Αποστολέας Θέμα: Ασκήσεις για αύξηση ταχύτητας  (Αναγνώστηκε 41463 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος harris68

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ασχολούμαι εδώ και 3 περίπου χρόνια με κιθάρα. Όλα εξελίσσονται και το καταλαβαίνω με το καιρό (πιάσιμο μπαρέ, ήχος, πατήματα, τεχνική κλπ) εκτός απο την ταχύτητα η οποία μου φαίνεται ότι έχει κολλήσει! Ξέρει κανένας να συστήσει ασκήσεις που κάνοντας καθημερινά θα δεί αποτέλεσμα; Με ενδιαφέρει να το έχει δοκιμάσει ο ίδιος, προσωπική εμπειρία δηλαδή. Η ταχύτητα με ενδιαφέρει κυρίως για ηλεκτρική.
now there's a look in your eyes...like black holes in the sky... shine on you crazy diamond!

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Ασκήσεις για αύξηση ταχύτητας
« Απάντηση #1 στις: 28/05/08, 14:09 »
η ταχυτητα, ειναι απορρεια της καθημερινης μελετης .. επιτυγχάνεται με σοβαρη,πολυωρη & επιπονη μελετη με μετρονομο ..
δεν ερχεται μεσα σε μια μερα η ενα μηνα ...
θα σου προτεινα καθημερινα ενα δυωρο "ραντεβού" με τις διατονικες ματζορε - μινορε με μετρονομο και παντα πριν απο αυτό, ζεσταμα για 10 λεπτα με τις χρωματικες .. ( σε καθε χορδη)
πχ στη μι καντινι  φα-φα#-σολ-σολ#
    στη σι            ντο-ντο#-ρε-ρε#   κ.ο.κ σε όλες τις χορδες, σε όλες τις θεσεις! - μπορεις να κανεις διαφορες τροποποιήσεις.
όσο αφορα το δεξι δε θα παιζεις χαμερ ον, αλλα η πενα κατω-πανω!
ξεκιναμε αργα και επιταχυνουμε, ΜΟΝΟ αν τα προηγουμενα βγαινουν καθαρα!
βιβλια υπαρχουν χιλιαδες..
καλο τρεξιμο!

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ασκήσεις για αύξηση ταχύτητας
« Απάντηση #2 στις: 28/05/08, 14:11 »

βιβλια υπαρχουν χιλιαδες..
καλο τρεξιμο!

Εχεις να προτεινεις κατι??
Εστω με pm, μη μας κατηγορησουν και για διαφημιση...

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ασκήσεις για αύξηση ταχύτητας
« Απάντηση #3 στις: 28/05/08, 14:44 »
Yπάρχει και ένα ωραίο προγραμματάκι σχετικά, το guitarspeed. Κάποιος το είχε ανεβάσει σε rapidshare αλλά μη με ρωτήσετε σε ποιό post.. ;D

Αποσυνδεδεμένος harris68

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ασκήσεις για αύξηση ταχύτητας
« Απάντηση #4 στις: 28/05/08, 14:49 »
Φίλε Σκύρων, το ξέρω ότι η αύξηση της ταχύτητας είναι δύσκολο και επίπονο ζήτημα, όλα τα βιβλία αυτό λένε : μετρονόμο, αύξηση ταχύτητας μόνο αν στην αμέσως προηγούμενη παίζονται όλα σωστά κλπ. Γιαυτό δεν βιάζομαι απλά θα ήθελα να ακούσω κάτι σχετικό που μπορεί να βοηθήσει (δοκιμασμένο).
Διατονικές μινόρε-ματζόρε τι εννοείς, τις κλίμακες;;
now there's a look in your eyes...like black holes in the sky... shine on you crazy diamond!

Αποσυνδεδεμένος Nexis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 251
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ασκήσεις για αύξηση ταχύτητας
« Απάντηση #5 στις: 29/05/08, 20:26 »
haris68 σου έστειλα pm

Αποσυνδεδεμένος Inuitarcher

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ασκήσεις για αύξηση ταχύτητας
« Απάντηση #6 στις: 02/06/08, 18:21 »
Θελω κι εγω
This is Scorpions,
    Where you really feel the Sting!!!

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Απ: Ασκήσεις για αύξηση ταχύτητας
« Απάντηση #7 στις: 09/06/08, 16:26 »
Εχω μία άσκηση για αύξηση ταχύτητας σε tab για guitar pro άμα θες στην στέλνω

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Ασκήσεις για αύξηση ταχύτητας
« Απάντηση #8 στις: 09/06/08, 21:34 »
Εχω μία άσκηση για αύξηση ταχύτητας σε tab για guitar pro άμα θες στην στέλνω
Και ντρέπεσαι να την ανεβάσεις εδώ?

Καλές οι κλίμακες, αλλα για μένα είναι υπερτιμημένες όσον αφορά την ανάπτυξη της ταχύτητας ειδικά με το τρόπο που παίζονται.Τί θέλω να πω? οτι το Ντο-Ρε-Μι-Φα-Σολ-Λα-Σι-Νοτ-Σι-Λα-Σολ-Φα-Μι-Ρε-Ντο είναι καλή άσκηση για ανάπτυξη ταχύτητας σε αρχάριο. Όσο ανεβαίνει το επίπεδο, οι απαιτήσεις είναι πολύ μεγαλύτερες απο μια απλή αύξηση της ταχύτητας του παραπάνω μοτίβου.

Αν υπάρξει ζήτηση, θα ετοιμάσω ένα πακετάκι με ασκήσεις ΑΥΣΤΗΡΑ ΑΡΙΣΤΕΡΟΥ χεριού, μια συλλογή ουσιαστικά, που ανοίγει κάποιες παραπάνω επιλογές απο την απλές κλίμακες.
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Conception

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/altctrldel155
    • Προφίλ
Απ: Ασκήσεις για αύξηση ταχύτητας
« Απάντηση #9 στις: 09/06/08, 23:08 »
Και δε τις βάζεις από τώρα;  ???
Να τις έχουμε 1 ώρα νωρίτερα;  ;)

Αποσυνδεδεμένος Nikos Les Paul

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ασκήσεις για αύξηση ταχύτητας
« Απάντηση #10 στις: 10/06/08, 00:37 »
Αν υπάρξει ζήτηση, θα ετοιμάσω ένα πακετάκι με ασκήσεις ΑΥΣΤΗΡΑ ΑΡΙΣΤΕΡΟΥ χεριού, μια συλλογή ουσιαστικά, που ανοίγει κάποιες παραπάνω επιλογές απο την απλές κλίμακες.

Υπάρχει ζήτηση.

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Ασκήσεις για αύξηση ταχύτητας
« Απάντηση #11 στις: 10/06/08, 00:41 »
Και δε τις βάζεις από τώρα;  ???
Να τις έχουμε 1 ώρα νωρίτερα;  ;)
Υπάρχει ζήτηση.
Κύριοι

Δεν έχω καμία απο αυτές έτοιμες.Πρέπει να κάτσω να τις γράψω, και πρόσφατα, ο χρόνος μου συμπιέστηκε απότομα. Υπομονή λοιπόν, και θα τις έχετε...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Theodore Ziras

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
    • Theodore Ziras official website
Theodore Ziras new CD OUT NOW!!
Featuring:Derek Sherinian (ex Dream Theater/Y.J Malmsteen) on Keyboards
& Brian Tichy (Vinnie Moore, Ozzy) on Drums

Αποσυνδεδεμένος harris68

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ασκήσεις για αύξηση ταχύτητας
« Απάντηση #13 στις: 10/06/08, 10:49 »
Εννοείται υπάρχει ζήτηση και περιμένουμε Isnogood.
Nexis ευχαριστώ, μόλις ξελασκάρω με τη δουλειά θα σου στείλω pm να βρεθούμε
now there's a look in your eyes...like black holes in the sky... shine on you crazy diamond!

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Ασκήσεις για αύξηση ταχύτητας
« Απάντηση #14 στις: 10/06/08, 17:38 »
Πάρε το βιβλίο του Petrucci λέγεται Wild Stringdom. Και ακόμα έναν μετρονόμο. Θα δείς αποτέλεσμα...

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 653
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ασκήσεις για αύξηση ταχύτητας
« Απάντηση #15 στις: 19/07/08, 20:28 »
Ένα ακόμα πράγμα που θα σε βοηθήσει να αυξήσεις την ταχύτητα σωστά είναι να παίζεις μια μελωδική γραμμή ή μια κλίμακα αργά εως πολύ αργά αλλά θα δώσεις βάση στο δεξί σου χέρι τώρα...το χτύπημα με την πένα θα πρέπει να γίνει όσο πιο γρήγορα γίνεται,το tempo παραμένει αργό,άφησε τις νότες να ακούγονται, η θέση του δεξιού χεριού κοντά στις χορδές,όπως θα έκανες σε ένα γρήγορο πέρασμα,αλλά το χτύπημα θα πρέπει να είναι γρήγορο και απότομο.

Αυτό βοηθάει πολύ στο να συγχρονιστούν καλά και τα 2 χέρια και να μειωθεί ο χρόνος όπου συνήθως ένα απο τα 2 χέρια έιναι πιο γρήγορο ή πιο αργό (transition time) με αποτέλεσμα το παίξιμο να γίνεται σιγά σιγά και πιο ακριβές.

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ασκήσεις για αύξηση ταχύτητας
« Απάντηση #16 στις: 06/01/09, 10:41 »
Ένα ακόμα πράγμα που θα σε βοηθήσει να αυξήσεις την ταχύτητα σωστά είναι να παίζεις μια μελωδική γραμμή ή μια κλίμακα αργά εως πολύ αργά αλλά θα δώσεις βάση στο δεξί σου χέρι τώρα...το χτύπημα με την πένα θα πρέπει να γίνει όσο πιο γρήγορα γίνεται,το tempo παραμένει αργό,άφησε τις νότες να ακούγονται, η θέση του δεξιού χεριού κοντά στις χορδές,όπως θα έκανες σε ένα γρήγορο πέρασμα,αλλά το χτύπημα θα πρέπει να είναι γρήγορο και απότομο.

Αυτό βοηθάει πολύ στο να συγχρονιστούν καλά και τα 2 χέρια και να μειωθεί ο χρόνος όπου συνήθως ένα απο τα 2 χέρια έιναι πιο γρήγορο ή πιο αργό (transition time) με αποτέλεσμα το παίξιμο να γίνεται σιγά σιγά και πιο ακριβές.
Πολυ σωστη υποδειξη και πρακτικη..να ρωτησω και γω κατι τους γρηγορους εως πολυ γρηγορους?
η σωτη θεση του καρπου του δεξιου χεριου (με πενα)πως πρεπει να ειναι για τη διευκολυνση καλλιτερων αποτελεσματων?
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Ασκήσεις για αύξηση ταχύτητας
« Απάντηση #17 στις: 06/01/09, 15:17 »
Στο βιβλιο του στετινα, ελεγε οτι βοηθανε τα short bursts, δηλαδη να παιξεις πολυ γρηγορα μονο μια φορα , πχ 6-7-8-9 σε καποια χορδη, και μετα να το επαναλαβεις.
« Τελευταία τροποποίηση: 06/01/09, 15:48 από Enema »

Αποσυνδεδεμένος Sbiblerubleb

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
    • Προφίλ
Απ: Ασκήσεις για αύξηση ταχύτητας
« Απάντηση #18 στις: 02/03/09, 09:38 »
Μια αλλη τεχνικη υπαγορευει (αφου γινει το καταλληλο ζεσταμα),ανεβασμα του μετρονομου 10-20 χτυπους/λεπτο πανω απο το σημειοπου μπορεις να παιξεις για 5',επειτα κατεβασμα στους χτυπους που μπορουσες ισα να προλαβεις.
Απο τον Les Wise (a.i.m Vienna)

Αποσυνδεδεμένος Guitarero 240bpm

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 439
  • Μοιάζει η ταστιέρα με δρόμο ταχείας κυκλοφορίας...
    • Προφίλ
Απ: Ασκήσεις για αύξηση ταχύτητας
« Απάντηση #19 στις: 24/03/09, 09:59 »
http://www.theodoreziras.com/free_lessons_alternate.htm


Ρίχτε μια ματιά σε αυτό το link, έχει πολύ καλές ασκήσεις για ανάπτυξη ταχύτητας.

Μια αλλη τεχνικη υπαγορευει (αφου γινει το καταλληλο ζεσταμα),ανεβασμα του μετρονομου 10-20 χτυπους/λεπτο πανω απο το σημειοπου μπορεις να παιξεις για 5',επειτα κατεβασμα στους χτυπους που μπορουσες ισα να προλαβεις.
Απο τον Les Wise (a.i.m Vienna)


Δεν αμφισβητώ τις γνώσεις και την εμπειρία γνωστών κιθαριστών, θα σου έλεγα όμως να μην πιέζεις τον εαυτό σου πέρα από τα όρια. Καλό είναι να έχεις υπομονή, ξεκίνα ζέσταμα σε ταχύτητες μετρονόμου όπου δεν κουράζεσαι ΚΑΘΟΛΟΥ όσο πολύ κι αν παίξεις και μετά ανέβαζε ταχύτητα ανά 5 ή 10 bpm. Όταν φτάσεις στο όριό σου θα το καταλάβεις από τα "σάλια" που θα τρέχουν στο παίξιμο (ανακατεμένες θολές νότες, ενώ το ζητούμενο είναι να παίζουμε καθαρά). Μη ζορίζεσαι όμως. Οκ, κάνε μια προσπάθεια 5bpm πιο πάνω αλλά μη συνεχίσεις αν νιώσεις πόνο στο χέρι, μπορεί να πάθεις ζημιά.

Και εννοείται ότι δεν "κλέβουμε" κάνοντας τις ασκήσεις με distortion ;D

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Ασκήσεις για αύξηση ταχύτητας
« Απάντηση #20 στις: 24/03/09, 15:03 »
Μονο 5? Εγω ανεβαζω 20, παιζω για λιγη ωρα καθαρα και οταν αρχιζω τις αρλουμπες κατεβαζω παλι. :P

Αποσυνδεδεμένος Adno

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ασκήσεις για αύξηση ταχύτητας
« Απάντηση #21 στις: 24/03/09, 20:10 »

Και εννοείται ότι δεν "κλέβουμε" κάνοντας τις ασκήσεις με distortion ;D

Σιγουρα αλλα πιστευω το καθαρο παιξιμο με distortion το καταλαβαινεις και παλι εκτος αν θες να κοροιδεψεις τον εαυτο σου :P(γενικα μιλαω), εγω προσωπικα βαζω λιγο distortion οταν κανω τετοιου ειδους ασκησεις απλα γιατι μου ειναι πιο ευχαριστο.

Και οντως τα free lessons του Ζηρα ειναι οτι πρεπει, τσεκαρετε τα!

Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ασκήσεις για αύξηση ταχύτητας
« Απάντηση #22 στις: 30/03/09, 13:51 »
Για να αυξήσεις τρομακτικά την ταχύτητα σου πρέπει:
1) Να εξασκείσαι καθημερινά με μετρονόμο σε κλίμακες ( αυτό όμως δεν θα σε φτάσει πουθενά από μόνο του.το πιο πιθανό είναι να κολλήσεις κάπου κοντά στα 120 bpm λόγω κούρασης του δεξιού.... )

2) Πολύ μεγάλο ρόλο παίζει το πώς εξασκείσαι. Εχω παρατηρήσει οτι θα έχεις πολύ μεγαλύτερα αποτελέσματα άμα εξασκείσαι σωστά 20 λεπτά την μέρα παρά 5 ώρες κωλοβαρώντας....

ΌΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΤΕΧΝΙΚΗΣ....ΞΕΡΩ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ 35 ΧΡΟΝΙΑ ΚΙΘΑΡΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΤΟΥΣ ,ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΚΑΙ 12 ΧΡΟΝΩΝ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΣΩΣΤΗΣ ΕΞΑΣΚΗΣΗΣ(1 ΩΡΑ ΤΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΠΟΛΥ) ΕΠΑΙΖΑΝ ΣΤΑ 170 bpm με απόλυτη άνεση λέγοντας αστεία ΕΝΩ ΕΠΑΙΖΑΝ (ΔΕΝ ΕΓΙΝΑΝ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΕΤΣΙ, ΑΠΛΑ ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ)...Δεν  είναι σε καμία περίπτωση θέμα ικανότητας αυτό...κάποιο μυστικό υπάρχει....Πρόσεξε τα χέρια σου και ειδικά το δεξί....
« Τελευταία τροποποίηση: 30/03/09, 13:58 από Germ1984 »

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Ασκήσεις για αύξηση ταχύτητας
« Απάντηση #23 στις: 30/03/09, 16:50 »
1) Να εξασκείσαι καθημερινά με μετρονόμο σε κλίμακες ( αυτό όμως δεν θα σε φτάσει πουθενά από μόνο του.το πιο πιθανό είναι να κολλήσεις κάπου κοντά στα 120 bpm λόγω κούρασης του δεξιού.... )

Βασικά έχω ακριβώς αυτό.Όσον αφορά τη πένα, που σε αυτή είμαι σχετικά νέος, καθώς τώρα άρχισα να τη μελετάω.Τί προτείνείς για αυτό το ζήτημα?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ασκήσεις για αύξηση ταχύτητας
« Απάντηση #24 στις: 31/03/09, 14:56 »
Η κίνηση του δεξιού πρέπει να είναι ελάχιστη.Η κίνηση πρέπει να έρχεται μόνο από τον καρπό και η πένα πρέπει να είναι πάρα πολύ κοντά στις χορδές.Φυσικά πρέπει να ξεκινήσεις πάρα πολύ αργά για να συνηθίσεις την καινούργια τεχνική...Θέλει λίγο επιμονή (1-2 μήνες) και πρέπει να προσπαθείς να παίζεις ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΑ (Θελει πειθαρχία)....Οταν τα καταφέρεις θα δείς ότι πλέον τίποτα δεν είναι δύσκολο και ξαφνικά θα αποκτήσεις και όρεξη στο να μελετάς,αφού θα αποδίδεις πλέον....βασικά με την παλιά "μπακαλικη" τεχνική το δεξί χέρι δεν έχει καθόλου αυτοπεποίθηση και μπορεί να καταρρεύσει ανα πάσα στιγμή..ενώ έτσι αποκτάς και μια πολύ καλύτερη αίσθηση του ρυθμού.Απλά θέλει πολύ πειθαρχία. Παίζω 5 χρόνια κιθάρα και πριν απο κανα μήνα σκέφτηκα αυτή την προσέγγιση...Και αυτόν τον τελευταίο μήνα πραγματικά δεν αφήνω την κιθάρα από τα χέρια μου..Πρίν τα κάνω όλα αυτά ήμουν μέσα στην βαθιά κατάθλιψη...Είχα κολλήσει στο 126 bpm ,16α,χωρίς ιδιαίτερη σιγουριά στο δεξί, το πρωί ξύπναγα δεν μπορούσα να βελτιωθώ,ούτε καν να φτάσω την χθεσινοβραδυνή επίδοση ;D και έτσι απογοητευόμουν.Σήμερα έχω φτάσει στο 160  με απόλυτη άνεση,πεντακάθαρα και ανεβαίνω..... ;) ;) ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 31/03/09, 15:13 από Germ1984 »

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
6 Απαντήσεις
14641 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/20, 20:44
από Guitar Fan
4 Απαντήσεις
8381 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/11/20, 16:20
από ΚΙΘΑΡΑ
20 Απαντήσεις
22081 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/08/07, 18:25
από gchoul
15 Απαντήσεις
8786 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/11/20, 16:24
από ΚΙΘΑΡΑ
3 Απαντήσεις
14919 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/08, 16:38
από Blacksheepιος
1 Απαντήσεις
16881 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/12/08, 21:09
από freemind
86 Απαντήσεις
24776 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/03/09, 16:18
από gers
19 Απαντήσεις
21976 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/07/11, 21:48
από kyriakos_t
4 Απαντήσεις
3944 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/03/21, 00:06
από Vassilis_1
0 Απαντήσεις
2608 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/06/21, 19:52
από Ioannis Anastassakis