Αποστολέας Θέμα: Τα καλα (??) του να παιζεις σε μπουζουκερι ??!!!  (Αναγνώστηκε 4266 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Μου ηρθε με μεηλ το παρακατω χαρακτηριστικο βιδεο απο νυχτερινο μαγαζι...εχει την καλτ πλακα του και το επισυναπτω...
 
 

 
 
Κάντε υπομονή μέχρι το 0′45” όπου ο τροβαδούρος φτάνει στο ρεφρέν και τραγουδάει…
 
  Το είδατε;
Το φχαριστηθήκατε;
Να φανταστούμε ότι προσέξατε πως του ανταποδίδει το χτύπημα στο 1′08”;
Να φανταστούμε ότι προσέξατε πως επισφραγίζει το τραγούδι με διπλή μούντζα στο 1′27”;
Να τα φανταστούμε.
Προσέξατε όμως το ξανθό που κάθεται μπροστά μπροστά και από το 0′15” στήνει σκηνικό με τον τυχερο μουσικο.... χαϊδεύοντας τάχαμου το μαλλί, μιλώντας και καλά στη φίλη, χαχανίζοντας με νάζι, προσέχοντας να είναι τα “προσόντα” στο ύψος τους (0′28”), κατόπιν επιδεικνύοντας το περίγραμμα τους όλο καμάρι (θεά), μιλώντας του ενώ ξέρει πως δεν γίνεται να ακουστεί και τελικά απευθύνοντας του χαιρετισμό την ώρα που ο Καλλίδης τρώει το πανέρι με τα γαρύφαλλα στο στέρνο. 
 
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος kostas80

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 690
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ευχαριστούμε για το λεπτομερέστατο ριβιού του βίδεου συνάδελφε  ;D  ...... αυτά τα καλαθάκια θα έπρεπε να είναι απο τσίγκο  :P
www.alfacor.gr  ....  http://www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Εγω θελω τα "καλαθακια" που μοστραρει η κοπελα πισω απ τον Καλλιδη.....!!!!!   >:D >:D
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
καλά μιλάμε λιώσιμο...!  ;D ;D
Ο συγχρονισμός του ρεφρέν με το ιπτάμενο καλάθι είναι για σεμινάριο πάντως!!  :P

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Τσεκουρι και φωτια.

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Κοροϊδεύετε εσείς... αλλά εγώ έχω ζήσει ένδοξες στιγμές interaction με το μπουζουκοκοινό, ειδικά μάλιστα όταν ένας με κυνήγαγε να με πυροβολήσει και ένας άλλος να μου φέρει την κιθάρα κολλάρο.
Α, ρε 80's αξέχαστα...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Κοροϊδεύετε εσείς... αλλά εγώ έχω ζήσει ένδοξες στιγμές interaction με το μπουζουκοκοινό, ειδικά μάλιστα όταν ένας με κυνήγαγε να με πυροβολήσει και ένας άλλος να μου φέρει την κιθάρα κολλάρο.
Α, ρε 80's αξέχαστα...

Χμμ, επρεπε να δω τι θα ελεγες αν ειχες φαει τη σφαιρα...  :-\

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Κοροϊδεύετε εσείς... αλλά εγώ έχω ζήσει ένδοξες στιγμές interaction με το μπουζουκοκοινό, ειδικά μάλιστα όταν ένας με κυνήγαγε να με πυροβολήσει και ένας άλλος να μου φέρει την κιθάρα κολλάρο.
Α, ρε 80's αξέχαστα...
θες να μας πεις και τους λόγους?
μην τις αφήνεις στη μέση τις ιστορίες! :D

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Κοροϊδεύετε εσείς... αλλά εγώ έχω ζήσει ένδοξες στιγμές interaction με το μπουζουκοκοινό, ειδικά μάλιστα όταν ένας με κυνήγαγε να με πυροβολήσει και ένας άλλος να μου φέρει την κιθάρα κολλάρο.
Α, ρε 80's αξέχαστα...
θες να μας πεις και τους λόγους?
μην τις αφήνεις στη μέση τις ιστορίες! :D
+1
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μου ηρθε με μεηλ το παρακατω χαρακτηριστικο βιδεο απο νυχτερινο μαγαζι...εχει την καλτ πλακα του και το επισυναπτω...
 
 
http://www.dailymotion.com/video/xi9ozx_panos-kallidis-ta-katafera-siga-re-m***ka_fun#from=embed
 
 
Κάντε υπομονή μέχρι το 0′45” όπου ο τροβαδούρος φτάνει στο ρεφρέν και τραγουδάει…
 
  Το είδατε;
Το φχαριστηθήκατε;
Να φανταστούμε ότι προσέξατε πως του ανταποδίδει το χτύπημα στο 1′08”;
Να φανταστούμε ότι προσέξατε πως επισφραγίζει το τραγούδι με διπλή μούντζα στο 1′27”;
Να τα φανταστούμε.
Προσέξατε όμως το ξανθό που κάθεται μπροστά μπροστά και από το 0′15” στήνει σκηνικό με τον τυχερο μουσικο.... χαϊδεύοντας τάχαμου το μαλλί, μιλώντας και καλά στη φίλη, χαχανίζοντας με νάζι, προσέχοντας να είναι τα “προσόντα” στο ύψος τους (0′28”), κατόπιν επιδεικνύοντας το περίγραμμα τους όλο καμάρι (θεά), μιλώντας του ενώ ξέρει πως δεν γίνεται να ακουστεί και τελικά απευθύνοντας του χαιρετισμό την ώρα που ο Καλλίδης τρώει το πανέρι με τα γαρύφαλλα στο στέρνο. 
 

σήμερα κατάφερα να δω και το βίντεο.....
τι γέλιο! :P
το σκάσιμο του πανεριού....η μούντζα.....
όσο για τον μουσικό....το έβγαλε κι αυτός το λαυράκι του ;)

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαααααααα ααααααααααααα δεν υπαρχει απλα!!!!! χαχαχαχαχαχα "σιγα ρε μαλακα"...η μουντζα στο τελος, η ανταποδοση με αλλα τρια πανερια...

Οσο για τη γκομενιτσα εκει μπροστα μπροστα μαλλον δεεεεεεεεεεεεεεν το σηκωνει το Τζονι Γουοκερ (του οποιου τη μιση παραγωγη για το 2011 μαλλον εχει καταναλωσει...εκτος κι αν σερβιρουν αλλη μαρκα πχ Τζακ, Σιβας και τα ρεστα)...παντως γενικα εχουν τη φαση τους τα λαϊκεντελικ-ηλεκτρογαβ μαγαζια...ειδικα για 'μας που μενουμε σε πολυκατοικια και δεν μπορουμε να 'χουμε σκυλο... ;D

Γεια σου ρε Βαγγο αρχοντα παρε μου ολα τα υπαρχοντα...μου ΄φτιαξες τη μερα ρε!!! Οπως και οοοοοοοολων των συμμαθητων-φιλων που θα στειλω το βιντεακι... ;D
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ειδικα για 'μας που μενουμε σε πολυκατοικια και δεν μπορουμε να 'χουμε σκυλο... ;D
εγώ έχω :P

Γεια σου ρε Βαγγο αρχοντα παρε μου ολα τα υπαρχοντα...
τι ατάκα!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
75 Απαντήσεις
49217 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/05/09, 10:42
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
5 Απαντήσεις
3479 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/11/05, 12:37
από Καρχαρίας
9 Απαντήσεις
4017 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/10/07, 01:37
από JaYmZ
0 Απαντήσεις
1817 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/09/08, 01:22
από Giorgos K.
20 Απαντήσεις
5802 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/04/09, 20:47
από Stinky
17 Απαντήσεις
4411 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/07/10, 01:34
από Spyros Delta
31 Απαντήσεις
11823 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/01/11, 20:49
από tech21man
3 Απαντήσεις
5269 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/14, 19:56
από GeorgeMam
0 Απαντήσεις
3682 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/10/17, 13:52
από paradoxologos
0 Απαντήσεις
1892 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/10/19, 09:36
από ivikos