Σελίδες:
  • #1 από Μητσάκος στις 30 Jan 2014
  • Ας αρχίσει το χαλβάδιασμα! ;D

    Φέτος έχω χάσει τη μπάλα με τη Schecter και ειδικότερα με τα επτάχορδα μοντέλα που ενσωματώνουν hipshot γέφυρα (κυρίως ATX και Loomis sig). Πραγματικά, με το που βλέπω ότι βγαίνει η ΑΤΧ με τέτοια γέφυρα στο στο VRS φινίρισμα λέω "εδώ είμαστε, αυτή πρέπει να της βάλω χέρι", στα καπάκια ανακοινώνεται η νέα Loomis με 57/66 και διάφορες ακόμη βελτιώσεις.

    Εντύπωση μου έκανε και η νέα σειρά C2 της Caparison, οικονομικότερα made in Japan όργανα και ειδκά αυτή:

  • #2 από adr1anos στις 30 Jan 2014
  • Για εμένα έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον αυτό:

    DIEZEL AMP DEMO : LIL' FOKKER with Peter Diezel : Winter NAMM2014

  • #3 από zeoy στις 30 Jan 2014
  • Σε καθαρά φιλολογικό επίπεδο αυτός:
    NAMM '14 - Tone King Amps Majesty 45 Demo
  • #4 από zepfan στις 30 Jan 2014
  • Hiwatt Little P(ete),Little J(immy),Little D(avid)
    Σιγουρα εχουν ενδιαφερον,αλλά μαλλον θα ειναι ακριβοί λογω (made in UK)
    NAMM '14 - Hiwatt Custom Little D Demo

  • #5 από metalmike στις 30 Jan 2014
  • Δημήτρη, η Caparison αυτή ας πούμε πόσο κοστίζει;
  • #6 από Μητσάκος στις 31 Jan 2014
  • Ότι πληροφορία έχω βρει στο internet κάνει λόγο για εύρος $900-1300 για τη γκάμα! Ευελπιστώ ότι αυτή η Horus δε θα φεύγει πάνω από 1000-1100 ευρώ... ;D

    Edit: Από το fb page της Caparison -> They will be around $1,299 to $1,479, model dependant and excluding sales taxes in the USA. And €1,199 to €1,369 including sales tax in Europe.

    Ξενέρωσα απότομα
     
  • #7 από Sandman1_1 στις 31 Jan 2014
  • Τελικά Ανδριανέ έχεις κολλήσει το μικρόβιο των diezel!
    Καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτό έτσι? ;D ;D
  • #8 από the bard στις 31 Jan 2014
  • Eχω σοβαρο προβλημα τελικα…(G.A.S.)  :faint
     
  • #9 από Korgy στις 31 Jan 2014
  • που υπογραφουμε για την λιστα αναμονής  ;D  ??


    https://www.youtube.com/watch?v=fZVIHIjG9_A
  • #10 από Kosthrash στις 31 Jan 2014
  • Orange Dual Dark (σλουρπ!!!)
    http://www.musicradar.com/news/guitars/namm-2014-orange-launches-dual-dark-series-592305

    Επίσης Diezel, Caparison (σλουυυυρπ!!! - σάλια που τρέχουν  ;D )
  • #11 από zeromancer στις 31 Jan 2014
  • απο τον diezel θα ήθελα λίγο παραπάνω γκάζι...τουλάχιστον απο αυτό που ακούω

    παρακαλώ να αντικατασταθεί ο τίτλος με τον πιο αντιπροσωπευτικό "τι θα αγοράσει ο korgy τους επόμενους μήνες"
  • #12 από atav (φλουτσ) στις 31 Jan 2014
  • Έλα, κλειδώστε το το ρημάδι το θέμα... Και ο mitsakos να τιμωρηθεί.. Άντε Παρασκευιάτικα..!  >:D
  • #13 από sfanfan στις 31 Jan 2014
  • Charvel Guthrie Govan signature... Αυτό μόνο, άντε και τη νέα Petrucci..
    Τελικά η άγνοια είναι προνόμιο μερικές φορές.. :P
  • #14 από Μητσάκος στις 01 Feb 2014
  • Έλα, κλειδώστε το το ρημάδι το θέμα... Και ο mitsakos να τιμωρηθεί.. Άντε Παρασκευιάτικα..!  >:D


    Μη φωνάζετε κύριε!  ;D

    Ποια η γνώμη σας για το παρακάτω γουστόζικο μαραφέτι;
    Line 6 Amplifi Demo - Amazing Guitar Amp & Bluetooth Music Player in One
  • #15 από atav (φλουτσ) στις 01 Feb 2014
  • Πολύ γουστόζικο όμως! Για σπίτι είναι τέλειο... Γιατί μάλλον δεν θα στήριζα τον ήχο μου (και την επιτυχή έκβαση ενός live) στις ορέξεις του τηλεφώνου μου ή ενός ipad . Σκέφτεστε να κολλήσει ξαφνικά το ρημάδι;  :o
  • #16 από freemind στις 04 Feb 2014
  • Αποφευγωντας τελειως το μουσικο κομματι της NAMM, θα σημειωσω καποια προιοντα που προσωπικα εμενα με αφησαν αφωνο και εχουν μπει στη wishlist για δοκιμη.

    1) X-Touch ( Behringer )

    Παρολο που εμφανισιακα φαινεται πως εχει πεσει τεχνογνωσια Midas και θυμιζει εντονα το Mackie Control Pro, η τιμη του και τα χαρακτηριστικα του ειναι απιστευτα ( 1500€ παει το mackie, 600€ προτεινομενη το Behringer ) και θελω να το δω στην πραξη για να δω εαν οντως ειναι τοσο καλο, οσο λενε.

    Εχοντας δουλεψει το controller της Mackie, αγωνιω να δω εαν το X touch μπορει να πιασει τα υψηλα standards της Mackie...

    2) WMS420 ( AKG )

    Ναι, αλλο ενα ασυρματο μικροφωνο απο την AKG, αρα σιγα τα ωα. Εχοντας ομως καει με τα 450 και 470, θελω να δω εαν η συγκεκριμενη σειρα ειναι οντως value for money, οπως υποσχεται η εταιρια. Θετικο ειναι πως επιτελους η IR λειτουργια εξαφανιζεται, οποτε σε low budget καταστασεις, θα δουμε τι μπορει να προσφερει.

    Θετικοτατο ειναι επισης το γεγονος πως η εταιρια υποσχεται συμβατοτητα και με μια σειρα απο handheld μικροφωνα...Οψομεθα!

    3) Realtime Rack ( Soundcraft )

    Promising 1U rack, με UAD plug ins της Soundcraft, χωρις την αναγκη της επεξεργασιας απο την ψηφιακη; Και με MADI 16καναλο; Και με δυνατοτητα bridge εως 48 καναλιων;

    Οκ, περιμενω τιμη και χαρακτηριστικα, αλλα ειναι μεγαλη και καλη επενδυση για οποιον ηδη δουλευει με ψηφιακο της Soundcraft.

    4) Si Perfomer ( Soundcraft )

    Επιτελους, Si compact digital κονσολα, γενιας 3. Δεν χρειαζεται αναλυση. Οποιος εχει δουλεψει με τις Vi και Si, τα πραγματα ειναι απλα. ΑΛΛΑ η νεα γενια φερνει και DMX πρωτοκολο για οποιον θελει να κανει ΚΑΙ τον υπευθυνο φωτισμου στην ΙΔΙΑ κονσολα.

    Επιτελους, θα ξεκουρασω τα χερακια μου στο θεατρο ( ναι καλα, η τιμη θα ειναι απαγορευτικη :P ).

    5) M32 ( Midas )

    Τα πραγματα ειναι απλα....

    MIDAS...Ψηφιακη...ΚΑΙ για live, ΚΑΙ για studio...

    Τελος...  ;D ( αλλα δεν βλεπω να ερχεται ουτε καν σαν demo στην Ελλαδα ).




    Και τελος, ενα μουσικο οργανο απο ελληνικη εταιρια:

    Freaqbox Murmux Synths

    Ελπιζω να μπορουμε να βρουμε περισσοτερς λεπτομερειες, γιατι απο ενα βιντεο και καποια χαρακτηριστικα, δεν μπορεις να κρινεις ευκολα ενα synth.
  • #17 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 04 Feb 2014
  • Ηταν τόσο δύσκολο να συμπεριλάβουν και μια 7χορδη στη σειρά C2?
  • #18 από faser στις 04 Feb 2014
  • Προσωπικά απογοητεύτηκα από τη νέα Music Man Petrucci... :(

    http://www.music-man.com/instruments/guitars/the-majesty.html
  • #19 από Μητσάκος στις 04 Feb 2014
  • Από τη στιγμή που έχεις την JPX, τι σε νοιάζουν οι άλλες;  ;D
  • #20 από faser στις 04 Feb 2014
  • Από τη στιγμή που έχεις την JPX, τι σε νοιάζουν οι άλλες;  ;D
    Μία = καμία  ;D


    Btw, έχω και την JP7 mystic dream, αλλά με βλέπω σύντομα με τρεις. Έχω πάθει gas γιατρέ μου?
  • #21 από noe13 στις 04 Feb 2014
  • Προσωπικά απογοητεύτηκα από τη νέα Music Man Petrucci... :(

    http://www.music-man.com/instruments/guitars/the-majesty.html
    πωπω οντως χαλι μαυρο ειναι!
  • #22 από Μπιφτέκι στις 06 Feb 2014
  • Ξέρουμε αν η Ζουμ ή η Ντιτζιτεκ έχουν βγάλει καμία καλή καινούρια πεταλιέρα για ηλ. κιθάρα;
  • #23 από Απόλλων στις 06 Feb 2014
  • Ξέρουμε αν η Ζουμ ή η Ντιτζιτεκ έχουν βγάλει καμία καλή καινούρια πεταλιέρα για ηλ. κιθάρα;


    http://www.musiciansfriend.com/amplifiers-effects/zoom-g1xon-guitar-multi-effects-pedal
  • #24 από Μπιφτέκι στις 06 Feb 2014
  • Ξέρουμε αν η Ζουμ ή η Ντιτζιτεκ έχουν βγάλει καμία καλή καινούρια πεταλιέρα για ηλ. κιθάρα;


    http://www.musiciansfriend.com/amplifiers-effects/zoom-g1xon-guitar-multi-effects-pedal
    Για απλοϊκότατο G3X το κόβω
    Εδώ η φάρσα της Gibson στη Fender

    Gibson Pranks Fender @ NAMM
Σελίδες: