Αποστολέας Θέμα: Rockwave Festival 2007  (Αναγνώστηκε 143337 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Costantine

  • Επισκέπτης
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #75 στις: 15/02/07, 11:31 »
Well... Οι Metallica είναι must, ειδικά εαν δε τους έχετε ξαναδεί παλαιότερα.

To 100ρικο έχει ήδη μπει στην άκρη, και καθόλου support να μην έχει 8)

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #76 στις: 15/02/07, 13:26 »
Well... Οι Metallica είναι must, ειδικά εαν δε τους έχετε ξαναδεί παλαιότερα.
Δεν παιζει ρολο αν τους εχεις ξαναδει...


To 100ρικο έχει ήδη μπει στην άκρη, και καθόλου support να μην έχει 8)
ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!!!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος Vicarious

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 303
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #77 στις: 15/02/07, 13:27 »
παιδιά ενας φίλος είχε πάει αμερική και πήγε να τους δει live.
support  ήταν οι linkin park και οι limp bizkit αν θυμάμαι καλά, και το εισιτήριο είχε 100$.
και το δολλάριο τότε ήταν πιο ακριβό από το ευρώ.

εγώ και 200 θα έδινα, και θα λέω στα εγγόνια μου "έχω δει live τους metallica"

mother - fuckin' - ba   tte   ry

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #78 στις: 15/02/07, 13:30 »
Ρε παιδιά, το εισιτήριο των 100€ θα είναι σε εκείνη την περιφραγμένη περιοχή με τα τραπεζάκια όπως πέρσι ή θα είναι μπροστά μπροστά?
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #79 στις: 15/02/07, 13:31 »
Eγω παλι θεωρω οτι το ποσο ειναι κανεις διατεθειμενος να δωσει για να δει μια μπαντα που του αρεσει ειναι θεμα υποκειμενικο.Επισης το ποιος ειναι θυμα η οχι ειναι επισης υποκειμενικο.Το σιγουρο ειναι το ποιος ειναι κομπλεξικος θα ελεγα...

Μπα... δε τα λες καλά... Το θέμα είναι αν είσαι ικανός να κρίνεις ποτε σε μια μπάντα έχει επέλθει κορεσμός.

.......

Φιλαράκο κάνε μας τη χάρη, ούτε είπα τίποτα για σένα ούτε σε σχολιάσα. Το ότι θα πληρώσεις τόσα φράγκα για μια μπάντα που είναι νεκρή εδώ και τόσα χρόνια ναι κατα τη γνώμη μου σε κάνει θύμα. Επίσης δεν είμαι ελληνάρας, ίσα ίσα. Είναι καθαρά θέμα αισθητικής, οι metallica είναι νεκροι. Θα ακούσεις να λέει το Creeping death ένας φλώρος και να παίζει μπάσσο μια μαϊμου. Ωραία... θα πας να κωλοχτυπηθεις μαζί με τα άλλα θύματα-κάφρους... τέλεια...
Δε πλήρωσα ποτε 35€ για να δω μια μπάντα σε μια τρύπα, ούτε πλήρωσα συγκροτήματα του κώλου (εκτός από τους Nightwish...). Αnyway, have fun .
« Τελευταία τροποποίηση: 15/02/07, 13:51 από #Γιάννης# [nOiz] »

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #80 στις: 15/02/07, 13:35 »
Sorry double post, delete this one. thanks
« Τελευταία τροποποίηση: 15/02/07, 13:52 από #Γιάννης# [nOiz] »

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #81 στις: 15/02/07, 13:56 »
Δε πλήρωσα ποτε 35€ για να δω μια μπάντα σε μια τρύπα, ούτε πλήρωσα συγκροτήματα του κώλου (εκτός από τους Nightwish...). Αnyway, have fun


κοψε κατι...
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #82 στις: 15/02/07, 15:23 »
Eγω παλι θεωρω οτι το ποσο ειναι κανεις διατεθειμενος να δωσει για να δει μια μπαντα που του αρεσει ειναι θεμα υποκειμενικο.Επισης το ποιος ειναι θυμα η οχι ειναι επισης υποκειμενικο.Το σιγουρο ειναι το ποιος ειναι κομπλεξικος θα ελεγα...

Μπα... δε τα λες καλά... Το θέμα είναι αν είσαι ικανός να κρίνεις ποτε σε μια μπάντα έχει επέλθει κορεσμός.

.......

Φιλαράκο κάνε μας τη χάρη, ούτε είπα τίποτα για σένα ούτε σε σχολιάσα. Το ότι θα πληρώσεις τόσα φράγκα για μια μπάντα που είναι νεκρή εδώ και τόσα χρόνια ναι κατα τη γνώμη μου σε κάνει θύμα. Επίσης δεν είμαι ελληνάρας, ίσα ίσα. Είναι καθαρά θέμα αισθητικής, οι metallica είναι νεκροι. Θα ακούσεις να λέει το Creeping death ένας φλώρος και να παίζει μπάσσο μια μαϊμου. Ωραία... θα πας να κωλοχτυπηθεις μαζί με τα άλλα θύματα-κάφρους... τέλεια...
Δε πλήρωσα ποτε 35€ για να δω μια μπάντα σε μια τρύπα, ούτε πλήρωσα συγκροτήματα του κώλου (εκτός από τους Nightwish...). Αnyway, have fun .

Eνταξει φιλε μου...εσυ τα ξερεις ολα στα 20 σου χρονια και εισαι ο υπερτατος κριτης και μουσικοφιλος.Eπειδη μιλησες και για θεμα αισθητικης να ξερεις οτι οταν καποιος θελει να εκφρασει μια αποψη..την εκφραζει με τροπο που να μην προσβαλλει κανεναν.Το να αποκαλεις λοιπον τους απειρους οπαδους των μεταλλικα που θα πανε στην συναυλια θυματα..ειναι ιδιαιτερα προσβλητικο κ εκφραζει και ενα κομπλεξ κατωτεροτητας.Αλλα βεβαια εσυ εισαι αλανθαστος.Ευχαριστουμε πολυ λοιπον που μας χαρισες την σοφια σου...αλλα εμεις μαλλον επιλεξαμε να ειμαστε θυματα!
« Τελευταία τροποποίηση: 15/02/07, 15:34 από bassman...(keep rocking in your own way!) »
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #83 στις: 15/02/07, 15:42 »
Eγω παλι θεωρω οτι το ποσο ειναι κανεις διατεθειμενος να δωσει για να δει μια μπαντα που του αρεσει ειναι θεμα υποκειμενικο.Επισης το ποιος ειναι θυμα η οχι ειναι επισης υποκειμενικο.Το σιγουρο ειναι το ποιος ειναι κομπλεξικος θα ελεγα...

Μπα... δε τα λες καλά... Το θέμα είναι αν είσαι ικανός να κρίνεις ποτε σε μια μπάντα έχει επέλθει κορεσμός.

.......

Φιλαράκο κάνε μας τη χάρη, ούτε είπα τίποτα για σένα ούτε σε σχολιάσα. Το ότι θα πληρώσεις τόσα φράγκα για μια μπάντα που είναι νεκρή εδώ και τόσα χρόνια ναι κατα τη γνώμη μου σε κάνει θύμα. Επίσης δεν είμαι ελληνάρας, ίσα ίσα. Είναι καθαρά θέμα αισθητικής, οι metallica είναι νεκροι. Θα ακούσεις να λέει το Creeping death ένας φλώρος και να παίζει μπάσσο μια μαϊμου. Ωραία... θα πας να κωλοχτυπηθεις μαζί με τα άλλα θύματα-κάφρους... τέλεια...
Δε πλήρωσα ποτε 35€ για να δω μια μπάντα σε μια τρύπα, ούτε πλήρωσα συγκροτήματα του κώλου (εκτός από τους Nightwish...). Αnyway, have fun .

Eνταξει φιλε μου...εσυ τα ξερεις ολα στα 20 σου χρονια και εισαι ο υπερτατος κριτης και μουσικοφιλος.Ευχαριστουμε που μας χαρισες την σοφια σου...

αν καποιος δεν ειναι τρελος οπαδος δεν μπορει να καταλαβει τη τρελα ενος για ενα συγκροτημα.Οσα λεφτα και να σου ζητησουνε εσυ θα τα δωσεις...
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος BassicSound

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #84 στις: 15/02/07, 15:49 »
Re paidia mipos exei anakoinothei tpt allo gia to rockwave giati kaloi oi metallica, oi scorpions kai oi wolfmother, alla ego tha protimousa na do kati ligotero klasiko. Oso gia to poios dinei 30 euros gia na dei ena sygrotima se mia trypa ego ta dino. Giati den pistevo oti i poiotita i i epityxia enos sygrotimatos krinetai apo to an mazevei 80000 kosmo. Yparxoun kai alloi pou kanoun gnisia kai prototypi mousiki xoris kat'anagki na exoun kanei epityxia (gia paradeigma oi Piano MAgic sto Bios)

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #85 στις: 15/02/07, 15:52 »
Re paidia mipos exei anakoinothei tpt allo gia to rockwave giati kaloi oi metallica, oi scorpions kai oi wolfmother, alla ego tha protimousa na do kati ligotero klasiko. Oso gia to poios dinei 30 euros gia na dei ena sygrotima se mia trypa ego ta dino. Giati den pistevo oti i poiotita i i epityxia enos sygrotimatos krinetai apo to an mazevei 80000 kosmo. Yparxoun kai alloi pou kanoun gnisia kai prototypi mousiki xoris kat'anagki na exoun kanei epityxia (gia paradeigma oi Piano MAgic sto Bios)

scorpions kai wolfmother δεν ειναι στο rockwave...
γραφε ελληνικα bassic
« Τελευταία τροποποίηση: 15/02/07, 15:55 από fake7 »
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος BassicSound

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #86 στις: 15/02/07, 15:55 »
entaxei fake7

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #87 στις: 15/02/07, 16:26 »
Παράθεση
Θα ακούσεις να λέει το Creeping death ένας φλώρος και να παίζει μπάσσο μια μαϊμου. Ωραία... θα πας να κωλοχτυπηθεις μαζί με τα άλλα θύματα-κάφρους... τέλεια...

Φλώρος ο Hetfield?
Καλά μαιμού ο Trujillo, αλλά ΦΛΩΡΟΣ ο Hetfield?
Δηλαδή ορίστε μου τον φλώρο...

Εγώ πωρωμένος με τους Metallica δεν είμαι κ ούτε θα υπάρξω (με εκνευρίζει η αλαζονεία τους), δεν έχω αγοράσει κανένα δίσκο τους πλην του Ride The Lightning (κ αυτό από σπόντα), αλλά η μουσική τους μου αρέσει! Κυρίως τα πρώτα 5 album.
Οπότε φίλε μου Γιάννη, δεν θεωρείς ότι, για εμάς τους νεότερους, που λόγω ηλικίας δεν είχαμε την ευκαιρία να τους ακούσουμε (γιατί για να τους δω δεν καίγομαι), η φετινή συναυλία είναι μια πολύ καλή (αν όχι τελευταία) ευκαιρία;
Είμασταν "άτυχοι" που δεν μας δόθηκε ποτέ η ευκαιρία να δούμε live τον Rory, τους Zeppelin, τους Queen, τους Rainbow, τους Deep Purple ΜΚ2, τους Guns and Roses κ τόσους άλλους, γιατί να είμαστε θύματα, όλοι εμείς, που μας αρέσει η μουσική των Metallica κ θα πάμε στην συναυλία τους;
Τί να κάνουμε γεννηθήκαμε σε λάθος δεκαετία... :-\
« Τελευταία τροποποίηση: 15/02/07, 23:51 από Zeppelin »
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #88 στις: 15/02/07, 17:14 »
Και για να συνεχίσω τα του Ζεπελιν, υπάρχει και κάτι που λέγεται ΙΣΤΟΡΙΑ και οφείλουμε να τη σεβόμαστε. Και να μην άκουγα μεταλλικα ισως και να πηγαινα. Για την ΙΣΤΟΡΙΑ και μονο. Οπως είπε κάποιος πριν ας με συγχωρεσει που δε θυμαμαι το όνομα του, "Θα λέω στα εγγονια μου οτι είδα μεταλλικα".

Επίσης το τοπικ αφορα το φεστιβαλ και αν συνεχισουμε να τρωγομαστε ως γνησιοι ελληναράδες (χαίρε φίλε Jayms!) θα το κλειδώσουν και θα το βουλώσουμε πάλι...
Και ναι είναι σχετικα ακριβα και μαλλον για pitch θα παω γιατι για βιπ φοβαμαι μην τυχον τους δω από κανένα τραπεζάκι... lol... και ψυχραιμια...

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #89 στις: 15/02/07, 17:38 »
Απιστευτο ετσι?τοσα χρονια γκρινιαζουμε για 2 μπαντες..ονοματα δν χρειαζεται να αναφερω καν...μας φερνουν τη μια κ συνεχιζουμε να γκρινιαζουμε...Ειλικρινα οταν αρχισει το εντερ σαντμαν θα πεσουν κορμια,απομακρυνθειτε απο κοντα μου ;D ;D
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #90 στις: 15/02/07, 18:21 »
Απιστευτο ετσι?τοσα χρονια γκρινιαζουμε για 2 μπαντες..ονοματα δν χρειαζεται να αναφερω καν...μας φερνουν τη μια κ συνεχιζουμε να γκρινιαζουμε...Ειλικρινα οταν αρχισει το εντερ σαντμαν θα πεσουν κορμια,απομακρυνθειτε απο κοντα μου ;D ;D

Αν δεν ανήκω σε αυτούς που γκρίνιαζαν που δεν έρχονται οι Metallica, μπορώ να συνεχίσω να γκρινιάζω απρόσκοπτα;

Ας τους χαρούν, όσοι τη βρίσκουν με την πάρτη τους. Προσωπικά ένοιωσα τόση συγκίνηση, όση κι αν μάθαινα πως εμφανίζεται η Θώδη.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #91 στις: 15/02/07, 18:31 »
Καλα οι υπερβολες αρχισαν.Και 200 ευρω να ηταν θα τα εδιναν.Και να μου παιρνε το δερμα ο Λαρς να το βαζε στα ντραμς θα καθομουν.Να μου εκανε ερωτα ο james επισης..Ενταξει...

Εσυ schizm καλα τα λες αλλα με τι ικανοποιεισαι δεν μας εχεις πει..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #92 στις: 15/02/07, 18:44 »
Νταξ schizm προσωπικη σου αποψη εκφραζεις κ δεκτο αυτο..Αλλα αφου δν γκρινιαζες επειδη δν ερχονται γιατι να γκρινιαξεις επειδη ερχονται?? ???
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος JaYmZ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 333
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #93 στις: 15/02/07, 19:12 »
Eγω παλι θεωρω οτι το ποσο ειναι κανεις διατεθειμενος να δωσει για να δει μια μπαντα που του αρεσει ειναι θεμα υποκειμενικο.Επισης το ποιος ειναι θυμα η οχι ειναι επισης υποκειμενικο.Το σιγουρο ειναι το ποιος ειναι κομπλεξικος θα ελεγα...

Μπα... δε τα λες καλά... Το θέμα είναι αν είσαι ικανός να κρίνεις ποτε σε μια μπάντα έχει επέλθει κορεσμός.

.......

Φιλαράκο κάνε μας τη χάρη, ούτε είπα τίποτα για σένα ούτε σε σχολιάσα. Το ότι θα πληρώσεις τόσα φράγκα για μια μπάντα που είναι νεκρή εδώ και τόσα χρόνια ναι κατα τη γνώμη μου σε κάνει θύμα. Επίσης δεν είμαι ελληνάρας, ίσα ίσα. Είναι καθαρά θέμα αισθητικής, οι metallica είναι νεκροι. Θα ακούσεις να λέει το Creeping death ένας φλώρος και να παίζει μπάσσο μια μαϊμου. Ωραία... θα πας να κωλοχτυπηθεις μαζί με τα άλλα θύματα-κάφρους... τέλεια...
Δε πλήρωσα ποτε 35€ για να δω μια μπάντα σε μια τρύπα, ούτε πλήρωσα συγκροτήματα του κώλου (εκτός από τους Nightwish...). Αnyway, have fun .

Κοίτα δεν θα κάτσω να σχολιάσω τα λεγόμενά σου, προφανώς έχεις εμπάθεια έναντι στο συγκρότημα και τα επιχειρήματά σου έιναι του κώλου...

Αλλά ένα θα ήθελα να ζήσω...επειδή παίζει να είμαι και backstage, θα ήθελα να σε είχα μαζί, και όταν βλέπαμε τον Hetfield να του έλεγες καθαρά και ξάστερα -"φίλε το συγκρότημα είναι γτπ και είσαι ένας φλώρος του κερατά!!" πραγματικά θα είχε ενδιαφέρον η σκηνή... :P


Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #94 στις: 15/02/07, 19:15 »
ΠΑΡΕ ΜΕ Κ ΜΕΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΠΑΚΣΤΕΙΝΤΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖ!!!!!! ::) ;D ;D
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #95 στις: 15/02/07, 19:19 »
Αλλά ένα θα ήθελα να ζήσω...επειδή παίζει να είμαι και backstage, θα ήθελα να σε είχα μαζί, και όταν βλέπαμε τον Hetfield να του έλεγες καθαρά και ξάστερα -"φίλε το συγκρότημα είναι γτπ και είσαι ένας φλώρος του κερατά!!" πραγματικά θα είχε ενδιαφέρον η σκηνή... :P

Συγνωμη που επεμβαινω αλλα γιατι να θεωρησω εγω ως επιχειρηματολογια τον παααααρα πολυ πιθανο τσαμπουκα και τραμπουκισμο του "κυριου" Hetfield...????
Εκτος αν κανενας απο σας πιστευει οτι αυτος ο τυπος ειναι διατεθιμενος να πεισει τον οποιοδηποτε συνομιλητη του με τροπους περαν των "πλαγιων"... :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος allshallperish79

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #96 στις: 15/02/07, 19:23 »
εγω δεν αμφισβητω τους μεταλικα αλλα πλεον οπως εχουν γινει δεν θα με ενδιεφερε ιδιαιτερα να τους δω σε συναυλια..ισως να εχει νοημα για καποιον αρκετα νεοτερο που δεν εχει προλαβει το εν λογω συγκροτημα..για πολλους που εζησαν το συγκροτημα στα πανω του δεν νομιζω οτι θα τους κεντρισει το ενδιαφερον..εκτος καποιων φανατικων οπαδων βεβαια..

σχετικα με τον θεσμο του ροκ γουειβ παντως εμενα δεν με καλιπτει το ολο σκηνικο..κατ αρχας οταν καποτε ξεκινησε παιζανε καποιες μερες αναλογες με μουσικο ειδος..αυτη την στιγμη αμα πχ θελω να δω ενα συγκροτημα που μ αρεσει πρεπει να φαω καπελο αλλα 5 που δεν γουσταρω μια...2)..και καλα πες οτι αυτο ειναι θεμα γουστου εαν τα συγκροτηματα που εχουν χςσει ειναι στην ιδια φαση...αμα εχει να κανει ομως με συγκροτηματα απο ασχετα μουσικα ρευματα τοτε δεν ειναι τραγικη μαλακια???...

μακαρι να μπορουσαν οι οργανωτες...που μαλλον δεν νοιαζονατι ιδιαιτερα γιατι και τωρα η κονομα μια χαρα παει..να οργανωναν ενα φεστιβαλ με 1μερα μπρουταλ/και 1 απο καθε ειδος απο ροκ μεχρι κλασικο χεβι ξερω γω,,,τοτε τουλαχιστον θα μπορουσα να πω οτι ναι μεν το ολο πακετο δεν με καλιπτει αλλα τουλαχιστον ευχαριστιθηκα μια μερα απο τις 3...αυτο θα μου αρεσε ιδιαιτερα..αλλα πλεον εχει παει αλλου το πραγμα...

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #97 στις: 15/02/07, 19:25 »
Αλλά ένα θα ήθελα να ζήσω...επειδή παίζει να είμαι και backstage, θα ήθελα να σε είχα μαζί, και όταν βλέπαμε τον Hetfield να του έλεγες καθαρά και ξάστερα -"φίλε το συγκρότημα είναι γτπ και είσαι ένας φλώρος του κερατά!!" πραγματικά θα είχε ενδιαφέρον η σκηνή... :P

Συγνωμη που επεμβαινω αλλα γιατι να θεωρησω εγω ως επιχειρηματολογια τον παααααρα πολυ πιθανο τσαμπουκα και τραμπουκισμο του "κυριου" Hetfield...????
Εκτος αν κανενας απο σας πιστευει οτι αυτος ο τυπος ειναι διατεθιμενος να πεισει τον οποιοδηποτε συνομιλητη του με τροπους περαν των "πλαγιων"... :P :P :P :P :P :P :P :P :P

δεν τον ειδες στο some kind of a monster πως εκανε με τον Lars οταν πλακωθηκαν?Μια πετσετα πεταξε και εφυγε...
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #98 στις: 15/02/07, 19:29 »
εγω δεν αμφισβητω τους μεταλικα αλλα πλεον οπως εχουν γινει δεν θα με ενδιεφερε ιδιαιτερα να τους δω σε συναυλια..ισως να εχει νοημα για καποιον αρκετα νεοτερο που δεν εχει προλαβει το εν λογω συγκροτημα..για πολλους που εζησαν το συγκροτημα στα πανω του δεν νομιζω οτι θα τους κεντρισει το ενδιαφερον..εκτος καποιων φανατικων οπαδων βεβαια..

σχετικα με τον θεσμο του ροκ γουειβ παντως εμενα δεν με καλιπτει το ολο σκηνικο..κατ αρχας οταν καποτε ξεκινησε παιζανε καποιες μερες αναλογες με μουσικο ειδος..αυτη την στιγμη αμα πχ θελω να δω ενα συγκροτημα που μ αρεσει πρεπει να φαω καπελο αλλα 5 που δεν γουσταρω μια...2)..και καλα πες οτι αυτο ειναι θεμα γουστου εαν τα συγκροτηματα που εχουν χςσει ειναι στην ιδια φαση...αμα εχει να κανει ομως με συγκροτηματα απο ασχετα μουσικα ρευματα τοτε δεν ειναι τραγικη μαλ***α???...

μακαρι να μπορουσαν οι οργανωτες...που μαλλον δεν νοιαζονατι ιδιαιτερα γιατι και τωρα η κονομα μια χαρα παει..να οργανωναν ενα φεστιβαλ με 1μερα μπρουταλ/και 1 απο καθε ειδος απο ροκ μεχρι κλασικο χεβι ξερω γω,,,τοτε τουλαχιστον θα μπορουσα να πω οτι ναι μεν το ολο πακετο δεν με καλιπτει αλλα τουλαχιστον ευχαριστιθηκα μια μερα απο τις 3...αυτο θα μου αρεσε ιδιαιτερα..αλλα πλεον εχει παει αλλου το πραγμα...


γιατι νομιζεις οτι θα μπορουνε να φερουνε τοσα πολλα συγκροτηματα?
Αμα δεν περιοδευουν ολα μαζι?Αμα θελουν αλλοι να ειναι headliners?Δεν ειμαστε αγγλια ή γερμανια...στις heavy και στις brutal βραδιες τα ιδια ατομα θα ειναι...Το Rockwave δεν ειναι σαν το παλιο, αγιου κοσμα κτλ, δεν εχει γινει καθολου δουλεια στο terra vibe.Σε καθε rockwave στηριζονται σε μια μπαντα Black Sabbath,Metallica,Judas Priest...Αλλα οπως ειπα δεν ειμαστε Donington εδω...
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος RBnikos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 324
  • Φύλο: Άντρας
  • we're becoming .... Hostile!!
    • Προφίλ
Απ: Rockwave Festival 2007
« Απάντηση #99 στις: 15/02/07, 19:46 »
Απιστευτο ετσι?τοσα χρονια γκρινιαζουμε για 2 μπαντες..ονοματα δν χρειαζεται να αναφερω καν...μας φερνουν τη μια κ συνεχιζουμε να γκρινιαζουμε...Ειλικρινα οταν αρχισει το εντερ σαντμαν θα πεσουν κορμια,απομακρυνθειτε απο κοντα μου ;D ;D

Αν δεν ανήκω σε αυτούς που γκρίνιαζαν που δεν έρχονται οι Metallica, μπορώ να συνεχίσω να γκρινιάζω απρόσκοπτα;

Ας τους χαρούν, όσοι τη βρίσκουν με την πάρτη τους. Προσωπικά ένοιωσα τόση συγκίνηση, όση κι αν μάθαινα πως εμφανίζεται η Θώδη.

opos panta ipervolikos...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
26 Απαντήσεις
11154 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/07, 15:59
από HeavyHead
45 Απαντήσεις
17880 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/07, 01:19
από dead_men_walking
84 Απαντήσεις
29493 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/07, 16:54
από Staggάρης
8 Απαντήσεις
4563 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/07, 10:33
από Fteo
31 Απαντήσεις
11827 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/07, 20:29
από Vaiking
179 Απαντήσεις
57656 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/08, 04:28
από s.s.
151 Απαντήσεις
41323 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/09, 12:33
από stepap#12
104 Απαντήσεις
41835 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/11, 23:33
από Mrs Brightside
47 Απαντήσεις
15459 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/07/11, 19:23
από gers
1 Απαντήσεις
5793 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/15, 08:11
από Βραζίλης