Αποστολέας Θέμα: Πσσ....Εχει φύγει κατευθείαν στο "Δικοί μας στίχοι και ποιήματα"  (Αναγνώστηκε 13505 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nead

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
η αληθεια ειναι πως ειναι λιγο καβάλα αλλα ειναι και τσιφλικι τους!
 

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Εγώ από την άλλη δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την λογική των pm.Όταν έχουμε σβησίματα μηνυμάτων και θεμάτων o διαχειριστής που προέβη σε αυτή την κίνηση οφείλει να να εξηγήσει δημοσίως τους λόγους αλλιώς η συμπεριφορά του είναι ξεκάθαρα φασιστική.Γενικά οι mods πρέπει να καταλάβουν ότι το forum δεν είναι τσιφλίκι τους να κάνουν ότι γουστάρουν. Εξάλλου θεωρώ ότι το moderating του κιθάρα είναι ένας από τους βασικούς λόγους για τους οποίους το forum έχει νεκρώσει τον τελευταίο χρόνο σε σχέση με τον χαμό που γινότανε παλιά σε όλα τα θέματα.
Θα μου πει βέβαια κάποιος εδώ ο freemind κλείδωσε με το έτσι θέλω thread για την δολοφονία 15χρονου τον Δεκέμβρη,στο χιούμορ του ισνογκούντ θα κολλήσουμε...

Μόνο που στη προκειμένη περίπτωση αυτός που έκανε τη μεταφορά έχει κάθε δικαίωμα να το θεωρεί τσιφλίκι του.

Επίσης ας μην υπερβάλλουμε μιλώντας για φασιστικές συμπεριφορές. Κανείς δεν υποχρεώνει τους διαχειριστές/συντονιστές να απαντάνε δημόσια, και το αν θα το κάνουν ή όχι δεν καθορίζει τη διαδικασία ως δημοκρατική ή φασιστική, κατ' εμέ τουλάγχιστον. Όσες φορές έχει τύχει να αναφερθούμε σε κουβέντα μου με συντονιστές σε τέτοιου τύπου ζητήματα, πάντα είχαν μια λογική απάντηση.

Απο κει και πέρα έχω ξεκινήσει ήδη κουβέντα με το άτομο που έκανε τη μεταφορά, όπως επίσης αν υπάρχουν συγκεκριμένα ή μη προβλήματα με συντονιστές διαχειριστές, ούτε το παρόν κείμενο, ούτε ο κάδος είναι χώροι συζήτησης για αυτά.
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Μόνο που στη προκειμένη περίπτωση αυτός που έκανε τη μεταφορά έχει κάθε δικαίωμα να το θεωρεί τσιφλίκι του.

Επίσης ας μην υπερβάλλουμε μιλώντας για φασιστικές συμπεριφορές. Κανείς δεν υποχρεώνει τους διαχειριστές/συντονιστές να απαντάνε δημόσια, και το αν θα το κάνουν ή όχι δεν καθορίζει τη διαδικασία ως δημοκρατική ή φασιστική, κατ' εμέ τουλάγχιστον. Όσες φορές έχει τύχει να αναφερθούμε σε κουβέντα μου με συντονιστές σε τέτοιου τύπου ζητήματα, πάντα είχαν μια λογική απάντηση.

Απο κει και πέρα έχω ξεκινήσει ήδη κουβέντα με το άτομο που έκανε τη μεταφορά, όπως επίσης αν υπάρχουν συγκεκριμένα ή μη προβλήματα με συντονιστές διαχειριστές, ούτε το παρόν κείμενο, ούτε ο κάδος είναι χώροι συζήτησης για αυτά.
Αν πρόκειται για άντμιν πράγματι.Νόμιζα ότι ήταν mod αυτός που το μετέφερε.
Τώρα εφόσον έχουν μια λογική εξήγηση καλό θα ήταν να την διατυπώσουν δημόσια.Η διαγραφή ποστ και θεμάτων νομίζω ότι αφορά όλο το forum.

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Αν πρόκειται για άντμιν πράγματι.Νόμιζα ότι ήταν mod αυτός που το μετέφερε.
Τώρα εφόσον έχουν μια λογική εξήγηση καλό θα ήταν να την διατυπώσουν δημόσια.Η διαγραφή ποστ και θεμάτων νομίζω ότι αφορά όλο το forum.

Συμφωνώ με τη λογική σου, αλλα και πάλι να σου ζητήσω να είμαι εγώ αυτός που θα το ζητάει, με όποιον τρόπο πιστεύω εγώ καλύτερο. Και οι Administrators θα απαντήσουν και με τη μεριά τους θα κρίνουν αν η δημόσια ή μέσω π.μ. απάντηση είναι καταλληλότερη.
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
μια ερωτηση γενικης φυσεως... σε ενοχλει η ποιηση ή οι δηθεν κουλτουριαριδες??

παντως το εργο σου το θεωρω υπερρεαλιστικο στα ορια του ντανταϊσμου!! ευγε!! (εξω) :P

και μια πιο ειδικης φυσεως... εχεις διαβασει τιποτα απο τον συγκεκιμενο πινακα...?

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Για να πω την αλήθεια ποτέ δεν κατάλαβα τη λογική του Κάδου.. Δηλαδή χωρίζουμε τα topics σε "καλά" και "κακά"; Ποια είναι τα κριτήρια; Με ποια λογική ένα χαβαλεδιάρικο topic πετάγεται στον κάδο;

Πιστεύω ότι ο λόγος που χρειάζεται που και που τον καθαρισμό του κάποιο forum, είναι καθαρά λόγω bandwidth και τίποτε άλλο.. Επομένως όποια topics παλιώνουνε (χρονολογικά) να σβήνονται (να αποφασιστεί από τους admins ένα threshold, ας πούμε 2 έτη και αυτόματα να σβήνονται).. Αν κάποιο topic προσφέρει κάποιες απαντήσεις ή αξίζει να διατηρηθεί για διάφορους λόγους, οι mods να φροντίζουν να γίνεται sticky (όχι απαραίτητα στη πρώτη σελίδα).. Η ενέργεια αυτή δεν προϋποθέτει extra κόπο από τους mods διότι είναι ακριβώς η αντίθετη διαδικασία με την διαγραφή.. Αντί να αφήνουν τα "χρήσιμα" και να διαγράφουν τα "μη χρήσιμα", να κάνουν sticky τα "χρήσιμα" και να αφήνουν να διαγραφούν αυτόματα τα "μη χρήσιμα"*.. Τα topics που καταλήγουν σε καυγάδες, αντί να μεταφέρονται στον Κάδο, να σβήνονται διά παντός (δεν νομίζω ότι προσφέρουν τίποτα).. Με αυτή τη τακτική, την απουσία του Κάδου δηλαδή, όλοι θα είναι ευχαριστημένοι γιατί δεν θα δημιουργούνται παρεξηγήσεις..


Disclaimer: Δεν παραβάλλω τις απόψεις μου επειδή με ενοχλεί ιδιαίτερα η ύπαρξη του Κάδου.. Αν εξαιρεθεί το γεγονός ότι πρέπει να κρατάω το ρεκόρ για ανάρτηση topic που "πετάχτηκε" στον Κάδο στο πιο σύντομο χρoνικό διάστημα (3 λεπτά), δεν κοιτάω τα posts που αναρτούνται σε αυτόν, οπότε δεν με πολυνοιάζει κιόλας.. Απλά καταλαβαίνω κάποια μέλη που παρεξηγιούνται επειδή κάποιος mod πέταξε το θέμα τους στον Κάδο και είναι κρίμα να δημιουργούνται εντυπώσεις χωρίς λόγο.. Επίσης ο Κάδος δεν υπάρχει μόνο στο kithara.gr αλλά και σε άλλα forums, επομένως δεν θέλω να πω ότι σε άλλα forums η λειτουργία είναι ΟΚ ενώ στο kithara.gr υπάρχουν προβλήματα, κλπ... Απλά μιλάω για το kithara.gr επειδή το επισκέπτομαι πολύ συχνότερα από άλλα forums..


*όποιος κατάλαβε τί ήθελα να πω με αυτή την πρόταση, ας μου εξηγήσει και εμένα

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
πρέπει να κρατάω το ρεκόρ για ανάρτηση topic που "πετάχτηκε" στον Κάδο στο πιο σύντομο χρoνικό διάστημα (3 λεπτά)
Ε όχι δα! :P Ο Necromayhem είχε κάνει χρόνο λιγότερο του λεπτού, σπάζοντας το ρεκόρ που κατείχε ο paran0id και ήταν περίπου στα 60 δεύτερα αν θυμάμαι καλά... :D

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Νομίζω ότι ο κάδος υπάρχει για τα ανούσια θέματα τα οποία στο παρελθόν χρησιμοποιούσαν μέλη μόνο και μόνο για να αυξήσουν τα μνμ τους. Τώρα βέβαια αυτό δεν έχει καμία σχέση με το παρόν θέμα. Οπότε, ούτε εγώ θα έλεγα όχι σε μία μικρή πληροφόρηση για το "γιατί". Ειδικά το συγκεκριμένο έργο του καθικιού, άσχετα με την προσωπική μου άποψη, μπορεί να μην πάει για νόμπελ λογοτεχνίας, αλλά δεν είναι και ποίημα του τύπου:

Απ' το παράθυρο περνώ
και τηγανίζεις ψάρια
και μου πετάς έναν κεφτέ
ευχαριστώ πολύ, αλλά δεν καπνίζω....


Οπότε, μένουμε ακόμα με την απορία...
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Εγώ από την άλλη δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την λογική των pm.Όταν έχουμε σβησίματα μηνυμάτων και θεμάτων o διαχειριστής που προέβη σε αυτή την κίνηση οφείλει να να εξηγήσει δημοσίως τους λόγους αλλιώς η συμπεριφορά του είναι ξεκάθαρα φασιστική.


Θυμίζω, από τους όρους χρήσης:
Παράθεση
12. Σε κάθε περίπτωση, οι διαχειριστές και συντονιστές διατηρούν το δικαίωμα να διαγράψουν μηνύματα ή να τα τροποποιήσουν αν κρίνουν ότι αυτό είναι απαραίτητο. Οι ενέργειες των διαχειριστών και συντονιστών σκοπεύουν στην απρόσκοπτη λειτουργία του δικτυακού τόπου και πρέπει να γίνονται σεβαστές από τα μέλη. Οι διαχειριστές και συντονιστές δεν είναι υποχρεωμένοι να αιτιολογούν την κάθε ενέργειά τους.


Εξάλλου θεωρώ ότι το moderating του κιθάρα είναι ένας από τους βασικούς λόγους για τους οποίους το forum έχει νεκρώσει τον τελευταίο χρόνο σε σχέση με τον χαμό που γινότανε παλιά σε όλα τα θέματα.


Υπάρχει και η άλλη άποψη που εκφράζεται από άλλους: Γινόταν κακός χαμός στα θέματα και έπρεπε να μπει μια τάξη, γιατί έμπαινε ο καθένας και έκανε άνω κάτω το φόρουμ επειδή του αρέσει ο χαβαλές.


Για να πω την αλήθεια ποτέ δεν κατάλαβα τη λογική του Κάδου.. Δηλαδή χωρίζουμε τα topics σε "καλά" και "κακά"; Ποια είναι τα κριτήρια;


Δες εδώ: Κάδος ανακύκλωσης

Πιστεύω ότι ο λόγος που χρειάζεται που και που τον καθαρισμό του κάποιο forum, είναι καθαρά λόγω bandwidth και τίποτε άλλο..


Δεν τίθεται (πια) θέμα bandwidth ή χώρου στον δίσκο ή πόρων συστήματος.

Επομένως όποια topics παλιώνουνε (χρονολογικά) να σβήνονται (να αποφασιστεί από τους admins ένα threshold, ας πούμε 2 έτη και αυτόματα να σβήνονται).. Αν κάποιο topic προσφέρει κάποιες απαντήσεις ή αξίζει να διατηρηθεί για διάφορους λόγους, οι mods να φροντίζουν να γίνεται sticky (όχι απαραίτητα στη πρώτη σελίδα)..


Δεν σβήνονται παλιά θέματα, εκτός αν είναι απολύτως άχρηστα πια (πχ. μια ανακοίνωση για συναυλία, που έγινε, χωρίς κανένα χρήσιμο σχόλιο από κάτω). Τα μόνιμα θέματα μένουν στην 1η σελίδα του πίνακα, οπότε αν γεμίσουμε με 10-20-30-40  τέτοια, θα βλέπουμε περισσότερο αυτά, και τα νέα θέματα θα έπονται σε επόμενες σελίδες.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Επομένως όποια topics παλιώνουνε (χρονολογικά) να σβήνονται (να αποφασιστεί από τους admins ένα threshold, ας πούμε 2 έτη και αυτόματα να σβήνονται).. Αν κάποιο topic προσφέρει κάποιες απαντήσεις ή αξίζει να διατηρηθεί για διάφορους λόγους, οι mods να φροντίζουν να γίνεται sticky (όχι απαραίτητα στη πρώτη σελίδα)..

Δεν σβήνονται παλιά θέματα, εκτός αν είναι απολύτως άχρηστα πια (πχ. μια ανακοίνωση για συναυλία, που έγινε, χωρίς κανένα χρήσιμο σχόλιο από κάτω). Τα μόνιμα θέματα μένουν στην 1η σελίδα του πίνακα, οπότε αν γεμίσουμε με 10-20-30-40  τέτοια, θα βλέπουμε περισσότερο αυτά, και τα νέα θέματα θα έπονται σε επόμενες σελίδες.
Χμμ.. Γι'αυτό πρότεινα τα "οιωνεί" sticky topics να μην παραμένουν στη πρώτη σελίδα (αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα, code-wise) απλά να μην διαγράφονται λόγω του time threshold.. Πάντως από τη στιγμή που δεν υπάρχει πλέον πρόβλημα χωρητικότητας, νομίζω ότι ο Κάδος μπορεί και να μας ...αφήσει.. Για να μην δημιουργούνται παρεξηγήσεις, όχι για κανέναν άλλο λόγο.. Όποια topics περιέχουν ύβρεις και flames ας σβήνονται δια παντώς.. Όσα όμως είναι ημι-χρήσιμα (αδόκιμος όρος, αλλά πιστεύω ότι κατάλαβες τι εννοώ), δεν νομίζω να ενοχλούν οπότε δεν θα έβλαπτε κανέναν απλά να υπάρχουν.. Άλλωστε το ενδιαφέρον των μελών αποφασίζει αν ένα θέμα θα βρίσκεται στις πρώτες ή τις τελευταίες σελίδες..

Για να γίνω πιο συγκεκριμένος ας φέρω ένα παράδειγμα.. Τα διάφορα παιχνίδια που παρουσιάζονται κατά καιρούς, έχω παρατηρήσει ότι οδηγούνται στον Κάδο.. Προσωπικά δεν συμμετέχω επομένως δεν με ενοχλεί η μεταφοράς τους κιόλας.. Απλά μπορώ να καταλάβω κάποιον που το ανέβασε και βλέπει να του το μεταφέρουνε στον Κάδο, ότι μπορεί να προσβληθεί.. Αν το παιχνίδι αυτό απλά έμενε στον αντίστοιχο Πίνακα, δεν νομίζω ότι θα ενοχλούσε σε κάτι.. Και επιπλέον όλοι θα ήταν ευχαριστημένοι.. Αλλαγή παραδείγματος: Κάποιο topic έχει πάρει "άσχημη τροπή" και περιέχει ακραίες και προσβλητικές απόψεις (π.χ. ρατσιστικά μυνήματα).. Νομίζω ότι κάτι τέτοιο θα ενοχλούσε όλα τα μέλη και επομένως η απόφαση κάποιου mod να το διαγράψει (πλήρως ή μόνο τα συγκεκριμένα posts) δεν θα πείραζε κανέναν.. Με το να μεταφερθεί στον Κάδο για λίγες μέρες, παραμένει κατά κάποιον τρόπο στην επικαιρότητα.. Σε αυτή την περίπτωση η ύπαρξη του Κάδου λειτουργεί λίγο αντίθετα προς τους κανόνες του forum..

Εν πάσει περιπτώσει, έχω διαβάσει από κάποια μέλη να αναφέρεται ότι γίνεται κατάχρηση της δυνατότητας του Κάδου και γι'αυτό τον λόγο προτείνω κάποιες λύσεις που μου φαίνονται λογικές.. Κατανοώ ότι το forum έχει μεγαλώσει τρομερά και το moderating έχει γίνει πολύ δύσκολη δουλειά.. Και να μείνουν τα πράγματα όπως είναι τώρα δεν με ενοχλεί πάντως, απλά κάποια μέλη είναι πιο "επίμονα" από κάποια άλλα και είναι πολύ πιθανό να ζητάνε εξηγήσεις σε τυχόν "καδοποίησεις" των θεμάτων τους..

Αποσυνδεδεμένος nead

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Συγγνωμη, μια ερωτησουλα...Το παρον δεν ειναι πνευματικο εργο του δημιουργου του; δεν εχει αυτοματα κατοχυρωθει πνευματικα με την δημοσιευση του στον καταλληλο πινακα; Πως και ποιοι κρινουν κατω απο αυτο το υπαρκτο <εδω> πρισμα αν κατι πρεπει να παει στον καδο ή οχι; Μηπως εχουμε ξεφυγει λιγακι;

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Συγγνωμη, μια ερωτησουλα...Το παρον δεν ειναι πνευματικο εργο του δημιουργου του; δεν εχει αυτοματα κατοχυρωθει πνευματικα με την δημοσιευση του στον καταλληλο πινακα; Πως και ποιοι κρινουν κατω απο αυτο το υπαρκτο <εδω> πρισμα αν κατι πρεπει να παει στον καδο ή οχι; Μηπως εχουμε ξεφυγει λιγακι;
Καλησπέρα σου. Λυπάμαι, αλλα αυτό το πρίσμα είναι ολότελα λανθασμένο. Το οτι είναι πνευματική μου δημιουργία, δεν έχει καμία σχέση με τη θέση που θα του αποδώσουν οι ιδιοκτήτες του κιθάρα, ΜΕΣΑ στο κιθάρα. Επέλεξα να το μοιραστώ μαζί με το κιθάρα, και αυτοί αποφασίζουν το πού θα είναι. Με αυτή τη λογική κανένας moderator δε θα έπρεπε να μετακινεί θέματα.
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Συγγνωμη, μια ερωτησουλα...Το παρον δεν ειναι πνευματικο εργο του δημιουργου του; δεν εχει αυτοματα κατοχυρωθει πνευματικα με την δημοσιευση του στον καταλληλο πινακα; Πως και ποιοι κρινουν κατω απο αυτο το υπαρκτο <εδω> πρισμα αν κατι πρεπει να παει στον καδο ή οχι; Μηπως εχουμε ξεφυγει λιγακι;

Nead, καλωσήρθες στο kithara. Χωρίς καμία διάθεση "να σου την πω", παρατήρησα ότι στα λίγα θέματα που έχεις συμμετάσχει μέχρι τώρα το μόνο που κάνεις είναι να αμφισβητείς admins, mods, διαδικασίες και κανόνες (βλέπε threads για Φεστιβάλ, Διαγωνισμό Τραγουδιού κλπ.). Αν όλα πια είναι τόσο χάλια σε αυτό το φόρουμ, γιατί γράφτηκες;
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Συγγνωμη, μια ερωτησουλα...Το παρον δεν ειναι πνευματικο εργο του δημιουργου του; δεν εχει αυτοματα κατοχυρωθει πνευματικα με την δημοσιευση του στον καταλληλο πινακα; Πως και ποιοι κρινουν κατω απο αυτο το υπαρκτο <εδω> πρισμα αν κατι πρεπει να παει στον καδο ή οχι; Μηπως εχουμε ξεφυγει λιγακι;

Nead, καλωσήρθες στο kithara. Χωρίς καμία διάθεση "να σου την πω", παρατήρησα ότι στα λίγα θέματα που έχεις συμμετάσχει μέχρι τώρα το μόνο που κάνεις είναι να αμφισβητείς admins, mods, διαδικασίες και κανόνες (βλέπε threads για Φεστιβάλ, Διαγωνισμό Τραγουδιού κλπ.). Αν όλα πια είναι τόσο χάλια σε αυτό το φόρουμ, γιατί γράφτηκες;
Προβοκάτορας στο κιθάρα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος nead

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Εχετε αναγκη από προβοκατορες;
 Δεν αμφισβητησα το εργο κανενος σας μιας και πολύ λιγα γνωριζω.
Ρωτησα καποια πραγματα και πηρα καποιες απαντησεις ουσιαστικες ή αχρηστες.
Γραφτηκα για τον διαγωνισμο και ειδα και το φεστιβαλ και 5-10 ακομη θεματακια. Τα χαλια που λες, δεν τα ανακαλυψα εγω  ουτε κι ευθυνομαι για οσα δεν γνωριζω. Αν γνωριζα οπως λετε τα χαλια ισως και να μην ειχα μπει στον κοπο.

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Χαλάρωσε nead χιούμορ έκανε το παλικάρι.

Παρόλα αυτά, επειδή ακόμα προσπαθώ να επαναφέρω το παρόν θέμα από τον κάδο, θα σας παρακαλέσω να μη συνεχίσετε αυτή τη συζήτηση εδώ..
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
καλη επιτυχία... όμως αν τα καταφέρεις πες και σε όλους εμάς τον τρόπο... να μην ψάχνουμε αδικα!

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Αδικα παρακαλάς φίλε Isnogood ,κάποιοι αφού έκαναν τον κύκλο τους κατέληξαν στον φυσικό τους χώρο και θα τρέφονται απο αυτόν .

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Πιστεύω πως το θέμα αυτό, αν "καθαριστεί" από καποια ποστ και βαφτιστεί με έναν τίτλο, μπορεί να σταθεί στην κατηγορία ¨Δικοι μας στίχοι και ποιήματα"....

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
μια ερωτηση γενικης φυσεως... σε ενοχλει η ποιηση ή οι δηθεν κουλτουριαριδες??

παντως το εργο σου το θεωρω υπερρεαλιστικο στα ορια του ντανταϊσμου!! ευγε!! (εξω) :P

και μια πιο ειδικης φυσεως... εχεις διαβασει τιποτα απο τον συγκεκιμενο πινακα...?

Mια συγνώμη για τη καθυστέρηση αλλά ο περιορισμός των 3 μηνυμάτων με απέτρεψε να απαντήσω την ίδια μέρα, και η αλήθεια είναι οτι ξεχάστηκα.
Κατ'αρχάς η πρώτη ερώτηση είναι άσκοπη. Δεν ξέρω κανέναν άλλωστε που να συμπαθεί τους "δήθεν".

Όσο για το χαρακτηρισμό του κειμένου βρήκα αυτό που με κατατόπισε κάπως, αλλά πάντα προτιμώ να μην χαρακτηρίζω ο ίδιος αυτά που κάνω.Ευχαριστώ πάντως, ήταν μια αφορμή να κάτσω να διαβάσω για αυτό.

Τέλος,από το συγκεκριμένο πίνακα, παρόλο που δε μου αρέσει η ερώτησή σου, ναι, έχω διαβάσει. Άλλες φορές απογοητεύτηκα, άλλες φορές βρήκα διαμάντια.

Πιστεύω πως το θέμα αυτό, αν "καθαριστεί" από καποια ποστ και βαφτιστεί με έναν τίτλο, μπορεί να σταθεί στην κατηγορία ¨Δικοι μας στίχοι και ποιήματα"....
Μακάρι παλικάρι μ'. Αν και δε συμφωνώ με την αλλαγή τίτλου δε μπορώ παρά να συμφωνήσω με το καθαρισμό κάποιον πόστ, αναγνωρίζοντας οτι περιλαμβάνονται και δικά μου.
« Τελευταία τροποποίηση: 27/11/09, 11:39 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood »
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Αν και δε διαβαζω συχνα τα ποιηματα μπορω να πω οτι το συγκεκριμενο εχει κατι το διαφορετικο. Καλο, κακο δεν μπορω να κρινω, διαφορετικο σιγουρα.
Αυτο που με σιγουρια μπορω να πω ειναι πως προκειται για μια ευχαριστη νοτα στον πινακα των ποιηματων (αν και πλεον δυστυχως ειναι στον καδο). Γλαφυρο οσο δεν παει και συναμα σουρεαλιστικο.