Αποστολέας Θέμα: Παναθηναϊκος  (Αναγνώστηκε 135886 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος 7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #25 στις: 16/05/08, 20:51 »
Σίγουρα θα βοηθήσει... Πρώτα απ όλα στην ψυχολογία των παικτών ( φάνηκε σε όλους τους αγώνες των play off μετά την ανακοίνωση του βαρδινογιάννη η αλλαγή )...
Επίσης θα επιστρέψουν οι φίλαθλοι στο γήπεδο ή για να είμαι πιο συγκεκριμένος οι οργανομένοι οπαδοί...
Επίσης θα μπουν αρκετά χρήματα και ίσως κάτι παραπάνω λόγο champions league...
Και ο βαρδινογιάννης δεν θα μπορεί να κάνει ότι θέλει γιατί θα πρέπει να έχει και την στήριξη κάποιον από τους άλλους μετόχους...

Πάντως επικρατεί ένα κλίμα αλλαγής και ενώτητας οπότε ας περιμένουμε λίγο ακόμα για να δούμε τις εξελίξεις...
Συγγνωμη που παρεμβαινω στα εσωτερικα του "εχθρου" ,αλλα εχεις την εντυπωση οτι ο Βαρδινογιαννης θα παραχωρησει το 50% των μετοχων,ετσι ωστε να μην εχει την απολυτη πλειοψηφια;
Θα κρατησει το 50% μεν και θα παραχωρησει και μια μετοχη που λεει ο λογος σε ενα δικο του ανθρωπο,οποτε παλι θα εχει την πλειοψηφια και φυσικα τον πρωτο λογο στις οποιες αποφασεις.
Επισης τον Βγενοπουλο τον εχετε για κανα χθεσινο να κατσει να ρισκαρει τα φραγκα του;Παιχτης ειναι ο ανθρωπος και ενας σοβαρος παιχτης μπαινει στο παιχνιδι για να κερδισει και οχι για να ρισκαρει πιθανο κερδος.Εχει κατα 99% εξασφαλισει το πως θα κερδισει πριν μπει στο παιχνιδι.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #26 στις: 17/05/08, 00:27 »
Δεν ξερω κατα ποσο θα βοηθησει ρε παιδια ολο αυτο. Οπου ακους πολλα κοκκορια αργει να ξημερωσει... Ο βαρδινογιαννης μακακας δεν ειανι να βγει ετσι απο το παιχνιδι παραορωντας στον καθενα τον παναθηναικο. Και οι αλλοι οπως λεει και ο sid7 δεν ειναι τιποτα τυχαιοι. ΜΕγαλοπαιχτες ειναι που θελουν να βγαλουν φραγκα καιεπειδη καλως η κακως στην ελλαδα (και οχι μονο) κανενας δεν κανει κατι για την ψυχη της μανας του μαλλον θα πρεπει να περιμενουμε και τα χειροτερα για τον βαζελο με αυτην την εξελιξη
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #27 στις: 20/05/08, 14:36 »
Μην είστε τόσο αρνητικοί ρε παιδιά... Η πολυμετοχηκότητα ποτέ δεν έκανε κακό...

Συγγνωμη που παρεμβαινω στα εσωτερικα του "εχθρου" ,αλλα εχεις την εντυπωση οτι ο Βαρδινογιαννης θα παραχωρησει το 50% των μετοχων,ετσι ωστε να μην εχει την απολυτη πλειοψηφια;
Θα κρατησει το 50% μεν και θα παραχωρησει και μια μετοχη που λεει ο λογος σε ενα δικο του ανθρωπο,οποτε παλι θα εχει την πλειοψηφια και φυσικα τον πρωτο λογο στις οποιες αποφασεις.

Εδώ έχεις άδικο γιατί βασικός όρος των καινούριων μετόχων είναι ότι οι σημαντικές αποφάσεις δεν θα παίρνονται με οριακή πλειοψηφία 51% αλλά ανάλογα με την περίπτωση από 60-80%. Για χαζούς τους έχεις όλους αυτούς τους επιχειρηματίες να βάλουν τα λεφτά τους και να μην έχουν λόγο?

Επειδή όπως είπατε και εσείς όλοι για το κέρδος ενδιαφέροντε, πιστεύω ότι ο λόγος που υποχώρησε ο βαρδινογιάννης είναι γιατί το αρνητικό κλίμα που υπήρχε γύρω από το όνομά του για τον παναθηναικό επηρέαζε αρνητικά και τις άλλες επιχειρηματικές του δραστηριότητες...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #28 στις: 20/05/08, 14:59 »
Μην είστε τόσο αρνητικοί ρε παιδιά... Η πολυμετοχηκότητα ποτέ δεν έκανε κακό...

Συγγνωμη που παρεμβαινω στα εσωτερικα του "εχθρου" ,αλλα εχεις την εντυπωση οτι ο Βαρδινογιαννης θα παραχωρησει το 50% των μετοχων,ετσι ωστε να μην εχει την απολυτη πλειοψηφια;
Θα κρατησει το 50% μεν και θα παραχωρησει και μια μετοχη που λεει ο λογος σε ενα δικο του ανθρωπο,οποτε παλι θα εχει την πλειοψηφια και φυσικα τον πρωτο λογο στις οποιες αποφασεις.

Εδώ έχεις άδικο γιατί βασικός όρος των καινούριων μετόχων είναι ότι οι σημαντικές αποφάσεις δεν θα παίρνονται με οριακή πλειοψηφία 51% αλλά ανάλογα με την περίπτωση από 60-80%. Για χαζούς τους έχεις όλους αυτούς τους επιχειρηματίες να βάλουν τα λεφτά τους και να μην έχουν λόγο?

Επειδή όπως είπατε και εσείς όλοι για το κέρδος ενδιαφέροντε, πιστεύω ότι ο λόγος που υποχώρησε ο βαρδινογιάννης είναι γιατί το αρνητικό κλίμα που υπήρχε γύρω από το όνομά του για τον παναθηναικό επηρέαζε αρνητικά και τις άλλες επιχειρηματικές του δραστηριότητες...

ξερεις τι ειναι να σε κραζουν 30.000 κυριακατικα??  ;D  ;D  ;D

Αποσυνδεδεμένος 7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #29 στις: 20/05/08, 15:12 »
Μην είστε τόσο αρνητικοί ρε παιδιά... Η πολυμετοχηκότητα ποτέ δεν έκανε κακό...

Συγγνωμη που παρεμβαινω στα εσωτερικα του "εχθρου" ,αλλα εχεις την εντυπωση οτι ο Βαρδινογιαννης θα παραχωρησει το 50% των μετοχων,ετσι ωστε να μην εχει την απολυτη πλειοψηφια;
Θα κρατησει το 50% μεν και θα παραχωρησει και μια μετοχη που λεει ο λογος σε ενα δικο του ανθρωπο,οποτε παλι θα εχει την πλειοψηφια και φυσικα τον πρωτο λογο στις οποιες αποφασεις.

Εδώ έχεις άδικο γιατί βασικός όρος των καινούριων μετόχων είναι ότι οι σημαντικές αποφάσεις δεν θα παίρνονται με οριακή πλειοψηφία 51% αλλά ανάλογα με την περίπτωση από 60-80%. Για χαζούς τους έχεις όλους αυτούς τους επιχειρηματίες να βάλουν τα λεφτά τους και να μην έχουν λόγο?

Επειδή όπως είπατε και εσείς όλοι για το κέρδος ενδιαφέροντε, πιστεύω ότι ο λόγος που υποχώρησε ο βαρδινογιάννης είναι γιατί το αρνητικό κλίμα που υπήρχε γύρω από το όνομά του για τον παναθηναικό επηρέαζε αρνητικά και τις άλλες επιχειρηματικές του δραστηριότητες...

Αντιθετως,τους εχω για πολυ εξυπνους,αλλα εξακολουθω να πιστευω οτι την τελικη αποφαση θα εχει το Βαρδινογιαννεικο και ειδικα σε θεματα που αφορουν το εξωαγωνιστικο κομματι της επιχειρησης.
Η πολυμετοχικοτητα μπορει να μην εβλαψε κανεναν αλλα μονο στο στυλ του Κοκκαλη ο οποιος εκανε μια πολυμετοχικη ομαδα στην οποια ολοι εχουν γνωμη αλλα αποφασιζει μονο αυτος.
Οι ομαδες εχουν 1 αρχηγο και οχι 5.Ειναι φυση αδυνατον 4-5 απο τα μεγαλυτερα επιχειρηματικα τζακια να κανουν αμοιβαιες υποχωρησεις συνεχεια για το καλο της ομαδας.Καποια στιγμη θα γινει το μπαμ.
Εγω θελω τον βαζελο να γινει καλυτερος γιατι ετσι θα γινω και εγω ακομα καλυτερος.
Εννοειται οτι συμφωνω με αυτο που εγραψες για το λογο για τον οποιο ο Βαρδινογιαννης παραχωρει μετοχικα πακετα και οποιος νομιζει πως το εκανε γιατι δεν εχει την δυνατοτητα απο μονος του να βαλει τοσα και περισσοτερα φραγκα για να ενισχυσει την ομαδα,μαλλον βλεπει αλλο εργο.

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #30 στις: 23/05/08, 12:48 »
εγω νομιζω (με τη προσχωρηση του Θεου  ;D  Παυλου) οτι τα πραγματα θα κυλησουν ..
εχει ψωμι ακομα ..
Ειδωμεν!

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #31 στις: 17/09/08, 08:58 »
Δεδομένης της εμφάνισης χθες (εκείνη του Β' Ημιχρόνου) κατά τη γνώμη μου ο ΠΑΟ δικαιούτο τον βαθμό της ισοπαλίας.. Τα στατιστικά του αγώνα παρουσίασαν ένα ικανό προβάδισμα στον Παναθηναϊκό αλλά η δυστοκία και το δοκάρι έκριναν σε ένα βαθμό το αποτέλεσμα.. Έπαιξε απέναντι σε μια Ίντερ η οποία δεν φάνηκε (ή δεν μπορούσε -- οι ίδιοι το ξέρουν) να σκορπίσει τον Παναθηναϊκό αλλά νίκησε χάρις δύο προσωπικών καλών ενεργειών του Ιμπραϊμοβιτς.. Το παιχνίδι μου θύμισε λίγο Εθνική όπου ο Σουηδός έδειχνε μια ομάδα μόνος του στο μεταξύ μας παιχνίδι..

Στα αρνητικά του παιχνιδιού η κατά τη γνώμη μου ανεξήγητη χρησιμοποίηση του άπειρου Σιμάο στα στόπερ.. Επίσης και ο τραυματισμός του Καραγκούνη στο Α' Ημίχρονο στέρησε από τον Παναθηναϊκό λίγη έμπνευση στο Β' Ημίχρονο όταν βγήκε μπροστά και την χρειάστηκε.. Η ομάδα θέλει αρκετή δουλειά για να παίξει όμορφα και επίσης προσωπικά δεν μου αρέσουν οι δύο ζώνες άμυνας και η απουσία pressing στο κέντρο και στην αντίπαλη επίθεση.. Το παιχνίδι (ιδιαίτερα στο B' Ημίχρονο) "φώναζε" για έναν ακόμη επιθετικό τύπου Σόουζα όταν φάνηκε καθαρά ότι ο Σαλπιγγίδης προτιμούσε να κάνει μπούκες από δεξιά παρά να εγκατασταθεί στο κέντρο της επίθεσης δίπλα στους ψηλούς Ιταλούς.. Ο Τεν Κάτε δείχνει να μην γνωρίζει ακόμα τα προτερήματα και τα ελαττώματα των παιχτών του.. To γεγονός ότι ο Μάτος τον διαψεύδει και κρίνεται αναντικατάστατος σε όσα παιχνίδια έχει παίξει, χρεώνεται στον Ολλανδό που δεν τον χρησιμοποιούσε στα πρώτα παιχνίδια.. Καλά θα κάνει να τα μάθει κάπως γρήγορα γιατί στα άλλα παιχνίδια του CL θα πρέπει να πάει πλέον με περισσότερες διεκδικήσεις.. Στα θετικά, το Χ του άλλου αγώνα το οποίο έδειξε βέβαια ότι ο αποκλεισμός του Ολυμπιακού από την Ανόρθωση μόνο τυχαίος δεν ήταν και ότι η Βέρντερ αν αντιμετωπιστεί με σοβαρότητα δεν θα αποτελέσει πάλι τον κακό δαίμονα του ΠΑΟ..
« Τελευταία τροποποίηση: 17/09/08, 10:21 από faser »

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #32 στις: 17/09/08, 14:51 »
Λοιπόν γενικά εγώ εμεινα ευχαριστημένος από την εμφάνιση... Πιστεύώ ότι έχουμε αρκετες πιθανότητες να περάσουμε αν παίξουμε με σοβαρότητα... Συμφωνώ μαζί σου για τη χρησιμοποίηση του simao ως στοπερ... Μου άρεσε που ο Τεν Κατε ήταν δραστήριος και "κυνήγησε" το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο... Εντύπωση μου έκαναν οι Μουν και Κλειτον που δεν περιμενα να παίξουν τόσο καλά... Δεν μου άρεσε η επιλογή του Τεν Κατε να γυρίσει τον G. Silva στην άμυνα μετα την αλλαγή του Νιλσον σε ένα διάστημα που ήταν πολύ δημιουργικός... μεγάλη μου αντίρρηση είναι το ότι άφησε τον Νινη εκτός αποστολής, πιστεύω ότι το παιδί έχει μεγάλο ταλέντο αλλά αν μέχρι τα 25 του συμπεριφεροντε σαν ταλέντο δεν πρόκειται να προχωρήσει... Όσο για τις άλλες δυο ομάδες του ομίλου σίγουρα είναι πολύ καλό αποτέλεσμα το χ αλλά με λίγη προσοχή πιστεύω ότι μπορούμε να πάρουμε αρκετούς βαθμούς και από τις δύο... Άντε καλή συνέχεια....
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #33 στις: 18/09/08, 21:37 »
Λίγο η ατυχία, λίγο ο τραυματισμός του Καραγκούνη, λίγο ο Ibrahimovic που στο ψηλό παιχνίδι δεν παίζεται, δεν πήραμε το βαθμό της ισοπαλίας... Τουλάχιστον παίξαμε πολύ καλά και αν κάνουμε τέτοια παιχνίδια με Ανόρθωση και Βρέμη, την έχουμε την πρόκριση...!!

Τι έγινε τελικά με τον Καραγκούνη, για πόσο καιρό θα είναι εκτός?

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #34 στις: 18/09/08, 21:42 »
Τι έγινε τελικά με τον Καραγκούνη, για πόσο καιρό θα είναι εκτός?

Δυστυχώς ένα μήνα :(

Πολύ ακριβά πλήρωσε ο Γκούμας τις δηλώσεις του μετά το τέλος του παιχνιδιού με την Ίντερ.. Να δω τώρα πόσες σακούλες θα μοιράσει ο Κόκε στους εναπομείναντες αμυντικούς του ΠΑΟ >:(..

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #35 στις: 18/09/08, 22:22 »
Πολύ ακριβά πλήρωσε ο Γκούμας τις δηλώσεις του μετά το τέλος του παιχνιδιού με την Ίντερ.. Να δω τώρα πόσες σακούλες θα μοιράσει ο Κόκε στους εναπομείναντες αμυντικούς του ΠΑΟ >:(..

Δεν άκουσα κάτι... Τον τιμώρησαν? για πες τι ξέρεις...

τροποποίηση...
έμαθα τελικά για τον αποκλεισμό του από τον τεν κατε και να πω την αλήθεια, καλά του έκανε... Αυτό που διάβασα επίσης και νευρίασα είναι ότι άφησε πάλι εκτός τον νίνη... τον θεωρεί ντεφορμε λέει.. ΕΛΕΟΣ πια δεν τον δίνουν τουλάχιστον δανεικό κάπου να αποκτήσει εμπειρίες αν είναι να του συμπεριφέροντε έτσι...
« Τελευταία τροποποίηση: 18/09/08, 22:32 από sakman »
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #36 στις: 19/09/08, 15:01 »
Κοίταξε να δεις sakman.. Όντως η απειθαρχία σε μια ομάδα είναι πηγή κινδύνων αλλά τα πάντα πρέπει να κρίνονται με γνώμονα τις συνθήκες που επικρατούν την κάθε περίοδο.. Έχεις χάσει ένα (εκ του προοιμίου μάλλον εύκολο derby), δεν έχεις πάρει αμυντικούς το καλοκαίρι, η ομάδα "φωνάζει" ότι εκτίθεται από την άμυνα της, ο Ολυμπιακός δείχνει και φέτος ότι και χωρίς να παίξει μπάλα τα σημαντικά παιχνίδια τα κερδίζει και αφήνεις τον καλύτερο σου αμυντικό στην Αθήνα γιατί έκανε παρεμβατικά σχόλια.. ΟΚ, με τον Άρη παίζεις όμως, όπου προέρχεται από ήττα και έχει πολλά κίνητρα να σε κερδίσει.. Άλλωστε ο Τεν Κάτε και ο Αντωνίου του την "πέσανε" στην προπόνηση, δόθηκαν εξηγήσεις από την πλευρά του παίχτη και το θέμα θεωρήθηκε λήξαν.. Δεν ξέρω, μακάρι να μην του στοιχίσει αυτή η απόφαση.. Επιπρόσθετα ο Γκούμας δεν φαίνεται "καλόπαιδο" (σαν τον Καστίγιο για παράδειγμα) που θα υποπέσει στο ίδιο παράπτωμα ξανά και ξανά.. Είπε συγνώμη και τέλος.. Όταν πέρσι έβγαινε και μίλαγε υπέρ της Διοίκησης όταν την "έκραζαν" όλοι, ήταν ωραία;   

Για τον Νίνη, τι να πω.. Δεν ξέρω, αυτός ο παίχτης μου φαίνεται πολύ συμπαθής (μέχρι στιγμής) και φυσικά αξιόλογος.. Δηλαδή δεν μπορείς να πεις ότι είναι παλιοχαρακτήρας ή κακός παίχτης για να μην μπαίνει στη δεκαοχτάδα.. Είναι πολύ περίεργο και σίγουρα λειτουργεί και κατά του παίχτη.. Πόσα χρόνια νομίζουν θα τον έχουν στην ομάδα; Αν όχι τον Δεκέμβρη που μας έρχεται, τον Ιούνιο σίγουρα πιστεύω ότι θα πάρει μεταγραφή σε ομάδα κάποιου καλού πρωταθλήματος του εξωτερικού..

Anyway, μέχρι στιγμής ο Τεν Κάτε μόνο αρνητικές εντυπώσεις μου έχει δημιουργήσει πάντως :(..

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #37 στις: 19/09/08, 16:08 »
Anyway, μέχρι στιγμής ο Τεν Κάτε μόνο αρνητικές εντυπώσεις μου έχει δημιουργήσει πάντως :(..
Εγώ από την αρχή πίστευα ότι αν ήθελαν να χτίσουν ομάδα όπως λέγανε, θα έπρεπε να ξεκινήσουν από ένα καλό προπονητή, καταξιωμένο, γιατί με τόσα λεφτά που "μπήκαν" δεν νομίζω ότι "χωράνε" πειράματα... Τον Τεν Κάτε τον φέρανε σαν μεγάλο όνομα, μη χέσω, βοηθός του Αβράμ Γκράντ ήτανε..  ::) ::) Μπορεί να κάνουμε και λάθος βέβαια, είναι ακόμα νωρίς....
Όσο για το παιχνίδι, ντάξ δεν έπαιξε και την μπαλάρα, δεν νομίζω ότι περνάει αμα παίξει έτσι σε κάθε παιχνίδι. Ίσως κάνω και λάθος. Είχε ρυθμό στο 2ο μέρος αλλά υπάρχει και 1ο.. Και με τέτοια λάθη στην άμυνα.. Είδαμε και τον Ολυμπιακό.. Ούτε η Βέρντερ, ούτε η Ανόρθωση αστειεύεται..
Αυτά από τον πρώτο γαύρο που απαντάει στο θέμα..  :)
Τα δύο μου ευρωλεπτά  :P

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #38 στις: 19/09/08, 16:31 »
Anyway, μέχρι στιγμής ο Τεν Κάτε μόνο αρνητικές εντυπώσεις μου έχει δημιουργήσει πάντως :(..
Εγώ από την αρχή πίστευα ότι αν ήθελαν να χτίσουν ομάδα όπως λέγανε, θα έπρεπε να ξεκινήσουν από ένα καλό προπονητή, καταξιωμένο, γιατί με τόσα λεφτά που "μπήκαν" δεν νομίζω ότι "χωράνε" πειράματα... Τον Τεν Κάτε τον φέρανε σαν μεγάλο όνομα, μη χέσω, βοηθός του Αβράμ Γκράντ ήτανε..  ::) ::) Μπορεί να κάνουμε και λάθος βέβαια, είναι ακόμα νωρίς....
Συμφωνώ, αν και το παλέψανε το καλοκαίρι για Λάουντρουπ, αλλά τελικά δεν ευόδωσαν οι διαπραγματεύσεις..

Αποσυνδεδεμένος Kundera

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #39 στις: 19/09/08, 16:41 »
Συμφωνώ, αν και το παλέψανε το καλοκαίρι για Λάουντρουπ, αλλά τελικά δεν ευόδωσαν οι διαπραγματεύσεις..

Νομίζω ότι επέλεξαν τον Τεν Κάτε αντί του Λάουντρουπ...
Ο Λάουντρουπ όμως γιατί είναι καλός και καταξιωμένος προπονητής με καριέρα σε Brondby, Getafe και τώρα Spartak Μόσχας?  ???  ::)



Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #40 στις: 19/09/08, 16:45 »
Κοίταξε να δεις sakman.. Όντως η απειθαρχία σε μια ομάδα είναι πηγή κινδύνων αλλά τα πάντα πρέπει να κρίνονται με γνώμονα τις συνθήκες που επικρατούν την κάθε περίοδο.. Έχεις χάσει ένα (εκ του προοιμίου μάλλον εύκολο derby), δεν έχεις πάρει αμυντικούς το καλοκαίρι, η ομάδα "φωνάζει" ότι εκτίθεται από την άμυνα της, ο Ολυμπιακός δείχνει και φέτος ότι και χωρίς να παίξει μπάλα τα σημαντικά παιχνίδια τα κερδίζει και αφήνεις τον καλύτερο σου αμυντικό στην Αθήνα γιατί έκανε παρεμβατικά σχόλια.. ΟΚ, με τον Άρη παίζεις όμως, όπου προέρχεται από ήττα και έχει πολλά κίνητρα να σε κερδίσει.. Άλλωστε ο Τεν Κάτε και ο Αντωνίου του την "πέσανε" στην προπόνηση, δόθηκαν εξηγήσεις από την πλευρά του παίχτη και το θέμα θεωρήθηκε λήξαν.. Δεν ξέρω, μακάρι να μην του στοιχίσει αυτή η απόφαση.. Επιπρόσθετα ο Γκούμας δεν φαίνεται "καλόπαιδο" (σαν τον Καστίγιο για παράδειγμα) που θα υποπέσει στο ίδιο παράπτωμα ξανά και ξανά.. Είπε συγνώμη και τέλος.. Όταν πέρσι έβγαινε και μίλαγε υπέρ της Διοίκησης όταν την "έκραζαν" όλοι, ήταν ωραία;   

Για τον Νίνη, τι να πω.. Δεν ξέρω, αυτός ο παίχτης μου φαίνεται πολύ συμπαθής (μέχρι στιγμής) και φυσικά αξιόλογος.. Δηλαδή δεν μπορείς να πεις ότι είναι παλιοχαρακτήρας ή κακός παίχτης για να μην μπαίνει στη δεκαοχτάδα.. Είναι πολύ περίεργο και σίγουρα λειτουργεί και κατά του παίχτη.. Πόσα χρόνια νομίζουν θα τον έχουν στην ομάδα; Αν όχι τον Δεκέμβρη που μας έρχεται, τον Ιούνιο σίγουρα πιστεύω ότι θα πάρει μεταγραφή σε ομάδα κάποιου καλού πρωταθλήματος του εξωτερικού..

Anyway, μέχρι στιγμής ο Τεν Κάτε μόνο αρνητικές εντυπώσεις μου έχει δημιουργήσει πάντως :(..

Σωστός σε αυτά που λες απλά πιστεύω ότι προτίμησε να τον τιμωρησει για να δείξει ότι αυτός είναι το "αφεντικό" και μιας και είναι καινούριος στην ομάδα να μην χάσει το σεβασμό από τους παίκτες... Βέβαια αφού όντως το παιχνίδι στη θεσ/κη θα είναι δύσκολο μπορούσαν σε συννενόηση με την διοίκηση να του βάλουν ένα χρηματικό πρόστιμο...

Και εμένα σαν προπονητής δεν με έχει εντυπωσιάσει αλλά ας περιμένουμε λίγο ακόμα... Όσο για τον Λαουντρουπ αν θυμάμαι καλά τα είχαν βρει και με αυτόν αλλά δεν έδειχνε το ιδιο πάθος με τον τεν κάτε.... Τους έδωσε την εντύπωση ότι θα τους έκανε χάρη αν ερχόταν... Επίσης έχω μάθει από διαφορετικές πηγες ότι εχουνε stand by τον μπαγιεβιτς και με την πρώτη ευκαιρία θα τον διώξουν...

Όσο για τον νίνη τι να πω... Έχω ακούσει βέβαια και κάτι τρελά σενάρια όπως ότι δεν του δίνουν τις ευκαιρίες που θα έπρεπε με σκοπό να του κάνουν μακροχρόνιο συμβόλαιο με μεγάλη ρίτρα αποχώρησης ώστε να βγάλουν πολλά από την παραχώρηση του σε κάποια μεγάλη ομάδα αλλά δεν μπορώ να το πιστέψω... Απλά ας σκεφτούμε αν πχ ο μεσι θα ειχε την ίδια εξέλιξη αν έπαιζε 1 φορα στα 5 παιχνίδια....
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #41 στις: 19/09/08, 17:08 »
Συμφωνώ, αν και το παλέψανε το καλοκαίρι για Λάουντρουπ, αλλά τελικά δεν ευόδωσαν οι διαπραγματεύσεις..

Νομίζω ότι επέλεξαν τον Τεν Κάτε αντί του Λάουντρουπ...
Ο Λάουντρουπ όμως γιατί είναι καλός και καταξιωμένος προπονητής με καριέρα σε Brondby, Getafe και τώρα Spartak Μόσχας?  ???  ::)
Μόνο αυτές τις ομάδες έχει κοουτσάρει; Τι να σου πω, καταξιωμένο δεν το λές ;D αλλά τουλάχιστον έχει παραστάσεις από καλά πρωταθλήματα (έστω και σε μικρές ομάδες)..

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #42 στις: 02/10/08, 00:25 »
Πολλοί θα πουν άριστο στήσιμο του Κετσπάγια, μερικοί θα πουν μαγική εικόνα, άλλοι θα πουν αστοχία του Παναθηναϊκού.. Εγώ ένα έχω να πω σαν ήρεμος οπαδός του ΠΑΟ.. Κύριοι, κάνατε έγκλημα που αποδυναμώσατε την άμυνα του Παναθηναϊκού που χρόνια τον ξελάσπωνε στα ευρωπαϊκά παιχνίδια.. Διώξατε τον Μόρις γιατί δεν σας έκανε και κρατήσατε τον Σαριέγκι.. Λουστείτε τα τώρα! Η Νύχτα των Μεγάλων Σεφταλιών ΙΙ..   
« Τελευταία τροποποίηση: 02/10/08, 00:29 από faser »

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #43 στις: 02/10/08, 14:43 »
Πολλοί θα πουν άριστο στήσιμο του Κετσπάγια, μερικοί θα πουν μαγική εικόνα, άλλοι θα πουν αστοχία του Παναθηναϊκού.. Εγώ ένα έχω να πω σαν ήρεμος οπαδός του ΠΑΟ.. Κύριοι, κάνατε έγκλημα που αποδυναμώσατε την άμυνα του Παναθηναϊκού που χρόνια τον ξελάσπωνε στα ευρωπαϊκά παιχνίδια.. Διώξατε τον Μόρις γιατί δεν σας έκανε και κρατήσατε τον Σαριέγκι.. Λουστείτε τα τώρα! Η Νύχτα των Μεγάλων Σεφταλιών ΙΙ..   

Η Νύχτα των Μεγάλων Σεφταλιών ΙΙ... πολύ καλό...  :P ;D :P
Εγώ θα πω ότι ήταν πολύ τυχερή η ανόρθοση και τώρα για να περάσουμε θέλουμε 2 νίκες και 1 χ... Πολύ δύσκολο...
Όσο για τους αμυντικούς παίκτες της ομάδας... δεν λέω τίποτα για να μην βρίσω...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος EPALLE

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is Like Jazz, Its Best When You Improvice
    • Προφίλ
    • Myspace website
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #44 στις: 02/10/08, 15:45 »
συμφωνω για τον μορις. για την αμυνα να πω οτι τον σαρριεγκι τον ειχαμε δει και περσι. απο τοτε δεν τα πγαινε και πολυ καλα. ο βυντρα εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει καθολου σαν παιχτης. ο σπυροπουλος ειναι καλος αλλα και αυτος χαθηκε στην χθεσινη απογοητευση. ειδα πολυ λιγο μερος του παιχνιδιου γι αυτο και δεν μπορω να μιλησω για το χθεσινο παιχνιδι
100 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ - 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΤΕΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Ιππέας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Άντρας
  • ...με τ'αλογάκι μου συχνά,τριγυρίζω στα βουνά..
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #45 στις: 02/10/08, 20:01 »
  Πολυμετοχικό ξέπλυμα χρήματος νομίζω ότι γίνεται. Δεν εξηγείται νομίζω διαφορετικά. Ούτε μπορώ να δεχθώ ότι όσοι ασχολούνται με τον ΠΑΟ δεν γνωρίζουν από ποδόσφαιρο. Έχουν ξοδέψει τρελά λεφτά σε αμυντικά χαφ  (Φλάβιο,Μπίσκαν,Ζιλμπέρτο) και δεν ξόδεψαν για έναν μπαλαδόρο παικταρά. Περίμεναν δυο χρόνια να γίνει καλά ο Γκονζάλες και μετά τον έδιωξαν. Ο καλύτερος  και γρηγορότερος αμυντικός που ήξερε και μπάλα (Μόρις), εκδιώχθηκε κακήν-κακώς. Ο Κυργιάκος δεν τους έκανε...Τώρα τρέχα,γύρευε. Αλήθεια ο Μελίσσης πού είναι ; Αυτή η ομάδα μοιάζει να τρώει τα παιδιά της.   

Αποσυνδεδεμένος fuZZed

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #46 στις: 03/10/08, 14:12 »
Πακετο... με εναν τετοιο ομιλο κ δε παιζει να καταφερουμε να περασουμε.......
Κοροιδευαμε τους γαυρους κ το μονο που καναμε ηταν να κανουμε ενα καρμπον παιχνιδι με τη διαφορα οτι εμεις βαλεμε το πεναλτυ και το οτι ειχαμε λιγοτερες ευκαριες απ αυτους...

Κριμα γιατι ο κοσμος του Παναθηναικου ΕΔΕΙΞΕ ποιος ειναι (με το συλλαλητηριο και με τα σερι sold out στο οακα) αλλα ειτε με τζιγγερ ειτε χωρις τα ιδια θα δουμε παλι...
Ελπιζω να διαψευφθω ειλικρινα..!!
slow the eggs - σιγα τ αυγα!!

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #47 στις: 03/10/08, 14:18 »
εγω περιμενα πολλα πραγματα φετος απο σας αλλα παλι τα ιδια.....με την ανορθωση απλ ειδα μια ομαδα που οταν ειχε κατοχη δεν ηξερε τι να κανει το τοπι......και στην αμυνα....(ειδικα στον αερα..)...παιδικη χαρά.....

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #48 στις: 03/10/08, 14:23 »
Ρε βαζελάκια πρίν τον αγώνα λέγατε ότι δεν είστε σαν τον Ολυμπιακό.Τι άμυνα ήταν αυτή?Πάααααρτυ.Τέσπα μια εκδρομή στην Ευρώπη δεν βλάπτει.2 από την Ίντερ,3 από Ανόρθωση και πάει λέγοντας

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Παναθηναϊκος
« Απάντηση #49 στις: 03/10/08, 15:52 »
Παιδιά χαλαρώστε λιγάκι.. Επειδή έτυχε το topic να το ανοίξω εγώ, το οραματιζόμουνα σαν μια ήσυχη συζήτηση μεταξύ Παναθηναϊκών και μη όπου θα ανταλλάζαμε κάποιες απόψεις.. Εκφράσεις όπως "βαζελάκια", "εκδρομές" και άλλα αν μπορούμε ας τις αφήσουμε στην άκρη..

Τώρα επάνω στο νόημα αυτών που λέτε, έχετε δίκιο.. Η ομάδα ξεκίνησε με πολύ καλές προοπτικές λόγω αλλαγής ιδιοκτησιακού καθεστώτος, αλλά μέχρι στιγμής φαίνεται μία από τα ίδια (μη πω και χειρότερα λόγω άμυνας).. Βέβαια αν έμπαινε το δοκάρι του Μουν (άραγε όταν ήταν μικρός πως τον φωνάζανε :P) με την Ίντερ ή αν έμπαινε η "αυτο-προβολή" που έγλυψε το δοκάρι με την Ανόρθωση τώρα θα μιλάγαμε σε άλλη βάση.. Ποδόσφαιρο είναι, διασκέδαση είναι, το Νο187 στα καθημερινά ενδιαφέροντα μας θα πρέπει να είναι,κ.ο.κ.. Ας μην φανατιζόμαστε σαν κάτι βλάκες που τους βλέπεις κάθε Κυριακή και περισσότερο σε πιθήκους φέρνουν παρά σε ανθρώπους ;)..

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
42 Απαντήσεις
22344 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/09, 09:37
από faser
0 Απαντήσεις
2978 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/10, 16:41
από sofitia