Αποστολέας Θέμα: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο  (Αναγνώστηκε 676064 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3050 στις: 10/07/09, 01:21 »
"Η υποδοχή που επεφύλασσαν διμοιρίες και «κάτοικοι» είχε αποτέλεσμα να τραυματιστεί ένας από τους «αγανακτισμένους πολίτες», αφού η μολότοφ έπεσε πάνω του..."

Το θέμα είναι πολύ σοβαρό. Παρόλα αυτά αυτό το σημείο με έκανε να ξεραθώ στα γέλια... Αφού δεν το 'χετε ρε παλικάρια, τι το κουράζετε;
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3051 στις: 10/07/09, 02:52 »
Η υποδοχή που επεφύλασσαν διμοιρίες και «κάτοικοι» είχε αποτέλεσμα να τραυματιστεί ένας από τους «αγανακτισμένους πολίτες
Γέλωτας.



Πάντως αν και σήμερα υπήρχε σχετικό κάλεσμα στα φασιστοφόρα για αντιπορεία ήταν αρκετά ήσυχα.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3052 στις: 10/07/09, 13:35 »
Δυστυχως δεν ηταν αρκετα ησυχα. Χτες στον ΑΓιο Παντελεημωνα βρεθηκε ο Μαρκογιαννακης, ο οποιος συνομιλησε με "κατοικους" και αστυνομια και στη συνεχεια εγινε αποπειρα επιθεσης στην Βιλα Αμαλιας απο φασιστοειδη που πεταξαν μολοτοφ και καπνογονα. Βεβαια οταν τα παιδια της βιλας βγηκαν απο μεσα ετρεξαν να κρυφτουν πισω απο τους δελταδες και τις διμοιριες που ειχαν ηδη στηθει για να προστατεψουν τους φιλους τους.

http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1056072

και η φωτογραφια του Μαρκογιαννακη με μπατσους και κατοικους http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1056299
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3053 στις: 11/07/09, 12:38 »
και η φωτογραφια του Μαρκογιαννακη με μπατσους και κατοικους http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1056299
και αυτη η φωτο δεν ειναι μονταρισμενη...

Αλλα στις ειδησεις δεν βλεπω τις επιθεσεις των φασιστοειδων...γτ αραγε;.. ::)
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3054 στις: 12/07/09, 20:11 »
και η φωτογραφια του Μαρκογιαννακη με μπατσους και κατοικους http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1056299
και αυτη η φωτο δεν ειναι μονταρισμενη...

Αλλα στις ειδησεις δεν βλεπω τις επιθεσεις των φασιστοειδων...γτ αραγε;.. ::)


Πλακα κανεις;;;;; με αυτα θα ασχολουμαστε τωρα;;;; Εδω μαθαμε με μεγαλη μας εκπληξη ολοι οτι - ακουστε ακουστε!!!!- υπαρχουν αστυνομικοι που χρηματιζονται απο εγκληματιες και οτι μεσα στις φυλακες γινονται μεγαλες κομπινες!!!!!!!!!! Πω πω πω πω πω πω πω πω!!!!! Δεν γινονται αυτα τα πραγματα! Αφηστε που εχω πληροφοριες οτι ο Βλαστος και ο Τρομπουκης καταγονται ο ενας απο το Αφγανισταν και ο αλλος απο το Σουδαν... Ελληνες και να κανουν τετοια πραγματα δεν γινεται.....
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3055 στις: 12/07/09, 21:55 »

Πλακα κανεις;;;;; με αυτα θα ασχολουμαστε τωρα;;;; Εδω μαθαμε με μεγαλη μας εκπληξη ολοι οτι - ακουστε ακουστε!!!!- υπαρχουν αστυνομικοι που χρηματιζονται απο εγκληματιες και οτι μεσα στις φυλακες γινονται μεγαλες κομπινες!!!!!!!!!! Πω πω πω πω πω πω πω πω!!!!! Δεν γινονται αυτα τα πραγματα! Αφηστε που εχω πληροφοριες οτι ο Βλαστος και ο Τρομπουκης καταγονται ο ενας απο το Αφγανισταν και ο αλλος απο το Σουδαν... Ελληνες και να κανουν τετοια πραγματα δεν γινεται.....
:D..τς τς τς... ;D :P
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3056 στις: 31/08/09, 02:53 »
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=59841&cid=4
Aν και πρέπει να είχε γίνει αναφορά και σε προηγούμενα post εδώ γίνεται λόγος για τον νέο εξοπλισμό της ΕΛΑΣ σχετικά με  την καταπολέμηση των διαδηλωτών.Καλή φάση.

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης (Gear)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψευδοπροφήτης
    • Προφίλ
    • Ψευδοπροφήτες
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3057 στις: 31/08/09, 10:42 »
Έτσι έτσι... 300 εκ € από τα λεφτά μας για τους robocop. Μη τυχών επενδυθούν τα χρήματα στην παιδεία ή κάπου που μπορεί να πιάσουν τόπο... Να δούμε πότε θα ξυπνήσουμε και θα καταλάβουμε που ζούμε
Ψευδοπροφήτες

το νέο E.P των Ψευδοπροφητών "τρέξε" είναι πλέον διαθέσιμο από το site μας.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3058 στις: 25/09/09, 01:25 »
ρε παιδια μπορει να ειναι πολυ ακυρο για καποιους αλλα ειμαι ο μονος που εχω την εντυπωση πως ξεχναμε.???δεν ξερω γιατι αλλα εχω αυτη την αισθηση οταν γινεται οτι γινεται,αδειαζει το ποτηρι του θυμου μας και μετα ολα οκ...το ξαναλεω μπορει για καποιους να φανει ακυρο αλλα για μενα δεν ειναι.και αναφερομαι σε ολα τα "κρουσματα"οπως ζαρτηνιερες εξωστρακισμοι κτλ κτλ
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3059 στις: 25/09/09, 04:26 »
Δυστυχως οχι μονο ξεχναμε, προσπερναμε κιολας, και αναφερομαι στο παλικαρι που βγηκε με μια τρυπα στον πνευμονα στις 4 Σεπτεμβριου απο το πογκρομ των δελταδων στα εξαρχεια.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3060 στις: 25/09/09, 17:10 »
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=59841&cid=4
Aν και πρέπει να είχε γίνει αναφορά και σε προηγούμενα post εδώ γίνεται λόγος για τον νέο εξοπλισμό της ΕΛΑΣ σχετικά με  την καταπολέμηση των διαδηλωτών.Καλή φάση.

Τώρα το είδα αυτό! :o

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3061 στις: 25/09/09, 17:33 »
Θα ηθελα να αναφερθω λιγο στα γεγονοτα των τελευταιων-προεκλογικων-ημερων που αφορουν την υποτιθεμενη τρομοκρατια. Για να δουμε λιγο συντομα τα γεγονοτα. Συλλαμβανουν 4 ατομα (των οποιων το όνομα ο ρουφιανο-Μακης εσπευσε να δωσει τα ονοματα σε δημοσιοτητα) και στελνουν ενταλμα για αλλους 6. Αυτα τα ατομα ειναι ολα ηλικιας 20-21-22. Συλλαμβανονται με εφοδο στο σπιτι τους γιατι βρεθηκαν υποτιθεται ενοχοποιητικα στοιχεια σε 2 γιαφκιες στα Βορεια προαστεια.

Αυτα τα παιδια λοιπον βγαινει περιχαρης η αστυνομια και δηλωνει πρωτα πρωτα οτι ανηκουν σε ευπορη οικογενεια (ποτε δεν καταλαβα την ουσιαστικη σχεση αυτων των πραγματων, τα ιδια λεγανε και για τον Αλεξη). Επισης λεει οτι τα παρακολουθουσε απο τον Απριλιο γιατι στα 2 σπιτια που ηταν οι γιαφκες πηγαινοερχοντουσαν λεει συχνα αντιεξουσιαστες, χωρις να εχουν καποιο αλλο στοιχειο. Παρακολουθουσαν δηλαδη ατομα τα οποια τα θεωρουν εν δυναμει τρομοκρατες λογο πεποιθησεων.

Αφου λοιπον επι μηνες παρακολουθουσαν καποια ατομα λογο πεποιθησεων (οπου στα σπιτια καποιων απο αυτους ειχαν γινει κατα περιοδους εφοδοι στα σπιτια τους χωρις να βρεθει κατι ενοχοποιητικο), εντελως τυχαια, 1 βδομαδα πριν της εκλογες ορμανε σε 2 σπιτια που ειναι γιαφκες (που το ανακαλυψανε απο μια σακουλα σκουπιδιων) και αρχιζουν να μαζευουν κοσμο και να κανουν εφοδους. Μεχρι στιγμης παροτι ειναι 4 οι συλληψεις εχουν γινει εφοδοι στα σπιτια 20 ακομα ανθρωπων.

Και απορω, ασχετα απο το αν τελικα αυτα τα παιδια ανηκαν ή οχι τελικα στην οργανωση πυρηνες της φωτιας, αυτο ειναι αλλη κουβεντα, μονο εμενα με απασχολει το γεγονος οτι παρακολουθειται επι μηνες κοσμος λογω πεποιθησεων και γινονται ανεξελγκτα και εφοδοι σε σπιτια χωρις στοιχεια?
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3062 στις: 25/09/09, 18:55 »
Η αναφορα των ονοματων εγινε με εισαγγελικη διαταξη και αμφισβητω εαν ο Μακης μεταφερει σωστα τις ειδησεις διοτι σε in.gr, ΣΚΑΪ 100,3 και Ελευθεροτυπια αναφερεται πως η αστυνομια οδηγηθηκε στα ατομα αυτα απο αυτοπτη μαρτυρα της τοποθετησης του μηχανισμου στο σπιτι του Αρσενη κι οχι επειδη παρακολουθουσαν ( !!!! ακυρο οντως ) το σπιτι εδω και καιρο!

Αλλο ενα δειγμα της κιτρινης δημοσιογραφιας που λανσαρει ο συγκεκριμενος δημοσιογραφος!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3063 στις: 25/09/09, 19:57 »
Το γεγονος της παρακολουθησης δεν το ακουσα μονο στον Μακη, αλλα και σε ρεπορταζ στην ΝΕΤ κ.α. καναλια, αυτες ειναι οι πληροφοριες που εχουν οι συντακτες των καναλιων. Καλως ή κακως για μενα ο εκπροσωπος της αστυνομιας κ. Σταθης δεν πειθει οτι δεν παρακολουθουν σπιτια. Περσυ ηταν που ο Ιος της Ε. ειχε αποκαλυψει τις παρακολουθησεις ατομων στην περιοχη της γλυφαδας και της Δαφνης (ναι ακομα σε και αφισοκολλησεις)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3064 στις: 25/09/09, 20:03 »
Ωραια. Ας δουμε και τη δικογραφια και να τελειωνουμε μια καλα ( και ) με αυτο το γεγονος. Οπως παντα θα υπαρχει η πλευρα που θα αισθανεται αδικημενη, η πλευρα που θα πλεκει συνομωσιες και η πλευρα που θα πιστευει πως επραξε το εργο της απεναντι στην κοινωνια ( εστω και προεκλογικα ). Τις βαρεθηκα και τις 3 πλευρες. Και ιδιαιτερα τους δημοσιογραφους.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3065 στις: 25/09/09, 20:19 »
Το γεγονος της παρακολουθησης δεν το ακουσα μονο στον Μακη, αλλα και σε ρεπορταζ στην ΝΕΤ κ.α. καναλια, αυτες ειναι οι πληροφοριες που εχουν οι συντακτες των καναλιων. Καλως ή κακως για μενα ο εκπροσωπος της αστυνομιας κ. Σταθης δεν πειθει οτι δεν παρακολουθουν σπιτια. Περσυ ηταν που ο Ιος της Ε. ειχε αποκαλυψει τις παρακολουθησεις ατομων στην περιοχη της γλυφαδας και της Δαφνης (ναι ακομα σε και αφισοκολλησεις)




Σούπερ κοριός Αντιτρομοκρατικής.  Μέχρι τον Οκτώβριο θα βρίσκεται σε πλήρη επιχειρησιακή ετοιμότητα και ο σούπερ κοριός της Αντιτρομοκρατικής. Πρόκειται για το ίδιο μοντέλο υπερκοριού όπως αυτό που αγόρασε και χρησιμοποιεί η ΕΥΠ. Το γερμανικής κατασκευής μηχάνη μα της Αντιτρομοκρατικής θα έχει σε πρώτη φάση τη δυνατότητα ταυτόχρονης παρακολούθησης 800 ατόμων. Οι τεχνικές του προδιαγραφές τού δίνουν τη δυνατότητα ταυτόχρονης παρακολούθησης σταθερού και κινητού τηλεφώνου, φαξ, e-mail, και sms. Από το υπουργείο Εσωτερικών αναζητείται φόρμουλα συνεργασίας μεταξύ ΕΥΠ και Αντιτρομοκρατικής ώστε να μην παρακολουθούνται τα ίδια άτομα, ενώ έχει κατατεθεί η πρόταση για επέκταση των τεχνικών δυνατοτήτων του κοριού για την ταυτόχρονη παρακολούθηση 3.000 ατόμων. Το λογισμικό που απαιτείται για την αναβάθμιση κοστίζει 4 εκατ. ευρώ.

ΠΗΓΗ ΤΑ ΝΕΑ
το link για οσους το θελουν

Ε μετα απο αυτο δεν νομιζω να μη παρακολουθουν
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3066 στις: 25/09/09, 20:22 »
Εαν εισαι νομιμος πολιτης δεν εχεις να φοβασαι τιποτα. Ε, εαν σε τρωει ο ποπουλης σου, μαλλον καλο ειναι να επαναφερεις τα σηματα καπνου και τα ταχυδρομικα περιστερια ;D

( αληθεια, πιστευετε πως θα χρησιμοποιηθουν στο επαρκο αυτο; Παλι μιζες βλεπω και ασυνδετα συστηματα! )
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3067 στις: 25/09/09, 20:38 »
Καλα η μιζα ειναι δεδομενη αλλα και παλι ρε συ δεν ειναι οτι καλυτερο...βλεπεις και το πως γινονται καποια πραγματα (στα κρυφα)οπως π.χ οτι περασε και νομοθετικα,απο το ΘΕΡΙΝΟ τμημα της βουλης,η ΓΕΝΕΤΙΚΗ ταυτοτητα.Και οκ ας το δεχθω οτι το επιβαλλει η Ε.Ε αλλα οταν η ιδια η Scotland Yard(που ανακαληψε το ολο συστημα) λεει στο ελληνικο κρατος οτι ειναι επικυνδινο να το χειριζεται μονη της η EΛ.ΑΣ και να μην υπαρχει μια μη κυβερνητικη υπηρεσια που σε συνδιασμο με την αστυνομια και  αυτονομους φορεις(για ανθρ.δικαιωματα κτλ κτλ) θα εχει την συνολικη διαχειριση ε, δεν σε προιδεαζουν για το καλυτερο
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3068 στις: 25/09/09, 20:43 »
Το καλυτερο ειναι πως τελικα τα συστηματα αυτα θα ειναι αρκετα συγχρονα και περιπλοκα για την απαρχαιωμενη και μουχλιασμενη αστυνομιαρα μας. Με αυτο το δεδομενο βαζω στοιχημα πως οπως και οι υπολοιποι κρατικοι εξοπλισμοι, θα περιπεσουν στο 3ο υπογειο του Μεγαρου της Αστυνομιας και θα περιμενουν την ημερα που καποιος δημοσιογραφος θα βρει το θεμα της μιζας του εξοπλισμου ;)

Παντως το ζητημα της ιδιωτικης παρακολουθησης ειναι πιο..διεθνες απ'ο,τι φανταζομαστε. Απο τη στιγμη που ανοιγεις μια σελιδα, που επισκεπτεσαι ενα καταστημα του Γερμανου, πας σε ενα super market με πιστωτικη καρτα, η προσωπικη σου ζωη ειναι φυλο και φτερο...Ο κοριος απλως μας λειπει για να ξερουν και τι λεμε ακριβως ( κι οχι μονο τι προτιμαμε, τι τρωμε και τι αφοδευουμε )
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3069 στις: 25/09/09, 20:43 »
Παιδιά εφόσον αυτά τα μέτρα έχουν ως στόχο την εξολόθρευση των ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ δεν καταλαβαίνω τι πρόβλημα έχετε.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3070 στις: 25/09/09, 20:47 »
Καλο σχολιο, αλλα μονο οι ιδιοι οι κουμμουνιστες μπορουν να απαλλαξουν τους κουμμουνιστες ;D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3071 στις: 26/09/09, 01:57 »
Εαν εισαι νομιμος πολιτης δεν εχεις να φοβασαι τιποτα. Ε, εαν σε τρωει ο ποπουλης σου, μαλλον καλο ειναι να επαναφερεις τα σηματα καπνου και τα ταχυδρομικα περιστερια ;D
Αν πηγαινουμε με αυτην την νοοτροπια συγνωμη αλλα την πατησαμε. Εαν εισαι "νομιμος" πολιτης να μην σε παρακολουθουν, οχι να μη σε νοιαζει που σε παρακολουθουν, αν ειναι δυνατον.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3072 στις: 26/09/09, 10:03 »
freemind,
Αφού δεν έχεις πρόβλημα με το να σε παρακολουθούν, ας μπει μια κάμερα και μέσα στο σπίτι σου. Ας μπαίνουν και αστυνομικοί όποτε θέλουν για να ψάξουν τα πράγματά σου. Ας διαβάζουν τα μηνύματά σου, με το μάτι ή αυτόματα (πρόσεχε γιατί γράφεις κακές λέξεις: αναρχικοί, κομμουνιστές, κλπ).
Α! και εμφύτεψε στο δέρμα σου ένα chip με τα στοιχεία σου, είναι πολύ βολικό http://www.nytimes.com/2004/10/14/technology/14implant.html

Άσε την εξουσία να φροντίσει πριν από σένα για σένα. Είναι όμορφα και αγγελικά πλασμένη. Εσύ όμως είσαι ύποπτος, όπως όλοι μας, μέχρι αποδείξεως του εναντίου.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3073 στις: 26/09/09, 10:47 »
Το γεγονος πως αυτη τη στιγμη Βασιλη η ip μου παρακολουθειται, ο explorer μου δινει στοιχεια για το που βρισκομαι και η visa μου καταχωρει την παραγγελια μου στο thomann, με κανει περισσοτερο ανησυχο οχι για το τι μας λενε αλλα για το τι δε μας λενε!

Κι ως ανθρωπος της τεχνολογιας Βασιλη θα επρεπε να αντιδρας περισσοτερο σε αυτου του ειδους τις παρακολουθησεις, διοτι οσοι θελουν να μιλανε για Δημοκρατια και Φιλελευθερισμο στις αποψεις και στα πιστευω, πρεπει να ξερουν πως το διαδικτυο ειναι η πιο ομορφη καλυμμενη δικτατορια παρακολουθησης των τελευταιων ετων!
Οσο ευκολα μοιραζονται ριζοσπαστικες αποψεις και ιδεες, τοσο ευκολα φιμωνονται απο αυτους που δεν τις θελουν ( βλεπε Κινα, Ινδονησια, κλπ ).

Η προσωπικη μου ελευθερια δε θα μειωθει με ενα συστημα παρακολουθησης γενικου περιεχομενου. Προτιμω την παρακολουθηση απο το κρατος, παρα απο την Ericson, τη Siemens και τη Vodafone ( μα καλα, ξεχασαμε τοσα σκανδαλα ) που στο κατω κατω δε ξερω πως οι ιδιωτικοι κολοσσοι επικοινωνιων θα διαχειριστουν τις συνομιλιες μου!

Την προσωπικη μου ελευθερια την καθορισα με τις πραξεις μου απεναντι στην πολιτεια που ζω. Δεν παραβιασα κανενα νομο ( οκ, μια φορα παρκαρα σε στροφη λεωφορειου και μου πηραν το αμαξι ) και δεν προσεβαλα τα ιδεωδη της Δημοκρατιας. Κι οσο ο ελληνικος λαος θελει να δειχνει την εξυπναδα του ψηφιζοντας τους ιδιους και τους ιδιους, θα πρεπει να αποδεχομαι το γεγονος και να ζω με αυτο!

Το οργουελικο περιβαλλον υφισταται απο την υπαρξη του Echelon και μετα ( ηδη το post μου καταχωρηθηκε στη βαση δεδομενων του Echelon μονο και μονο επειδη ανεφερα το ονομα του ) κι οσο κι αν κρυβουμε την αληθεια με το δαχτυλο μας, οι παρακολουθησεις δε χρειαζονται κοριους και επιγεια μεσα, αλλα γινονται ηδη με δορυφορους και εναερια μεσα!

It's so hard to be true...

Δε θελω να πιστευω πως εισαστε τοσο ξεγελασμενοι και χαζοι ωστε να περιμενατε ενα αρθρο μιας εφημεριδας για να ανακαλυψετε τον κοσμο των παρακολουθησεων ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 26/09/09, 10:49 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #3074 στις: 26/09/09, 11:11 »
Μια κλασσικου ειδους απαντηση freemind...

Το γεγονος πως αυτη τη στιγμη Βασιλη η ip μου παρακολουθειται, ο explorer μου δινει στοιχεια για το που βρισκομαι και η visa μου καταχωρει την παραγγελια μου στο thomann, με κανει περισσοτερο ανησυχο οχι για το τι μας λενε αλλα για το τι δε μας λενε!
Εσυ δεν ελεγες οτι εχεις βαρεθει την πλευρα που πλεκει συνωμοσιες? Να που επλεξες και εσυ συνομωσιες.

Παράθεση
Οσο ευκολα μοιραζονται ριζοσπαστικες αποψεις και ιδεες, τοσο ευκολα φιμωνονται απο αυτους που δεν τις θελουν ( βλεπε Κινα, Ινδονησια, κλπ ).
εδω μιλας για φιμωση οχι για παρακολουθηση. Η λογοκρισια απο την εξουσια συνεβαινε και συμβαινει παντου, λογικο να την επιδιωκουν και στο ιντερνετ.

Παράθεση
Η προσωπικη μου ελευθερια δε θα μειωθει με ενα συστημα παρακολουθησης γενικου περιεχομενου. Προτιμω την παρακολουθηση απο το κρατος, παρα απο την Ericson, τη Siemens και τη Vodafone ( μα καλα, ξεχασαμε τοσα σκανδαλα ) που στο κατω κατω δε ξερω πως οι ιδιωτικοι κολοσσοι επικοινωνιων θα διαχειριστουν τις συνομιλιες μου!
Δεν νομιζω οτι ξεχασε κανενας τα σκανδαλα. Αλλα ουτως η αλλως για λογαριασμο του κρατους παρακολουθουν κι αυτοι. Προτιμω να μην με παρακολουθουν παρα να με παρακολουθει καποιος οποιος κι αν ειναι αυτος.

Παράθεση
Την προσωπικη μου ελευθερια την καθορισα με τις πραξεις μου απεναντι στην πολιτεια που ζω.
Λαθος, την προσωπικη σου ελευθερια δεν την καθορισες εσυ με τις πραξεις σου απεναντι στην πολιτεια. Η πολιτεια σου καθορισε την "προσωπικη ελευθερια" συμφωνα με οσες πραξεις θεωρει νομοτυπες και ειναι σε θεση ανα πασα στιγμη να την παρει.

Παράθεση
Δε θελω να πιστευω πως εισαστε τοσο ξεγελασμενοι και χαζοι ωστε να περιμενατε ενα αρθρο μιας εφημεριδας για να ανακαλυψετε τον κοσμο των παρακολουθησεων
Δεν θελω να πιστευεις οτι ειμαστε τοσο ξεγελασμενοι που περιμεναμε εσενα για να ανακαλυψουμε τον κοσμο των παρακολουθησεων ;)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry