Αποστολέας Θέμα: Paypal confirmed address??  (Αναγνώστηκε 2123 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Paypal confirmed address??
« στις: 27/02/08, 23:52 »
Παιδιά, πριν λίγες ώρες κέρδισα ένα auction στο ebay σε πολύ καλή τιμή και με όχι ιδιαίτερο κόπο, γεγονός που με έβαλε σε σκέψεις ???.. Έκατσα από την αρχή και διάβασα την δημοπρασία λέξη προς λέξη προσεκτικά και παρατήρησα ότι ο seller στέλνει μόνο σε paypal confirmed shipping address.. Στο λογαριασμό paypal που έψαξα η shipping address μου είναι uncorfirmed, οπότε λογικά η συναλλαγή θα "πέσει" :-\

Έκατσα και έψαξα λίγο για το τι είναι η paypal confirmed shipping address και πως μπορεί κανείς να την ενεργοποιήσει αλλά οι πληροφορίες που πήρα ήταν εν ολίγοις ότι εκτός ΗΠΑ, είναι σχεδόν αδύνατο να κάνεις confirm την shipping address σου, διότι οι γραφειοκρατικές διαδικασίες των τραπεζών δεν επιτρέπουν κάτι τέτοιο να γίνει εύκολα και σε πολλές περιπτώσεις που διάβασα, μετά από αμέτρητα fax που έστειλαν οι ενδιαφερόμενοι με έγγραφα που χρειάζονταν για αυτή την διαδικασία, η τράπεζα δεν έκανε confirm την διεύθυνση.. Γνωρίζετε κάτι επί του θέματος; Το έχει επιχειρήσει κανείς επιτυχημένα, και αν ναι, με τι είδους κάρτα (debit ή credit) και σε ποια Τράπεζα;

Αποσυνδεδεμένος RoyBatty

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 475
  • Φύλο: Άντρας
  • Where the Southern Cross meets the Yellow Dog
    • Προφίλ
Απ: Paypal confirmed address??
« Απάντηση #1 στις: 28/02/08, 10:23 »
Δυστυχώς δεν γίνεται εκτός USA και UK.
Όπως και να χει,δεν έχει σημασία.Έχεις καλό feedback? Λογικά δεν θα έχει πρόβλημα να τον πληρώσεις με paypal,και εμένα μου έχει συμβεί παρόμοια περίπτωση.Στείλε του ενα email και ρώτα τον.Ο μόνος λόγος που βάζουν αυτόν τον όρο οι πωλητές είναι επειδή φοβούνται τις απάτες.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Paypal confirmed address??
« Απάντηση #2 στις: 28/02/08, 11:06 »
Δυστυχώς δεν γίνεται εκτός USA και UK.
Όπως και να χει,δεν έχει σημασία.Έχεις καλό feedback? Λογικά δεν θα έχει πρόβλημα να τον πληρώσεις με paypal,και εμένα μου έχει συμβεί παρόμοια περίπτωση.Στείλε του ενα email και ρώτα τον.Ο μόνος λόγος που βάζουν αυτόν τον όρο οι πωλητές είναι επειδή φοβούνται τις απάτες.
Ευχαριστώ για την απάντηση.. Δυστυχώς δεν έχω καλό feedback (εννοώ 100% αλλά με πολύ λίγες συναλλαγές).. Τον έχω πληρώσει ήδη (κατάστημα είναι όχι ιδιώτης) οπότε ευελπιστώ ότι θα πεισθεί ότι είμαι legit..
Για να δούμε..

Αποσυνδεδεμένος pegasus

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • It all seems greek to me
    • Προφίλ
Απ: Paypal confirmed address??
« Απάντηση #3 στις: 02/03/08, 22:01 »
Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα, όταν ήμουν στην Αμερική.

Είχα πρόβλημα με την αμερικάνικη debit που είχα και προσπάθησα να κάνω αγορά με την ελληνική visa, αλλά ας όψεται η Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων, η τράπεζα δεν μου επικύρωνε τη διεύθυνση στο αμερικάνικο κατάστημα που της το ζήτησε......

Δυστυχώς δεν θα βρεις άκρη σε αυτό (έτσι τουλάχιστον κατάλαβα εγώ 2 χρόνια που έγινε αυτή η φάση)
ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ,ΟΙΚΟΠΕΔΟΠΟΙΗΣΗ,ΤΣΙΜΕΝΤΟΠΟΙΗΣΗ,ΤΟΣΗ ΠΟΛΥ ΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΠΕΖΗ ΖΩΗ

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
23 Απαντήσεις
5968 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/01/07, 11:45
από Symeon
paypal

Ξεκίνησε από V.P. « 1 2 » Καταστήματα, αγορά

30 Απαντήσεις
10679 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/05/08, 00:22
από Jezus
0 Απαντήσεις
2628 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/09, 03:16
από Serviani
1 Απαντήσεις
2034 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/06/09, 19:18
από Βραζίλης