα και παρεξηγεισαι; Σαφως και ειπα τη γνωμη μου, γιατι να κατσω να απολογηθω τωρα εφοσον δε ζητησα απο κανεναν να απολογηθει; Σαφως και δεν ειναι ολοι οι μεταλαδες στενομυαλοι εξ'ου και το "τα περισσοτερα ασχημα σχολια", δεν ειπα ολα ;)

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Νεα Δισκαρα απο ANATHEMA
« Απάντηση #14 στις: 09/06/10, 03:24 »
Εξηγησα στο post μου καποια πραγματα που ενοχλησαν καποιους σε αυτο το αλμπουμ κι εσυ δεν ειπες κατι απο αυτα, οποτε γιατι το παιρνεις προσωπικα και παρεξηγεισαι; Σαφως και ειπα τη γνωμη μου, γιατι να κατσω να απολογηθω τωρα εφοσον δε ζητησα απο κανεναν να απολογηθει; Σαφως και δεν ειναι ολοι οι μεταλαδες στενομυαλοι εξ'ου και το "τα περισσοτερα ασχημα σχολια", δεν ειπα ολα ;)


Μπορεί να το εξέφρασα με λάθος τρόπο λόγω ώρας και διαβάσματος (πορνη εξεταστική...).....αλλά άλλο πράγμα λέω.....


Σύμφωνα με την γνώμη σου θεωρείς ότι είναι καλό αλμπουμ....και καλά κάνεις....σύμφωνα με τις γνώμες άλλων το άλμπουμ είναι μέτριο ή ακόμα και κακό....χωρίς όμως αυτό να δείχνει στενομυαλιά....αυτό ήθελα να πω....δεν είναι ανάγκη να είσαι στενόμυαλος για να μην σου αρέσει ο δίσκος....

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νεα Δισκαρα απο ANATHEMA
« Απάντηση #15 στις: 09/06/10, 03:46 »
Οχι βεβαια, αλιμονο, μα κι εμενα δε μου αρεσουν αλλοι δισκοι. Τη λεξη στενομυαλος εξαλλου εγω ειπα σε ποια πραγματα τη στηριζω, δεν την εγραψα και τελος :)

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Νεα Δισκαρα απο ANATHEMA
« Απάντηση #16 στις: 09/06/10, 15:20 »
Καταρχας νομιζω οτι ολο το σχολιο ειναι ακυρο γιατι τα σχολια περι κακου δισκου δεν ακουστηκαν απο μεταλαδες αλλα απο ανθρωπους που τους αρεσαν και τα 2 προηγουμενα αλμπουμς(εστω με φθινουσα πορεια-δηλαδη ακομα και το natural ειχε 2-3 κομματαρες που εδω τις ψαχνεις με τα κυαλια)..
Εκτος αυτου,δεν βλεπω καμια εξελιξη στους Αναθνεμα τοσα χρονια μας λιβανιζουν αλλα ελαχιστη μουσικη να εχεις ακουσει καταλαβαινεις οτι δεν κανουνε τιποτα καινουριο.Επηρεασμενοι καργα ειναι απο post rockιες που πλεον δεν ειναι και τοσο πρωτοποριακες και προσπαθησαν να τις μπλεξουν με την ευδιαθετη πλευρα τους..Ε δεν τους βγηκε δυστηχως.

6 1/2 θα του εβαζα αν δεν ηξερα τι εστι Αναθεμα αν ειχε τις εμπειριες απο τους αλλους δισκους τους ενα 5 θα ηταν μια χαρα..(οσο και αν θελουν να αποφυγουν τη συγκριση οι ιδιοι)

Επισης στη συνεντευξη που διαβασα ο Βινσεντ ελεγε οτι  δεν ηταν το προβλημα η εταιρια.Δηλαδη οντως εκλεισε η προηγουμενη τους αλλα βρηκαν ευκολα αλλη απλα δεν υπηρχε ιδια χρηματοδοτηση με πριν κλπ..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νεα Δισκαρα απο ANATHEMA
« Απάντηση #17 στις: 09/06/10, 15:29 »
Νομιζω οτι αν καποιος εχει παρακολουθησει την πορεια των αναθεμα θα καταλαβει οτι ΔΕΝ μπορουσαν να βρουν εταιρια για πολυ καιρο...το τι λεει τωρα ο βινσεντ ειναι και λιγο λογια του αερα για να το πρεστιζ..το εχει κανει πολλες φορες στο παρελθον αλλωστε με διαφορες αποχωρισεις μελλον και εχει κανει πολλα πισωγυρισματα των δηλωσεων του
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος happydreamer

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Άντρας
  • Ω, εποχή, μου θυμίζεις τον Καίσαρα..
    • Προφίλ
    • FRAGILE DREAMS
Απ: Νεα Δισκαρα απο ANATHEMA
« Απάντηση #18 στις: 11/06/10, 03:38 »
Ρε παιδιά ξεκολλάτε!Απόψεις είναι αυτές.Σε μένα άρεσε ο δίσκος,σε άλλον όχι.Καταλαβαίνω την άποψη ότι δεν είναι αντάξιος των προσδοκιών μετά από τόσα χρόνια προσμονής,αλλά αν το δούμε σαν μεμονωμένο δίσκο,σίγουρα αξίζει.
ακομα και το natural ειχε 2-3 κομματαρες
Για μένα το natural disaster είναι albumαρα!
Είμαι ελεύθερος και άνθρωπος μόνο στο βαθμό που αναγνωρίζω την ελευθερία και την ανθρώπινη υπόσταση αυτών που βρίσκονται γύρω μου.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νεα Δισκαρα απο ANATHEMA
« Απάντηση #19 στις: 11/06/10, 03:42 »

Για μένα το natural disaster είναι albumαρα!
+1

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
14 Απαντήσεις
8628 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/10/06, 16:09
από Καρχαρίας
20 Απαντήσεις
7424 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/07/07, 17:08
από Transformer
34 Απαντήσεις
11377 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/07/06, 19:24
από pa...
35 Απαντήσεις
9186 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/06, 23:58
από aris 13888, ο saprikios anathematistis
24 Απαντήσεις
7899 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/06, 00:01
από echo
55 Απαντήσεις
19730 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/12/08, 23:24
από profsokin
7 Απαντήσεις
2678 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/11/10, 22:33
από master of puppets
3 Απαντήσεις
2540 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/04/11, 21:08
από antonis_mh
6 Απαντήσεις
3280 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/10/11, 13:12
από Kiratzoharris
21 Απαντήσεις
38977 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/15, 03:26
από ερεβος